'Opvangen tegenvallers niet via ozb' REGIO Gratis SMS'en via je vaste toestel met de Malibu 400 Twinpack van KPN. plan voor Innovam-terrein Voorschoten reclamedoeken bij voetbalclub Meerburg Kilometers file na kettingbotsing Meelfabriek wordt kookschool 'En vroeger noemden we het gewoon rolschaatsen 129,- beltruc bij garde vrouw uwe baas brandweer itste keer isidie voor aakstukken R3 Zoeterwoude zet mes in uitgaven Sloop Sjelter uitgesteld tot volgend jaar zomer SMS jij al via je vaste toestel? Met de Malibu 400 Twinpack heb je in een keer twee vaste toestellen waarmee je SMS-berichten kunt ontvangen en verzenden. Naar vaste én mobiele nummers. De Malibu 400 Twinpack kost normaal 159,90 en is nu verkrijgbaar bij Primafoon en op www.kpn.com voor maar Bovendien is SMS'en via je vaste toestel tot het eind van het jaar helemaal gratis*. :hoten - Twee jongens en dinsdagmiddag een 82- vrouw uit Voorschoten en in haar woning, een reflat aan de Richard Wag- in. De jongens zijn ver- elijk tussen de 15 en 17 ud. Rond 13.00 uur bel- bij de vrouw aan met de dat ze pleisters verkoch- tor een gehandicapten- erij. De vrouw liep naar n om geld te pakken, el zij de jongens had ge- n buiten te blijven staan, w ideze toch achter haar )e( Ie vrouw betaalde, maar ei ater stonden de jongens )0I lan de deur met het ver- at ze hun collectantenpas w varen. De vrouw liet ze jq n om te zoeken. Toen de is weer weg waren, merk trouw dat de jongens irtemonnees gestolen n. Een van de portemon- leeg teruggevonden op adellaan. De politie is op de daders. KHOTen - De Voorscho- irandweer heeft vanaf 1 •r een nieuwe comman- )e gemeente heeft Leide- jeter Bouter (37) aange- Jouter is op dit moment aatsvervangend brand- immandant in Oegst- - De Leiderdorpse vereniging krijgt voor de keer geld van de ge- voor nieuwe schaak- en -stukken. Burge- r en wethouders vinden k dat de club het materi- moet betalen. Maar om- vereniging een paar jaar 1 ook subsidie kreeg voor ichaf van schaakklokken, e gemeente dat daarmee •cedent is geschapen. De ijgt 900 euro. w hebben wel expliciet jk gemaakt dat het de keer is dat de schaakver- geld krijgt voor zo'n af. Eigenlijk vindt het ge- :bestuur namelijk dat de meer dan genoeg geld om zulke dingen zelf te De vereniging heeft 2000 euro op de bank De schaakspullen kosten uro. ïaakvereniging heeft het ip het spaarbankboekje bestemd voor nieuwe die ze moeten kopen als een paar jaar naar de Ja School aan de Ericalaan ij st. De schakers zitten nu gebouw Sjelter. donderdag 26 augustus 2004 zoeterwoude - Zoeterwoude moet het zuinig aan gaan doen, nu het zowel dit jaar als volgend jaar veel minder geld krijgt van het rijk. Dit jaar krijgt Zoeter woude 350.000 euro minder dan waarop was gerekend, in 2005 450.000 euro minder. Hoe wethouder Van der Kooi de tegenvallers denkt op te van gen, is volgens hem nog onder werp van studie. „Ambtenaren zijn aan het kijken welke uitga ven per se noodzakelijk zijn en welke niet." Begin september presenteert het college de raad een aantal bezuinigingsvoor stellen. Zeker is dat Zoeterwou de zijn ambities moet bijstellen. „Voor 2006 zijn erg veel ambi ties neergelegd. Een hoog am bitieniveau kan op dit moment gewoon niet." Burgemeester en wethouders zoeken de oplossing volgens Van der Kooi niet in - weer - een rigoureuze verhoging van de onroerendezaakbelasting en andere gemeentelijke heffin gen. Inwoners van Zoeterwou de betalen dit jaar honderden euro's meer aan gemeentelijke lasten dan het jaar ervoor. Van der Kooi: „Vorig jaar besloten we de gemeentelijke lasten een malig flink te verhogen. We vonden dat oorbaar omdat we tot de gemeenten behoorden met de laagste tarieven van