Rosales nieuwe rechtsbuiten van Ajax SPORT Eindelijk een frikadelletje voor Pieter Newcastle ontslaat Marathonloper De Lima verhoogt marktwaarde coach Bobby Robson aiP Argentijnse international tekent voor vier jaar bij Amsterdamse club Ajax praat met Italiaanse club over transfer van Ibrahimovic Melchers blijft nu wél bij de les in Ladies Tour Weg met de wereldomroep 34ktwijk wellicht tegen SHO De kans is groot dat competitieduel Katwijk - [0 komende zaterdag niet irdt gespeeld. De wedstrijd okln SHO van afgelopen zater- [eetlg tegen Scheveningen werd Het is gebruik dat de hangende het onderzoek laaSr de ongeregeldheden beide ploegen niet in actie komen. Dat zou betekenen ook Rijnsburgse Boys niet finaactie komt tegen Schevenin- t alia. De KNVB kon gisteren nog innft zeggen of beide ploegen Is virlopig geschorst worden. julahrouz naar imburger SV LWiJK - Hamburger SV zich per direct versterkt Khalid Boulahrouz van Waalwijk. Dat meldde de :iële website van de Duitse gisteren. De Waalwijkse dfb wilde het nieuws gisteren gniet officieel bevestigen, nager Marcel Brands zegt te wachten op een besfis- stei 1(i telefoontje uit Hamburg. 35 ndscoach Marco van Basten >m |ft Boulahrouz geselecteerd -rit or de oefenwedstrijd van vrij en. i tegen Liechtenstein. Het is irhet eerst dat de 22-jarige Ze [dediger voor het Nederlands v etbalelftal is opgeroepen. d jujic gaat naar J)0 Den Haag haag - ADO Den Haag rkt[ft met Spira Grujic een Ophdeling akkoord bereikt een eenjarig contract. De Servische verdediger rdeibalde de afgelopen zes sei- len voor FC Twente. dinsdag 31 AUGUSTUS 2004 ïll rdon raakt rusting kwijt genpmiDEN - Vierspanrijder IJs- tgaid Chardon is in de nacht indag op maandag het itoffer geworden van dief- jBij de menner uit Schiplui - rkt.jis vrijwel zijn gehele uitrus- "lontvreemd. Chardon mist meer rijbroeken, hoeden, doppschoenen en regenkle- mgr De spullen werden uit de an op zijn erf gestolen. :ns de drievoudig wereld- lioen is het materiaal vrij- iardeloos, omdat het den is van een herkenbaar 1 iviola huurling BoflAS Monaco a- Javier Saviola (22) jelt de rest van het voetbal- in in de Franse competitie AS Monaco. FC Barcelona tuit de Argentijnse aanval- drie seizoenen scoorde 44 keer voor Barcelona, loor zijn basisplaats door iv|Jfomst van Ludovic Giuly van |aco, Samuel Eto'o van Real orca en Henrik Larsson van ooca Juniors legt fd PSV terzijde mailos aires - De Argentijnse balclub Boca Juniors heeft bod van PSV op het 20-jari- ipertalent Carlos Tevez ter- gelegd. De club uit Eind- .at zou 13 miljoen euro heb- geboden voor de spits, die vinnende doelpunt voor htinië maakte in de olym- fOe finale. Voorzitter Mauri- dacri van Boca Juniors: hebben geweigerd omdat jeen behoefte hebben Tevez Gellrkopen." Verder zei hij dat eerie komende dagen een dele- Dièvan de Duitse club Bayern zijnichen op bezoek krijgt. "kamba naar fccabi Tel Aviv er Nhem - Vitesse-speler Emile r efamba vertrekt per direct ïniilMaccabi Tel Aviv. De aan- pr uit Kameroen tekende iet$ravond een contract voor et Qseizoenen bij de club uit Is- LouMbamba (21) kwam bij Vi- /va4 nauwelijks aan spelen toe. e jaiad nog een contract tot praio 2006. Maccabi Tel Aviv de Champions League begen