SPORT Eindelijk Ter Leede? Prognose Competitie van start Kampioen wil kampioen blijven ARC: niet verder als 'grijze muis' FC Lisse gaat het publiek vermaken Noordwijk wenst een zorgeloos seizoen Rijnsburgse Boys: op naar de top 4 Katwijk moet al zoeken en omzetten Ter Leede gaat ambitieus van start Voorschoten '97: wilskracht nodig mm UVS-trainer gaat uit van 26 finales HDC992 vrijdag 27 AUGUSTUS 200 leiden - Negen hoofdklassers uit deze regio beginnen morgen aan hun competitie. Voor het eerst zijn de ploegen op het hoogste niveau op zaterdag over twee poules verdeeld. Dat betekent dat clubs die traditio neel tot de top van het zater dagvoetbal behoren zoals DO- VO, Huizen, IJsselmeervogels en Spakenburg te zien zullen zijn tegen clubs als Quick Boys, Katwijk en Rijnsburgse Boys. Het Leidsch Dagblad is er ook komend seizoen weer bij; met verslagen van de wedstrijden van de negen clubs uit de hoofdklasse, met het klasse ment Voetballer van het Jaar', met nieuws en met voorbe schouwingen. Vandaag alvast een voorproefje met de (ver moedelijke) opstellingen van de hoofdklassers. Daarnaast blik ken de negen clubs kort vooruit op het nieuwe seizoen. Quick Boys verdedigt dit seizoen de landstitel. Foto: Cees van Hoogdalem De voorspelling van het Leidsch Dagblad leiden - Zoals elk jaar geeft de sportredactie van het Leidsch Dagblad haar eigen deskundige voorspelling van het seizoen. Hoe brengen de regioclubs het eraf in de hoofdklasse? Redt Voorschoten '97 het vege lijf? Is er na de 'splitsing' kans op een kampioenscompetitie met twee clubs uit de Duin- en Bollen streek? Wij denken van wel. In de hoofdklasse A kaapt Ter Leede de titel net weg voor de neus van FC Iisse. Eindelijk een titel voor het keurkorps van Arie Lagendijk. Noordwijk moet het doen met een positie in de middenmoot, maar de ploeg van de trainers Wendt en Bak ker eindigt nog wel boven ARC. In de hoofdklasse B prolongeert Quick Boys het kampioen schap, met Rijnsburgse Boys en IJsselmeervogels op de hielen. Aan de andere kant van de ranglijst vallen geen onver wachte klappen. Debutant Voorschoten '97 krijgt in de an dere hoofdklasse moeilijk. Een beslissingsduel met SHO moet uitmaken welke van de twee clubs rechtstreeks degradeert en welke via de nacompetitie het vege lijf mag proberen te redden. Eén troost voor de clubs die niet staan genoteerd op de po sitie die zij zichzelf hadden toe bedacht: de voorspellingen van het Leidsch Dagblad hebben nog zelden geleid tot een voor spelbare competitie. Hoofdklasse A 1. Ter Leede 2. FC Lisse 3.ASWH 4. HSV Hoek 5. DOVO 6. Bennekom 7. Noordwijk 8. Kozakken B. 9. ARC 10. Barendrecht 11.Heerjansdam 12. SV Marken 13. AFCAjax 14. Volendam Hoofdklasse 1. Quick Boyi 2. Rijnsburgsi 3. IJsselmeerv 4. Spakenbur 5. Huizen 6. Capelle 7. Katwijk 8. Schevenii 9. Excelsior 10. Deltaspor 11. Sparta Nij 12. Voorsch. 13. SHO 14. TOGR katwijk - Voor Quick Boys kan er dit seizoen maar één doel zijn. De titel. ,Het lijkt me duidelijk dat we dit jaar weer kam pioen willen wor- Van D den", zegt trainer Gert Aandewiel. Nu de indeling van de hoofdklas- ses flink is opge schud, wachten tegenstanders als Spakenburg, IJs selmeervogels en Sparta Nijkerk. „Het scoutingap- ttHnmn paraat draait op volle toeren", zegt Aandewiel la chend. „We heb ben nog niet alle tegenstanders bekeken, maar wel de clubs die we de eerste weken tegenkomen." Zijn elftal is dit seizoen de