Quick Boys haalt fors uit in bekerstrijd: 9-0 Hippomania maakt goede doorstart SPORT 5 Ervaring bepalend in Nieuw Vennep Engels verbaast bij Amsterdam Open J deelt pinten tie zege Leiden inst me Out :o.aar irije d] uitvallers Ration van erdorp SPORTUITSLAGEN maandag 9 augustus 2oo4 l<Na de puntendeling -,iguins zijn de softbal- jisse Flags nog volop in oor de eerste plaats in iatiepoule (eerste klas- niedstrijd in Heemstede agnerkwaardig verloop. Ife duel sloegen en ver- esj de Lissenaren slecht g Het 11-1 voor de thuis- jdjt tweede duel draaide tjeter bij Flags. Met een ni|e tiebreak stelde de vj coach Nico van As- 14e puntendeling veilig. 'a(jax Leiden (cricket) eenvoudige zege ge- llympia. In Gouda Leidenaars hun te- 118 runs (all out), [ilde was de beste Ajax: 3 voor 17 in ne- Ajax had niet veel "it totaal van Olympia %en. Na een moeiza- '45 voor 3) haalde de geiden de noodzakelij- roor het verlies van Sts. Adam Westman ae.l runs (not out), ja' da« - Time Out won gis- mjlrafbaan Duindigt in n|r de Derby, het jaar- ïngtepunt in de vader- aifcfsport. Time Out [den door Schager- dtfugo Langeweg, die eainer van de hengst is. ri^verde Time Outs ei- /rj.500 euro op, de ïaerste prijs die in Ne- vw een paardenkoers adienen. Naar Duits gl werd voor het eerst kk een Merriederby inDaarin zegevierde ïgMedo met de Hoofd- Jckeur Jan van Dooye- w» eerste prijs in deze ikoegl 17.250 euro. '-v - Landskampioen voor de Europa Cup agarije. Van 29 septem- f jktober nemen de Al- iterpoloërs het op te- Boedapest Leonessa Brescia door Kees van Delft katwijk - Op kinderlijk eenvoudige wijze heeft Quick Boys de volgende ronde van de KNVB be ker bereikt. Ook zonder topscorer Marnix van der Gun bewees de voorhoede van de Katwij- kers zaterdag dat de supporters zich geen zor gen hoeven te maken over het scorend vermo gen in de ploeg. Tegen zondageersteklasser DBS werd het 9-0. Van der Gun zag vanaf de tribune hoe de spit sen van de thuisploeg zich uitleefden op het doel van het Eindhovense DBS. En dat terwijl ook Maarten Bak niet meespeelde in verband met een bruiloft. Het gaf Martin Bekx de gele genheid om zich aan de linkerkant te onder scheiden. Bekx, die aanvankelijk naar de nieuwe fusieclub FC de Rijnvogels zou over stappen, besloot na een goed gesprek met Quick Boys op sportpark Nieuw-Zuid te blij ven. „Ik zou een kans in het eerste elftal krij gen en die grijp ik nu." Daarmee zei Bekx geen woord teveel, want hij was met twee doelpunten en een assist op Remco Torken betrokken bij de gehele productie voor rust: 3-0. Toch is het de vraag of Bekx op een basis plaats kan rekenen in het elftal van Gert Aan- dewiel en Arjen van der Werf. Het trainersduo wil een nieuw systeem uitproberen, de zoge naamde kerstboomvariant, waarin Bak en Hendrik van Beelen achter spits Torken spe len. Wellicht dat Bekx aan de linkerkant uit de voeten kan, maar de concurrentie in de selec tie is groot. Zeker nu Antonino Furfaro zich vanaf maandag bij de groep voegt. Als de oud-speler van Emmen geen contract krijgt bij een andere profclub, heeft Quick Boys er een aanvallende versterking voor de rechter kant bij. Een van de spelers die niet voor zijn positie hoeft te vrezen, is Van Beelen. Met twee weer galoze doelpunten bevestigde hij zaterdag zijn klasse. Vlak na rust krulde hij de bal met zijn linkervoet stijlvol in de verre hoek en vlak