Ibrahimovic scoort bij debuut in Italië >V gaat zuinig op weg naar Londen Feyenoord SPORT 3 Kalou nieuw idool Z Spits succesvol voor Juventus tegen Brescia Trainer Rijkaard moet Motta zeker zes maanden missen Rotterdammers oppermachtig tegen FC Twente door Peter van Duyl brescia/den haag - Zlatan Ibrahimovic heeft zijn debuut voor Juventus opgeluisterd met een goal. In de eerste wedstrijd van de Italiaanse competitie scoorde de Zweed se aanwinst de derde treffer te gen Brescia. Juventus, woens dag in de Arena tegenstander van Ajax, won met 0-3. Ibrahimovic begon het duel op de bank, maar mocht na de pauze invallen voor de Frans man David Trezeguet, die het veld licht geblesseerd moest verlaten. Nedved en Trezeguet hadden Juventus voor rust op 0-2 gezet, oud-Ajacied Ibra himovic beleefde zijn moment van glorie in de tweede helft. De Zweed pikte de bal op aan de zijkant van het zestienme tergebied, ontdeed zich van twee tegenstanders en kogelde de bal diagonaal in het doel van Brescia. Namens Ajax was assistent trainer Tonny Bruins-Slot aan dachtig toeschouwer bij de seizoensouverture van Juven tus. De spion kreeg vooral de bevestiging van wat ze in Am sterdam eigenlijk al wisten: Ju ventus is een absolute top- ploeg. Met Trezeguet en Del Piero, met Zambrotta als back en met een centrum Thuram- /Cannavaro. „Een volwassen elftal met doorgewinterde profs. Dat zie je aan hun ma nier van doen", had Bruins- Slot opgemerkt. Pavel Nedved speelde bij Ju ventus de gehele wedstrijd en lijkt klaar voor het duel in Am sterdam. Dat betekent slecht nieuws voor Ajax. „Ik heb Ju ventus al een paar keer ge zien", zegt Bruins-Slot. „Als Nedved meedoet, is dat een wereld van verschil. Hij heeft een geweldige drive, is de gro te animator. Hij maakt van Ju ventus een heel sterk team." Er is niet veel fantasie voor no dig om te bedenken dat Ajax woensdag in de Arena vooral voorzichtig te werk zal gaan. „We hebben het hier over een andere categorie spelers", vindt Bruins-Slot. „Maar in het voetbal is het nooit zo dat de zwakste automatisch verliest. We trachten zo goed mogelijk te spelen, moeten niet gelijk open gaan staan, ons niet di rect naar de slachtbank laten leiden." De Braziliaanse middenvelder Emerson liep gisteren een en kelblessure op. Hoe serieus de kwetsuur van Trezguet is, kon Bruins-Slot niet zeggen. „Ik weet niet of Trezeguet woens dag zal spelen of Zlatan", zegt hij. „De ene trainer zal Ibra himovic aan de kant willen houden om geen olie op het vuur te gooien, een ander zal zeggen: laat het maar zien te gen je oude club. Ik weet niet hoe Fabio Capello daarover denkt, geen idee hoe dat gaat uitpakken." Bruins-Slot zou dik tevreden zijn als Ajax woensdag een punt overhoudt aan de ont moeting met de Italianen. „Ik zou 1-1 een geweldige uitslag vinden. Je moet de Champions League over de totale deelna me zien, we moeten punten sprokkelen. Tegen Maca|fl>i Tel Aviv wordt het een ander verhaal. Dan moet je winnen." Wesley Sneijder kreeg gisteren in de wedstrijd tegen ADO Den Haag een tik tegen de kuit en werd vervangen. De medische staf van Ajax verwacht dat de middenvelder woensdag pro bleemloos kan spelen. De enige Ajacied van wie nu al zeker is dat hij er tegen Juven tus niet bij kan zijn is Tomés Galdsek. De Tsjech kampt met een knieblessure, die hem ze ker nog twee weken aan de kant zal houden. zovic hij speelde wat langer mee, maar raakte geen bal goed. De Feyenoord-aanval be staat vooralsnog uit het trio Castelen-Kuijt-Kalou, zoveel staat vast. Voor Gullit blijft het echter de vraag hoe