SPORT Dirk Kuijt knokt zich in Oranje Ajax-trainer Koeman: Misser op transfermarkt 'pure pech' I t" Federer zonder te spelen in kwartfinale US Open Thomas Dekker maakt vervroegd profdebuut Spektakelwedstrijd tussen drie beste golfers van Nederland Fijne avond, Dirk eeswijk is Itrui kwijt dinsdag 7 SEPTEMBER 2004 eft gisteren de der de Ronde van Spanje I. De renner versloeg jjver 156 kilometer 6 naar Soria de Au- Grady, de Rus fen zijn landgenoot re in de sprint. De 'erd gemaakt door bep van vier met fer Thorwald Vene- kilometer voor de fi- het peloton de lerug. Max van Hees- j zijn leiderstrui af zijn ploeggenoot Be rn, die ook deel uit- i de kopgroep. SS volgt .nop pe Schot Graeme de nieuwe coach van i voetbalclub New- ted. Hij volgt Bobby v die eind augustus Jagen. Souness (51) zijn overstap naar IHj ontslag bij Black- •rs. Daar was hij sinds f. Blackburn is zater- ^jstvolgende tegen- n Newcastle in de Souness was onder er van Galatasaray, ton en Benfica. Voor- rpool-trainer Gerard in beeld om Souness I ïm op te volgen. moet missen ■e Colombiaanse ren- ■ko Botero rijdt het Mwielerseizoen voor ^rse Phonak. De cou- dienst van T-Mobi- ich had aangedron- langer verblijf van zijn Duitse formatie, eeft toch voor een aar Phonak gekozen, an kopman Tyler Ha- c met Victor Hugo der een Colombiaan am versterkte zich Amerikaan Floyd de Zuid-Afrikaan Ro- •r van de Raboploeg. rdo II wil bij lurs spelen - Leonardo dos San- mdt zijn conditie )p peil bij de ama- Feyenoord. De tot :r genaturaliseerde aint in afwachting :uwe club mee met van Sportclub Fey- inardo II zit sinds zomer zonder club. iet bij Feyenoord liep huurperiode bij -laag leverde hem ntenis op. Als hij toe- krijgt van de KNVB, do ook wedstrijden n voor de eersteklas- terdam. ona kan en in Cuba its - Diego Maradona :en van een rechter Aires toestemming Ie Argentijnse psychi- niek waar hij was :n, te verlaten. Zijn d hem gedwongen deken van zijn drugs- nadat hij in april ge gezondheidspro- as opgenomen in een i. Maradona wil zijn ig tegen zijn versla- zetten in Cuba, waar 000 al lange tijd ver- und maand roulatie -Jen - PSV kan zeker e maand niet be ker verdediger Kas- ind. De verdediger g in de WK-kwalifi- bijd tussen zijn land jen en Oekraïne uit |)ierblessure in het l „Je kunt ervan uit- fij een poosje uit de -zei PSV-clubarts ■oogenband gisteren |r Van Dijk nieuw team Idijk - Wielrenner Ste- Ijk rijdt komend sei- I de Belgische forma- Tokmaker. De West- jende een contract r. Van Dijk komt nu lor Lotto-Domo, maar Ir moest weg bij deze I mijn nieuwe ploeg Ipman", lichtte Van rerstap toe. eerste ner in NBA basketballer Yuta jopt de eerste Japan- merikaanse prof- NBA te worden. De )eler tekende giste- intract bij de Phoenix luse deed afgelopen Jb aan het trainings- 3 de Denver Nuggets, |g toen geen contract door André Hoogeboom Amsterdam - Zlatan Ibrahimo- vic was al lang bezig met Juven- tus, voor het officiële bod van de club uit Turijn bij Ajax bin nen kwam. Dat zei Ronald Koe man gisteren als voetnoot bij de presentatie van de Braziliaanse linksachter Filipe Kasmirski. Op 'dolle dinsdag', een week eerder, werd de trainer van Ajax volkomen verrast door de el kaar snel opeenvolgende ge beurtenissen. „Ik hoorde in de auto dat de komst van Kone niet doorging. Hoe ik reageerde? M'n kinderen zaten erbij..." Het was niet zozeer het vertrek van Ibrahimovic dat hem ver raste. Dat had de trainer van Ajax wel zien aankomen. De spits had zelf na de