Zware klus Ajax in Champions Leagüe OQQ SPORT Wat is wijsheid op weg naar de US Open? PSV loot gemakkelijker tegenstanders Koeman hoopt dat Ibrahimovic bli jft PSV wil 'marktconforme prijs' voor Van Bommel Ekimov kwelt Rabo-ploeg in Eneco Tour .tty Nykanen verdacht li poging tot moord ATHENS 2004 Meeste prijzen voor Porto elande haalt ondscoach I- Voormalig bonds- Vuqiang Pang moet de alsters van GTI-Nesse- p termijn naar de eredi- engen. Hij heeft in Rot- Q een contract getekend ie jaar. Pang, die al eens werkte bij de toen nog uizen geheten club, zat '"en seizoen bij AMVJ op s c Hij heeft bij Nesselan- lsj' eschikking over een se- a" iet een mix van jong en 1 euw zijn Fanny Lafeber, ers e Bijl, Bianca van der n talent Kimberly Ho- nou nd rinho treft io°ploeg na 9 - De nieuwe trainer elsea, José Mourinho, de eerste ronde van de ions League zijn oude Porto. Met de Portuge- schreef hij het prestigi- etbaltoemooi het afge- eizoen op zijn naam. w i speelt verder tegen Pa- ermain en CSKA Mos- ton wijst Rooney af Everton heeft een bod nchester United op de ;e Wayne Rooney afgo lf Dat heeft de Engelse Liverpool op haar web- u n weten. Manchester pits graag inlijven en ^•woensdagavond een De ploeg kan op dit t it niet over de gebles- spitsen Van Nistelrooij beschikken. Ook New- Jnited legde woensdag ibieding bij Everton .1 Merde te duur Rabobank - De kans dat het talent Alejandro Val- slgend jaar voor de Ra- rijdt is klein. „Hij is lijnlijk te duur", zei ma- eo de Rooij gisteren, deem is bovendien dat tract van Valverde met ;I eg Kelme moet worden ht. „Ik denk dat het niet ïar we hebben nog an- ties." vrijdag 27 augustus 2004 monaco/anp - Ajax en PSV wacht een zware opgave in de eerste ronde van de Champions League. De landskampioen be gint op 14 september het toer nooi thuis tegen het Italiaanse Juventus. Bayern München en Maccabi Tel Aviv zijn de andere tegenstanders in groep C. PSV treft de Engelse kampioen Arse nal, dat in de competitie al 43 wedstrijden op rij ongeslagen is, Panathinaikos uit Griekenland en het Noorse Rosenborg. Op het oog zijn dat gemakkelijker te genstanders. Spelers en technische staf bij Ajax reageerden met gemengde gevoelens op de loting. De ont moetingen met de Zuid-Duitse club Bayern worden vooraf als cruciaal ingeschaald door de Amsterdammers. „Normaal ge sproken is Juventus de sterkste van de vier. Maccabi is de zwakste. Dus zullen we met Bayern München moeten uit maken wie er verder bekert", zei trainer Koeman. Hij zei te hopen het hele seizoen nog ge woon over de spits Zlatan Ibra- himovic te kunnen beschikken. Aanvoerder Rafael van der Vaart sprak van zware tegen standers in de Champions Lea gue. „Juventus en Bayern, dat had makkelijker gekund. Al Indeling Champions League 2004/2005 A Dep. La Coruna (Spa) Liverpool (Eng) AS Monaco (Fra) Olympiakos (Gri) -B' Real Madrid (Spa) AS Roma (Ita) Bayer 04 Leverkusen (Dui) Dinamo Kiev (Oek) Arsenal (Eng) Panathinaikos (Gri) PSV (NED) Rosenborg BK (Noo) V TfV FC Barcelona (Spa) AC Milan (Ita) Celtic (Sch) Shakhtar Donetsk (Oek) UEFA CHAMPIONS LEAGUE c Bayern München (Dui) v Juventus (Ita) AJAX (NED) Maccabi Tel Aviv (Isr) Manchester Utd (Eng) Olympique Lyon (Fra) Sparta Praag (Tsj) Fenerbahge (Tur) SPEELSCHEMA PSV di 