Ajax lijmt brokken met gesprek Kompisen: Zlatan var galen SPORT Alex Scholte: 'Competitie-opzet moet op de helling' Maradona vecht tegen opsluiting PSV zonder Bouma en Cocu Van der Vaart en Ibrahimovic praten onvrede uit Vitesse koploper na winst op Groningen seizoen g Schalken f0| (Waard - Tennisser chalken sluit zijn tennis- om fysieke redenen dig af. Dat heeft de Lim- gisteren laten weten. Hij nsdag in Valkenswaard sconferentie om zijn be- e te lichten. Schalken een tijdje met zijn ge- id. In juli meldde hij - voor het toernooi in In- olis wegens buikgriep en ld üerdoor ook het toer- n Toronto overslaan. oni agavond gaf hij in de onde in Washington op lij zich te moe voelde. kantoren in Kuip - De opening van ike toren in het Feyenoord- is voor onbepaalde tijd ld. Het was de bedoe- stadionbezoekers met van dit voetbalseizoen je konden wagen op het van wedstrijden en uit- aa De onderhandelingen 'als Lotto en Feyenoord over )R ogelijkheid zijn echter nt ipen op juridische com- s. „Het gaat minder ledig dan we dachten, op de Kansspelen zit x in elkaar. We zijn er na tuit", laat een Lotto- ,t, oerder weten. Getracht iet nieuwe kansspel nu ege het voetbalseizoen Li duceren. -duel Oranje Is uitverkocht 'et eerste kwalificatie- or het wereldkampioen- -^an Oranje tegen Tsje- 8 september in de Am- Arena, is uitverkocht, gingen de laatste van 10 kaarten van de hand. tl chische bond heeft ruim irten afgenomen. Voor •nduel tegen Liechten- september) in Stadion vaard zijn nog entreebe- leschikbaar. zaterdag 21 augustus 2004 ep Fischer wezen Een Japanse rechter steren in Tokyo het ap- Bobby Fischer om de ïgprocedures stop te P rerworpen. De 61-jarige reldkampioen schaken middellijk na de uit- jn hoger beroep. Fischer alles aan om uitwijzing Verenigde Staten te nen. Zo kondigde hij ag aan in het huwelijk te nemet de Japanse Miyoko iet hoofd van de Japan- ikfederatie. Door het k hoopt hij een Japans It te bemachtigen. wil met elsi praten >am - Hatem Trabelsi ch maandag melden bij verdediger, die nog zoenen onder contract, n gezicht tot op heden Ie hoofdstad laten zien. ïrhandelt al weken met maar kon het tot op liet eens worden over )intenis. De Londense eikte al wel overeen- ng met Ajax. Omdat een t :f akkoord uitblijft, wil (kampioen uitleg van de Trainer aast met landskampioen Ter Leede op nieuwe supercup door Loman Leefmans sassenheim - Ter Leede is in relatief korte tijd uitgegroeid tot de alleen heerser in het landelijke vrouwen- voetbal. Het eerste elftal, dat vandaag favoriet is voor het binnenhalen van de nieuwe supercup, werd in de afge lopen vier jaar drie keer landskampi oen. Maar terwijl de macht van Ter Leede groeit, maakt het nationale vrouwenvoetbal slechts mondjes maat progressie. Tijd voor verande ring, vindt trainer Alex Scholte. De Hagenaar steekt direct van wal. „De huidige opzet van de competitie moet op de helling. In de hoofdklasse moeten zes clubs komen in plaats van twaalf. Die zes spelen vier keer in plaats van twee keer tegen elkaar, het Schotse systeem dus. Daar worden de betrokken clubs én de speelsters beter van. Hang er ook een licentie systeem aan op voor verenigingen die ook een tweede elftal op niveau heb ben. Nu