competitie wedstrijd tegen NAC op 22 au gustus al aan hem laten weten dat hij weg wilde. Naar een gro te club in Europa. Toen wist Koeman al dat zijn spits een troefkaart in de mouw had en slechts wachtte op het geschik te moment om die uit te spelen. In de media hield Ibrahimovic vol dat er geen concrete belang stelling was en hij bij Ajax zou blijven. Het bod van Juventus rolde daadwerkelijk pas vorige week maandag in de ochtenduren van de fax. De teleurstelling bij Koeman zat meer in het ver volg: het afkeuren van Roda- spits Kone. „We hadden het scenario klaarliggen voor het geval Ibrahimovic zou vertrek ken. Wat er vervolgens gebeur de, was pure pech. Kone zou immers pas gekeurd kunnen worden op het moment dat Ibrahimovic vertrok. Er zijn mensen die beweren dat Ajax amateuristisch heeft gehan deld, maar dat is absoluut niet waar. Het was pure over macht." Koeman had een veto kunnen uitspreken, maar deed dat niet omdat de blauwdruk voor een toekomst zonder Ibrahimovic al klaar lag. „Ik had in principe nee kunnen zeggen. Maar zo'n kans kun je een voetballer niet ontnemen, bovendien hadden we de opvolger al op het oog, dus er was geen reden om me keihard op te stellen." Hoe het nu verder moet? „We zullen verder moeten en we zullen natuurlijk ook verder gaan. Nationaal hoeft Ajax de doelstelling niet aan te passen. We gaan nog altijd voor het kampioenschap. Vorig seizoen hebben we gewonnen van PSV met een voorhoede die bestond uit Anastasiou, De Ridder en Si- kora. Internationaal wordt het een ander verhaal. We zijn een be langrijke speler kwijtgeraakt, zonder er iets voor terug te krij gen. Ik hoop dat andere spelers het vertrek van Ibrahimovic op een goede manier gaan invul len, maar ja, dat extra beetje klasse zul je gaan missen. Ik zou het nu een grote prestatie vinden als we verder komen dan de eerste ronde in de Champions League." Koeman wuifde de suggestie van de hand dat Ibrahimovic Braziliaan Kasmirski krijgt van Ajax een jaar om zich te bewijzen Filipe Kasmirski krijgt bij Ajax een jaar de tijd om een con tract te verdienen. Tot die tijd speelt de 19-jarige linksachter op huurbasis in Amsterdam. Dat is nieuw beleid, zei tech nisch directeur Louis van Gaal gisteren. Ook de Argentijnen Gaston Sangoy en Sebastian Ruscudella zijn voor een jaar gehuurd. De laatste twee zijn in de selectie van Jong Ajax ge plaatst. ,Van Gaal: „Deze jon- bezig was een breuk met Ajax te forceren, getuige zijn wilde ge drag tijdens de oefenwedstrijd door Marcel van der Kraan katwijk - Geen betere plek om warm te draaien voor het Neder lands elftal dan zijn geboorte dorp. Op maandagmiddag raast Dirk Kuijt over het veld van Quick Boys en lukt alles wat hij in zijn hoofd heeft. Vertrouwen is het toverwoord en dat heeft hij van Marco van Basten gekre gen. Een paar weken geleden voor het reisje van Oranje naar Zwe den nog te licht bevonden, nu het grote werk voor de WK- kwalificatie begint opeens ver heven tot basisspeler. Onder Van Basten blijft het Neder lands elftal vooralsnog een vij ver vol verrassingen. Daarvan kan de topscorer van Feyen oord tot zijn eigen verbazing profiteren. Dat hij zich morgen in de Arena tegen Tsjechië moet presente ren als rechtsbuiten, vindt de man die door Ruud Gullit wordt vergeleken met Mark Hughes in zijn beste jaren geen bezwaar". Dirk Kuijt prijst zich gelukkig dat hij de schifting van zaterdag heeft overleefd en dat hij in tegenstelling tot Van den Bergh, Denneboom, John, Zen