SPORT Van Vliet lijkt garantie voor succes Coach Harold Jellema wil TOP anders laten speler: 'Kunstgras is voor hockey, gras voor voetbal' Beltman uit op eerherstel Elftal van de week Rijnsburg hofleverancier Nieuwe trainer moet Pernix naar overgangsklasse leiden Kees de Best overlede" Rijnsburg en Katwijk spelen leiden - Katwijk en Rijnsburgse Boys komen komende zaterdag gewoon in actie. Katwijk speelt thuis tegen SHO, Rijnsburgse Boys moet uit naar Schevenin- gen. Het doorgaan van beide wedstrijden was onzeker omdat het duel tussen SHO en Scheve- ningen afgelopen zaterdag is gestaakt. In aiwachting van na der onderzoek bestaat de mo gelijkheid dat de KNVB de voet balclubs op non-actief stelt. Jeffrey van As niet naar Bregenz leiden - Voetballer Jeffrey van As ziet af van een Oostenrijks avontuur. De Leidenaar, woon achtig in Breda, onderhandelde tot gisteren met Casino Bre genz. De club staat onderaan in de hoogste Oostenrijkse divisie. ,,Ik heb de voor- en nadelen te gen elkaar afgewogen", zegt Van As. „Uiteindelijk vond ik het het niet waard om voor ne gen maanden naar Oostenrijk te gaan. Mijn vriendin en ik hebben drie kleine kinderen, waarvan er twee naar school moeten. Dat heeft een grote rol gespeeld." Van As blijft dus voorlopig bij WSB uit Noord- wijkerhout. De Leidenaar speel de twaalf jaar betaald voetbal, maar kreeg na vorig seizoen bij ADO Den Haag geen nieuw contract. Hij begon bij Rooden- burg, verhuisde naar Ajax en kwam daarna vier seizoenen uit voor MW en zes voor NAC. 'Oude' Sinteur keept bij RCL leiderdorp - Ron Sinteur staat zaterdag bij de seizoensstart noodgedwongen onder de lat bij RCL. De assistent-trainer ziet zich hiertoe genoodzaakt doordat beide selectiekeepers niet beschikbaar zijn. Mathijs de Vreede is op vakantie en Thomas van der Steen heeft een blessure aan zijn boven been. „Dus moet er weer een beroep worden gedaan op die oude man", zegt de 39-jarige Leiderdorper gekscherend. Sin teur, vroeger doelman van ADO Den Haag, UDWS en RCL is 'niet blij' met de huidige situa tie. „Keepen is net zoiets als fietsen; je verleert het niet. Maar ik heb anderhalf jaar geen officiële wedstrijd gekeept dus zal het even wennen worden." stadskanaal - Chantal Beltman hoeft zich voor niemand meer te bewijzen, maar voor haarzelf staat er bij de Holland Ladies Tour wel degelijk iets op het spel. De Slagharense werd kort voor de Olympische Spelen ge passeerd voor de wegselectie en is deze week uit op eerherstel. Na twee dagen moet Beltman alleen klassementsleidster Mir jam Melchers voor zich dulden. De draagster van de oranje trui won gisteren de tweede etappe van Borger naar Stadskanaal. Chantal Beltman werd tweede achter Melchers maar kon daar nauwelijks blij mee zijn. De drie seconden achterstand in het klassement had ze met bonifi catieseconden meer dan goed gemaakt, maar met de tien se conden voor de dagzege won Melchers het verloren terrein weer terug. „Balen: onderweg had ik vier seconden op Mel chers gepakt en op de eind streep ben je ze weer kwijt", morde Beltman, die 'slechts' zes bonificatieseconden pakte. De kopvrouw van Vrienden van het Platteland blijft de voor naamste concurrent om Mel chers, kopvrouw van Farm Frites, van de eindzege te hou den. „Ik blijf het Mirjam zo moeilijk mogelijk maken. Het is mooi om de trui te dragen, al is het maar één dag. Ik geef me dus niet zomaar gewonnen." Vandaag