SPORT 5 rinsburgse Boys aanvallend onder de maat oorschoten '97 haalt eerste punt na komisch nummer ♦vee katers na Rechte remise TnIrote Kwong kan kleine Kwong beter laten spelen ARC overklast na matige openingsfase onmachtig Marken HOOFDKLASSE A ASWH - FC Lisse 3-2 (1-1). 4. Boogers 1 0. 13. Bakker 1-1, 51. Human 2-1, 81. Van der Waal 3-1, 87. Kwong Wah Stein raht 3-2 Scheidsrechter: Van Beek. Hij viel in de 38ste minuut geblesseerd uit en werd vervangen door grensrechter Onstenk. Toeschouwers: 500 FC Lisse: Heemskerk 7 Naarendorp 6 Tan 7 Van der Laan 7 Lee 7 Rios 5 De Goede 6 56. V. Wieringen 6 Honsbeek 6 K W. Steinraht 6 79. K.N. Steinraht - Bakker 6 J. Winter 6 72. Opdam 6 Marken - ARC 1-2 (0-1). 34. Harib El Mhassam 0-1, 54. Tuan Truong-Minh 1-1, 56. Guillermo Graaven 1-2. Scheidsrech ter: Schuring. Toeschouwers150. ARC: Tuinenburg 7 Van Meggelen 7 Roest 8 Willemse Van Schie 8 67. Egberts 7 Van Lochem 7 Lancel 6 Vermeulen 7 80. Slingerland Balkhoven 7 Graaven 64. Jongejan 6 El Mhassani 8 Ter Leede - Noordwijk 2-2 (0-2). 11 Meurs 0-1, 45 Van Wetten 0-2, 56. Ham- di 1-2, 81. Faerber 2-2. Scheidsrechter: Prooi. Toeschouwers: 750. Ter Leede: Waasdorp 7 Kalkema 6 Faerber 8 Koordes 7 Van Zeist 6 Gootjes 6 Lagendijk 7 Rbii 6 74. Kemper - 88. Bloemheuvel Lensink 6 Hamdi 9 Jansen 5 72. Gotschin Noordwijk: Van der Veldt 7 74. Schoonen Reumer 6 Schaafsma 6 Janssen 7 Meurs 8 Korbee 8 Van Wetten 7 Van Rijn 6 62. De Vries 7 81. Van der Niet - Van Dam 6 Van der Kolk 6 Pitti 7 Ajax - Heerjansdam 3-2 (2-1). 16. Blan kendal 1-0, 31. Geestman 2-0 (straf schop), 45. Krommenhoek 2-1 (eigen doelpunt), 77. Christiaan Koremans 2-2, 87. Blankendal 3-2. Scheidsrechter: E v.d. Perk. Toeschouwers: 300. Hoek - Volendam 2-1 (1-1). 21 Tom Tuijp 0-1, 37. Dewispelaere 1-1, 85. Dewispe- laere 2-1. Scheidsrechter: Pijpers. Toe schouwers: 550 Bennekom - Kozakken Boys 0-2 (0-2). 19 Jongbloets 0-1, 40. Henar 0-2. Scheids rechter: Pijlman. Toeschouwers: 600. Ro de kaart: 55. Overbeek Bloem (Bennekom) 49. Rigbers (2 x geel), 55. Trommel (Ko zakken Boys). TOGR - Deltasport 1-1 (0-0). 50. De Pina 1-0 (strafschop), 80. Langerak 1-1 (straf schop). Scheidsrechter: Wirken. Toeschou wers: 400. Hoek 2 2 0 0 6 5-1 ASWH 2 2 0 0 6 5-3 Kozakken B 2 1 1 0 4 3-1 ARC 2 1 1 0 4 3-2 Heerjansd. 2 10 13 5-3 Barendrecht 2 10 1 3 3-3 Ajax 2 10 13 3-5 TerLeede 2 0 2 0 2 4-4 Noordwijk 2 0 2 0 2 3-3 Lisse 2 0 1114-5 RKAV 2 0 1112-3 Bennekom 2 0 1 1 1 2-4 DOVO 2 0 11 12-5 Marken 2 0 0 2 0 2-4 Topscorers: Dewispelaere (Hoek) 4, Kwong Wah Steinrath (FC Lisse) 3, Blankendaal (Ajax) Human (ASWH), Koremans (Heer jansdam) 2. Programma zaterdag 11 september: FC Lisse - AFC Ajax, DOVO - ASWH, ARC - Barendrecht. Volendam - SV Marken, Ko zakken Boys - HSV Hoek, Noordwijk - Bennekom, Heerjansdam-Ter Leede. HOOFDKLASSE B Voorschoten '97 - IJsselmeervogels 1-1(1- 1). 15. CortsO-1, 32. Jonk 1-1 Scheids rechter: Vos. Rood: Jonk (Voorschoten '97, 2xgeel). Toeschouwers: 500. Voorschoten '97: Keemink 8 Van der Errelen 6 Borsboom 6 Van Delft 5 Pejcinovic 8 Buizer 5 Roest 7 Kluivers Van Heiningen 5 71. Bor 26. Almeida 6 Van Dijken 6 Jonk 7 46. Luijkx Scheveningen-Rijnsburgse Boys 1-1 (1-1). 28. Stuy 0-1 (strafschop). 