REGIO Meer ruimf voor hotelï in Katwijld Bestuur Alphense LP treedt af en blijft aan Ik heb het gevoel dat ik een zinkend schip verlaat' Krakers Hoofdstraat 61 vertrokken Opaclub Udo Golf trekt de knip 'Noordwijk had geen geld voor show op zee' Valkenburger aangehouden na wilde achtervolg zt 'Bij zo'n club wil je toch niet horen?' Chapeau Eikenhorst: imago-impuls voor Wassenaar B en W willen terugloop kerer De bieb glijdt als zand tussen onze vingers vandaan PROTESTEER handtekening oegstgeest - De Opaclub van Udo Golf heeft gisteren 590 eu ro gedoneerd aan De Walnoot in Leiden (Strausspad). De Wal noot is een dagopvangcentrum voor kinderen met verstandelij ke en/of lichamelijke handicap. Wie kan golfen en kleinkinde ren heeft kan zich aanmelden bij de Opaclub van de Oegst- geestse golfvereniging. Inmid dels zijn er meer dan vijftig le den. Ze storten een extra be drag in de clubkas zodat maat schappelijke organisaties in de regio een extraatje krijgen. De Walnoot gebruikt het geld voor de snoezelruimte. „Onze kinde ren vinden het heerlijk om mee te doen aan een ontspannings activiteit", legt een medewerker van De Walnoot uit Voor het snoezelen konden we nog wel een voelwand gebruiken, een houten plaat met allerlei na tuurlijke materialen. Bijvoor beeld schapenwol." Een voel- bord stimuleert de tastzin van de gehandicapte kinderen. vervolg van voorpagina noordwijk - De kosten van de vuurwerkshow morgenavond voor de kust van Noordwijk be dragen 30.000 euro. De helft is op tafel gelegd door sponsors uit Noordwijk. De andere helft betaalt Wolff zelf in de hoop dat grote sponsors zich voor vol gend jaar melden als het bedrag tot ongeveer 270.000 euro op loopt. „Daarom is het voor mij zo belangrijk dat het morgen avond doorgaat. Kan ik laten zien wat het inhoudt." Commercieel directeur M. Smeets van VW Holland Rijn land wijst op het grote belang van het vuurwerk voor Noord wijk: „Omdat de regels na de vuurwerkramp in Enschede zijn aangescherpt, is het niet meer mogelijk een groot vuurwerk op het strand te houden. Drie jaar geleden was het laatste evene ment, maar dat was licht vuur werk. We wisten dat er moge lijkheden waren om vuurwerk vanaf een ponton in zee af te steken. Het probleem was dat we de middelen niet hadden. Met de komst van Laser Fire works kan dat plan alsnog wor den gerealiseerd. Dat bedrijf heeft de ambitie om tot een meerdaags evenement te ko men. Maar laten we in 2005 voorlopig volstaan met een driedaagse. Daarna kunnen we het geleidelijk uitbouwen." Mocht het donderdagavond te hard waaien, dan is er geen uit wijkmogelijkheid. J. van de Weerdhof van de afdeling eco nomische zaken en toerisme van de gemeente: „Vrijdag be gint het uitgaansweekend in Noordwijk aan Zee en wordt het te druk. Dat geldt zeker ook voor zaterdag wanneer het Yorin Sunset Dance-event is." Alphense bibliotheek neemt afscheid van directeur door Nancy Ubert alphen aan den rijn - Na zeven jaar vernieuwing moet een 'borgtijd' aanbreken. Een periode waarin de Alphense bibliotheek - die veel veranderingen heeft doorgemaakt - zich stabiliseert. Directeur Jannie van Vugt is een vernieuwer pur sang. Ze heeft een baan als beleidsmedewerker bij de brancheorganisatie van de openbare bibliotheken aangeno men en beleefde gisteren haar laatste dag in de Alphense bieb. „Ik heb het gevoel dat ik een zin kend schip verlaat. Daar heb ik toch niet voor gewerkt?" Bij haar aanstelling had Jannie van Vugt (45) het over 'vijfjaar'. Ze heeft er precies zeven als di recteur van de Alphense open bare bibliotheek vol gemaakt. Onder haar