Ne derland. Maar je kunt niet nog een keer met zo'n verhoging aankomen." Van der Kooi denkt onder meer aan bezuinigingen op wegen, bruggen en andere infrastruc tuur. „Ook binnen de porte feuille onderwijs zitten nog wel een paar dingen." Verder houdt de gemeente volgens hem geld over, nu Zoeterwoude niet in de prijzen is gevallen voor het Eu ropese project EcoReco. Zoe terwoude had samen met Zoe- termeer projecten bedacht om het platteland aantrekkelijker te maken voor de stedeling. De twee gemeenten zouden de cir ca 1 miljoen kostende plannen voor de helft zelf bekostigen, de andere helft moest uit de Euro pese subsidiepot komen. De subsidieaanvraag is echter afge- (leiderdorp - Gebouw Sjelter aan de Heemraadlaan in Lei derdorp gaat waarschijnlijk pas volgend jaar zomer tegen de vlakte. Aanvankelijk was het de bedoeling dat het dit jaar gesloopt zou worden. De gemeente Leiderdorp wil met ingang van 1 januari alvast al ternatieve ruimtes hebben ge vonden voor de huurders. Nu is nog onduidelijk waar de Sjelter-gebruikers heen moe ten. Leiderdorp moet ruimte vinden voor het sociaal-cultu reel werk, de schaakvereni ging, de Leiderdorpse Volks universiteit, de inloopochten den en het winkeltje in twee dehands speelgoed van stich ting de Kinderkring en de peuterspeelzaal van SKL Voorlopig blijven zij op hun vertrouwde plek zitten. Op de plek van Sjelter, dat bouwvallig is en lekt, komen appartementen. De bouw daarvan is vertraagd. „Er is nog onderzoek nodig naar de verkeerssituatie op de Vron- kenlaan en de gevolgen daar van voor de bewoners van het appartementengebouw zegt een gemeentewoordvoerster. „De verkeersintensiteit en ge luidsbelasting kunnen gevol gen hebben voor de bouw." Op basis daarvan moet het bouwplan voor 28 apparte menten, dat Aannemingscom binatie Leiderdorp (ACL) gaat bouwen, wellicht worden aan gepast. Het gebouw komt te staan op de kruising van twee drukke wegen, de Vronken- laan en de Van Poelgeestlaan. HDC 973 Ricardo Lanza wint prijsvraag Leiderdorp en Proper-Stok leiderdorp - In de oude meelfa briek aan de Zijldijk in Leider dorp komt een restaurant, een café-brasserie en een kook school. De gemeente Leider dorp en projectontwikkelaar Proper-Stok hebben het plan van Leiderdorper Ricardo Lan za uitgekozen als winnaar. Eind vorig jaar schreven ze een prijs vraag uit omdat ze op zoek wa ren naar een bijzondere hore caondernemer. Veel mensen reageerden, drie daarvan mochten hun plannen verder uitwerken. Lanza's plan werd uiteindelijk als beste uitgeko zen. Lanza heeft zijn plan de werkti tel 'De Vooruitgang' gegeven. Hij gaat werken met streekeigen producten en er komen een boomgaard en een moestuin bij. Dit is tevens een knipoog naar het motto 'te gast in het landschap', het motto van de woonwijk Driegatenbrug, die volgend jaar achter de meelfa briek wordt gebouwd. Daar ko men onder andere villa's zon der tuin te staan. De wijk ligt in geklemd tussen het gebouwde gebied en het polderlandschap. Het Rijnlands Architectuur Platform (RAP) aan de Nieuw- straat in Leiden houdt in sep tember een tentoonstelling over de wijk Driegatenbrug. Het was aanvankelijk de bedoe ling dat een wijnhandelaar in de meelfabriek zou trekken. Hij wilde een loods naast het oude pandje bouwen waar mensen een wijnkelder konden huren. De gemeenteraad vond het ont werp van deze loods meer weg hebben van een graftombe en vond bovendien dat ook andere ondernemers de kans moesten krijgen om een plan in te die nen. Het moest een horecaon dernemer worden, vanwege de ligging langs de recreatieve Zijl- dijk. >t{ moten - Vier jaar nadat 1, lersfoorse projectontwik- )li Van Hoogevest de eerste n presenteerde voor