te kloppen ploeg. Hij wordt er niet vreselijk warm of koud van. „Die favorietenrol hadden we vorig jaar ook. Het zorgt niet voor extra spanning", zegt Aandewiel. „We gaan ook hetzelfde proberen te spelen als vorig sei zoen. Daar zijn we aardig succesvol mee geweest." Verder, zegt de trainer, is het af wachten. „Wij moeten nieuwe spelers in passen, dat kost altijd wat tijd. En het is ook afwachten hoe Spakenburg speelt, wat bijvoorbeeld SHO doet, hoe Katwijk zich ontwikkelt, hoe de nieuwe trainer van Ex celsior Maassluis zijn ploeg laat spelen." Quick Boys gaat uit van eigen kracht, zegt hij. Op jacht naar het derde kampioen schap op rij. En als dat niet lukt? „Tja, dan zijn we natuurlijk teleurgesteld. De mate van teleurstelling hangt dan af van de ma nier waarop het is misgegaan." Willemse^p Slingerland alphen aan den rijn - „We horen niet bij de Bollenstreek en zeker niet bij de Rot terdamse regio. Daardoor proef ik bij andere clubs dat er met ARC soms geen rekening wordt ge houden", meent ARC-trainer Dennis van den IJssel die graag het ongelijk van de anderen wil bewijzen. „Elk jaar zijn er een of twee Graav ploegen die verras sen en ik hoop dat i wij dat komend sei- zoen kunnen. Daar herinner ik mijn spelers ook aan. Grijze muizen zijn er genoeg." ARC is ook een stap verder in de richting van wat Van den IJssel het Quick Boys model noemt. „Het was bij ARC in het ver leden soms een doorgangshuis met twaalf nieuwe spelers per seizoen. Nu staan er acht jongens uit de regio, aangevuld met ervaren krachten van buiten. Dat is goed voor een vereniging met een grote jeugdaf deling," In de voorbereidingsperiode waren de re sultaten van de Alphenaren wisselend. „Bij SHO worden we de eerste helft wegge speeld en na rust slaat het spelbeeld com pleet om. We kunnen ons niet permitteren om hele goede periodes af te wisselen met slechte fases. We moeten uiteraard van die wisselvalligheid af. Clubs als DOVO, Ter Leede, ASHW, Hoek en FC Lisse gelden als favorieten, maar de verschillen zijn klein, ook met de clubs daaronder. In het afgelo pen seizoen hebben we ons in een sterke klasse gehandhaafd. Daar nemen we nu geen genoegen meer mee." lisse - Aan de doel stelling is niets ver anderd, maar mid denvelder Michael van der Laan ver wacht dat het voor FC Lisse dit seizoen heel wat moeilijker wordt om de top drie van de hoofd klasse A te halen. „Vorig jaar kwam de tweede plek bij de meeste clubs on verwacht. Mis schien is er niet al tijd volle bak tegen FC Lisse gespeeld. Zeker na de 4-0 be kerzege op DOVO zullen de ploegen zich op ons instellen. Tegenstanders zul len toch zoiets hebben van 'Lisse moet het maar doen'. Als groep moeten wij daar mee om zien te gaan." Van der Laan, die na jaren zijn geluk te hebben beproefd bij Noordwijk is terugge keerd op het oude nest, heeft daar wel ver trouwen in. De spelersgroep is gerijpt en de technische leiding kan een beroep doen op een aantal versterkingen. „Het bereiken van de topdrie is dan ook weer de doelstel ling van de spelersgroep. Of daar uiteinde lijk nog iets mooiers uit voort kan komen, zal pas zo'n tien wedstrijden voor het ei de van de competitie blijken. Het wordt niet makkelijk, want DOVO, Bennekom, Hoek, ASWH en Ter Leede hebben ook piraties." FC Lisse trekt met éen aanvallend conct ten strijde. Vertrouwde het elftal in het verleden nog wel eens op de counter, d< nieuwe trainer Saïd Ouaali wil