36. Sol 1-1 (strafschop). Scheidsrechten Uitterhoeve. Toeschouwers: 800. Rijnsburgse Boys: Langstraat 7 Stuy 8 Groot 7 Schnater 8 Onderwaater 6 83. Freke Van Wijk 6 Kolder 6 Simons 7 Charité Zinhagel 6 17. Aboikoni 6 67. Ketting 5 Kuhlmann 6 Spakenburg - Quick Boys 3-3 (3-1) 9. Koops 1-0, 29. Van Beelen 1-1, 40. De Harder 2-1, 44. Aksit 3-1, 79. Van Beelen 3-2, 90+4. Van Fruchten 3-3. Scheidsrech ter: Van Beek. Toeschouwers: 3200. Quick Boys: Houwaard 7 73. Van Fruchten - Van Dam 5 Kenselaar 6 Hoek 6 Furfaro 7 Mussche 6 62. Bekx Guijt 6 Van Beelen 7 Van der Plas 6 Bak 7 Timmermans 7 Katwijk - SHO 0-3 (0-1). 9. Rixoort 0-1, 69 Bakker 0-2 (strafschop) 86. End 0-3. Scheidsrechter: J T M. Zwaard. Toeschou wers: 500. Katwijk: De Heiden 7 L'Ami 6 Buijs 5 Hajji 6 Van Wonderen 6 Hensen 6 De Vreugd 5 Molenaar 6 72. De Groot - Verheij Van Zwan 5 De Bie 6 26. Vondeling 6 58. Bok 7 TOGR - Deltasport 1-1 (0-0). 50. De Pina 1 0 (strafschop), 80. Langerak 1-1 (straf schop). Scheidsrechter: Wirken. Toeschou wers: 400. Sparta Nijkerk - Excelsior M. 3-1 (1-0). 9 El Kaddouri 1-0, 58. Van Engel 1-1, 60 Dijs 2-1 (strafschop). 88. Nutt 3-1 Scheidsrechter: Bakker Toeschouwers: 850. Huizen - Capelle 0-1 (0-0). 85. Molendijk 0-1 Scheidsrechten R. Wijma. Toeschou wers: 450. Sparta N. 2 2 0 0 6 4-1 Rijnsb. B. 2 1 1 0 4 5-1 Spakenburg 2 1 1 0 4 8-5 DeltaSport 2 1 1 0 4 4-2 TOGR 2 1^ 0 4 5-4 IJsselm.v. SHO Capelle 2 10 13 14 Schevenmg. 10 1 O 1 1-1 Quick Boys 2 0 11 16-7 Voorsch.'97 2 0 1 1 1 2-4 Excelsior M. 2 0 0 2 O 3-6 Huizen 2 0 0 2 0 2-6 Katwijk 2 0 0 2 0 0-4 Topscorers: Langerak (Deltasport), Van En rl (Excelsior M.), De Harder (Spakenburg) Van Beelen (Quick Boys), Bak (Quick Boys), Stuy (Riinsb. Boys). Schnater (Rijnsb. Boys), Sol (Schevenmgen), El Ka ddouri (Sparta N.j, De Pinha (TOGR). Knüppe (IJsselmeerv.), Corts (IJssel- meerv.) 2. Programma zaterdag 11 september: SHO - Spakenburg, DeltaSport - Katwijk, Excelsi or Maassluis-TOGR. Capelle-Sparta Nij kerk. Rijnsburgse Boys - Huizen, IJssel meervogels - Schevenmgen, Quick Boys - Voorschoten '97. Hoofdklasse C in rubriek sportuitslagen. >eil :n aal ang lag enier van der Hulst me ieel ido ambacht - Pas toen zijn mpuroer binnen de krijtlijnen ver- d lfcefde Kwong Wah Steinraht op. st^t mij op scherp. Speel ik onder ook dan krijg ik dat van hem te ho- anjfc 27-jarige Kwong Nam hield >gvldg tijdens de achttien minuten rou die hem waren gegund, maar ;x Sj hij een positieve invloed op mef jaar jongere naamgenoot, n (Vah zette zijn seizoenstotaal al- ichij drie treffers, maar zijn doel- t prfc niet voldoende om ASWH op c heb te krijgen. De thuisploeg won e di 1 ikvezigheid van 'grote Kwong' lingopmerkelijke uitwerking op de ïn.'eit van 'kleine Kwong'. Met de zijran het spel van zijn teamgeno- lf itht') en zijn eigen inbreng in 1de el ('zeer slecht') was de jongste c inkree snel klaar. De spits van FC i nh als excuus aanvoeren dat hij ereiiruikbare ballen kreeg. „Als je rs ajij het spel wordt betrokken, Lal. eeëP= Broers Steinraht herenigd in verloren duel met ASWH loop je al snel tegen jezelf te voetbal len." Bij de talentvolste van de twee voetballers uit zich dat al snel in over dreven tuimelingen en gemekker op de scheidsrechter. Op clementie van zijn oudere broer hoeft hij dan niet te reke nen. „Hij moet die ballen gewoon vast houden en zich op zijn sterke punten focussen. Hij heeft maar een moment nodig en dan zit de bal erin, maar dan moet hij zich niet bemoeien met de vraag wie waar moet gaan