rgvoor :el mensen [betaalbaar Wethouder weigert op te stappen Tachtig uur werkstraf voor ex-directeur K&O r Infoavond nvesteer in kennis niversiteit Nederland Goedemorgen Wat een krant. van OERLE C'estla Vie ist afzien van behandeling ude HSL en Betuwelijn Opnieuw goud voor De Bruijn Feest voor het LD Pennetje Evelyn van Leeuwen: een sportende arts op de Paralympics Hongerwinter blijft nog steeds mensen kwellen Geregeld buien 420/221 Rest college Noordwijk stelt portefeuilles ter beschikking door Jan Preenen noordwijk - Twee van de drie wethouders in Noordwijk - CDA'er Bamhoorn en Van Duin van Noordwijk Totaal - hebben net als burgemeester Groen gis termiddag hun portefeuilles ter beschikking gesteld. Van Bock- hove van Noordwijk Totaal wei gert zijn positie op te geven. Hij heeft te kennen gegeven dat hij niet uit eigen beweging opstapt en zich alleen door de gemeen teraad wil laten wegsturen. Dat gebeurt waarschijnlijk in de raadsvergadering van 28 sep tember. Van Ast van Verenigd Noordwijk, de grootste fractie in de raad, hoopt dan een nieuw college van B en W te presenteren met in elk geval zijn eigen partij, het CDA en 'een derde partij'. Ondanks de afwijkende opstel ling van Van Bockhove is ruim te ontstaan voor nieuwe colle ge-onderhandelingen. Die zijn nodig omdat het huidige colle ge van Noordwijk Totaal en CDA nog maar de steun heeft van zeven van de negentien raadsleden. Een week geleden stapten Admiraal, Van Ast, El- vader, Rob Duijhdam en Ver- steege over van Noordwijk To taal naar Verenigd Noordwijk. Zij willen een 'transparante, zuivere en eerlijke politiek', die zij niet langer aantroffen in Noordwijk Totaal. Na die breuk lag het voor de hand dat B en W snel ruimte zouden scheppen voor overleg voor een nieuw college. Tot en met gisteren werd door burge meester Groen en de wethou ders gestreefd naar een una niem standpunt. Daarom is de afgelopen dagen volop inge praat op Van Bockhove. Tot te leurstelling van onder anderen Groen is het echter niet gelukt om eensgezind naar buiten te treden. „Het is altijd aardiger en beter tot een gezamenlijk standpunt te komen. Aan de andere kant heeft Van Bockho ve recht op een eigen mening." Het voltallige college blijft be schikbaar om de lopende zaken af te wikkelen. Groen: „Het voordeel is dat er volop steun is voor het huidige collegepro gramma. Alleen vertaalt zich dat op dit moment niet in een politieke basis." (advertentie) VAN ROY C.S. ADVOCATEN Rapenburg 55 2311 GH Leiden Tel. (071) 5122362 door Nienke Ledegang den haag-leiden - De voorma- lig directeur van de Leidse Volksuniversiteit K&O is ver oordeeld tot een taakstraf van tachtig uur. De politierechter in Den Haag acht bewezen dat de 36-jarige Leidenaar een bedrag van 14.000 euro verduisterde en een brief van de ING Bank ver valste. De ex-directeur, werkzaam bij K&O van 2000 tot 2003, beging de misstap naar eigen zeggen door een agressieve autodealer. Deze dwong de Leidenaar zijn nieuwe auto te betalen en het geld daarvoor stond niet op zijn rekening. Daarom sluisde hij geld van de Stichting Volksuni versiteit K&O door naar een voor hem toegankelijke reke ning. Om de transactie te ver doezelen scande hij bovendien een brief van de bank in en ver valste hij een handtekening. De ex-directeur zei veel spijt te hebben van zijn daad. „Maar ik stond onder grote psychische druk." In de rechtszaal hekelde de ex- directeur de rol van het Leidsch Dagblad, dat in juni van dit jaar over het voorval schreef. „Dat heeft mij en mijn gezin veel schade berokkend. Het nieuwe administratiebedrijf dat ik was begonnen, kwam door die ne gatieve berichtgeving direct op achterstand." Hij ontkende bo vendien stellig dat hij als direc- (advertentie) 13 september presentatie 18.30 en 19.30 uur Studiecentrum Amsterdam Amstelveenseweg 390,020-5788411 teur van de Volksuniversiteit K &0 niet functioneerde, iets dat het bestuur van de universiteit hem verwijt. De officier van justitie was wei nig onder de indruk van het be toog van de ex-directeur. „Als directeur van een stichting ge niet je het vertrouwen van de mensen die voor jou werkzaam zijn. Dat vertrouwen is be schaamd." De politierechter voegde daar aan toe: „De inten tie om u het bedrag toe te eige nen blijkt wel uit het feit dat u niets tegen het bestuur heeft gezegd en een brief vervalste om een en ander te verdoeze len. Dit is echt een vervelende zaak." Woordvoerster Schoenmaker van K&O is tevreden over de uitspraak. „Dit is terecht. Deze man heeft het bestuur volko men om de tuin geleid. Wij ont dekten zijn fraude pas toen er een deurwaarder op de stoep stond. Ik denk niet dat hij het geld had teruggegeven als wij niets hadden ontdekt." Proef nu Leidsch Dagblad in de ochtend. 