Ajax, Juventus en Bay- orMünchen. Vitesse zal de af- ikteom (volgens Israëlische vaahen ongeveer drie ton) in- andren in het elftal. De Arn- nd«e club was vannacht nog vasiweer om een transfer van édiger Peter van den Berg snleyenoord af te ronden. ij Zt gen spelbreker fricketwedstrijd :1 zettvEEN - Na het drielan- ccpernooi met de wereldtop- vb India, Pakistan en Au- heeft de overvloedige au- egen gisteren in Amstel- »k de vriendschappelijke interland tussen Neder- Dp <tn Pakistan verpest, et tluel bij VRA was door de le vfclater begonnen en moest irlofcn gestaakt na minder dan ig sèur spelen. Pakistan stond slaat moment van afbreken |2 voor 6 in 22,4 overs. Ab- :aq was 24 not out en tan 20 not out. door Peter van Duyl Amsterdam - Het heeft even ge duurd, maar Ajax heeft een nieu we rechtsbuiten. De Amsterdam mers legden gisteren de Argen tijn Mauro Damian Rosales voor vier jaar vast. Met de handteke ning van de aanvaller komt een einde aan een langdurige perio de van onderhandelen en gaat een diep gekoesterde wens van de technische staf in de Arena in vervulling. Rosales (23) is afkomstig van de Argentijnse club Newell's Old Boys, waar hij sinds 1999 in dienst is. De jongste weken liet de aanvaller op de Olympische Spelen zien dat hij veel weg heeft van een klassieke rechts buiten in de traditie van de Ajax-school. Rosales speelde zes duels, scoorde eenmaal en gaf in de fi nale de beslissende voorzet op Carlos Tevez, de spits die nog altijd in verband wordt ge bracht met PSV. Het aantrekken van de Argen tijn geeft gestalte aan de Am sterdamse wens dit seizoen ook in Europees verband weer eens potten te breken. Al aan het einde van vorig seizoen gaf trai ner Ronald Koeman aan dat hij er een echte rechtsbuiten bij wilde hebben. De Belg Wesley Sonck, die de positie voor de winter bekleedde, is en blijft meer een centrumspits, over de ontwikkeling van Daniël de Ridder zijn ze in de Arena blijk baar niet tevreden. Het talent komt amper aan spelen toe. Momenteel fungeert Tom de Mul als rechtsbuiten, maar de jonge Belg (18) is duidelijk nog te licht voor het serieuze werk. Aanvankelijk leek het erop dat Andy van der Meyde zou terug keren naar Amsterdam, maar achter de schermen werkt Ajax al een paar weken aan de trans fer van Mauro Damian Rosales. Eind vorige week werd al dui delijk dat de hoofdstedelijke in spanningen effect zouden sor teren. „We zijn blij dat we de rechts buiten hebben gevonden die we zochten", zei trainer Ronald Koeman gisteren. „Rosales is een volwaardig Argentijnse in ternational." Rosales is de derde Argentijn die het shirt van Ajax-1 zal dra gen. Halverwege de jaren ne gentig contracteerden de Am sterdammers Ivan Gabrich en Mariano Juan. De twee waren in de Arena ech ter geen lang leven beschoren. Samen speelden ze amper der tig wedstrijden, beiden gingen de boeken in als miskoop. On langs contracteerde Ajax nog twee jeugdige Argentijnen: Gas ton Sangoy en Sabastian Rus- culleda. Zij maken voorlopig deel uit van de selectie van Jong Ajax. Overigens is het nog niet hon derd procent zeker dat de over gang van Rosales daadwerkelijk geëffectueerd zal worden. De speler komt alleen als zijn te werkstellingsvergunning op tijd binnen is. Omdat