Lief Feyenoord laat zich simpel afbluffen SPORT Ajacieden blijven kinderachtig verdedigen Bayern München te Standaardsituaties achtervolgen PSV ook tegen NAC kijk gezet als debutant Nieuwe tik Heerenveen Fel Vitesse snoept Rotterdammers punten af Eerste winst ADO Den Hal United verhoogt bod op Rooney manchester - Manchester Uni ted heeft een nieuw bod op Wayne Rooney uitgebracht. De rijkste voetbalclub van de we reld wil Everton nu ruim 36 miljoen euro voor de pas acht tienjarige spits van het Engelse nationale elftal betalen. United probeerde eerder deze week Rooney voor 30 miljoen euro in te lijven. Everton weigerde het bod echter. Ook eert aanbieding van Newcasüe United was in de ogen van de leiding van de noodlijdende club te laag. Rooney liet zaterdag bij Everton weten dat hij graag wil vertrek ken. enschede/anp - Het wil nog niet klikken tussen Heerenveen en zijn nieuwe trainer Gertjan Ver beek. Het valt sowieso niet mee om monument Foppe de Haan op te volgen, maar het wordt nog moeilijker met een slechte competitiestart. Zaterdagavond kreeg de Friese subtopper op nieuw een flinke tik, nu bij FC Twente: 1-4. Vorige week verloor Heeren veen al thuis tegen Roda JC (3- 4). Het gevolg is slechts een schamel punt (1-1 bij AZ) uit drie duels. Gezien het belabber de spel tegen FC Twente heeft Verbeek wel enige tijd nodig om orde op zaken te stellen. Voor paniek is echter geen re den. De Friezen kenden twee seizoenen geleden ook een slechte start, maar herstelde zich na de winterstop prima. Heerenveen rammelde in En schede, zeker voor rust, aan alle kanten. Het ging in elke linie mis. De defensie blunderde in de eerste helft bij de 2-0 van Culina en de 3-0 van Zomer. Op het middenveld liep Hersi er verloren bij en voorin faalde Si- kora als linksbuiten. De aan winst van Ajax kwam dan ook de tweede helft niet meer in het veld. Het was toen al 3-1, met de openingstreffer van FC Twente door N'Kufo. In blessuretijd scoorde Yïldirim onverwacht voor Heerenveen, waardoor Verbeek nog enige hoop hield voor een ommekeer in de twee de helft. maandag 30 AUGUSTUS 20( BETAALD VOETB EREDIVISIE door Marcel van der Kraan arnhem - Het ontketende Vites se heeft de euforie bij het Feyen oord van Ruud Cullit weer een beetje getemperd. De Rotter damse ploeg leek omgetoverd tot een ware doelpuntenmachi- ne, maar de eerste tegenstander die Feyenoord met het mes tus sen de tanden durfde te bespe len werd daarvoor meteen be loond (1-1). Feyenoord mocht in Arnhem nog dankbaar zijn dat het in de slotfase niet onderuit ging. De thuisclub, vorig seizoen ternau wernood ontsnapt aan degra datie, etaleerde de frisheid en flair die Ruud Gullit er juist bij Feyenoord zo graag in wil bren gen. Maar daarvan was in het derde optreden voor de compe titie weinig terug te zien. Gullit zag met stijgende verba zing hoe zijn elftal zich na een aardig begin op bijna alle fron ten liet afbluffen door Vitesse. „Er waren zoveel mensen uit vorm. Ik vond het totaal geen goede wedstrijd van Feyen oord", foeterde de coach, die na afloop alleen het centrale verdedigingsduo Paauwe en Saidi een compliment wilde ge ven. Sneller dan verwacht lijken de verhoudingen in de Nederland se