is de etappe van Zoe- terwoude naar Scheveningen. woensdag 1 SEPTEMBER- lil v DUIVENTIL lei le leiden - Als het over de ondergrond gaat, blijken zelfs de hardste trainers verstokte romantici. Of ze het leuk vinden of niet, verschillende regionale voetbalclubs moeten dit seizoen ook met hun eerste elftal op kunst gras aan de bak. Het gaat om de tegenstanders van hoofdklasser Sparta Nijkerk en derdeklasser Forum Sport uit Voorburg. Die clubs hebben aangegeven met hun standaardteam op 'onnatuurlijke' bodem te gaan spelen. Dit in tegenstelling tot bijvoorbeeld GHC, Lug- dunum of UVS die wel over zo'n kunstgrasveld be schikken, maar dat alleen gebruiken voor trainingen en wedstrijden van lagere (jeugd) elftallen. De opponenten van Forum Sport (Woubrugge,' Lugdu- num, RCL en LSW) zijn onverdeeld ongelukkig. „Zij zijn in het voordeel doordat ze ook op kunstgras trai nen". meent Woubrugge-trainer Dave Lange. „Een hobbel, de geur van gras, een sliding op een herfstig nat veld. Dat ga ik missen als deze trend doorzet." Ook coach Hennie de Klerk van Lugdunum denkt daar zo over. „Het is een ontwikkeling die niet tegen te houden is, maar geef mij maar gras. Wellicht wordt het als kijk spel iets aantrekkelijker. Toch vergt het een aanpassing van de spelers en zie ik de sliding verdwijnen." Oud-keeper en assistent-trainer Ron Sinteur van RCL heeft ook zo zijn bedenkingen. Zijn club is zaterdag als eerste in Voorburg aan de beurt en daarom oefende Racing deze week op het kunstgras van Lugdunum. „Het is iedereen of niemand. Doordat slechts een paar clubs op kunstgras speelt, is er sprake van competitie vervalsing. Ook voor een keeper vergt het aanpassin gen omdat je de snelheid van de bal anders moet in schatten." Ook de tegenstanders van Sparta Nijkerk (Quick Boys, Voorschoten '97, Rijnsburgse Boys en Katwijk) kijken niet met plezier uit naar de uitwedstrijd. „Ik ben er niet blij mee", laat Ted Verdonkschot vanaf het Rijnsburgse trainingsveld weten. „Er horen in een veld oneffenhe den te zitten, dat maakt het onvoorspelbaar. Kunstgras is de trend, dat hebben we bij Cambuur en Heracles kunnen zien. Wij hebben nu ook twee kunstgrasvelden en daar zijn we hartstikke gelukkig mee. Maar dan wel als uitwijk- en trainingsmogelijkheid, niet voor een za terdags competitieduel." Zijn collega Arjen van de Werf van Quick Boys is het roerend met hem eens. „Wellicht hebben we ander schoeisel nodig. Het lijkt me wel handig als we dat van tevoren weten. Ik blijf volhouden: kunstgras is voor hockey, gras is voor voet bal." door Peter van der Hulst leiden - Verzekeringsmaatschap pijen maken er reclame mee. Een stuurman die al voor het einde van de succesvolle roeiwedstrijd een fles champagne opentrekt, een honkbalcoach die biertjes bestelt omdat hij weet dat zijn slagman een homerun zal slaan. Bij de Leidse korfbalvereniging Pernix zit de kurk voorlopig nog op de fles, maar de nieuwe coach Kees van Vliet lijkt een ga rantie voor succes. Eerder leidde de Leidenaar in zijn woonplaats De Danaïden naar de overgangs klasse en Sporting Trigon naar de hoofdklasse. „Ik weet dat er wat van mij wordt verwacht, maar voorlopig moeten we het eerst waarmaken", waakt hij voor ongebreideld optimisme. Pernix en Van Vliet hadden al langer een oogje op elkaar, maar van een samenwerkings verband kwam het niet. „Tel kens kwam er wat tussen, ter wijl we al langere tijd