staan. Ik denk dat ik Kwong beter kan maken, vooral op het vlak van gedrag en men taliteit." Misschien dat Kwong Nam zijn wijze lessen even kan bewaren voor de nabe spreking, want zijn broer was niet de enige die' tegen ASWH ver onder de maat bleef. „Zij hebben terecht gewon nen. Ze pakten de duels, wij waren niet meedogenloos genoeg", aldus de oud ste. Hij kwam elf minuten voor tijd in het veld en maakte uiteindelijk met de zeven minuten blessuretijd de achttien vol. Op de plek van zijn jonge familielid welteverstaan. Kwong Wah verhuisde naar de rechterflank. „Maar ik kan ook achter de spitsen en als links- en rechtshalf uit de voeten", aldus Kwong Nam. Voor het eerst sinds ruim een jaar wa ren de twee weer herenigd. Bij het Am sterdamse DWV speelden ze een sei zoen samen, zoals Kwong Nam ooit ook korte tijd teamgenoot was van FC Lisse- trainer Saïd Ouaali. „Ik ken zijn denk wijze. Dus de beslissing om voor deze club te gaan spelen was snel geno men." Moeder Steinraht beleefde daar om een bijzonder moment langs de lijn, ook al bleef ze uiterlijk onbewogen. „Ik vind het leuk als zij plezier in het voet bal hebben. Als het even kan bezoek ik de wedstrijden. Het maakt mij niet uit wie ze dan scoort. Het gaat toch om het voetbal." Wat dat betreft viel er niet veel voor haar te genieten. Ze zag Kwong Wah (Wah en Nam zijn toevoegingen die verwijzen naar regio's in China) vlak voor tijd nog de aansluitingstreffer (3-2) maken, maar verder kwam FC Lisse niet. Tot onbegrip van Ouaali. „Ik weet niet wat ze in die sportdrankjes doen", ver zuchtte de trainer. Net als vorige week tegen Bennekom begon FC Lisse uiter mate zwak aan de tweede helft. De thuisploeg scoorde en legde daarmee de basis voor de latere overwinning. Kon Robin Bakker onoplettendheid in de beginfase van het duel met een tref fer nog neutraliseren - Jordi Boogers scoorde na vier minuten voor ASWH - na rust bleef Lisse het antwoord op de goed gemikte kopbal van Arjan Human schuldig. Sjoerd van der Waal breidde de voorsprong zelfs uit naar 3-1, waar na Kwong Wah nog wat terugdeed. „Veel te veel spelers bleven vandaag onder hun niveau", klaagde Ouaali. Kwong Wah wist het. Voorzover zijn broer Kwong Nam nog niet duidelijk genoeg was geweest, zal hij het ook nog eens merken aan de reactie van zijn moeder. „Zij is heel belangrijk voor ons. Als moeder zegt dat we goed hebben gespeeld dan was je écht goed. Ik denk niet dat we vanavond veel krijgen te ho ren. Het wordt stil aan tafel", zei de oudste. ïp. ust de t Hartman ;ek -jcen - Voetballers die hefde weken te maken ver^t scheidsrechter Uit- j]veInoeten zich realiseren ,t 1 in eigen strafschop- lee'nig kunnen permit- 3rek?s Uitterhoeve in het /olf£n TOGR en Quick uitkeer naar de stip, in rse lussen Scheveningen yiel'gse Boys deed hij het ddai De twee (benutte) n v(yormden meteen de 1 biiP8tePunten van de rL fgran ;ewogen - Rijnsburgse cheeieen duel dat verder k)' het lijf had. De e ploeg, op basis van doelsaldo de eerste in de hoofdklasse B, kon in de voorste lijn geen vuist maken. De verdedigers van Scheveningen bleken heel wat taaier en feller dan hun colle ga's van Capelle, die een week eerder op eigen veld met 0-4 te kijk waren gezet. Trainer Ted Verdonkschot: „Scheveningen is een stugge ploeg, die achterin weinig weggeeft. De 1-1 is een terechte eindstand. Tegen Ca pelle liep het