SPORT ontvangt uitnodiging voor Oranje els van Duijn gedijt ed in Volendam R9 Iwijkerhoutse handballer bereidt zich tussen wereldsterren voor op Spaanse competitie ieur voor omschoten Elftal van de week Marathonlopers komen van koude kermis thuis Van Veen vult het gaatje woensdag 8 SEPTEMBER 2004 DUIVENTIL 5ei) Diedrich te 59 Het gaat goed met !ei luijn. Wat heet goed, tai stekend. De 19-jari- er* r staat in de basis bij a( onist Volendam, hij 'ei keus als rechtsback. 'e4er aan het einde van ^seizoen naar uitzag sc celblessure hem een ij de profclub zou q tec ack van Quick Boys d kampioenswedstrijd Ferlib in de hoofdklasse id< rijden om het zater- eri enschap en het duel :ef jeheel amateurkam- ui' van Nederland. Een een verder goed sei- ;r 1 rootste domper was ei nog wel dat Job -*u de nieuwe trainer ê^am, Van Duijn een 3r%ien spelen alvorens 'e nntiact aan te bie ding dus niet door. De t0( bereidde zich er al l.a%t hij bij Quick Boys airbereiding op het zoen wellicht weer 'i lsh aanhaken. 21 liep in de wedstrijd sse, waarin de ploeg en gat sloeg met de een deuk in het bot en kraakbeen van het gewricht op. „Dat is helemaal over", zegt de jonge Katwijker. „Ik heb een paar maanden complete rust gehouden, dat was de enige manier waarop het zou gene zen." Met een amateurcontract mocht hij het toch bij Volen dam gaan proberen en dat lijkt een geslaagde missie te wor den. „Ik heb de eerste vier com petitiewedstrijden gespeeld en een bekerduel", zegt Van Duijn. „Dat ging behoorlijk goed. Al leen de tweede wedstrijd ging wat minder, maar over de trige lopen duels ben ik behoorlijk tevreden." Zo komt Van Duijn, die zes jaar lang de jeugdopleiding bij Fey- enoord doorliep, toch weer te rug in het betaalde voetbal. Een wereld waar hij niet zo sterk meer naar terugverlangde. Van af de A-jeugd bij de Rotterdam mers kwam hij namelijk zelden meer aan spelen toe, het bleef bij trainen en op de bank zitten. Van Duijn was de lol in het voetbal helemaal kwijt. Bij Quick Boys, de club waar hij als vijfjarig jongetje begon, vond hij dat plezier weer terug. En hij groeide uit tot vaste waarde, zoals hij dat nu ook bij Volendam lijkt te doen. Toch merkt de Katwijker een groot niveauverschil tussen de ama- teurtop en een eerste-divisie- club. „Het grootste verschil is, dat het allemaal een stapje sneller gaat. Dat lijkt niet zo veel, maai het is constant vlug ger dan ik gewend was. En Vo lendam traint zeven keer per week." Van Duijn heeft het idee dat hij het niveau van de eerste divisie best aan kan. „Hoewel er na tuurlijk genoeg dingen zijn die ik nog moet leren. Dat mag ook, ik ben nog jong." Hij heeft het over 'slimmigheidjes'. „Kleine dingetjes om een aanvaller uit zijn spel te halen. Ik moet ver dedigend ook wat harder wor den. En af en toe kun je iets niet voetballend oplossen, dan moet de bal gewoon het stadion uit." Volendam is het seizoen goed begonnen. Met drie zeges en een gelijkspel is de club lijst aanvoerder. De degradant uit de eredivisie won van FC Zwol le en Cambuur, clubs die ge noemd worden als titelkandi daat. Zou Van Duijn het vol gend seizoen meteen nóg een stapje hoger kunnen proberen? „Daar zijn we helemaal niet mee bezig", zegt hij. „Er ligt geen enkele druk op de ploeg. Niks moet, alles mag." En over zijn persoonlijke toekomst: „Laat ik eerst maar eens een of