sympa thie voor elkaar hebben." Dat veranderde toen Alice Tiele- man, in het bestuur verant woordelijk voor de technische zaken, op het juiste moment naar de telefoon greep. Van Vliet deed het als assistent- coach bij Meervogels een jaar tje rustiger aan. Hij noemt het zelfs een sabbatical year. Die rust kan hem goed van pas ko men want de opdracht waar voor hij zich heeft gesteld is zwaar. Toch gelooft de 50-jarige coach er heilig in dat hij Pernix naar de overgangsklasse kan brengen. „Het team heeft de potentie en het sportief per spectief om hoger te spelen. Twee jaar geleden was ik coach van Maassluis en werden we kampioen tegen Pernix. Toen al viel me op dat de club een goe de organisatie heeft. En daar begint alles mee." Van Vliet kijkt eens om zich heen. Hij ziet prachtige nieuwe kunstgrasvel den, nieuwe kleedkamers en een clubgebouw waar menig hoofdklasser jaloers op is. Geen vergelijk met enkele jaren gele den toen Pernix het nog moest doen met twee grasveldjes bij de Groenoordhallen. „De ac commodatie is perfect en ook bestuurlijk is het hier goed voor elkaar." Van Vliet prijst zich maar wat gelukkig met de tech nische staf die bestaat uit team begeleider Wilco Heijl, verzor ger en loop-/hersteltrainer Jo- han Burgmeijer, teammanager Flip van der Kooij en tweede trainer Jasper Engel. „Perfecte mensen aan wie ik de zaken met veel vertrouwen kan dele geren. Natuurlijk zorg ik voor de controle, evalueer zaken en draag ik ideeën aan, maar voor de rest kan ik al mijn energie op de spelersgroep richten." Dat is geen luxe, want Van Vliet heeft heel wat werk te verrich ten wil hij zijn ploeg klaarsto men voor de overgangsklasse. „De verwachtingen mogen niet te hooggespannen zijn. Verloop in een selectie is nooit goed. (Rijnsb' Boys) Rijnsburgse Boys is hofleverancier van het eerste Elftal van de Week. De ploeg won bij Capelle met 4-0 en dat leverde zes spelers een se lectie op. Uitblinker is Joost Kuhlmann. De spits verdiende als enige een '9'. Naast de zes Rijnsburgers telt het team twee spelers van ARC en een van Ter Leede, UVS en Nc jrdwijk. Kees van Vliet: „Krijg je geen respons, dan raakt de accu leeg." Foto: Hielco Kuipers Daarom heb ik veel waardering voor mijn voorganger Perry Ve- nema. Óndanks de wisselingen in de selectie heeft hij Pernix te ruggebracht naar de eerste klas se. Willen we de overgangsklas se halen dan is continuïteit een vereiste. Dan moet er een grote groep zijn waarmee je drie jaar lang kunt werken." Van Vliets eerste opgave is om het verlies van Ewoud van der Kooij, Inge Homburg (beiden naar TOP), Inge Treur (in ver wachting) en Dimitri IJzerman (gestopt) op te vangen. Daarte genover staat de terugkeer van Huig Schoonderwoerd, die op wereldreis was, en de terugkeer van Sjoerd van der Kooij. Een aantal spelers uit het tweede team zijn vorig seizoen al door geschoven naar de hoofd macht. „Ik beschik over een se lectie waarin enkelen al jaren in het eerste spelen en anderen pas kort. Het zal zwaar worden om het doel te bereiken. Ook omdat Pemix een cultuur kent waarbij niet ten koste van alles gepresteerd wordt. Spelers moeten beseffen dat de club in ze investeert en dat ze er alles voor moeten doen om het hoogste te halen. Ze moeten begrijpen wat er nodig is om de laatste stappen te zetten en dat is niet makkelijk." Wat Van Vliet tot nu toe heeft gezien, is hem niet tegengeval len. „Het ziet