Incident legt verhoudingen bij Ajax bloot SPORT Martin Verkerk moet ook US Open laten lopen Marnix Engels, alleskunner op een atletiekbaan 1= Formule-1-test Albers uitgesteld LU der Vaart r tegen NAC Van der Vaart wil gesprek Huta Galung en Van Delft in Future-toemooi TEAN ATHENS 2004 schap huurt van Vitesse hm- De Graafschap ior de rest van het voet- Cen Mamadou Zongo OEse. D 23-jarige uit Faso afkomstige aan- Iper direct de selectie ctif oetinchemse club ver- t la lin ybalsters in selectie lan Icern- Spelverdeelsters Kim n Riëtte Fledderus id in nationale volley- zat ge. Ze maken deel uit irlopige ploeg van )or het kwalificatie ivoor de Grand Prix, ich Avital Selinger ral September uiteindelijk vrouwen naar Tur- lens raakte begin dit geblesseerd aan de lte a8fek naar het ziekenhuis GENDA „ATEÜRVOETBAL Zaterdag (14.30): Argon - ARC (18.00), 67 - Valken '68, FC Lisse luin - Alphia, Schijndel - .00), Schevemngen - Alph. Alph. Boys-za, SJC - Lugdunum O-Noordwijk, Rijnsb. Boys-To eede - Urk, UVS Al - Lugdunum- Og - L iden, Voorschoten-zo - Dal- 'W >HC (Piet Boot Bokaal met UDO, ASC (14.00), Spirit met Koude- B 10), Stormvogels met Katwijk ni Zondag (14.00): SJZ-Warmunda, Meer- FC Lisse-zo - Foreholte, WSB - g( ilmgen - UVS comb, Kickers '69 - *FC Boshuizen lestlandia met UVS AALD VOETBAL Vanavond sse-FC Groningen Veendam - Helmond Sport - ir, FC Zwolle - Haarlem, MW - Cambuur - TOP, FC Eindhoven OW - Heracles, Stormvogels/Tel les, FC Dordrecht - Fortuna S. Zaterdag IV - AZ, Heerenveen - Roda JC, inte, ADO Den Haag - NEC Zondag - NAC, De Graafschap - FC Utrecht - RBC, Willem II - Fey- UWENVOETBAL Zaterdag n Ijtter (14.30): DTS- FC Rijnvogels n, - HZW, Ter Leede 2 - Oranje F .30) Bn|a€stum - Ter Leede Zondag ïjeker (14.00): RKHW - Alkmama, w ir.n IC (11.30) CRICKET Zondag Ajax L-Quick H 2 (11.00) TeHaDoOpen pen dulen RUGBY kk",): OIOK - Ascrum SOFTBAL Lisse Flags - Bandaikas Danger Adegeest - Schiedam (zo. P« VIELRENNEN iei de if'onde (za. 12.00) un/Nwl (zo. 9.30) 'BO toerfietsen (zondag) rdl '"Streek, Ter Specke (9.00) Kanalenrit, 35 of 60 km (8.30) S( oe SLAGEN 'BIJSVR ACEN Lucky Day 3481, t3 let Ifp 'naars 5.431 ledrag e. 42.004,00 f eelnames: 17.546 Day 3481, d.d. 19.08.2004 n4l3.15.16 21.22.23.34.36. •58.62.70 vrijdag 20 AUGUSTUS 2004 Tennisser mag door schouderblessure maand geen racket aanraken door Martijn van Beeten amsterdam/gpd - Martin Verkerk ontbreekt van af 30 augustus op de US Open in New York. De 25-jarige tennisser heeft last van een schouder blessure en mag minstens een maand geen rac ket aanraken. De tennisser uit Alphen aan den Rijn hoopt begin oktober fit genoeg te zijn voor het indoorseizoen. Verkerk, die zich eerder al had afgemeld voor de Olympische Spelen, kreeg dus een tweede teleur stelling te slikken. „Het is moeilijk voor hem", zegt zijn Nieuw-Zeelandse coach Nick Carr. „Hij heeft in de tweede helft van het jaar geen punten te verdedigen en was klaar om de toptwintig op nieuw te bestormen. Hij is fit, kilo's lichter en heeft aan spierkracht gewonnen." De finalist van Roland Garros in 2003 liep medio juli in Amersfoort, waar hij de Dutch Open won, een blessure op aan een borstspier. Die blessure heelde langzaam en dwong Verkerk de Spelen te laten schieten. Nu heeft de tennisser geen last meer van de borstspier, maar werpt een nieuwe kwetsuur hem terug. „Die schouder," vertelt Carr, „was in Utrecht al onderzocht, maar toen was er weinig te zien. Daarom is Martin voor een second opinion naar Berlijn gegaan, naar een au toriteit op het gebied van schouders die ook Pete Sampras en andere topsporters heeft geholpen. Er zijn ontstekingen gevonden in de schouder, boven het sleutelbeen." Het was meteen duidelijk dat Verkerk de US Open, het vierde Grand Slam-toemooi van het jaar, wel kon vergeten. Sterker nog, de komende maand staat volledig in het teken van revalide ren, van het sterker maken van