Niels van Duijn. Archieffoto: Cees van Hoogdalem twee jaar dit niveau zien vast te houden. Sterker nog, ik moet beter worden als ik een vaste waarde voor Volendam wil zijn." Hij heeft het goed naar zijn zin bij de oranjehemden uit Noord- Holland. „We hebben een leuke groep bij elkaar, met veel jonge jongens", zegt Van Duijn. „Maar het is niet te vergelijken met Quick Boys. Dat was echt een vriendenteam, daar bleven we na de training met zijn allen nog wel eens hangen. En je kwam elkaar af en toe tegen in het dorp. Hier is het tijdens de training en voor de wedstrijd wel gezellig, maar als het klaar is, gaat iedereen gewoon naar huis." ran der Hulst erhout - Matthijs er naar zijn zin lang maar gisteren vond lilbox toch een be- landbalbondscoach er. De 22-jarige rhouter, die afgelo- met het tweede ircelona Spaans rerd, kreeg een uit- or het Nederlands had misschien al eer- gebeuren, maar ik rblij mee." voor Oranje komt ment dat Vink zich nadrukkelijk in de ^rriiet spelen is. Tussen ïldsterren maakte de lier de afgelopen we- jrbereiding van het op de competitie helft van het team moment actief op sche Spelen, de vete- e jongere spelers wa- :elona achtergeble- ;t trainde ik met aankopen van de lansman Jerome Fer- iDeen Lars Jeppesen, Dr in de Bundesliga Min die sterkste com- ^■tgeroepen tot beste ^fcejan Peric, in mijn Heste keeper van de ^■Jeppesen kon ik het Bftereiding heel goed noorderlingen voel Ich aan. Ik had bij het Miieuwe rol als mid- Hver en Lars stond |als linkeropbouwer, jlie paar weken heel hem geleerd. Daar- pn de trainingen met r als Peric ervoor dat wedstrijden makke- want scoren tegen zettend lastig." e met de ploeg half >r en kreeg in de drie trijden steeds meer „Tijdens het eerste 1 ik een kwartier in Matthijs Vink: „Afgelopen weekeinde speelde ik in het tweede een stuk makkelijker dan ik gewend was." Archieffoto: United Photos De Boer Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5356415. E-mail: sportredac- tie.ld@hdc.nl het veld, daama een halfuur en in de laatste wedstrijd zelfs drie kwartier." Zijn schotpercentage (zo'n vijftig procent) was voor een opbouwspeler van hoog ni veau. „Ik schiet weinig omdat ik in dienst van de ploeg speel, maar van de tien doelpogingen gingen er toch vijf in. De bege leiding was tevreden. Ik heb een maand bij het eerste geze ten, totdat de voorbereiding van mijn eigen team weer be gon. Ik kwam om zes uur in de ochtend terug uit Baskenland en kon 's middags meteen met het tweede team door naar Noord-Spanje. Eergisteren had ik pas mijn eerste vrije dag in anderhalve maand." Over een mogelijke promotie van de reserves naar de hoofd macht van Barcelona maakt Vink zich echter nog niet al te veel illusies. Hij verwacht dat de dure contractspelers de selectie zullen gaan vormen. Volgende week hoort hij meer van de coach. Dan spreekt hij met hem over zijn toekomst. „Ik hoop dat ik naast het tweede team bij het eerste mee mag blijven trai nen, zodat er een beroep op mij gedaan kan worden als er bles sures zijn. Wellicht dat de trai ner mij daarom alvast laat wen nen aan het spelletje. Doordat ik in de voorbereiding midden- opbouw speelde kan ik nu alle drie de opbouwposities - ook links en rechts - bekleden. Ik merk dat de zware trainingen vruchten afwerpen. Afgelopen weekeinde speelde ik in het tweede een stuk makkelijker