TROS gaat Ralph Inbar herdenken Blauw MEDIA Bloed geen slippendrager Wegdromen over tweede huis met House Vision zich nu waarmaken Martijn Muijs moet van De prijs Angela Kluivert rlanders ien $rag at vooruit' Ook nieuwe Vlaamse serie hirt geleken bij PA- onC KLUIVERT was mopiaar een kleine gjfjj '-klusser sloeg mis- nde:ns een plankje ïool gewezen voetbal- ;rlij^e ^et gereedschap akking nog voor- ige caissière van de lemorgen had en. Inmiddels wis- •ot onderhoud 'ebank bij New- klussen in de in Saint Tropez. De mooiste huis- iderland (citaat iu voor alles een turen en wil dus irt Kasteel is defini- and PATRICK en AN- ids^eiden. De vraag voor hoeveel? De itjes hebben over- op de burelen s, waarbij vooral de uitkomst in •porties weerge- ïoorlog wordt kei- Het kan aan on- yoor cijfers lig- uitkomst is wat Hilversum - Een EO-program- ma over het koningshuis, je kon erop wachten. „Door de gedeel de christelijke achtergrond voelt de EO-achterban zich nu eenmaal direct betrokken bij het koningshuis. Kijk maar naar het abonneebestand van bla den als Vorsten, daar zijn veel EO-ers bij", aldus Irjan Aarten, eindredacteur van Blauw Bloed, het nieuwe royalty-programma van de publieke omroep. „Het idee voor het programma speelde al een tijdje. Toen we naar Nederland 1 verhuisden vonden we de tijd gekomen. In het profiel van de zender past dit programma prima. Het is een typisch programma voor het wat oudere Nederland 1- publiek." Blauw Bloed, is, zoals de kijkers al in de eerste afleve ring hebben kunnen zien, be paald geen afgeleide van RTL's populaire programma Van Ko ninklijke Huize. EO-presentator Jeroen Snel, jarenlang een van de gezichten van Twee Van daag, duikt -zij het nog wat on wennig - voor ons in de wereld van de vorstenhuizen. Vragen als: 'Wat doet koningin Beatrix de hele week?' of 'Wat zijn pre cies de taken van kroonprins Willem-Alexander?' worden in dit programma beantwoord. Vanavond schenkt het pro- TVFilm. Foto: PR anp - Nederlanders steeds de neiging gedrag flink vooruit De AVRO speelt op in door vanaf vol- met een derde tele- (oi aast de AVRObode Pp er) te komen. Die t TVFilm en richt op films, maar valt *a rdat het blad twee- ,y -schijnt. 1 ïuidige gidsen mer- ionnees een week al aankruisen wat ipaalde dag op tele- gaan zien. Een ;se gids komt hele- (I lie behoefte tege- hoofdredacteur P. de AVRO-gidsen. ^hebben de bladfor- uitgebreid getest, van dertig jaar en stal mannen, vor- rndoelgroep. Naast m !8evens is er iu TV- scl1 °°k ruimte voor - home entertain- ziek. De twee weke inde is gebruikelijk [tjel s Duitsland, Frank- 1 nderen en is daar issariaat voor de nog beoordelen of iVRO-blad een ge- levenactiviteit van „Maar wij ver in problemen", al- „We moeten de implaren van TV- in naar het com- daarna bepalen laatbaar is." ilad heeft geen be- misten of mede- Ie filmwereld aan- Ne\ is de strip 'Cow- van Kamagurka in lezen. Die strip 'jer in Nieuwe Revu, ma aarna niet meer in bladen te zien. ;rW( ina's afficheert TV- e^s s „de dikste tv- en >r d 1WI ese zender komst hilversum/anp - In twee televi sieprogramma's gaat de TROS de op 15 maart overleden presenta tor Ralph Inbar herdenken. De eerste uitzending is op eerste kerstdag, de tweede in januari. Dat blijkt uit het winterschema van de omroep. Inbar werd bekend door TROS- shows als Bananasplit en TV Masqué. Met de verborgen ca mera werden daarin mensen in het ootje genomen. In 'The Late Great Ralph Inbar' zijn onder meer nooit eerder uitgezonden grappen uit TV Masqué te zien. Een ander programma in het schema is de dertiendelige Vlaamse comedyserie 'Hallo België!'. Deze reeks is al te zien geweest bij de Vlaamse com merciële zender VTM, waarmee de TROS de mogelijkheden on derzoekt een nieuwe Neder landse commerciële zender op te zetten. De comedyserie wordt gemaakt door Studio 100 (Samson Gert, Kabouter Plop). Hallo België Het leven van brouwer Roger van Mechelen vormt de rode draad in 'Hallo België!'