er goed uit. Er is in de aanvangsfase vier keer per week hard getraind en ge speeld. Het is een jonge en thousiaste groep waarin ik ver trouwen heb. Maar het inpas sen van nieuwe spelers vergt tijd. Bovendien moet de groep wennen aan hoe Kees van Vliet over korfbal denkt en omge keerd." Het antwoord levert hij al snel. „Ik wil winnen, maar ik wil ook leuk korfbal zien. Ik win liever met 24-22 dan met 4-2. Het spel mag niet te statisch zijn. Er moet diepte in zitten. Ik wil doorloopacties en creativi teit zien. Elke speler heeft een basistaak, maar moet vanuit die taak ook altijd kunnen scoren. Als een tegenstander weet dat je gevaarlijk bent, gaat hij toch anders spelen. Het is moeilijk Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) t° 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5356415. E-mail: spor1?5 tie.ld@hdc.nl us om iemand aan te leren dat ze aan twee dingen moeten den ken. Ze moeten hun focus ver breden; voordat ze een bal aan nemen al weten waar de mede spelers staan." De trainingen van Van Vliet zijn daarom vooral gericht op het verbeteren van de techniek en het verhogen van de hande lingssnelheid. „Passing zal veel aandacht krijgen en het schie ten om te scoren. Aan schieten om het schieten hebben we niets. De spelers moeten het gevoel hebben dat ze elke trai ning wat geleerd hebben en ik moet ook progressie zien, want dat motiveert mij weer. Als je geen respons krijgt, raakt de ac cu op een bepaald moment leeg. Het is mijn taak om men sen te overtuigen en te motive ren. Kan ik ze mee krijgen, dan weet ik dat de basis voor succes is gelegd." Om zijn spelers te kunnen over tuigen maakt Van Vliet tijdens de competitie gebruik van sta tistieken. Elk duel van Pernix wordt op beeld vastgelegd, waarna hij het spel van elke speler in statistieken uitbeeldt. „Ik kijk dan of de taken goed zijn uitgevoerd, maar ook of de statistieken mijn visie op het spel bevestigen. Van de opna men maak ik een compilatie van zo'n tien minuten die ik dan aan de spelersgroep laat zien. Dan kan ik aangeven wat fout ging, maar ook wat er goed was. Dat laatste is belangrijk, want iedereen is gevoelig voor complimenten." Van Vliet kan bij zijn drang naar succes bogen op jaren ervaring. Vijfentwintig jaar geleden kreeg hij de juniorenploeg van De Danaïden al onder zijn hoede. De oud-speler van TOP ging zelf ook spelen voor die club en combineerde dat later weer met het trainen van de jeugd van Velocitas. „Gerard Bos was toen trainer van De Danaïden. Zijn trainingen waren zwaar. Op een bepaald moment riep hij mij bij zich en zei: 'Je moet óf spelen, óf training gaan geven'. De combinatie van beide was voor mij fysiek te zwaar. Ik koos voor coachen. Als speler had ik mijn doel bereikt. Ik was geen top per", aldus Van Vliet, die in het dagelijks leven werkzaam is als bouwkundig voorbereider bij NUON. Als trainer is hij nog niet uitgeleerd. „Ik sta altijd open voor nieuwe dingen. Ik wil spelletjes nu eenmaal altijd winnen. Ik kan slecht tegen mijn verlies." Dit seizoen zal hij daarom wel eens teleurgesteld zijn, maar als het plan verloopt zoals Van Vliet dat in gedachten heeft dan komt daar later ver andering in. „Dit jaar moeten we een volwaardige eersteklas ser zijn, in het tweede jaar moe ten we met de topdrie mee kunnen doen en in het derde seizoen dienen we ons te rich ten op het kampioenschap." Wellicht dat Van Vliet dan