op ustwegen kuurvast TE SETS verkopen? Balkenende kijkt ogen uit op circuit Zandvoort srland zoekt massaal verkoeling Full-pull schaars tijdens Trekkertrek Vandaag zetten we de klok terug. ■T -Mobile- Tientallen doden in Bagdad en Najaf Nederlanders ongedeerd bij aanval FBI onderzoekt nepvideo onthoofding Amerikaan Goedemorgen Wat een krant. Leidsch OPGERICHT 1 MAART 1860 Londen bruist, in Amsterdam is het gezellig fREEK-REGIO/GPD - Ne- is gisteren massaal uit- m verkoeling te zoeken tanaf elf uur 's ochtends fassenaar, Katwijk en jk- maar ook andere dplaatsen - met de auto i onbereikbaar en par ken onvindbaar. Wie nd en boulevard wist te l, bleef tot laat in de angen. _en politie adviseerden ""angers de auto thuis te en oproep die maar ge- k werd opgevolgd. Uit- naar kleinere badplaat- 1 in veel gevallen geen k daar waren geen par- Itsen meer te vinden, vijk was het zaterdag, het regenachtige weer begin van de dag, druk loulevard. Dat had alles :n met de reddingsde- itie van de de KNRM, ilitie, luchtmacht en Een dag later werden ilaatsen in de regio heel icht. Dat zorgde voor en parkeerproblemen. Ijk werden de auto's ver strand geparkeerd, irt werd gistermiddag je uren hermetisch af- j. Brandweer, GGD, po- loco-burgemeester be- "laartoe omdat de bad- lelemaal op slot zat. De (advertentie) Mijn wereld, mijn krant. - Leidsch Dagblad COMMENTAAR POLITIECORRUPTIE een groot raadsel. Sinds s Bruinsma) is de Am- regio het toneel van afrekeningen in het circuit In een lange verden recent Willem en Gijs van Dam jr. op ite dag overhoop ge- Deze en veel andere ge lige liquidaties bleven »e onopgelost De politie et bij machte een eind te Naan de bloedige oorlog voornamelijk idse en Joe- :he drugsben en stuk dichterbij geko- ilitie en justitie in Am- zijn er van overtuigd nuit het opsporingsap- elekt wordt naar zware l Daarbij gaat het om afgeschermde infor- voor heel weinig op- ambtenaren toeganke- )at deze politiegegevens criminelen terecht zijn n, duidt op corruptie bij i justitie. invoorstelbaar dat poli- Werkers criminelen Dagblad maandag 9 AUGUSTUS 2004 SPRINTERS Stadsarcheologen op zoek naar 'puzzelstukjes' Aardige jams met Saskia Laroo op sfeerloos festival FC Utrecht bezorgt Ajax kopzorgen door Govert Wisse zandvoort - Tussen de 47.000 racefanaten en tiental len schaars geklede reclamedames was premier Jan Pe ter Balkenende gisteren een opvallende verschijning op het circuit van Zandvoort. Balkenende keek als gast van de organisatie tijdens de Marlboro Masters naar de Formule 3, mocht als passagier een rondje rijden in een Ferrari sportwagen en maakte praatje met race-en thousiast prins Pieter-Christiaan en de (voormalige) topcoureurs Jacky Ickx, René Amoux en Jan Lammers. De eerste minister was ook niet te beroerd om met monteurs en supporters op de foto te gaan. De premier is een enthousiast racefan. Hij wil in september ook komen kijken bij de DTM-wedstrijden in Zandvoort. Over de files hoefde de premier zich geen zorgen te maken. In Lisse stond een helikopter voor hem klaar, die hem over de rijen auto's heen naar Zandvoort ver voerde. Opvallend was hoe mensen van Philip Morris - de pro ducent van Marlboro-sigaretten - hun best deden om het Balkenende naar de zin te maken. Vanwege het verbod op tabaksreclame mogen de Marlboro Masters vanaf volgend jaar die naam niet meer voeren. mooie zomerse dag en de Marl boro Masters op het racecircuit trokken honderdduizenden mensen. „Ondanks alle waar schuwingen vooraf zijn veel mensen toch met de auto geko men. De wegen naar Bloemen- daal en Zandvoort raakten ver stopt en de parkeerplaatsen waren overvol. Op grond van helikopter- en motorbeelden vonden wij het niet meer ver antwoord om meer automobi listen door te laten", aldus een politiewoordvoerder. Ook de N203 van Amsterdam naar Alkmaar werd ter hoogte van Castricum afgesloten we gens gebrek aan parkeerruimte. In Rockanje op het Zuid-Hol landse eiland Voome-Putten werden strandbezoekers die met de auto kwamen, door jeugdige verkeersregelaars uit het dorp naar grasvelden in de plaats geleid waar het blik van andere badgasten hen al in de zon toeschitterde. Met parasols en koelboxen dienden sommi ge strandbezoekers eerst nog een wandeling van zo'n vier ki lometer te maken voordat een duik in de overvolle zee kon worden genomen. De strand paviljoens beleefden topdagen. In Hoek van Holland was even eens nergens meer een vrije parkeerplaats te vinden. Veel badgasten stonden lange tijd in