als een trein, te gen Scheveningen bleven we aanvallend onder de maat." Collega John Blok was dik te vreden met het gelijke spel. „Op dit moment is een punt tegen een tegenstander als Rijnsburg se Boys het maximaal haalbare voor ons", meende de trainer van Scheveningen. „We hebben met het vertrek van Jim Charité, Stephan 't Hart, Kees Thies en Maurice Langstraat veel routine ingeleverd." Langstraat verruil de Scheveningen voor Rijns burgse Boys. Hij was dus weer even terug op het oude nest. „Een rare gewaarwording", vond de keeper. „Ineens sta je tegenover jongens met wie je tot voor kort altijd gevoetbald hebt. Echt moeilijk heeft Sche veningen het me niet gemaakt. Ik had nauwelijks iets te doen." Rijnsburgse Boys had de pech dat het al vroeg in de wedstrijd spits Berry Charité met een scheenbeenblessure zag afha ken. Zeventien minuten speel den de Rijnsburgers met twee spitsen, na het vertrek van Cha rité waren er ineens drie aan vallers. Frank Zinhagel schoof op rechts vanaf het middenveld door naar de frontlijn en inval ler Frank Aboikoni ging links van centrumspits Joost Kuhl mann opereren. In de nieuwe samenstelling was Rijnsburgse Boys voor de eerste keer ge vaarlijk. Zinhagel kopte in, maar doelman Rody Hoegee stopte zijn inzet. Even later was het wel raak. Patrick Stapert hield Nick Schnater vast, reden waarom Uitterhoeve een penalty toe kende. Justin Stuy benutte de strafschop. Negen minuten voor de pauze klopte Danny Voskuil Bartjan Onderwaater op snelheid. De Rijnsburger trachtte te corrigeren met een sliding, een actie waarin Uitter hoeve opnieuw een penalty zag. Michiel Sol, die eerder een kopbal door Langstraat gestopt zag worden, maakte vanaf elf meter geen fout. Voor het overige viel er weinig te genieten op sportpark Hout- rust. Rijnsburgse Boys domi neerde in de rommelige tweede helft, maar Scheveningen pa reerde de aanvallen kundig. Al leen Schnater (naast) verscheen in scoringspositie. Bij Rijnsburgse Boys liepen de beste spelers op het midden veld. Schnater en Stuy impo neerden. Defensief zat het re delijk in elkaar, al blijft het trage centrum Onderwaater/Robbert van Wijk kwetsbaar. Aanvaller Kuhlmann, onmiskenbaar ge zegend met kwaliteiten, speelde een ongelukkige wedstrijd. Te vaak sprongen de ballen van zijn voet. „Je moet niet vergeten dat Joost tien maanden niet ge voetbald heeft", nam Verdonk schot zijn van een blessure her stelde speler in bescherming. „Die jongen zit pas op zeventig procent van zijn kunnen." door Rob Buisman marken - „In het eerste kwart van de wedstrijd waren we de betere ploeg; toen hadden we moeten scoren", wist Marken trainer Bert van de Poppe na af loop van Marken-ARC (1-2). „We waren te lief voor ze", was de volgende open deur die door de bepaald niet vrolijke coach werd ingetrapt. Van de Poppe had wel gelijk. ARC startte aar zelend, maar kreeg naarmate de wedstrijd vorderde steeds meer vat op het simpele aan- valsspel van Marken. Daarnaast waren de Alphenaren gretiger in de duels en werd de combi natie steeds beter gevonden. Het waren de voornaamste in grediënten in het recept van de rood-zwarte zege, die met iets meer accuratesse veel hoger had kunnen en moeten uitval len. ARC speelde een onthut send zwak Marken bij vlagen van de mat. „In het begin van de wedstrijd waren we nog aan het zoeken", vond ARC-trainer Dennis van den