Ter Leede speelt aardig oefenpotje SPORT tonino Furfaro nieuw lichtpuntje op Nieuw-Zuid FC Lisse doorstaat eerste serieuze test met glans van Delft iceerd Eredivisionist NAC met 3-0 te sterk op Roodemolen R7 SHO wacht op Glenn Helder 'an Delft heeft zich kwalificeerd voor het in Ede. De 21-jarige r doorstond de drie kwalificatierondes. teedt Van Delft in de -pjifting binnen de lij- de als derde ge- larcel Reuter. Jesse ig werd kort voor het kwalificatie- loorgeschoven naar chema. De 18-jarige ier nam de plaats in esseerde Michel Ko- aag komt hij uit te- >mit. -fc door Peter van der Hulst veenendaal - De oefencampagne van FC Lisse is pas vier duels oud, maar de competitie lijkt voor de formatie van trainer Saïd Ouaali geen moment te vroeg te komen. Met simpel gemak leg de de nummer twee van de hoofdklasse A de kampioen van de hoofdklasse B na rust over de knie, 4-0. Die ruime zege leek voor aanvang van het duel ver weg. FC Lisse kende de no dige defensieve problemen. Naast elkaar zaten Kevin Winter (kuitbeenbreuk), Roel de Goede (heupblessure) en Mi chael van der Laan (schorsing) op de tri bune. Ouaali toverde een centraal ver dedigingsduo met Meivin Nijlhof als mandekker en Ervin Lee als laatste man uit de hoge hoed. De twee nieuwkomers wekten de indruk alsof ze al jaren met elkaar samenspeelden. Opmerkelijk, omdat Nijlhof vorige week als back een uitermate zwak optreden kende in de oefenwedstrijd tegen Volendam 2 en Lee net op tijd was teruggekeerd van een mislukt avontuur bij de Belgische club Leuven. Op een inzet van Lorenzo Netteb na, kwam het gevaar bij DOVO dan ook uit de tweede lijn. Marco Holster en Gerwin Achterberg schoten zwak in. Kee-Hoei Tan - een volley én een inzet die tot cor ner werd verwerkt - en Jeffrey Winter - vrij voor keeper Werner Kooistra naast - stichtten heel wat meer gevaar. Dat de kansen zich sporadisch aandien den, kwam doordat FC Lisse over de vleugels weinig klaarspeelde. Ouaali wees zijn spelers er in de rust op dat er te weinig verrassing in de aanval zat. „Er werden te veel lange passes gegeven. Door dat lange spel na rust af te wisse len met korte combinaties werden we minder voorspelbaar." FC Lisse toonde zich in de tweede helft dan ook de beter ingespeelde formatie. Niet verwonderlijk, want de basis bleef nagenoeg intact. DOVO-trainer Hennie Lee kreeg met veel meer mutaties te ma ken. Zo is Wemer Kooistra in het doel van DOVO een aanwinst. Kooistra, die jaren geleden enkele maanden het doel van FC Lisse verdedigde voordat hij een profcontract tekende in Hong Kong, had aan de andere kant Andy van der Meu- len tegenover zich. De jonge keeper krijgt van Ouaali een serieuze kans om de strijd aan te gaan met Kenny Heems kerk. Van der Meulen, die redde op een schot van Germaine Levant en een schuiver van Richard Beekink voorlangs zag gaan, kende een heel wat plezieriger vervolg dan zijn opponent. Kooistra verliet na 58 minuten het veld met een hamstring blessure. Daarmee begonnen voor DOVO de pro blemen. Beekink werd door scheids rechter Jansen, op aangeven van de grensrechter van het veld gestuurd. Hij maakte een slaande beweging naar Rob Dekker. Niet lang