voor tijd draaide hij de bal met rechts in de kruising. In de tussentijd pikten Derek van der Plas en Bennie van Fruchten ook hun doelpunt mee. Quick Boys had geen kind aan DBS, een jonge, flegmatieke ploeg, die in de overschrijvingsperiode veel spelers zag ver trekken. De verdediging rammelde aan alle kanten en gaf zelfs in het strafschopgebied zo veel ruimte weg, dat een monsterscore niet te vermijden was. Bij de weinige kansen die zich voor het doel van Jan Houwaard afspeelden, toonden de spitsen zich bovendien allesbe halve koelbloedig. Nee, laat dat maar over aan de landskampi oen. Toen DBS zich al lang had neergelegd bij de suprematie van Quick Boys, bepaalden Daniël Kulk en Torken de eindstand op 9-0. De ploeg lijkt klaar voor de confrontatie met Ter Leede voor de Super Cup volgende week. Het middenveld, nog zonder Brian Mussche (vakantie) en Ardon de Waard (blessure), maar met Raymond Flaton als uitblinker, was zaterdag heer en meester. De verdediging werd nauwelijks getest door DBS, al maakte Eef Schoneveld tegen het einde van de wed strijd twee fouten, waarvan een spits uit de hoofdklasse waarschijnlijk dankbaar gebruik had gemaakt. Gevaarlijk, want zelfs de voor hoede van Quick Boys kan wel eens een slechte dag hebben. Quick Boys-DBS: 9-0 (3-0). 12. Bekx 1-0, 28. Torken 2- 0, 30. Bekx 3-0, 48. Van Beelen 4-0, 68. Van der Plas 5-0, 77. Van Fruchten 6-0, 87. Van Beelen 7-0, 90 (+1). Kulk 8-0, 90 (+4). Torken 9-0. Scheidsrechter: Bexkens. Toe schouwers: 1000. Quick Boys: Houwaard; Van Dam, Schoneveld, Kense- laar, Guijt; Van der Plas, Van Beelen, Flaton (64. Van der Horst); Timmermans (46. Kulk), Torken, Bekx (71. Van Fruchten). aterpoloër Vcvaros B01 e), Leones: tC Patras (Grieken V Triglav Kranj (Slove- (latasaray Istanbul Br valt slechts één It team schuift door Trophy. et Machiel Ittman heeft )n van Leiderdorp ge- !elBij de vrouwen was Ie&n Vlerken, de num- ,r van de wereld op de de beste. Door de .^standigheden noteer- ürhlon gisteren een re- mal uitvallers. ^ej> de langste afstand ïrsg, de middenafstand wemmen, 80 km fiet- eikm lopen), eiste de ^jn tol. Zo moest Ro eper Werff, die op dat 'pp de tweede plaats 'eijd staken. Mede hier- c" Ittman met een ver- "1 acht minuten. Zijn tijd was 4.16.55. De ^Ig van Van Vlerken "'bijna twee keer zo Hvon in 4.33.14." Beste ^triatleet op de lood- "iscipline was Peter ctV in 5.21.19. 1 hnpische afstand was :ekassen de beste. Na 2 Minuten en 51 secon- ^"hij de 1,5 km zwem- fietsen en 10 km lo- ij liet daarmee Aron tijna twee minuten Op de fiets liep :n Brink, op dat mo- loper, een lekke band ;t de strijd staken, irs van de organise- ■niging De Zijl-LGB tp de eerste plaats bij plussers in 2.23.13. iindigde hij nog voor er Nico Verkade. luwen ging de over- •or sportief optreden idse nummer twee Driel naar Rina Zij- irs gaf aan dat zij per m stuk had afgesne- irganisatie wilde haar liskwalificeren, maar nam genoegen met ^plaats, omdat Zijgers "ne voorsprong had. 