de aanvaller afkomstig is van een land van buiten de EU moet de overheid erin toestemmen dat hij hier komt werken. Hoewel de transfertermijn al vanavond om 24.00 uur precies sluit, gaat Ajax er vanuit dat ook de laatste formaliteiten tijdig in orde komen. „We hebben na tuurlijk wel wat ervaring met dit soort dingen", zegt algemeen directeur Arie van Eijden. „Het is vooral zaak dat je op tijd de juiste mensen inlicht. Dat heb ben we gedaan. Maar mocht het toch niet in orde komen, gaat de transfer niet door. Zo staat het ook op papier." Rosales wordt pas na het ko mend weekeinde in Amsterdam verwacht. Hij maakt deel uit van de Argentijnse selectie die zich voorbereidt op het duel met Peru, zaterdag in Lima. Mauro Rosales (links). Foto: Reuters/Marcos Brindicci Olympische sporters zetten voet op Nederlandse bodem door Rudi Buis schiphol - De olympische spor ters hebben weer voet op Ne derlandse bodem gezet. Met een totaal van vier gouden, ne gen zilveren en negen bronzen medailles kwamen ze gister avond aan op Schiphol. Zwem mer Pieter van den Hoogen- band: „Ik denk dat ik zodadelijk eerst een frikadelletje speciaal ga eten." Met haar allerbreedste glimlach loopt zwemster Inge de Bruijn richting bagagehal. Superster of niet, ook zij moet gewoon haar koffers van de band halen. Trots wijst ze op haar drie me dailles. „Dit zijn mijn baby's, mijn kindjes. Ze herhaalt dat zinnetje eindeloos. En nu, Inge? „Ik ga lekker van de huldigin gen genieten, deze week. Oh, en eindelijk lekker op vakan tie." Even voor zeven uur 's avonds landt het toestel van de KLM, vluchtnummer KL1574. De Ne derlandse driekleur en de olym pische vlag maken duidelijk dat het vliegtuig de Nederlandse sporters meebrengt. Vanuit het warme Athene naar het regen achtige Schiphol. Een koude douche is dat allerminst, want honderden supporters wachten hen op. Met toeters, spandoeken en vooral veel geschreeuw. Er staat zelfs een groepje familieleden van de zeilers die peddels in de lucht houden. Voor déze fami lieleden duurt het niet lang voordat ze hun geliefden in de arm kunnen sluiten. De erbar melijke prestaties van de zeilers hebben één voordeel: ze kun nen zo doorlopen. Dat geldt niet voor de medaille winnaars. Zij moeten zich door een haag van publiek en pers zien te wurmen. Dat geldt ook voor de jonge Theo Bos, die een knappe zilveren plak bij het baanwielrennen bemachtigde. Hij is zichtbaar onder de indruk van de massa, die hem luid toe juicht. „Er valt nu wat van me af. Eindelijk kan ik me straks gaan ontspannen", vertelt hij. Hoe doet hij dat? „Gewoon, een avondje doorzakken." Broer Jan, ook in actie geweest bij het Dubbele felicitaties voor gouden dressuurruiter Anky van Grunsven. Zij verklaarde bij aankomst op Schiphol dat zij zwanger is. „Ik heb het tot en met het einde van de Olympische Spelen geheim kunnen houden." Foto ANP/Marcel Antonisse wielrennen, komt hem halen. „Theo, je koffers zijn er." Achter de douane staat een me nigte supporters te wachten, gehuld in het oranje en de ca mera's in de aanslag. Een feest- bandje speelt op de achter grond. Leontien van Moorsel, een gou den en bronzen medaille om haar nek, heeft geen tijd voor een praatje. Ze moet zich haas ten, want er staat