daarna buitte Kwong Steinraht dat voordeel al uit. De spits passeerde na simpel balverlies op het middenveld enkele tegenstanders, onder wie de slecht invallende keeper Sander Selhorst. Even later perste Rios, nadat hij aan de zijlijn was behandeld voor een tik op zijn bovenbeen, er een sprint uit. Dit keer was zijn voorzet, op opnieuw Steinraht, wel op maat, 0-2. Het gebeurde op een moment dat Ou aali middenvelder René van Wielingen wilde inbrengen voor Rios. Het geduld van de trainer werd beloond, zoals hij ook een gelukkige hand van wisselen had. Robin Bakker stond nog geen twin tig minuten in het veld toen hij op een passje van Jeffrey Winter voor het derde doelpunt tekende. En Van Wieringen wilde ook meer dan alleen maar de tijd volmaken. Enkele seconden na zijn in valbeurt stelde hij Bakker in staat om zijn tweede doelpunt van de avond te scoren. Voor DOVO was de lol er toen allang af. De ploeg reageerde zich gefrustreerd af. Kelvin van der Horst en Jermaine Hol- wijn mochten echter op clementie van arbiter Jansen rekenen. Ouaali maalde er niet over. Zijn ploeg speelt in de vol gende ronde van de Amstel Cup tegen de profs van FC Volendam. DOVO - FC Lisse 0-4 (0-0). 72. Steinrath 0-1, 76. Steinrath 0-2, 85. Bakker 0-3, 90. Bakker 0-4. Scheidsrechten Jansen. Rood: 64. Beekink (DO VO). Toeschouwers: 800. FC Lisse: Van der Meulen; Dekker, Nijlhof, Lee, Honsbeek; Tan (89. Van Wieringen), Naaren- dorp, Jeffrey Winter, Rios, Steinraht en Opdam (64. Bakker). I - Een rommeliger jing dan die van An jer kan een prof voet - jniet voorstellen. Elke .5 bijna elke dag kreeg [st een andere wen- iren begon dan toch olde profseizoen, bij C Is/Telstar, met een bij AFC: 0-2. yijker speelde niet bij a jclub, Zwolle, niet bij 111 [waar hij na een paar mVegde en niet bij Ier Noordwijk waar linde. De vele om- eeii deze zomer, vooral Md van de middenvel- Mn terug tot de club ior hem allemaal be- 0 r. I voor dit openings- i/oog De Ridder nog n met profvoetbal. 3e'er zijn plan terug te de degradant uit !V1(ar zijn woonplaats Hij wilde voetballen .mp met een eigen koe- M De indruk werd ge- 1 (j Stormvogels Telstar cht 's ochtends te ra"en, zodat hij daarna ^bben voor zijn on- t ei' het niet gegaan. De t werd door Telstar Mn ik nog bij Zwolle lom lekker bij Telstar gaan 's ochtends 7 fyas de boodschap. tef kwam dus niet bij !win. Ik vond het arro- fH^men zoals ik ben af- 1. Ik kwam bij Telstar ^eteeg ik van technisch eMon Beijer te horen pingen niet doorgin- liddenvelder zag zijn let water vallen en fenktijd. Het gepro- Den Bosch meldde I kon zijn derde jaar risie spelen. Na een Iwas hij de reistijden leverde zijn contract blij dat ik die knoop loorgehakt. Dat was ping. Toen heb ik me iraagd of ik moest let voetbal. Gelukkig na nog plek bij Tel lest niet voor zo'n ing. Het loopt zoals én maanden hadden perloop en maakten (turige indruk, maar jst teruggekeerd. Hij "ffe leeuw1.