14sep. wo 29sep. wo 20okt. di 02 nov. wo 24 nov. di 07 dec. Arsenal - PSV PSV - Panathinaikos Rosenborg - PSV PSV - Rosenborg PSV - Arsenal Panathinaikos - PSV Valencia (Spa) Internazionale (Ita) RSC Anderlecht (Bel) Werder Bremen (Dui) FC Porto Chelsea (Eng) Paris SG (Fra) CSKA Moskou (Rus) SPEELSCHEMA AJAX wo 15sep. Ajax - Juventus di 28 sep. Bayern München - Ajax di 19 okt. Ajax - Maccabi Tel Aviv wo 03 nov. Maccabi Tel Aviv - Ajax di 23 nov. Juventus - Ajax wo 08 dec. Ajax - Bayern München anp - bron: UEFA vind ik zo'n wedstrijd tegen een Duitse ploeg wel iets hebben", aldus de aanvaller. Ook ploeg genoot Heitinga ziet uit naar het duel met de club van spits Roy Makaay. „Dat wordt leuk, maar heel las tig. Hij is een hele goed spits. Hij schiet uit alle standen. Die moet ik echt negentig minuten in de gaten houden. Daar heb ik zin in. Natuurlijk hebben we het niet met de loting getroffen. Maar die andere ploegen ook niet met ons. Wij hebben bewe zen dat we tegen sterke ploegen goed voor de dag kunnen ko men", verklaarde Heitinga. Makaay ziet uit naar Amster dam. „Voor mij persoonlijk is het leuk weer eens in Neder land te spelen. Dat is de eerste keer sinds ik in het buitenland actief ben." Bayern-trainer Felix Magath verheugt zich vooral op de confrontatie met Juve. PSV-oefenmeester Guus Hid- dink treedt op 15 september met zijn ploeg in Londen aan tegen Arsenal. De ploeg van Dennis Bergkamp en Robin van Persie is een oude bekende voor de Eindhovense. Twee sei zoenen geleden leed PSV thuis een forse 4-0 nederlaag. Uit bleef het tegen de Londenaren 0-0: Over de andere tegenstan ders kon Hiddink nog niet veel zeggen. „Het is nog erg ongewis", zei Hiddink die snel meer informa tie wil inwinnen over de ko mende tegenstanders. De tech nische staf zag eerder deze maand Panathinaikos nog aan het werk tijdens het toernooi van Ajax, maar volgens Hiddink gaf de samenstelling van de ploeg daar 'geen reëel beeld'. amsterdam/anp - Trainer Ronald Koeman van Ajax heeft goede hoop dat hij dit seizoen gewoon over Zlatan Ibrahimovic kan blijven beschikken. De oefenmeester van de Amsterdamse club wil zijn spelersgroep tot het sluiten van de interna tionale transfermarkt intact houden. Hij ver wacht zelfs dat Ajax voor komende dinsdag over eenstemming met de Argentijnse rechtsbuiten Paulo Roberto Rosales bereikt. Mino Raiola, zaakwaarnemer van Ibrahimovic, beweert dat AS Roma woensdag een officieel bod op Ibraliimovic heeft gedaan. Bij Ajax ontkennen ze echter dat ze een aanbieding voor de Zweedse spits hebben ontvangen. „Iedereen kan van alles roepen, maar wij weten echt van niets", aldus Ajax-directeur Van Eijden „Misschien dat ze nog contact met ons opnemen. Dat kan natuur lijk." Trainer Koeman verwacht dat Ibrahimovic voor dinsdag niet naar een andere club vertrekt. „De wonderen zijn de wereld nog niet uit, maar het gaat om enoime bedragen. Ik denk dat AS Roma niet zo maar even de transferprijs van Ibrahimo vic betaalt." eindhoven/anp - De lang ver wachte transfer van Mark van Bommel zou wel eens kunnen uitblijven. Borussia Dortmund meldde zich donderdag op nieuw telefonisch bij PSV-voor- zitter Harry van Raaij voor de middenvelder. „Maar ik heb het idee dat we er met hen niet uit komen", aldus