Kuijt is vol vertrouwen SPORT 999 Parade van ex-voetballers valt in het niet bij homobotentocht Gerets legt Van Marwijk op de pijnbank Accommodaties klaar Feyenoord speelt 2-2 tegen Fulham Haan weigjJ zilveren pi van Azië Cl Profs gevel honkbalte slagkracht; Arsenal wint Super Cup Cardiff - Arsenal heeft de strijd om de Engelse Supercup ge wonnen. De landskampioen versloeg in het Millennium-sta dion van Cardiff bekerhouder Manchester United met 3-1. De treffers vielen na rust. Gilberto opende namens Arsenal in de 49ste minuut de score. Smith zorgde in de 55ste minuut voor de gelijkmaker. Reyes bracht Arsenal weer op voorsprong waarna verdediger Silvestre van Manchester United zijn eigen doelman passeerde. Bij Arsenal speelde Dennis Bergkamp het eerste uur mee. Van Persie ver ving in de tweede helft Henry. Rohda Raalte langs Jong Ajax raalte - Rohda Raalte heeft za terdag voor een verrassing ge zorgd in de eerste ronde van de strijd om de Amstel Cup. De hoofdklasser won met 2-1 van Jong Ajax, sinds kort onder lei ding van het trainersduo Fred Grim en John van den Brom. De afgelopen jaren deed Jong Ajax het doorgaans goed in de bekerstrijd van de profs. De laatste twee jaar reikte de ploeg steeds tot de achtste finales, in 2002 werd door de ploeg door FC Utrecht uit de bekerfinale gehouden. Berck Beelenkamp bij De Graafschap doetinchem - Milan Berck Bee lenkamp (26) heeft een tweeja rig contract bij De Graafschap getekend. De verdediger kwam de afgelopen vijf seizoenen ook al uit voor de Doetinchemse club, maar kreeg in april te ho ren dat zijn aflopende contract niet verlengd zou worden. Om dat echte aanwinsten uitbleven, nam De Graafschap opnieuw contact op met de Zandvoorter en bood hem een nieuwe ver bintenis aan. Brentjens weer winnaar NK zoetermeer - Bart Brentjens heeft gisteren de Nederlandse titel mountainbike geprolon geerd. De inwoner van Schaijk bleef in Zoetermeer Maarten Tjallingii voor. Het brons was voor Erwin Bakker. Eerder op de dag veroverde Elsbeth van Rooy-Vink de titel bij de vrou wen. Het zilver was voor Corine Dorland, brons ging naar Ber- nardine Boog-Rauwerda. Zilver voor wielrenners op EK otepaa - Tom Veelers en Berti- ne Spijkerman hebben gisteren bij de Europese kampioen schappen wielrennen een zilve ren medaille veroverd bij de wegwedstrijd in het Estse Ote paa. Beide wedstrijden eindig den iri een massasprint. Veelers werd geklopt door de Let Kalvis Eisaks, maar hield diens land genoot Arturs Ansons achter zich. De renner uit Ootmarsum werd dit jaar al derde bij de na tionale titelstrijd. Albers weer niet in de punten oschersleben - Christijan Al bers heeft in de zevende wed strijd van het Duitse Toerwa- genkampioenschap DTM in Oschersleben opnieuw geen punten behaald. In zijn Merce des finishte de Nederlander als twaalfde. Ook vorige week op de Nurburgring bleef hij punt loos. Jeroen Bleekemolen werd achttiende Perdiguero wint San Sebastian san sebastian - Een week voor de olympische wegwedstrijd heeft de Spanjaard Miguel An gel Martin Perdiguero de we- reldbekerklassieker Clasica San Sebastian gewonnen. De renner uit de ploeg Saunier Duval was zaterdag na 227 kilometer de beste sprinter uit een kopgroep van zeven. De Spaanse wed strijd was de zevende uit de cy clus van de wereldbeker. Perdi guero (31 jaar) versloeg in een fikse sprint de Italiaan Paolo Bettini, die een week eerder bij de wereldbekerwedstrijd in Hamburg ook al in de sprint werd geklopt door de Australiër Stuart O'Grady. Davide Rebellin werd derde. Erik Dekker was de beste Nederlander op de ne gentiende plaats. Pitcher Maddux in 'club van 300' san francisco - Greg Maddux heeft als 22ste pitcher in de ge schiedenis van de Amerikaanse honkbalcompetitie MLB zijn 300st overwinning behaald. De 38-jarige honkballer van de Chicago Cubs bereikte deze mijlpaal in het duel met San Francisco dat de Cubs met 8-4 wonnen. Maddux is met Roger Clemens de enige pitcher in de 'club van 300' die nog actief is. Clemens trad vorig jaar toe. MAANDAG 9 AUGUSTUS 20, door Wietse Dijkstra Rotterdam - Onder toeziend oog van de bondscoaches Marco van Basten en John van 't Schip toonde Dirk Kuijt gistermiddag tegen Fulham dat het niet meer dan normaal is dat hij bij de voorlopige selectie van het Ne derlands elftal zit. De 24-jarige spits van Feyenoord barst van het zelfvertrouwen en kan, on danks de ietwat teleurstellende 2-2 in de officiële openingswed