Lange spelers Leiden maken het verschil SPORT 8 TOP tegen Drachten van de hatelijke nu Hardlopers houden hoofd koel Scylla laat kans liggen tegen Torenstad Burhan Alibegovic zij vernieuwd MSV winij Kortekaas achtste in Duit Katwijk ronde verder in beker maandag 13 september EERSTE KLASSE roelofarendsveen - Dennis van Berkel heeft sinds zaterdag twee unieke marathonzeges op zijn ere lijst staan. Een jaar na de Biensotawee Marathon won de hardloper uit Roelofarendsveen in zijn woonplaats de Holwandeeonijs Marathon, die nog ludieker en lastiger was dan zijn voorganger. Met name de eenmalige passage door een vries huis (zie foto) en twintig kronkelende ronden door een woonwijk nabij bedrijventerrein De Lasso drukten het tempo. Toch finishte Van Berkel bin nen de drie uur (2.57.40). De loper van de plaatse lijke atletiekvereniging Plantaris verwees clubge noot John Jansen naar de tweede plaats (3.04.23). Een andere lokale held, Veender Ben Kerkvliet van Leiden Atletiek, werd derde in 3.13.24. Slechts 25 hardlopers volbrachten de 42.195 moeilijke meters. Zij kregen hartstochtelijk aanmoedigingen in de woonwijk, die voor de gelegenheid een winterse aankleding had. Foto: Henk Bouwman Sporting Trigon kon in de top per tegen BEP zijn titelaspira- ties niet waarmaken en verloor kansloos met 13-9. „Wij zijn geen moment in de wedstrijd geweest, zij waren feller", con stateerde coach Robin Somme- ling somber. Zijn ploeg had moeite met het opzetten van aanvallen in een kleine ruimte. Maarten van Vliet (2), Patty Groen, Aukje van Rijn en René Bekker konden tot 10-8 nog enigszins in het spoor blijven, maar daarna was het gedaan. Het zag er lang naar uit dat Per- nix een gemakkelijke zege zou behalen op ONDO (G). Saar Karstens, Sjoerd van der Kooij (2), Irene van der Burg, Matthijs Groeneveld, Huig Schoonder- woerd en Frans Treur bouwden in drie kwartier een 8-3 voor sprong op. De Leidenaars kre gen het in het restant van de wedstrijd toch moeilijk, omdat zij tegen de wind in weinig druk konden geven op het vijandelij ke afstandschot. Uiteindelijk bleken goals van nogmaals Van der Burg en Karstens op 10-9 en 11-10 net voldoende om de 12- 10 zege veilig te stellen. Tempo zag ondanks de 21-17 nederlaag bij GKV (G) genoeg lichtpunten voor de komende derby tegen Pemix. Coach Enri co Mud constateerde dat het spel beduidend beter was dan in de eerste verliespartij. Zijn selectie hield tot 17-16 uitzicht waterpolo - Katwijk heeft de eerste ronde bereikt van de 'Man Meer bekercompetie'. In zwembad Aquamar in Katwijk versloeg de tweedeklasser zon der problemen het een klasse lager uitkomende Alkemade met 18-5. Katwijk-speler Hans van Duyn maakte vier doelpun ten. Volgende week neemt de ploeg van trainer Ruud Wormg- oor het op tegen Poseidon. Sas- senheim overleefde de voorron de niet. In Oudewater was de thuisploeg OZV met 4-2 net even te sterk voor de matig spe lende tweedeklasser. Jelle Mie- dema en Erwin de Bruin ver zorgden de productie. Boers wint Masters tennis - Heddy Boers heeft voor de tweede maal in haar loopbaan de Masters in Rotter dam gewonnen. De 25-jarige Unicumse kende in de eind strijd tegen Dorien Geertsema uit Gorinchem weinig proble men, 6-2 6-0, en werd daarmee de opvolgster van Samentha Helderop, die voor het War- mondse TV Dekker Tennis speelt. Boers