Schumacher geniet in stilte SPORT Supervorm Erik Dekker komt eraan Triatleet Schellens klasse apart Volop zendtijd vo( Holland Ladies To Kimi Raikkonen overleeft in opwindende Spa-race 'Monteur' Jiménez beste golfer in München Stalorder kost De Reuver zi Duitser pakt unieke zevende wereldtitel in Formule 1 Coureur Doornbos wint op Spa maandag 30 AUGUSTUS 20 spa-francorchamps - De Ne derlandse coureur Robert Doornbos heeft zaterdag de grote prijs van België voor For mule 3000 op zijn naam ge bracht. Hij bleef zijn Italiaanse stalgenoot Vitantonio Liuzzi ruim voor. Door zijn overwin ning kreeg de Arden-rij der tien punten. Hij steeg daardoor naar de derde plaats in de tussen stand om het kampioenschap. Teamgenoot Liuzzi schreef met nog een westrijd voor de boeg het kampioenschap in de For mule 3000 op zijn naam. Mirjam Melchers tweede in Plouay plouay - Mirjam Melchers is zaterdag als tweede gefinisht in de Grand Prix Ouest France- Plouay. De Nederlandse wiel- renster uit de ploeg Farm Frites-Hartol eindigde na een wedstrijd over 113 kilometer met een achterstand van vijf tien seconden op de Litouwse winnares Edita Pucinskaite. Oenone Wood uit Australië kwam als derde over de meet. Door haar tweede plaats in Plouay liep Melchers vijftien punten in op de leidster in het WB-klassement, Wood. Bovina beste in New Haven new haven - Jelena Bovina heeft het toernooi van New Ha ven op haar naam gebracht. De als zevende geplaatste Russin versloeg de Fran^aise Nathalie Dechy in de finale in drie sets, 6-2 2-6 7-5. Het was de derde toernooizege voor de 21-jarige Bovina, de nummer 27 van de wereld. In Forest Hills, New York ging Jelena Likhovtseva aan de haal met de eindzege. De Russin versloeg de Tsjechi sche Benesova in de eindstrijd met 6-2 6-2. Dekker/De Kort wint GP Merckx brussel - Het Nederlandse duo Thomas Dekker en Koen de Kort heeft gisteren de Grote Prijs Eddy Merckx op zijn naam gebracht. Ze toonden zich in de 25ste editie van de koppeltijdrit over 43,9 kilometer, twintig se conden sneller dan de num mers twee, de Duitser Jens Voigt en de Amerikaan Bobby Julich. Uwe Peschel en Michael Rich uit Duitsland finishten als derde met een achterstand van 26 seconden op de winnaars. Ruim driehonderd atleten zwommen in het Gooimeer voor het eerste triatlon-onderdeel. Foto: GPD/Marc van der Kort Belg snelste in Almere almere/anp - Gerrit Schellens heeft zaterdag voor de derde keer op rij de Almere Holland Triatlon gewonnen. De Europees kampioen uit België no teerde een tijd van 8 uur, 17 minuten en 50 se conden over de 3,8 kilometer zwemmen, 180 ki lometer fietsen en 42,195 kilometer hardlopen. De Hongaar Peter Kropko legde met een tijd van 8.24.51 beslag op de tweede plaats. Chris Brands werd derde in 8.27.12. Nederlands kampioen Guido Gosselink finishte als vierde in 8.42.16. Bij de vrouwen won Cora Vlot. De triatlete uit Hendrik Ido Ambacht zegevierde ook al voor de derde keer. Eerder won ze Almere in 2001 en 2003. Haar winnende tijd was 9.41.33. De Duitse Gabriele Keek werd tweede in 9.49.38 en Tiina Boman uit Finland derde in de tijd van 9.53.10. De oudste triatlon van Nederland was alweer toe aan de 24ste editie. Ruim driehonderd triatleten doken om half acht 's ochtends in het Gooimeer voor het zwemonderdeel. Het weer werkte mee; het was warm, maar goed uit te houden voor de duursporters. Schellens won zoals hij bijna altijd wint; dankzij een verbluffende marathon. De Belg liep een tijd van 2.37.01 op het slotonderdeel. Hij rukte daar mee op van de vierde naar de eerste plaats. Krop ko, Brands en Gosselink hadden tot en met het fietsen de wedstrijd beheerst. Brands begon als eerste aan het lopen, maar na tien kilometer had Schellens al orde op zaken gesteld. munchen/anp - De 40-jarige Spaanse golfer Miguel Angel Ji ménez heeft gisteren in Nord- Eichenried bij München het BMW