zijn ploeg zich in top wedstrijden houdt. Waar Vites se het de Rotterdammers al moeilijk maakte door zich niet in de hoek te laten drukken, komt het dan aan op een hoger tempo dan gisteren en dan met meer weerwerk. Maar voorlopig heerst er tevredenheid in Rot terdam, wat het extra onbegrij pelijk maakt dat een klein deel van het Feyenoord-publiek (zo als ook gebeurt in andere stadi ons) nog steeds kwetsende vuurwerkgeluiden maakte rich ting spelers en aanhang van Twente. Of de burgemeester of de scheidsrechter het doet maakt ze in Twente niet zo veel uit, ze zouden graag zien dat daar eens wat aan werd gedaan. FEYENOORD: Babos; Song, Paauwe, Saïdi (84. Loovens), Basto; Ono, Kalou (81. Buffel), Bosschaart, Goor, Caste- len, Kuijt (79. Lazovic). FC TWENTE: Boschker; Schuurman, Zomer, Majstorovic, Heubach; El Ah- madi (84. Velten), Wellenberg, Culina, Touzani (71. Niemeyer), Fafiani; Shou- kov (65. Afonso). barcelona/anp/afp - Trainer Frank Rijkaard van Barcelona kan het komende half jaar niet beschikken over zijn Braziliaan se speler Thiago Motta. De 22- jarige speler liep zaterdag in de met 2-0 gewonnen wedstrijd te gen Sevüla een ernstige knie blessure op. Onderzoek wees zondag uit dat Motta zeker zes maanden niet kan voetballen. Hij heeft letsel aan de banden in de linkerknie. Motta moest zaterdag al na twee minuten het veld uit. Hij liep de blessure op zonder dat daarbij enig contact was met een andere speler. maandag 13 september 2oo4 Topscorers: Fortuna Sittard) 6, 2. Ham ming (Veendam), El Hamdaoui (Excelsi or) 4, 4. Junqueira (Emmen), Ketting (FC Volendam), Koevermans (Sparta), Kolder (Veendam), Zuurman (FC Zwolle), Van Loenhout (VW Venlo), Van der Laan (FC Dordrecht) 3. Programma: 17 september: AGOW Apel doorn - Excelsior, FC Dordrecht - Go Ahead Eagles, Eindhoven - Cambuur Leeuwarden. Heracles Almelo - Helmond Sport, Sparta - FC Volendam, Stormvo gels Telstar - Emmen, Veendam - Haar lem. VW Venlo - TOP Oss, FC Zwolle - MW. van den Heuvel BETAALD VOETBAL EREDIVISIE PSV - RKC Waalwijk 1-0 (0-0). 46. Ven- negoor of Hesselink 1-0. Scheidsrech ter: Wiedemeijer. Toeschouwers.- 34.500. Gele kaart: Bouma (PSV), Put ter, Van Diemen (RKC Waalwijk). RBC Roosendaal - Vitesse 4-1 (0-1). 17. Amoah 0-1, 55. Ikedia 1-1, 57. Smolders 2-1, 67. Smolders 3-1, 71. Dingsdag 4-1 (eigen doelpunt). Scheidsrechter: Van Sichem. Toeschou wers: 5000. Gele kaart: Hots, Vreven, Knopper (Vitesse). SC Heerenveen - De Graafschap 2-0 (0- 0). 85. Samaras 1-0, 90. Yildirim 2-0. Scheidsrechter: Van Dongen. Toeschou wers: 17.300. Gele kaarten: Seip (SC Heerenveen), Berck-Beelenkamp, Kale- zic, De Graef (De Graafschap). Willem II - Roda JC 3-1 (2-0). 6. Bob- son 1-0, 25. Bobson 2-0, 53. Cissé 2- 1, 64. Redan 3-1. Scheidsrechter: Sterk. Toeschouwers: 13.900. Gele kaart: Reuser, Van Nieuwstadt (Willem II), Luijpers, Bodor (Roda JC). ADO Den Haag - Ajax 3-3 (1-3). 7. Sonck 0-1, 14. Pienaar 0-2, 31. Bouk- hari 0-3, 44. Van der Gun 1-3, 68. Den Ouden 2-3 (strafschop), 83. Stroeve 3- 3. Scheidsrechter: Haverkort. Toe schouwers; 9500. Gele kaart: Rijaard, Saavedra (AD0 Den Haag), Van der Vaart, Sneijder, Grygera (Ajax). FC Groningen - NAC Breda 2-3 (1-2). 21. Matthijs 1-0, 26. Zonneveld 1-1, 45. Slot 1-2, 82. Salmon 2-2, 88. Boussaboun 2-3. Scheidsrechter: Vink. Toeschouwers: 10.703. Gele kaart: Buijs, Florén (FC Groningen), Boussa boun, Slot (NAC Breda). Feyenoord - FC Twente 3-1 (1-1). 38. Zomer 0-1, 44. Ono 1-1, 53. Kalou 2- 1, 78. Kalou 3-1. Scheidsrechter: Luin- ge. Toeschouwers: 38.000. FC Utrecht - NEC 1-0 (0-0). 