. Hij bouwde een bierimperium op in zijn land, maar in Belgisch Limburg slaat zijn product niet aan. Om een onduidelijke re den moeten de Limburgers zijn bier niet en dat steekt bij de Antwerpenaar. Hij houdt er zijn Limburgse schoonzoon verant woordelijk voor. Zijn Hollandse buren Ko en Tetske komen te pas en vooral te onpas binnen vallen met steeds dezelfde be groeting: Hallo België! De co medyserie komt ergens in 2005 bij de TROS op het scherm. Volgend jaar komt de omroep ook met de zevendelige reeks 'Tweelingentest'. In dat door Caroline Tensen gepresenteer de programma zoeken de ma kers naar de meest identieke tweeling van Nederland. Om die te vinden worden „twee lingparen onderworpen aan een mix van wetenschappelijke tests en funtestsZo zijn er on der meer een vingerafdruktest, een shoppingtest, een gelaats- fototest. De deelnemers wordt gevraagd hun omgeving voor de gek te houden door van plaats te wisselen. Dit program ma baseerden de makers op het internationale kijkcijferkanon 'Most Identical'. iooo Sterren stralen Eerder al meldde de TROS dat er ook komend seizoen een zoektocht komt naar een nieu we vertolker van het Neder landstalige populaire lied. Van af 30 oktober is die tocht acht zaterdagavonden te zien in het programma '1000 sterren stra len', dat een volkszanger van het kaliber Frans Bauer moet opleveren. De 'grootste familie van Neder land' bestaat in 2004 veertig jaar. Om dat te vieren gaf de omroep eerder al een feest in de Am sterdam ArenA.Op 29 oktober is er een jubileumavond op Ne derland 2 met daarin onder meer het programmaonderdeel 'Alle REMmen los'. In die show passeren oude en nieuwe TROS-programma's de revue. Jeroen Snel presenteert Blauw Bloed. Foto: GPD/PR gramma onder meer aandacht aan de geschiedenis van het Wilhelmus, de hype rond prin ses Diana naai aanleiding van een nieuw boek over haar le ven, en worden ontwerpen ge toond van gerenommeerde ju- welenontwerpers die voor Maxima aan de slag gingen. „We willen vooral graag laten zien wat de maatschappelijke taken van de leden van ons ko ningshuis inhouden en wat de relevantie ervan is", aldus Aar ten, zelf historicus. „Je ziet dat Willem-Alexander meer open heid betracht naar de per;. In zijn functie als IOC-lid zat hij onlangs zelfs bij Mart Smeets. Er zit dus beweging in. We ho pen dat we daar van kunnen profiteren." In het programma is een be langrijke rol weggelegd voor het 'oranjemoment' van de kijkers: een persoonlijk moment dat ze hadden met een van de Oranjes tijdens wintersport, vakantie of waar dan ook. Daarnaast wor den de kijkers op de hoogte ge houden van het reilen en zeilen van de buitenlandse koninklijke families. De architectuur van de vorstelijke woonhuizen, de voorbereidingen van een staats bezoek, kleding en juwelen na der belicht: elke zaterdag kun nen geïnteresseerde oranjelief hebbers hun hart ophalen met nieuwe feitjes en weetjes. Aard en aanpak van het pro gramma zijn heel anders dan bij de commerciële concurren ten, zo benadrukt de eindredac teur ook nog maar eens. In Blauw Bloed geen vette roddels, geen ironische grappen of ko ninklijke akkefietjes als het re cente, in De Bladen breed uit gemeten handgemeen tussen Willem-Alexander en Argentijn se paparazzi. „Dat hele verhaal was lastig bevestigd te krijgen. En dus melden we het niet." Liever correct dan smeuïg is het motto van het programma, dat komend seizoen dertien afleve ringen lang te zien is. „Een grapje mag echt wel. Maar we willen vooral integerheid en be trouwbaarheid uitstralen. Rod dels passen niet bij de EO. We maken een programma voor een andere doelgroep, mensen die interesse hebben in de ach tergronden van het koninklijk huis en voor bepaalde perso nen binnen dat koninklijk huis, historische feiten, maar ook leuke dingen als: welke juwelen draagt Maxima of welke coutu riers werken voor het konings huis." De kersverse, zevenkop^fee re dactie van Blauw Bloed noopt op een goede relatie met de Rijksvoorlichtings Dienst (RVD) in