den en Kromkamp op de voor grond kan treden nu het span nend wordt bij Oranje. Afgelopen donderdag kreeg de Katwijker al een signaaltje van de bondscoach dat het wel snor zat en dat hij tegen Liechten stein de kans kreeg om zijn en thousiasme op de rest van de Nederlandse ploeg over te brengen. Dat deed Kuijt met zijn geslaagde invalbeurt op vrijdagavond, alwéér op een lo catie (Utrecht) die hem meer dan vertrouwd was. Wat dat be treft was het beter geweest als de interland tegen de Tsjechen morgen 'gewoon' in De Kuip op het programma had gestaan. Maar in de Arena zijn er voor de eenvoudig international ge lukkig nog andere dingen om new york/anp/rtr - Roger Fe- derer beleefde gisteren zonder te spelen een primeur op de US Open. Door de afmelding van zijn geblesseerde Roemeense tegenstander Andrei Pavel haal de de Zwitserse nummer één van de wereld voor het eerst de laatste acht bij het grandslam- toernooi in New York. Pavel kon wegens een rugblessure niet in actie komen. Ook de als vijfde geplaatste Brit Tim Henman plaatste zich in Amerika voor het eerst voor de kwartfinales. Na een marathon partij van 3 uur en 41 minuten gaf zijn Duitse tegenstander Ni colas Kiefer op met een pols blessure. Henman stapte op zijn 30ste verjaardag met 6-7 6- 3 6-1 6-7 3-0 als winnaar van de baan. Federer won drie van de laatste vijf Grandslamtoernooien. Dit jaar liet hij zich kronen als win naar op de Australian Open en prolongeerde zijn titel op Wim bledon. Op de US Open wil het tot nu toe niet echt lukken met de Zwitser. Bij zijn vierde eer dere optredens strandde hij drie keer in de vierde ronde. Bij zijn debuut in 2000 werd hij in de derde schifting uitgescha keld. Henman behaalde zijn succes sen vooral op het gras van Wimbledon. Dit jaar verraste hij echter al met een halve finale op het gravel van Roland Gar ros. De Brit had het niet makke lijk tegen de Duitser. Kiefer pakte na de eerste set ook een 3-1 voorsprong in de tweede doorgang. Henman vocht zich echter terug. Hij won tien games op rij en zette de partij met 6-3 6-1 naar zijn hand. In de vierde set sleepte Kiefer, die een strafpunt kreeg voor het slaan van een bal in de tribu nes, er toch nog een verlenging uit. Door een onwillige pols verdween de spanning uit de wedstrijd. In de strijd om een plaats in de halve finales speelt Henman te gen de Slowaak Dominik Hrba- ty. Federer treft de Amerikaan Andre Agassi. Hij had weinig moeite met de Armeniër Sargis Sargsian: 6-3 6-2 6-2. zich aan vast te houden. De aanwezigheid van clubgenoot Romeo Castelen en Pierre van Hooijdonk. Met de laatste lijkt hij wonderwel te klikken. Alle bei uit hetzelfde hout gesne den. Geen sterallures, veel ar beid en het vermogen om een elftal op te hitsen. De voorkeur voor een voorhoe de met ongecompliceerde aan vallers als Van Hooijdonk en Kuijt, die beiden nooit bekend hebben gestaan om een voor beeldige techniek, is misschien wel typerend voor het tijdperk Van Basten. De bondscoach kiest voor voetballers die niet tot de besten van Europa beho ren, maar die wel weten hoe een team moet worden ge vormd. Van der Vaart hoopt in de luwte van Van Hooijdonk achter de spits ook weer tot le ven te komen. Kuijt zegt dat Van Basten hem in de afgelopen week op ver schillende posities heeft uitge probeerd. „Daarom loop ik ook nu nog op een andere plek dan die van centrumspits", legt Kuijt na de training van Oranje uit. Zelf denkt hij dat hij het best tot zijn recht komt