competitie weer hersteld. Vi tesse is weer de eredivisieclub die het tot voor een paar sei zoenen altijd was en Feyenoord beging op de derde speeldag al dezelfde fout als PSV en Ajax. Door het puntenverlies in Arn hem miste Gullit met zijn ploeg de kans om alleen de kopposi tie te grijpen. Feyenoord, zo weet Gullit na gisteren ook, zal aan volwassenheid moeten winnen om een serieuze gooi naar het landskampioenschap te doen. De opvolger van Bert van Mar wijk stond nagenoeg de hele tweede helft ijsberend naast zijn dug-out, omdat hij zoveel dingen verkeerd zag gaan in Igor Gluscevic bukt in plaats van de bal op het doel te koppen. Links Feyenoorder Song. Foto: GPD/Hans Broekhuizen zijn ploeg. Feyenoord kreeg in het tweede deel van de strijd van Vitesse niet een mogelijk heid meer om te scoren, kon zelfs geen hoekschop afdwin gen en verloor schrikbarend veel duels. Gullit, spijtig: „Ik dacht: als we deze wedstrijd winnen, dan gaat het echt goed met ons." Nu weet weet Gullit dat hij nog heel wat werk voor de boeg heeft en dat hij in de twee we ken tot aan de volgende com petitiewedstrijd met zijn spelers hard aan de slag moet. Pro bleem daarbij is natuurlijk dat de internationals tien dagen niet tot zijn beschikking zijn en pas volgende week donderdag na de interland tegen Tsjechië weer zullen opdraven. Goor, Buffel, Kuijt, Castelen, Saidi en Ono zijn de kopstukken die met hun nationale ploeg afreizen. De grote man van de eerste we ken, Dirk Kuijt, was in Arnhem een figurant. Kuijt, door Van Basten toegevoegd aan de se lectie van het Nederlands elftal, werd bijna 90 minuten lang door de lucht aangespeeld en moest in de lange Arnhemse captain Ruud Knol zijn meerde re erkennen. Gullit probeerde met een forse ingreep in zijn elftal de boel in het Gelredome al in de eerste helft om te zetten. Hij haalde Hossam Ghaly al na 20 minu ten naar de kant omdat hij on tevreden was en op de rechter flank een man wilde hebben. Ebi Smolarek mocht de rechts buitenpositie daarna invullen. De Egyptenaar is in de periode dat hij is doorgebroken bij Fey enoord bekend geworden om zijn strijdlust en onverschrok kenheid. Juist op dat vlak ging het na het vertrek van Ghaly mis. Dat constateerden ook de Vites- se-spelers. Theo Janssen, het weer opgeleefde Arnhemse boefje en nog steeds een van de leukste voetballers bij Vitesse, zei dat zijn ploeg vooraf veel had geleerd van de twee duels die Feyenoord tegen De Graaf schap en Willem n had ge speeld. „Die ploegen waren veel te lief. Als je tegen een top club als Feyenoord een kans wol hebben, moet je heel agressief voor de dag komen. Dan mis je wel eens de bal en dan moet je de gele kaarten op de koop toe nemen," sprak Janssen nuch ter. Jansen werd net als de verdedi gers Vreven, Frankel en Dings dag op de bon geslingerd. Het was typerend voor hun strijd lust. Óp de Rotterdamse bank zag men slechts lieverdjes in het veld staan. Gullit: „We heb ben ons laten afbluffen. Maar als er zoveel mensen uit vorm zijn, valt het ook niet mee om dat als coach nog recht te zet ten." De Tunesiër Saidi gaf als een van de weinigen het goede voorbeeld. Hij verloor in het Gelredome geen duel en dook met vlijmscherpe tackles