4 weken voor 9.75 Efja, ik ontvang graag 4 weken lang iedere ochtend Leidsch Dagblad voor maar 9,75. Dat is nog geen 0,41 per dag! Naam:DM V Adres: Postcode Plaats Ttelefoon: (l.v.m. bezorgcontrole) Geboortedatum e-mailadre8: Stuur deze bon op in een ongafrankeerde envelop naar Leidsch Dagblad. T.a.v. Afdeling lezersservice, Antwoordnummer 127, 1800 VB Alkmaar Bellen kan ook: 0800-1711 (gratiB) of surf naar I www.leidschdagblad.nl. (Deze aanbieding is geldig I tot 31 december 2004). I Leidsch Dagblad gaat zorgvuldig om met persoon- I gegevens. In het colofon van de krant treft u nadere I informatie aan. Mijn wereld, mijn krant. i Leidsch Dagblad Dagblad ZATERDAG 11 SEPTEMBER 2004 Bedrijfsschoonmaak: kantoren, bedrijfspanden, sportcentra en instellingen voor informatie: 071-5232308 Magnitude Puur natuurlijke materialen en vakmanschap. Keuze uit maar liefst 1843 exclusieve stoffen en tal van hoofd- en voetborden. Het allerbeste staat voor U gereed in onze exclusieve Boxspringroom. Kom eens proefliggen. ag/gpd - Voor bijna een I Nederlanders mensen is ische zorg onbetaalbaar |en. Deze grote groep ziet A/ust af van een medi- andeling of medicijnge- ndat de kosten ervan jeer) zijn op te brengen. Iljoen Nederlanders laten bit niet meer regelmatig i sinds de vergoeding [periodieke controle uit Wonds is geschrapt. uit onderzoek van de [iteit van Tilburg, uitge- opdracht van de GPD, /reorganisatie waarbij krant is aangesloten, 'e van dit onderzoek 2000 Nederlanders hoe zij denken over id en de kwaliteit van ïdheidszorg. Ook heb- ondervraagden aange- it zij van het kabinets- iden en wat voor hen- de gevolgen zijn van de igrepen in de zorg. 13 miljoen Neder- boven de 16 jaar laten .000 mensen 'soms' ijk geachte medische igen achterwege, omdat ze die behan- niet kunnen betalen. 130.000 mensen komt tie zelfs 'vaak' voor. ide de afgelopen jaren ids meer vergoedingen ziekenfonds geschrapt, ivoor de fysiotherapeut trts. Tegelijkertijd wordt premie voor het zieken- der jaar fors hoger. Het tracht zo de almaar stij- ;osten in de gezond- g in te dammen, ïg van dit jaar is de e^Bcontrole voor volwas senen uit het ziekenfonds ge schrapt. Uit de GPD-enquête blijkt dat die ingreep een nega tief effect heeft op het tandarts bezoek: van alle ziekenfonds verzekerden die voorheen re gelmatig de tandarts bezoch ten, zegt nu één op de drie min der vaak (26 procent) of hele maal niet meer (4,5 procent) op controle te gaan. Veel kabinetsvoornemens krij gen niet de steun van de Neder landers. Zo vindt tweederde van de ondervraagden dat mensen die vaak gebruik ma ken van de zorg daarvoor niet extra zouden hoeven te betalen. Zie ook zaterdagsbijvoegsel Erbij Kleinere Big Mac Big Macs, Whoppers en 'king size' maaltijden moeten klei ner worden om de strijd te gen toenemend overgewicht onder Nederlanders succes vol te kunnen voeren. Dat zegt minister van volksge zondheid Hoogervorst van daag in deze krant. Hij hoopt over dit uitgangspunt (op termijn) overeenstemming te kunnen bereiken met produ centen en aanbieders van fastfood. Hoogervorst wil met vertegenwoordigers van scholen en voedingsindu strie om de tafel om afspra ken te maken over gezonde re producten in schoolkanti nes. De WD-bewindsman streeft zelfs naar een verbod op reclame-uitingen die jon geren moeten verleiden tot de aankoop van ongezond voedsel. ig/anp - De Nederland- iMededingingsautoriteit heeft bij de aanbeste- de Betuwelijn en de tredingen van de me- igswet geconstateerd, ikele weken maakt de hond rapport op en 'de betrokken bedrijven lelijkheid om te reage- J bevestigde een woord- Ivan de NMa gisteren. He toezichthouder na al- jaliteiten overtredingen j, kan hij een boete van "int van de omzet opleg- men gaat het om een i naar schatting bijna 12 miljard euro, waarbij er dus een theoretische boete van maximaal 1,2 miljard euro in het verschiet ligt. Bijna alle Nederlandse bouw bedrijven zijn bij deze werken betrokken. Het zou om 28 hoofdaannemers bij de Betu welijn gaan en en 22 hoofdaan nemers bij