Veel minder Duitse toeristen op bezoek ru ECONOMIE Aegon heeft problemen met verkoop Economie groeit dankzij export Nederlander koopt steeds meer films op dvd Ikea begint met prijzenoorlog umico plukt vruchten van nieuwe strategie is 'Milieu maakt energie duur' Shell-directeur krijgt afkoopsom 3,8 miljoen euro Bewaking Atos tijdens de Spelen Gevaar Scoubidou-touwtjes 'storm in glas water' ON ■odfs Colruyt Nederland iam - Het Belgische su- Ctconcern Colniyt wil =3>rden in Nederland, dat 185 supers in Bel- Iwil het liefst een be- sjederlandse keten en. Lukt dat niet, dan jedrijf op eigen kracht eigen merknaam in id van start. Vorig jaar ruchten de ronde dat aasde op Schuitema, jedrijf van C1000. Col- ht vorig jaar ook de Bel- ptiviteiten van het g^ende Laurus. „ibile: derde klanten ^■|b - De aanbieder van 4'^telefonie T-Mobile «!5fle eerste zes maanden 'l'jar 32 procent meer s^ekregen. In totaal ^.tynimmer drie van de o'Sdse markt 2,24 mil- o]5iiten (1,19 miljoen pre- [3.11,03 miljoen abonnees) ï3;§arktaandeel van 15 Daarmee komt het be marktleider KPN en i3[se. De omzet kwam uit euro, een toena- 7'39 procent ten opzichte kalfde periode vorig jaar. 2Jijfsresultaat steeg van 6 ^biljoen euro. i'dzee-olie pji dollar 55!» De prijs van een vat 54te-olie is voor het eerst [ffflar beland. De record- iöicffd gisteren bereikt in ^•5 handel op de termijn- 6'an Londen. Handela- löieaarden dat de zorgen of de aanvoer vol- L7[3Eal zijn om in de vraag i9,3feri. Ook Amerikaanse weer een record- joixe oliesoort kwam op van 45,35 dollar is het record öiü dollar van woensdag tijd. De Euro- Bank vreest dat de inflatie aanwak- vrijdag 13 AUGUSTUS 2004 emen bij ett-Pack; UWV amsterdam/anp - De Diiizen van aardeas en elektriciteit zullen amsterdam/anp - De prijzen van aardgas en elektriciteit zullen flink stijgen door de handel in rechten om broeikasgassen te mo gen uitstoten. Niet alleen bedrijven, maar ook consumenten gaan waarschijnlijk meer betalen, zo blijkt uit een onderzoek van Ernst Young. Het ministerie van economische zaken heeft grote indu striële concerns per 1 januari 2005 uitstootbeperkingen opgelegd. Als ze meer willen uitstoten, kunnen ze rechten kopen van andere ondernemingen, zogeheten emissierechten. Bedrijven die te veel broeikasgassen produceren krijgen een forse boete. Ze kunnen ook kiezen voor minder vervuilende grondstoffen. Uit het onderzoek blijkt dat veel concerns dat van plan zijn. Zo willen centrales bijvoorbeeld van kolen of olie overschakelen op aardgas. Doordat de vraag naar aardgas daardoor flink groeit, zal ook de prijs stijgen, is de verwachting van de ondervraagde bedrijven. Ze gaan ervan uit aardgas 20 procent duurder wordt. Het wordt zo ook duurder om stroom op te wekken. De prijs van elektriciteit zal naar verwachting 15 procent stijgen. Veel concerns zijn nog niet klaar om te handelen in emissierechten. Volgens Ernst Young lukt dat ook niet voor 1 janauri. den haag/anp - Voormalig Shell-directeur Walter van de Vijver krijgt een afkoopsom van 3,8 miljoen euro. Dit bedrag wordt in termijnen betaald. Hij heeft verder vanaf 2015 recht op een jaarlijkse pensioenuitke ring van 385.388 euro. De beta ling van die termijnen is afhan kelijk van de uitslag van de on derzoeken die nog lopen rond de afboeking van reserves aan olie en gas. Ook is een voor waarde dat Van de Vijver mee werkt aan die onderzoeken. Van de Vijver was hoofd van de gewraakte divisie die olie zoekt en produceert. De multinatio nal moest dit jaar de geschatte reserves aan olie en gas met 23 procent, ofwel 4,4 miljard va ten, afwaarderen. De Nederlan der werd wegens de affaire, die het imago en de beurswaarde van Shell een opdoffer gaf, ge dwongen het veld