ook voor het einde van de wedstrijd alvast de champagne mag ont kurken. Schaakgrootmeester Jan Smeets is afgelopen vrijdag avond uitgeroepen tot sport man van het jaar in Oegstgeest. Smeets haalde in het seizoen 2003/2004 drie grootmeester normen. Het eerste team van de voetbalvereniging Oegst geest werd sportploeg van het jaar. Het elftal promoveerde naar de tweede klasse. Voorts ging een 'respectprijs' naar de loopgroep Oegstgeest, de prijs van de plaatselijke pers naar Trudy Brouwer (BVO, basket bal) en ontving de 9-jarige Adri- ana Jelinkova een aanmoedi gingsprijs voor haar skipresta ties. Badmintonclub BC Leiden/BV Drive houdt op maandag 13 september en maandag 11 ok tober open avonden. Iedereen is welkom in de Vijf Meihal aan de Boshuizerlaan 3 in Leiden om 20.30. Rackets en shuttles liggen klaar. Belangstellenden moet zelf zaalsportschoenen meenemen. Meer informatie: 071-5120116 ofwww.bvdrive.nl Korfbalvereniging Madjoe houdt op zaterdag 4 september van 16.00 tot 19.00 uur een reü nie in het clubhuis aan de Waardlaan te Rijnsburg. Voor mensen die willen be ginnen met hardlopen organi seert Runnersworld Leiden een serie van zes clinics, onder de naam 'Nike Start to Run', ver deeld in een theorie- en een praktijkgedeelte. De data zijn 4, 11,18, 25 september en 2 en 9 oktober bij Leiden Atletiek in de Leidse Hout. De clinics duren van 9.30 tot 11.00 uur. Deelna- ihe kost 25 euro, maar is gratis bij aanschaf van een paar Nike hardloopschoenen. Meer infor matie bij Runnersworld, Burg- steeg 7 te Leiden of op www- .starttorun.nl. Voetbalvereniging Valken '68 presenteert morgenavond voor het eerst een eigen presentatie- gids. Sponsors en de selectie maken een rondvaart vanuit Katwijk waarbij het eerste exemplaar wordt uitgereikt. RCL Dl heeft van de KNVB een Oranjekaart ontvangen, een bewijs van sportief gedrag. De jeugdspelers namen het op voor de keeper van de tegen partij die verbaal onder vuur werd geromen door bil c staander». Uit de winnans de Oranjekaart wordt eivt het jaar een landelijke d gekozen e, De volleyballers Ronafc i heij, Koen van Duin en tei Stronkhorst (Leython) 301 volgend seizoen voor Telt uit Voorburg. Dirk-Jan )ni (ook Leython) maakt dede stap naar Aspasia (HazeN de). is Voetbalvereniging RO£t uit Rijpwetering heeft a#c genoir.en van drie besti_ den, Cees van der Poel, de Haas en Perry Veilbr nieuws bestuur wordt gC door Arjo van Trigt (vod Simori Tuinstra, Grace 5 renburg, Danny Brugm£| Luc vin der Poel. Triatleet Bas Borremat phenaan den Rijn) is b^ debuut op de hele triatL Alme e op de 16de plaa"g( eindigd. Voor de drie or?( len hid hij 9 uur, 28 mir13 en 46 seconden nodig. 11 Meuno de Klerk is de f!e trainsr van de handbals111 Foreholte. De Klerk had"< seizoen het Haagse Winr der 2ijn hoede. Foreholf dit ssizoen uit in de hocat se. .v Darters Raymond van111 veld en Tony David zijn'?1 avoid te gast in Café StP1 de Badstraat in Katwijk.r8 vocrmalige Embassy wi zulen het voor de veranf1 niet tegen elkaar opnerr" maar tegen de gasten inei fé. Toegangskaarten ko#1 devoorverkoop 5 euro,1 5 deur 6 euro 50. Het bestuur van voetb1 Westlandia heeft het gaP boek op de internetsite m club gesloten. De keuze5- fenmeester Wim Schaaf f de nieuwe doelman Ma!?1 Jong leidde tot te heftig^1- ties in de ogen van het F" van Westlandia. 