de preses. „Een overgang naar die club zou wel eens heel moeilijk kunnen wor den." De interesse van de Duitse club, waar Van Bommels schoonvader Bert van Marwijk sinds deze zomer trainer is, da teert al van enkele maanden ge leden. „Maar het bod is niet veel hoger geworden sinds die tijd", zegt Van Raaij. „Ik heb met ze afgesproken dat ik nog een keer bel, maar veel vertrou wen heb ik er niet in." Van Raaij verwees de belang stelling van Real Madrid naar het rijk der fabelen. „Het zou kunnen, maar Real heeft zich tot op heden niet bij ons ge meld. Ook geen enkele andere club overigens. Van Bommel hoeft ook niet weg. We willen meewerken aan een eventueel vertrek, maar dan willen we wel een marktconforme prijs", al dus de voorzitter van de club. goch/anp - US Postal Services ontpopt zich tot de kwelgeest van de Rabobank-wielerploeg. Net als vorig jaar rijdt de 38-ja- rige Viatcheslav Ekimov de bankbrigade in de Eneco Tour in de wielen. De Rus schreef de vierde etappe, een tijdrit over 22 kilometer in het Duitse Goch, gistermiddag op zijn naam en nam meteen de lei ding in het algemeen klasse ment over van zijn ploeggenoot Max van Heeswijk. De korte ochtendetappe met aankomst in Goch, was een prooi voor de Italiaan Alessandro Petacchi. De enige Nederlandse etappe koers staat hoog op de lijst van de grootste wielerploeg van ons het land. Maar wat gerekend wordt tot het eigen domein, wordt tot ergernis van de Rabo- bank-ploeg gedomineerd door toevallige voorbijgangers uit Amerika. „Ik kom voor etappe winst, de rest rijdt zich in vorm voor de Ronde van Spanje ontkent tweevoudig etappewin naar Max van Heeswijk dat niet. Met nog twee heuvelachtige etappes te gaan, lijkt het pelo ton er het scenario van vorig jaar maar weer eens bijgepakt te hebben. Opnieuw moet Ra bobank Ekimov uit de oranje leiderstrui zien te krijgen. Vorig jaar lukte het niet. Ook dit jaar belooft het een duivelse klus te worden, niet alleen omdat de winnaar van de zilveren me daille op de tijdrit van Athene een taaie vechter is, maar ook omdat hij dit jaar steun heeft van een sterke ploeg. Toch zijn we niet ontevreden, bezweert Frans Maassen. Ook Erik Dekker, vierde in het klas sement op 12 seconden, ziet nog kansen. Maar de ploeglei der en de kopman van Rabo bank weten dat hun concurren ten net een streepje voor heb ben. Vandaar dat Johan Bmy- neel nog veel gelukkiger is met de gang van zaken. i/anp/rtr - Oud-olym- en wereldkampioen ski- n Matti Nykanen is gis- ingehouden wegens po- t moord. De Fin (41) ervan verdacht dat hij jarige landgenoot met ;en om het leven pro- te brengen. ie trof het zwaargewon- P itoffer en Nykanen aan omerhuisje in Nokia bij e. Beiden waren onder van alcohol. De vrouw kanen is aangehouden op verdenking van medeplich tigheid. Nykanen was in zijn tijd een grootheid op de springschans. De omstreden skispringer werd vier keer wereldkampioen, de eerste keer al op achttien-jarige leeftijd in 1982. In Sarajevo (1984) won hij olympisch goud en zilver voordat hij vier jaar la ter in Calgary de eerste ski springer werd die in alle disci- plinés (90 en 120 meter schans en landenwedstrijd) olympisch goud won. AGENDA VOETBAL Vrijdag 1.00): FC Den Bosch - Willem II r* sie: GA Eagles - AGOW. Cambuur Excelsior - Sparta, Haarlem ven, Helmond Sport - Stormv. Tel- MW, Emmen - WV. Heracles Al- IS Zaterdag (19:30) n Roda JC - De Graafschap. FC Twen- a£ enveen, NEC - AZ, NAC - PSV Zondag (14.30) K Vitesse - Feyenoord, Ajax - FC - FC Groningen. RKC - ADO Den FC Volendam - FC Zwolle. IATEURVOETBAL ili nas Zaterdag (14.30) ARC-Noordwi|k. DOVO-Ter Jsse-Bennekom. Katwijk-Sparta N, Boys, Cipelle-Rijnsb. Boys. Del- al Schoten'67 Leidsche Boys (za), UVS 9za) - (za). Leiden - FC Boshuizen (za). - RCL, LSW 70 - Quick Boys 2. Is - Oegstgeest. Valken '68 - GHC. (zo) - Marine. Koudekerk - Lug- dunum (za). Woubrugge - Zwammerdam, Haz. boys - SVOW, Alph. boys (za) - Alphia, TAW - Zevenhoven. Nootdorp - Wassenaar Zondag (14.00) Hoofdklasse: UVS-FC Kranenburg Amstel Amateur Cup (14.00): Teylingen - Fo- reholte. Alkmama - Kickers '69. Leidsche Boys - FC Rijnland, GOL Sport - FC Lisse, Lugdunum - Van Nispen, Rooedendurg - ASC, Warmunda - Docos. UDO - Voorschoten '97. WSB - SJC. FC Boshuizen - Blauw-Zwart. Al phen - Roac '79, Nieuwkoop -.SJZ, Bernardus - Stompwijk '67. Altior - DOSR, Meerburg - MMO.AIph. Boys - RKAW BASKETBAL Vrouwen Zaterdag: Toernooi bij BV Leiderdorp (Sporthal De Bloemerd) 12.30 8V Leiderdorp - Waterford; 14.30 Ne derland - Luxemburg. 17.00Nederland - Wa terford 19.00 BV Leiderdorp - Luxemburg. Mannen Lisse Flags - Bandadikas Danger Foto: Hielco Kuipers Martin Verkerk is emotioneel na zijn overwinning in de Dutch Open. Foto: Archieffoto ANP/Olaf Kraak Tennissers staan voor dilemma TRIATLON Holland triatlon Almere UITSLAGEN GOLF '®BMW International Open, 1.8 mil- Ta eerste ronde: (ZAf) 66. 2. Montgomerie (Sch), us), Daly (VSt), Lynn (Eng) 67. PRIJSVRAGEN P?8 Day 3487. J 21.22.24.27.31 33.37.39 46 '5.76.77 behoud van typefouten) namo Tbilisi (Geo) - Slavia Praag (Tsj) 2-0 (1- 3), Roebin Kazan (Rus) - Rapid Wien (Oos) 0-3 (2-0), Dnepropetrovsk (Oek) - Artmedia Brati slava (Slw) 1-1 (3-0). Aalborg (Den) - Zalgiris Vilnius (Lit) 0-0 (3-1), Vaduz (Lie) - Beveren (Bel) 1-2 (1-3), Sigma Olomouc (Tsj) - Nistru Otaci (Mol) 4-0 (2-1). Steaua Boekarest (Roe) - Zeleznik (SMo) 1-2 (4-2). Maccabi Petach- Tikva (Isr) - AEK Larnaca (Cyp) 4-0 (0-3), IA Akranes (IJs) - Hammarby (Zwe) 1-2 (0-2). Ti raspol (Mol) - Metaloerg Donetsk (Oek) 1-2 (0- 3), Liteks Lovetsj (Bul) - Zeljeznicar Sarajevo (Bos) 7-0 (2-1), Zenit St. Petersburg (Rus) - Pasching (Oos) 1-0(1-3). WIELRENNEN Eneco Tour, derde etappe, Kleve - Goch: 1 Petacchi (Ita) 86,2 km in 1.58.53, 2. Mi- chaelsen (Den), 3. Pagliarini (Bra), Vierde etappe, tijdrit Goch: 1 Ekimov (Rus) 22,2 km in 26.02, 2. Wauters (Bel) 0.09, 3. Landis (VSt) 0.09. Algemeen klassement: 1. Ekimov 11.11.22, 2. Wauters 0.09, 3. Landis 0.09, 4 Dekker 0.12, 5. Zabriskie 0.14, 6. Voskamp 019, 7. Julich.0.20, 8. Hoj 0.33, 9. Aldag 0.34, 10. Dessel.0.43 door Martijn van Beeten utrecht - Komende maandag, acht dagen na de olympische tennisfinale tussen de Chileen Nicolas Massu (goud) en de Amerikaan Mardy Fish, begint in New York de US Open. Heeft de Atheense 'goldrush' invloed op de strijd om een voor veel tennissers belangrijkere Grand Slam-titel, of niet? De visie van Martin Verkerk en die van Sjeng Schalken staan lijnrecht tegenover elkaar. De eerste gaf de voorkeur aan de Olympische Spelen, waar