als die pe, balvaste spits. Maar door het gebrek aan vleugelspitsen, zo beseft hij, doet de bonds coach voorlopig een beroep op hem als rechtsbuiten. Daarbij moet Castelen zich schikken in de rol van linkerspits, ook om dat er geen alternatieven voor handen zijn. Kuijt: „Ik ben veel te blij dat ik deel uitmaak van het Neder lands elftal. In mijn Utrecht-pe riode onder Frans Adelaar heb ik een jaar lang vanaf rechts ge speeld. Pas toen Foeke Booy aan het roer kwam, werd ik centrumspits." Aan die periode bewaart hij de beste herinne ringen. Vorig jaar, bij zijn en tree in Rotterdam-Zuid, was zijn rol als rechtsbuiten (in op dracht van Bert van Marwijk) minder succesvol. „Maar dat kwam vooral omdat Dirk Kuijt en Edgar Davids in duel tijdens de training van Oranje op het veld van Quick Boys in Katwijk. Foto: Hans van Weel we met Feyenoord als ploeg een moeizame start kenden en omdat Danko Lazovic nog niet de balvaste spits was, die het elftal nodig had. Ik moet mijn rol van nu, bij Oranje, eigenlijk niet vergelijken met die bij Utrecht en Feyenoord. Hier wordt het allemaal heel anders ingevuld." Kuijt laat met de mooiste assist van de dag Rafael van der Vaart op het sportpark van Quick Boys scoren. Van Basten en Van 't Schip kijken tevreden toe en nemen de aanvaller, als hij in Tegenstander Pavel geblesseerd het tweede partijtje zelf nog een prachtige goal maakt, even apart. Het knikkende hoofd van Kuijt en de tevreden blikken van het technische duo zeggen genoeg. Zijn plaats in Oranje is veroverd. Kuijt: „Ik voel me dan wel het meest thuis als spits, maar elk jaar blijkt dat ik heel wat assists heb. Bij Utrecht had ik mijn aandeel en bij Feyenoord had ik vorig seizoen ook weer der tien assists naast de twintig doelpunten die ik maakte. Met Pierre en Rafael heb ik de af- UITSLAGEN spraak gemaakt dat ik de bal zo gauw mogelijk 'neerleg' in de zestien als ik 'm op de vleugel heb." Kuijt heeft in Van Hooijdonk het voorbeeld van een man die ook altijd heeft moeten knok ken om in Oranje te komen. „Iedereen wil in het Nederlands elftal staan. Maar kijk nu eens naar Pierre. Die zit er al tien jaar bij en is al zo lang bezig om er te komen. Ik vind het prima als de bondscoach mij gebruikt zoals hij nu van plan is." PRIJSVRAGEN Utrecht. World Darts Trophy. Mannen, eerste ronde: Stompé (Ned) - Hofstra (Ned) 3-0. PAARDENSPORT Koersen Alkmaar. Eerste koers: 1. Puk R -Marlens. Mw. C.E. (1.19.2), 2. Syrene Promise 3. Rocky Starla- ke Toto (8-7-6): winnend 3,00; duo 10,50; trio 271,50. Tweede koers: 1. Taxidriver -Crebas, B.J. (1.22.3), 2. Stormy Star VS 3 Solidarity R Toto (5-3-6): winnend 4,00; duo 28,00; trio 65,70; dubbel winnend 13,90 Derde koers: 1. Tailash -Kooyman, TH. (1.20,5), 2. Triomf Ie Blanc, 3. Salomon. Toto (1-4-7): winnend 3,50; duo 17,70; trio 107,00. Vierde koers: 1. Rosemary Dragon -Paardekoo- per, R. (1.20,4), 2 Ramona Hunter 3. Re- mon Ricardo.Toto (6-8-7): winnend 9,50; duo 82,30; trio 147,60. Vijfde koers: 1. River's Edge -Knoll, N (1.19,8), 2. Tyra Beuckenswyk 3. Sannie Toto (1-5-6): winnend 7,60; duo 54,00; trio 449.70. Zesde koers: 1 Sabi Pavas -Pools, R L. (1 21,1). 2. Quia Qui 3. Summer Star N Niet gestart: Simon Toto (4-7-6): winnend 3.50; duo 12,10; trio 44,80. Zevende koers: 1 Man in Green -Beer. R. de (1 18,2). 