Oranje ondergaat totale facelift SPORT Op controlfreak Michael Schumacher staat geen maat Toekomst lacht Leon van Bon weer toe V\ UEFA Cup: clubs loten onbekende tegenstanders Van Galen mag niet naar Köln te zege r Willem II sch - Op bezoek bij een end goed gestart FC Den veroverde Willem II gis- d de eerste punten van izoen. Dankzij een ver- Ie zege (1-2) kreeg de deze drastisch vernieuwde rgse formatie weer een e uitzicht op de posities ze aan het einde van het en op basis van het be- bare spelersmateriaal te moeten staan. Willem nineerde de wedstrijd en een voorsprong via Danny ijssen. Kevin Bobson zorg de laatste minuut van de Snhelft voor het prachtige ie Tilburgse doelpunt. pfi der Vaart t inzetbaar irdam - Rafael van der kan morgen nog niet pelen met Ajax tegen lit. De middenvelder on- nt ndt nog te veel hinder van j keiblessure, opgelopen L Ierland tegen Zweden. Te- l ji rer de afwezigheid van de jerder staat de terugkeer yitea. Bij Ajax verwacht and meer dat Ibrahimovic al vertrekken. De spits "a in de belangstelling van i Ima, maar Ajax wil dertig en euro voor de spits heb- :n elke dag dichter bij de line van 31 augustus wordt ai lagprijs hoger jv ,ii maakt werk it transfer Tevez ioven - PSV doet er de ko- t jie dagen alles aan om in ct te komen met het be- van de Argentijnse voet- ïb Boca Juniors. De Eind- ïse club heeft zijn zinnen op het 20-jarige superta- arlos Tevez, maar slaagdt op heden niet in om met rerkgever in onderhande- raken. PSV-voorzitter aaij heeft nu een zaak- lemer naar Buenes Aires urd om de bereidwillig- 'an Boca over een eventu- rkoop te onderzoeken. mey wil naar nchester 'ooi - Wayne Rooney Everton formeel gevraagd e werken aan een transfer /lanchester United. De ige aanvaller wil afstand van enige compensatie ijn lopende contract, zo- t gemakkelijker wordt :verton en Manchester it over de prijs voor de lier eens te worden. Ever- il minimaal 42 miljoen oor de aanvaller hebben, toe heeft Everton een in Manchester van 30 n euro afgewezen. Ook astle dat ruim 20 miljoen bood, werd niet serieus nbledonfinalist ner in de cel Vceles - Roscoe Tanner, fcend finalist op Wimble- |i 1979, is door de politie anta Anna in Califomië lakt. De 52-jarige tennis- left een alimentatie-ach- nd van 80.000 dollar. De Ir heeft de borgsom ge- Dp 50.000 dollar. Tanner ir in 1979 in de eindstrijd 'sets van Björn Borg. De ikaan, ooit vierde op de dranglijst, werd gevreesd jn harde opslag. zaterdag 28 augustus 2004 v: door Paul Zweverink Groningen/spa - Natuurlijk is het geen vraag meer óf Michael Schuma cher de wereldtitel pakt. Dat staat vast en het is ook vrijwel zeker dat hij dat morgen op Spa-Francorchamps al gaat doen. Daarmee wordt de veer tiende van dit Formule I-seizoen de gouden race voor de almachtige Duitser. Crashes of mechanisch de fect daargelaten uiteraard. Maar het is ook een kenmerk van grote kampi oenen: ze crashen bijna nooit en Fer rari is dit seizoen zo solide als de Bank of England. Michael Schumacher dus, hij is bij zijn leven al een legende. Op de man staat geen maat, hij breekt record na record. Wint zijn races met een wel haast dodelijke vanzelfsprekendheid, alsof het allemaal geen moeite kost. Maar juist in dat aspect ligt het grote misverstand. In de Formule I is niets vanzelfsprekend. Ook de grote Schu- mi moet er hard voor werken, moet zich op en top voorbereiden. Als geen ander kan de controlfreak dat. Wat dat betreft liggen er parallellen tussen Schumacher en wielergroot- heid Lance Armstrong. Beide man nen laten niets aan het toeval over, nooit en nergens. Hun honger naar succes is niet te stoppen, met minder