leiding veranderde de bieb van een traditionele uitleenorganisatie in een voor uitstrevende serviceverlener. De hoofdvestiging onderging een metamlbrfose; de digitale informatievoorziening werd op poten gezet: er werd intensiever samengewerkt met andere (cul turele) organisaties en aanslui ting gezocht bij het onderwijs. Van Vugt kijkt daarop tevreden terug, zegt ze. „Wat ik het mooiste heb gevon den? De sterretjes in de ogen van de mensen die zich vol overgave in het veranderings proces stortten. Begrijp me goed; Alphen beschikte over een gedegen bibliotheek. Er was duidelijk vakmanschap te vinden. Bij de medewerkers lag een schat aan kennis verbor gen. Maar daarmee moesten we naar buiten. Er moest echt wat gebeuren. Het bestuur was daar duidelijk in. Vernieuwen', luid de mijn aanstellingsopdracht. Ook vanuit het gemeentebe stuur kwamen kritische gelui den. Toenmalig wethouder Da- les had beslist ideeën over de toekomst van de bibliotheek." Om te reorganiseren moest ze zorgen dat ze het personeel meekreeg. „Ik bedoel het niet denigrerend, maar men was hier nogal traditioneel inge steld." Toch lukte het haar om een verregaand veranderings proces in gang te zetten. „Ik ben echt trots op het clubje hier." De energie die de nieuwe ma nier van werken en het opbou wen van een fris imago heeft gekost, ziet Van Vugt graag te rugbetaald in een 'glorietijd'. Die had nu, bij haar vertrek, voorzichtig moeten aanbreken. De tijdsgeest bepaalt anders. Ook de Alphense bibliotheek is bezuinigingsslachtoffer. „In mei werd duidelijk dat ik was aangenomen als beleidsmede werker bij de vereniging open bare bibliotheken. We hadden toen net de subsidiestrijd voor het jaar 2004 achter de rug, waar we na lang touwtrekken redelijk uitgekomen waren. Ik heb toen niet gedacht dat het heel snel weer mis zou gaan. Op papier wil het college 50.000 euro minder uitgeven aan de bibliotheek dan in 2004. „Dan denk je: 'Wat is nu 50.000 op een budget van een miljoen?' Maar vergeet niet dat we al zo veel hebben bezuinigd dit jaar. In feite komt het erop neer dat we het structureel met 200.000 euro minder moeten doen." Gemiddeld ontvangt een Ne derlandse bibliotheek jaarlijks 22 euro per inwoner. „Wij moe ten het met 10 euro per burger minder doen. We bungelen he lemaal onderaan de lijst." Ze mag dan een nieuwe baan heb ben, over dit probleem blijft ze zich opwinden. „Het is hier steeds behelpen. Dan is het na tuurlijk een troost om te beden ken dat we het zo goed doen en dat we van onze klanten zulke mooie kritieken krijgen, maar we willen meer." De nieuwe bezuinigingsronde heeft Jannie van Vugt een groot gevoel van onbehagen bezorgd. „Het lijkt een ontkenning van alles waarmee ik de afgelopen jaren bezig ben geweest." Gis teren werd officieel bekend ge maakt dat Mirjam in 't Hout (nu nog werkzaam bij de Leidse bibliotheek) haar opvolgster wordt. „Ik bewonder haar. Ze weet welke donderwolken zijn samengepakt maar is bereid er helemaal voor te gaan. Ik hoop dat de gemeenteraad goed na denkt voordat er 'ja' wordt ge zegd tegen het bezuinigings voorstel van het college. We zit ten aantoonbaar onder het lan delijke niveau. Dit voelt zo waardeloos." Bij de brancheorganisatie komt woensdag 18 august* leiderdorp - De krakers uit Hoofdstraat 61 zijn vertrokken. De Algemene Woning stichting Leiderdorp (AWL) had een kort geding tegen hen aangespannen dat gis teren zou dienen, en dat miste zijn uit werking niet. Afgelopen vrijdag lagen de sleutels van het rijtjeshuis in de brieven bus van de AWL De rechtszaak ging niet door. De huizen aan