2. Out Run BJ 3. Normajeanme- adow dh. Polaris Toto (6-2-3): winnend 2,90; duo 8,80; trio 11,60/18,00 Achtste koers: 1. Patriot Meadow -Dijk, PH. van (1 19,8), 2. Omar W 3. Randey di Angeli Niet gestart: Jules Diamond Toto (4-7-8): winnend 19,00; duo 99,10; trio 184,40. Negende koers: 1. Orsini Dragon -Zijp, C.W.A. (1.20.7), 2. Pegasus Dragon 3. Roadmaster Toto (7-6-1): winnend 1,50; duo 6,50; kwartet 40,20. Tiende koers: 1. Rita Schermer -Leder, Mw. K. (1.20,5), 2 Rex Sund 3. Rollecate D 4. Phinto S Niet gestart: Rich Schuyleburg. Toto (6-10-5-2): winnend 5,20; duo 16,90; trio 138,40. Totalisatoromzet: 39.694,50. Lucky Day 3496. 6 september 2004. 1. 9, 11, 13. 26. 30, 31. 34. 36. 40. 48. 51. 53. 60. 66. 68. 70. 74. 75. 78. Toto 13, week 36. 1.3, 1. 1,3,2, 1.3, 3,2,2,1,3. (Onder voorbehoud van typefouten) TENNIS New York. US Open, 15 miljoen euro. Mannen, derde ronde: Hewitt (Aus/4) - Lopez (Spa/30) 6-1 6-4 6-2, Beek (Slw) - Davidenko (Rus) 6-3 4-6 3-6 6-1 6-4. Vierde ronde: Fe derer (Zwi/1) - Pavel (Roe/16) w.o, Henman (GBr/5) - Kiefer (Dui/19) 6-7 6-3 6-1 6-7 3-0 opgave Kiefer, Hrbaty (Slw/22) - Rochus (Bel) 2-6 3-6 6-3 6-4 6-0. Jongens, eerste ronde: Monfils (Fra/1) - De Rij ke (Ned) 4-6 6-3 6-4, Mirzadeh (VSt) - Van der Duim (Ned) 4-6 7-6 6-1. Vrouwen, vierde ronde: Mauresmo (Fra/2) - Schiavone (lta/16) 6-4 6-2, Capriati (VSt/8) - Sugiyama (Jap/12) 7-5 6-2, Asagoe (Jap) - Da- nnlidou (Gri/29) 7-6 4-6 6-3. Meisjes, eerste ronde: Krajicek (Ned/3) - Mori- ta (Jap) 6-0 6-4. VOETBAL WK-kwalificatie, Zuid-Amerikaanse zone. Uruguay - Ecuador 1-0 (0-0). 58. Bueno 1-0 Brazilië - Bolivia 3-1 (3-0). 1 Ronaldo 1-0, 13. Ronaldinho 2-0(strafschop). 44. Adriano 3-0, 49 Cristaldo 3-1. Paraguay - Venezuela 1-0 (0-0). 53 Gamarra 1-0 Chili - Colombia 0-0. Rode kaarten: Viafara, Patino (Colombia), Maldonado, Perez (Chili). Stand: 1. Brazilië 8-16 (14-8), 2. Argentinië 8-15 (14-7), 3. Paraguay 8-14 (10-8), 4. Chili 8-12 (9-7), 5. Ecuador 8-10 (8-8), 6 Venezu ela 8-10 (6-8), 7. Uruguay 8-10 (13-19), 8. Peru 8-9 (10-10), 9. Colombia 8-8 (10-10), 10. Bolivia 8-6 (10-19). Lommei (Bel). Vriendschappelijke wedstrijd futsal. Nederland - Taiwan 9-3 (5-1). Doelpunten Ne gens hebben vaak moeite om zich aan te passen. Zo loopt Ajax geen risico." Kasmirski kwam min of meer bij toeval onder de aandacht van Ajax. „We kwamen kijken naar een rechtsbuiten, maar we troffen een linksachter. Je zult begrijpen dat die rechts buiten het niet geworden is." Kasmirski wordt onderge bracht in een gastgezin in Cas- tricum, om zo snel mogelijk de Nederlandse taal en gewoon ten te leren. De Braziliaan, die al zestig wedstrijden in de hoogste Braziliaanse klasse speelde, traint inmiddels met de A-selectie van Ajax en is in zetbaar mocht daar reden toe zijn. De andere linksachter, John O'Brien, de Amerikaanse international, is zo blessurege- voelig gebleken dat Koeman niet meer op zijn inbreng re kent. van Zweden tegen Nederland, was bekend dat er spanningen „Interne problemen hebben in de kleedkamer waren, maar geen enkele rol gespeeld. Het die zouden wel opgelost zijn." door Harm Vonk dirkshorn - Wielrenner Tho mas Dekker maakt komende zondag al zijn debuut voor de profs van Rabobank. De giste ren twintig jaar geworden be lofte rijdt dan als stagiair in Frankrijk de Grote Prijs Four- mies. Op 15 september staat Dekker aan de start van de vijf daagse Duitse etappekoers Rijnland-Pfalz. Dekker tekende eerder dit jaar al een tweejarig profcontract bij Rabobank, dat volgend seizoen ingaat. Op 27 september rijdt hij in het Italiaanse Bardolino de WK-tijdrit voor beloften. „Naast de Ronde van de Toe