strijd, niet wachten tot de com petitie begint. „We zijn op de goede weg. Feyenoord heeft een heel andere uitstraling dan vorig jaar." De succesvolle voorbereiding, met slechts één nederlaag (Par- tizan Belgrado) in de zeven oe fenwedstrijden tegen ploegen van niveau, heeft de aanvaller gesterkt in het gevoel dat de Rotterdammers onder de nieu we trainer Ruud Gullit het gat met de concurrentie hebben verkleind. „Kijk alleen maar naar de resultaten en je ziet het verschil met waar we vorig sei zoen rond deze tijd stonden", aldus Kuijt. „We zijn niet één keer weggespeeld, creëren elke wedstrijd kansen en geven wei nig weg." Ook Kuijt is niet meer de speler die een jaar geleden de Kuip binnenstapte. Was het maken van zijn eerste Feyenoord-goal toen bijna een obsessie, tegen Fulham maakte hij alweer zijn vijfde en zesde doelpunt in de vijf serieuze oefenduels die hij speelde; tegen Glasgow Rangers en Betis Sevilla kreeg hij rust. Eerder was hij trefzeker tegen Arminia Bielefeld, Sporting Lis sabon en Tottenham Hotspur (2x). De Katwijker is gegroeid, treedt nadrukkelijker op de voor grond, durft te zeggen waar het op staat en heeft geen last meer van valse bescheidenheid. Kuijt is gestegen in de pikorde en ook daarom niet verrast dat de bondscoaches bij hem uitkwa men. „Dat heeft de mensen om mij heen verbaasd, maar ik weet van mezelf wel wat ik kan en niet kan. Ik heb misschien niet de kwaliteiten van Van der Vaart of Van Persie, maar ik denk dat ik van alle talenten de beste mentaliteit heb om iets te bereiken. Dat is mijn grootste wapen." Kuijt is nog niet uitgeleerd in Rotterdam. De 'kleine dinge tjes' die Gullit hem voorhoudt, maken van hem een nog betere spits, vindt hij. „Door mijn en thousiasme wil ik nog wel eens naar de vleugels uitwijken, maar de trainer vindt dat ik als aanspeelpunt centraal moet staan. Daar heeft hij ook gelijk in." Want daar is de aanvaller het gevaarlijkst, zo bleek ook gister middag weer toen hij al na vijf minuten goed anticipeerde op een uitstekende dieptepass van Glenn Loovens en Fulham- doelman Edwin van der Sar met een fraaie lob kansloos liet (1-0). Nadat Thomasz Radzinski met zijn gelijkmaker (foutje Ga- bor Babos) de euforie in de bloedhete Kuip enigszins had getemperd, schoot Kuijt Feyen oord vlak voor rust vanaf de pe naltystip (handsbal Ian Pearce) naar 2-1. Ook die voorsprong konden de vaak te slordige Rot terdammers niet vasthouden. Claus Jensen profiteerde in de vijftigste minuut van de hape rende buitenspelval (2-2). En dus kon Gullit over het eer ste optreden van zijn ploeg in de eigen Kuip niet tevreden zijn. „We hebben bij vlagen goed gespeeld, maar gaven op een lullige manier de goals weg", vond de coach. „We de den stomme dingen. Met name in de eerste helft ging er veel over Gyan heen en waren we aan onze rechterkant kwets baar. In de tweede helft speel den we compacter. Met Song kregen we meer grip op de wedstrijd." Vijf dagen voor het begin van de Olympische Spelen heeft het organisatiecomité ATHOC de bouwactiviteiten van de olym pische complexen gereed verklaard. „Na vier jaar van keihard werken is het moment geko men: Athene is er klaar voor", zei voorzitter Janna Daskalaki-Angelop- oulou. „De inwo ners van Athene dragen met trots de olympische kleu ren." Ook de Griek se premier Kostas Karamanlis keek met vertrouwen vooruit na zijn be zoek aan de roeibaan en het stadion voor de paardensport evenementen. „Griekenland is klaar voor buitengewone en veilige Spelen, voor geweldige dagen van sport en cultuur. Ik wil alle Grieken danken voor al het harde werk van de afgelo pen weken." De Nederlandse volleyballers hebben gisteren ook de derde en laatste oefenwedstrijd tegen Argentinië gewonnen. Het werd in de Amsterdamse Sporthallen Zuid 3-2 voor de mannen van ATHENE 2004 bondscoach Bert Goedkoop. De setstanden waren 22-25 22-25 27-25 25-23 15-12. Oranje sloot door de zege het drieluik tegen de Argentijnen met een 2-1 winst af. Vandaag vertrekt het team naar Athene voor het olympisch toer nooi. Ook Argenti nië speelt in Athe ne, maar treft Ne derland niet in de groepswedstrijden. Badmintonster Mia Audina begint haar jacht op een olym pische medaille met een partij te gen de Jamaicaanse Nigella Saunders. De loting heeft dit gisteren uitgewezen. In het schema kan de als vierde gerangschikte Audina in de kwartfinales stuiten op de Deense Camilla Martin. Vier jaar geleden schakelde zij Audi