de schouder. Het racket blijft opgeborgen. De 25-jarige Verkerk weet dat hij voorzichtig moet zijn met de schouder, het gewricht dat het meest kwetsbaar is bij servicekanonnen. Patrick Rafter en Goran Ivanisevic sloopten de schouder volledig. Dat wil Verkerk voorkomen, weet ook Carr. „Nu is het nog een kwestie van onder houdswerk en niet van een carrièrebedreigende blessure. Na zeven of acht jaar toptennis weet je dat je tegen dit soort problemen aanloopt. Het is zaak om te weten wanneer je rust moet nemen." Verkerk, nu nummer veertig op de internationale ranglijst, staat dus voorlopig buitenspel. Over een maand wordt gekeken of zijn lichaam weer mag worden belast op de tennisbaan. Verkerk: „We richten ons op de start van het in- doorcircuit", herhaalt Carr, „maar als we langer moeten wachten, dan is het niet anders. Dan worden de Australian Open in januari ons doel. Eerst moet die schouder helen." dordrecht/anp - De formule-l-" test die Christijan Albers in sep tember zou afwerken bij het team van Jordan is uitgesteld tot december. De succesvolle Nederlandse DTM-coureur wil zich volledig richten op de Duitse tourwagenklasse, waarin hij nog steeds kans heeft op de eindzege. Albers: „In overleg met mijn sponsor, Jordan Grand Prix Team, en mijn management is besloten de testsessie uit te stel len. Ik ben erg enthousiast over de test bij Jordan en waardeer hun flexibiliteit." jam - Rafael van der ast zondag hoogstwaar- khet duel van zijn club k NAC Breda. De mid- fer ondervindt te veel de enkelblessure die hij in de vriendschappe- erland tegen Zweden )e medische staf van er vanuit dat de bles- der Vaart niet al te P js de kant zal houden. >d raakte woensdag ge- 1 na een stevige actie Dgenoot Zlatan Ibra- Van der Vaart moest verlaten en in eerste werd gevreesd dat hij guitenspel zou staan. erl£t er nu naar uitziet, t Van der Vaart be- eÉij heeft de enkelban- ]gkt, maar de artsen in zagen geen aanleiding der Vaart voor extra Amsterdam - Een onschuldige oefeninterland legde woensdag avond de sfeer in de kleedkamer van Ajax genadeloos bloot. Tot verbijstering van zijn eigen ploeggenoten ging Zlatan Ibra- himovic in het duel tussen Zwe den en Nederland als een hout hakker te keer. Tot de slachtof fers behoorden onder anderen zijn collega-Ajacieden Rafael van der Vaart en John Heitinga. De eerste wil een gesprek met de Zweed. Al na vier minuten vriend schappelijk voetbal raakte Ibra- himovic zijn clubgenoot Van der Vaart zo hard op de enkel dat die zich kermend van de pijn moest laten vervangen. Nog in de eerste helft beukte de Zweed Giovanni van Bronck- horst met grof geweld tegen de vlakte en na de rust trof de Aja- cied zijn clubgenoot Heitinga vol in de rug. Tot slot voerde de getergd ogende Ibrahimovic een verbale oorlog met Edgar Davids, die voor het oog van de camera's zijn hoogtepunt be reikte toen de aanvaller per soonlijk voor 2-2 had getekend. De Zweedse pers had gisteren geen goed woord over voor het gedrag van Ibrahimovic. dat met woord en beeld aan de kaak werd gesteld. De aanvaller reageerde na afloop van de in terland laconiek. Volgens hem was de actie waarbij Van der Vaart geblesseerd raakte een normaal duel, waarbij hij slechts de bal beschermde. Hij gaf toe dat hij Van Bronckhorst ongelukkig raakte, maar ont kende dat er opzet in het spel was. De scheldpartij aan het adres van Edgar Davids deed Ibrahimovic af als een grap. De internationals van Oranje konden er in elk geval niet om lachen, de Ajacieden voorop. Van der Vaart zei woensdag in Zweden al onomwonden dat er aan zijn Zweedse ploeggenoot 'een steekje los zit', diens ge drag typeerde hij als 'belache lijk'. De aanvoerder van Ajax voegde er gisteren aan toe, dat er eerst gesproken moet wor den voordat het duo samen verder kan. Het zat Van der Vaart vooral dwars dat Ibra himovic na afloop niet even had geïnformeerd hoe het met hem was. Het door Van