de Hoofdstraat vanaf nummer 61 tot aan rijksweg A4 gaan te gen de vlakte. Eigenaar rijkswaterstaat is van plan ze begin oktober te slopen. Eind september moet de voormalige eigenaar, de AWL, de huizen leeg opleveren. Dat geldt ook voor de sloopwoningen aan de Resedastraat. De huizen aan de B.G. Cortslaan worden pas in januari gesloopt. Als het de AWL lukt om uitstel te krijgen dan gebeurt dat pas volgend jaar zomer. Voor de laatste huurders in de Hoofd straat en de Resedastraat is inmiddels vervangende woonruimte gevonden. De krakers op nummer 61 waren het enige probleem waarvan AWL op korte termijn van af moest. Het huis werd een aantal jaar geleden gekraakt, nog voordat de AWL er anti-krakers in kon zetten. In veel andere huizen in het buurtje zitten die kraakwachten wel. De AWL heeft druk moeten uitoefenen om de krakers uit Hoofdstraat 61 weg te krijgen. „De laatste krakers wilden de sleutels niet inleveren. Daarom hebben we een deurwaarder ingezet, en toen dat niet werkte, een kort geding aangespan nen", zegt AWL-directeur T. Verdoes. Het kort geding zou gisterochtend dienen, maar was niet nodig toen de AWL vrijdag de sleutels in de brievenbus van het kan toor vond. De huizen aan de Hoofdstraat worden ge sloopt als gevolg van de verbreding van de A4. De nieuwe rijbaan komt er niet te lopen, maar ze staan straks wel te dicht op de snelweg. Rijkswaterstaat gebruikt de vrijkomende grond om een werkter rein in te richten. Diverse koophuizen aan de overkant van de straat gaan ook tegen de vlakte, maar daar kunnen er meer blijven staan. koudekerk aan den rijn - De politie heeft gister middag na een wilde achtervolging door Koude kerk aan den Rijn een 32-jarige automobilist uit Valkenburg (ZH) kunnen aanhouden. Twee fiet sers en een werknemer bij een bedrijf konden maar net aan een aanrijding ontsnappen. Omstreeks 14.00 uur hield de politie een snel heidscontrole op de Hoogewaard. De Valkenbur ger viel op bij de agenten toen hij andere auto mobilisten inhaalde op een stuk waar een inhaal- verbod geldt. De bestuurder negeerde een stop teken van een politieagent. De Valkenburger reed op dat moment 100 kilometer per uur, terwijl er 50 kilometer is toegestaan. Hierop volgde een achtervolging. Op de Weide- dreef, waar maximaal 30 kilometer per uur mag worden gereden, reed de Valkenburger met 110 kilometer. Hij reed via de Kerklaan en de Burge meester Verheullaan. Daar reed hij bijna twee fietsers aan. Via de Europasingel en del derenlaan reed de bestuurder de Dorpi Al die tijd negeerde hij stoptekens vani Eenmaal op de Hondsdijk aangekomei de de man het terrein van een betonfal Een werknemer kon net wegspringen. ,r De Valkenburger keerde er zijn auto en IC rug naar de Hondsdijk. Enkele honden i c verderop zette hij zijn auto stil op een ven. Een agent wilde hem aanhouden, man maakte aanstalten weer weg te rijiz' een worsteling waarbij twee agenten ni I® van een vrachtwagenchauffeur uit Zoel de bestuurder naar de grond werkten,! alsnog gearresteerd. De politie heeft dew het rijbewijs van de Valkenburger in bej men. Hij krijgt een proces-verbaal. Gisten zat hij nog vast op het bureau. Volgens e\ was de man niet dronken. n nt 'U begrijpt het al, gewijzigde omstandigheden' door Nancy Ubert alphen aan den rijn - 's Mor- gens schreeuwt het bestuur van de Alphense afdeling van de LPF dat het is afgetreden, 's Avonds laat, vlak voor het ter perse gaan van deze krant, komt de melding binnen dat het vijftal blijft zitten. Een ver- Dinsdagochtend Voorzitter Alfons Lonte aan de telefoon. Volgens hem kan geen van