52. Van de Haar 1-0. Scheidsrechter: Van Egmond. Toeschouwers: 18.676. Rode kaart: 81. Zuidam (FC Utrecht/2x geel). Gele kaart: Pothuizen, Valencia (NEC). Topscorers: 1. Kuijt (Feyenoord), Van de Haar (FC Utrecht), Kalou (Feyen oord), Smolders (RBC Roosendaal), Vennegoor of Hesselink (PSV) 4, 6. Ike dia (RBC), Slot (NAC Breda), Perez (AZ) Cristiano (Roda JC), Denneboom (NEC), Ibrahimovic (Ajax), Bobson (Wil lem II) 3. Feyenoord 4 3 1 0 10 14- 3 PSV 4 3 1 0 10 13- 5 Ajax 4 2 2 0 8 13- 8 FC Utrecht 4 2 1 1 7 9- 5 AZ 4 2 1 1 7 9- 7 Vitesse 4 2 1 1 7 6- 7 NAC 4 2 1 1 7 10-12 NEC 4 2 0 2 6 5- 4 Roda JC 4 2 0 2 6 9-10 Willem II 4 2 0 2 6 5- 8 DenHaag 4 1 1 2 4 7- 7 Heerenveen 4 1 1 2 4 7- 9 RKC 4 1 1 2 4 2- 4 RBC 4 1 1 2 4 9-13 Den Bosch 4 1 1 2 4 3- 8 FC Twente 4 1 0 3 3 7- 8 Groningen 4 0 2 2 2 4- 6 Graafschap 4 0 1 3 1 3-11 Programma: 17 september: ADO Den Haag - Vitesse;18 september: NEC - PSV, De Graafschap - FC Groningen, RKC Waalwijk - RBC Roosendaal, FC Twente - Willem II; 19 september: Fey enoord - FC Utrecht, Roda JC - AZ, FC Den Bosch - Ajax, SC Heerenveen - NAC Breda. EERSTE DIVISIE ndloopbaan •Iele voorbij ==|e Franse middenvel- |e Makelele heeft zijn ^«loopbaan beëindigd, d om het stokje over aan de jongere spe- ij in de Franse sport- .jdeD ,60°: ,jdo )aai .bij in de Franse sport- Equipe. Makelele is de 6ler die bedankt voor se voetbalelftal na het .js verlopen Europees t ljnschap in Portugal. De >diger ging drie maan- den in de kwartfinale 'j?Vgen Griekenland. Raakten ook al Zidane, ess rhuram en Lizarazu it ze niet meer voor willen spelen. ;„|and wil et openen Duitsland voelt er de openingswedstrijd m VK 2006 te spelen. Dit acfnmanager Oliver Bier- aat >ns bondscoach Jür- n Tnann laten weten. dat het WK organi- t de eer van de ope- a31 titelhouder Brazilië. 4 speelt de wereld- 3 voetbal de eerste e van het volgende 2006 is de titel- it langer automatisch Dit opende de deur ganiserende land ippen op 9 juni 2006. heeft echter geen loof de eer door naar vanuit gaande dat ;e wereldkampioen kwalificeren. De le Duitse bonds- e voor nog een itsland door een fdkwartier voor de inde uit te zoeken, van Bayer Leverku- iSchloss Lerbach bij de trainingsaccom- Bayer Leverkusen roneens iaboycot ,%epp Blatter, voorzit- geen goed woord node mecfiaboycot van iade 2-1 overwin - len van woensdag, ben erg bezorgd ictie. De spelers de media praten We leven in de communicatie en ld van communica- ilse voetballers be let duel met Polen pers te praten om- jgels tabloid keeper es vergeleek met een helman blunderde af- eekeinde opzichtig in :t Oostenrijk, waar- id een 2-0 voor- ilde. Met het gevoel dat weinig te verliezen wat we pakken, is ;n'- reist PSV van- half elf af naar de matige wedstrijd irwinning op RKC het Philips Stadion doelpunt van Jan of Hesselink) wordt duidelijk waar de e selectie op Euro- staat. ite Champions-Lea- wordt met leid uitgekeken bij in- als extern. De ld de voortvarende is gaan liggen door )ij NAC en het moei- reden tegen RKC, [genoeg lijkt voor de gro- i 0p|tionaie wedstrijden ie 2* vo"8 seizoen. Ook eefnan, zaterdag terug ïlectjte honk als trainer 'te_rjaf een schot voor de i te stellen dat PSV te bestrij- dan in voorgaande loeide op de toege- e op het midden- keerde zaterdag te- iis en speelde een rijd) en de ruimere len achterin, üjn in die linie mor- I verrassingen te ver- faarschijnlijk speelt rechts. Zaterdag- Eerde Csaba Fehér Hij deed het niet had duidelijk t het hogere tempo. J een debutant. Om- Park met lichte 'Vn kampte, mocht irfan zijn eerste