ap- )ohenten en kantoren op /Voormalige Innovam-ter- dcb Voorschoten, liggen er Doluwe plannen. De project- kkelaar wil op het terrein _Jnsloten wordt door de Islaan, de Papelaan en de Qfoweg 42 dure apparte menten, 24 sociale apparte menten, kantoor- en bedrijfs ruimte en een ruimte voor kin deropvang bouwen. Met de nieuwe plannen wordt tegemoetgekomen aan de wens van de bewoners van de Madu- roweg om de nieuwe apparte- mentenblokken wat verder van de weg af te zetten. Daarnaast wordt de wens van de gemeente om in het project dertig procent goedkope wo ningen te bouwen meer dan in gewilligd. De dure appartementen wor den verdeeld over drie grote vil la's aan de zuidkant van het ter rein. Tussen de appartemen- tenblokken en de Maduroweg is een waterpartij ingetekend, terwijl onder de blokken par keerkelders worden gebouwd. De goedkopere appartementen komen allemaal in een blok, waarvan de begane grond be stemd is voor kinderopvang. Het bestaande bedrijfspand op de hoek van de Papelaan en de Rouboslaan blijft in de plannen behouden en krijgt gezelschap van een nieuw bedrijfsverza melgebouw in de bocht van de Rouboslaan. Burgemeester en wethouders van Voorschoten zijn positief over de nieuwste plannen. Voordat de gemeenteraad eind volgende maand een definitief besluit neemt, houden ge meente en projectontwikkelaar volgende week dinsdag een in formatieavond over het project. Vanaf 19.30 uur zijn alle be langstellenden welkom in buurthuis De Boschbloem aan de Baron Schimmelpenninck van der Oyelaan. delwouDE - Voetbalvereniging Meer- issjaat toch proberen geld binnen te eiinet reclamedoeken op de velden >oWe A4. Bedrijven hebben inmid- ikén brief gehad met daarin de uit- mèig om bij Meerburg te komen ad- >ren. rhileek het er nog op dat de voetbal- hjfeing de plannen om de inkomsten daame te vergroten in de ijskast kon :eii De gerpeente Zoeterwoude had iko een overleg laten weten dat de >ei snelwegreclame niet kon. Meerbrug wil de reclame-uitingen van 25 bij 5 meter neerzetten. Dat zou op bezwaren stuiten van de exploitant van een nabijgelegen reclamezuil die in zijn contract met de gemeente heeft laten opnemen dat der gelijke concurrentie niet is toegestaan. Voorzitter J. Silverentand verklaarde gis teren dat de voetbalvereniging nog steeds wacht op een formele afwijzing van de gemeente. „Maar we inventarise ren nu al vast of bedrijven interesse heb ben", zegt hij. „En we bieden een for maat aan dat volgens de bepalingen wel door de beugel zou kunnen." Ook van wege de stelregel dat er niet voor seks, rookwaren, of drank reclame mag wor den gemaakt op de doeken, denkt de voetbalclub een formule te hebben ge vonden waar niets tegenin te brengen is. In het laatste clubblad nog liet Silveren tand doorschemeren dat de club onder zoekt of er juridische stappen zijn te ne men tegen de afwijzing. Dat is nog De crew van Cees Ie Sage verzorgt een spectaculaire skateshow in de nieuwe skatetuin van Oegstgeest. Foto: Henk Bouwman Oegstgeester skatefeestje in Hofbrouckerpark door Nancy Ubert oegstgeest - 'Keep it cool, keep it clean', staat op het bord te le zen dat wethouder Eegdeman zojuist bij de ingang heeft ont huld. 