een paar centimeter boven het gras. In de lucht kwam hij ook goed tevoorschijn. Daarvan was zijn doelpunt in de 25ste minuut het bewijs. Uit een corner van Shinji Ono kopte hij de bal in de verre hoek: 0-1. Het was meteen het laatste wa penfeit van Feyenoord, dat tot drie minuten voor het einde stand hield tegen de druk van Vitesse maar toen verslagen werd door een identieke goal van Michael Dingsdag. Uit een vrije trap van Richard Knopper schampte de voorstopper de bal in dezelfde kruising. VITESSE: Jevric; Vreven, Dingsdag (88. Jansen), Knol en Frankel; Hofs, Knop per, Yakubu en Janssen; Amoah en Gluscevic. FEYENOORD: Babos; Song, Saïdi, Paauwe en Mtiliga; Ghaly (21. Smola rek), Bosschaart, Ono en Goor (69. Magrao); Kalou (90. Buffel) en Kuijt. Leverkusen met 4-1 te sterk door Peter van Duyl den haag/leverkusen - De COn- touren van het nieuwe Bayern München, die zich aanvankelijk nog zo scherp aftekenden, lij ken nu al aan erosie onderha vig. De Zuid-Duitsers werden zaterdag als een stel debutan ten te kijk gezet door Bayer Le verkusen, dat zijn overwicht niet eens helemaal doorbere kende in de score: 4-1. Na drie speeldagen in de Bun- desliga is Bayern vooralsnog weinig meer dan een schrale middenmoter. Na een zege, een gelijkspel en de nederlaag van zaterdag is de Duitse record kampioen op de ranglijst ge koppeld aan ploegen als FC Nurnberg en FC Mainz, de ver rassende promovendus. Dat is niet bepaald wat ze in München in het hoofd hadden, toen ze deze zomer voor een nieuwe trainer kozen. Na vele jaren van succes bleek het re cept van Ottmar Hitzfeld duide lijk uitgewerkt. Internationaal kon Bayern het in het seizoen 2002-2003 al niet meer bijbe nen, vorig jaar werd het ook binnen de landsgrenzen voor bijgestreefd door Werder Bre men. De Beierse clubleiding verleid de Felix Magath tot het tekenen van een contract in München. De oud-international - als spe ler groot geworden bij HSV - maakte vorig jaar furore bij VfB Stuttgart, dat met swingend voetbal uitgroeide tot een van de smaakmakers van de Duitse competitie. Van Borussia Dort mund werd international Tor sten Frings overgenomen, de Braziliaanse verdediger Lucio kwam over van Bayer Leverku sen. In de aanloop naar de nieuwe competitie werkte het kunstje van Magath ook bij Bayern. De ploeg maakte een frisse indruk in het toernooi om de Ligabe ker, die met overtuiging en fri vool spel in de wacntwerd ge sleept. Ook in de openingswed strijd van het seizoen, een 2-0 zege bij HSV, scheen de zon voor Magath en zijn ploeg nog volop. Vorige week ondervond de nieuwe oefenmeester pas echt wat het betekent om trainer van Bayern München te zijn. Bij de eerste de beste tegenslag, de thuiswedstrijd tegen Hertha BSC eindigde in 1-1, stak on middellijk een storm van kritiek op. Met name de beslissing om maar met één spits te spelen, werd Magath bijzonder kwalijk genomen. Opeens ook werd 'de affaire Se bastian Schweinsteiger' in de pers breed uitgemeten. Schweinsteiger gold tot de komst van Magath naar Mün chen als een van de grootste ta lenten van het Duitse voetbal, maar de nieuwe trainer ziet het niet in hem zitten. De midden velder zat in de eerste weken van het seizoen zelfs