og meer irdachten gepakt IETS TÊ Angela blundert bij Junior Songfestival 1 ijk ontslaat trainer na 5-1 nederlaag Spreekkoren 'niet ernstig genoeg5 verkopen?; 11 072-51968681 Eurdreiging geen apart geval De bevrijding van gravin Ada Federer walst over Hewitt heen nog dag Koeman overwoog Ajax-elftal van het veld te halen Goedemorgen Wat een krant. maandag 13 september 2004 Leidsch OPGERICHT 1 MAART 1860 Dagblad SPRINTERS 5 Bier als borrel niet meer vanzelfsprekend REGIO Daklozen houden protestmars in Leidse binnenstad Een theatrale zoektocht van buitenissige figuren Lovende woorden van Cruijff voor 'tovenaarsleerling' - Freek Rienks is gis- I ontslagen als trainer 'voetbalvereniging Kat- t ontslag volgde op de illende 5-1 nederlaag club, zaterdag bij het mse Deltasport. Het derde opeenvolgende g van de club dit sei- atwijk staat inmiddels laatste plaats in de isse B. 1 48) was vorig seizoen in er begonnen aan zijn jtreden als trainer in de hoofdklasse. Hij volgde toen John Eelman op, die om ge zondheidsredenen zijn taak neerlegde. Eelman neemt nu de taak van hoofdtrainer weer op zich. De voorzitter van w Kat wijk, Jaap van der Bent, zegt dat zijn club de komende weken besluit of er dit seizoen nog een nieuwe hoofdtrainer wordt aangetrokken. Pagina Si: 'We wilden volgende week niet meer afwachten' 'anp - Volgens mi- ;r van justitie heeft r ministerie (OM) >n aangehouden in mogelijke terroris- klagen op doelen zoals tn de Tweede Kamer. Is in dat verband in h de 18-jarige Samir A. :e *%kaanse afkomst opge- lusverre werd gedacht enige verdachte was. maakte de aanhoudin gen bekend Minister Donner. Foto: ANP Samir het voorbereiden aanslag wordt ver werd opgepakt voor rapende roofoverval, tem huiszoeking werd COMMENTAAR ZORGINSTELLINGEN r gaande bij de zorgin- i? In een week tijd ver twee alarmerende rap- «n de Inspectie voor de eidszorg, die terecht de fagen hebben opgeroc kt bleek dat privé-kli- I veel gevallen niet vol- I de kwaliteitsnorm; en- F<n later lag er een nota rfleeghuizen met een al Tljnende constatering. 3 handelen 3 onbevoegd fi instru- pdie niet ste- smerige alles is bij pri- In verpleeghuizen Ieren soms eens per er de douche, worden P vastgebonden en "ze met uitdrogingsver- pfen door onvoldoende Jopen weekeinde is te- j*tgesteld dat er maar en perk moet worden ton al deze buitenspo- 1 Kamerleden denken "jtot opstellen van een ■Bt waarop de privé-kli- pjken die niet voldoen paliteitsnormen. door Monique Brandt amsterdam - Dankzij een blunder van presentatrice Angela Groothuizen kreeg de ontknoping van de halve finale van het nationale Junior Eurovisie Songfesti val, zaterdag te zien bij de AVRO, een tenenkrommend staartje. Bij het bekend maken van de winnende kandidaten - de nummers 1 en 2 gaan door naar de finale - keek de presentatrice niet goed op de monitoren. Alhoewel daarop, evenals op de voor het publiek zichtbare borden, in middels stond aangegeven dat zangeres Shakira eerste was en deelnemer Mamix tweede, riep Groothuizen de verkeerde deelnemers uit tot finalisten. Volgens de opgetogen zangeres mocht het vrolijke duo Klaartje en Nicky met Shakira naar de eindronde op 25 septem ber in de Pepsi Stage in Amsterdam. Toen de vermeende winnaressen al mi nutenlang juichend op het podium ston den, ontdekte Groothuizen pas haar fout en werd Mamix alsnog tot finalist uitge roepen. Klaartje en Nicky moeten op 25 september thuisblijven. „Het is heel erg vervelend", geeft een woordvoerder van de AVRO toe. „Achter de schermen wordt de stand bijgehou den op de monitor. Op een gegeven mo ment stond daarop dat Klaartje en Nicky meer punten hadden dan Marnix. Net toen Angela weer naar het podium liep, kwam de correcte eindstand in beeld, maar toen was het kwaad al geschied." De twee pechvogels Nicky en Klaartje hebben nog kans om met hun liedje 'Hij is een kei' via een door de jury uitgereikte wild card de finale te bereiken. Het is vol gens de AVRO echter niet zo dat ze als troost sowieso naar de finale mogen. „Dat is niet mogelijk, want er komen nog andere kinderen die ook een kans verdie nen. Wel hebben we uitvoerig met ze ge praat. Nogmaals, het is erg naar voor de kinderen." Zangeres Shakira won zaterdag overtui gend de eerste voorronde van het festival voor kinderen van acht tot vijftien jaar. De deelnemende kinderen hebben hun liedjes zelf geschreven. Zowel