'Printafstand (750 m n, 20 km fietsen, 5 km lsDn Arjan Schilder in Noordwijker Hans 1 was in 1.14.42 de ïaan en nummer vier lij de vrouwen won Issé ruim voor de Lis- 1 Lendfers. door Peter Klein tennis - Op het aantal trainin gen en de conditie mogen Wimpe Thomas en Linda Ver hoeve het nodige ingeleverd hebben, qua ervaring zit het met de twee Leidse tennistop- pers nog wel goed. Ruim vol doende in ieder geval om het sterk bezette Open Kampioen schap van de Haarlemmermeer in Nieuw-Vennep naar de hand te zetten. Thomas was in de eindstrijd snel klaar met Elm ar Gerth. Verhoeve zegevierde in drie sets over Tanja Nossik. Voor de categorie 3 blijkt Tho mas telkenmale veel te sterk, vinden vooral andere deelne mers, die hem ook in de Haar lemmermeer geen setje konden afpakken. Thomas, die ooit in de top20 van de Nederlandse ranglijst voorkwam, zou op het hoogste nationale toemooien- niveau nog steeds niet mis staan, maar kan deelname niet combineren met een volledige werkkring. „Na een dagwerken, kan ik tussen fulltimers geen goed niveau bieden", zegt hij. Verhoeve werd in Nieuw-Ven nep geconfronteerd met een rij tje pittige partijen. Net als Tho mas redde de 26-jarige echtge note van finalist Elm ar Gerth het vooral op haar routine. Martine Griekspoor snoepte Verhoeve in de kwartfinale de eerste set af. Madelijn Damen, als junior een Leids toppertje, bleef bij de beste vier in de tweede set tot 7-6 bij. Tanja Nossik, die de als tweede ge plaatste Annemiek Wissink uit schakelde, won in de eindstrijd ook al de eerste set. In alle an dere reeksen, die ze moest spe len, was Verhoeve echter de veel meer ervaren vrouw. Loek Verhees won het hoogste spelonderdeel, de categorie 5 bij de LETS 2004, het traditio neel sterk bezette 30+ toernooi van Rijnkanters in Rijnsburg. De Katwijker, die topbridge als eerste sport beoefent, troefde in de finale Paul Dekkers in twee sets af. Patrick Scheurwater pakte via de tiebreak van de derde set de hoofdprijs in de categorie 6 ten koste van Henk Star. De dubbeltitels werden een prooi van Bas Refelman de Vries met Peter-Paul de Vrind en Melanie Dragt met Mirjam van der Meer. De 15-jarige Daniëlle van Mlerlo staat klaar om haar eerste prijs van de vrije kür op muziek in ontvangst te nemen. Haar paard Kevin lacht mee. Foto: Taco van der Eb door Gertjan van Geen lisse - Het kwik stijgt richting de dertig graden Celsius, maar de voorgeschreven kleding gaat niet uit. Slechts een enkele amazone waagt het om zonder mouwen door de ring te stap pen met haar paard. Goddank staat er af een toe een flink briesje tijdens Hippomania, dat verder niet al te veel te lijden heeft onder de hitte. De 19de editie van het paardenevene- ment in Lisse trekt misschien iets minder toeschouwers door de tropische temperaturen, het is er toch gezellig druk. Wim Schrama heeft het er maar druk mee. De bestuursvoorzit ter van de stichting Hippoma nia Lisse begeleidt subsponsors naar de prijsuitreiking, contro leert de gang van zaken bij de buitenbanen en verleent als vakkundig parcoursbouwer as sistentie als het parcours van het hoofdnummer wordt uitge zet. Daar is zijn expertise ver eist, al houdt hij zich er liever verre van. Maar de deelnemers aan de Grote Prijs Rabobank weten hem feilloos te vinden als de verschillende spronghin- demissen niet ver genoeg uit een blijken te staan. „Hippomania leeft", meent Schrama, die het programma voor dit jaar met een dag in kortte. Tegelijk met het con cours in Lisse wordt het Zuid- Hollands kampioenschap voor pony's verreden. „Daardoor is er minder deelname bij de be ginners en voor hen was de vrij dag ingeruimd. Ik kan het kam pioenschap niet in Hippomania integreren, want Lisse mag dan geografisch tot Zuid-Holland behoren, als vereniging zijn we