„Vanwege Jorbereiding ben ik pfit. Daarom was ik fcvreden met vooral ■helft." list is beklonken kan lachen, maar wrang Tl toen De Ridder in- naar de trainingstij- Iweek traint Telstar I's ochtends. door Willem Spierdijk sassenheim - Bekerwedstrijden tussen amateurs en profs zijn het leukst wanneer de amateur- dub lange tijd stand houdt. Dat was bij Ter Leede - NAC niet het geval. Binnen een half uur stond het al 0-2 voor de Bredase prof club. Wat restte was een aardig oefenpotje dat in 0-3 eindigde. In een wedstrijd tegen een be taald-voetbalclub hebben ama teurs maar een kans van tien procent, doceerde Ter Leede trainer Arie Lagendijk na af loop. Maar de trainer baalde zo oprecht van de 3-0 nederlaag, alsof hij wist dat het gister avond tegen NAC een van die tien keer had kunnen zijn. Het optreden van de Bredanaars was ook in de ogen van Lagen dijk verre van indrukwekkend. „Ik vond dat ze weinig druk naar voren gaven. Je kon zien wat ze straks in de competitie van plan zijn, er snel uitkomen met hun technisch vaardige spelers." In dat opzicht viel bij NAC spits Ali Boussabon op. Hij werd vooral in de eerste helft vrij simpel in stelling gebracht door de profs. De keeper van Ter Leede, Thomas Waasdorp, ver richtte in de beginfase van de wedstrijd een paar goede red dingen. Maar na de openings treffer van Mike Zonneveld, een penalty van Orlando Engelaar en een intikkertje van opnieuw Zonneveld stond er voor rust nog 0-3 op het scorebord. Trai ner Arie Lagendijk verweet het zijn ploeg. „Eigenlijk gaven we alledrie de doelpunten weg door dom balverlies te lijden." De tweede helft vond NAC het wel best en voorkwam Ter Leede dat het tegen een fikse afstraffing aanliep. Het duel kabbelde naar het einde, totdat de Sassenheimers beseften dat de wedstrijd niet kon eindigen zonder tenminste een paar keer op doel te hebben geschoten. Ineens waren er een paar kans jes voor Patrick Kalkema, inval ler Germain Gotschin en Hi cham Rbii. NAC-doelman Davy Schollen werd echter niet ge passeerd. Helemaal schadevrij liep de wedstrijd niet af voor de ploeg van trainer Ton Lokhoff. Verdediger Mark Schenning werd streng bestraft met een tweede gele kaart na een over- tredinkje op Gotschin en mocht van scheidsrechter Koopman inrukken. Bij Ter Leede was een van de opvallendste spelers Patrick Kalkema. De aanvaller kampte vrijwel het gehele vorige sei zoen met een vormcrisis, maar lijkt die achter zich te hebben gelaten. „Bij het toernooi om de beker aan het eind van het vo rig seizoen, voelde ik al dat de vorm terug was", vertelde de buitenspeler. Trainer Arie La gendijk rekent op een beter jaar van Kalkema. „We willen hem een wat vrijere rol geven, hij heeft niet altijd aan de zijlijn te blijven." In de laatste linie viel nieuwko mer Martijn Lagendijk op. De speler die afkomstig is van Haarlem toonde flair en bezie ling. Hij speelde tegen NAC als vrije verdediger, maar krijgt in de competitie van Lagendijk waarschijnlijk een plek op het middenveld. De nieuwe spits, Martijn Gootjes, kreeg weinig speelbare ballen en had geen gelegenheid zich te onderschei den. Die kans krijgt hij wellicht komende zaterdag wanneer Ter Leede in Sassenheim tegen Quick Boys speelt om de Super cup, het duel tussen de lands kampioen en de bekerwinnaar (aanvang 16.00 uur). Trainer Arie Lagendijk was niet erg ge lukkig met de planning van de voetbalbond. „We zijn pas twee weken in training. Dan is het niet prettig om twee van zulke wedstrijden binnen vier dagen te moeten spelen." Ter Leede - NAC 0-3 (0-0). 