hebben we tegenstanders die het niveau domweg niet aankunnen en zich noodgedwongen negentig minuten ingraven. Daar schiet nie mand wat mee op." Dat het vrouwenvoetbal in Nederland nog een pure amateursport is, moet volgens Scholte ook veranderen. „We speelden laatst tegen een ploeg uit IJsland en dié traint al zes keer in de week. IJsland, zeg ik je. Ik zou ook dolgraag met de meiden van Ter Leede nog een of twee middagen ex tra trainen om te zien welk niveau ze dan kunnen halen. Maar goed, voor lopig winnen we ook met drie trai ningen per week." Scholte is gymleraar op een VMBO- school in Voorburg. Hij voetbalde bij de jeugdopleiding van ADO en coachte al op jonge leeftijd elftallen van Quick Steps (ook meisjes) en DU- NO. „Ik heb zelfs een seizoen bij een korfbalclub getraind waar mijn vrouw en kinderen spelen." Dat bleek toch niet helemaal zijn pas sie. Terug in de voetbalsport ging hij bij de KNVB aan de slag met de meis jesselectie onder veertien jaar en daar leerde hij zijn Haagse collega Sarina Wiegman kennen; recordintematio- nal en voormalig speelster van Ter Leede. Zij introduceerde Scholte drie seizoenen geleden bij de Sassen- heimse club als hoofdtrainer en op basis van het succes sindsdien, had ze een gelukkige hand. Zoals zijn voorbeeld over IJsland al aangeeft, is Scholte voorstander van een verdere professionalisering van het vrouwenvoetbal en op dat punt heeft hij ook wat ideeën. „Deel het Nederlands vrouwenelftal in een poule met jongens B-junioren. Dan spelen ze elke week, op woensdag, te gen goede tegenstanders waardoor de weerstand groeit." Ter Leede heeft nu een tweede elftal dat een middenmoter in de hoofd klasse zou zijn. Scholte: „Ik kom van ADO, de trainer van het tweede, Rini Blankenspoor, heeft een Ajax-verle- den en international Ilse Witteman bekommert zich om het jonge derde elftal. Daarom komen talenten zoals Karin van der Oever van Noordwijk en Priscilla de Vos van UVS naar ons. Ze weten dat ze voorlopig het eerste team niet halen, maar dat ze toch op niveau kunnen spelen en trainen. Kritiek van andere clubs is niet te recht. Laat ze zich maar eens afvra gen waaróm talenten bij Ter Leede willen komen." Scholte kent het trainersvak goed ge noeg om te weten dat zijn relatie met de roodgelen niet oneindig is. Wat hem betreft mag het nog wel even duren. „De organisatie is dusdanig goed dat ik me alleen met voetbal be zig hoef te houden. Dat is voor een trainer een ideale situatie." Scholte wijst op de supercup voor amateur clubs, een grote maar weinig fraaie bokaal op een kast in de bestuurska mer, die vorige week door het man- nenteam van Ter Leede werd gewon nen. „Naar hen gaat bij de club de meeste aandacht uit, maar in de slip stream worden wij meegezogen. En zaterdag na de strijd om onze super cup tegen bekerwinnaar Saestum staan er hier twee van die dingen." door Peter van Duyl Amsterdam - Zo snel als de relle tjes in de Arena tegenwoordig worden geboren, zo rap verdwij nen ze ook weer in de vergetel heid. Heel Ajax schudde op zijn grondvesten door het gedrag van Zlatan Ibrahimovic, woens dag tijdens de oefeninterland tussen Zweden en Nederland. Eén kringgesprek was voldoende om de Amsterdamse rijen