verzorgdE voetbal zien. „De prestatie staat voorop,1 maar we willen ook het publiek verma ken", aldus Van der Laan. Noordwijk wil dit jaar uit de zorgen blijven, waarin de club vorig seizoen verzeilde. Lang moesten de Noordwijkers toen tegen degradatie -knokken. Trainer An dries Wendt wil met zijn ploeg nu in de bovenste helft van de rang lijst meespelen. Dat sterke ploegen als Katwijk, Quick Boys, Schevenin- V gen en Rijnsburgse Boys nu in een an- dere klasse spelen, zegt volgens Wendt niets. „In A zitten er ook nog sterke clubs zoals DOVO, ASWH, Hoek en Bennekom." Het optimisme van de trainer is gebaseerd op zijn bredere selectie. Zorgenkindje in de voorbereiding is nog de verdediging. „Daar hebben we met Reumer, Janssen en Van Rijn drie nieuwe spelers lopen, dat is nog even wennen." Over het scorend vermogen maakt de trai ner zich minder zorgen. Patrick van Dam is na een jaar op het middenveld terug in de spits.Als aanspeelpunt is er geen bete re. Ik denk alleen niet dat-ie er 20 in- schopt", zegt Wendt. Daarom hoopt de technische staf van Noordwijk op het sco rend vermogen van Jeroen van Wetten (vanaf de rechtervleugel) en Rocky Pitti (op links). „En Stefan Schaafsma gaat doelpunten meepikken en Jelle Korbee kopt er ook een aantal in." rijnsburg - De doelstellingen van Rijnsburgse Boys in de hoofdklasse B zijn duidelijk. „De kanshebbers in deze klasse zijn Quick Boys, Spa kenburg en IJssel meervogels, daar horen wij ook tus sen", zegt trainer Ted Verdonk- schot. „We gaan dus voor een plaats bij de beste vier." Verdonkschotzag zijn ploeg een 'wisselvallige voorbereiding' doormaken. „We hebben goede wedstrijden ge speeld, maar ook duidelijk mindere. Ik vond dat we sommi ge duels te gemakkelijk doelpunten weg gaven. Het is natuurlijk ook even wennen met een nieuwe man op doel." Die keeper Maurice Langstraat vormt met Simons, Frank Aboikoni, Justin Stuy en Mark Stuut de groep versterkingen van Rijnsburgse Boys. „Ook belangrijk is dat een aantal spelers weer fit is. Joost Kuhl- Buijs Vondeling mann en Robbert van Wijk hebben de tweede helft van vorig seizoen niet ge speeld", vertelt Verdonkschot. Capelle is morgen de eerste tegenstander van Rijnsburgse Boys. „Dat was al een las tige tegenstander en die heeft zich ook nog eens goed versterkt. Maar als je bovenin wilt meedraaien moet je ook dit soort te genstanders aankunnen." katwijk - Aan De Krom bij w Katwijk kon het trainersduo Nico van der Salm en Freek Rienks geen ideale voorbe reidingen treffen. „Vakanties speel den ons parten. Kwam de een net terug, ging een an der weer weg", al dus Rienks. Daar kwam nog een paar kleine blessurege vallen bij. Ik heb vooral aanvallend wat leuke dingen gezien, maar waar we staan, is moeilijk in te schatten." 11 mi Van der Salm en Rienks, dit seizoen voor het eerst sa men, zijn in ieder geval al wel op elkaar ingespeeld. „We vul len elkaar uitstekend aan. In het begin was het even wennen, in het vervolg verliep de samenwerking goed", meent Rienks. Aan het duo de taak om het tegenvallende af gelopen jaargang te doen vergeten. Katwijk was pas vlak voor het einde van het sei zoen zeker van handhaving. „We hebben een elftal in opbouw. De teruggekeerde (van Sparta, red.) Martin van Leeuw moest daar een sleutelrol in vervulf maar hij is geblesseerd geraakt en ook bij de opening niet bij zijn. Nu moef we dus al zoeken en omzetten. Het is voordeel dat we kunnen