bij Noord-Holland ingedeeld." Helemaal rouwig is Schrama daar overigens niet om. Vorig jaar werd de Noord-Hollandse titelstrijd aan de Rooversbroek- dijk verreden en was Hippoma nia niet de baas op het eigen concours. Schrama: „Nu heb ben we alles in eigen hand. An ders wil de federatie invloed hebben." Het programma is divers. Ver schillende tuigpaarden, spring paarden en dressuurpaarden komen achtereen aan bod, waardoor het hoofdterrein steeds omgebouwd moet wor den. In de belendende banen en ringen is het de beurt aan de pony's en de mindere goden. De diversiteit is een van de pij lers waar Hippomania op drijft. „Je kan wel vijf dagen alleen maar springwedstrijden organi seren, maar dan vindt niemand het leuk meer", zegt penning meester Gerard Hoogervorst, die met dank aan de grote scha re sponsors geen entree hoeft te heffen om het geheel kosten dekkend te krijgen. Het vele ombouwen zet het schema onder druk. Omdat een als spectaculair aangekondigde vierspandemonstratie van Ed win van der Graaff niet door gaat, loopt Hippomania niet al te veel uit. De menner, die re gelmatig de gouden koets op Prinsjesdag 'bestuurt', moet vanwege familieomstandighe den afzeggen. Ruimte te over daarom voor de finale van de kür op muziek voor dressuurpaarden. Daniëlle van Mierlo toont zich een Anky van Grunsven in de dop. De pas 15-jarige amazone stuurt haar Kevin op de meest gracieuze manier door de rijbaan van twintig bij zestig meter. Van Mierlo laat daarmee Leontien van der Touw (Ravell D.D.L.) en Jolanda de Hoop (Michiel S.) achter zich. Het hoofdnummer wordt een spannende aangelegenheid. Hazerswoudenaar Edwin Hoo- genraat toont zich uiteindelijk de beste springruiter en wint de Grote Prijs Rabobank. Hij is tussen de 36 deelnemers met zes anderen foutloos geweest en blijft op Red Chili Pepper de concurrentie in de barrage voor. Schrama is na afloop een tevre den mens. „Qua details kan het nog iets beter. Daar ben ik eer lijk in. Het was soms een beetje chaotisch en ik heb tussendoor nog paar dingen in het pro gramma moeten wijzigen. Maar we hebben een goede doorstart gemaakt met het oog op vol gend jaar." De twintigste editie van Hippo mania moet iets speciaals krij gen. „Wat het precies wordt, verklap ik nog niet, maar het terrein zal een ander aanzien krijgen en ik wil wat meer showrubrieken. Hippomania moet nog meer uitstraling krij gen." atletiek - Edgard Creemers en Marnix Engels hebben bij de Amsterdam Open respectieve lijk de 3.000 en de 800 meter naar hun hand gezet. In de ver zengende hitte liep Creemers naar 8.40,23, voor Engels bleef de klok staan op 1.57,62. Creemers streed met Utrechter Bemhard te Boekhorst om de overwinning op de langste af stand van de dag. Door de warmte zat een toptijd er niet in, maar de zege op zijn con current maakte veel goed. De atleet van Leiden Atletiek moest het vorige week op de 5.000 meter nog afleggen tegen de Phoenix-atleet. „Onder deze omstandigheden ben ik wel te vreden met mijn tijd. Een lan gere afstand in de hitte is geen pretje, vooral middenin de race is het moeilijk om het tempo vast te houden." In dezelfde se rie eindigde veteraan Jan Korte- kaas op de vijfde plaats. De at leet uit Roelofarendsveen was na 9.06,59 klaar. Veel verrassender dan de zege van Creemers was die van zijn clubgenoot Mamix Engels. De Oegstgeestenaar bereidt zich voor op het