Leidsch Dagblad Na het succes van vorig jaar kun je ons voetbalspel Coach van het Jaar de voetbalcompetitie 2004-2005 als ook dit jaar weer meespelen met want op 13 augustus start zowel dit populaire internetspel. HOOFDPRIJS INSCHRIJVEN TWEEDE PRIJS DERDE PRIJS ETIMING MAANDPRIJS Uit de spelerslijst die je kunt vinden op onze website www.leidschdagblad.nl/coachvanhet jaar kan je je droomteam samenstellen. Maar let goed op, je team mag maar een maxi male waarde hebben van 15 miljoen en van elke eredivisieclub mag je maar één speler opstellen. De spelers kunnen tijdens de competitie punten voor je scoren, de details kun je lezen in de spelregels. Nieuw dit jaar is dat je tijdens de competitie maar liefst vijf keer, op een door jou gewenst moment een speler kunt wisselen. Zo houd je een team op optimale sterkte en maak je dus nog meer kans op onze fantastische prijzen! Wie kan er meedoen?* Coach van het Jaar is een spel voor iedereen en kent geen leeftijdsgrens, ledereen die over internet beschikt kan meespelen. Je kunt zo vaak meedoen als je wilt. Abonnees betalen €3,- per inschrijving en niet-abon- nees betalen 6,- per inschrijving, maximaal zes gezins leden per adres. Betaling geschiedt d.m.v. automatische incasso. Zo stel je een team samen Een team bestaat uit in totaal vijftien verschillende voetballers uit de spelerslijst: één doelman, vier verde digers, drie middenvelders en drie aanvallers. Voor alle deelnemers aan Coach van het Jaar geldt dus het 4-3-3- systeem. Naast elf basisspelers is er voor elke linie ook een reserve opgegeven. Dus een reservedoelman, één reserve voor de verdediging, één voor het middenveld en één voor de aanval. De totale teamwaarde is maximaal 15 miljoen euro. De vier reserves zijn hierbij inbegrepen. De waarde van de spelers, zoals vermeld op de spelerslijsten, is fictief. De bedragen zijn vastgesteld op advies van Martin Koeman. Van elke club mag hooguit één speler worden gekozen, de reserves inbegrepen. Je spelers en reserves komen dus uit vijftien van de achttien clubs in de eredi visie. Welke spelers kun je kiezen? De spelerslijst van Coach van het Jaar is samengesteld op basis van de voorlopige selecties van de achttien clubs in de eredivisie. De spelerslijst is tot het laatste moment bijgewerkt en wordt niet meer gewijzigd voor de start van het voetbalspel. Vanaf de eerste speelron de van het spel worden nieuwe spelers toegevoegd en transfers verwerkt in de spelerslijst. Spelers die uitval len, bijvoorbeeld door een schorsing of een blessure, blijven deel uitmaken van het spel. Bij het samenstellen van je team mag je spelers niet in een andere linie opstellen dan op de spelerslijst is aan gegeven. De posities van de spelers zijn door alle acht tien eredivisieclubs verstrekt en zijn bindend. Ook als tijdens het seizoen een speler naar een andere linie verhuist, blijft voor Coach van het Jaar de oorspronke lijke positie gehandhaafd. Indeling in speelrondes De voetbalcompetitie is in Coach van het Jaar verdeeld over 34 speelronden, zoveel mogelijk in overeenstem ming met het schema van de KNVB. Niet alle wedstrijden voor dezelfde ronde vinden op dezelfde dag plaats. Na elke speelronde worden de punten per speler gepubliceerd. Ook wordt de score voor jouw team en de posities in de klassementen en subleagues uitgerekend. Indien minder dan de helft van de vastgestelde wed strijden voor een speelronde doorgang vindt, vervalt het weekklassement. De betreffende wedstrijden tellen wel mee voor het algemeen klassement. Uitgestelde wedstrijden tellen mee in die speelronde waarin de wedstrijd daadwerkelijk wordt gespeeld. Het actuele wedstrijdprogramma en indeling in speelron den is te vinden op de website van Coach van het Jaar. Welke spelers kunnen punten halen? Alleen spelers die ook werkelijk in actie zijn gekomen, vanaf het beginsignaal of als invaller, kunnen punten behalen. De