der Vaart ge vraagde gesprek kwam er giste ren nog niet, maar de inciden ten van woensdagavond waren op de ochtendtraining ook on der de spelers het gesprek van de dag. „Iedereen vindt daar natuurlijk wel iets van", aldus Wesley Sneijder, woensdag de vervanger van Van der Vaart. „Wat ffij bij Rafael deed, daar lopen de meningen over uiteen. Het irriteerde mij ook dat hij na afloop niet even naar Rafael is toegekomen. Dan ga je toch twijfelen. Als je iemand per on geluk raakt, stap je toch later even op hem af? En voor mijn gevoel schopte hij Johnny Hei tinga wel expres. Dat kan niet. Je bent teamgenoten, hebt el kaar straks weer hard nodig." Zelf had hij woensdag nauwe lijks contact met zijn Zweedse ploeggenoot, noch in het veld noch na afloop. Slechts na de 2- 2, toen Ibrahimovic het woord tot Davids richtte, sprak Sneij der hem toe. „Ik heb gezegd dat hij een keer op moest houden." Sneijder kan zich voorstellen dat de buitenwereld een rare indruk krijgt van de onderlinge sfeer bij Ajax. Eerst was er zijn eigen uitbarsting tijdens het duel om de Johan Cruijff- schaal, zondag baalden Van der Vaart en Ibrahimovic samen nog opzichtig van hun wissel tegen FC Twente en nu schopt de vaste nummer 9 zijn eigen ploeggenoten bont en blauw. „Maar waar dit vandaan komt? Ik zou het echt niet weten", zegt de middenvelder. „We hebben een hoop buitenlan ders, dat is toch altijd anders, door Peter Klein alphen aan den rijn - Jesse Huta Galung vervult komende week de rol van regiotopper bij het internationale 25.000 dollar Future-toemooi van TEAN in Alphen aan den Rijn. De pas 18-jarige Hillegommer krijgt ondersteuning van Rijnsburger Bart van Delft, die na samen spraak tussen toernooidirecteur Henk Hamming en de tech nisch directeur van de KNLTB Hans Felius de laatste wildcard kreeg toebedeeld. In Alphen wordt stilletjes ge hoopt op een nieuwe stunt van Huta Galung. De Hillegommer maakte dit jaar zijn debuut in het internationale tennis en rukte in acht maanden met zeer opmerkelijke resultaten op naar plaats 500 van de wereldrang lijst. Begin juni schreef Huta Galung al zijn eerste toernooi zege in een 15.000 dollar Futu re-toemooi in Spanje op zijn naam. En nog maar enkele we ken geleden stuntte hij met een stek bij de beste acht bij de Hil versum Open, met sensationele zeges op voormalige mondiale top-100 spelers als de Costari- caan Marin en de Duitser Eis ner. Drie van de vier hoogst ge plaatste spelers komen uit Bel gië. Stefan Wauters, de num mer 292 van de wereldranglijst, is het sterkst ingeschaald. VRAAG HET JEROEN Rafael van der Vaart, die zich erg opwond over het gedrag van Ibrahimovic, in actie in de competitiewed strijd vorige week tegen FC Twente. Archieffoto ANP/Vincent Jannink die vormen een beetje een kliek. En de Nederlandse jon gens trekken ook wel naar el kaar toe. Misschien is dat best logisch, maar dit mag in elk ge val nooit gebeuren. Hier moet over gesproken worden, want dit moet zo snel mogelijk de wereld uit." In alle opwinding ging Zlatan Ibrahimovic na afloop toch met het shirt van een Ajacied om de schouders van het veld. Hij ruil de zijn gele tricot met dat van Nigel de Jong, zo'n beetje de enige ploeggenoot die hij woensdag niet raakte. Van der Vaart suggereerde dat de Zweed 'alleen Nigel de Jong met rust liet, omdat hij met hem bij Ajax een beetje optrekt.' Een dag later wil diezelfde De Jong niet al te diep ingaan op de zaak. „Eigenlijk heb ik er niet zoveel zin in om hierover naar buiten te treden. Want dan ontstaan er al gauw weer twee kampen en ik wil daar niet aan meewerken. Dit soort dingen gebeurt tijdens een wedstrijd en zeker bij een landenwed- strijd. We moeten het proberen intern op te lossen, met elkaar praten om eruit te komen. Het belang van Ajax staat nu weer voorop." De Jong heeft in elk geval geen zin tussen de partijen in te be landen. „Nee, ik heb helemaal geen zin om als een