dan ik gewend was." Met die ervaring op zak moet Vink ook een rol bij Oranje kun nen vervullen. Tijdens een trai ningsstage in Rotterdam (19-21 oktober) mag hij Groener laten zien wat hij waard is. Oranje speelt in die periode ook een interland tegen een nog niet bekende tegenstander. De stage is bedoeld als voorbereiding op de EK-kwalificatie die in januari begint. Oranje komt daarin uit tegen Azerbaidzjan, Polen en Slowakije. De twee beste ploe- e klassementen van euwe seizoen. Daar ïinig uit op te maken eg lijvoorbeeld enkele j\. in de top van het t staan pas één wed en gespeeld en dus as aar een beoordeling ïad. is wel dat bij de eer- ballers geen namen 1 van Quick Boys en moeten lang in de 1 deze rubriek terug- tiaar nog een voor evinden. I van de week duiken ïrst in de geschiede- van Voorschoten '97 |r Matthijs Keemink Pecijnovic zorgen irimeur. Spelersklassement speler club gem. 1. Berry Charité Rijnsburgse Boys 8,00 Jurgen Faerber Ter Leede 8,00 Anouar Hamdi Ter Leede 8,00 Michel Roest ARC 8,00 Nick Schnater Rijnsburgse Boys 8,00 Justin Stuy Rijnsburgse Boys 8,00 7. Matthijs Keemink Voorschoten '97 7,50 Jelle Korbee Noordwijk 7,50 Joost Kuhlmann Rijnsburgse Boys 7,50 Edgar van Schie ARC 7,50 Bas Willemse ARC 7,50 12. 44 spelers scoorden gemiddeld een 7,00 Clubklassement club 1ste speeldag 2de speeldag gem. 1. Rijnsburgse Boys (7,55) (6,50) 7,02 2. ARC (6,69) (7,08) 6,88 3. Noordwijk (6,82) (6,75) 6,78 4. Ter Leede (6,82) (6,64) 6,73 5. UVS (7,00) (6,33) 6,67 6. FC Lisse (6,57) (6,25) 6,41 7. Quick Boys (6,08) (6,42) 6,25 8. Voorschoten '97 (6,00) (6,38) 6,19 9. Katwijk (6,25) (6,00) 6,13 VOETBALLER VAN HET JAAR Keemink l (V'schoten '97) Roest TST PecijnovicKorbee"W Faerberi (ARC) W (V'schoten '97) UÜ (Noordwijk) W (Ter Leede) Van Schi^X^ Stuy ^k?' Schnater, (ARC) W (Rljnsb' Boys) uïï (Rijnsb' Boys) Meurs 'W' El Mhassani^B^ Hamdi - (Noordwijk) (ARC) (Ter Leede) SJZ Nieuwkoop Iohn Boom treedt in oktober af als secretaris van voetbal club UVS. Voorzitter Bart van Leeuwen tekent voor een jaar bij. Voormalig eerste-elftalspe- ler Thijs Balkhoven wordt ge huldigd omdat hij al vijftig jaar lid is van de Kikkerpolderclub. Dick Jol is toegevoegd aan de technische staf van Schevenin- gen (zaterdag). De arbiter, mo menteel herstellende van een knieoperatie, assisteert hoofd trainer John Blok. Jol was vorig seizoen trainer bij Juventas. De zondagtak van Forum Sport is toch begonnen aan de competitie. In een eerder stadi um maakte de clubleiding be kend alleen op zaterdag te gaan voetballen. De vijfde klasse A waarin Leidsche Boys en GOL Sport uitkomen is daardoor weer compleet. Carel Goseling, secretaris van Tonegido, staakt met onmid dellijke ingang zijn werkzaam heden voor de Voorburgse hoofdklasser. Voetballer Keith Frankel (RKAW) keert terug bij Velo. Ton Pattinama (Del- tasport) is tot 1 januari 2005 uitgesloten van alle functies bij zijn club. De hoofdklassers TOGR (270) en Deltasport (262) hebben iets gemeen. Beide hebben nog geen driehonderd leden. Stormvogels/Telstar is win naar geworden van het Cor Wouters jeugdtoemooi voor C- jeugd bij Noordwijk. In de fina le werd Spijkenisse met 1-0 ver slagen. SJZ organiseert ook dit voet balseizoen een wedstrijden reeks voor spelers onder de 21 jaar. De deelnemende clubs zijn: Foreholte, Teylingen, RO- AC '79, SEV