IJssel. „De veldbezetting was niet goed genoeg." Een waarheid als een koe; maar in het veld bleek niemand van ARC in staat om het gat op het linkermiddenveld afdoend te dichten. Van den IJssel kon niet anders dan beamen dat er vooruitgang te boeken valt als het gaat om het zelfcorrigerend vermogen van zijn ploeg. „Tsja, dat is misschien een beetje waar. Hoewel ik vind dat Rem- co (Tuinenburg; ARC-goalie en aanvoerder) zijn verantwoorde lijkheid wel degelijk neemt." Diezelfde Tuinenburg hoefde tegen Marken slechts drie keer in actie te komen. Vlak voor rust greep hij kordaat in bij een inzet van de verder onzichtbare Henk Abercrombie; in de twee de helft moest de Alphense sluitpost de gelijkmaker uit het net halen en vervolgens een af standschot van de balverliefde Marchanno Schultz op de lat kijken. Het was tekenend voor de onmacht van Marken dat geen moment de indruk wekte aanspraak op de overwinning te maken. Het kip-zonder-kop voetbal van de voormalige ei landbewoners verontrustte ARC geen moment. Vooral in de slotfase lagen de kansen voor de Alphenaren voor het oprapen. Het leek alsof de schiettent van de kermis uit het nabijgelegen Volendam was verhuisd naar het doelgebied van jubilaris Eelco Zeinstra, in zijn 250ste wedstrijd als keeper van Marken. Guillermo Graaven, Wesley Slingerland en Paulus Egberts hadden hun vi zier echter niet scherp genoeg afgesteld. De enkele meegereis de ARC-aanhanger moest daar om tot het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Schuring wachten om de verdiende over winning te kunnen vieren. In de tussentijd beleefde links achter Norbert van Lochem een solide competitiedebuut voor ARC. „Ik ben inderdaad best te vreden over het resultaat, maar ook over mijn eigen prestatie", zei de voormalige Rijnsburgse Boys-speler. „Bij ARC voel ik me thuis. Toen Uc bij Rijnsburg speelde, was er een zekere druk om bij de eerste drie te eindi gen. Hier mikken we op het lin kerrijtje. Alles wat we hoger ein digen is meegenomen. Daar voel ik me wel bij." Geen pres- tatiedruk dus? „O, zeker wel", realiseert Van Lochem zich ter dege. „We moeten absoluut presteren. De trainer wil elke wedstrijd spelen om te winnen. Maar ik pas me van nature makkelijk aan en voel me wel kom in de groep. Dat maakt het een stiik eenvoudiger." ert Langendorff jv^oten - Voorschoten '97 heeft speelrondes in de hoofdklas- voor een uitzonderlijk mo- izorgd. Geert-Jan Jonk vorm- il in het geheel. Kort nadat hij 6COord (1-1), stond hij in het P junt van een komische act tenue. :B J al geel op zak toen hij vlak- nhigen dug-out een sliding in- ;t gekerm van het slachtoffer tgejde niet veel goeds. Toen hij g°s. en recht in de ogen van la échter Vos keek, wist de mid denvelder voldoende. Hij moest eruit. Net op het moment dat hij zich om draaide om buiten de lijnen te stap pen, werd hij teruggeroepen. Jonk haalde zijn schouders op en speelde de eerste helft uit. Pas in de rust bleek dat er een vergis sing was gemaakt. Voorschoten kwam maar met tien man terug het veld op. Twee wakkere bestuursleden van IJsselmeervogels hadden verhaal gehaald bij de arbiter. Zij hadden ge zien wat de rest van de aanwezigen was ontgaan. Jonk speelde met twee verschillende nummers: het shirt (5) en het broekje (6) correspondeerden niet. Hiermee was de coulante hou ding van de scheidsrechter onmid dellijk