te ruimen. De afkoopsom is gebaseerd op zijn 25-jarig dienstverband bij het olieconcern en op de jaren die hij nog bij Shell tot aan zijn pensioen had kunnen werken. Hij krijgt over 2004 geen presta tiebonus of aandelen. Wel heeft hij nog veel aandelen in zijn be zit. Ongeveer 271.500 daarvan mag hij eerder verkopen dan eerst gepland. De helft van zijn 75.000 andere aandelen mag hij pas verkopen als de resultaten van Shell aan bepaalde voor waarden voldoen. De affaire rond de reserves kostte ook de Britse topman Philip Watts de kop. Ook met hem is een afkoopregeling ge troffen. De in maart afgetreden Brit krijgt 1,58 miljoen euro mee en ontvangt een jaarlijks pensioen van 584.000 pond (bijna 880.000 euro). Shell kwam zwaar onder vuur te liggen wegens de reservepro blemen. Belangrijke aandeel houders riepen op tot een aan passing van de bedrijfsstruc tuur. Zie stelden dat het concern niet echt gedreven is om een goed ondememingsbestuur na te streven. De directie besloot daarom een stuurgroep op te richten die het concern trans paranter en slagvaardiger moet maken. De zakenkrant Financial Times meldde gisteren dat er inmid dels intern een akkoord hier over is bereikt. De Koninklij ke/Shell Groep wil één bestuur dat zowel de Nederlandse als de Britse tak controleert. Verder wordt overwogen de Britse en Nederlandse pijlers samen te voegen. De groep kent nu nog twee directies die samen weer een groepsdirectie vormen. Daarboven zijn er twee raden van commissarissen die samen de overkoepelende raad van commissarissen uitmaken. De Nederlandse poot maakt 60 procent van het concern uit, de Britse 40 procent. Sommige leden van het Britse bestuur sturen volgens de krartt aan op een gelijke verdeling, waarbij beide onderdelen 50 procent van de gehele groep uitmaken. Dat zou betekenen dat de Nederlanders hun over wicht kwijtraken. »v Packard >7$ - Hewlett-Packard io.lt gisteren onver- jjg'^genvallers gemeld bij 56|ó>p van servers en op steen. De winst in het 39 |fgesloten kwartaal is 55^ ver beneden de prog- s.^ekomen. Ook zijn de 39;cjngen voor het lopen- verlaagd. De netto- 586 miljoen dol- j 19 dollarcent per aan- 13,bisten hadden gemid- op 31 dollarcent. van 9 pro- 2.38,9 miljard dollar viel npvrouw Carly Fiorina een 'onaanvaardbare leidinggeven' bij de tVO-man "tot I kM - Uitkeringsinstan- •heeft W. van Helden 05I tot directeur huisves- !öo leemt deze post over •|°iurder P. Cloo, die in [ssijn portefeuille moest ,83 m nadat de UWV-top •30 ld had uitgegeven aan [33 ting van zijn kantoren. ■4°en was bij de NAVO ;80 Ordelijk voor de olie- [ïoigen in Europa. Daar- |°cte hij geruime tijd op ;53iterie van defensie, .94»nder andere verant- •79 k was voor huisves- [25h. ,07 |iise banken 39I1 grootste .49 .25le grote Japanse ban- •^■ïoldings en Mitsubishi ]o5iancial Group (MTFG) •gisteren een fusieover- [g4t ondertekend. Vanaf !o5Ö05 vormen zij de •?5)ank ter wereld met [osistotaal van 190 bil- [50(1425 miljard euro). drie na grootste [83[Japan, lijdt stevig ver- .«oninbare leningen. 35^e op een na grootste en de meest uinde. Bij de twee ban bijna 78.000 men- de Amerikaanse Ci- jög de nummer één. den haag/gpd - Het aantal va kantiegangers uit Duitsland is de eerste vier maanden van dit jaar met bijna 40.000 gedaald in vergelijking met 2003. Vorig jaar bezochten 704.000 oosterburen Nederland, dit jaar waren dat er tot 1 mei 667.000. Dat is het laagste aantal in vijf jaar. Het Nederlands Bureau voor Toe risme en Congressen wijt de 'dip' aan de slechte economi sche situatie bij de oosterburen. „Duitsers zijn daarvoor nogal gevoelig. Nu het er daar wat minder voor staat, maken ze een pas op de plaats," aldus Claudette Deddes van het NBT. De terugval in