speelde de feitelij ke eindstrijd reeds in de kwart finale, waarin zij aan Anouk Tigu uit Gouda was gekoppeld. De speelster van Unicum bleef in drie sets, 7-6 0-6 en 6-1, overeind tegen de talentvolle junior. In de strijd bij de beste vier poetste ze Tamara Verbeet met liefst tweemaal 6-0 weg. Het Rotterdamse slotevene- ment vormde voor Boers een lekkere voorbereiding op de Leidse Masters, die komende week op haar thuispark Uni cum worden verspeeld. Meisjes Spartaan tweede in finale atletiek - De meisjes junioren van AV De Spartaan zijn giste ren in Eindhoven tweede ge worden bij de competitiefinale. De ploeg uit Lisse eindigde op respectabele afstand van AV Hera uit Heerhugowaard, maar bleef de andere tien finaleploe- gen voor. De enige individuele overwinning was voor Remona Fransen bij het hoogspringen. De Voorhoutse meerkampster sprong over 1,70. Verder waren de tweede plaatsen van Romara van Noort op de 100 meter (12,50 met 1,1 m/s tegenwind) en de 4x100 meter ploeg (49,29) van hoog gehalte. door Menno Schraven basketbal - BS Leiden lijkt klaar voor een sterk seizoen in de eer ste divisie. Het jonge, maar voor al ook lange basketbalteam van de nieuwe coach Richard den Os toonde zich in de openingswed strijd tegen Coba nog niet van zijn beste kant. Desondanks werd er ruim gewonnen met 86- V- Het Leidse team heeft dit jaar onmiskenbaar aan kwaliteit en vooral aan lengte gewonnen. Door de komst van Cees Aan- haanen en Bob Vegter lopen er plotseling twee echte centers in de Vijf Meihal rond, een luxe waaraan het de afgelopen jaren duidelijk ontbrak. Niet voor niets dat de oude coach Martin Hoekstra 'jaloers' blijk gaf dit team ook nog wel een jaar te willen coachen. Tegen Goba werd bovendien nog de derde lange man Bram Moinat (in het buitenland) gemist. Junior Ken- rick Zondervan mocht daarom, naast Floris Dekker, voor nog meer lengte in de ploeg zorgen. Zondervan was ook degene die bij een 32-33 achterstand de wedstrijd voor Leiden eindelijk openbrak. Nadat een eerste on derschepping nog werd afgeflo ten, maakte hij bij de tweede inworp van Goba, op precies dezelfde wijze een 'steal' en ramde de bal snoeihard door de ring. Meteen ging het pu bliek achter de thuisploeg staan, en kreeg Leiden meer zelfvertrouwen. Goba, met rasschutter en ex-in- temational Jerome de Vries - goed voor 32 punten - in de ge lederen gaf niet zomaar op en kwam in de tweede helft van een 47-35 achterstand terug tot 53-52. Dekker en Aanhaanen misten in die fase een aantal eenvoudige ballen onder het bord, en ook van afstand schoot de ploeg tekort. Daarbij vergat Leiden ook nog eens op tijd te verdedigen, waardoor de goed opgebouwde voorsprong snel verdween. Richard den Os: „Dat moet er duidelijk nog uit, want een ervaren ploeg kan zo iets gelijk afstraffen." Met nog veertien seconden te spelen in het derde kwart, nam Den Os een time-out om een laatste goede aanval te spelen. Het spelletje om Thomas Schel vis op de kop van de bucket vrij te krijgen voor een driepunter lukte, waardoor Leiden met een klein verschil van 58-52 het laatste kwart inging. Goba drong daarin nog wel even aan, maar Leiden breidde de voorsprong rap uit en gaf die niet meer uit handen. Daarbij werd de ploeg nog eens gehol pen door een technische fout van Jerome de Vries, die zich de gehele