soort be middelaar te gaan optreden in deze kwestie. Dat is ook hele maal niet aan de orde. De jon gens moeten er met elkaar uit zien te komen, zondag moeten we weer samen op het veld staan, dat is het belangrijkste." Na afloop van de wedstrijd hebben we het er wel heel eventjes over gehad wat er is gebeurd in het veld. Maar ja, ik denk dat we dat niet op straat moeten gooien." Ajax-trainer trainer Ronald Koeman heeft voor vandaag een gesprek aangekondigd met de betrokkenen en wilde voor uitlopend op die bijeenkomst niet reageren op de affaire rond de Zweedse spits. In de Tour de France wordt met oortelefoontjes gewerkt. Gebeurt dat op de baan tijdens de Olympische Spelen ook? Pieter Bouma, Lisse. „Nee. Voordat we van start gaan weten we al wat voor tussentij den we moeten rijden. Om het Nederlands record te verbeteren zijn rondetijden van 14,9 secon den nodig. Bondscoach Peter Pieters staat, net als bij het schaatsen, met een rondebord langs de kant. De inspanning die wij leveren duurt ook vrij kort. Op basis van de trainingen weten we ook hoe snel de wie lerbaan van Athene is. Hij is vrij snel. De bochten zijn wel korter dan onze thuisbasis in Alkmaar. De baan is aan de kant van de finish afgesloten, maar aan de andere zijde heeft de lucht tus sen de tribune en het dak vrij spel. Van windcirculatie hebben we nog geen last gehad Of het gebruik van oortelefoontjes op de baan verboden is, weet ik niet, maar we hebben ze ook niet nodig. Leidenaar Jeroen Straathof (31) komt op 22 augustus in actie op het onderdeel vier kilometer ploegachtervolging. Een dag la ter volgt voor de beste ploegen de finale en de strijd om het brons. Eerder was Straathof als schaatser actief tijdens de Win terspelen van Lillehammer (ne gende op de 1500 meter) en de Paralympics van Sydney (goud op de tandem met Jan Mulder). Wilt u een vraag aan Jeroen stellen, stuur dan een een brief naar de Sportredactie van het Leidsch Dag blad, Postbus 54, 2300 AB Leiden. E- mailen is uiteraard ook mogelijk: sportredactie.ld@hdc.nl Zondag Blue Hitters- Adegeest (14.00) Schiedam - Key Town Hitters IARDENSPORT Zondag -Renbaan Duindigt, Vierjarigen v «p (zo. 13.30) V! kampioenschap van Zuid-Holland Oegstgeestenaar vertegenwoordigt Nederland bij wereldkampioenschap twintigkamp door Lukas van der Storm oegstgeest - 24.710 meter hard lopen, plus nog wat aanloopjes voor de veldnummers. Dat is wat een twintigkamper in een weekend in wedstrijdvorm af legt. Op de incourante 'double- decathlon' vindt komend week end in het Engelse Gateshead de officieuze wereldtitelstrijd plaats. Oegstgeestenaar Mamix Engels is een van de twee Ne derlandse deelnemers. Engels weet inmiddels waar hij aan begint. Vorig jaar maakte hij in Delft zijn debuut op de enige twintigkamp die Neder land rijk is. „Drie jaar geleden las ik voor het eerst iets over deze discipline. Bij AV '40 in Delft wilde men voor het eerst in Nederland een twintigkamp organiseren. Dat leek me een mooie uitdaging, maar ik heb er uiteindelijk niet veel meer over gehoord. Ik was het al weer bij na vergeten, totdat ik twee jaar geleden een artikel in De Volks- laant las over de verrichtingen van Rick Wassenaar (Voormalig Nederlands kampioen op de tienkamp en oud-lid van AV de Marnix Engels. Foto:Mark Lamers Spartaan uit Lisse - red) op de ze discipline. Omdat de twintig kamp ook het volgende jaar ge houden zou worden, heb ik me toen ingeschreven en meege daan." De voorbereiding op rijn eerste twintigkamp was, mede vanwe ge een blessure, zeer kort. „Vo rig jaar heb ik me tot begin au gustus nog gewoon beperkt tot mijn favoriete onderdeel hoog springen. Ik kende daarop dan ook een vrij goed jaar, ik sprong voor het eerst over twee meter en was negende bij het Neder lands kampioenschap. Net bij mijn laatste hoogspringwed strijd liep ik een flinke verrek king aan mijn hamstring op. Ik moest drie tot vier weken her