Duitse vakantie gangers wordt gecompenseerd door toeristen van elders. In to taal bezochten ruim 2,6 miljoen mensen Nederland in de eerste vier maanden, zo'n 100.000 meer dan dezelfde periode vo rig jaar. Er kwamen vooral be duidend meer mensen uit Zuid-Europese landen. In het eerste kwartaal van dit jaar is het aantal vakantiegangers uit Spanje, Frankrijk en Italië met 10 tot 20 procent toegenomen. Dat komt onder meer door goedkope vliegtarieven van prijsvechters in de luchtvaart, aldus het NBT, dat verwacht dat de groei uit Zuid-Europa de rest van het jaar verder zal doorzetten. Uit cijfers van het Centraal Bu reau voor de Statistiek blijkt dat de eerste vier maanden 70.000 Spanjaarden naar Nederland kwamen. Dat is 18 procent meer dan in dezelfde periode in 2003. Uit Frankrijk kwamen 158.000 toeristen, een toename van 14 procent, en uit Italië 88.000 vakantiegangers, 9 pro cent meer. Vooral de grote ste den profiteerden hiervan. De stijging is deels vertekend, omdat het vliegverkeer begin vorig jaar nog veel te lijden had onder de uitbraak van SARS en de oorlog in Irak. Niettemin zijn ook los daarvan beduidend meer Zuid-Europeanen naar Nederland op vakantie gegaan, Groningen - De twee kantoren van Atos Ori gin in de stad Groningen worden de komen de weken extra beveiligd. Voor de toegang van beide gebouwen staat een bewaker en een caravan van een securitybedrijf. Het heeft te maken met de Olympische Spelen die vandaag in Griekenland beginnen. Atos verzorgt namelijk de informatietechnologie in Athene. Onder andere regelt het Neder landse bedrijf de tijdwaarneming. Omdat de Spelen een potentieel doelwit voor terroris ten zijn, is het personeel gevraagd extra alert te zijn op verdachte gebeurtenissen. Toegangspasjes van Atos-medewerkers wor den streng gecontroleerd en bezoekers, zoals de bezorger van TPG Post, krijgen persoonlij ke begeleiding. Foto: WFA/Jos Schuurman onder meer door een toegeno men vertrouwen in hun eigen economie, aldus het NBT. Verbeterde vliegverbindingen blijken ook van grote invloed. Lage prijzen voor tickets van en naar Spanje van de prijsvechter BasiqAir, maar ook door lagere intemettarieven van KLM en Spanjes nationale luchtvaart maatschappij Iberia, lokken e^-- tra toeristen. Dat geldt ook voor Italië, dat naar verwachting een verdere groei zal tonen als prijs vechter Ryanair komende maand een verbinding tussen Rome en Amsterdam start. De fusie tussen KLM en Air France speelt ook een rol, omdat die Nederland beter bereikbaar heeft gemaakt voor passagiers uit steden als Nice, Marseille en Bordeaux. Opmerkelijk is ook de groei van bezoekers uit Australië en an dere delen aan de andere kant van de wereld. Het aantal va kantiegangers vanuit die hoek nam met 20 procent toe tot 26.000. hilversum/anp - Nederlanders kopen steeds vaker films op een dvd-schijfje. In de eerste helft van dit jaar gingen 9,5 miljoen film-dvd's over de toonbank. Dat is 60 procent meer dan in dezelfde periode van 2003. Dat bleek donderdag uit cijfers van de NVPI, de branchevereniging voor de entertainmentindu strie. In de videofilmmarkt heeft de dvd nu een omzetaan- deel van 93 procent. De omzet in film-dvd's steeg met 15 procent naar 135,6 mil joen euro in het eerste halfjaar. De opbrengsten bleven wat achter bij de groei in stuks door de daling van de gemiddelde verkoopprijs. Die zakte van 19,90 naar 14,26 euro. De NVPI verwacht dat de dvd- markt voor films de komende maanden verder toeneemt. Vol gens de organisatie spelen film titels als Shrek 2, Van Helsing, The day after tomorrow, Troy, Harry Potter en de gevangene van Azkaban, Spider-man 2 en Brother Bear daarbij een be langrijke rol. In de filmmarkt is de videoband al enige tijd