en Koudekerk. Op 21 september worden de eerste wedstrijden gespeeld. Remon Turk stopt als leider van het eerste elftal van Kickers '69. Niels Eekelschot wordt zijn vervanger. De Stichting Samenwerkende Voetbalverenigingen Duin- en Bollenstreek heeft weer een ge zamenlijke brochure uitge bracht. Alleen Quick Boys houdt zich nog steeds afzijdig. In Leiden kwam Lugdunum voor de tweede maal uit met een presentatiemagazine. Nogmaals een verzoek aan de regionale voetbalclubs om se lectielijsten naar ons op te stu ren of te e-mailen. Als laatste evenement van het 85-jarig bestaan van de Leidse Wïelrenclub Swift wordt op za terdag 4 december op het par cours aan De Bult het regio- kampioenschap cyclo cross ge houden. De Leidse junior Bob van Winden heeft maandag avond de Ronde van Bom ge wonnen. Korfbalvereniging De Danaï den uit Leiden heeft een nij pend tekort aan jongens. Door dit probleem moeten er straks jeugdteams aan de kant blijven. Jeu de boulesvereniging Les Boules Fleuries uit Lisse viert op zaterdag 2 oktober het 12,5- jarig jubileum. Het zeilteam De Boer, met Leidenaar Jan Pieter Botman, heeft de halve finale van de Delta Lloyd Cup gewonnen. In de voorronde werd het team van olympiaganger Peter van Niekerk afgetroefd. September is wielermaand in de regio. Vanmiddag om half drie start de Ronde van Noord- wijkerhout. In Alphen aan den Rijn komen de eliterenners op zondag 12 september aan bod. De Ronde van Voorhout is op zaterdag 18 september en een dag later rijden de coureurs in Hillegom. In Lisse wordt op zondag 26 september met een vrouwenwedstrijd het wieier- seizoen afgesloten. gen plaatsen zich voor een play-off. „Het is de bedoeling om die te halen. Dat is het mannenteam nog nooit gelukt. Ik ben blij met deze kans", al dus Vink, die zich niet zo lang geleden erover verbaasde dat hij nog geen uitnodiging had gekregen. „De bondscoach zei dat hij mij toch al een tijdje volgde. Alleen was ik daar niet van op de hoogte. Dat hebben we inmiddels uitgepraat, zodat ik vol goede moed naar oktober toeleef." AMSTEL CUP Leidsche Boys - SJC (za) 1-2 (0-1). Doelpunt Leidsche Boys: Gerard van Eek. Doelpunten SJC: Ivan Hermans en Geert de Ridder. Bijzonderheid: duel was eerder met nog 38 minuten te gaan bij een stand van 0-1 gestaakt vanwege hevige regenval. Leidsche B 3-6 FC Rijnland 3-3 SJC-za 3-6 GWS 3-3 Foreholte (za) - Leidsche Boys (za) 2-0 (0-0). Doelpunten Foreholte: Wouter Vlasveld, Behruz Mohammadi. FC Lisse-zo 3-6 Leidsche Bza 3-3 Foreholte-za 3-6 GOL Sport 3-3 Sportief - SJZ 1-3 (1-0). Doelpunten SJZ: Hugo van der Krogt, Freek Ver zaal, Jan Rietkerken. Vrieshuis in parcours Roelofarendsveen roelofarendsveen - Originali teit kun je Plantaris niet ont zeggen. Na de geslaagde een malige Biensotawee Marathon van vorig jaar houdt de hard loopvereniging uit Roelof arendsveen op zaterdag 11 september opnieuw een bij zondere wedstrijd over 42.195 meter: de Holwandeeonijs marathon, die gedeeltelijk door een vrieshuis gaat. Met het evenement schendt de organisatie wel een oude afspraak. De 'kassenmara- thon' van vorig jaar, gewon nen door Dennis van Berkel, zou namelijk geen vervolg krijgen. Strikt genomen is Hol wandeeonijs geen vervolg op Biensotawee, maar alleen al de namen van de marathons doen dezelfde originele gees ten vermoeden. De harde kem van de organisatie