weer hermetisch te sluiten. De brokstukken vlogen woens dag in Stockholm nog in het rond, maar gisterochtend wer den de stukjes in de catacom ben van de Arena zo goed en kwaad als het ging weer netjes aan elkaar gelijmd. Voor de training hield Ronald Koeman zijn spelers een half uurtje lan ger binnen en deed iedereen die daar behoefte aan had zijn zegje. „Het was een goed ge sprek", oordeelde Rafael van der Vaart monter. De aanvoerder was een van de hoofdrolspelers in de gebeurte nissen van woensdag. Hij werd door Ibrahimovic zo hard op de enkel geraakt dat hij zich moest laten vervangen. Ook morgen tegen NAC Breda zal hij ontbre ken. Het zat Van der Vaart voor al dwars dat Ibrahimovic na af loop niet even bij hem was ge weest om naar zijn blessure te informeren. De Zweed was zich, zoals ge woonlijk, van geen kwaad be wust. Hij bleef bij het stand punt dat alleen de harde over treding op Giovanni van Bronckhorst („Ik dacht dat hij ook hard in zou komen en pro beerde mezelf te beschermen") hem aan te rekenen was. „En na afloop ben ik Rafael gewoon misgelopen", zei Ibrahimovic. „Toen ik de kleedkamer bin nenkwam, was hij alweer weg. Een probleem? Ik heb geen pro bleem." Ook Van der Vaart sloot zich aan bij de herstelde orde in de Arena. De international nam zelfs een deel van de schuld op zich. „Ik reageerde misschien ook wat overdreven. Ik moest uitvallen, je denkt aan zondag. UITSLAGEN 1 PRIJSVRAGEN <y Day 3482, d.d. 20.08.2004 120 24.25.38 39.41.44 48.51. |1 74 77 78 n typefouten) TENNIS Vrouwen, 133.000 euro. Davenport (VSt/1) - O^terloh •4 6-1. Peng (Chn) - Jidkova (Rus) -1, Granville (VSO - Chladkova 6-1. Pennetta (lta/7) - Grande (Ita) »-|4. Zvonareva (Rus/2) - Antonella Ik (Ita) 6-4 7-6 llflf. Mannen. 413.000 euro. Mathieu (Fra) - Garcia (Chl) 7-6 :ef (VSt/1) - Pless (Den) 6-4 6-2. Kra- - Toersoenov (Rus/8) 7-6 7-6, Gambill (VSt) 7-5 5-7 6-2. VOETBAL Groningen 1-0 (1-0). 32. Janssen Isrechter Wiedemeijder Toeschou- er Vanavond: ADO Den i-Roda JC. PSV-AZ, tnte Morgen: Willem II R8C Roosendaal, Ajax- wp-FC Den Bosch Haag-NEC. RKC Waal- l-Feyenoord, NAC 8reda, 2 2 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 aag 1 4- 2 6- 1 5- 2 2- 0 3- 2 3- 2 1 1- 1 1 0- 0 0- 1 trades Almelo 0-2 (0-1). 30. Roe- i 90. Buikema 0-2 (strafschop). T"er: Koopman. Toeschouwers: kaart Guijo-Velasco (AG0W). Ta- Kies) n - Helmond Sport 4-0 (1-0). 18. 1-0, 73. Kolder 2-0, 77. Hooge- II. Hamming 4-0 Scheidsrechter-, J beschouwers: 2885. Gele kaart: Veendam FC Zwolle Heracles Volendam Fortuna S WV TOP Haarlem Excelsior Cambuur L. Sparta Eindhoven Emmen GA Eagles Stormv. MW Dordrecht Helmond Sp. AG0W 110 0 3 1 1 1 2 0 111 2 0 111 5- 0 3- 0 3- 0 5- 1 4- 2 2-, 0 5- 2 2- 2 2- 3 1- 4 2- 2 4- 5 3- 4 2- 3 2- 3 1- 3 2- 6 2- 6 WIELRENNEN I Sportbladets Lasse £2*-^ Ljungberg het i mitten: Vï skapade mycket VIKTIGT föEDOflflHOE! fr.s.st. imerpB stalls alia TV sandnmpr Iran Aten in set! ersttts mi en itotowentarsefle am tmtprish poesi. Terwijl bij Ajax de rijen gesloten werden, haalde de Zweedse pers hard uit: 'Zlatan var galen', oftewel 'Zlatan was gestoord'. Foto: GPD Ik was goed in vorm en nu ge beurt dit weer. Maar wat mij betreft is het uit de wereld. Ik