officieuze WK twin tigkamp over twee weken in Engeland. Bij deze incourante discipline komen veel loop nummers langs. Daarom liep Engels in Amsterdam zijn eer ste serieuze 800 meter. Hij kwam meteen tot een zeer be hoorlijke tijd. De normaliter bij het hoogspringen acterende at leet nam brutaal de leiding en stond die niet meer af. Op de 400 meter wam Pieter van Langen voor het eerst dit jaar in actie. Na een lange pe riode van blessures kwam de atleet van De Spartaan tot een tijd van 52,02. Martijn Scheffers (Leiden Atletiek) kwam bij het discuswerpen tot 47,61. Een dag eerder liep clubgenoot Roel van Ree in Sittard zijn beste 200 meter van het seizoen. De sprinter kwam tot 21,51. Op de 100 meter kwam hij tot 10,96. In het Belgische Brasschaat kwam Claartje Raedts op del.500 meter tot 4.28,48. Hes- sel Posthuma liepnaar 3.58,41. BUITENLANDS VOETBAL BELGIE Eerste speeldag: Beveren-Brugge 1-1, FC Brussels-RC Genk 0-1. St Truiden-Bergen 0- 0. Lierse-Standard Luik 1-1, Cercle-Brugge- Lokeren 2-2, Gent-Germinal 0-1, Oostende- Westerlo 3-3, Charleroi-La Louvière 2-5 DUITSLAND Eerste speeldag: Dortmund-Wolfsburg 1-2, Kaiserslautern-FC Nürnberg 1-3, B. Leverku- sen-Hannover 96 2-1, Freiburg-Rostock 0-0, Hertha BSC-VfL. Bochum 2-2, HSV Hamburg- Bayern Mün. 0-2, Bielefeld-Borussia M 0-0, VfB. Stuttgart-Mainz 05 4-2. FRANKRIJK Eerste speeldag: St Etienne-Monaco 0-1, Bas- tia-Strasbourg 2-1, Caen-lstres 1-1, Lille- Auxerre 2-0, Marseille-Bordeaux 1-0, Metz- Nantes 1-0, Rennes-Paris S.G. 2-1, Sochaux- Ajaccio 1-0, T'lous-Lens 0-0. SCHOTLAND Eerste speeldag: Aberdeen-Glasg. Rangers 0- 0, Dundee-Hearts of Midi. 0-1, Dunferml.- Dundee Utd. 1-1, Hibernian-Kilmarnock 0-1, Livingston-Inverness 3-0, Celtic-Motherwell 2- 0. TURKIJE Eerste speeldag: Genclerbirligi-Sakaryasp 1-0, Denizlispor-Gaziantepspor 2-1, Kayserisp- Trabzonspor 0-3, Malatyaspor-Besiktas 1-1, Sebatspor-Ankaraspor 1-3, Istanbulspor-Diyar- bakirspor 1-1, Samsunspor-Ankaragücü f-1, Galatasaray- Konyaspor 3-1 AMSTEL CUP Eerste ronde: Spakenburg - Vitesse 0-1 (0-1). Doelpunt Amoah Sparta TOP Oss (ama) 7-0 (3-0). Doelpunten: Koevermans 3. Levtsjenko 2, Van den Bergh, Schenkel. DOS Kampen - IJsselmeervogels 1-2 (0-1). Be Quick "28 - Cambuur Leeuwarden 1-5 (1-1) Doelpunten Cambuur: Van Rijswijk 2, Van Dijk 2, Brack Be Quick Groningen - Quick '20 0-4 (0-2). SC Genemuiden - Go Ahead Eagles 0-11 (0-5). Doelpunten GA Eagles: Tuhuteru 3, Kokmeijer 2, De Zeeuw 2, Rossen 2. Van den Herik, Oost hout. TORG - TOP/Oss (BVO) 1-4 (0-3). Doelpunten TOP/Oss: Sneekes 2. Dijkhuizen, Van Dalen. Rohda Raalte - Jong Ajax 2-1 (1-1). Dongen - Jong Feyenoord 0-5 (0-1). GDA - ADO Den Haag 0-6 (0-3). Doelpunten ADO Den Haag: Bodde 2, Van der Gun, Plat voet, Stroeve en Smith. HSC "21-ADO'20 1-2 (0-1). Quick Boys - DBS 9-0 (3-0). AGOW (BVO) - SDC Putten 9-2 (5-1). Doel punten AG0W: Juliana 4, Stegeman 2, Taiwo, Bouhadan, Lopes Monteiro. Rijnsburgse Boys - WV Venlo 1-2 (0-0). Doel punten WV: Jacobs 2 UDI '19 - Roda JC 1-5 (1-3). Doelpunten Roda JC: Sergio 3, Van Dessel, Cristiano. Oefenwedstrijd: SC Heerenveen - Atletico Bilbao (Spa) 1-2 (0- 0). Doelpunten Heerenveen: Samaras en Hans- son (e.d.). AZ - Aston Villa (Eng) 0-1 (0-0). Feyenoord - Fulham 2-2 (2-1). Doelpunten Feyenoord: Kuijt (2). NEC - OFI Kreta 1-1 (1-0). Doelpunt NEC: Denneboom Rode kaart: 75. Van der Doelen (NEC, 2 x