nemen ze geen genoegen. Met een bijna obsessieve inzet en precisie wordt telkens weer het voortraject doorlopen. Schumacher is daarmee evenals Armstrong verworden tot een onbereikbaar fenomeen. En onbe reikbare fenomenen hebben één ding gemeen: ze zijn gehaat en geliefd te- gelijk. Moordende suprematie in de sport geeft dubbele gevoelens. Gevoelens die zich bewegen op de scheiding van bewondering en afschuw. Want hoe 'Schumi' de Formule I op dit mo ment wellicht vermoordt, in feite is alleen diepe bewondering op zijn plaats. Moeten de anderen het maar beter doen. Je kan het Schumacher moeilijk verwijten dat hij zo adembe nemend goed is, dat Jean Todt de beste teambaas is, dat Ross Brawn de beste tacticus is. Over de anderen gesproken. Is er hoop? Dit seizoen is alles duidelijk. Op het incidentje in Monaco na strij den de anderen slechts om de titel 'the best of the rest'. Overigens is Mo- naco-triomfator Jamo Trulli na dat succes dermate in de war, dat hij de laatste races alleen nog opvalt door blunders. Hetgeen de Italiaan de toorn van Renault-teambaas Flavio Briatore opleverde: einde contract, bastal Terug naar Schumacher en de con currentie. Nergens laat de Duitser blijken na dit overweldigende seizoen te stoppen. Zou er dan wellicht ie mand zijn die hem na dit jaar het vuur na aan de schenen kan leggen? Er is veel beweging binnen de For mule I, de stoeltjesdans heeft al heel wat opschudding veroorzaakt. Neem het bizarre verhaal van Jenson Button. Onmachtig, verschrikt en met nauwelijks ingehouden woede moest een vertwijfelde Dave Richards van het BAR-team vernemen dat zijn jon ge Britse toprijder naar Williams gaat. Waarom? Dat vraagt zowat de hele wereld van de Formule I zich af. Met BAR leek Button toch zo goed op weg? En dan ligt er nog de vraag: is het contract met Williams rechtsgel- dig? Richards legde die vraag voor aan de Contract Recognition Board. Maar wat zegt Button zelf? Eigenlijk niks, de 23-jarige coming man zwijgt als het graf. Tot op een potsierlijke speci aal belegde persconferentie toe, waar hij een heuse 'Edgar Davids-act' op voerde. Eén ding zei hij wel: „Ik wil races winnen en wereldkampioen worden." Zo, dat staat. Maar kan dat met Williams? Dan zal het team eerst een forse inhaalslag moeten maken. Button* wordt bij zijn (waarschijnlijke) nieuwe renstal collega van Mark Webber. De insiders dichten deze Australiër, na Schumacher, mis schien wel het meeste racetalent toe. De Jaguar-coureur twijfelde nog tus sen Renault en Williams. Het werd het laatste. Ook Webber spreekt ster ke taal. „Ik zou teleurgesteld zijn als ik het komende seizoen niet mijn eer ste Grand Prix ga winnen." We zullen het zien, eerst het Schumacher-feest- je. Zeer waarschijnlijk morgen al. door Jaap van Essen Zeist - Marco van Basten blijft verbazen met zijn selectiebeleid. Voor zijn eerste interland haalde hij de bezem al fiks door Oranje en riep maar liefst zes debutan ten op. Cisteren presenteerde hij een selectie die nog eens een keer van gedaante is veranderd. Oranje speelt op vrijdag 3 sep tember een oefenduel tegen Liechtenstein, op woensdag 8 september wacht de eerste kwalificatiewedstrijd voor het WK 2006 in Duitsland, tegen Tsjechië. Van Basten werkt vooralsnog met een selectie van 23 spelers, voor het treffen met de Tsjechen moet die groep worden teruggebracht tot 18 spelers. Voor zijn eerste interland, het oefenduel tegen Zweden, maakte Van Basten een selectie van 19 spelers. Daarvan is Ro bin van Persie afgevallen, om dat hij volgens de bondscoach te weinig speelt bij Arsenal. Maar de groep is uitgebreid met 'oudgedienden' Ooijer en Zen den, en