ben de aanvoerder van Ajax, je kunt niet boos blijven." Of de spijtbetuiging van de aan voerder was ingefluisterd door zijn trainer werd gisteren niet duidelijk, maar Ronald Koeman wees de beschuldigende vinger ook in de richting van Van der Vaart. „De irritatie van Zlatan was niet goed, maar de reactie van Rafael na afloop was óók niet goed. Je bent ploeggeno ten, dan moet je elkaar be schermen, als één blok naar buiten treden. Het belang van de club moet altijd prevaleren." Koeman steunde Ibrahimovic in zijn mening dat alleen de overtreding op Van Bronck horst niet door de beugel kon. „De rest was niet bewust. Dat hebben de bondscoach en Louis van Gaal direct na de wedstrijd al gezegd en daar sluit ik me graag bij aan. Er was bij Zlatan wat frustratie en hij is nu eenmaal een type dat anders reageert. Maar gelukkig zijn we niet allemaal hetzelfde. Dat moet je accepteren en, als het nodig is, corrigeren." In de Ajax-kleedkamer kwam gisterochtend nog meer aan de orde. Er werd nog eens gerefe reerd aan het gedrag van Wes ley Sneijder tijdens de wedstrijd om de Johan Cruijff-schaal (hij riep 'fuck you' naar de bank) en de reactie van Ibrahimovic op zijn wissel tegen FC Twente af gelopen zondag (hij trapte bijna een reclamebord doormidden). „De laatste twee weken zijn we steeds weer bezig om aan te ge ven dat het elftal belangrijker is dan het individu", zei Koeman. „Het probleem in de voetballe rij is dat spelers tegenwoordig heel erg met zichzelf bezig zijn. Ze krijgen veel aandacht als ze goed spelen, zijn bezig met hun carrière na Ajax. Dat maakt het niet makkelijker." Koeman typeerde het gesprek van gisterochtend als 'verhelde rend' en hij rekent er dan ook op dat hij in dit opzicht voorlo pig geen problemen meer zal ondervinden. Hij eindigde zijn betoog met een verkapte waar schuwing. „Als je je het hele jaar met dit soort dingen moet bezighouden, kun je beter stop pen. Dus als dit doorgaat is het logisch dat er nog hardere maatregelen volgen, dat je een keer drastisch moet ingrijpen. Daar zijn al voorbeelden van." Daarmee verwees hij naar Mi- do, die anderhalf jaar geleden om disciplinaire redenen uit de selectie werd gezet. „Deze groep mist een type Chivu, ie mand die de baas is. Dus moet ik dat zijn. Ik laat mijn kop er niet afhakken, dan hak ik liever zelf iets af." 'Haal me hier alsjeblieft weg' door onze correspondent Frans Lindenkamp sao paulo - Laat me hier niet een langzame dood sterven. Een huilende Diego Maradona heeft deze boodschap de we reld ingestuurd vanuit de Del Parque-ontwenningskliniek even buiten de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires, waar hij behandeld wordt voor zijn hardnekkige cocaïneverslaving. Het televisiekanaal America in terviewde de voetbalcrack van weleer, zonder medeweten van de doktoren, door een op een kier staande deur van de kli niek. „Ik hou het hier niet meer uit. Haal me hier weg", smeekte Maradona met betraande ogen. „Ze kunnen al mijn geld krij gen. Zo veel heb ik toch niet meer. Ik heb er alles voor over om naar Zwitserland te gaan om daar behandeld te wor den." Eerder had Maradona al ge klaagd dat de kliniek overwe gend bestaat uit patiënten aan wie een steekje los