International Open ge wonnen, een met 1,8 miljoen euro gedoteerde wedstrijd van de Europese Tour. De winnaar kreeg een cheque van 300.000 euro. In de laatste ronde nam Jimé nez twee slagen afstand van de Fransman Thomas Levet met wie hij als gedeeld leider was begonnen: 267 tegen 269 sla gen. Voor Jiménez was het de vierde zege van het seizoen na de Johnnie Walker Classic, het Algarve Portugese Open en het Asian Open en zijn veertiende in totaal. Tien jaar geleden won de Spanjaard - met de bijnaam 'De Monteur' omdat hij er altijd uitziet of hij net onder een auto vandaan is gekropen - in Hil versum het Dutch Open. De Engelsman Paul Casey, de Duitser Alex Cejka en de Schot Colin Montgomerie deelden de derde plaats in München. Ro- bert-Jan Derksen, de enige Ne derlander die het weekeinde mocht meespelen, eindigde op de 33ste plaats met 280 slagen. De 30-jarige speler uit Nijme gen kreeg 12.982,50 euro mee naar huis. Deze wedstrijd was de laatste die telde voor de sa menstelling van het Europese Team voor de Ryder Cup tegen de Verenigde Staten van 17-19 september in Oakland Hills bij Detroit. Europa verdedigt daar de in 2002 veroverde titel. Via het Europese klassement bevochten de Engelsen Paul Casey, David Howell en Ian Poulter alsmede de Ier Paul McGinley een plaats in het Eu ropese twaalftal. Eerder waren al geselecteerd de Spanjaarden Miguel Angel Jiménez en Sergio Garcia, de Ieren Darren Clarke en Padraig Harrington, de Fransman Thomas Levet en de Engelsman Lee Westwood. Captain Bernhard Langer gaf zijn twee wildcards aan de Schot Colin Montgomerie en de Engelsman Luke Donald. gaildorf/anp - Stalorders kost ten motorcrosser Mare de Reu ver de zege in de tweede man che van de Grote Prijs van Eu ropa in de Duitse plaats Gaild- orf. De Amstelvener lag gisteren tot aan de voorlaatste ronde op kop, maar kreeg toen opdracht zijn KTM-ploegmaat Ben Townley te laten voorgaan. De Nieuw-Zeelander kreeg daar door meer punten en heeft zijn eerste wereldtitel nu bijna te pakken. Beide KTM-ploegmaten, die uitkomen in de lichte MX2- klasse, waren in de eerste man che puntloos gebleven. Ze vie len voortijdig uit door motor- pech. De Reuver kan geen aanspraak meer maken op het werel pioenschap in de motoi omdat hij door een nekbl J te veel Grands Prix' hee gelopen. Hij was na de strijd ontgoocheld, maa greep dat in dit geval pl lang voorrang kreeg. De winst in de GP van in de MX2 ging naar de man Mickael Maschio een eerste en zesde plek manches. In de zware MX1-klasse Belg Stefan Everts nog aln koers voor zijn achtste w<04 tel. Hij vergaarde gisteren e' veel punten als zijn Fra vaal Mickael Pichon. won de GP, omdat hij de j de manche pakte. 'z f" Wielrensters vandaag van start door Harm Vonk kampen - De Ronde van Neder land zal vanaf vandaag met ja loerse blikken kijken naar de vrouwenversie, de Holland La- dies Tour. De zesdaagse etap pekoers voor wielrensters door Nederland krijgt per dag meer dan een half uur zendtijd. „En het kost ons niets, het program ma betaalt zichzelf', aldus voorzitter Marten de Lange. De zevende editie start met een etappe met start en finish in Kampen, 's Avonds moet de ploegentijdrit voor de eerste onderlinge verschillen in het klassement zorgen. Leontien van Moorsel heeft, met een bronzen en gouden medaille op de Olympische Spelen in Athene, afscheid ge nomen van de wielersport. Des ondanks steekt RTL 5 veel tijd in het vrouwenwielrennen. Tussen half tien en elf uur 's avonds wordt - tussen de ten niswedstrijden op het US Open - een samenvatting van de etappe uitgezonden van twaalf minuten; rond middernacht volgt een uitzending van 25 mi nuten waarin ook achtergron den aan bod komen. De contacten tussen de Hol- d; land Ladies Tour en RT [d pen via oud-wielerbond Ui André Boskamp, die o>n beurt weer connecties met het productiebedrijn Partners. Er ligt