regelmatig op de tribune. Inmiddels is Bayern bereid Schweinsteiger te verhuren, Leverkusen lijkt de belangrijkste kandidaat om het talent in te lijven. Waarom Leverkusen Schwein steiger nodig denkt te hebben, bleef zaterdag in het duel met Bayem volkomen onduidelijk. De ploeg van trainer Klaus Au- genthaler was in zijn huidige bezetting al veel te sterk voor de titelfavoriet, die met name in de periode kort na rust volkomen dol werd gedraaid. Het zal ook de technische staf van Ajax - dat donderdag in Champions Leagueverband aan Bayern werd gekoppeld - zijn opgevallen dat de Zuid-Duit sers vooral in het hart van de defensie ontstellend kwetsbaar zijn. Nu Bayern wat meer naar voren wil spelen, geeft het ach terin zeeën van ruimte weg. De spectaculaire offensieve driehoek Franca, Ponte, Berba- tov wist daar namens Leverku sen wel raad mee. Nadat Berba- tov in de eerste helft al voor 1-0 had gezorgd, volgde in de pe riode kort na rust de totale ont manteling van het elftal uit München. Tweemaal Franca en nog een keer Berbatov zorgden met drie goals in acht minuten voor 4-0 en het is dat Oliver Kahn nog een paar maal in greep, anders was het drama voor Bayern nog veel hoger uit gevallen. Nu kon de ploeg van de onzichtbare Roy Makaay zelfs nog de eer redden via een kopbal van Michael Ballack. Na afloop van het duel in Le verkusen trad Felix Magath de verzamelde pers met opgehe ven hoofd tegemoet. Het klonk misschien vreemd, zei hij, maar de oefenmeester vond dat Bay ern ook zaterdag weer wat ster ker was geworden. Of iedereen daar zo over dacht, werd niet duidelijk, maar de wetten van de altijd rusteloze topclub schrijven voor dat Magath zich dit soort uitglijders niet al te vaak meer kan veroorloven. door Frank van den Heuvel breda - Na een prima tweede helft tegen RBC en gala-voorstellingen tegen AZ en Rode Ster Belgrado ontnuchterde PSV zaterdagavond in Breda. De 2-2 tegen NAC kwam op zichzelf niet zo hard aan, maar de manier waarop de eerste pun ten werden ingeleverd, deed wel pijn. De twee tegentreffers kwamen immers opnieuw voort uit 'dode' spelmomen ten. Het is een structureel probleem bij de Eindhovenaren, maar een oplossing is vooralsnog niet gevonden, ook dit sei zoen niet. Het ging al mis bij de enige treffer in de oefenwedstrijd tegen Man chester United, toen Silvestre scoorde met een kopbal uit een comer. In het eerste Champions League-duel met Ro de Ster incasseerde PSV liefst drie doel punten uit spelhervattingen en zaterdag was het twee keer raak. Bij 1-1 joeg Mike Zonneveld vlak na rust een vrije trap hard over de muur en te kende voor de 2-1, maar vooral bij de Bredase gelijkmaker kort voor rust ging er veel fout bij PSV. Iedereen leek gedekt bij een vrije trap vdn Diba aan de rech terkant, maar toen de bal uiteindelijk in het strafschopgebied arriveerde, zag Ar- ne Slot tot zijn eigen verbazing niemand meer om zich heen. De middenvelder kon op zijn gemak de hoek uitzoeken, waarna de PSV'ers de armen spreidden en elkaar vertwijfeld aankeken. Guus Hiddink zag het met afgrijzen aan. De twee vrije trappen ontstonden in zijn ogen sowieso onnodig. Bij de tweede werd er weifelend uitverdedigd en maakte Bogelund uiteindelijk