de vijf bestuursleden van de Alphense afdeling zich nog vinden in de partij. „Het lande lijk bestuur en de Tweede-Ka merfractie maken er een zootje van. Bij zo'n club wil je toch niet horen?" Dat stadgenoot Gerard van As blijft 'meehobbe- len' in Den Haag stuit Lonte te gen de borst. Hij zegt dat Van As tot de 'vastgoedmaffia' be hoort en dat hij daarom het spel meespeelt. „Er is in de par tij bewust toegewerkt naar een faillissement. Omdat de man nen met geld ook de mannen met macht willen zijn. Na een doorstart krijgen die lui de touwtjes in handen." Lunchtijd Er worden op internet en via de radio nieuwe ontwikkelingen gemeld over de toekomst van de LPF. Het bestuur van de Al phense afdeling is er al lang uit. „Opdoeken", zegt voorzitter Lonte. Nog geen jaar geleden presenteerde hij zijn plaatselij ke afdeling van de LPF met veel elan. Én met de voorspelling dat de partij als nieuwkomer bij de eerstvolgende gemeente raadsverkiezingen flink zou gaan scoren. Nu is het bestuur toch echt opgestapt. „Una niem", volgens Lonte, „vooral omdat het zo rommelt binnen de LPF." Een week geleden werd bekend dat de partij het faillissement had aangevraagd omdat de financiers Thunnes- sen en Maas hun leningen aan de partij niet konden omzetten in een gift. De rechtbank in Rotterdam heeft het faillisse ment afgewezen. Even later is daar Gerard van As aan de telefoon. Van As, lid van de Tweede-Kamerfractie van de LPF en vice-fractievoorzitter, vindt dat Alfons Lonte veel te ver gaat in zijn beweringen. „Het getuigt beslist niet van ni veau als iemand zegt dat je tot de vastgoedmaffia behoort." De vastgoedbemiddelaar en oud wethouder van Alphen is wel wat gewend, zegt hij. „Ik heb in de politiek al zoveel shit over me heen gekregen. Maar met de manier waarop Lonte kritiek spuit, diskwalificeert hij zich als voorzitter van de plaatselijke af deling. Trouwens, hij de muziek uit. Er zijn ontwikkelingen gaanc hebben nog een spoe< te gaan." Lonte gebruikte temm plaatselijke partij die f ven'. Van As reageert fc met: „Dat kan helern# De zeker 50 leden moT over kunnen meebeslf Terug naar Lonte. „Ml het allemaal uit. Wij al kappen ermee. Als eri' opstaat die verder will gen heeft-ie. Maar ik j) langer inzetten voor ei die als stroman van vit bazen functioneert." r Theetijd Het aftreden is aangelP van voorzitter Fabius 4 andere bestuursledenf onder de naam Verent verder", briest Lonte (k telefoon nadat hij datk op de radio heeft gehè „Wat is dit voor een ai^ mentaliteit?" li Half elf 's avonds „Met Alfons Lonte. U het al. Gewijzigde om heden. We blijven aar is niet failliet en Ed M ons er bovenop. We h ons vertrouwen terug phen blijft bestaan. VV Nee, in Maas hebben alle vertrouwen gehad u de passages over Va schrappen? We hebbf toch verkeerd beoord wassenaar - Na de Windlustmolen, de Dorpskerk en raadhuis De Paauw prijkt nu de Eikenhorst, het woonhuis van kroonprins Wiilem-Alexander, zijn vrouw prinses Maxi ma en hun dochter Amalia, op de laatste fles in de serie 'Chapeau Wassenaar*. Een nieuwe vondst van de Wassenaarse filiaalhouder Dennis van Veen van de slijterij Gall Gall aan het Stadhoudersplein. Hij noemt het prinselijk paar toevallige passanten die in Wassenaar op een historisch landgoed zijn komen wonen. „Niemand hoeft ze nu meer te bespieden. Gewoon een lekker koninklijk glaasje en je voelt dat het bruist in Wassenaar." Van Veen bedacht twee jaar geleden datje met aantrekkelijke etiketten op leuke wijn de negatieve spiraal over Wassenaar kan doorbreken. „Met zo'n leuk flesje in de tuin wordt er alleen nog maar