geel). OEFENVOETBAL Zaterdag ARC - RCL 4-0 (1-0). Doelpunten ARC: René van Meggelen, Alex Redel (2x), Norbert van Lo- chem. Alphense Boys (za)-Lugdunum (za). Niet ge speeld. Lugdunum beschikte niet over vol doende spelers. Koudekerk - SMS 1-3 (1-1). Doelpunt Koude kerk: Jeroen Koot. AFC '34 - Noordwijk 1-4 (1-2). Doelpunten Noordwi|k: Jeroen van Wetten (2x), Jeffrey de Vries, Rocky Pitti. Ter Leute - DWS 2-1 (1-1). Doelpunten Ter Leede: patrick Kalkema (2x). ATLETIEK Oegstgeest - Valken '68 1-5 (0-1). Doelpunt Oegstgeest: Niels Zandbergen. Doelpunten Valken'68: Maurits Bol, Bastiaan de Mooy (2x) Wilbert Star (2x). FC Rijnvogels (res.) - Leiden 1-3 (0-2). Doel punt FC Riinvogels: Peter Verburg (strafschop). Doelpunten Leiden: Peter van der Tuin. Jan Peter Stahlie. Ferdi de la Rie VIOD - Voorschoten 1-1 (1-1). Doelpunt Voor schoten: Mariovan Heijningen Bram Polderman Toernooi bij FC Lisse: FC Lis se (za) - Jong AZ 4-2 (4-2). Doelpunten FC Lis se. Jeffrey Winter (2x), Kwong-Wah Steinraht, Jack Honsbeek. bijzonderheden: Jong Volendam verslaat EDO met 3-0 en wint het toernooi. Olaf Schaap (FC Lisse) rode kaart Woubrugge - Semper Altius 0-6 (0-2). Zondag RKAW - UVS 3-1 (1-0). Doelpunt UVS: Vakkas Altinbas. WSB comb. - Van Nispen 6-1. Doelpunten WSB: Geert van der Weiden (2x), Vladimir Jozic, Chris Kokkel koren, Huyn Visser, Martin Aanhane. Doelpunt Van Nispen: Ferdi van Elk Bijzonderheid: de wedstrijd werd drie maal een half uur ge speeld. WSB comb. - Foreholte 0-2 (0-1). Doelpunten Foreholte: Niels van Gent. Wytse Scholte. Bijzonderheid: WSB speelde met zijn nieuwe aanwinsten Voorschoten'97 (zo.) - Gouda 3-2 (2-0) Doelpunten Voorschoten: Cheniel Constancia, Kevin Hendriks, Steve van van Driel Kickers'69 - Stompwljk 1-2 (0-2) Doelpunt Kickers: Dion van der Meer. Doel punten Stompwijk: Toby van Marwijk (2x) FC Lisse (zo.) - Concordia 1-1 (0-0) Doelpunt FC Lisse: Arjan Vergunst SJC - Hoofddorp 2-0 (1-0) Doelpunten SJC: Duncan de Groot, Roy Koele- wijn Meerburg - FC Zoetermeer 1-1 (0-1) Doelpunt Meerburg: Peter van der Valk. Bijzon derheid Meerburg liet 20 man spelen SJZ-DOSR 3-3 Doelpunten SJZ: Freek Verzaal, Patrick de Jong, Guus van der Hoeven Doelpunten D0SR Corne Wesselius, Mark Bisschop, Hans Klinkhamer Bijzonderheid: SJZ doelman Dennnis Berg stopte een strafschop Brasschaat. Internationale wedstrijd.5000 m: 1. Komen (Ken) 13.35,82, 2. Dinkessa (Eth) 13.35,90, 3. Maase (Ned) 13.39,03. Pols- hoog: 1 Tamminga (Ned) 5,55. AUTOSPORT Zandvoort. Marlboro Masters, vijfde Pea rie Alfa 147 GTA race: 1. Bertram (Ned) 12 ronden in 23.17,541, 2. Coronel (Ned) op 0,249, 3. Bastiaans (Ned) 2,488, 4 De Groot (Ned) 4,198. 5 Gesman (Ned) 4,510, 6. Van Es (Ned) 9,794, 7. Ten Brinke (Ned) 9,971, 8. Middeldorp (Ned) 10,376, 9. Van der Berg (Ned) 13.454, 10 Uljee (Ned) 15,772. Stand: 1 Bastiaans 108 punten, 2. Van Es 95. 3. Bertram 88, 4. Coronel 64, 5. Middel dorp 62, 6. Gesman 52, 7. Ten Brinke 44, 8. De Groot 40, 9. Kroes (Ned) 26, 10. Van de Burg (Ned) 25. Zandvoort. Formule 3, Marlboro Masters. 1. Prémat (Fra) 25 ronden in 43.20,751, 2. Sa- lignon (Fra) 2,130, 3. Carroll (GBr) 4,105, 4. Rossiter (GBr) 9,334, 5. Di Grassi (Bra) 13,270, 6. Rosberg (Dui) 14,257, 13. Van der Garde (Ned) 32,139, 18. Charles Zwolsman (Ned) 41,797, 26. Ross Zwolsman (Ned) 57,758, Kool (Ned) niet gefinisht. GOLF Hilversum. KLM Open, Europese Tour, 1,2 miljoen euro: Eindstand: 1. Lynn (Eng) 264 slagen (-16). 