een privé- vliegtuig op haar te wachten. Dat moet de wielrenster naar Rotterdam brengen. „Echt, ik heb een fantastische periode afgesloten. Dit vergeet ik nooit meer", wijzend op familieleden en fans die op haar staan te wachten. Judoka Dennis van der Geest, in het bezit van een bronzen aandenken, maakt grapjes zodra hij uit de gate komt. Met een ldeine digitale camera zet hij alles en iedereen op de foto.Ach, ik heb mijn plak binnen. Ik mag nu gek doen." Het valt voor de olympische sporters niet mee om hun kof fers op het bagagekarretje te stapelen. Geduw, getrek; de ba gagehal van de nationale lucht haven heeft even iets weg van een mierennest. Dat ondervindt ook Bart Brentjens, die in het laatste weekeinde van de Spe len nog een bronzen medaille won. Hij krijgt zijn bagagekarre tje amper over de televisieka bels die overal verspreid liggen. Niet verwonderlijk, met een im mense koffer voor zijn moun tainbike, een gewone koffer en nog enkele tassen. Zwemmer Pieter van den Hoo- genband ondergaat de drukte uiterst rustig, zoals altijd. Er wordt aan hem getrokken, zijn naam wordt gescandeerd, maar uiterlijk blijft hij onaangedaan. Er volgt nog een drukke week, zegt hij. „Vanavond ga ik eerst maar eens een frikadelletje spe ciaal eten", zegt hij. Najaren vol trainingskampen in het bui tenland en een apotheose op de Olympische Spelen, de gouden medaille op de honderd meter vrije slag, is de Brabander daar wel aan toe. Even dreigt zijn vriendin roet in het eten te gooien. „We hebben vanavond anders wel sperzieboontjes op het menu staan", grapt ze. Pie ter, nuchter: „Ach, dan loop ik vanavond nog wel een blokje om." Voor de sporters is het oranje feestje nog niet voorbij. Veel medaillewinnaars zullen om hangen met slingers vandaag nog met de kar door eigen dorp of stad trekken. En morgen is er nog een officiële ontvangst bij koningin Beatrix en volgt er een rijtoer door Den Haag. Pas dan verdwijnen de schijn werpers waarin de sporters de afgelopen twee weken volop hebben gestaan en volgen vier zware trainings jaren voor Pe- king. athene/gpd - „Dit kost hem geld, ja. Maar ook niet heel erg veel." Jos Hermens, manager van de onfortuinlijke Vanderlei de Lima, zegt een dag na het bi zarre incident met de verwarde Ierse ex-priester dat de markt waarde van de Braziliaanse ma rathonloper er alleen maar op vooruit is gegaan. Dankzij zijn brons én zijn heldenstatus. „Maar", zegt Hermens ook, „had hij goud gewonnen, had hij dat natuurlijk in veel meer geld kunnen omzetten. Dat is duidelijk." Reden om Neil Ho- ran, de man die zondag koplo per De Lima in het publiek duwde, aan te klagen? „Ach nee", lacht Hermens, „we zijn niet zo aanklagerig." Het Braziliaans Olympisch Co mité heeft wel aangekondigd bij het Arbitragehof voor Sport (CAS) in Lausanne te pleiten voor een tweede gouden me daille voor De Lima, naast het goud dat Stefano Baldini zon dag won. De manager weet dat hij in de komende tijd met Vanderlei de Lima een atleet heeft, die de or ganisatoren graag naar hun stadsmarathons zien komen. Hermens: „Maar had De Lima goud gewonnen, dan was dat natuurlijk meer waard geweest dan het brons van nu." Geldboete Ier voor aanvallen atleet De Ierse man die zondag in de