komst is dat het belangrijkste doel van dit seizoen." Rabobank koos voor deze op lossing om Dekker de beste voorbereiding op het wereld kampioenschap te geven. „Bij de beloften zou ik alleen nog drie eendaagse wedstrijden hebben gereden, dus eigenlijk was het seizoen al afgelopen", aldus Dekker, die in de Ronde van de Toekomst, waarvan hij de proloog won, afstapte na een valpartij. Hinder ondervindt hij daar niet veel meer van; giste ren werd bij de tandarts zijn ge bit hersteld. „De schade zit voornamelijk in het gezicht Verder heb ik nog wel last van mijn linkerschouder en rechter pols, maar de benen zijn goed. Als ik niet jarig was geweest, had ik gewoon op de fiets geze ten." den bosch/gpd - Maarten Lafe- ber, Robert-Jan Derksen en Rolf Muntz zijn de drie beste golfspelers van Nederland. Het zijn geen vrienden. Ze hebben ook nog nooit tegen elkaar ge speeld. Maandag gaat dat voor het eerst gebeuren, op de golf baan van de Efteling. Publiek is niet welkom. Je zou je vingers aflikken, als golf- of societyliefhebber. Zon dag spelen Johan Cruijff en Marco van Basten en nog een hele rits BN'ers Qack van Gel der!) een ronde golf op de Efte ling. Nog beter nieuws: maan dag is er een waar klapstuk, een wedstrijd tussen de drie beste golfspelers van Nederland, die nog nooit tegen elkaar speel den: Derksen, Muntz, Lafeber. Het slechte nieuws is dat alleen persoonlijk geïnviteerde lief hebbers worden toegelaten. Die liefhebbers zijn relaties van bankier Van Lanschot, die drie dagen lang een exquise be- drijfsfeestje geeft aan personeel en relaties. Het duel tussen Muntz, Lafeber en Derksen is op zich natuurlijk wel grappig, hoewel van een se rieus te nemen wedstrijd uiter aard geen sprake is. Rolf Muntz: „Het is een show, een spekta kel, entertainment. Dan moet je dus niet chagrijnig van de green komen als je een bogey hebt gemaakt. En je moet vooral heel aanvallend, agressief spelen. Daarom spelen we een 'skins game'." Deze wedstrijdvorm is in de Verenigde Staten zo populair dat er daar soms meer publiek op afkomt dan op toernooien. Een 'skins game' wordt bij voorkeur gespeeld met vier spe lers. Op elke hole is het afreke nen. Je kunt bijvoorbeeld 10 eu ro per man inzetten; wie de ho le wint, krijgt dan drie keer 10 euro. Gebruiken twee of meer spelers evenveel slagen, dan blijft het geld staan voor de vol gende hole. Muntz, Derksen en Lafeber spelen maandag om meer dan 10 eurootjes, om precies te zijn 30.000 euro. Het is geld van Van Lanschot, dat naar twee goede doelen zal gaan: de Johan Cruyff Foundation en Villa Par does, een vakantieadres pal naast de Efteling voor kinderen met een levensbedreigende ziekte. Is het echt alleen maar show? Muntz: „Kijk, met de vraag wie de beste is van ons, is niemand bezig. Wij zijn met een carrière bezig. En al zou je een serieuze wedstrijd tegen elkaar spelen, dan is dat nog maar een mo mentopname. Maar een beetje eer staat er natuurlijk wel op het spel." derland: Sneek 2, Ngarigota 2, Makhoukhi. Id- laasri. Blankendal, Naalden. Merlino WIELRENNEN Ronde van Spanje. Derde etappe, Burgos-Soria: 1 Valverde (Spa) 157,1 kilometer in 3 43.17, 2. O'Grady (Aus), 3. Mentsjov (Rus), 4 Freire (Spa), 5. Heras (Spa). 6. Garzelli (Ita), 7. Mancebo (Spa). 8. Gonzalez (Spa). 9. Cunego (Ita). 