defile. koudekerk aan den rijn - Tractoren staan in Koudekerk aan den Rijn centraal op de eerste zaterdag van augus tus. Tijdens de Trekkertrek Familiedag is het een geraas en geronk van jewelste. Het weer doet er weinig toe, want ook tijdens een zomerse regenbui vermaken zo'n 11.000 toeschouwers zich kostelijk op het terrein aan de Hoogewaard. Alleen voor de hoofdrolspelers, de bestuur ders van tractoren in allerlei soorten en maten, wordt het dan een stuk moeilijker om het sleepgewicht een eind weg te trekken. Zowel voor als na de regen haalt bijna niemand de eindstreep die op 100 meter ligt, een zogeheten 'full-pull'. Maar ook dat mag de pret niet drukken op het evenement, dat bol staat van de attrac tieve 'bijnummers'. Pagina R2: Ogen en oren tekort op Trekkertrek. Foto: Hielco Kuipers (advertenties) hand- en spandiensten leveren. Dat het vaker gebeurt dan ge dacht, stelden onderzoekers al in 1997 vast in het rapport 'Lek ken of verstrekken'. Zij conclu deerden dat veel lekken ont staan doordat rechercheurs ge heime informatie doorkletsen aan indiscrete (ex-) collega's, die niets met de zaak te maken heb ben. Maar het komt ook voor dat criminelen in het politieap paraat infiltreren of agenten omkopen. Een garantie tegen lek ken, infiltratie of omko ping bestaat niet Het bloed kruipt waar het niet gaan kan. Toch moet er alles aan worden ge daan om te voorkomen dat ver trouwelijke politiedossiers in verkeerde handen raken. Dat kan alleen als de interne contro le en het toezicht bij politie en justitie worden verbeterd. Van de ministers Donner (justitie) en Remkes (binnenlandse za ken) mag worden gevraagd dat zij snel een systeem invoeren, dat de rotte appels in het opspo ringsapparaat blootlegt Hugo Schneider Daltarief al vanaf 15:00 uur met PrePaid After3. De winter staat nog lang niet voor de deur, maar we zetten de klok toch alvast terug. Want met PrePaid After3 hoef je niet tot 's avonds te wachten om voordelig te kunnen bellen. Met PrePaid After3 bel je doordeweeks na 15:00 uur en in het weekend voor maar 0,20 per minuut. En je smst altijd voor maar 0,09 per SMS. Dus als je niet meer kunt wachten met bellen en SMS-en, kijk dan op www.t-mobile.nl, bel 0800-7123 of ga naar de T-Mobile dealer. For a better world for you bagdad/anr-rtr - Het afgelo pen weekeinde zijn er in Bag dad en in Najaf zeker 43 doden gevallen bij gevechten tussen Amerikaanse en Iraakse troe pen en aanhangers van de radi cale geestelijke al-Sadr. Dat heeft het Iraakse ministerie van Gezondheid gisteren gemeld. In de wijk Sadr-city in Bagdad kwamen 22 mensen om. Het aantal slachtoffers in Najaf kan nog sterk oplopen, omdat de doden niet kunnen worden weggehaald van het slagveld waar nog steeds sporadisch wordt gevochten. De strijd met de sjiitische militieleden laaide afgelopen donderdag, na weken van rust, weer op. Vrijdag meld de het Amerikaanse leger dat er zeker 300 militanten waren ge dood. Volgens ooggetuigen was het gisterochtend in Najaf en Bagdad relatief kalm. Ook in de plaats Nasiriya kwa men acht mensen om het leven en in Am ar ah viel een slachtof fer. Een ziekenhuis in Najaf meldde dat de afgelopen dagen in de stad zeker 87 doden wa ren gevallen. Onbekenden voerden in de nacht van vrijdag op zaterdag een mortieraanval uit op een controlepost met Nederlandse militairen in het Nederlandse gebied in het zuiden van Irak. Op de door acht militairen be- mensde post, vielen geen slachtoffers, meldde een woordvoerder van Defensie. De vier mortiergranaten kwa men op minimaal vijftig meter van de door Nederlanders en Irakezen bemande controlepost in de buurt van de stad Al Khidr terecht. Drie ervan ontploften, een vier de niet. Volgens Defensie is het niet waarschijnlijk dat Neder landse militairen het directe doelwit van de aanslag waren. In principe bemannen Iraakse veiligheidsdiensten als de Iraakse politie en de Iraakse Nationale Garde de post. De post ligt op de weg van Al Khidr naar As Samawah. Direct na het incident zijn Apa che-gevechtshelikopters inge zet om de aanslagplegers op te sporen. De zoekactie had geen succes, aldus een Defensie woordvoerder. In Irak zijn mo menteel ongeveer 1320 Neder landse militairen actief. De militairen die zaterdag be schoten werden, zijn afkomstig van de basis in Al Khidr, waar 160 militairen gelegerd zijn. Jongen overlijdt na proefritje abbenes/sassenheim - Een 17- jarige jongen uit Sassenheim is in de nacht van zaterdag op zondag overleden, nadat hij