olympische marathon de Bra ziliaanse bronzen medaille winnaar Vanderlei De Lima van het parkoers afduwde, moet een boete van 3600 euro betalen. Een Griekse recht bank veroordeelde de 57-jari- ge voormalige priester Corne lius Horan gisteren ook tot een jaar voorwaardelijke ge vangenisstraf. De rechtbank gaf Horan te verstaan dat wanneer hij in de komende drie jaar nog eens een Griekse wet overtreedt, hij dan een jaar de cel in moet. Uit het vonnis sprak dat de drie rechters rekening hielden met de verwarde geestelijke toestand van de ex-priester. Horan zorgde eerder dit jaar voor opschudding door bij de „Maar aan de andere kant, dit is wel een verhaal natuurlijk. Hier praten mensen over twin tig jaar nog over. Niet over Bal dini. Maar hij is met zijn gou den medaille echt meer waard dan De Lima. Baldini is ook een loper met een prachtige carri- Britse Grand Prix in de For mule 1 het circuit van Silvers- tone op te lopen terwijl de bo lides met 250 kilometer per uur voorbijraasden. Die actie leverde hem twee maanden celstraf op. Hij heeft in het verleden ook al eens een ten niswedstrijd op Wimbledon verstoord. Volgens de politie was Horan dronken en had hij de hele middag in de taveerne geze ten. Ook had hij religieuze teksten als 'The second co ming is near' op zijn traditio nele Griekse uitdossing ge kalkt. Voor de rechtbank betuigde hij spijt voor zijn wandaad en sprak de hoop uit dat hij ver geving zou krijgen op de Dag des Oordeels. ère. En De Lima, laten we eer lijk zijn, is geen superhoogvlie ger. Hij is bovendien al 35 jaar. Vooraf zou hij met brons meer dan tevreden zijn. Door het brons en dit verhaal gaat zijn marktwaarde nu wel omhoog." ametrdam/anp - Ajax is met een Italiaanse club in onder handeling over een transfer van Zlatan Ibrahimovic. De club bevestigt de interesse, maar wilde gisteren niet be kendmaken om welke club het gaat. Eerder meldde AS Roma zich voor de Zweedse aanvaller, maar de Italianen boden te weinig. Van een vernieuwde interesse van die club is vol gens Ajax-voorzitter John Jaakke geen sprake. De landskampioen moet haast mtiken met de overgang van Ibrahimovic, vandaag sluit de internationale transfermarkt. Ajax wil in het geval van een verkoop van de spits een ver vanger voor hem aantrekken. UITSLAGEN prijsvragen Lucky Day 3490, 30 augustus 2004. 2, 8. 11. 16. 18. 19. 25. 28. 32. 42. 46. 48. 57. 60, 66. 69, 73. 76. 77, 80. Toto 13. week 35. 3,1,2,1,3,3,3,2.1,1,2,3,2. (Onder voorbehoud van typefouten) tennis New York. US Open, 15 miljoen euro Vrouwen, eerste ronde: Mauresmo (Fra/2) - Ir- vin (VSt) 6-4 6-2, Zvonareva (Rus/10) - Nagyo- va (Slw) 6-1 6-1, Sugiyama (Jap/12) - Ashley (VSt) 7-5 6-2, Schiavone (lta/16) - Koukalova (Tsj) 6-1 6-3, Molik (Aus/17) - Cohen-Aloro (Fra) 6-0 6-2, Kostanic (Kro) - Sprem (Kro/18) 6-3 2-6 6-4, Zuluaga (Col/23) - Casanova (Zwi) 6-3 6-4, Vento (Ven/31) - Martinez (Spa) 0-6 6-2 6-3, Dulko (Arg) - Tanasugarn (Tha) 7-6 6- 3, Vakoelenko (Oek) - Liu (VSt) 3-6 6-3 6-1, Foretz (Fra) - Perry (VSt) 7-6 6-7 6-4, Linets- kaja (Rus) - Grande (Ita) 5-7 6-1 6-2, Schruff (Dui) - Hopkins (VSt) 6-3 6-7 6-1, Golovin (Fra) - Barna (Dui) 6-2 6-4, Serna (Spa) - Dra ke (Can) 6-2 6-4. Mannen, eerste ronde-. Federer (Zwi) - Costa (Spa) 7-5 6-2 6-4, Moya (Spa/3) - Baker (VSt) 6-7 6-4 6-4 6-2, Kiefer (Dui/19) - Mahut (Fra) 6-3 7-5 6-2, Novak (Tsj/25) - Stepanek (Tsj) 7-5 6-1 6-3, Delic (VSt) - Tipsarevic (SMo) 6-1 6-3 6-4, Saulnier (Fra) - Rusedski (GBr) 6-4 3- den haag/gpd - Bobby Robson is ontslagen als manager van Newcastle United. De Engelse voetbalclub maakte gisteren een einde aan de samenwer king, die vijf jaar heeft geduurd. Wie de 71-jarige Robson op volgt, is nog niet bekend. „Na de teleurstellende start van het seizoen heeft het bestuur Sir Bobby Robson te kennen gegeven dat hij wordt vervan gen als manager", meldt New castle United in een verklaring. „De club heeft nog altijd het grootste respect voor zijn ver diensten voor de club waar hij als jongetje al supporter van was, zijn geliefde Newcastle." Robson, ook oud-coach van onder meer PSV, Barcelona en het Engels elftal, kende evenals vorig jaar een moeizame start van het seizoen. Van de vier tot nu toe gespeelde competitie wedstrijden werden er twee ge lijkgespeeld en gingen er twee verloren. Afgelopen zaterdag verloor Newcastle met 4-2 van Aston Villa. Robson kreeg na af loop de wind van voren, omdat hij aankoop Patrick Kluivert in de spits het voordeel gaf boven boegbeeld Alan Shearer. Tussen Robson en Shearer boterde het al lange tijd niet. In de vijf jaar dat Robson werk zaam was op St. James's Park, won Newcastle geen enkele prijs. Wel deed de club het goed in de Champions League en de UEFA Cup, waarin Newcastle vorig seizoen onder meer NAC en PSV uitschakelde. kampen/gpd - Vorig jaar zat Mi rjam Melchers 'te snurken' toen de Holland Ladies Tour in de beslissende fase kwam. De Zweedse Susanne Ljungskog reed de kopvrouw van Farm Frites op de slotdag in de Lim burgse heuvels uit de oranje lei derstrui. „Nu willen we dat rechtzetten", sprak ploegleider Jean-Paul van Poppel gisteren in Kampen. Melchers had de woorden begrepen en is na de winnende ploegentijdrit aan voerster van het klassement. Melchers: „Het is niet altijd ver keerd om het deksel op de neus te krijgen; de trui zal ik niet op dezelfde manier verliezen." Zonder Olympiagangers als Le ontien van Moorsel, Anouska van der Zee en Miho Oki won Farm Frites op het bochtige parkoers in Kampen wel de ploegentijdrit. Van Poppel trok bij gebrek aan rensters zelfs Sandra Rombouts aan voor de rest van het seizoen en vond in het Deense talent Linda Serup een gastrenster. „Veel ploegge noten mogen dan in Athene zijn geweest, maar met Rachel Heal, Sissy van Alebeek en ik zelf hebben we toch de ideale motor voor een ploegentijdrit", vond Melchers. De opvolgster van Van Moorsel heeft na de eerste dag een voorsprong van drie seconden op Chantal Belt man. De ploeg van de uitdaag ster uit Slagharen (Vrienden van het Platteland) bleef na 12,5 kilometer slechts een seconde verwijderd van de eindtijd van Farm Frites. In de middagetappe werden door harde wind en slagregens de eerste grote verschillen ge maakt: na de kopgroep van 32 volgden de eerste achtervolgers op twee minuten. Door de uit slag van de ploegentijdrit werd het groepje kanshebbers op het oranje nog selecter. Vandaag rijdt het peloton van Borger naar Stadskanaal. Engeland, Premier League. Manchester United - Everton 0-0, Portsmouth - Fulham 4-3. wielrennen Kampen. Holland Ladies Tour Eerste rit, Kampen - Kampen: 1. Mansveld (Gasselternijveen) 102 km in 2.28.08, 2. Mel chers (Moergestel), 3. Brodtka (Duitsland), 4 De Goede (Zoeterwoude), 5. Cooke (Wales). 