10. Evans (Aus), 11. Vinokoerov (Kaz), 12. Nozal (Spa) 0.04, 13. Garcia Quesada (Spa), 14. Plaza (Spa), 15. Hamilton (VSt), 42. Van Heeswijk 0,15, 73. Tankink, 74. Weening, 117. Post- huma 0.31, 141, Mutsaars 1.01, 161. Boven 1.18, 162 Veneberg, 163. Den Bakker Algemeen klassement: 1 Joachim (Lux) 9.16.00, 2. Van Heeswijk 0.16, 3, Landis (VSt) 0.22, 4. Barry (Can), 5. Beltran (Spa). 6. Hugo Pena (Col), 7. Zabriskie (VSt), 8. Vino koerov 0.38., 9. Evans, 10. Valverde 0 45, 11. Botero (Col) 0 53, 12. Konecny (Tsj). 13. Mentsjov 0.55, 14. Mancebo 1.01, 15. Garcia Quesada 1.09, 97. Weening 2.38, 121 Mut saars 3.24, 125. Den Bakker 3.41, 135. Tankink 4.21, 164 Posthuma 6.09, 170. Ve neberg 6.52, 171 Boven 6.56. Ronde van de Toekomst. Vijfde etappe, Stenay-Yutz: 1 Sébastien Cha- vanel (Fra) 141,5 km in 3.34.30, 2 Renshaw (Aus). 3. Luhowy (Oek). 4. Lequatre (Fra), 5. Ilesic (Slv), 6. Mangel (Fra). 24. Giling, 25. Ten Dam. 29. Eltink, 49. De Kort. 51. De Maar, 93. Van Duimen, 116. Van der Kooij 3.01, 118. Van Katwi|k, 125. Van der Wal 9.33. Algemeen klassement: 1. Cesar-Veloso (Spa) 17.48.00, 2. Farrar (VSt) 0.04, 3. Renang (Zwe) 0.05. 4. Lókvist (Zwe) 0.06, 5. Sébas tien Chavanel 0.14, 6. Van Duimen (Ned) 0.17, 7. De Kort. 15. De Maar 0.26, 18. Gi- ling 0.29, 42. Eltink 0.54, 67. Ten Dam 1.26, 95. Van Katwijk 4.04, 124. Van der Kooi| 21.09, 126. Van der Wal 25.58. Ronde van Polen. Eerste etappe, Gdansk-Gdynia: 1Baldato (Ita) 174,5 kilometer in 3.46.44, 2. Lewandowski (Pol), 3-Kreszowiec (Pol). ACHTERLIJN Als voetballer vond ik dat mijn teamgenoten er wa ren om de bal snel in mijn voeten te schuiven. De bal ver overen? Nee, dat was niets voor mij. Je werd er moe van en dan was je buiten adem wanneer je het ding eindelijk had. Bovendien kan zo'n sli ding nog lelijk pijn doen! Inmiddels heb ik een gruwelij ke hekel aan het type voetbal ler dat ik zelfwas. Mijn lieve lingsvoetballer is er eentje met ongebreidelde werklust, die sleurt, glijdt, kopt, sprint. Mar co de Ridder bijvoorbeeld, de vroegere linksbuiten van vv Katwijk. En nu Dirk Kuijt, die tomeloze inzet, die oersterke mentaliteit, natuurlijk gekop peld aan de benodigde techni sche vaardigheid. Een speler, die niet in de cate gorie 'type Nees kens' of type Wouters' valt, eigenlijk ook niet in de categorie 'Engelse spits'. Waarom niet? Daar is Dirk gelukkig niet gemeen ge noeg voor. Misschien ook niet slim genoeg. Dirk is een speler tegen wie de trainer zegt: ga wat efficiënter om met je ener gie, je hoeft niet elke minuut bij de linker- en de reclitercor- nervlag een sliding te maken. Maar het mooiste van Kuijt is de spelvreugde die ervan af straalt. Ooit is-ie als 6-jarige begonnen om op sportpark Nieuw Zuid in Katiuijk kei hard achter een bal aan te ren nen. Dat was hartstikke leuk en dat vindt-ie nog steeds. Of de leider van Quick Boys F6 nou een ijsje in het vooruit zicht stelde of FC Utrecht een mooie winstpremie, het maakt niet uit. Lekker voetballen. Is het de bedoeling dat wij de bal afpakken van de tegenstander? Dan gaan we dat toch doen! Op 29 januari 2002 adviseer den we in deze rubriek om Kuijt in het Nederlands elftal op te stellen. 'Dirk kan ook op rechts', riepen we nUar Dick Advocaat. Eindelijk hebben we een bondscoach die het ook heeft gezien. Oranje heeft behoefte aan een voetballer die uit straalt er zin in te hebben! Dirk heeft al aangekondigd in een Oranje-shirt wel drie uur te kunnen 'gaan'. In dat geval telt Dirk voor twee. Het komt dus wel goed morgenavond tegen Tsjechië, want we spelen met 12 man. Een fijne avond, Dirk. Willem Spierdijk

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 19