een proefritje had gemaakt op een opgeknapte bromfiets. Toen hij niet terugkeerde, gingen zijn vrienden hem zoeken. Ze von den hem in een opgedroogde sloot aan het Langerak in Ab- benes. De jongen is met spoed vervoerd naar het VU Medisch Centrum in Amsterdam. Daar overleed hij aan een gescheur de lever en een slagaderlijke bloeding in een been. Chauffeur met 5 promille weg op turijn - De Italiaanse politie heeft een Poolse vrachtwagen chauffeur aangehouden die zo dronken was dat hij over de snelweg zigzagde. Bij controle bleek hij 5,24 promille alcohol in zijn bloed te hebben. Een promillage van bijna 4 kan al dodelijk zijn. De 35-jarige Pool was op de weg tussen Franse grens en Turijn ook al te hard door een tunnel gereden, waar bij hij de wanden had geraakt. Twee jongens dood bij brand eindhoven - In Eindhoven zijn in de nacht van zaterdag op zondag twee kinderen van 8 en 14 jaar omgekomen door een brand in een woonhuis. De ou ders van de twee jongens zijn met verwondingen opgenomen in het ziekenhuis. Uit het on derzoek naar de oorzaak van de brand is gebleken dat er een misdrijf is gepleegd, maar in het belang van het onderzoek wil de politie nog niets zeggen. Pagina Binnenland Deeltijdpensioen bij De Telegraaf Amsterdam - Bij Holdingmaat schappij De Telegraaf wordt ge werkt aan een deeltijdpensi oenvoor oudere werknemers die boventallig dreigen te ra ken. Het gaat om een tijdelijke regeling, die geldt zolang de so ciale partners aan het bakkelei en zijn over de kabinetsplannen om vervroegd stoppen met werken minder aantrekkelijk te maken. Werknemers kunnen er alleen voor in aanmerking ko men als de continuïteit van het werk en de organisatie niet in gevaar komt. Pagina Economie Forse nota voor 'gasslachtoffers' brussel - De vele tientallen zwaarverbrande slachtoffers van de recente gasexplosie in België moeten zich voorberei den op een forse ziekenhuisre kening. Het Belgische zieken fonds betaalt allerlei medicij nen om brandwondpatiënten te behandelen niet terug. De nota kan oplopen tot 15.000 eu ro. Gevreesd wordt dat sommi gen zich in de schulden zullen moeten steken om de rekening te betalen. Pagina Buitenland DOE MEE AAN COACH VAN HET JAAR EN STEL JE EIGEN STERRENTEAM SAMEN! S JE VINDT DE SPELREGELS ~S) ELDERS IN DEZE KRANT! ^2 Speel mee met Coach van het Jaar! JT Schrijf je nu in via www.leidschdagblad.nl/coachvanhetjaar. san francisco/anp-rtr - De Amerikaanse Federale recher che onderzoekt of zij de maker van een nepvideo van de ont hoofding van een Amerikaan in Irak kan vervolgen. Agenten on dervroegen de maker van de gewraakte beelden kort nadat bekend was geworden dat de video die eerder op zaterdag opdook op verscheidene websi tes, in scène bleek te zijn gezet. Het 'slachtoffer' zelf, de 22-jari ge Benjamin Vanderford, gaf toe dat hij de video al maanden geleden in elkaar heeft gezet om aandacht te trekken en als een stunt die pas nu is opge merkt. Op de video zegt Van derford met veel gevoel voor dramatiek dat de Verenigde Staten uit Irak moeten vertrek ken. Vervolgens is te zien hoe er met een mes aan zijn nek wordt gezaagd. De militanten hoor den bij een groep die banden onderhoudt met al-Zarqawi, de vermeende leider van het ter reurnetwerk al-Qaeda in Irak. „We zullen alle juridische mo gelijkheden onderzoeken om tot vervolging over te gaan", al dus FBI-agent LaRae Quy in San Francisco. Het onderzoek is momenteel nog in volle gang, voegde hij daar aan toe. Ondertussen toonde de maker van de beelden weinig berouw over zijn actie. Een belangrijke drijfveer voor wat hij deed, was te zien hoe de media zouden reageren en of ze gefopt kon den worden. Hij had naar eigen zeggen de beelden drie maan den geleden al op internet gezet om te kijken hoe lang het zou duren voordat ze opgemerkt werden. Proef nu Leidsch Dagblad in de ochtend. 4 weken voor 9,75 Ja, ik ontvang graag 4 weken lang iedere ochtend Leidsch Dagblad voor maar 9,75. Dat is nog g«to 0,41 per dag! Naam: DM V Postcode Plaats Geboortedatum Stuur deze bon op in oen ongefrankeerde envelop naar Leidsch Dagblad. T a v Afdeling lezersservice. Antwoordnummer 127, I8OO VB Alkmaar Bellen kan ook' 0800-1711 (gratis) of surf naar www.leidschdagblad.nl. (Deze aanbieding ia goldig tot 31 december 2004). Leidsch Dagblad gaat zorgvuldig om met persoon gegevens. In het colofon van de krant treft u nadere informatie aan Mijn wereld, mijn krant. Leidsch t&t Dagblad

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 1