de hoop eerder nieuws toe geschoven te krijgen. Dat draagt het gevaar in zich dat het pro gramma wordt gezien als RVD- verlengstuk. „We zijn onafhan kelijk en absoluut geen slippen- dragers van de RVD", aldus Aarten. Als we lastige vragen moeten stellen, dan stellen we die. We zijn geen RVD-buik- sprekers." Monique Brandt Blauw Bloed, vanauon, Ned 1. EO. 19.30 uur uur. jen nieuw Europees jpat vanaf half okto- ■en naar ruim hon- a huishoudens in I zender brengt non- mma's, nieuws en itiatiefnemer Paul 1 EU Broadcas- ;el heeft dat giste- jgemaakt. Het bedrijf lelden gratis aan aan nten en via de Sa na's klinken in talen van de Euro pe zender zegt een- bar gevarieerde pro- !e bieden. Dagelijks fcjvoorbeeld 'Bon- li'. Voor de jeugd jrTV en 'Teenage'. De Tg wordt geschakeld Camera's voor live- jï mooie plekken in ■steden van de EU. Hilversum - Het nieuwe televisiepro gramma House Vision van RTL 4 speelt handig in op de trend dat steeds meer Nederlanders een tweede woning kopen of er op zijn minst voor sparen of over dromen. Het huizenprogramma is de nieuwste telg in de VÏsion-familie die bekend is van het botenprogramma Yacht Vision en het nautisch lifestyle- programma Nautic Vision. House Vision is een soort mix van de TV-Makelaar en Campinglife en wordt gepresenteerd door John Williams en Stella Gommans. Als rode draad volgt één van hen wekelijks een echtpaar of familie bij het aankopen van hun bui tenhuis. Dat kan een chalet zijn in de Franse Alpen of een villa aan de Spaanse costa, maar ook een huisje in Friesland of op de Veluwe. Het magazine belicht alles wat bij de aanschaf van een vakan tiehuis komt kijken. De andere presen tator reist mee met een groep vakantie gangers die een vakantiewoning huren, verkent er het gebied en laat de kijker zien wat daar allemaal te zien en te bele ven is. Informatie over het landschap, het eten en de lokale wijnen wordt afge wisseld met de voor- en nadelen van hu ren of kopen. De vrienden John Williams en Stella Gommans leerden elkaar zeven jaar ge leden kennen bij Call TV en werkten sa men in het RTL-ochtendprogramma Lijn 4. En hoewel ze heel blij zijn dat ze eindelijk weer samen aan een program ma werken, zijn ze nooit samen op pad. Tijdens de opnamen ontmoetten ze el kaar slechts eenmaal heel kort op een vliegveld in Toulouse. Beiden reizen ze voor het programma langs een indruk wekkende lijst van landen. Stella Gom mans zat afgelopen week een paar da gen in Turkije. Portugal, Franloïjk en Hongarije staan nog op het lijstje. Zelf zou de 33-jarige Gommans graag een huisje willen bouwen in Italië, maar uit gerekend dat land gaat aan deze 'Italia- nofiel' voorbij. Jaloers bekijkt ze daarom de beelden over Toscane, waar haar maatje John Williams eet, golft, rond crosst op een scooter en wijn tapt uit de muur van een oude boerderij. Gom mans: „Ik zou dolgraag over een aantal decennia een mooi oud boerderijtje wil len opknappen in Toscane met een wijngaardje erbij en een hond op de trap. Dat is mijn ideaalbeeld, geweldig! Voor het programma mag ik ongelimi teerd meekijken over de schouder van potentiële kopers en ik leer ook veel van de gesprekken met de experts. Een Spaanse notaris werkt bijvoorbeeld iets heel anders. Hij zit alleen maar bij de betaling, wat in negen van de tien geval len cash gebeurt. Koop jij een huis in Spanje van zes ton, kom je daar met een koffertje met geld. De notaris telt het geld alleen maar en zal niet onderzoe ken of het huis wel schuldenvrij is of dat de aannemer al is betaald." Gommans kan het weten, want ze heeft al heel wat huizen in Spanje bekeken met echtparen die daar willen overwin teren. De soms taaie kost over hypothe ken en belastingen verpakt ze voor de kijker luchtig door de expert te intervie wen tijdens het vissen of een strandbe- zoekje. „Zo hopen we mensen langer vast te houden. Het moet niet te ko misch worden, want dat leidt de bood schap af." Iemand die heel veel geld hoopt te ver dienen aan House