de tot nu toe interland- landloze Kuijt, Denneboom en Boulahrouz. In totaal kent Oranje volgende week vier spe lers die nog geen enkele inter land hebben gespeeld, vier spe lers die tegen Zweden hun de buut maakten en een speler (Nigel de Jong) die twee keer in ternational was. Dertien van de geselecteerden waren er op het laatste EK niet bij, van de tien overigen kwamen er nog eens vijf nauwelijks aan de bak in Portugal. Zoiets heet geen cos metische ingreep meer, maar een totale facelift. Van Basten merkte overigens wel op dat de keuzes mede zijn ingegeven door toevallige om standigheden. Zo zijn er enkele spelers niet beschikbaar door blessures. Dat geldt onder an deren voor Van Nistelrooij, Co- cu en Robben. Verder zit Hui vert nog in de wachtkamer, UITSLAGEN PRIJSVRAGEN :ky Day 3488, d.d. 27.08.2004 :p 47.20.27.28 31.34.36 40 47 50. 70 71.72.77 rbehoud van typefouten) TENNIS L US Open, kwalificaties. Aderde ronde: Ketola (Fin) - Wessels p 1-6 7-6 id (VSt). Mannen, 312.000 euro. Chela (Arg/5) - Enqvist (Zwe) 6- il, Horna (Per/9) - Nieminei. (Fin) 6-3 Bosch - Willem II 1-2 (0-2). 25. Ma- b-1,45 Bobson 0-2, 59. Van den Ou- J-2. Scheidsrechter Van der H11st 4500. Gele kaart: Van Nieuw- p, II). ba: Vandaag: Roda JC - De Graaf- D Twente - SC Heerenveen. NAC Bre- 11 l NEC - AZ Morgen: RBC Roosendaal pningen, RKC Waalwi|k - ADO Den >*- FC Utrecht. Vitesse - Feyenoord. ierl^ ve e b< ghe ng J :hte ipieéte iHaag 6 10- 6 9- 1 0 2 1 1 1 1 WIELRENNEN hsie MW 2-1 (1-0). 27. Rook (1-0), 64 'n 2-0, 71. Caracciolo 2-1 Scheid- jlijhuis. Toeschouwers. 1559 C Eindhoven 4-0 (1-0). 5 Mulders 1- »weij 2-0, 65 Katipana 3-0, 74. Van ^-0 Scheidsrechter. Janssen. Toe- 1612. Rode kaart- 26. Adelberg fcn) Gele kaart: Thijssens(E'hoven). yiVW 0-1 (0-0). 62. Van Loenhout 0- "Idsrechter. Kuipers. Toeschouwers: maar die moet volgens Van Basten eerst maar weer eens aan spelen toekomen bij New castle, hetzelfde geldt ongetwij feld voor Andy van der Meyde bij Inter. Een verhaal apart is Clarence Seedorf, die momenteel ook nog geblesseerd is. Het mag duidelijk zijn dat Van Basten geen grote fan van de midden velder is. Deze week werd in het blad Esquire een uitspraak van de nieuwe bondscoach aange haald: Vier opeenvolgende bondscoaches - Hiddink, Rijk aard, Van Gaal en Advocaat - hebben hem niet aan het voet ballen gekregen. Waarom zou ik daar dan nog een poging wa gen?' Marco van Basten was gisteren zo sportief die uit spraak (gedaan vóór hij bonds coach werd) niet te ontkennen. „Dat heb ik inderdaad gezegd. Maar ook Seedorf krijgt bij mij een eerlijke kans. Als rechter middenvelder, want ik zie in hem geen speler die centraal moet voetballen." De meest opvallende namen in de selectie zijn natuurlijk die van Denneboom en Boulah rouz. Geen mens die in dat duo een week geleden potentiële in ternationals zag, Van Basten dus wel. Denneboom (precies een jaar geleden wegens 'on handelbaarheid' weggestuurd bij Heerenveen door de huidige coach van Jong Oranje, Foppe de Haan!) is in zijn ogen een speler 'met potentie en een enorme versnelling'. Denne boom werd geselecteerd als rechtsbuiten, mede omdat Ro meo Castelen nog niet hele maal fit is. Mocht de Feyenoor- der afhaken dan heeft Van Bas ten met Collins John en de NEC-aanvaller weer twee man voor de rechterflank. In Khalid Boulahrouz ziet Mar co van Basten een verdediger die voor wat fysieke inbreng kan zorgen. „Ik was niet zozeer ontevreden over de verdediging tegen Zweden, maar het was hebben Europees nou eenmaal niet fantastisch gepresteerd de laatste jaren. Het is wel een echte Europa Cup-wedstrijd in een mooie setting. Want