2. Green (Aus), McGinley (Ier) 267, 4. Tunnicliff (Eng), Raitt (Eng) 271, 6. Marantz (Aus), Marshall (Eng) 272, 8 Nyman (Zwe) 273, 9. McDowell (Nie) 274, 10. Hanell (Zwe), Poulter (Eng). Scahill (Aus) 275, Ne derlanders 28. Derksen 279, 52. Muntz, Van der Valk 282, 66. Reynolds 284, 77. De Jong (amateur) 289. PAARDENSPORT (2.11,0), 2. Pigaro. 3. Mannasse D.A. (BEL) Toto (8-3-7): winnend 7,30; duo 12,30; trio 28,50. Vierde koers: 1 Super Keiler (1.16,7), 2. Record Park 3. Ralph BS. 4 Royal Medo. Toto (7-6-2-12): winnend 7,10, duo 20,70; kwartet 1499,30 Vijfde koers: 1 Neander (GER) (2,01,0), 2. Manuelito (FR). 3. Starmie. Toto (6-4-2): winnend 2,70; duo 6,90; trio 7,10. Zesde koers: 1. Tornado Medo (1.18,3), 2. Tjeppe Mantgum, 3. Topass Medo. Toto (1- 3-6) winnend 7,80; duo 148.20; trio 382,60 Zevende koers: 1 Freneuse (IRE) (2.14,0), 2. Dive Master (IRE). 3. Papa Mio (GB). Toto (2-1-4): winnend 4,60; duo 20,70; trio 70,30. Achtste koers: 1 Tweety Vryenesse (1.19,7), 2. Timatic Jorishof, 3. Pascal Boven- dijk, 4. Sequencemeadow. Toto (7-4-5): win nend 1,60; duo 28,10; trio 560,10. Negende koers: 1 Rosalyn (1 15,8), 2. Park Kingswood, 3. Ruben Victory. Toto (10-11-8-5): winnend 9,00; duo 83,10; kwartet 6700,80. Tiende koers: 1. Time Out (1.18,1), 2. Trenton Boko, 3. Thor. Toto (4-6-2): winnend 4,20; duo 34,70; trio 185,50. Elfde koers: 1. Patriona- meadow (1.17,8), 2. Scott 0'Hara, 3. Still In credible Niet gestart: Sweet Surprise.Olga WS Toto (9-3-4): winnend 8,30; duo 43,00; trio 402,00 Twaalfde koers: 1. Liverman Ha nover (1.15,6), 2. Deliberate Dust 3. Banister Toto (7-6-2): winnend 1,90; duo 11,30: trio 63,40. Totalisatoromzet: 220.141,00 PRIJSVRAGEN Totol3: 22333231 12 1 1 1 Lotto: 762: Actuele Jackpot 10.300.000, 21, 22, 24, 29, 30, 33 bonusgetal 36. kleur groen Euro Loterij: 624724 Jackpot Lotto.trekking 14/08/2004: e. 10.600.000, Lucky Day 3472: 1 13 14 19 24 25 33 41 43 49 51 52 55 59 69 70 71 72 77 80 TENNIS les: Mauresmo (Fra/2) - Sprem (Kro/12) 3-6 6- 2 6-4, Myskina (Rus/3) - Maleeva (Bui) 7-5 6- 1. Likhovtsjeva (Rus) - Capriati (VSt/5) 6-2 7- 5. Zvonareva (Rus/10) - Golovin (Fra) 6-3 6-1 Halve finales: Likhovtsjeva (Rus) - Miskina 6-3 5-7 6-4, Mauresmo - Zvonareva 7-6 6-2. Fina le: Mauresmo (Fra) -(.ikhovtsjeva 6-1 6-0. Stockholm. Vrouwen, 117.000 euro. Halve fi nale: Molik (Aus/3) - Farina-Elia (lta/2) 7-5 6- 3, Perebijnis (Oek) - Kleinova (Tsj) 7-5 6-3 Fi nale: Molik - Perebijnis 6-1 6-1. Nieuw Vennep Open Kampioenschap van de Haarlemmermeer HE3, halve finales: E Gerth (1) - J Goede 6-1 6-1, W. Thomas (3) - M Rusman (2) 6-2 6-1. Finale: Thomas - Gerth 6-4 6-1 DE3, halve fi nales: L. Gerth-Verhoeve - M. Damen 6-2 7-6; T Nossik - E. Kulk 6-4 7-6. Finale: Gerth-Ver hoeve - Nossik 4-6 6-3 6-0. HD3, finale: P W Visser - J Boogmans/J. de Regt 6-3 7-6. DD3, finale: J. Kurver/M Loos - B. Olde- man/M. Schoemaker 4-6 6-3 6-2. G03, finale: T. Nossik/R. Goedegebuure - I. Davidson-Bou- mans/C. Thoolen 6-2 2-0 opgave. HE5, halve finales: T Bavelaar - E. Warmer- dam (1)6-3 6-2; R. d'Hooghe-W Koot 6-4 6- 1 Finale: d'Hooghe - Baveleer 6-1 6-3. DE5, halve finales: N Voskuyl - E. Peters (1)6-2 6- 2; A. v.d. Berge (2) - J. Koning 6-2 6-1. Fina le: V.d. 8erge - Voskuyl 6-4 0-6 6-1. HE7, finale: J. van Stijn - R. Lenssen 6-0 6-1 DE7, finale: J de Groot - G. Stroucken 6-3 6- 2. Amsterdam. Oefenwedstrijd, mannen. Neder land - Argentinië 3-2 (22-25 22-25 27-25 25- 23 15-12). WIELRENNEN Duindigt. Eerste koers: 1 Rob (1 19,4), 2 Pesach Boko. 3. Johan. Toto (2-1-6) winnend 4,50; duo 31,80; trio 59,40 Tweede koers: 1 Tazmanium River (1.16,9), 2. Topshot Norg, 3 Tigi r BD Niet gestart Tomahawk Toto (6-4- 2): winnend 1,80; duo 6,00; trio 38,10; dub bel winnend 15,50 Derde koers: 1. Moza Cincinnati. Mannen. Masters Series, 2,1 mil joen euro. Kwartfinales: Roddick (VSt/2) - Haas (Dui) 6-3 6-3, Agassi (VSt) - Moya (Spa/4) 7-6 6-3 Halve finales: Agassi - Rod dick 7-5 6-7 7-6, Hewitt (Aus) - Robredo (Spa) 6-3 6-2 Finale: Agassi - Hewitt 6-3 3-6 6-2. Montreal. Vrouwen, 1 miljoen euro. Kwartfina- San Sebastian. Clasica San Sebastian. 1. Per diguero (Spa) 227 km in 5 18.35 (42,75 km/u). 2 Bettini (Ita), 3. Rebellin (Ita). 4. Ser rano (Ita), 5 Martinez (Spa), 19. Enk Dekker, 73. Boogerd 9 33. 115. Weening 1114. 117 Kroon Stand WB na zeven wedstrijden: 1 Re- bellin 282, 2 Bettini 238, 3. Freire 182, 4 O'Grady (Aus) 150, 5. Boogerd 146, 6. Dekker 137. in 5.01.14. 2 O'Grady (Aus). 3. Korff (Dui), 4 Guidi (Ita), 5. Hunt (GBr), 12. Van Heeswijk (Ned), 25. Sentjens, 31 Bos, 40 Posthuma 0.09, 41 Van der Ven, 60. Van Dijk. 71 Bo ven. 72. De Jongh, 94. Schmitz 1.36, 96. Van Bon 1.44, 112 Wielinga 28.12 Zesde etap pe, Tastrup - Frederiksberg.- 1 Casper (Fra) 195 km in 4.34 50, 2 Vaitkus. 3 O'Grady (Aus). 4 8onomi (Ita), 5. Hunt, 6 Van Hees- wijk, 18. Van Dijk, 24 Bos. 25. Van der Ven, 35. De Jongh, 37 Posthuma. 66 Boven 0.15, 91. Sentjens 0.44, 93 Wielinga 0 49. 94 Schmitz 1.01. Eindklassement: 1 Arvesen (Noo) 20.58.01, 2. Voigt (Dui) 0.02, 3. O'Gra dy 0.49. 4. Bach Vandborg (Den) 0.59, 5. Van Heeswijk 1.07. 6. Barry (Can) 1.08, 7 Post huma 114, 29 Sentjens 3.22, 38. Bos 4 49, 45 Van Dijk 5.43, 52. De Jongh 10.49. 53. Boven 11.08. 59 Van der Ven M31. 75 Schmitz 19.24, 101 Wielinga 1 1772 Sintra. Ronde van Portugal. Negende etappe. Figueira da Foz - Alcobaca: 1 Ongarato (Ita) 147 km in 3.18.48, 2. Costa (Por), 3. Zarago- sa (Spa). Tiende etappe, individuele tijdrit Santa Amaro de Oeiras - Sintra: 1 Paulinho (Por) 31 km in 44.47, 2. Bernabeu (Spa) 0.03, 3. Matvejev (Oek) 0.26 Eindklasse ment: 1. Bernabeu 38.56.02, 2. Arroyo (Spa) 2.08,3. Ribeiro 2.40. Vogtsburg. Regio Tour. Vierde etappe, Emmen- dingen - Lahr: 1 Caethoven (Bel) 168 km in 3.50.12, 2. Siedler (Dui), 3. Pollack (Dui). 10. Reinerink. Vijfde etappe, Herbolzheim - Vogtsburg: 1 Vogondy (Fra) 177 km in 4.26.19, 2 Augé (Fra). 3. Lequatre (Fra), 8. Voskamp 0.42 Eindklassement: 1 Vinokoerov 17.23.49, 2. Schreck (Dui) 0.08. 3. Kasjetsj kin (Kaz) 0.21. OtepU. EK wielrennen (tot 23 jaar). Mannen: 1 Eisaks (Let) 178 km in 3.57.58 (45,08 km/u). 2 Veelers (Ned), 3. Ansons (Let), 19 Stamsnijder, 63 Steenbergen. 71 Maaskant. 109. De Kort 0 49. 114 Van Duimen Vrou wen: 1 Holler (Zwe) 119 km in 3.02 44 (39,14 km/u), 2. Spijkerman (Ned). 3. Tirard Collet (Fra). 18 Wallaard, 21 De Goede, 26. Van Dongen, 27 Koedooder, 28. Markerink. 38. Wild, 47 Groenveld Zoetermeer. NK mountainbike. Vrouwen: 1 Van Rooy-Vink (Heeswijk-Dmther) 1.37.06. 2. Dorland (Assendelft) 0 49. 3 Boog-Rauwerda 4Bussum) 6.34. Mannen: 1 Brentiens\Scha i|k) 2.05.11.2 Tjalhngii (Arnhem) 0.52

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 15