Vision is de zaken man Klaas Beute van het Enschedese bedrijf Waterbeek, die de Vision-formu- les bedacht. Beute: „Ik werd geïnspi reerd door de grote hoeveelheid mensen die naar het buitenland op vakantie gaan en daar huizen huren en kopen. Als bedrijf houden we ons voornamelijk bezig met vrije tijd van de mensen. Yacht Vision gaat over bootjes en dit gaat over woningen. Yacht Vission be gint alweer aan het vierde seizoen. Het is een internationaal concept en draait in middels in België, Duitsland, Noorwe gen, Zweden en Denemarken. Hetzelfde gaan we met House Vision doen. Het wordt in meerdere landen getoond met steeds andere presentatoren mensen die het programma in de eigen landstaal presenteren." Yacht Vission is op deze manier een on gekend succes geworden. Het tv-pro- gramma is al uitgegroeid tot een multi- mediafirma met een gelijknamige web site, een jaarboek en een magazine. Ook House Vision wordt opgetuigd met een website en in de toekomst met een ge lijknamig magazine. Beute zegt dat er in de toekomst nog meer varianten van Vi sions op televisie verschijnen, allemaal op het gebied van vrijetijdsbesteding. De Twentse zakenman vertelt er niet bij welke Visionsformules in zijn koelkast liggen. Beute erkent trouwens volmondig dat kijkers van House Vision op het verkeer de been worden gezet door ze te laten geloven dat er in het programma echt een huis wordt gekocht. Net als in de TV-makelaar is dit nep. Beute: „Wij laten een reconstructie zien. Het kan best zijn dat mensen die we laten zien hun va kantiehuis al drie of vier maanden gele den hebben gekocht of helemaal geen huis kopen. Voor de camera doen ze hun zoektocht dunnetjes over. Het is natuurlijk belachelijk dat iemand in een televisie-uitzending echt een huis van een half miljoen euro zou kopen. Dat gelooft toch geen enkele nuchtere kij ker? Het blijft toch televisie." Nico Postma House Vision, nog twaalf afleveringen lang iedere zondag op RTL 4, tussen 18.55 en 19.30 uur. Stella Gommans en John Williams Foto: Roland J. Reinders joen en je bent eruit, hebben ze uitgerekend bij Story, dat de breuk met een half paginaatje ('de geruchten worden steeds sterker') trouwens opvallend kort afdoet. Weekend meldt dat ANGELA heeft ingezet op negen miljoen, maar volgens Party was dat het bod van PATRICK, en beschouwt zijn bijna-ex dat bedrag als een grove belediging van een huisvrouw in functie. Privé daarentegen heeft begre pen dat ANGELA juist in haar nopjes is met die negen mil joen. Want het blad mag dan flauw zinspelen op haar imago van dom blondje, met het bud- getbewustzijn van deze spelers vrouw is niks mis. 'Dat is meer dan ik in mijn leven kan opma ken!', laat Privé haar kraaien. Privé's hoofdredacteur EVERT SANTEGOEDS waarschuwt ons in zijn wekelijks commentaar voor de reltrapperij van andere media, naai aanleiding van Pri- vé's eigen NICO-affaire. Dat an deren daarmee aan de haal gaan baart SANTEGOEDS zor gen. Want wij zouden - het staat er echt! - wel eens kunnen gaan twijfelen aan de geloof- Als winnaar van het tv-program- ma Hey DJ sleepte Martijn Muijs (22) een eigen show bij BNN in de wacht. Voor het eerst op de landelijke radio, maar hij rekent zichzelf nog niet rijk. „Ik wacht nog even met het kopen van een nieuwe auto." door Bernice Breure Hilversum - Hij was de terechte winnaar van de dj-talentenjacht die BNN deze zomer met snor rende camera's hield, vindt-ie zelf. Ook gevestigde radioma kers als Rick van Velthuysen, Giel Beelen en Wouter van der Goes complimenteerden hem tijdens de eindstrijd. Maar nu moet Martijn Muijs uit Meppel het nog allemaal waar gaan ma ken, en dat beseft hij als geen ander. Zondagochtend tussen zeven en negen is zijn program ma Hey DJ te beluisteren. En op dinsdag- en woensdagoch tend, tussen 01.00 en 04.00 uur, maakt hij vanuit de 3FM studio Muijst Wanted. Zijn radioliefde begon op - hoe zo cliché - een zolderkamertje. „Toen ik negen was, speelde ik met vriendjes 'radiootje'. We