im mers slechts eenmaal per vier jaar voor goud kan worden ge streden. Schalken verkoos een perfecte voorbereiding op de US Open, vertrok begin juli al naar Los Angeles. Wie gelijk heeft, blijft een vraagteken. Ver kerk miste door een blessure de Olympische Spelen en ont breekt eveneens op de US Open. Net als de oververmoei de Schalken. Toch speelden hun dilemma ook in de hoofden van andere wereldtoppers. Lleyton Hewitt en Andre Agassi bleven in de Verenigde Staten, Roger Fede- rer, Andy Roddick en Juan Car los Ferrero waren in Athene te bew(|pderen. Opvallend: de drie wereldtoppers werden op de Spelen razendsnel uitge schakeld. Voor Federer was het dit jaar pas zijn zesde nederlaag en die kwam nota bene tegen de Tsjech Tomas Berdych, de nummer 115 van de wereld. Toeval? Niet onmogelijk, denkt Davis Cup-captain Tjerk Bogtstra. „In Athene werd gespeeld om twee gewonnen sets, niet om drie zo als op een Grand Slam-toer- nooi. Dan is de kans op verras singen groter. Roddick en Fede rer zijn naar de Spelen geko men om te winnen, anders wa ren ze wel thuisgebleven. Al speelt voor sommigen ook dat ze vooral deel wilden uitmaken van het evenement. Al die an dere sporters, die wereldtop pers, het is prachtig om daar even tussen te zitten." Dat geldt voor Roddick, de jon ge Amerikaan die zijn tijd in Athene haast de tijd van z'n le ven noemde. Hij vergeleek het olympisch dorp met een Ameri kaans studentenhuis. „Alleen dan gevuld met allemaal top sporters." Roddick gaf er een perfecte voorbereiding op de US Open voor op. Vorig jaar speelde hij in de aanloop naar het NewYorkse Grand Slam 21 .partijen op Amerikaans hard court en hij verloor er slechts één. Van de Brit Tim Henman. Het opgepikte zelfvertrouwen resulteerde in zijn eerste en nog altijd enige Grand Slam-zege. Nu won Roddick slechts één van de drie Amerikaanse toer nooien waar hij verscheen. Bo vendien moest hij door de trip naar Athene twee evenementen laten schieten. Toch kon de Amerikaan, net als Federer en Ferrero (vorig jaar finalist in New York), tijdig te rug naar de Verenigde Staten. Dat lag anders voor Justine Hénin-Hardenne, de titelverde digster in New York die een week geleden olympisch kam pioene werd. En uiteraard voor Massu en Fish, die afgelopen zondag een loodzware vijfsetter afwerken in de finale. Voor Ni colas Massu was de olympische expeditie helemaal slopend, want met Fernando Gonzalez won hij ook nog het dubbel spel. Er was een lokkertje nodig om veel profs te bewegen naar Griekenland te komen. In het verleden waren op de Spelen geen punten voor de wereld ranglijst te verdienen, dit jaar werd het evenement inge schaald als een toernooi voor de Masters Series. Vergelijkbaar dus met beroemde evenemen ten in Miami en Monte-Carlo. Door zijn olympische titel is Massu drie plaatsen gestegen op de wereldranglijst, naar plek elf. En is hij in New York als tiende geplaatst. Acht dagen tussen de olympi sche finale en de eerste ronde op de US Open. Tien uur vlie gen, zeven uur tijdsverschil. Een probleem of een makkie, dat is een aardige vraag voor lohn van Lottum, een specialist in jetlags. „Geen enkel pro bleem", zegt de man die de US Open mist door chronische rugklachten. „Die mannen zijn op maandag naar New York ge