beginnen twee thuiswedstrijden tegen clubs me| minste hoofdklasse-ervaring." Van Zeist Waasdorp .ft. "ÉÉT Lagendijk sassenheim - Ter Leede begint vol ambitie aan het nieuwe seizoen. „We mogen niets verwachten, maar we willen dit sei zoen wel voor het kampioenschap Faerber gaan. We hebben er een aantal goe de spelers bij", zegt keeper Tho mas Waasdorp. Waasdorp ziet het als een groot voor deel dat de kern van het team al ja- Ki ren intact is geble ven. De gericht aangetrokken ver- sterkingen moeten het elftal komend seizoen het extra zetje geven. Hij geeft hoog op over de kwaliteiten van Mar- tijn Gootjes, Martijn Lagendijk (beiden af komstig van HFC Haarlem) en Guillermo Ramkisoen (DWS). „Het moet nu maar eens zijn vruchten af gaan werpen. Mis schien had het zelfs al een of twee jaar eer der moeten gebeuren." Dat Ter Leede al veel langer de rol van ti- Gootjes telkandidaat krijgt toebedeeld, verbaast hem. „Meteen vanaf het moment dat wij in de hoofdklasse kwamen werden we als kampioen gezien, maar de selectie was daar in de breedte nog niet aan toe. FC Lisse, Katwijk, Quick Boys en ARC kregen er elk jaar veel meer spelers bij." voorschoten Voorschoten '97 stelt zich een heel begrijpelijk doel: handhaven. Voorschoten promoveerde vo rig seizoen via de nacompetitie, terwijl het op de ranglijst pas als vijfde was geëin digd. „We haal den in de eerste klasse 35 punten en zijn daarmee uiteindelijk ge promoveerd. In de hoofdklasse heb je dat aantal punten nodig om erin te blijven", beseft trainer Pe ter Wubben. Toch is Wubben niet van plan om 'luizig' te gaan voetbal len. „Het liefst willen we het voetbal spe len waarmee we vorig jaar het publiek aan ons gebonden hebben. Met drie, soms zelfs vier spitsen de macht grijpen in een wedstrijd en ver vooruit verdedigen." De wedstrijd bij het nekvel grijpen, dat is best veel gevraagd voor een promovendus. „Daarom moeten strijd en inzet er sowieso Van der Errelen elke week zijn. Ik ben overtuigd van de grote invloed van wilskracht", zegt Wub ben. De ploeg die de absolute wil om te winnen mee het veld op neemt, wint de meeste duels en kan een tegenstander angst inboezemen. Maar het wordt een heel karwei om dat het hele seizoen vol te houden." leiden - De midden moot, als UVS-trai- ner Hans van Leeu wen aan het einde van het jaar zijn ploeg op die plek te rugvindt is hij tevre den. Van Leeuwen kent de hoofdklasse nog van de tijd dat hij assistent-trainer was in de Kikkerpol der. „In de hoofd klasse zondag wordt er tactisch sterk ge speeld, slim en ge duldig. De ploegen wachten rustig hun kans af. En als ze hebben gescoord, proberen ze de wed strijd zakelijk uit te spelen." Het aantal verster kingen voor de Leid- se ploeg is traditiegetrouw gering. Marijn Mokveld is de vervanger van de naar Kat wijk vertrokken doelman Dave de Heiden. Marcel Valk, de oud-profvoetballer van onder andere ADO/Den Haag en Willem n, keerde terug naar UVS. Het was de vraag of de 37-jarige, die een seizoen op lager niveau voetbalde, aan kon haken. Volgens Van Leeuwen zit dat wel goed. „Marcel is een versterking voor ons." Zondag opent UVS de competitie te Kranenburg. De Haagse ploeg kreeg v te maken met een vernieuwde sele( „Over de kracht van die tegenstande weinig te zeggen. Natuurlijk is het wel belangrijke wedstrijd. Ik heb al eerder zegd: we gaan 26 finales spelen."

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 20