luisterden naar The Magie Friends, met Sjors Fröhlich en Peter Plaisier. We namen de muziek op die zij draaiden, en zodra ze begonnen te praten drukte ik op stop. Dan vulden we die tijd zelf met onze piep stemmetjes en zo maakten we ons eigen programma." Tijdens het vwo kreeg hij zijn eigen vrij dagshow bij Radio Meppel, 'Muijsenissen'. Na school („Ik heb nooit zin ge had om te studeren") trad hij in dienst bij Rebecca Radio, een commercieel station voor Noord-, Oost- en Midden-Ne derland. In drieëneenhalf jaar kreeg hij programma's op zo'n beetje alle uren van de dag, en ging er ook produceren. Daar maakte hij ook kennis met de mindere kanten van het radio vak. „Het is toch een wereld van botsende ego's. Daar hele maal, omdat iedereen zijn ei gen programma zo weer kwijt kon raken. Dat betekende: ge zaag aan de poten van stoelen van anderen, slijmen bij de baas en plots veranderende ka rakters." Door een overname van het station belandde in juni het voltallige personeel op straat. Muijs: .Achteraf is dat mijn redding geweest. Als ik niet was ontslagen, had ik hier niet geze ten. Ik zocht op allerlei sites naar vacatures en las bij BNN over Hey DJ." Als rechtgeaarde radiomaker heeft Muijs het niet zo op met inzoomende televi siecamera's, dus moest hij zich er wel toe zetten om zich op te geven voor het tv-programma. „Het was een talentenjacht, die al werd vergeleken met Idols. Maar aan de andere kant: het ging wel om een eigen show bij BNN." Dus liet hij 'ongein' zo als een modeshow maar over zich heen komen, en wist 'na heel veel stress' de hoofdprijs in de wacht te slepen. Inmiddels heeft Muijs er tot zijn vreugde twee nachtuitzendin gen per week bij gekregen. „In die uren kan je toch net wat meer uitproberen met gekke items dan op zondagochtend." Het klinkt heel algemeen, geeft hij onmiddellijk toe, maar de dj is van plan vooral zichzelf te zijn. Verder wil hij 'prikkelen met humor' en 'nèt even iets anders dan anderen' te zijn. „Daarmee creëer je misschien een wig tussen mensen die het leuk, èn mensen die het niks vinden. Maar je schept in elk geval duidelijkheid." Hey DJ is in principe voor drie maanden van Muijs. Daarna wordt bekeken of BNN een vas te plek voor hem heeft. Vandaar dat de radiomaker zich nog niet rijk rekent. Ook niet letterlijk, al verdient hij nu stukken beter dan voorheen. „Kijk, ik rij nu nog van Meppel naar Hilver sum in een oude wagen. Ik wacht nog even met het kopen van een nieuwe auto. Hey DJ: zondag 7.00 - 9.00 uur Radio 3FM. Muijst Wanted: dinsdagen woensdag. 01.00- 04.00 uur Radio 3FM Martijn Muijs won bij BNN een eigen show. Foto: GPD waardigheid van zijn blad. Ter wijl zijn mensen toch 'dag en nacht overal ter wereld onder weg zijn om het laatste en meest exclusieve showbizz nieuws te vergaren.' En dan vind je jezelf is verslaggever te rug aan de rand van een zwem bad in Zurich, alwaar de 70-ja- rige UDO JURGENS zich met watjes in zijn oren in het water laat zakken, terwijl hij zijn love handles krampachtig probeert in te trekken. Maar wat er ook kan breken in een mensenleven - marmer, ijzer - niet het libido van Der Udo. 'Ik heb geen Via gra nodig.' Voor namaak-roddeljournalis- tiek zijn we nu afdoende ge waarschuwd. Maar er is meer om beducht voor te zijn. GEOR- GINA VERBAAN wordt volgens Party het gezicht van Veronica, Weekend dreigt dat de dochters van TINEKE SCHOUTEN haar misschien wel zullen opvolgen en GERARD JOLING staat met goedvinden van Story binnen kort live in Ahoy;. NICO, waar ben je? Ingrid Bosman minder helder. Dat PATRICK een slordige 36 miljoen euri heeft opgestreken hebben alle redacties keurig uit 'een maandblad' overgeschreven, dus daar zijn we het over eens. En aangezien KLUIVERT nooit heeft vermoed dat het bij die gemeenschap van goederen in de trouwakte over geld ging, moet hij nu de helft aan ANGE LA afstaan. Allebei achttien mil- Patrick Kluivert. Foto: Leo Vogelzang

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 29