113 Remona Fransen heef(e Apeldoorn goed staandj3' houden tijdens een inteee nale zevenkamp. VooraPs haar goede sprongen (lP hoog en 5,06 ver) verzat^ de atlete van De Spartaa Lisse 4369 punten. 1 hc nlj ke katwijk - Op 63-jarige leeftijd is zondag Kees de Best overle den, oud-voorzitter en erelid van Quick Boys. De Best maakte jarenlang deel uit van het bestuur van de Katwijkse voetbalclub, voor het grootste deel als vice-voorzitter. Vanaf 1999 tot 2001 was hij preses van de club. De Best kwam aan het roer van Quick Boys in een roerige periode. Zijn voorganger, Arie Guyt, was na een conflict met de sponsorgroep opgestapt. De Best, die ook in het eerste elftal voetbalde, had toen al een flinke periode als kaderlid van de club achter de rug; als voorzitter van de jeugdcom missie, als voorzitter van de Belangenvereniging Amateur voetbal Bollenstreek en bijna 10 jaar als vice- voorzitter. Het was de verdienste van De Best dat bij zijn aantreden de gemoederen snel tot bedaren kwamen en de basis werd ge legd voor latere sportieve suc cessen van de club. Toch was dat voor de Katwij- ker niet het belangrijkste. „Ik ben geen voorzitter van het eerste elftal, maar van w Quick Boys, 1850 leden groot. Ik wil dat al die mensen zich thuis voelen bij deze club", zei De Best in een interview met deze krant in 1999. Kees de Best. Archieffoto: Henk Bouwrus 7-( Zijn opvolger, Jaap Kuij6 0 hoog op over de bestiP kwaliteiten van zijn VO5-7 ger. „Kees was een bestas pur sang. Hij kon bijfpuu, goed afstand nemen am door zijn grote gevoè1" humor een goede sC scheppen. Hij liet zicfam leiden door emoties en op een zakelijk manier fee ten nemen." »v. De Best was al enige tijr6{ Kuijt: „Toch bleef hij 1ö-; ken bij het wel en wee H vereniging." 6' door Michel van Cent korfbal - De regionale korfbaltop is, door de degradatie van Velocitas naar de derde klasse, geslonken tot vijf clubs. TOP blijft ondanks de degrada tie uit de hoofdklasse de hoogst spe lende club in de overgangsklasse. Tempo maakt zijn rentree in de eerste klasse. Voor overgangsklasser TOP staat de komende veldcompetitie in het teken van het zaalseizoen, waarin de club wel in de hoofdklasse speelt. Coach Harold Jellema, die aan zijn tweede dienstverband in Sassenheim begint, denkt niet meteen aan een kampioen schap. „Ik wil de ploeg, met het oog op de zaalcompetitie, in eerste instantie een nieuwe spelwijze aanleren. Wij hebben geen spelers meer die sterk in de één tegen één zijn of goed vanuit de paalzone kunnen spelen. Daarom moeten we vaker rouleren in de aan val, moet het tempo omhoog en het afstandschot worden verbeterd. Ook wil ik af van het rondjes draaien om de paal, want dat levert echt niets op", schetst de oefenmees ter uit Heeren veen de nieuwe speelwijze. Jellema zag Bregtje van Drongelen en Amoud Kok vertrekken naar De Meervogels en VEO, zodat Judith Kok en Daniël Harmzen hun opwachting in de basis kunnen maken. Jellema verwacht dat zijn ploeg in de top meedraait, maar beschouwt SKF als de grote titelkandi daat. Deze ploeg komt komende zater dag meteen op bezoek in Sassenheim. Sporting Trigon krijgt in de eerste klasse te maken met tal van onbeken de tegenstanders uit het oosten van het land. „De reiskosten worden aar dig opgeschroefd, maar ik ben niet on tevreden met deze indeling omdat er maar een paar echt sterke clubs bijzit ten", stelt coach Robin Sommeling. Hij voorziet dat de Leidse ploeg samen met BEP, Zwart Wit en Atalante om de