28. Zonne veld 0-1, 30. Engelaar 0-2 (strafschop), 43. Zonneveld 0-3. Scheidsrechten Koopman. Toeschouwers: 1000. Rode kaart: Schenning (NAC), 2x geel. Ter Leede: Waasdorp; Hoogkamer (46. Michel Bloemheuvel), Van Zeist, La gendijk, Lensink; Jansen, Rbii, Koordes; Rahou (46. Hamdi), Gootjes (70. Gotschin), Kalkema. NAC'er Ali Boussaboun wordt achtervolgd door Rogier Koordes van Ter Leede. Foto: Cees van Hoogdalem woensdag 11 augustus 2004 DUIVENTIL Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5356415. E-mail: sportredac- tie.ld@hdc.nl AMSTEL CUP Baronie - Elinkwijk 1-1 n.v. (1-1/0-0). Baronie wint na strafschoppen. FC Dordrecht - Scheveningen 7-1 (3-1). Doel punten FC Dordrecht: Dennis de Nooijer 3, Se- say 2, Van der Pennen, Van der Laan. FC Twente - Sparta Nijkerk 8-0 (4-0). Doel punten: Culina 3, N'Kufo 2, Cziommer 2 (waarvan 1 strafschop), Sibum. Haarlem - Hollandia 4-0 (1-0). Doelpunten: Mulders 2, Katipana, Laurens ten Heuvel. RKC Waalwijk - Achilles '29 4-0 (1-0). Doel punten: Van Diemen, Janssen, Oost, Van Hin- tiim. Bennekom - Veendam 0-7 (0-2). Doelpunten: Hamming 4, Buurmeijer, Pander, Hoogeveen. Ajax (amateurs) - FC Zwolle 0-3 (0-1). Doel punten: Zuurman, Berger (strafschop), Jo- chemsen. Bijzonderheid: Van Dinteren valt uit met knieblessure. Heracles Almelo - Sporting Maroc 9-1 (2-1). Doelpunten Heracles: Quansah 3, Sluyter, Roelofsen, Hoogma, Reekers, Jansen, Ta- merus. Westlandia - FC Eindhoven 2-2 n.v. (1-1/0-1). Eindhoven wint na strafschoppen (3-1). Doel punten FC Eindhoven: Tychon, Van Gils. Bij zonderheid: Doelman Need (FC Eindhoven) krijgt rood in de 90e minuut na opstootje. UNA - FC Den Bosch 0-9 (0-4). Doelpunten: Schulp 3, Biekman 2, Cas, Van den Ouweland, Powel, Van de Laak. Bijzonderheid: Doelman De Ligt (UNA) krijgt rood na hands in 10e mi nuut. Babberich - FC Volendam 0-3 (0-0). Doelpun ten: Ketting 2, Bridji. AFC - StormvTTelstar 0-2 (0-0). Doelpunten: Kantelberg, Lettinga. ACV - FC Groningen 1-5 (0-3). Doelpunten FC Groningen: Krstev, Van Gessel, Matthijs, Lui- rink, Sedoc. GSV '28 - Fortuna Sittard 0-3 (0-0). Doelpun ten: Taihuttu 3. De Graafschap - Harkemase Boys 4-0 (0-0). Doelpunten: Haklander 2, Ax, De Graef. Schijndel - Helmond Sport 2-2 n.v. (1-1/1-1). Doelpunten Helmond Sport: Stinga, Hendrik- sen. Helmond Sport wint na strafschoppen 5- LOTING FC Lisse - FC Volendam, FC Dordrecht - Quick Boys, ADO'20 - Rohda Raalte, FC Den Bosch - Quick'20, ADO Den Haag - FC Zwolle, De Graafschap - Go Ahead Eagles, TOP Oss - Haarlem, Roda JC - Excelsior, FC Groningen - NAC Breda, Fortuna Sittard - Heracles Almelo, RKC Waalwijk - FC Eindhoven, WV-Venlo - Jong Feyenoord, AGOW Apeldoorn - Vitesse, Emmen - WHC, FC Twente - Baroniè, Hel mond Sport - De Treffers, IJsselmeervogels - BV Veendam, Willem II - Sparta, NEC - RBC Roosendaal, Cambuur L'warden - Stormvog- TTelstar FC Utrecht, Heerenveen, AZ, Ajax, Feyenoord en PSV stromen pas in de vierde ronde in (ja nuari 2005). OEFENVOETBAL Quick Boys - Argon 2-4. Doelpunten Quick Boys: Bennie van