de HSL. Als de NMa rapport opmaakt wil dat zeggen dat de kartelwaakhond ver moedt dat de mededingingswet is overtreden. Pagina Binnenland: Kok ontkent mogelijke crisis over HSL-tracé COMMENTAAR GELD EN GEZOND *r voor elk wissewasje dokter, eerst even na- over een goedkope pil dure medicijnen wor- Itrekt Bijna elke minis- ^Volksgezondheid heeft tilglschap de afgelopen ja- g Uitdragen. De zorg wordt [0. ftaar wanneer patiënt ket beste van het beste tisen en niet zelf kies- worden. Dat beleid Jlijkt uit een grote en- ritsnk samen met (4)ie regionale ïsam. Maar de of we daar tiukkig mee tijn. |oen Neder- laten hun meer regelmatig na- de vergoeding van ieke controle uit het Is is verdwenen. Ruim 'lwassenen laten soms medische behandelin- 'ege, omdat het ze te let door ministers ge- 'kostenbewustzijn' in volle omvang zijn. Artsen weten als geen an der dat een deel van hun patiën ten niet ziek maar vooral onge rust is. Ook het veel voorge schreven 'neppilletje' kost de ge zondheidszorg geld. Maar de keuze tussen wel of geen ge zondheidszorg is veel ingewik kelder dan die tussen wel of geen zwaardere auto. Medische risico's zijn voor gewone bur gers lastig in te schatten. Een jaar niet naar de tandarts gaan is niet direct een ramp, langdu rige verwaarlozing van een gebit is wel een kost bare grap. Hoge drempels voor de zorg schrikken af, leiden tot verwaarlozing of op eenstapeling van klach ten. Dat is iets heel anders dan het stimuleren van eigen verant woorde keuzes. Die beginnen bij het - bijvoorbeeld door een huisarts - verstrekken van nog betere voorlichting. Zodat men sen ook weten welke keuzes ze maken, en wat daarvan de fi nanciële en medische gevolgen zijn. I niet altijd slecht te Peter de Vries Ongeëvenaarde Franse topklasse in slaapcomfort exclusief bij Oase slaapkamer speciaalzaken Zoeterwoude/Rijndijk Meubelboulevard Rijneke, Tel. 071 - 34 15 821 Leidsch OPGERICHT 1 MAART 1860 na maar over de vloer krijgen Strandactiviteiten van vroeger in het Katwijks museum Nu ook 'witte' rollator op Veluwe otterlo - Nationaal Park De Hoge Veluwe heeft vergevor derde plannen om in navolging van de beroemde gratis witte fiets de 'witte rollator' te intro duceren. De rollators zijn in het natuurpark gratis te gebruiken door mensen die slecht ter been zijn. „Het is nog wat vroeg om met concrete voorstellen naar buiten te komen, maar de plannen bestaan inderdaad", zegt een woordvoerder. De Ho ge Veluwe heeft 1700 witte fiet sen, waarvan er overigens vori ge maand 18 zijn gestolen. De fietsen zijn geschikt gemaakt voor intensief gebruik. Binnenhof dicht op Monumentdag den haag - Door verscherpte veiligheidsmaatregelen in ver band met het bezoek van Euro pese hoogwaardigheidsbekle ders zijn de Ridderzaal en de Eerste Kamer morgen óp Open Monumentendag dicht. Dat heeft de Rijksvoorlichtings dienst gisteren bekendgemaakt. De gebouwen zouden oor spronkelijk wel open zijn. Herdenking 11 september sober new york - De derde herden king van de terroristische aan slagen van 11 september 2001 in de VS zal vandaag een zeer sober karakter hebben. Net als de afgelopen twee jaar vormt New York het centrum van de activiteiten. Op 'Ground Zero', de plek waar de twee torens van het World Trade Center (WTQ stonden, zullen onder anderen ouders en grootouders de na men van 2749 slachtoffers ople zen. In 2003 deden vooral kin deren van slachtoffers dat. De strijd tegen het terrorisme die op de aanslagen volgde, leidde tot twee oorlogen: in Afghanis tan en in Irak. In beide landen zullen Amerikaanse militairen ook stilstaan bij de terreurda den van '11/9'. Pagina Buitenland Meer informatie op pagina Kunst Cultuur monaco - De Nederlandse koningin van de Olympische Spelen Inge de Bruijn op de catwalk in het Orimaldi Forum in Monaco. Zwemster De Bruijn liep gisteren mee in de mode show van Monique Collignon. De Amsterdamse couturier presenteerde haar wintercollectie in Monaco. Foto: ANP/Robin Utrecht Voor de tiende keer gaat het Leidsch Dagblad binnenkort het LD Penne tje uitreiken. Het is dus feest voor de jaarlijkse schrijfwedstrijd voor ba sisschoolleerlingen. die deze krant organiseertEn daarmee wordt mooi aangesloten bij de Kinderboe kenweek die ook wat te vieren heeft: het 50-jarig bestaan. Inzenden voor het LD Pennetje is vanaf nu moge lijk. (advertentie)

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 1