een pri overeenkomst voor driir „Vrouwenwielrennen is dan Leontien van Mo la vindt De Lange. „Kijk eeiie de toekomst: we hebbe jam Melchers, de Beltni tjes, de Spijkermannetjeii, de toekomst kunnen vq heel moois neerzetten. Chantal Beltman sprak fct< tro in voor het avondpn r ma. „Het is natuurlijk h yr. ke positief voor het vrc^ wielrennen, maar eerlijk stond ik er wel van te kelt aldus de renster. „Het fj| sponsor toch wel gele kosten, zeker? In iedei mag iedereen er blij m( Juist nu Leontien van IV stopt gebeurt er zoiets denk ik wel dat er sprak< een soort Van Moorsel-er Programma: 30 augustus: Kampen (etappi gentijdrit), 31 augustus: B Stadskanaal, 1 september: Zoi de - Scheveningen, 2 sep Leende - Leende, 3 septembi len - Heerlen, 4 september: H Haaften. door Paul Zweverink spa-francorchamps - Formule I saai? Daar zal niemand die zich rond het prachtige circuit van Spa-Francor- champs had geschaard het mee eens zijn. De vijftigste op het Ardennencircuit was er eentje met veel opwinding, veel emotie, veel schroot ook. Crashes, lekke banden, vreemde schuivers en drie keer de safety car. En uiteindelijk kwam de Fin Kimi Raikkonen uit al dat stof als winnaar tevoorschijn. Heel soeverein uiteindelijk, hij reed een vlekkeloze race. Een keertje niet Schumacher, maar de Duitser had een ander feestje te vieren. Dat Raikkonen won hadden niet veel kenners verwacht. Zeker niet Norbert Haug van Mercedes, de motor waarmee de dit seizoen zo geplaagde McLaren- formatie rijdt, niet. Een klein uurtje voordat de race begon, sprak Haug nog: „Dit seizoen moeten we geen verwach tingen meer hebben, we zijn niet com petitief. We moeten geduld betrachten." Geduld dat in dit geval slechts een paar uurtjes duurde. Zelf oogde de introverte Fin ook verrast. „Ik ben heel blij, dit hadden we na mijn tiende plaats in de kwalificatie niet verwacht. Maar ik had een goede start en de auto voelde goed en hield zich goed. Bij de laatste twee si tuaties met de safety car moest ik nog bij de les blijven, maar ik verloor m'n zenu wen niet en bleef voor Michael." Spa vierde zijn rentree na één jaar afwe zigheid in het Formule I-circuit met een waanzinsrace. Van begin tot het eind was het 'feest'. Bij de start was het al raak. In de krappe La Source-bocht raakten een paar auto's elkaar al, even verder verloor Takuma Sato grip en nam in zijn draai Webber, Bruni en Pantano mee in zijn ondergang. Na de safety car viel Schumacher terug naar de zesde plaats, maar de elkaar snel opeenvol gende incidenten lieten dat beeld snel veranderen. Alonso maakte een dubbele schuiver en viel uit, Coulthard verloor z'n achterwiel, kwam terug, maar schoof er later toch uit, Trulli (gestart vanaf po- Ie) crashte licht met Montoya en viel ver terug, Montoya plofte z'n achterband, Button deed dat ook al, Pizzonia zag z'n motor bij de tweede safety car dienst weigeren en Zonta plofte z'n motor. Nederlands kampioen wint via bonificatie Ronde van Nederland door Harm Vonk landgraaf - Een maand lang zocht Erik Dekker, naar zijn su pervorm. In de Ronde van Ne derland (Eneco Tour) kreeg hij de superbenen terug. Na een imponerende, maar niet ge slaagde vluchtpoging won de Drent op de slotdag in een bloedstollende finale de eind sprint in Landgraaf. In het eindklassement hield Dekker één seconde over op Vjatseslav Ekimov. „Dit is de vorm waar naar ik op zoek ben", sprak Dekker met het oog op het WK in Verona. „Ik benader m'n beste vorm die ik sinds lange tijd heb gehad." Erik Dekker (34) spreekt nim mer van 'De Wraak van Vero na', maar de Drent zou dol graag revanche nemen voor 1999. Toen werd hij nog voor het WK teruggestuurd naar huis, omdat bij een gezond heidscontrole een te hoog he- matocrietgehalte werd gecon stateerd. Dat te hoge percenta ge rode bloedlichaampjes zou kunnen wijzen op het gebruik van verboden middelen, maar onderzoek