bestaat op nieuw uit Joep Vesseur en Pe ter Akerboom. Ook de datum, de eerste zaterdag van de Veense feestweek, past in de jonge marathontraditie van de zestienjarige hardloopvereni ging- Voor de verandering kozen de kilometervreters voor een nieuw parcours. In het rondje van ruim twee kilometer staat het vrieshuis van het bedrijf van Peter Akerboom centraal. De directeur van Van der Meer Logistic, inmiddels toe aan zijn 85ste marathon, loopt letterlijk een thuiswedstrijd. De eerste passage gaat zelfs door het ijskoude vrieshuis van Akerboom. Voor de zeker heid kiezen de deelnemers de volgende rondes voor een minder koude passage. Het parcours gaat grotendeels door de woonwijk die grenst aan bedrijventerrein De Lasso. De start (om 11.00 uur) en fi nish en ook het wisselvak voor de estafetteteams zijn bij Akerbooms bedrijf. De organi satie mikt op maximaal hon derd individuele marathonlo pers en zestig estafetteteams van vier personen. Voor het leukst verklede team is een speciale prijs beschikbaar. 3-9 Sportief 3-3 3-4 Aarlanderv. 3-1 Zevenhoven - MMO 5-0 (2-0). Zevenhoven 3-9 MMO 3-3 Meerburg 3-6 TAW 3-0 Nootdorp - Alphense Boys 1-3 (1-2). Doelpunten Alphense Boys: Majid Dar- razi (2x). Dennis Dbornjac. Alph. Boys RKAW 3-6 Nootdorp 3-4 3-4 Wassenaar 3-0 roelofarendsveen - Hij maakt zijn debuut in de eredivisie en is meteen een van de oudste spelers op dat niveau. Riko van Veen (42) verdedigt de eer van tafeltennisvereniging De Tref fers uit Roelofarendsveen. Hij doet dat als derde man in het team, een positie die hij afwis selt met coach Marcel Warmer dam. „Ik beschouw mezelf als vulling van een gaatje", zegt hij. Gatenvulling? Hoe dat zo? „Het eredivisieteam van vorig seizoen is weggevallen. We doen het dit seizoen met twee jongens die van Scylla uit Lei den komen: Simon Goessens en Thijs Langeveld. Een derde eredivisiewaardige speler was niet voorhanden, dus vullen Marcel en ik om beurten het team aan." Hoe bevalt het in de eredivi sie? „Daar kan ik nog niet veel over zeggen. We hebben per slot van rekening pas één wedstrijd ge had, tegen regerend kampioen FVT. Het was wel heel mooi dat Thijs met 3-0 won van Merijn de Bruin, die vorig seizoen nog kopman van De'Treffers was. Ik weet dat ik het eredivisieniveau niet heb. Ik denk ook niet dat ik veel punten ga pakken dit sei zoen." Dus eigenlijk offer je jezelf op voor de club? „Ik zie het niet als opoffering. Ik speelde vorig seizoen met het tweede team in de tweede divi sie. We werden kampioen, maar dat team is ook uit elkaar gevallen. De tweede divisie is mijn niveau, daar win ik zo'n beetje de helft van mijn wed strijden." Hoe is het om met twee veel jongere jongens in een team te spelen? „Dat gaat prima, de teamspirit is goed. We trainen elke woens dag en ook - als het kan - op maandag. De jongge van de twee is zestien, dusaie kan bij na drie keer in mijn leeftijd. Maar dat is geen probleem, we hebben geen verkering of zo. Ik probeer ze af en toe te helpen, maar of dat enig effect heeft, weet ik niet. Ze zijn namelijk al lebei beter dan Het gaat er om dat Thijs en Simon ervaring opdoen. Ons verblijf in de ere divisie duurt waarschijnlijk maar een half jaartje, want ik denk niet dat we erin blijven. Maar ook voor mij is het dan een leuke ervaring geweest."

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 21