de twaalf koppige kinderjury, de vakjury onder lei ding van Manuëla Kemp, als het kijkend publiek dat telefonisch kon stemmen, vond haar R&B-achtige liedje het beste. Mamix won met zijn band met het over tuigende nummer Het allergrootste hart de tweede plek, na een spannende nek- aan-nek-race met Klaartje en Nicky. gedaan, stuitte de politie op aanwijzingen dat hij mogelijk een terreurdaad aan het voor bereiden was. In zijn woningen werden plattegronden van ge bouwen gevonden en materiaal om een bom te maken. Na zijn arrestatie werd het terreuralarm afgekondigd. Dat alarm is nog altijd van kracht. De bewaking rond een aantal objecten zoals Schiphol, de Tweede Kamer, de kerncentrale in Borssele, het ministerie van defensie in Den Haag en het hoofdkantoor van inlichtingen dienst AIVD in Leidschendam werd verscherpt. Minister Donner, al coördinerend bewindspersoon voor terrorisme bestrijding, kreeg vrijdag van het kabinet „door zettingsmacht' om nu al bij een terrorismedrei- ging alle noodza kelijke maatrege len in gang te zetten. Hij be zwoer voor de camera dat bestaande regels en wetten daarbij in acht worden genomen. Het doel heiligt niet alle middelen, „want dan is de sky de limit", aldus de be windsman. leiden - Het ging er dit weekeinde heftig aan toe, tijdens de veldslagen die werden geleverd bij de bestorming van de Burcht in Leiden. Rond het thema 'Verdediging en verzet' was op de jaarlijkse Open Monumentendagen de bevrijding van gravin Ada in scène gezet, door een groep als ridders verklede kinderen. De monumentendagen stonden vooral in het teken van bouwwerken als stellin gen, forten en kazematten, die ons land door de eeuwen heen tegen indringers moesten beschermen. Behalve in vestingwerken op een groot aantal plekken in de Leidse regio kon het publiek ook terecht op het terrein van de Hooge Burgh in Zwammerdam, waar de gerenoveerde fundamenten van een Romeins fort liggen. Pagina Kunst en Cultuur: Jonge ridders bestormen de Burcht. Foto: Henk Bouwman Motorrijder verongelukt alphen/bodegraven - Op de Nil tussen Bodegraven en Al phen aan den Rijn is gister avond een motorrijder veronge lukt. Het slachtoffer lag op een donker stuk van de NI 1 mid den op de weg. Meerdere auto's zijn vervolgens over de man heen gereden. De bestuurders waarschuwden de politie. Vol gens een politiewoordvoerster was gisteravond nog volslagen onduidelijk wat er precies is ge beurd. De politie sloot de Nil in beide richtingen af. De ver keersdienst was gisteravond lange tijd bezig met sporenon derzoek Bajesboot 'lek': man ontsnapt rotterdam - De eerste ont snapping van de bajesboot voor illegale vreemdelingen in Rot terdam is een feit. Een 19-jarige man wist zich gistermiddag, ge bruikmakend van het getijver- schil, te wurmen door een ope ning tussen de loopbrug en de luchtkooi op de kade. Twee weken geleden werd de boot of ficieel in gebruik genomen. De verbinding tussen loopbrug en luchtkooi is inmiddels gedicht om verdere ontsnappingen te voorkomen. 'Rol Johan Cruijff bij integratie' haren - Minister Rita Verdonk van vreemdelingenbeleid en in tegratie is op zoek naar Neder landers van naam en faam die zich willen inzetten voor de in tegratie van nieuwkomers. De eerste die zij heeft benaderd is Johan Cruijff, zo zei ze afgelo pen zaterdag op een WD-bij- eenkomst in Haren. Ze zei dat de voormalige voetballer en voetbaltrainer nog niet heeft gereageerd op haar verzoek om 'integratie-ambassadeur' te worden. Welke andere Neder landers de minister op het oog heeft wilde ze niet zeggen. (advertentie) ONTDEK HET OP DE WOONBEURS AMSTERDAM 28 sept - 3 okt www.woonbeurs.nl (advertenties) (advertenties) Trekking 14 september /.mV.TTnfttf Ook voor verpleeghuizen zou iets dergelijks kunnen worden overwogen. Degenen die zorg nodig hebben, behoren immers te weten dat ze terechtkomen in een (medisch) verantwoorde omgeving en worden behan deld op een wijze die voldoet aan alle eisen. En dus niet be landen in een smoezelige kli niek met niet-gekwalificeerd personeel, of in een tehuis waar een beleid van likme- vestje heerst, zoals de harde conclusie van de Inspectie luidt. De vraag is wel of het aanleggen van zwarte lijsten voldoende is na het verschijnen van de veel zeggende rapporten. Veel stren gere sancties lijken op hun plaats, waarbij in het uiterste geval tot sluiting zou moeten worden