reservespeler telt alleen mee als één van de vaste spelers niet meedoet en zijn club wel gespeeld heeft. De reserve neemt dan diens plaats in, maar ook voor hem geldt dat hij wel in actie moet zijn gekomen om punten te kunnen behalen. Voorbeeld: als één van je verdedigers niet speelt en zijn club wel, wordt automatisch je reserveverdediger in het spel opgenomen. Ontbreken in een speelronde meer dan één speler per linie dan heb je pech, want er is maar één reserve voor ontbrekende spelers in dezelfde linie. Voor alle duidelijkheid: een reserve kan niet wor den ingezet voor een speler van wie de club niet in actie is gekomen. Wanneer een speler tijdens de competitie naar een bui tenlandse club vertrekt of naar een club in de eerste divisie en daarmee uit het voetbalspel verdwijnt, neemt de reserve diens plaats in. De punten die de vertrokken speler heeft behaald, blijven meetellen voor het alge meen klassement. Vertrekt één van je spelers naar een andere Nederlandse club in de eredivisie, dan tellen zijn punten vervolgens mee als speler van zijn nieuwe vereniging. De kans is groot dat je vanaf dat moment twee spelers van dezelfde club in je team hebt. In dit geval is dat geoorloofd. Hoe kun je punten scoren? Spelers krijgen als volgt punten toegekend: Voor een overwinning van de club van een speler die is opgesteld, ontvang je drie punten per speler. Een gelijkspel is goed voor één punt per speler. Krijgt je keeper geen doelpunt tegen, dan worden vijf bonuspunten bijgeteld. Houdt de club van de door jou opgestelde verdediger de nul vast, dan levert je dat voor de betrokken verdediger drie punten op. Maakt de doelman of een verdediger van je ploeg een doelpunt, dan incasseer je tien punten. Scoort één van je middenvelders, dan krijg je er acht punten bij. Een doelpunt van een aanvaller wordt beloond met zes punten. Wordt uit een strafschop gescoord dan komt boven genoemde puntenhonorering te vervallen. In welke linie de penaltyschutter ook is opgesteld, voor een benutte strafschop worden vier punten toegekend. In de volgende gevallen worden punten in mindering gebracht: Krijgt een speler van jou een gele kaart dan kost je dat drie punten. Twee maal geel en dus rood in dezelfde wedstrijd wordt bestraft met zes punten. Voor een directe rode kaart worden acht punten afgetrokken. Indien de KNVB naderhand ingrijpt en bijvoorbeeld een rode kaart omzet in een gele kaart, worden hiervan de gevolgen in het voetbalspel achteraf gecorrigeerd. Gelijk aantal punten Bij een gelijk aantal punten van twee of meerdere coaches geeft de gemiddelde waarde van het team de doorslag. Het goedkopere team krijgt in dit geval een hogere plaats dan een duurder team met hetzelfde puntentotaal. Mocht dit nog geen uitsluitsel geven, dan geldt het moment waarop het team voor het eerst is samengesteld: degene die dit eerder heeft gedaan, krijgt in dat geval een hogere klassering. Wisselen van spelers In Coach van het Jaar 2004 2005 kun je - in tegenstel ling tot het vorige seizoen - gedurende de gehele com petitie maximaal 5 keer wisselen. Wanneer en in welke speelronde je dat doet, mag je als coach zelf bepalen: 5 keer snel achtereen of gespreid over het seizoen. Wijzigingen in je team gelden echter altijd pas vanaf de eerstvolgende complete speelronde. Een nieuwe speelronde begint zodra alle uitslagen van de huidige speelronde bekend zijn en verwerkt zijn in punten en klassementen. Voor elk van de 5 teamwissels gelden de volgende regels: Per linie mag je één wijziging aanbrengen. Hiervoor heb je twee mogelijkheden: 1) je vervangt één speler door een andere speler uit de spelerslijst; 2) je wisselt een reserve en een basisspeler in dezelfde linie om. In het laatste geval speelt je oorspronkelijke reserve speler dus in de basis en de basisspeler wordt je nieuwe reservespeler. Naast de bovenstaande regel mag je alle spelers vervangen