Fruchten en Richard Hoek. Noordwijk - De Beursbengels 3-3. Doelpunten Noordwijk: Jeroen van Wetten 2x en Rocky Pit- ti. Rijnsburgse Boys - DSO 5-1. Doelpunten Rijnsburgse Boys: Marcel van Beelen 3x, Mo hammed Ajar en Mike Vermolen. Katwijk - Hellas SC (tweede klasse zondag) 1- 2. Doelpunt Katwijk: Marvin Bok. SHO-ARC 1-0. WSB - Voorschoten '97 3-1. Doelpunten WSB: Stefan Roodakkers, Maurice Fransen en Niels Graafland, Voorschoten '97: Edvin Pecj- inovic. FC Rijnvogels - Lugdunum (za) 6-1. Doelpun ten FC Rijnvogels: Raymond van Otterloo 2x. Patrick Heemskerk, Jaco de Jong, Wouter Ta- venier en Geerlig Azier. Lugdunum: Moham med Benfrekane. Valken '68 - Lugdunum 6-0. Doelpunten Val ken '68: Wilbert Star 2x, Vincent Zandbergen, André Vooys, Emiel van der Plas en Henk van der Nagel. RCL - Docos 1-2. Doelpunt RCL: Yamin Hous- kiwar. Docos: Barry Dubbeldeman en Renso Smits. Koudekerk - DOSR 1-1. Doelpunt Koudekerk: Kelechi Okereke. DOSR: Hans Klink. Alphense Boys - Concordia 2-2. Doelpunten Alphense Boys: Dennis Dobrnjac 2x. MMO - Alphense Boys (za) 2-4. Doelpunten MMO: Maarten van der Meer en Berno van Leeuwen. Alphense Boys: Michel Nolten, Ro- nen Hernon, Galid Essaka en Clarence Ver- voorn. FC Lisse (zo) - Kagia 3-1. Doelpunten Lisse: René Rusman, Jean-Paul Arrachat en Arjan Vergunst. Kagia: Sander van den Burg. SJZ - Stompwijk '92 3-4. Doelpunten SJZ: Nanne Balyon, Patrick de Jong en Fred de Ko ning. Stompwijk '92: Erwin Oudsjaprn, Mar tijn Droog, Timo van Marwi|k en (Strong de Geus. Wassenaar - SEV 2-2. Doelpunten Wassenaar: Tommy van der Mark en Robin van der Oever. Vrouwen FC Rijnvogels - Buitenveldert 3-1. Doelpunten FC Rijnvogels: Margreet Nijgh 2x en Jacqueli ne Geiteman. oud-beyerland - Glenn Helder traint op proef mee bij zaterdag hoofdklasser SHO. Volgende week hoort de Leidenaar of hij in de selectie wordt opgenomen. Omdat voormalig international Helder vorig jaar een wedstrijd speelde voor Neptunus is zijn overschrij ving het enige wat een overgang in de weg zit. In de oefenwedstrijd tegen ARC gisteravond (1-0) kwam Helder niet in actie. Dat hadden ze mij niet ver teld." Voor die tijd had Furfaro al overschrijving naar Quick Boys aangevraagd, voor het geval zijn missie bij Veendam niet zou slagen. Zodoende streek de Rijswijker neer op Nieuw-Zuid. En hij vertrouwt erop dat hij het daar prima naar zijn zin krijgt. „Ik ben heel goed opgevangen bij Quick Boys. Een mooie club, een sterke selectie, en kijk eens wat een prachtveld er ligt. Het bevalt me uitstekend." Met een paar geslaagde acties en blik semsnelle passeerbewegingen liet Furfaro in de wedstrijd te gen Argon zien dat de club nog een hoop plezier aan hem kan beleven. De eerste helft speelde de Rijs wijker als rechtsbuiten, de laat ste tien minuten van de wed strijd mocht hij nog eens inval len op de linkerflank.