de over treding. „Op dat moment hebben wij de bal onder controle", aldus Hiddink. „Dan moet je niet gaan pielen van ach teruit, zeker als je weet dat Van Egmond snel en gemakkelijk fluit voor dit soort zaken. Ik mis dan toch wat leiding, jon gens die aangeven: bal inleveren en te rug naar de positie. Dat vereist een voortdurende alertheid." Dergelijke „dommigheden", zoals Hid dink het uitdrukte, kostten PSV zaterdag de drie punten. NAC kwam in eigen huis immers tot geen enkele uitgespeelde kans, terwijl PSV al na een minuut op voorsprong stond door een werkelijk wonderschone uithaal van Mark van Bommel. Zo'n bal valt alleen in de krui sing als je of in grootse vorm steekt of erg veel geluk hebt. Bij de PSV-aanvoer- der Van Bommel geldt zeker het eerste. Met het doelpunt als ruggesteun speelde PSV een prima eerste twintig minuten, waarin NAC er nauwelijks aan te pas kwam. Niets deed vermoeden dat de voortvarende seizoenstart van de Eind- hovenaren in Breda zou worden gestuit, maar die gedachte wiegde ook PSV zelf in slaap. De ploeg werd allengs slordiger en nonchalanter en liet zich enigszins uit het spel halen door de fysieke strijd die NAC aan de dag legde. NAC BREDA: Schollen; Collen, Mendes da Silva, Schenning en Gudelj; Stam, Slot en Zonneveld; Diba (88. Van den Eede), Boussaboun en Come- lisse (78. Koning). PSV: Zoetebier; Bogelund, Alex, Ooijer en Lee; Van Bommel, Vogel (46. Bouma) en De Jong (54. Sibon); Park, Vennegoor of Hesselink en Beasley (69. Leandro). Coach Koeman ziet ook tegen Utrecht geen oplossing kwetsbare defensie door André Hoogeboom Amsterdam - Bijna driekwart van de wedstrijd tegen Utrecht domineerde Ajax. Het leverde een fiks aantal kansen, 'bijna- kansen' en 'mogelijkheden' op, maar slechts één treffer en ook geen overwinning. Omdat de Amsterdammers kinderachtig verdedigden. Een knullige fout van neo-intemational Johnny Heitinga bracht Utrecht aan de leiding. Diep in de tweede helft kwam Ajax pas langszij. On danks een enorm veldoverwicht bleef het bij 1-1. Het is een zich herhalend pro ces in Amsterdam. De jonge Ajacieden willen wel eens weg drijven op de wolken van het succes. Gisteren verkeerde gele genheidsaanvoerder Heitinga even in hogere sferen. Hij maakte daardoor twee kolossa le fouten, waarvan er één Ajax bijna fataal werd. In de 21ste minuut schoof hij de bal in de voeten van Tanghe in plaats van aan de zijkant de vrije man op te zoeken. De Utrechter be diende vervolgens Douglas, die kon doorlopen omdat de Am sterdamse defensie (Escudé) maar achteruit liep. Dat was 1- 0. Bijna in het rustsignaal speel de Heitinga de bal terug op Ste kelenburg, maar bood daarmee Schut een niet te missen kans. Die de Utrechter wel miste. Daarmee ontsnapte Ajax aan 2- 0 en een nieuwe nederlaag te gen Utrecht, dat eerder dit sei zoen in de strijd om de Johan Cruijff-schaal ook al te sterk was. Kinderlijk, noemde Koe man het optreden van zijn de fensie tegen Utrecht. De trainer heeft het weer tot zijn kerntaak gemaakt de euforie rond zijn jeugdige ploeg te temperen. De jonge Ajacieden zijn warm onthaald door de bondscoach, media en supporters maar ra ken in eigen huis nog wel eens de weg kwijt. Nigel de Jong, Ra