wees uit dat Dekker schoon was. Nog altijd wordt Dekker met die affaire gecon fronteerd. Met de huidige vorm kan Dek ker bijna de hele wereld aan, al zegt hij dat zelf niet. „In Zürich waren Rebellin en Bettini beter, maar kon ik wel met de ande ren mee." Om maar aan te ge ven dat hij aan de laatste stap jes naar echte topvorm toe is. Dekker heeft nog ruim een maand voordat hij zich op 3 ok tober kan wreken. De bevestiging die Dekker zocht in de aanloop naar Vero na, vond hij in de laatste editie van de Ronde van Nederland. Na het minieme verlies ten op zichte van winnaar Ekimov in de tijdrit van donderdag (15 se conden), kwam het aan op de slotdag in Limburg. Dat, zo wist Dekker, was het enige moment waarop hij seconden terug zou kunnen pakken op de 38-jarige Rus van US Postal. „Ik was er van overtuigd dat ik Ekimov er af kon rijden, maar ik wist niet of dat genoeg zou zijn." Uit voorzorg pakte Dekker maar liefst zes tellen terug door twee keer een bonificatiesprint te winnen. Door de etappezege in Landgraaf en de bijbehoren de tien seconden, kwam Dekker uit op een positieve marge van Nede Erik Dekker gaat als eerste over de finish in de laatste etappe van de Eneco Tour. De Rabobank-renner schreef zaterdag de enige I* klassementswedstrijd voor profs op zijn naam. Foto: ANP/Vincent Jannink één tel. ,Als je Ekimov zou moeten betrappen op een fout, dan heeft hij het laten liggen in de bonificatiesprint vóór de tijdrit. Ik kon zomaar drie se conden pakken. Het was voor hun niet zo moeilijk geweest om Van Heeswijk mee te laten sprinten, dat deden ze daarna wél. Achteraf heeft Ekimov op dat moment de Ronde verlo ren." Maar het zou te weinig eer voor Dekker zijn om zijn derde eind zege in de Ronde van Neder land af te wentelen op een fout van Ekimov. Na de verdienste lijke tijdrit was Dekker meester lijk op de slotdag; op de beklim ming van de Eyserbosweg reed hij weg bij Ekimov, waarna de Rabo-renner het gat met drie koplopers (Kirchen, Quinziato en Schreck) dichtte. Op de Hulsberg pakte hij weer drie bonificatietellen, waardoor hij binnen de tien seconder van Benelux Tour neemt serieuze vormen aan De Ronde van de Benelux, die vanaf volgend seizoen is opgenomen in de Pro Tour, begint serieuze vormen aan te nemen. Deze week nog sturen de Nederlandse en Belgische organisatie een ge zamenlijke brief naar de we- reldwielerunie UCI, waarin ze zich officieel kandidaat stellen om de Benelux Tour te organiseren. Beide partijen zijn het op hoofdlijnen met elkaar eens, verklaarde Ed Ekimov kwam. De Rus was door de harde koers geïsoleerd geraakt, maar had het geluk dat CSC (voor sprinter Guidi) en Bert Hiemstra (die op stalorders reed voor de vierde plek van Nijpels, stichtingsvoorzitter van de Ronde van Neder land. De afgelopen week overlegden de Nederlandse en Belgische organisaties meerdere keren met elkaar. Afgesproken is dat er binnen drie weken concrete plannen op de tafel komen. De Luxemburgers houden zich volledig afzijdig. De ENECO Ronde van de Benelux wordt van 3 tot en met 9 augustus 2005 verreden. Bart Voskamp) dezelfde belan gen hadden. Met nog vijf kilometer werd de groep-Dekker weer gegrepen en leek de eindzege voor hem ver der weg dan ooit. „Maar ook toen wist ik zeker dat i( nog in eigen handenie sprak Dekker, die overstflro van zelfvertrouwen. „Ikjn sterk dat ik wist dat ik sjlf als Guidi en Hauptmfo kunnen kloppen. Ik voeh] goed mijn benen waren Lfc hun gezichten gezien; zin als dode vogeltjes in dfa te." bi De sluwe Dekker kreeg vb lijk: op de Beethovejg worstelde de Drent zich kansloze positie naar v(b klopte ploeggenoot Me met een fractie, 12/ 1000H( een seconde. Guidi kaab laatste bonificatieseja: voor Ekimov (vijfde) wejuj Dekker de maand augushj nog afsloot met een mi ge. Dat Wauters net nifei was het enige minpunju Dekker betreft. De kopnU het zijn trouwe