„Ik kan ook achter de spits spelen, ik heb niet echt een voorkeur", zegt hij. „Ik hoop alleen maar dat ik hier aan spelen toe kom. Iedereen moet hier knokken voor een plaats. Hopelijk kan ik via Quick Boys weer in de pic ture komen bij een betaald- voetbalclub. En waar kun je dan beter terecht dan bij de kampioen van Nederland?" Die kampioen speelde alleen in de eerste helft tegen Argon goed. Quick Boys kwam voor rust twee keer op achterstand door razendsnelle counters van de tegenstander uit Mijdrecht. Bennie van Fruchten en Ri chard Hoek maakten twee keer gelijk. In de tweede helft liep Quick Boys binnen een paar minuten na weer een snelle counter opnieuw achter de fei ten aan. Furfaro kon vervolgens vanuit de dug-out een paar concurrenten bekijken: Martin Bekx, die voornamelijk vreselijk snel is, en de met een fluwelen linkervoet gezegende Maarten Bak. Hun acties leverden echter te weinig op. Argon profiteerde tien minuten voor het einde van een paai' grote fouten in de Katwijkse verdediging: 2-4. Quick Boys loot uit bij FC Dordrecht Quick Boys speelt in de tweede ronde van de Amstel Cup uit tegen FC Dordrecht. De Katwijkers schakelden af gelopen zaterdag DBS uit (9- 0), terwijl de eerstedivisionist gisteren met 7-1 van Scheve ningen won. Voor trainer Gert Aandewiel wordt het een weerzien met Dordrecht Hij was er ooit aanvoerder. UITSLAGEN Diedrich Ze hadden- hem al p het oog. Pas toen ïdam geen profcon- fdwingen, was zeker Furfaro naar Quick pmen. Gisteren deed e aanvaller iets meer lift mee in de oefen- tegen zondaghoofd- 8pn. De algeheel ama- afiflen van Nederland enjt 2-4, maar Furfaro n de lichtpuntjes die eu hoop geven op op- goed seizoen, faro, woonachtig in (etbalde twee jaar bij itvf de eerste divisie, lethallen, „ik heb de basis gestaan", filer. In vijftig wed- •orde hij zes keer. invaller. Als je elke en paar speelminu- is dat niet eens jch werd hij door de ;van de club in zijn Oen uitgeroepen tot Detballer. „Ach, dat Iveel", lacht Furfaro. [supporters die een lezinkje hadden ge- fet is belangrijker wat fan me vindt, die be- jpeel of niet." I niet zo vaak, dus. ri geen nieuw con- Nieuwkomer Antonino Furfaro speelde gisteren als rechtsbuiten en als linksbuiten voor Quick Boys. Foto: Cees van Hoogdalem tract aangeboden, maar hoopte voor dit seizoen bij Veendam een verbintenis te kunnen krij gen. Dat ging niet door. „Ik ben eigenlijk een beetje voor de gek gehouden", zegt Furfaro. „Ik heb een oefenwedstrijd tegen Groningen meegedaan, dat ging best goed. Na die wedstrijd zei de trainer tegen me: 'We zien in jou een versterking'. Vervolgens haalden ze een nieuwe speler, ik hoorde een tijdje niets en moest in het plaatselijke krantje lezen dat ik niet mocht blijven. Ze zouden iemand hebben gezocht speci fiek voor de linksbuitenpositie. Leidenaar Timon van Leeu wen (ex-UVS) won zondag in de Arena de Super Cup door dat zijn team Feyenoord Al met 3-1 won van Ajax. Bij eerstedivi- sieclub Sparta heeft Sidney Bito van FC Boshuizen een contract aangeboden gekregen. Amateurvoetbalclubs hoeven zich niet meer rijk te rekenen als hun spelers naar het betaal de voetbal ver dwijnen. De nieuwe rege ling houdt in dat een ama teurvereniging pas een ver goeding voor spelers tot 22 jaar krijgt als hij een con tract tekent of als hij mini maal vijf bin dende wed strijden voor de profclub heeft gespeeld. Bondscoach Remy Reynier- se heeft liefst zeven speel sters van Ter Leede in zijn selectie opge nomen. Dat zijn Cindy