6. Van der Helm (Moordrecht). Ploegentijdrit in Kampen: 1 Farm Frites 12,5 km in 17.25, 2. Vrienden van het Platteland, 3. Nürnberger 0.08, 4. Ton van Bemmelen 0.47, 5. Therme Skin Care 0.52, 6. Vlaande ren T-Interim. 1.04. Algemeen klassement: 1 Melchers 2.45.29, 2 Chantal Beltman 0.03, 3. Van Alebeek. 4. Van der Helm 0.04. 5 Bosman (Amstelveen) 0.05,6. Van Dongen (Dongen) Chateaulin (Fra). Grand Prix Telegramme: 1 Finot (Fra) 179,4 km 4 19 47. 2. Naulleau (Fra) op 0.27, 3. Kruzevski (Oez), 4 Liungblad (Zwel, 5. Iglinski (Kaz). ACHTERLIJN TTet is september 1993. En ±1 samen met vrouw en kind is mijn wereldontvanger met me mee naar de Dordogne ge reisd. Het is een zogenaamde 'Audiosonic', destijds veruit het goedkoopste merk (hij werkt - inmiddels 25 jaar oud -nog steeds). Zonnetje, biertje en om vijf uur 's middags begint op de Wereldomroep de uitzending van de wedstrijd Ajax - PSV. Spannende wedstrijd, meesle pend commentaar van Jack van Gelder. Nog 20 minuten te gaan. Van Gelder wordt steeds enthousiaster. Dan ineens wordt het commentaar wegge draaid. De omroeper komt met de volgende mededeling. „En hier eindigt de uitzending van de Wereldomroep. Voor de uit slag van de wedstrijd verwij zen we u naar onze uitzending van morgenochtend etc. Snel ben ik naar de dichtstbij zijnde heuvel gereden. Op mijn autoradio kon ik via de middengolf 747 tussen het ge ruis door opvangen dat Ajax de wedstrijd met 1-0 won. Sinds die vakantie ben ik een kritisch volger van de Wereld omroep. Deze zomer ging de Audiosonic mee naar de Vendee. Om de Tour te volgen en om zeker te weten dat ik de Tourpool op de redactie weer zou winnen. Het was weer ergerniswekkend wat de Wereldomroep presteerde. Meest tenenkrommend was wel dat luisteraars om het uur mochten vertellen hoe gewel dig de Wereldomroep wel niet Radio Tour de France doorgaf. De enige verdienste in deze is dat er een schakelaar wordt omgezet die het signaal van Radio 1 doorgeeft, maar voor de omroep een reden tot onge breidelde zelfbevlekking. Zodra er vijf rijders over de fi nish waren gekomen, vond de Wereldomroep het nodig die schakelaar weer om te zetten. Weg was Radio Tour de Fran ce. Hadden we een hele mid dag zitten luisteren of Erik Dekker wel alle cols zou over komen, moesten we wachten op de uitzending van morgen' of dat was gelukt. Er gaan al jaren sterrunen op om de Wereldomroep weg te bezuinigen maar om onduide lijke redenen is dat nog niet gebeurd. Natuurlijk mogen al die zendmasten best blijven staan, maar dan om Radio 1 de wereld in te sturen. Wie kan daar nou tegen zijn? En met de tientallen miljoenen die zo op jaarbasis worden be spaard, gaan we de Neder landse sportploeg voorberei den op Peking 2008. Zodat we ook serieus meedoen bij spor ten ah waterpolo, handbal en atletiek. Willem Spierdijk P.S. Peil de populariteit van de Wereldomroep ook even op wwiv.wereldomroep.nl, klik op gastenboek.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 19