fael van der Vaart en ook Wes ley Sneijder waanden zich gere geld onaantastbaar. Waardoor de trainer ze weer terug op aar de moest zetten. Hij nam giste ren alvast een voorschot op de naderende Europese campagne door zijn troepen na weer een mislukt optreden tegen Utrecht tot de orde te roepen. Want verdedigend is het alle maal maar matig, zo blijkt ook uit de cijfers en het aantal te gentreffers (vijf) dit seizoen. De schade bleef uit, omdat er tot dusver méér werd gescoord. Gisteren keerde Steven Pienaar deels het naderende onheil, overigens pas na ruim een uur spelen. Utrecht deed allang niet meer mee, kreeg complimenten van trainer Foeke Booy vanwe ge het compacte verdedigen en daarmee is alles ook wel over de wedstrijd verteld. Er was geen doorkomen aan voor de Amsterdammers, zelfs niet voor de held van vorige week, Zlatan Ibrahimovic. Hij kon zich niet onderscheiden, omdat hij consequent op de hielen werd gezeten door Alje Schut. Wonderbaarlijk, zoals hij soms aan de bal bleef, maar dit keer waren er te veel benen om te kunnen excelleren. Ibra himovic raakte verstrikt, zoals ook invaller Sonck kansen kreeg, maar geen beslissende actie in huis had. Roda JC - De Graafschap 2-1 (0- Zongo 0-1, 68. Kone 1-1, 78. Cr 2-1. Scheidsrechter: Koopman, kaart: Kooijman, Bus, Loval en V Kruis (De Graafschap). Toescho 12.500. NEC - AZ 1-2 (0-1). 15 Landzai 77. Perez 0-2, 90 Denneboon Scheidsrechter: Wiedemeijer. schouwers: 11.500 Gele kaart: ge (NEC), Landzaat, Linden Kromkamp (AZ). NAC Breda - PSV 2-2 (1-1). Bommel 0-1, 43. Slot 1-1, 50. i veld 2-1, 62. Sibon 2-2. Scheie ter: Van Egmond. Toescho 13.072. Gele kaart: Stam (NAC 1 Bogelund, Van Bommel (PSV). FC Twente - Heerenveen 4-1 (3-i N'Kufo 1-0, 22. Culina 2-0, 37. 3-0, 45. Yildirim 3-1, 70. Culin Scheidsrechter: Haverkort. Toe wers: 13.000. Gele kaart: Zom Twente). Vitesse - Feyenoord 1-1 (0-1). 25 0-1, 83. Dingsdag 1-1. Scheidsn Temmink. Toeschouwers: 17.41) kaart: Vreven, Frankel, Janssen, dag (Vitesse), Smolarek, Paauwi enoord). Ajax - FC Utrecht 1-1 (0-1). 21. las 0-1, 63. Pienaar 1-1. Scheu ter: Luinge. Toeschouwers: 44.93 Ie kaart: Pienaar (Ajax), De Jong, (FC Utrecht). RKC Waalwijk - ADO Den Haag 1 1). 6. Hoogendorp 1-0, 29. Vi Gun 1-1, 88. Van der Leegte 1- Den Ouden 1-3. Scheidsrechter Toeschouwers: 4500. Gele kaart lahrouz, Teixeira, Van Diemen Waalwijk). RBC Roosendaal - FC Groningen I 1). 22. Ikedia 1-0, 43 Drent 1- Ikedia 2-1, 80. Hugo 2-2. Scheie ter: Sterk. Toeschouwers: 5000 kaart: Oliseh (RBC Roosendaal) ren, Elshot, Van Gessel (FC Gronii Topscorers: 1. Kuijt (Feyenoord) Cristiano (Roda JC), Vennegoor selink (PSV), Ibrahimovic (Ajax), Van de Ha Utrecht), Denneboom 3, 7. 16 2. Feyenoord 3 2 10 7 PSV 3 2 10 7 Ajax 3 2 10 7 Vitesse 3 2 10 7 NEC 3 2 0 1 6 Roda JC 3 2 0 1 6 FC Utrecht 3 1114 Den Bosch 3 1114 RKC 3 1114 NAC 3 1114 AZ 3 1114 FC Twente 3 10 2 3 ADODenHaag 3 10 2 3 Willem II 3 10 2 3 Groningen 3 0 2 1 2 Heerenveen 3 0 12 1 Graafschap 3 0 12 1 RBC 3 0 12 1 Programma: 10 september: AZ - Bosch; 11 september: PSV-RKC wijk, RBC Roosendaal - Vitesse, S renveen - De Graafschap; 12 sept AD0 Den Haag - Ajax, FC Utrecht FC Groningen - NAC Breda, Feyei FC Twente, Willem