zit. „Er is hier iemand die denkt dat hij Napoleon is. Niemand gelooft dat ik Maradona ben." De smeekbede om 'vrijgelaten' te worden was de tweede bin nen korte tijd. Verleden week vroeg Maradona, op audiëntie in het Casa Rosada-paleis, aan de Argentijnse president Nestor Kirchner of hij zijn zelfbeschik kingsrecht kon terugkrijgen. Het staatshoofd hoorde hem vriendelijk aan, doch zei ach teraf dat hij hierover niet kan beslissen. Pluisje, zoals zijn bijnaam in Argentinië luidt, kon in mei in de Del Parque-kliniek worden opgenomen nadat justitie er mee akkoord was gegaan dat zijn naaste familie het beschik kingsrecht over hem verkreeg. De maatregel is bedoeld om Maradona tegen zichzelf te be schermen. In april balanceerde Maradona (43) op de rand van de dood na een serie snuif- en eetescapades. Zijn privé-arts Alfredo Cahe verklaarde gisteren dat het Ma- Diego Maradona. Foto: Reuters radona's diepste wens is om te rug te gaan naar Cuba. Daar wil hij zijn behandeling tegen zijn cocaïneverslaving voortzetten, hoewel Cahe ook Zwitserland als een serieuze optie noemde. Maar Maradona's familie wei gert hem naar het buitenland te laten vertrekken. Met name zijn ex-vrouw Claudia, moeder van zijn beide dochters, is fel tegen. Gisteren werd duidelijk waar om. De Mexicaanse krant Re cord publiceerde een artikel waaruit blijkt dat Maradona in de La Pradera-ontwenningskli niek in het Cubaanse Havana vrijelijk over cocaïne beschikte. Ook zijn foto's afgedrukt van een spiernaakte Maradona. De foto's zijn verkregen van video opnamen, die zijn gemaakt tij dens de talrijke feesten die Ma radona binnen de kliniek zou hebben gehouden. Volgens Re cord zou het orgieën betreffen. Op de banden komt ook zijn Cubaanse vriendin Adonay Fruto voor, die zwanger van hem zou zijn. Cahe legde gisteren uit dat het Argentijnse idool intussen de eerste behandelingsfase heeft afgesloten en dat nu een lange behandelingsperiode wacht om de drugs voorgoed uit zijn leven te bannen. Volgens Cahe heeft Maradona veel last van zijn luchtwegen. Ook heeft hij zijn zenuwen nog steeds niet onder bedwang. Dat vertaalt zich in dwangmatig eten. Na aanvan kelijk te zijn afgevallen, is hij weer zeven kilo aangekomen. Hobbelen (Helmond Sport) Cambuur Leeuwarden - TOP Oss 1-0 (0-0). 51. Van Dijk 1-0 Scheidsrechter. Sterk. Toe schouwers. 4032. Gele kaart. Houwing (Cam buur). Smeekes. Rinhena (Top-Oss). FC Dordrecht - Fortuna Sittarcf 1-1 (0-0). 50 G. de Nooijer 1-0, 68. Derksen 1-1. Scheids rechter Kuipers. Toeschouwers 1600. Gele kaart: Van der Meer. Van der Pennen (Dor drecht). Hermans. Op den Kamp (Fortuna Sit- tard). FC Eindhoven - Emmen 3-3 (1-3). 7. Laponder (strafschop) 1-0, 16. Junqueira 1-1. 29. Cos ting 1-2 (strafschop). 43. Junqueira 1-3, 62 Van de Langenberg 2-3. 76. Laponder 3-3 (strafschop) Scheidsrechter: Zeinstra. Toe schouwers: 1412. Gele kaart: Prommayon, Smits, Van Adelberg (Eindhoven), Van Wetser- op. Junqueira, Prinsen, Tevreden. Feijr. (Em men). FC Zwolle - Haarlem 2-0 (0-0). 53. Lim-Duan 1-0,90 Berger 2-0 (strafschop) Scheidsrech ter: Van Meenen. Toeschouwers: 3748 Gele kaart Witteman (Haarlem). MW - FC Volendam 1-1 (1-0). 