besloten. Van de klinieken en verpleeg huizen zelf mag intussen meer worden verwacht dan alleen het geweeklaag over onvoldoende financiële middelen. Het plan om keurmerken in te voeren is een eerste stap, maar niet meer dan dat. Adriaan Brandenburg new york/anp - Als een orkaan vloog Roger Federer vannacht over de baan in het Arthur Ashe Stadium. De 23-jarige Zwitser werd op Flushing Meadows de vierde tennisser ooit, en de eer ste sinds Mats Wilander in 1988, die drie grand slams in één jaar op zijn naam schreef. Hij ver sloeg de Australische pitbull Lleyton Hewitt in de finale van de US Open in drie sets, 6-0 7-6 (3) 6-1. Eerder won hij de Au stralian Open en Wimbledon. Met zijn overwinning verdiende de nummer een van de wereld 1 miljoen dollar. Hewitt, vierde geplaatst en winnaar in 2001 in New York, leed zijn eerste ne derlaag na zestien overwinnin gen. Hij ontving een cheque van 500.000 dollar. Michaella Krajicek heeft de US Open voor meisjes op haar naam gebracht. De 15-jarige tennisster stond gisteren in New York in de fina le slechts twee games af aan de twee jaar oudere Amerikaanse Jessica Kirkland: 6-1 6-1. Zater dag won ze met de Nieuw-Zee- landse Marina Erakovic ook het damesdubbel in New York. Kra jicek is de eerste Nederlandse tennisspeelster die er in slaagt de US Open voor juniores te winnen. Kijk voor meer informatie op www.leidschdagblad.nl Koop ze nü! den haag/gpd-anp - De spreekkoren tijdens ADO Den Haag-Ajax, gistermiddag, waren niet ernstig genoeg om de wedstrijd al dan niet definitief te staken. Dat zegt een woordvoerder van de Haag se burgemeester Deetman. ADO-supporters in het vak Midden-Noord maakten zich tijdens de wedstrijd gedurende vrijwel het hele duel schuldig aan het uitschelden van de Ajax-supporters en de spelers. Ook de vriendin van Rafael van der Vaart, Sylvie Meis, werd voortdurend uitgescholden. Bij het scande ren van de leus 'Harnas, harnas, joden aan het gas' greep de stadionspeaker in en werden de ADO-fans gemaand de spreekkoren te staken. Ajax-trainer Ronald Koeman verklaarde te heb ben overwogen z'n elftal van het veld te halen. Koeman: „Maar zoiets doe je niet als je met 3-2 voorstaat. Dat zou te gemakkelijk zijn. Dat doe je als het 5- of 6-0 is." Van der Vaart heeft tijdens de wedstrijd aan scheidsrechter Haverkort gevraagd het duel te staken naar aanleiding van beledigen de teksten over zijn vriendin. Volgens teamma nager David Endt van Ajax wilde de leidsman niet aan dat verzoek voldoen. Haverkort wilde na afloop niet reageren. In totaal riep de stadionspeaker de supporters driemaal op hun gedrag te veranderen. Eenmaal gebeurde dat op verzoek van de politie, die dreig de het duel stil te leggen. Volgens de woordvoer der van Deetman rijn er na deze oproep geen kwetsende leuzen meer geroepen. Toch vond de stadionspeaker het nodig de laatste tien minuten van de wedstrijd de supporters te overstemmen met harde muziek. De scheidsrechter vond het evenals Deetman niet nodig om het duel stil te leggen. In een schriftelijke verklaring stelde de gemeente gister avond: „De scheidsrechter heeft zich over uitla tingen van supporters niet bij de politie gemeld. Wel heeft hij bij de politie aangegeven dat hij de wedstrijd zou staken als het gooien van vuurwerk niet zou ophouden." De Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) meldde gisteravond 'teleurgesteld' te rijn in de spreekkoren en wacht de rapporten van de scheidsrechter en de waarnemer af. Pas dan worden er mogelijk stappen onderno men. Over het besluit van de burgemeester om de wedstrijd niet te staken, wilde de bond geen waardeoordeel geven. Proef nu Leidsch Dagblad in de ochtend. 4 weken voor 9,75 Ja, ik ontvang graag 4 weken lang iedere ochtend Leidsch Dagblad voor ms tar 9,75. Dat is nog geen 0,41 per dag! Naam: M DV Adres: Postcode Plaats «P Telefoon: (i.v.m. bezorgcontrole) Geboortedatum e-mail adres: Stuur deze bon op in een ongefrankeerde envelop naar Leidsch Dagblad. T.a.v. Afdeling lezersservice. Antwoordnummer 127. 1800 VB Alkmaar. Bellen kan ook: O80O-1711 (gratis) of surf naar www.leidschdagblad.nl. (Deze aanbieding is geldig tot 31 december 2004). Leidsch Dagblad gaat zorgvuldig om met persoon gegevens In het colofon van de krant treft u nadere informatie aan Mijn wereld, mijn krant. Leidsch Dagblad

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 1