op zijn retour, maar deze drager kreeg op nieuw een opdoffer in de eerste zes maanden. Het aantal ver kochte banden daalde met bij na 60 procent tot 1,3 miljoen. De omzet halveerde ruim schoots naar 9,9 miljoen euro. Hoewel de dvd een grotere aan hang heeft, bleken sommige filmtitels ook populair op video. Zo werden Finding Nemo en Lord of the Rings 3 ook op vhs- band goed verkocht. Deze titels lagen voor een relatief hoge prijs in het schap. Dat verklaart Lord of the Rings: bestseller. de stijging van de gemiddelde prijs van een videoband van 6,59 naar 7,49 euro. In de totale filmmarkt werd de stijging van de dvd-schijfjes flink getemperd door de terug gang in vhs-banden. De totale verkoop kwam uit op 10,8 mil joen stuks (plus 18 procent) en 145,5 miljoen omzet (plus 4 procent). Naast de filmmarkt nam de NV PI ook de markt voor muziek met beeld onder de loep. De omzet in concertregistraties en videoclips op dvd-schijfjes en viedobanden steeg met 76 pro cent naar 44,2 miljoen euro. Het aantal stuks verdubbelde naar 2,6 miljoen. In deze mu ziekmarkt is het aandeel van banden verwaarloosbaar. De vi- deootjes namen slechts 0,3 pro cent van de totale omzet en 0,5 procent van het aantal dragers voor hun rekening. voorburg/ANP - Getrokken door de export is de economie in het tweede kwartaal met 1 procent gegroeid ten opzichte van vorig jaar. Dit blijkt uit eer ste ramingen die het Centraal Bureau voor de Statistiek giste ren publiceerde. De stijging van de productiviteit per werkne mer is 'aanzienlijk', aldus het CBS. De groei blijft wel ver achter bij andere Europese landen. Zo maakten Duitsland en Frankrijk gisteeen groeicijfers bekend van respectievelijk 2,0 en 2,2 pro cent. Het Centraal Planbureau verwacht dat de Nederlandse economie dit jaar met 1,25 pro cent opkrabbelt tegen een krimp van 0,9 procent vorig jaar. In het tweede kwartaal steeg de Nederlandse uitvoer met 6,7 procent vergeleken met dezelf de periode in 2003. Dat is de grootste groei sinds eind 2000. In het eerste kwartaal was de toename 2,3 procent. De invoer steeg met 5,5 procent in de pe- Economische groei anp - bron: cbs riode april tot en met juni. De consumptie van huishoudens en de investeringen door be drijven waren iets lager en ble ven drukken op de economie. Toch lijken de bestedingen van huishoudens zich te herstellen. Zo namen burgers in het twee de kwartaal iets meer diensten af. Mensen kochten echter nog steeds minder goederen. Ten opzichte van het eerste kwartaal kromp de economie 0,2 procent tegen stijgingen van respectievelijk 0,8 en 0,5 pro cent in Frankrijk en Duitsland. „In het eerste kwartaal kreeg de economische groei echter een extra impuls door het gunstige bouwweer in dat kwartaal. Dit leidde tot een opvallend hoge bouwproductie. In het tweede kwartaal is dit incidentele effect weggevallen", aldus het CBS. De werkgelegenheid daalde met 1,4 procent in het tweede kwartaal. De afname was wel minder sterk dan voorgaande kwartalen. De arbeidsproducti viteit lag in het tweede kwartaal ruim 2 procent hoger dan een jaar eerder. Deze stijging is daarmee volgens het CBS aan zienlijk groter dan in de drie voorafgaande jaren. heerlen/gpd - Met een specta culaire prijsdaling voor honder den artikelen verklaart meubel gigant Ikea de concurrentie in Nederland de oorlog. .Ikea ver laagt maandag 500 artikelen met 10 procent in prijs, terwijl de rest van het assortiment 2 procent goedkoper wordt De concurrentie reageert voorals nog schouderophalend. „Ikea heeft zo zijn eigen publiek", zeggen woordvoerders van ver schillende meubelzaken. Volgens woordvoerster Van de Boomgaard van Ikea Nederland kan de meubelproducent de prijzen flink aanscherpen, om dat het als