eerste plaats gaat strijden. De eerstge noemde concurrent staat op de twee de speeldag al tegenover zijn selectie, die goeddeels intact bleef. Mirjam Duin is na een seizoen bij BEP op het oude nest teruggekeerd, terwijl Martijn Walvis van Triaz (Amsterdam) de gele deren kwam versterken. Hij neemt, vanwege zijn lengt-, de rol over van de gestopte Sander de Haas en gaat als steunpunt dienen voor schutter Maar ten van Vliet. Na drie seizoenen afwezigheid is Tem po teruggekeerd in de eerste klasse. Trainer Enrico Mud houdt in zijn eer ste seizoen in Alphen goeddeels vast aan de groep die vorig jaar overtui gend kampioen werd. Barbara Rijswijk en Martijn Hooijer nemen de plaatsen in van iinda Toet en Elmer Veenman, die respectievelijk vanwege werk en studie zijn afgehaakt. „Het maakte de keuze er wat makkelijker op, we had den de vakken gauw bij elkaar staan", stelt Mud, die een zwaar seizoen ver wacht. „Handhaven zal zwaar worden, maar er zijn zeker mogelijkheden. Per nix, Kios en Tjoba zijn toch aangetast, want zij zijn heel wat spelers kwijtge raakt. We beginnen tegen Tjoba en dat biedt de kans gelijk een goede start te maken. Maar presteren is niet alleen een kwestie van kwaliteit, je zult ook wat geluk moeten hebben." Ook Fiks, de enige regionale tweede klasser, gaat onder een nieuwe trainer bescheiden uit van handhaving. „Wij hebben niet langer ervaring in het team en de kracht zal nu uit de groep moeten komen", stelt Peter Star, doe lend op het stoppen van de enige rou tinier Matthijs de Visser. De coach van de Oegstgeestse ploeg heeft Jelle Hooi- meijer aangewezen als diens vervanger en hield de selectie verder intact. „De groep is erg jong en moet nog leren het fanatisme te doceren en niet te reageren op de scheidsrechter. Onze eerste wedstrijd tegen IJsselvogels is meteen een goede graadmeter, want die ploeg is met O WO favoriet." Fluks (Noordwijk) en Madjoe (Rijns- burg) zijn voor het vierde opeenvol gende jaar in dezelfde derde klasse in gedeeld, ditmaal in 3A. Beide ploegen moeten zich ruimschoots kunnen handhaven. Theo van der Leek is de nieuwe trainer van Fluks. In zijn selec tie zijn Laurien Disseldorp en Ronald van Haarlem nieuwkomers. Bij de Rijnsburgers is het halve achttal gere noveerd met de komst van Marieke van Delft, Willianne Dolle, Stephan Grootszwagers en Gordon Star. Veloci tas Jioopt in 3C, net als twee seizoenen terug, als enige zaterdagclub in een zondagpoule weer kampioen te wor den. Trainer Klaas Bosman zij|J0(v eerste tegenstander AW/DTV ©os naamste concurrent van de Leksj pers Elsbeth de Mooij en Arj6.( ker zijn teruggekeerd van hun reis, waardoor de ploeg aan(^; kracht en routine heeft gewone 1 Danaïden hoopt onder de |a coach Hans van Huis meer sp^ te etaleren en rekent op een p- 0 de topdrie. Denise Christiaans5" ke Feenstra en Martijn van d^ar maken hun rentree bij de Leids KZ Leiden stelt zich nadrukkeLv didaat voor de titel in 3D. Tray van Lunteren vindt dat zijn tap (met Sharon Vonk voor Biancg[8 veen als enige mutatie) genoefc (I is om de strijd met concurrent aan te gaan. L 1 Collega Martin Verhorik van (W do heeft minder hooggespan#'" wachtingen vanwege blessufke Carlijn Akerboom en Ben Baak Wijnen en Mark Biermann neri' plaats in het eerste achttal in. se club moet desondanks in desta ste helft van de ranglijst kunnff^ gen.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 18