in Griekenland zal het wel een heksenketel worden. Maar dat hoort nou eenmaal ook bij duels op dit niveau." FC Utrecht-trainer Foeke Booy was content over de loting van het Zweedse Djurgardens, de kampioen van Zweden. „Spor tief gezien ben ik niet ontevre den en ook qua bereisbaarheid mogen we tevreden zijn. We hadden ook naar Georgië of Bulgarije gekund. Dan denk ik dat we met Djurgardens beter af zijn." Utrecht speelde afgelopen sei zoen in de voorbereiding op de tweede seizoenshelft al een oe fenduel tegen de Zweden. Des tijds werd met 2-1 gewonnen. „Het is een goede ploeg, die ge organiseerd speelt, vanuit een goede discipline. Het is geen lichte tegenstander, maar we zien wel kansen om verder te komen", aldus Booy. Assistent-trainer Zeljko Petrovic van Feyenoord was vooral op gelucht: „Ik ben blij dat we niet naar het Oostblok hoeven. Ik weet dan wel niets van het Noorse voetbal, maar we kun nen ons toch wat gemakkelijker voorbereiden. We hadden ook het Russische Terek Grozny kunnen loten, die club is lastig te bezoeken door de gebrekkige infrastructuur. In Noorwegen zal het toch wat eenvoudiger zijn om wedstrijden vanaf de tribune te analyseren." monaco/anp - De tegenstan ders van de Nederlandse clubs in de eerste ronde van de UEFA-beker hebben een grote gemene deler; eigenlijk weet geen enkele club waar het over enkele weken (16 en 30 septem ber) precies aan toe is. Feyen oord en Heerenveen treffen de grootste onbekenden in respec tievelijk het Noorse Odd Grenn- land en Maccabi Petach Tikva uit Israël. AZ en FC Utrecht treffen in PAOK Saloniki (Grie kenland) en Djurgardens (Zwe den) iets aansprekender oppo nenten. „We weten niks en dat is het gevaarlijke", liep Feyenoord - aanvaller Romeo Castelen al vast vooruit op de dubbele ont moeting met Odd Grennland. „Tegen dat soort ploegen moe ten we ons niet laten verrassen en van eigen kracht uitgaan", aldus de nieuwbakken interna tional. „Ik had eigenlijk nog nooit van Maccabi Petach Tikva ge hoord", reageerde Heerenveen- trainer Gertjan Verbeek gister middag op de loting van zijn ploeg. „Maar ik heb begrepen dat ze nog niet zo lang geleden in de voorbereiding tegen FC Zwolle hebben gespeeld (1-0 verlies Maccabi). We zullen daar eens ons licht opsteken." AZ-trainer Co Adriaanse was gematigd tevreden met de lo ting tegen het Griekse PAOK: „We wisten van te voren dat we tegen een sterke tegenstander zouden loten omdat we bij de loting in een van de zwakste 'vissenkommetjes' zaten. Wij Marco van Basten: zes debutanten in Oranje. Foto: Hans van Weel wel duidelijk dat er veel jonge spelers stonden en ze fysiek niet altijd tegen hun tegenstan ders waren opgewassen. Daar om komt Ooijer er bij, die is wat ouder en heeft ervaring en kan leiding geven. Hij heeft de afge lopen week twee keer uitste kend gespeeld, tegen AZ en Ro de Ster. En Boulahrouz is een voetballer met de nodige fy siek." Over kritiek dat tegenwoordig iedereen met voetbalschoenen blijkbaar in aanmerking komt voor Oranje, haalt bondscoach Marco van Basten zijn schou ders op. „Ik hoorde dat Ronald Waterreus zoiets gezegd heeft. Maar hij is niet geselecteerd, dus zijn verhaal klopt niet." Gisteren werd ook duidelijk dat 'mental coach' Erik Reep, wiens benoeming veel stof deed op waaien, niet meer zo nadrukke lijk bij Oranje in beeld zal zijn. Volgende week komt hij even een dagje langs, maar hij zal Oranje verder vooral van grote afstand volgen. alkmaar/gpd - AZ-voetballer Barry van Galen staat serieus in de belangstelling van FC Köln. De Duitse club van de Neder landse trainer Huub Stevens, uitkomend in de tweede Bun- desliga, zou vandaag