Burger, Esther Scheenaard, Jody Pol dervaart, Laura van Leeuwen, Lisan Goudena, Petra Hogewo- ning en Ilse Witteman. FC Boszoom is alsnog inge deeld in de voetbalcompetitie. De Rotterdamse club was niet opgenomen vanwege herhaal delijke problemen met de sup porters. Ook het Leidse GOL Sport (vijfde klasse A) heeft aan al zijn verplichtingen voldaan. Voor het eerst sinds vier jaar heeft Alphia weer een A-jeugd- elftal. De nieuwe trainers Perry Hupsel en Giovanni Bumama hebben Feyenoord uitgenodigd om vanavond in Alphen een oefenduel te spelen. De Rotter dammers komen met het hoog ste B-jeugdelftal. De in Frankrijk wonende wiel renner Thijs Zonneveld heeft zijn eerste grote overwinning te pakken. De Noordwijkerhoutse student won de Tour des As. Zijn plaatsgenoot Ferry den El zen kwam het afgelopen week einde ook met de bloemen thuis. Den Elzen won de laatste etappe van de Drie van Rotter dam. In de eindstand werd hij vijfde. In Estland kwam Suzanne de Goede in een massasprint bij het Europees kampioenschap niet verder dan een twintigste plaats. De Leidse junior Bob van Winden kwam in Hooge veen op de tweede plaats. Elise van Hage (Noordwijkerhout) behaalde dezelfde klassering in Zevenbergen. De KNWU heeft bekend ge maakt welke junioren volgende week zondag in Heerlen van start mogen gaan bij het Neder lands kampioenschap wielren nen. Uit de Leidse regio zijn dat Robert Berk (Koudekerk), Peter van Dijk (Ter Aar), Richard de Groot (Hillegom) en Bob van Winden (Leiden). Bij de meisjes gaat Elise van Hage (Noordwij kerhout) als favoriete van start. Roxane Kneteman en Moniek Rot mensen zijn haar concur renten. Bij het Ne derlands kampioen schap moun tainbike voor amateurs in Zoetermeer kwam Robert Rutgerink (Lisse) als zesde over de eindstreep. Triatleet Roy- ce Kortekaas (Lisserbroek) debuteerde met een elfde plaats. Kortekaas moest achter aan starten omdat hij geen punten had verzameld. In de tafeltenniscompetitie heeft AAC Cosmos uit Veldho ven zich teruggetrokken uit de eredivisie. De club zit zonder sponsor. Het Schiedamse Bran- dersstad keert nu terug in de hoogste klasse. De eredivisie bestaat verder uit: Heemskerk Sport/De Treffers (Roelof- arendsveen), Scylla (Leiden), FVT (Rotterdam), Remax (Buchten), Westa (Wessem), Torenstad (Zuphen) en De Toe komst (Lochem). Autocoureur Tim Coronel is dit weekeinde in de Alfa 147 GTA Challenge in Zandvoort als tweede geëindigd. De Alphe- naar moest teamgenoot Rory Bertram voor laten gaan. Be rend Gesman kwam als vijfde over de streep, terwijl een an dere Alphenaar Oscar Middel dorp, niet verder kwam dan de achtste plek. Coronels vriendin Gaby Uljee debuteerde in de zelfde klasse met een tiende plaats. Marlot Meddens en Valeria Podda hebben bij de nationale jeugdkampioenschappen ten nis de derde prijs veroverd. De Hillegomse Meddens verloor in de categorie tot en met 16 jaar van de latere kampioen Renee Reinhard. Valeria Podda (Uni cum) pakte brons bij de twaalf jarigen. Bij de jongens drong de Leimuidense tweeling Marlon en Tim van Ingen tot de kwart finales door. Timon van Leeuwen. Foto: Archief

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 17