positief over ons gesproken. We gaan zelfs de grenzen over. Duizenden flessen zitten al in het buitenland. Wassenaarders reizen veel en vinden het dan leuk om zoiets mee te nemen. Nee, dat is niet truttig, dat is niet bekakt, dat is juist een verdomd aardige geste." Met de Eikenhorst op een verfrissende rosé denkt Van Veen weer een goede stap in de richting van het positieve imago te zetten. „De rosé is weer volledig terug, ledereen drinkt het in Wassenaar. Niks geen truttigheid." Foto: Hielco Kuipers door Saskia Buitelaar katwijk - Het roer moet om in Katwijk, wil de hotelmarkt le vensvatbaar blijven. Jarenlang was de gemeente terughoudend met het uitbreiden van hotel voorzieningen, waardoor het aantal kamers de laatste vijfjaar met io procent is gedaald. Een ommezwaai is nodig, zeggen burgemeester en wethouders nu. Eerdere ideeën voor een (zorg)hotel op het Zeehospitium- terrein krijgen daarom prioriteit. De hotelvoorzieningen in de kustplaats zijn de laatste jaren sterk teruggelopen. Dat komt mede doordat de gemeente voorrang gaf aan wonen en be scherming van monumentale panden of kenmerkende dak- opbouwen. Doordat hoteleige naren - in Katwijk allemaal par ticulieren - weinig of geen uit breidingsmogelijkheden kre gen, worden sommige hotels in hun voortbestaan bedreigd. A. Parlevliet besloot vorig jaar zijn hotel Zeezicht grotendeels te verbouwen tot woonapparte menten. Hij ziet geen kans om het bedrijf rendabel aan zijn zoon over te dragen. En de ei genaar van het 'monumentale' hotel Savoy probeert al jaren lang zijn pand uit te breiden, tot nog toe zonder succes. Het college wil die ontwikkelin gen nu keren en bespreekt dat binnenkort met de gemeente raad. De continuïteit van de be staande hotels is in gevaar, con cludeert de gemeente op basis van een onderzoek n wijkse hotelmarkt dot tem bureau. Dat bract dat de Katwijkse hott vang, aantal ovemach gemiddelde kamerbf variatie in aanbod ff lopen bij de Nedeii iaj, middelden. Op de markt kan Katwijk cL, leunen. Daarom moeten de hl kans krijgen om te LI en op die manier ten te trekken. Volgq derzoekers is er belkj circa 25 extra hotelkaj menteel tellen de elfij, pensions in Katwijk L kamers. Gezamenlijk de hotels proberen hiL beter te promoten, zat mers beter bezet zijn,. r Bovendien wil Katwijg op de komst van eer^ het Zeehosterrein. Du op het Zeehospitig! daarentegen is de laj^ voor Katwijk om eeZ( groot hotel dichtbij L te krijgen. Het zalu tachtig tot honderd een driesterrenniveaL hebben. Het kan zT toeristen als voor spe» groepen worden ge beide. Een zorghotel zou goed het concept van nieuwbouw op het te Ten slotte wil de gen onderzoeken of er r tiehuisjes op het strai komen dan de dertij volgend seizoen staai Directeur Jannie van Vugt: „Ik ben echt trots op het clubje hier." Foto: Mark La mers ze op een plek terecht waar ze opnieuw kan pionieren. „Met het verschil dat ik me minder hoef te bekommeren om het aansturen. Ik heb twintig jaar leidinggevende functies be kleed, ik rolde al jong die kant op. Het heeft me veel gebracht. Ergens was ik een laatbloeier. Dankzij mijn werk rekende ik voor een groot deel met mijn verlegenheid af. Leidinggeven betekent voor mij veel investe ren in mensen en versnipperd met dingen bezig moeten zijn. Overal dien je rekening mee te houden, alles hoor je te weten. De administratie, het perso neelsbeleid, noem maar op. In mijn nieuwe baan kan ik me toespitsen op twee beleidster reinen: kwaliteit en onderwijs. Ik kan wat meer investeren in mezelf.."

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 10