soldaat Mn maar wat graag gegund. door Paul Zweverink spa-francorchamps - De ge bruikelijke gebalde vuist en bre de glimlach bleef, heel opmerke lijk, achterwege. Eigenlijk vierde Michael Schumacher zijn unieke zevende wereldtitel met een bij na sombere en gedachtevolle in getogenheid. De briljante Duit ser keek en antwoordde op alle vragen alsof hij het liefst in stilte wilde genieten van deze nieuwe mijlpaal. En als hij al wat zei, was het bovenal een lofzang op het team, zijn Ferrari-team. Geen uitbundige wereldtitel dus. Schumacher, die van zijn manager Willi Weber een plati na Fl-cap tegemoet kan zien, antwoordde ingetogen en door dacht. „Natuurlijk is het heel speciaal vandaag. Vooral omdat het op Spa gebeurt, het circuit dat mij zoveel goeds heeft ge bracht. Het circuit waar het voor mij allemaal begon. Dat brengt emotie in mij naar bo ven. En ook het feit dat ik heel veel dank verschuldigd ben aan 'ons fantastische team. Het is bijna niet te geloven wat Ferrari allemaal voor elkaar krijgt. Neem vandaag. Rubens heeft een heel moeilijke dag, begint na schade aan zijn auto als laat ste, maar zit hier uiteindelijk toch. Wordt nog derde, dat is een geweldige prestatie van hem en van het team." Op de vraag of hij zijn zevende wereldtitel niet liever met een overwinning had gevierd, ant- Michael Schumacher viert met zijn Ferrari-team een feestje. Foto: Reuters/Thierry Roge woordde Schumacher: „Na tuurlijk is dat zo, maar vandaag heeft de beste gewonnen en dat was Kimi Raikkonen. Hij heeft een geweldige race gereden en voor mij zat er daarom geen overwinning in. Misschien lijkt het alsof ik niet blij ben, maar ik wil dit moment eerst in mezelf houden. Misschien komt het er allemaal nog uit. Geen enkel kampioenschap is hetzelfde, ze zijn allemaal speciaal, ze krij gen allemaal hun plek. Sorry, veel meer heb ik op dit moment niet te zeggen." Over de titel van Schumacher heen vraagt de wereld van de Formule I zich af hoe het nu verder gaat. Het is wel zeker dat Schumi gewoon blijft rijden en dat ook bij Ferrari doet. Zeker is ook dat een tweede seizoen met een moordende suprematie van de rode brigade wel eens de doodsteek voor de sport zou kunnen zijn. Het publiek wil strijd, spanning en spektakel zien, waarbij de teams en rij ders qua prestatie dicht bij el kaar liggen Dat beseft ook de grote F1-baas Bernie Ecclestone. Toch zit de kleine 74-jarige gevangen in de ketens van allerlei belangen. Bekend is dat de huidige kwali ficatieprocedure hem een doorn in het oog is. „We moe ten show brengen, maar die doodsaaie kwalificatierondjes zijn het tegenovergestelde. Ik weet niet eens meer wie op po- Ie staat, het doet me niks. Ik weet door die belachelijke ben zineregels niet eens wie het snelst is. Ik wil het veranderen, bijna iedereen wil het verande ren. Alle teamchefs hadden hun handtekening gezet. Maar op eens trekken twee (Paul Sto- ddart en Eddie Jordan) zich te rug. Uit eigenbelang, dan heb ben ze maling aan het belang voor de sport in zijn geheel. Dat stoort mij mateloos, pissig word ik ervan. Vroeger ging je met de teambazen, ik noem kerels als Enzo Ferrari en Colin Chap man, rond de tafel en had je een afspraak. Nu lijkt het of ie dereen mee spreekt." Ecclestone gooit er maar een grap tegenaan. „Ik heb Michael gesmeekt te stoppen." Maar gaat er dan serieus op door. „Wat moet ik doen? Schuma cher laten kidnappen? Dat kan toch niet? Hij is fantastisch, zijn team is fantastisch. Natuurlijk hoop ik op meer concurrentie. Maar aan de andere kant weet ik ook weer dat er mensen ko men om Schumacher te zien verliezen. En let op, hij gaat ge woon door hoor. Zelfs als Fer rari zou stoppen. Michael is 34, friaar heeft nog steeds die abso lute wil te willen winnen. En dat begrijp ik. Ik ben 74 en wil ook nog steeds winnen."

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 14