offi- Gi®n maken. De Peru- aarP bijtertje, een han- je dat nooit opgeeft, eeiPoet nog leren om jaF °P de juiste mo- gel^ te spreken. Tegen metjij nog niet impone- lre belofte is onmis- was nadrukkelijker P11 Leandro, wiens ar gi rechtsbuiten i d(Te§ nist) te laag was. wa.bg op de wedstrijd je vn moest PSV zater- won,nn°dig veel energie Harry van Raaij neemt na de wedstrijd tegen RKC afscheid van de PSV-supporters. Van Raaij was twintig jaar voorzitter van de Eindhovense voetbalclub. Hij wordt opgevolgd door Rob Westerhof. „Ik heb ook fouten gemaakt", erkende Van Raaij tijdens zijn afscheidswoordje. „Ik heb soms iets te aanvallend gespeeld", doelde hij op het begrotingstekort van PSV de laatste jaren. „Maar ik hoop maar dat de balans uitein delijk toch positief is doorgeslagen. Vanaf nu ben ik een van jullie, supporter van PSV." Foto: ANP/Ed Oudenaarden verspillen. Een snel doelpunt had de wedstrijd eerder in zijn plooi gelegd, waarna PSV krachten had kunnen sparen. De ultieme kans was er in de overtuigende en aantrekkelijke beginfase, maar Mark van Bommel stuitte op Sinouh na een fout van Mark van Hintum. RKC had de defensieve proble men snel onder controle. Het positiespel van de Waalwijkers oogde verzorgd. Met een kop bal van Texeira en een vrije trap van Fuchs liet de ploeg van Koeman zich ook voor het doel van Zoetebier gelden. PSV slaagde er gaandeweg niet meer in om openingen te vin den. RKC legde de opbouw van PSV bewust bij Alex neer door hem voortdurend vrij te laten. De Braziliaan wist er niet goed raad mee, speelde bovendien in een te laag tempo. Na rust nam André Ooijer zijn plaats in en werd de opbouw vlotter en ge durfder. Het enige doelpunt van PSV kwam voort uit een standaardsituatie. Defensief zijn de Eindhovenaren kwets baar bij spelhervattingen, - te gen Arsenal zal dat opnieuw een voornaam aandachtspunt worden - offensief heeft de ploeg aan dreiging gewonnen bij vrije trappen en comers. Nu kwam Vennegoor of Hesselink, die zijn honderdste competitie duel in het PSV-shirt speelde, knap voor zijn tegenstander bij een vrije trap van Van Bommel. De 1-0 voorsprong kwam niet in gevaar. PSV speelde iets be ter dan voor rust en dat was ge noeg om RKC te beteugelen. Defensief werd er nauwelijks ruimte weggegeven. Dat is wel licht de belangrijkste plus met het oog op de wedstrijd tegen Arsenal, als een hoge mate van alertheid en concentratie wordt verlangd. Hiddink: „Juist als je denkt dat je controle hebt, van daaruit te veel bravoure toont en op verkeerde momenten de stellingen verlaat, is Arsenal le vensgevaarlijk." Volgens de PSV-coach zal PSV zich op Highbury niet ingraven. „We moeten realistisch zijn. Arsenal is bezig aan een fantastische reeks. Alles wat je daar pakt, is meegenomen. Maar op onze manier willen we daar ook voetballend wat brengen, met name via veel snelheid voorin." Op de vleugels zullen Beasley en Park terugkeren. De knie klachten van Park vormen geen belemmering. Hiddink reist met twintig man af. In vergelij king tot de achttien van zater dag voegt behalve de Zuid-Ko- reaan ook Theo Lucius zich bij de selectie. PSV: Zoetebier; Feher, Alex (46. Ooijer) Bouma, Lee; Farfan (89. Beasley), Van Bommel, Cocu, Leandro (58. Sibon); Vennegoor of Hesselink, De Jong. RKC WAALWIJK- Sinouh. Greene, Teixeira, Schreuder, Van Hintum (80. Van der Velden); Krohn-Dehli, Van Diemen, Putter (68. Hoogendorp), Fuchs, Martens; Jansen. door Hans Leber Rotterdam - De Feyenoord-mo- tor stotterde twee weken gele den even tegen Vitesse, maar draaide gisteren weer voluit. Overtuigend