'Play that funky music' schalt het door de luidsprekers. De muziek overstemt de gelui den van zoevende wielen en schreeuwende kinderen. Feest je in het Hofbrouckerpark in Oegstgeest; de skatetuin is offi cieel geopend. Met een glimlach van oor tot oor kijkt jeugdambtenaar Rob Coli rond. „Ere wie ere toe komt", heeft Eegdeman zojuist gezegd. Coli heeft het toch alle maal maar mooi voor elkaar ge kregen. Want het is voor hem schrapen en schrappen geweest om voor de jeugd een paar ska- tevoorzieningen neer te zetten. Oegstgeest had er eigenlijk geen geld voor. En, bijna traditiege trouw in het dorp vol kritische burgers, zijn er ook inwoners geweest die flink protesteerden tegen de aanleg van de skate tuin. Coli had het er maar druk mee. Niemand die daarover deze woensdagmiddag nog praat. Het is opgehouden met rege nen; de sfeer zit er helemaal in en de belangstelling is overdon derend. Uit Rotterdam is Cees le Sage met zijn crew gekomen. De compagnie promoot de rol schaats en inlineskate sport en verzorgt op uitnodiging van de gemeente Oegstgeest (Rob Coli dus) een demonstratie en een clinic. Tientallen jongens en meisjes zijn op de profs afgeko men. Ook het clubje puber meisjes zonder skates, skate boards of bmx. „Wij zijn skate- groupies", klinkt het uitdagend. Vooral Hassan die zo mooi kan dansen op zijn skates valt bij het giechelende groepje be hoorlijk in de smaak. Vanaf een bankje kijken drie oudere dames uit het nabijgele gen verzorgingscentrum toe. „Leuk toch", zeggen ze tegen elkaar. .Alleen die muziek niet. En vroeger noemden we het ge woon rolschaatsen." De show begint. Met ingewik kelde bewegingen slalommen de vaklui tussen de pionnen. De professionals gaan steeds sneller en spectaculairder tus sen de plastic staanders door. Even later wordt er geskate- danst en natuurlijk ook van de schans gesprongen. Een van de skaters maakt een salto in de lucht. Daarna is de jeugd van Oegst geest aan de beurt. Boris Boom is erbij. Boris haalt capriolen uit op zijn bmx-fiets. Hij is lid van de skategroep van het Emma- plein in het dorp en stapte met zijn kornuiten destijds zonder schroom naar de wethouder om te vragen of er alsjeblieft een voorziening kon komen. „En nu zijn we hier vaak. Heel vaak. Elke dag eigenlijk." Boris schrijft zich in voor een clinic schansspringen. Lisa van Arend speelt op safe en gaat meedoen aan het slalomrijden. „Ik kan nog niet zo veel en wil wel eens wat anders leren." Een half uur later zigzagt ze moeiteloos tussen de pionnen door. „Go Lisa, go", wordt er geroepen. zoeterwoude - De avondspits kende gisteren op de A4 rich ting Amsterdam een kilometers lange file na een kettingbotsing ter hoogte van de afslag Zoeter- woude/Leiden. Een automobi list zag rond kwart voor vijf over het hoofd dat het verkeer voor hem tot stilstand was gekomen. Hij knalde op zijn voorganger, waarna er achter hem weer een auto op zijn wagen reed. Aan de voorkant van het ongeluk raak ten nog eens twee auto's be schadigd, doordat ze door het geweld van het ongeluk 'opge duwd' werden. Eén van de au to's die bij het ongeluk betrok ken waren, sloeg over de kop. De bestuurder is met onbekend letsel naar het LUMC gebracht. De politie sloot direct na het (advertentie) ongeluk alle rijstroken richting Amsterdam af. Een uur later werd één rijstrook geopend, om zes uur kwam er opnieuw een rijstrook vrij en een kwartier daarna werd ook de laatste baan vrijgegeven. De meldka mer van de politie verklaart dat het verkeer tot ter hoogte van Den Haag muurvast heeft ge staan. steeds zo, zegt hij, maar dan moet die afwijzing eerst formeel binnenzijn. „Het is toch vrij normaal om bezwaar te ma ken tegen een negatief besluit", zegt hij. Wethouder Van der Kooi van Zoeter woude heeft nog geen contact gehad met de voetbalvereniging over de kwes tie. Hij verwacht dat de club voetbalver eniging eerst het gesprek met de ge meente opent, voordat er met advocaten en juridische procedures geschermd wordt. w.kpn.com, Primafoon of bet 0900-0244 (C 0,10 per minuut). altijd dichtbij gevels, zoals ze straks te zien zijn aan de Rouboslaan. Illustratie: Van Hoogevest Groep

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 15