verklaard. Hij had Jonk niet ge spaard maar hem voor Mario van Heiningen aangezien, die kort daar voor was gewisseld. Berustte dit voorval op een toevallige samenloop van omstandigheden of was er opzet in het spel? Jonk was zich in elk geval van geen kwaad be wust: „Toen we ons na de warming- up gingen omkleden liet ik mijn shirt op de grond vallen. Daar moet het mis zijn gegaan. Ik zat naast Mario. We hebben dus ongemerkt van rug nummer gewisseld. Erg grappig." Trainer Peter Wubben sprak over een 'beetje een soap', maar benadrukte dat het voorval niet van invloed op de wedstrijd was geweest. Daarin had hij gelijk. IJsselmeervogels had het moei lijker tegen tien spelers van Voor schoten dan tegen elf. Bovendien maakte Jonk zijn doelpunt voor het moment dat hij zijn tweede gele kaart kreeg en niet erna. Wubben wilde er dan ook niet te veel waarde aan hechten. Zijn ploeg had wederom be wezen niet het lachertje van de hoofdklasse B te zijn. Gelijkspelen te gen IJsselmeervogels was een heel knap resultaat. Verdediger Bemhard Borst, die de wedstrijd door een ham stringblessure aan zich voorbij moest laten gaan, beaamde dit: „Je weet vooraf dat ze eerste staan op de eeu wige ranglijst in het amateurvoetbal. Dan vrees je klop te krijgen." Die angst leek op basis van de eerste twintig minuten meer dan gegrond. De ploeg uit het vissersdorp Spaken burg overklaste de thuisploeg met snel combinatievoetbal. Achter elke voorwaartse beweging zat een ge dachte. Het doelpunt van aanvaller Richard Corts illustreerde hun macht. De behendige Christian Opschoor omspeelde achteloos drie verdedigers om vervolgens af te geven op Corts, die de bal achter zijn standbeen langs het doel in werkte. IJsselmeervogels leek bezig aan een trainingspartij. Pas nadat Mario van Heiningen met een schouderblessure het veld had verlaten, kreeg Voorschoten grip op de tegenstander. De ploeg had plot seling het ontzag voor de tegenstan der verloren. Bij Edwin Pejcinovic, overgekomen van Alphense Boys, was deze omslag het beste zichtbaar. De verdediger speelde een ijzersterk vervolg van een zwak begonnen wed strijd. Hij stond ook aan de basis van de gelijkmaker. Met een dieptebal over vijftig meter lanceerde hij Robin van der Errelen die de achterlijn haal de en knap teruglegde op de aanstor mende Jonk. Met die goal was het eerste punt van het seizoen binnen. brij ssbn Diedrich ;ra-:im - Een redelijk leuke 4, vier doelpunten, uit- cheeen terechte remise en SCl,niemand echt tevre- ipludat was terecht. Ter ^rsïelde de eerste helft te meer te verdienen dan ienj Noordwijk had de 0-2 _ng nooit uit handen ...even. -2,1 nme begon het seizoen als ton'voor de titel in de ensfese A. Twee wedstrij- imner begint die prognose in wankelen. Op papier ^•gelijkspel vorige week garilVO, kampioen van vo- 'V niet zo slecht. Maar __1 DOVO niet meer. In ?...|jk draait het met Ter FOg lang niet zoals het oltqs Mark Jansen op het Dujfeld de lijnen moet uit kopt er iets niet. Rogier en de inschuivende ehoggendijk zijn daar veel Boj voor, maar Lagendijk 5B :hterin hangen en 3Wwas niet vaak genoeg !,SN?aar in het centrum. Noordwijk weer het speelde waar Ter 1 meeste moeite mee geen excuus. Noord- zich na de openings- 11 Bram Meurs gewillig eten, loerend op een ia de snelle Rocky Pit- <e probeerde combi- de helft van de te- ;r een gaatje te vin- XI spelen we