wedstrijd onterecht be klaagde over een gebrek aan steun van de scheidsrechters. Bob Vegter sprak van een be langrijke overwinning. „Goba is zeker geen slechte ploeg. Het niveau in de promotiedivisie ligt wel duidelijk hoger. Het gaat er fysieker en sneller aan toe. De jongens die er rondlo pen zijn van nature meer echte basketballers, waardoor je ook meer van een speler mag ver wachten." Zes seizoenen op rij speelde Bob Vegter in de promotiedivi sie voor MSV. Met BS Leiden hoopt hij op een titel. „Wij heb ben met Leiden een jong team, dat qua samenstelling duidelijk is veranderd. Doordat we nu veel lengte hebben gekregen, moeten sommige spelers zich in een andere rol schikken. We hoeven immers niet meer al leen van buitenaf te scoren. Spelers zullen daaraan moeten wennen, meer moeten accepte ren van elkaar, maar ook moe ten leren vechten in een wed strijd. Als dat lukt, weet ik zeker dat we bovenin mee kunnen draaien. Het team dat over het hele seizoen stabiel blijft pres teren, zonder een keer echt slecht te spelen, eindigt boven- door Ron Hoogendam tafeltennis - Scylla had op de derde speeldag goede zaken kunnen doen om uitzicht te behouden op een plek bij de bovenste vier. De Leidse ploeg won weliswaar met 4-3 van Torenstad, maar overtuigend was het allerminst. Door de krappe winst, die volgde op twee 'acceptabele' nederlagen tegen de topfavorieten FVT en Westa, mogen de Leidenaars zich toch wel achter de oren na deze 'matige' prestatie. Toegegeven: Torenstad heeft in Jurgen Pastoors een nieuwe troef, maar dat de 28-jarige Twentenaar, die pas zijn eerste wedstrijd speelde, zo scherp voor de dag kon komen had niemand bij Scylla verwacht. Eerst troefde hij Gerard Bakker af met 3-1 en in de laatste (oerlelijke) partij liet Pastoors zich zonder noemenswaardige inspanning (3-1) feliciteren door Mark Heemskerk, die meer tegen zichzelf vocht dan tegen zijn tegenstander. Dat was toch vreemd, want Heemskerk maakte in zijn eer ste partij nog goede sier tegen kopman Martin Brinkhoff. De boomlange veteraan moést er, spelend met lange noppen, met 3-0 aan geloven. Ook ver raste Pastoors samen met de piepjonge Jelle Bosman, ex- Treffers, het Leidse dubbel in vier games. Gelukkig voor Scylla toonde Malchasian zich wel een vechtersbaas getuige zijn twee winstpotten tegen Bosman (3-0) en Brinkhoff (3- 2). „Ja we hadden het beter verwacht", verzuchtte Malcha- isan. „Vooral in de dubbel wa ren we niet scherp en bij de les. Dat kwam ook doordat ze ballen sloegen die we niet ver wachten. Volgende week moe ten we dan maar met 7-0 win nen van Treffers." Treffers zal daar ongetwijfeld niet aan mee willen werken, ondanks het feit dat de Veense ploeg de zwakste broeder is van de eredivisie. Tegen De Toekomst werd de ploeg van speler/coach Marcel Warmer dam, die vorige week nog een knap puntje afsnoepte van landskampioen FVT, met 7-0 van eigen tafel geslagen. In slechts twee partijen lagen er wat mogelijkheden. En dat was in het vijfde partij toen Thijs Langeveld de nieuwe kopman van Treffers, Jonah Kahn op knappe wijze een vijfde game afdwong. Daarin had hij geen antwoord op de lastige opslag van Kahn. In de dubbel lagen er voor Langeveld en Simon Goessens ook mogelijkheden. In de vierde game moest het duo zich met 14-16 gewonnen geven. „Tegen Scylla hebben we niks