die uit het spel zijn verdwenen. Het team mag nooit duurder zijn dan 15 miljoen Je mag niet door een wissel uit te voeren twee spelers van één club in je team opstellen. Mocht je tijdens de eerste helft van het seizoen door een transfer twee spelers van dezelfde club in je team hebben gekregen, dan mag je deze wel laten staan. De spelersveranderingen hebben geen invloed op de tot dusver behaalde punten. Het is niet verplicht om spelers te vervangen. Wie geen veranderingen aanbrengt gaat automatisch verder met de huidige vijftien spelers. medewerkers van HDC Media en hun gezinsleden zijn uitgesloten van deelname Inschrijven kan dit jaar via onze website www.leidschdagblad.nl/coachvanhetjaar. Abonnees betalen voor deelname 3,- en niet abonnees betalen 6,-. Inschrijven kan tot en met 12 augustus 23.59 uur. Na inschrijving kan je jouw team tot dat tijdstip nog wijzigen. Heb je vragen over het spel dan kun je deze mailen naar coachvanhetjaar@hdc.nl. Je kunt ook telefonisch contact met ons opnemen op werkda gen van 15.00 uur tot 16.00 uur via 072-5196833. Na de start van het spel is dit nummer alleen op woensdagen van 15.00 uur tot 16.00 uur bereikbaar. In het Leidsch Dagblad vind je vanaf 17 augustus wekelijks een uitslagenpagina. SPELREGELS COACH VAN HET JAAR 2004/2005 Dit jaar hebben we een zeer zonnige hoofdprijs, een 16-daagse reis voor twee personen naar het Chogogo Resort op Curasao t.w.v. ca. 2000,-. Het resort is gelegen in een glooiend landschap op ca. 7 kilometer van Willemstad en bestaat uitsluitend uit laagbouw. Het beschikt over een prachtige Caribische tuin en een zwembad. De hoofdprijs wordt beschikbaar gesteld door KRAS Stervakanties. Kijk voor meer reizen op www.kras.nl. pal. 13 De (iVc De winnaar van de tweede prijs ontvangt een voetbalpakket t.w.v. 500,- Het pakket bestaat uit twee voetbaldoelen en een originele Molten wedstrijdbal, de Vantaggio. Deze Molten wedstrijdbal wordt gebruikt in verschil lende Europese eredivisies en is zeer gewild bij top voetbalclubs. De doelen zijn eenvoudig monteerbaar en bruikbaar op alle ondergronden (gras, steen e.d.). Het voetbalpakket wordt beschikbaar gesteld door Sport '81 in Vlaardingen, kijk voor meer informatie op www.sport81.nl of www.sporthomeshop.nl. w.aranTii.Ni De derde prijs is een NIKE-sporthorloge de Triax Stam» t.w.v. 150,- aangeboden door Seiko Nederland. Het horloge beschikt over een chronograaf met gelijktijdigs ronde/tussentijd display, wedstrijd teller, datumaanduiding1 geheugen voor 100 trainingen, waterdicht tot 50 meter. t° De Triax Stamina is uitgevoerd in geavanceerde S-vorm en buigt zich perfect om de pols voor een optimale pasvorm. t Voor meer informatie kijk op www.niketiming.com. L Joi Ais maandprijswinnaar ontvang je een VIP-arrangeiittent voor twee personen in het viersterren hotel Zuiderduin in Egmond aan Zee t.w.v. 200,- Het VIP-arrangement bestaat uit een overnachting, een dinerbuffet op de dag van aankomst inclusief een fles huiswijn. Een ontbijtbuffet, vrij gebruik van zwembad en sauna-accommodatie. Het hotel ligt 100 meter van het strand en dicht bij de gezellige winkelstraat van Egmond aan Zee. 'Aiftrif Kijk voor meer informatie over lifltel ySsSigwillSri hethotelopwww.zuiderduin.nl Je komt elke week in aanmerking voor de weekprijs, een originele Molten wedstrijdbal ter waarde van 60,- Molten wedstrijdballen worden gebruikt in verschillende takken van professio nele sport, bij het voetbal wordt de bal gebruikt in verschillende buitenlandse eredivisies en in de Nederlandse eredivisie. Als weekprijswinnaar, kun je kiezen uit een Molten voetbal, een volleybal, een basketbal, of een korfbal. Molten wedstrijdballen worden beschikbaar gesteld door Sport '81 in Vlaardingen. Kijk voor meer informatie over Molten wedstrijdballen op www.sport81.nl of www.sporthomeshop.nl.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 18