stellen. Voor die tijd heb ik een kaart gekocht voor een fitness centrum, want de twintigkamp wilde ik niet missen. Daar heb ik eerst full-time op de home trainer gezeten en ben daarna weer wat meer gaan lopen. Ge lukkig herstelde ik goed, maar ik had nog maar twee weken om te trainen voor de twintig kamp." Toch ging het de lange alles kunner goed af in Delft. Met name op de loop- en spring- nummers scoorde de atleet van Leiden Atletiek goed en hij ein digde na twee dagen met een zeer kleine achterstand als tweede. „Op een twintigkamp heb ik het voordeel dat ik een goede loper ben. Ten opzichte van een tienkamp komen er veel extra loopnummers bij om aan de twintig onderdelen te komen. Omdat ik geen goede werper ben, kom ik in een regu liere meerkamp tekort, maar de relatieve invloed van werpnum- mers is veel kleiner in de twin tigkamp. Door al die loopnum mers zal een echte tienkamper weer nooit kunnen uitblinken op de dubbele meerkamp. De winnaar vorig jaar in Delft was dan <x>k ongeveer hetzelfde ty pe atleet als ik. Je moet voor een goede twintigkamp vroeg begonnen rijn met atletiek en over een uitstekende conditie beschikken." De atleet van Leiden atletiek voldoet aan deze voorwaarden. Als junior was Engels vijf jaar terug Nederlands kampioen hinkstapspringen. Vanwege de (te) zware belasting aan de en kels richtte hij zich echter voor namelijk op het hoogspringen. Ook op de loopnummers scoort de Oegstgeestenaar goed. Twee weken terug legde hij in de voorbereiding op zijn twintig kamp een 800 meter ruim bin nen de twee minuten af zonder veel specifieke training. Natuurlijk deed ook bij Engels het gestel wel pijn na afloop van de twintig onderdelen bij rijn debuut in Delft. „Ik had het behoorlijk gehad aan het einde van het programma vorig jaar. Ik was op de afsluitende 10.000 meter nog erg diep gegaan en had na de eerste dag al veel last van mijn kuiten. Ik had aan het eind geen stem meer over en mijn hele lichaam deed pijn." In rijn,achterhoofd heeft Engels het Nederlands record van de man die hem het voorbeeld gaf, Rick Wassenaar. „Twee jaar ge leden haalde Rick een totaal van 11.809 punten. Vorig jaar had ik precies 350 punten min der. Dat is een behoorlijke mar ge, maar wel te overbruggen. Ik heb me met name op de loop- nummers goed voorbereid en weet wat me te wachten staat. Ik denk dat ik de belasting voor De onderdelen van de twintig- kamp met de scores van En gels vorig jaar in Delft 1. 100 meter 12,00 2. Verspringen 6,08 3. 200 meter horden 26,75 4. Kogelstoten 9,46 5. 5.000 meter 17.57.95 800 meter 2.05,91 7. Hoogspringen 1, 8. 400 meter 53,88 ,90 9. Kogelslingeren 23,19 10. 3.000 meter steeple-chase 11.15,50 11.110 meter horden 17,09 12. Discuswerpen 21,50 13. 200 meter 24,59 14. Polsstokhoogspringen 3,20 15. 3.000 meter 10.30,70 16. 400 meter horden 61,14 17. Speerwerpen 40,18 18. 1.500 meter 4.43,16 19. Hinkstapspringen 13,25 20. 101000 meter 41.36,30 mijn kuiten beter heb kunnen trainen. Dat moet met name op de tweede dag terug te zien rijn in de resultaten. Maar als het weer wat tegenzit is het niet realistisch om te denken dat ik aan dat record kom. Dat record is trouwens net zo offickus als het wereldkampioenscrap. Waar ik eindig in het veld zie ik wel, ik ken natuurlijk niet alle buitenlandse deelnemers." In Gateshead is sprake van een echt internationaal veld. Vooral Groot-Brittannië en Oostenrijk rijn goed vertegenwoordigd in de Noord-Engelse stad, maar ook Australiërs, Zuid-Afrikanen, Esten, Finnen, Japanners en nog vele andere nationaliteiten staan aan de start. Engels gaat voor de tweede keer in rijn le ven de uitdaging aan, nu alleen wat verder van huis. Een uitda ging, dat is toch ook wat hij er vooral in riet. „Het is net als een berg uit de Tour de France op fietsen. Aan het eind heb je een euforisch gevoel dat je het gehaald hebt."

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 21