grote inkoper fikse kortingen kan bedingen bij de producenten van de goederen. „En dat willen we onze klanten doorberekenen." Ikea reageert daarmee op de economische recessie die een gevoelige markt als de meubelbranche al enige tijd in de greep houdt. „Met lagere prijzen verwachten we een betere positie op de markt te krijgen en zo de omzet te verhogen. Binnen twee we ken ligt bij 5,8 miljoen huishou dens de nieuwe Ikea-gids in de bus." De prijzenval in Nederland is des te opmerkelijker, omdat de producten hier al goedkoper zijn dan in Ikea-vestigingen in 17 andere- Europese landen. Dat blijkt uit een recent onder zoek van het Europaische Ver- braucherzentrum in Düssel- dorf. De Ikea's, die in elk land als zelfstandige BVs opereren, zijn behalve in Polen elders in Europa overal een beetje tot veel duurder. Gemiddeld be draagt het prijsverschil tussen de Europese vestigingen 40 procent. De Europese eenwording is op Ikea-niveau dus nog lang niet in zicht, concludeert het Düs- seldorfse consumentenbureau. Prijsverschillen kunnen in en kele gevallen zelfs oplopen tot 72 procent. Het kinderkamerta feltje Glis bijvoorbeeld kost in Griekenland 19 euro, maar in Polen 5,30 euro (in Nederland is dat 7,50 euro). Ook in Duits land heeft Ikea een prijsdaling aangekondigd. Daar wil de meubelgigant het assortiment sterk uitbreiden en het aantal vestigingen opvoeren. vervolg van voorpagina - Het finale onderzoek naar de Scoubidou-touwtjes duurt nog enkele weken. Maar volgens de VWA kun nen ook peuters tot drie jaar die drie uur per dag op de touwtjes sabbelen dat doen zonder gevaar voor de gezondheid. „Overigens is voor peuters sabbelen op plastic touwtjes niet ver standig met het oog op ver stikking. De fabrikant moet op de verpakking daarom ver melden dat het speelgoed niet bedoeld is voor kinderen jon ger dan 3 jaar." Eind vorige maand namen veel speelgoedwinkels Scoub idou-touwtjes uit de schappen nadat uit een steekproef van TNO bleek dat de plastic, holle draden grote hoeveelheden giftige weekmakers bevatten. Onder meer de speelgoedwin kels van Toys 'R' Us, Bart Smit en Intertoys staakten de ver koop van de Scoubidou-touw tjes. Het speelgoed is onder kinderen een enorme rage. Van de touwtjes kunnen di verse figuurtjes worden ge knoopt. Speelgoedketen Bart Smit heeft de Scoubidou-touwtjes sinds enige tijd weer in de schappen. Volgens een woordvoerder zijn de filialen sedert enkele dagen weer be voorraad. Hij wilde niet zeg gen of de touwtjes goed verko pen of dat consumenten voor zichtig zijn geworden. Toys 'R' Us verkoopt ze weer sinds ruim een week. „Uitein delijk zijn ze maar twee dagen uit de handel geweest Toen hadden wetenschappers ons al gezegd dat ze niet gevaarlijk waren. Het was een storm in een glas water." ,01| ,50- .11 ,40 '.ooi •5°im/anp - De reorganisatie bij voe- delenconcem Numico is achter ^Ja twee tumultueuze jaren begin- r nu de vruchten van te plukken", in Bennink gisteren bij de presen- de kwartaalcijfers. Numico richt vorig jaar op babyvoeding en kli- eding. En dat gaat goed. /oeding werd vooral in het Ver- ninkrijk goed verkocht. Ook Rus- lonesië en Turkije laten sterke n. De omzet steeg het tweede met 8,9 procent tot 276 miljoen taan de potjes onderin het schap Spanje, Portugal en Frankrijk om- co er geen marktleider is. kale Numico-merken, zoals het Milupa, worden samengevoegd. 