33. Aelbrecht 1-0, 55. Fung A Wing 1-1 Scheidsrechter Janssen. Toeschouwers 2578. Geel Verberne (MW). Steur. Cruz Vicente (Volendam) Stormvogels Telstar - Go Ahead Eagles 2-2 (0- 0). 53 Kantelberg 1-0, 60. Kuiper 2-0 (eigen doelpunt), 62. Marbus 2-1, 80 Van den Herik 2-2. Scheidsrechter: Liesveld. Toeschouwers: 1337. Gele kaart- Kuiper (Go Ahead). WV - Excelsior 2-0 (1-0). 42. Jacobs 1-0, 74 Jacobs 2-0. Scheidsrechter: Van Huiten. Toe schouwers-. 4033. Eindhovenaren azen op Argentijnse sensatie Groninger Paul Matthijs (midden) troeft de Vitessenaren Matthew Amoah (rechts) en Igor Gluscevic af. Foto: ANP/Ed Oudenaarden Limoges, Frankrijk. Ronde van Limousin. Eindstand na vier etappes: 1. Fedrigo (Fra) 16 57.11, 2. Calcagm (Zwi) 0.46, 3. Remer (Fra) 0.48, 4. Perez-Rodriguez (Spa) 0.57, 5. Lemos (Spa) 1 44, 6. Robin (Fra) 1.50. arnhem/anp - Het zo geplaag de Vitesse staat na twee wed strijden in de eredivisie fier bo venaan de ranglijst. Door een 1- 0 overwinning op FC Gronin gen mogen de Arnhemmers zich voor tenminste 24 uur lijst aanvoerder noemen in de Hol land Casino Eredivisie. Het blijft een raar idee. Failliet was de Arnhemse club vorig seizoen, op sterven na dood. In het duel tegen FC Groningen kon trainer Edward Sturing desondanks een beroep doen op topspelers als Yakubu, Vre- ven, Gluscevic en Knopper. De Gelderse koopwoede leidde de afgelopen weken al tot veel ge fronste wenkbrauwen bij ande re clubs in de eredivisie, vooral bij die verenigingen die afgelo pen zomer met pijn en moeite hun selecties op peil kregen. Tegen FC Groningen speelde Vitesse leuk, aantrekkelijk en vooral aanvallend voetbal. De fensief is de Arnhemse ploeg kwetsbaar, waardoor het aan trekken van een goede ervaren verdediger nog altijd prioriteit heeft. Feyenoorder Peter van den Berg staat hoog op het ver langlijstje. Zelf heeft hij al aan gegeven graag in Arnhem te ko men spelen. Als Groningen in het Gelredo- me wat beter met de kansen was omgegaan, had de ploeg wellicht gekregen waar het recht op had gehad. Uit een scherpe counter schoot Mat thijs voor rust op de paal. Ook na de pauze waren de noorder lingen vaak gevaarlijk. In de tweede helft was de ploeg veruit het gevaarlijkst. Vitesse had voor rust het beste van het spel, combineerde soms oogstrelend en had in die fase een groot veldoverwicht. Dat alleen Jans sen na ruim een half uur uit een prachtige vrije trap scoorde en daarmee tekende voor de eind stand (1-0), was niet in over eenstemming met het wed strijdbeeld. door Frans van den Nieuwenhof eindhoven - Op halve kracht moet PSV vanavond vol aan de bak in de eerste thuiswedstrijd van het seizoen. Trainer Guus Hiddink moest gisteren twee zware tegenvallers incasseren. Wilfred Bouma en Phillip Cocu zijn tegen AZ niet inzetbaar. Het is hoogst onzeker of zij woensdag kunnen meespelen tegen Rode Ster. Cocu kampt met een longontsteking, Bouma met een virusinfectie. Volgens clubarts Tjarda Weber valt maandag de beslissing of ze in het Champions League-duel van woensdag van de partij kunnen zijn. Beide kwalen zijn moeilijk te behandelen, aldus Weber. Bouma klaagt al twee weken over ernstige vermoeidheid. Bij hem is bloedarmoede gecon stateerd, het gevolg van een virale infectie. „Het risico