met een officieel bod komen. „En dén pas kunnen we ons echt bera den", zegt directeur voetbalza ken Martin van Geel. Co Adriaanse was gisteren al duidelijk in zijn oordeel. Voor de AZ-trainer is een vertrek van Van Galen onbespreekbaar. „We hebben zijn contract vorig seizoen met een jaar verlengd. Omdat ik nog bedoelingen met hem heb. Hij speelt nu niet, maar komt echt nog wel aan voetballen toe. Als we nu in de winterstop zouden zitten en Van Galen had veertien wed strijden op de bank gezeten, was het een ander verhaal ge weest. Maar de competitie is pas twee ronden oud. Ik begrijp wel dat hij naar Stevens wil. Onder hem heeft hij bij Roda zijn beste periode gekend." Van Galen, teleurgesteld omdat Adriaanse hem nog niet laat spelen, had gehoopt dat AZ niet moeilijk zou doen over een eventueel vertrek. „Ik ben blij dat ik de aanbieding van Köln nog niet ken. Anders was ik er helemaal ziek van geweest." 3233 Gele kaart: Kayis, Prinsen (Emmen). Fleuren, Allach (VW). Excelsior - Sparta 2-3 (0-2). 15. Koevermans 0-1, 24. Mustapha 0-2, 51 El Hamdaoui 1-2, 56. Kolk 2-2. 73 Mustapha 2-3 Scheidsrech ter: Wegereef. Toeschouwers: 3428. Gele kaart Otten (Excelsior). Willems (Sparta). Helmond Sport-Stormvogels Telstar 2-2 (1-1). 31. Cornelia 0-1, 34 Voigt 1-1, 56. Hendrik- sen 2-1 (strafschop), 77. Lettinga 2-2. Scheidsrechter Zeinstra Toeschouwers- 2368. Gele kaart Van der Ven, Wau, Hobbe len, Hèndriksen (Helmond Sport), Croissant (Stormvogels/Telstar). Go Ahead Eagles - AGOW Apeldoorn 2-1 (0-1) 35 Lopes Monteiro 0-1, 72 8artels 1-1, 75. De Zeeuw 2-1. Scheidsrechter: Bossen. Toe schouwers. 3130 Rode kaart- 87 Van den Herik (Go Ahead Eagles, 2 x geel) Gele kaart Kuiper (Go Ahead Eagles), Van der Ree, Wegh, Lopes Monteiro, Taiwo (AGOW). Heracles Almelo - Fortuna Sittard 0-0. Scheidsrechter: Smit. Toeschouwers: 4730. Cambuur Leeuwarden - FC Dordrecht 1-4 (1-1) 23. Van der Laan 0-1, 43. Houwing 1-1, 66. G. de Nooijer 1-2, 71. Rigters 1-3, 84 Kahia 1-4. Scheidsrechter. Van der Roest. Toeschou wers: 4289 Gele kaart Bronkhorst, Van Rijs wijk (Cambuur), Breinburg (FC Dordrecht) Programma, morgen: FC Volendam-FC Zwolle. Heracles Veendam FC Zwolle VW TOP Haarlem Fortuna S. Volendam Sparta GA Eagles Dordrecht Excelsior Cambuur L Stormv T. Helmond Sp. Emmen MW Eindhoven AGOW Wielrenner etaleert met ritzege Eneco Tour vorm na knieblessure 3 2 1 0 7 3-0 2 2 0 0 6 5-0 2 2 0 0 6 3-0 2 2 0 0 6 3-0 3 2 0 1 6 7-3 3 2 0 1 6 6-2 3 1 2 0 5 4-2 2 1 1 0 4 5-1 3 1114 6-7 3 1 0 2 3 4-6 3 1 0 2 3 2-8 3 0 2 1 2 4-5 3 0 2 1 2 4-8 3 0 12 1 3-5 3 0 12 1 2-5 3 0 12 14-9 3 0 0 3 0 2-7 Eneco Tour door Nederland Vijfde etappe, Düsseldorf - Sittard: 1. Van Bon (Ned) 220 km in 5 10.28 (38,59 km/u), 2. Streel (Bel) op 1.06, 3. Quinziato (Ita) 1.43, 4 Van Heeswijk (Ned) 1 47 Algemeen klassement: 1. Ekimov (Rus) 16.23 37, 2. Wauters (Bel) op 0.09, 3. Dek ker (Ned) 0 12, 4. Zabriskie (VSt) 0.14, 5. Van Bon (Ned) 0.15, 6. Voskamp (Ned) 0.19, 7. Julich (VSt) 0 20, 8. Streel (Bel) 0.22, 9. Hoj (Den) 0.33, 10. Aldag (Dui) 0 34. door Harm Vonk sittard - Zo vertwijfeld als Leon van Bon een maand voor de Ronde van Frankrijk was, zo ze ker is hij nu. De 32-jarige Apel- doorner zette al zijn zorgen over zijn knieblessure aan de kant, richtte zijn blik op de toe komst en won gisteren in Sit tard op magistrale wijze de vijf de etappe van de Ronde van Nederland (Eneco Tour). Met zijn geliefde Tour de Fran ce in aantocht zat Van Bon de afgelopen zomer in zak en as. De renner van Lotto-Domo be kroonde een mooi voorseizoen met een ritzege in Parijs-Nice, maar na de Rit naar de Zon volgde voor Van Bon alleen nog regen en onweer. De twijfel of hij de Ronde van Frankrijk zou halen, maakte hem bijkans compleet gek. Van Bon vertrouwde op een nacht zijn gedachten toe aan het papier. Met het nummer 'Time is on my side' van de Rol ling Stones op de koptelefoon hoopte Van Bon dat de tijd zijn vriend zou worden. 