al jaren", .eede-trainer Arie La- 1*ta afloop. „Maar dan rganisatorisch heel ge- erd voetballen en dat de eerste helft niet." j, maar er was meer er jand. Ter Leede heeft ^ps aan kwaliteit, maar „yenheid leek ver te 1 e< te zoeken. Het tempo was laag en soms werd de bal kinderlijk eenvoudig ingeleverd. Als Hi cham Rbii de enorme kans die hij na drie minuten kreeg van uitblinker Anouar Hamdi in het net had geschoten in plaats van op de paal, had de wedstrijd er heel anders uitgezien. Tsja, als. Maar het lag allemaal niet al leen aan Ter Leede. Noordwijk begint het seizoen een stuk sterker dan het vorig jaar ein digde. Dat is niet alleen de ver dienste van aanwinst Stefan Schaafsma, de middenvelder die zaterdag overigens meer tussen dan voor zijn verdedi ging liep. Het oogt bij de Noordwijkers een stuk strakker, minder gehaast, met meer zelf vertrouwen. Vorige week al te gen ARC, nu ook weer tegen Ter Leede. „Vorig jaar waren te veel spelers zeker van hun plaats", analyseert trainer Andries Wendt. „Nu hebben we bij voorbeeld zes verdedigers voor vier plaatsen in het elftal. Ze moeten elke week hard werken om te mogen spelen." Hij houdt aan de 2-2 een katte rig gevoel over. Op slag van rust kopte Jeroen van Wetten de 0-2 over de lijn. „Dan is het balen dat je niet drie punten mee neemt", zei Wendt. „Wij kregen namelijk ook kansen om er nog meer te maken." Drie punten zou wat overdreven zijn ge weest. Ter Leede domineerde en was vooral gevaarlijk via de linkerkant met Hamdi. Op rechts bracht Patrick Kalkema te weinig, maar hij kreeg ook zelden de bal. Meestal roepen trainers dat met een voorsprong ver vooruit moet worden verdedigd. Ver van de eigen goal af. „Dat is te gen Ter Leede levensgevaar lijk", vindt Wendt. „Dat is vra gen om een snelle doorbraak van een van die vieugelspit- Noordwijk-aanvaller Rocky Prtti had Foto: Hielco Kuipers sen." Ook Bram Meurs, Noord- wijks spelmaker, was niet blij met een punt tegen de gedood verfde kampioensploeg. „Het mag honderd keer Ter Leede zijn, 0-2 moet je niet meer uit handen geven." Het had weinig gescheeld of dat was ook niet gebeurd. In de keeper Thomas Waasdorp van Ter Leede al omspeeld, maar de meegelopen Bas Lensink voorkomt een derde Noordwijkse treffer. tweede helft speelde Ter Leede wel beter dan voor rust, maar de gelijkmaker moest toch ko men uit een dood spelmoment. Jurgen Faerber schoot een vrije trap prachtig binnen. Beide ploegen houden aan de wed strijd het gevoel over twee pun ten te hebben verloren. Net zo als ze allebei mogen vooruitkij ken naar betere resultaten. De ontevredenheid is dus eigenlijk een goed teken. Wendt: „We zien dat we een ploeg hebben waar we mee ver der kunnen. We kunnen tegen iedereen punten pakken. Voor mij blijft Ter Leede nog steeds titelkandidaat nummer één." Lagendijk:Als je die fouten die wij in de eerste helft maakten niet maakt, kun je kampioen worden. Maak je ze wel, dan krijgen we het tegen iedereen moeilijk. Maar de intentie blijft natuurlijk om bovenin mee te doen." Dan zal de ervaren trainer er toch voor moeten zorgen dat Koordes zich vrijloopt, Lagen dijk inschuift, Jansen de bal af pakt en inlevert, de rechterflank een keer wordt gebruikt en een snelle combinatie door het hart van de verdediging wordt afge sneden. Verder ging het wel.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 17