vlogen en waren op woensdag alweer gewend. Boveridien werd in Athene, net als straks in New York, op snel hardcourt getennist. Ze hoeven zich dus nauwelijks aan te passen. Zelfs de hitte is vergelijkbaar. Geloof me, deelname aan de Spelen heeft geen invloed op de kan sen bij de US Open." Toch, de meest ideale voorbereiding is het niet, weet Bogtstra. „Nor maal gesproken kies je er niet voor om aan de vooravond van een Grand Slam van de Ver enigde Staten naar Europa te vliegen. En terug. Maar tennis sers moeten dit aankunnen." VRAAG HET JEROEN Kan je iets zeggen over de sfeer in het olympische dorp in de tweede week van de Spe len? Wordt er gefeest, trekken sporters veel met elkaar op en is er sprake van een teamgeest binnen de Nederlandse ploeg? Barry de Ridder, Leiden Van dat laatste is zeker sprake. Dinsdagavond gingen we met een hele groep naar het Holland Heineken House. Ik was die avond eerst te gast bij Mart Smeets, waar ook Simon Vroe- men was. Hij is ook meegeweest. Ik trek in Athene met verschil lende sporters op. Zo heb ik sa men met tafeltennisser Trinko Keen naar het baanwielrennen gekeken, ik heb nog een lunchafspraak staan met Edith Bosch en laatst kwam ik Kamiel Maase nog tegen. Je praat met elkaar over van alles, maar sport vormt toch wel de hoofd moot. Deze tiveede week is het al een stuk rustiger in het olym pisch dorp, veel mensen gaan al naar huis. Hier en daar wordt er ook een flesje champagne open getrokken. We houden wel reke ning met de anderen. Afgelopen woensdag moesten Robert Slip pens en Danny Stam de koppel- koers rijden. We kregen compli menten dat ze ons die nacht daarvoor niet hadden gehoord. Toch valt het nu wel op dat veel atleten van andere landen al weg zijn. Enkele Nederlanders zijn ook al vertrokken, onder wie de beroepswielrenners om dat zij deze week al weer wed strijden hadden. Toch probeert NOCNSF de equipe zo voltallig mogelijk te houden. Maandag reizen we met een grote groep terug naar Nederland. Leidenaar Jeroen Straathof (31) kwam afgelopen zondag in ac tie op het onderdeel vier kilo meter ploegachtervolging. De Nederlandse ploeg werd in de kwartfinale uitgeschakeld door Duitsland en eindigde als vijf de. Eerder was Straathof als schaatser actief tijdens de Win terspelen van Lillehammer (ne gende op de 1500 meter) en de Paralympics van Sydney ®oud op de tandem met Jan Mulder). monaco/anp/rtr - FC PortO, winnaar van de Champions League 2004, heeft gisteren tij dens een gala van de Europese voetbalbond UEFA de meeste prijzen in de wacht gesleept. Porto-speler Deco (nu Barcelo na) werd uitgeroepen tot meest waardevolle speler van het toer nooi en tot beste middenvelder. Vitor Baia werd gekroond tot beste keeper en Ricardo Carval- ho (nu speler bij Chelsea) tot beste verdediger. De enige spe ler die vorig seizoen niet bij Porto voetbalde en toch in de prijzen viel, was Fernando Morientes. De aanvaller van Real Madrid, vorig seizoen uit geleend aan AS Monaco, is vol gens de UEFA de beste aanval ler van Europa. De Griek Theo Zagorakis werd uitgeroepen tot beste speler van het Europees kampioenschap in Portugal. Otto Rehhagel, dat Griekenland naar de Europese titel leidde, was de beste coach.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 19