II - Roda JC. EERSTE DIVJSIE FC Volendam - FC Zwolle 3-0 (1-1 Woudenberg 1-0, 52. Steur 2-1 Ketting 3-0. Scheidsrechter: Vai gen. Toeschouwers: 2848. Gele Steur (FC Volendam), Berger, Al Schol (FC Zwolle). Topscorers: 1. Derksen (Fortuna 3, 2. Jacobs (VW Venlo), Ha (Veendam), Laponder (Eindt Schoofs (TOP Oss), Van Dam (T0I Gommans (Excelsior), Junqueira men), Gerard de Nooijer (FC Dord Mustapha (Sparta), Ketting (FC dam), Koevermans (Sparta), (Haarlem), Steur (FC Volendam) 2 De aanvallers en de middenvel ders viel eigenlijk nauwelijks iets te verwijten. Anthony Obo- dai, de vervanger van Galasek, werd zelfs man van de wed strijd en kreeg na afloop ook te recht complimenten. De don kere middenvelder is de ge droomde opvolger van de Tsjech en heeft bij zijn inval beurten tot nu toe niet teleur gesteld. De zorgen liggen bij Ajax ach terin, tot afgrijzen van Ronald Koeman. Daar worden eerst de fouten gemaakt, zoals ook al te gen NAC en Twente, waarna de ploeg krampachtig aan een in haalrace moet beginnen. Zo ook gisteren. Alleen vreest de trainer dat er internationaal ge hakt gemaakt wordt van de Am sterdammers. „Ik lees nu al weer verhalen dat we een mak kelijke loting hebben en dat Bayem de vorm niet heeft. Nou, die Duitsers geven niets om balbezit, als ze maar een goed resultaat behalen." Op korte termijn verwacht de trainer geen oplossing. „Op de lange trouwens ook niet. Mis schien hoort het allemaal bij het opgroeien. We praten over een international cfie nog een lange weg te gaan heeft en daar horen dit soort fouten blijkbaar bij." AJAX: Stekelenburg; De Jong, Heitinga, Escudé (60. Sonck) en Maxwell; Pie naar, Obodai en Sneijder; De Mul (70. De Ridder), Ibrahimovic en Boukhari (77. Mitea). FC UTRECHT: Terol; Comelisse, Schut, Di Tomasso en Braafheid; De Jong (68. Zuidam), Tanghe en Somers (70. Broerse); Douglas, Van der Haar (83. Rajcomar) en Van den Bergh. Volendam Heracles Veendam VW TOP Haarlem FC Zwolle Fortuna S. Sparta GA Eagles Dordrecht Excelsior Cambuur L. Stormv.. Helmond Sp. Emmen MW Eindhoven AGOW 3 2 1 1 1 1 1 Programma: 1 september: Veendai celsior; 3 september: Top Oss - ven, Go Ahead Eagles - Heracles I Haarlem - Sparta, Cambuur Leeu - FC Zwolle. Emmen - Veendan mond Sport - Fortuna Sittard, MV Dordrecht, FC Volendam - WV. waalwijk/anp - Dankzij treffers in de slotfase van vallers Van der Leegte en Ouden pakte ADO Den gisteren de eerste overwii van dit seizoen. RKC Waa dat tegen de eerste ned< opliep, moest met 1-3 meerdere erkennen in de I naars. „Ik ben blij dat w< de nul punten af zijn", ze opgeluchte ADO-trainer laar. „Wij zijn de goede wi geslagen." RKC-trainer Erwin Ko sprak van een grote teleu ling. „Ik was in de tweede zelfs al blij geweest met ee lijkspel. Er is duidelijk een tal spelers door het ijs gea aldus Koeman, die geen n wilde noemen, maar duid< spelers als Hoogendoro, tens en Boulahrouz. De 1; mocht blij zijn dat bonds( Van Basten niet aanwezij in Waalwijk. Hij speelde ADO Den Haag ver ben zijn niveau. Steven Pienaar schiet de gelijkmaker voor Ajax binnen. Utrechter Jean-Paul de Jong kan hem niet afstop pen. Foto: Hans van Weel

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 18