'Zeer ge frustreerde weken liggen nu achter me', schreef Van Bon. 'In de wachtkamer van het zieken huis zag ik dat mijn nagels bij na waren verdwenen. Ik wist niet eens dat ik die dingen af beet.' Tijdens de Tour zat Van Bon thuis in het Belgische Hasselt: de tijd had niet voor hem geko zen. Pas begin augustus hervat te hij de competitie in de HEW Cyclassic in Hamburg. „Een blessure is nooit leuk, zeker niet als je daardoor de Tour mist", keek Van Bon gistermiddag te rug. „Aan de andere kant: als je niet heel goed bent, heb je niks te zoeken in de Tour. Ik wist dat ik heel hard moest werken om terug te komen. Maar het heeft nu geen zin meer om terug te kijken, ik kijk alleen nog voor uit." En dus zweepte Van Bon gister ochtend in Düsseldorf zijn ploegmakkers op om de aanval te zoeken. Rabobank had met Erik Dekker de aanval op klas sementsleider Vjatseslav Ek imov (US Postal) uitgesteld tot vandaag, de slotdag. „Ik wist dat dit de enige kans was op een lange ontsnapping en zo'n kans moet je pakken", zei Van Bon. De Nederlander kreeg - na een chaotische start waarbij het pe loton liefst 22 kilometer geneu traliseerd moest fietsen - na dertig kilometer de Belg Mare Streel mee. Samen hield het duo stand tot in Sittard, maar op de plaatselijke omlopen haakte Streel met kramp af. „Jammer", oordeelde Van Bon, die in Limburg zijn vijftiende zege als beroepsrenner boekte. Wielrenner Leon van Bon gaat juichend over de finish van de vijfde etappe van de Eneco Tour. Foto: ANP/Vincent Jannink „Mare en ik hadden afgespro ken dat hij de leiderstrui zou pakken en ik de etappe. Ik heb nog even gewacht, maar op een gegeven moment viel hij hele maal stil." In tegenstelling tot Van Bon zelf. „Het peloton had moeten vliegen om me terug te pakken." Van Bon koos het juiste mo ment om zijn groeiende vorm te etaleren; Rabobank wachtte de echte heuvels in Limburg af om Ekimov van de oranje troon te stoten en US Postal wachtte tot de slotkilometers om Streel en Van Bon binnen aanvaard bare achterstand te houden. Een aderlating voor de formatie van ploegleider Johan Bruyneel was wel het verlies van de zieke Floyd Landis, die derde stond in het klassement, maar niet meer op de fiets stapte. De Itali aanse sprinter Alessandro Pet- acchi, winnaar van de derde etappe, haakte na een valpartij eveneens af. Het klassement zegt Leon van Bon weinig. Tweehonderd me ter voor de eindstreep zette de Apeldoomer zich recht om zijn eerste zege na zijn kniekwet suur uitgebreid te vieren. Hij klom op naar de vijfde plaats, maar heeft weinig amities. „Ik voel nog niet de vorm om voor een klassement te gaan fietsen. Bovendien is dat met de dag van vandaag in de benen niet te doen. Dat mag niet van me ver wacht worden." Voor Van Bon, drie jaar geleden eindwinnaar, is de Ronde van Nederland nu al geslaagd. De rittenkaper beloonde het ver trouwen dat zijn werkgever hem gaf. Van Bon tekende on langs een tweejarig contract bij Omega Pharma, de opvolger van het huidige Lotto-Domo. „Dat verbaast me niets, omdat ik van grote waarde ben voor de ploeg. Ik heb ritten gewonnen in de Ronde van Zwitserland, de Ronde van Duitsland, Parijs- Nice, Tirreno-Adriatico, de Vuelta en de Tour. In de Ronde van Nederland had ik nog nooit een etappe gewonnen. Maar nu dus ook."

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 21