te verliezen, maar ook tegen hun zullen we alles ge ven om punten te pakken", al dus coach Warmerdam. Coach na een jaar terug bij oudef door Menno Schraven basketbal - Met een vertrouw de coach op de bank, maar een hoop nieuwe gezichten in het veld is MSV de strijd in de pro motiedivisie goed begonnen. De Noordwijkers wonnen gis termiddag met 85-70 van De mon Astronauts 2. Coach Burhan Alibegovic, die één jaar bij eredivisieclub Rot terdam vertoefde maar terug keerde naar zijn oude club om dat niet aan alle verwachtingen van beide partijen werd vol daan, moet bouwen aan een vrijwel compleet nieuw team. Behalve playing-coach Roberto van den Broek (nu coach van het opleidingsteam van BS Lei den onder 23) vertrok ook Bob Vegter naar BS Leiden en is Martin Gilliot gestopt. Daarte genover staat de komst van een groot aantal nieuwe spelers van buitenaf: Rani Chaoui, een ta lentvolle, snelle pointguard (af komstig van BV Lely), schutter Bas Snijders (overgekomen van Challengers), Rikkert Westerla- ken (van het opgeheven East wood Tigers), center Hans IJzerman die eredivisie-ervaring opdeed bij NAC Breda en Sjoerd van Vilsteren (ex-Bin nenland). Daarbij kwam vorige week plotseling de 34-jarige Vespa Emanuelson zich in Noordwijk melden. Hij liep gis teren een zweepslag op. Al met al is er dus nogal wat veranderd voor coach Alibego vic, die zich opvallend genoeg niet druk lijkt te maken over de druk van het herhale) goede prestaties vanl pen jaren, waarbij to in de topdrie eindl hebben een heel jj met minder ervaring.! len we een speelstijl F die aanspreekt, zowelk genstander als het pi* basis blijft natuurlijk! ke verdediging, maarj vooral ook snel enl mend spelen. De nif Iers waar we nu een) moeten vormen, zijns' grotendeels op gei, Het doel is het mam te halen en als dat gij taten oplevert is datï prima." L MSV kende een goed! voorbereiding, waant, der andere met 93-! Leiden won. TegenE nauts toonde MSV X al iets van de vereist!, om tot goede presta! men. Hoewel de T moeizaam begon enL een achterstand moe£a leidde de NoordwijkL wege met 44-34. Injj helft kreeg het op! een aantal moeilijke! te maken, waarbij een aantal malen djy den, maar die MSV f goed doorstond. Onj0 van de gebleven, erva ten Zeeger van Leeui, win Engelhart, paktL eindelijk nog een »e overwinning. Scores: Van Leeuwen 23, f f Chaoui 15, Westerlaken ij. Bob Vegter (15) speelde tegen Goba zijn eerste competitiewedstrijd voor BS Leiden. Foto: Henk Bouwman aan. Ik heb me zelf voorgeno men dat als we kampioen wor den, ik gelijk kan stoppen met basketbal." BS Leiden-Goba 86-71 (18-20, 43-35, 58-52). Scores: Vegter 18 (8 reboundsj Aanhaanen 14 (12 rebounds), Schel vis 11. leiden - Royce Kortekaas is in het Duitse Tittisee achtste ge worden in de finalewedstrijd van het Europese Xterra circuit. In het Zwarte Woud moesten de atieten een kilometer zwem men, 36 kilometer mountain- biken en tien kilometer lopen. Aan de start stonden verschil lende deelnemers aan de Olym pische Spelen en wereldkampi oenen. Kortekaas verliet als vijf tiende het water, waarna hij op de fiets aan een op» Dankzij een derde R onderdeel rukte hijg zevende plaats. Infe| ronde van vijf kiloifa hij bij het lopen last? in de hamstrings ik waardoor hij een p moest geven. Na 2p minuten kwam hij p over de meet. In 1 klassement