be staat dat hij door overbelasting nog verder van huis raakt. Van daar dat we hem voorlopig rust hebben voorgeschreven." Na het weekeinde volgt een nieuw bloedonderzoek. In het slecht ste geval is Bouma nog weken uitgeschakeld, maar daaraan wil Weber niet denken. „Boven dien wil Fred zelf dolgraag zo snel mogelijk weer aan de bak." Cocu kampt met een lichte longontsteking. Ook hem is rust voorgeschreven. Guus Hiddink toonde zich gisteren weinig hoopvol. „Phillip is in een paar dagen toch sterk verzwakt. Het zijn twee zware tegenvallers." Hiddink had gehoopt dat Cocu de afgelopen week kon gebrui ken om weer topfit te worden. Met bondscoach Marco van Basten had hij afgesproken dat de routinier niet zou worden geselecteerd voor de oefenin terland tegen Zweden. „Hij is een van de kapstokken die je nodig hebt in een moeilijke voorbereiding als deze. Wan neer zo iemand wegvalt, voelt de hele ploeg dat." Waarschijnlijk neemt Mark van Bommel de centrale rol op het middenveld over en speelt Theo Lucius rechts op het mid denveld. Voor Van Bommel is het mogelijk zijn laatste thuis wedstrijd in dienst van PSV. Naar alle waarschijnlijkheid wordt hij eind volgende week, na het duel met Rode Ster, ge transfereerd naar Borussia Dortmund. PSV heeft op zijn beurt een bod van tien miljoen euro gedaan op het grootste talent van Zuid- Amerika, Boca Juniors-aanval ler Carlos Tevez. De Argentijnse topclub is bereid vanaf 2005 mee te werken aan een vertrek van de twintigjarige internatio nal. In de jacht op Tevez ondervindt PSV concurrentie van Bayern München, dat eerder dit jaar een bod van dertien miljoen euro deed. Tevez wilde toen nog niet weg uit Argentinië. Hij was bang dat zijn ouders en zijn vier broertjes zijn vertrek niet zouden kunnen verteren. „Zij gingen bijna dood van dat idee", verklaarde Tevez toen in de Argentijnse pers. Bovendien vreesde hij voor aanpassings problemen in Duitsland. Nu liggen de kaarten anders. PSV-trainer Guus Hiddink en voorzitter Harry van Raaij be zochten afgelopen week de Olympische Spelen in Athene, waar Tevez met Argentinië ac tief is. Daar legden zij contact met de speler en diens zaak waarnemers. Boca Juniors- voorzitter Mauricio Macri neemt de belangstelling van PSV serieus. „De financiële si tuatie van de club noopt ons niet tot verkoop van onze beste speler, maar als een voetballer weg wil, kunnen wij hem niet tegenhouden." Naar verluidt bedingt Boca Juniors hoge re transfersom dan de tien mil joen euro die PSV geboden heeft. Gesproken wordt over een vraagprijs van vijftien mil joen euro. Tevez werd in 2003 gekozen tot beste speler van Zuid-Amerika. In eigen land wordt hij gezien als de grootste sensatie sinds Diego Maradona. Tevez, even als Maradona afkomstig uit een arme buurt in Buenos Aires, kwam op twaalfjarige leeftijd bij Boca juniors terecht. Als zeven tienjarige debuteerde hij in het eerste elftal. Vorig jaar werd hij topscorer van zijn land. Ook won hij met Boca de Copa Li- bertadores, vergelijkbaar met de Champions League, en de wereldbeker voor clubteams. Kledingsponsor Nike ziet in Te vez een van zijn belangrijkste boegbeelden in Zuid-Amerika.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 27