1 geen klanten te verliezen, ver dwijnen de merken niet op stel en sprong. „Dat is het stomste dat je kunt doen. We doen het geleidelijk omdat het per genera tie baby gaat", zegt Bennink. De klinische voeding, voor onder meer zie kenhuizen, doet het ook goed. Bennink verwacht de komende tien jaar veel van de groei van dit 'verborgen juweel'. De divisie behaalde het afgelopen kwartaal een 11 procent hogere omzet van 151 miljoen eu ro. De groeiversnelling kwam voor rekening van Zuid-Europa. De totale omzet groeide, ondanks de ver koop van bedrijfsonderdelen, met 8,9 pro cent tot 276 miljoen euro. „Qua omzet is dit het beste kwartaal sinds tijden", zei fi nancieel directeur Jean-Marc Huët. De ver koop van de fabriek in Kampen, waar Nu mico voor derden produceerde, is afge rond. De sluiting van zeven andere fabrie ken loopt volgens plan. Numico verwacht de aangekondigde besparing in 2006 te ha len. Grote overnames zijn niet aan de orde. „In West-Europa zijn geen goede kandida ten", aldus Bennink. Het hoofdkantoor van Numico verhuist la ter dan verwacht, in december, van Zoeter- meer naar Schiphol. De omzet steeg in het tweede kwartaal met 9,7 procent tot 427 miljoen euro. Numico verhoogt de omzet- groeiverwachting voor 2004 van 6 tot 8 naar 7 tot 9 procent. De nettowinst beliep 49 miljoen euro. In de vergelijkbare periode in 2003 was er nog een verlies van 104 miljoen euro. Het eigen vermogen was eind juni nog 378 miljoen euro negatief. Binnen twee jaar moet dit weggewerkt worden via inge houden winsten. den haag/anp - Aegon had het afgelopen kwartaal moeite met de verkoop van nieuwe verzeke ringen. In de drie belangrijkste landen waar de verkzeraar ope reert, viel de afzet van nieuwe le vensverzekeringen terug. In Ne derland daalde de productie ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar zelfs met bijna eender de. Levensverzekeringen vormen de voornaamste pijler onder Ae gon. In het eerste kwartaal daal de de verkoop ook al. ,In Nederland is de productie niet zo goed als we zouden wil len", aldus bestuurder Van der Werf. Aegon-topman Don Shepard zei dat er intern hard gewerkt wordt. Hoe die opera tie precies gestalte krijgt, bleef onduidelijk. Aegon verdient het meeste geld in de VS, daarna Aegon 2e kwartaal 2004 Kerncijfers in miljoenen euro Levensverzekering Ziektekosten- en ongevallen Schadeverzekering Totaal verzekerlngsactivltelten Bankactiviteiten Financieringslasten en overig Winst voor belastingen Belastingen Transamerica Fin. Corporation Nettowinst 2003 2004 322 454 50 80 28 ?7 400 1 561 2 4 -99 •99 303 472 -159 105 144 577 •61 -141 96 159 436 Nettowinst in miljoenen euro 436 159 2003 2004 volgen Nederland en Groot- Brittannië. De verkoop van nieuwe verze keringen is belangrijk om de premie-inkomsten voor de ko mende jaren veilig te stellen. In het tweede kwartaal stegen de premieinkomsten met 1 pro cent tot 4,56 miljard euro. anp - bron: Aegon Daarvan kwam 3,77 miljard eu ro uit levensverzekeringen. De premieomzet nam daarmee slechts een beperkt deel van de totale omzetstijging bij Aegon voor zijn rekening. De totale omzet groeide met 6 procent tot 6,79 miljard euro. Het gros van de extra inkomsten haalde de verzekeraar uit beleggingen. De beleggingswinsten bezorgde Aegon afgelopen kwartaal ook een forse winstsprong. Investe ringen in aandelen en vastgoed^, leverden 105 miljoen euro op, terwijl de beleggingsjwftfeuillè vorig jaar nog een verliespost van meer dan 150 miljoen euro veroorzaakte. Dit verschil was de belangrijkste aanjager achter de winstgroei van 174 procent tot 436 miljoen euro. Shepard sprak in een toelich ting van sterke en aanhouden de resultaatverbeteringen in de voor Aegon belangrijke landen. De winstmarges op de uitstaan de verzekeringen zijn goed. Ook hoefde de verzekeraar minder geld apart te leggen voor moei lijk inbare leningen. Over het tweede halfjaar het de Aegon- topman zich positief uit. „Daar hebben we vertrouwen in." Een concrete winstverwachting geeft Aegon niet meer.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 7