werd Kof eindelijk zesde. door Michel van Gent korfbal - TOP heeft zijn eerste punten behaald in de veldcom- petitie door een 11-16 overwin ning op Drachten. De óver- gangsklasser uit Sassenheim had aanvankelijk moeite met het fysieke tegenspel en raakte dan ook even twee punten ach ter. Stanley Lardé (4), Marijke van den Berg (3), Daniël Harm- zen en Felix van der Sommen brachten hun club in de 45ste minuut op 7-11. Deze voor sprong werd ondanks windna- deel met degelijk spel vastge houden. De enige minpunten waren de gele kaarten voor Sander Harmzen en Felix van der Sommen wegens commen taar op de leiding. Thuisclub Drachten raakte in de slotfase zelfs twee spelers kwijt met ro de kaarten wegens agressief ge drag. op een goed resultaat. Daarna viel de aanval vrijwel geheel stil, op een goal van Suzanne Zeil- stra na. TWEEDE KLASSE De verdediging van Fiks was slecht op dreef bij DKV (ID. De fensief werd te veel ruimte weg gegeven en er werd slecht over genomen. Deze tekortkomin gen leidden tot een 12-3 tus senstand. Het pleitte voor de oranje-blauwen dat zij nog be hoorlijk terugkwamen. Met in zet zorgden Saskia van der Does, Arjan Wildschut (2), Jelle Hooimeijer en Michiel Vreeken ervoor dat het verlies een wat draaglijker aanzien kreeg. DERDE KLASSE Madjoe blijft door de vele mutaties in het achttal kwets baar. Trainer Ron van der Berg stelde tegen Adantis met Ellen van der Mey de zoveelste nieu weling op. Zij speelde voor Ma rieke van Delft, die vanwege knieproblemen lager gaat korf ballen. Madjoe speelde onsa menhangend en kwam op een 10-4 achterstand. Williane Dol le, Ellen van der Mey, Jan Pieter Sip en Gordon Star verkleinden de nederlaag nog tot 10-8. De start van Fluks was veelbe lovend tegen DES. Maaike van de Bosch, Laurien Disseldorp en Arno van Haarlem zorgden rap voor 0-3. De Noordwijkers konden in de volgende 47 mi nuten nauwelijks een vuist meer maken, omdat zij gros sierden in plaatsfouten. Erik Caspers zorgde met een straf- worp voor het enige wapenfeit tussen 3-3 en 13-4, zodat de ne derlaag vroegtijdig vaststond. Het werd uiteindelijk 15-8. De Danaïden gaf behoorlijk weerwerk aan Velocitas, maar kon aanvallend amper een vuist maken. „Het is ongelofelijk, in de oefenwedstrijden gooiden ze er zeventien, achttien in, en nu lukt er niets", verzuchtte coach Hans van Huis. De doelpunten van Stephan van Nierop (3), Mark Rietbergen (2) en Martijn van der Meer kwamen uit spel hervattingen. Dit was voldoen de om terug te komen tot 4-5. De bezoekers uit Leiderdorp voerden in het eerste deel van de tweede helft de score op naar 5-9. Velocitas kwam daarna niet meer in gevaar. Het werd uit eindelijk 8-11. „Wij kozen voor lange aanvallen, maar vaak was het tempo te laag", verklaarde coach Klaas Bosman van Velo citas de late Dooremaal (4) Mooij (3) en waren de puntenmak» KZ Leiden winst op revanche voor kemederlaag Dat was schrijven aan he Erik van vanaf het begin lectie in het Crescendo ken ning via scorer met vijf Brouwer en maar zette overdaad aan tenspel (5-9 rust, KZ Leiden hield moeiteloos de ploeg op 9-17 gas terug. 1 d|di( jra ét r Lisette Vesseur van Velocitas (rechts) heeft zich voor Suzanne de Roode van De Danaïden gezet om als aangeefster bij de paal Foto: Mark Lamers

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 20