en met grote over macht werd FC Twente aan de kant gezet: 3-1. Het mooiste mo ment werd geleverd door een 19- jarige jongen uit Ivoorkust die misschien ooit Nederlander wordt: Salomon Kalou denkt er over zich te laten naturaliseren. Hij elimineerde FC Twente met twee goals. Doelgerichter dan zijn broer, de oud-Feyenoorder Bonaventure die nu bij Auxerre speelt, en misschien nog talentvoller, scoorde Kalou gisteren twee keer in zijn derde competitie wedstrijd. Zijn eerste goal, Fey- enoords tweede, was de mooi ste. Er stonden twee Tukkers als een muurtje tussen hem en de goal, maar Kalou soleerde er op hoge snelheid dwars doorheen, achteloos de bal aan de voeten houdend. Om vervolgens San- der Boschker te verschalken, de enige Twente-speler die een ruime voldoende haalde. Kalou moet nog vier jaar wach ten omdat het Nederlander schap pas na vijf jaar verblijf in Nederland kan worden aange vraagd, maar toch: met Caste- len en Kuijt vormt hij een ge vaarlijk aanvalstrio, misschien doet hij dat ooit voor Oranje. Collega Kuijt had tegen Twente een onopvallende rol in verge lijking tot de laatste weken, hij speelde wat ongelukkig. Maar Gullit nam zijn spits, die woensdag nog actief was met Nederland tegen Tsjechië, in bescherming: „Dirk is mis schien niet opgevallen, maar hij was wel overal bij betrokken." De Feyenoord-coach was so wieso tevreden. „We hebben tien kansen gecreëerd tegen een ploeg die kwam om te ver dedigen, dat is hartstikke moei lijk. Een compliment aan mijn spelers dus." Ondertussen raakt het Feyen oord-publiek, tot voor kort niet gewend aan successen en mooi voetbal, al een beetje verwend. Gullit vroeg zelfs om begrip: „Als we achterin de bal rond speelden om even een gaatje te zoeken, werd er gefloten. Maar de mensen moeten begrijpen dat je in zulke wedstrijden ge- Feyenoorder Salomon Kalou ontdoet zich van Daniël Majstorovic van FC Twente. Foto: GPD/Pro Shots duld moet hebben, de kansen komen wel." Minder tevreden was Gullits collega Rini Coolen. „We heb ben terecht verloren. We gaven niet veel ruimte weg, maar je voelde gewoon dat ze gingen scoren." Bij Twente werd het missen van spelers als N' Kufo (familie-omstandigheden) en Cziommer (blessure) zwaar ge voeld. Machteloos ging de ploeg naar de slachtbank. Een onverdiend en verrassend doel punt in de 38ste minuut, door een kopbal van Zomer uit een comer, veranderde daar niets aan. Op slag van rust maakte Shinji Ono gelijk door fraai ijit de draai een hoekschop in te schieten. Tot dan toe was slechts op de helft van Twente gevoetbald, het was dat Bosch ker zeker vier uitstekende red dingen verrichte, anders was de wedstrijd al gespeeld geweest. Bij Feyenoord debuteerde linksback Bruno Basto. De 26- jarige Portugees, die de laatste vijf jaar in de basis stond bij het Franse Girondins Bordeaux, is een aanwinst. Hij is een echte linksback, een positie waar ze bij Feyenoord de laatste jaren nogal wat problemen hadden. Gullit was tevreden over Basto: „Hij speelde de eerste helft wat te veel naar binnen, maar als-ie opkwam had hij een goede voorzet. En hij heeft foutloos gespeeld." Ook bij Twente kon een opmerkelijk debuut wor den genoteerd. De 27-jarige Zweed Majstorovic speelde een prima partij. Het optreden van Kalou zorgde ervoor dat de Belgische interna tional Thomas Buffel ook de komende tijd nog op de bank zal zitten. De getergde speler mocht nog tien minuten mee doen, maar kon naast veel inzet niet veel laten zien. Dat gold ook voor de Serviër Danko La-

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 15