na in de tweede ronde uit. Yao Jie, de andere Nederlandse deelneemster in het enkelspel, moet het in de openingspartij opnemen tegen Yanmei Jiang uit Singapore. Bij winst treft ze in de tweede schifting de als vijfde geplaatste Chen Wang uit Hongkong. Johan Cruijff deelt handtekeningen uit. Foto: ANP/Robert Vos amsterdam/anp - Met een ge niale steekpass zet hij René van de Kerkhof vrij voor doelman Johan Tukker. De oud-speler van PSV waardeert de bal niet op waarde en schiet hoog over. Niet veel later controleert hij een hoge bal, legt 'm dood op zijn en schoen en verstuurt op nieuw een prachtige bal in de richting van zijn voorwaartsen. In het Olympisch stadion in Amsterdam voetbalde Johan Cruijff zaterdagmiddag twintig minuten. Weinig mensen wa ren er getuige van. Omdat het betaald voetbal deze zomer zijn 50ste verjaardag viert, organiseerde de KNVB een jubileumwedstrijd. Vijf kor te duels werden er gespeeld met elke keer de beste voetbal lers van een decennium. Voor de voetballiefhebbers een uit gelezen mogelijkheid om de grootheden van weleer weer eens aan het werk te zien. Maar de parade van ex-top- voetballers viel in het niet bij een botentocht voor homo's en een dansfeest, twee Amster damse evenementen die hon derdduizenden toeschouwers trokken. Slechts enkele honder den supporters waren getuige van het unieke voetbalevene ment. En toch waren de namen niet misselijk. Meer dan honderd oud-internationals verzamel den zich in het Olympisch sta dion. Kees Rijvers, Kees Kuijs, Guus Haak, Jan Jongbloed, Sjaak Swart, Addy Brouwers, de broertjes Van de Kerkhof, Ben Wijnstekers, Hans van Breuke- len, Ronald Koeman, Marco van Basten, Aron Wmter zijn maar enkele van de ex-topvoet- ballers die in Amsterdam nog een keer hun kunsten kwamen tonen. Helaas voor veel te wei nig mensen. Ondanks het unieke karakter van de jubileumwedstrijd ei genlijk ook wel begrijpelijk. Het is leuk om voetballers van meer dan zeventig jaar over een veld te zien hobbelen. Prachtig ook om te zien hoe de korte broek van Rijvers zijn enkels kietelde. Maar vijf duels achter elkaar bleek wat veel van het goede. De oud-spelers vonden het des alniettemin fantastisch. De sfeer in het veld was geweldig. En vanaf de eerste minuut sa men werden oude verhalen op gehaald. Het mooiste moment was het onverwachte meespelen van Cruijff. En het elftal dat het de cennium 1984-1994 vertegen woordigde. Van Breukelen, Lokhoff, de broers Witschge, Koeman, Winter, Bosman, Si- looy en de nieuwe bondscoa ches Van Basten en Van 't Schip in een team. Maar het was oud-bondscoach Michels die zorgde voor het hoogtepunt van de middag. Hij werd uitgeroepen tot beste coach van vijftig jaar betaald voetbal. Zijn reactie? „Helaas heb ik geen staart, anders zou ik kwis pelen." door Ivo Op den Camp dortmund - Wordt Bert van Marwijk de 'siegende Hollander'? Het program maboekje van Borussia Dortmund - met verwijzing naar de 'vliegende Hol lander' - was een uitdrukking van hoop, maar ook twijfel. Winnen, dat is haast plicht in het roerige Westfalen- stadion. Maar na een rampzalig vorig seizoen, stilte op de transfermarkt en de onverwachte uitschakeling door Racing Genk in de Intertoto bleef de hondstrouwe aanhang vooral met vra gen zitten. En het eerste antwoord was er niet een om blijmoedig van te wor den: Borussia Dortmund - VfL Wolfs burg 1-2. Als dat maar goed gaat. De 71.000 fans waren zaterdagmiddag te verbouwereerd om een striemend fluitconcert te beginnen. Bert van Marwijk verliet na het laatste fluitsig naal als een speer het veld. Zelden liep de oud-trainer van Feyenoord zo met de pest in zijn lijf. Een half uur na af loop klonk de verbittering nog door in zijn stem. „Tja, noem dat maar ver diend", reageerde hij bits op een uit spraak van Wolfsburg-trainer Erik Ge rets die een beetje pesterig - en onte recht - de volle buit terecht had ge noemd. „Zo teleurgesteld ben ik zel den geweest. Het lijkt wel of het niet móg lukken. Ik tel zowat tien kansen - en dat is veel in de Bundesliga - maar als je ze er niet in schiet, wat moet je dan?" Het klonk moedeloos, maar dat zou je er ook van worden. Het begon nog vol gens plan. Van Marwijk had zijn spe lers 'fris in het kopje' gemaakt en de lol in het voetballen teruggegeven na ja ren van indoctrinatie door Matthias Sammer, de despotische voorvechter van ijzeren discipline. „Het plezier is terug", had sterspeler Tomas Rosicky geconstateerd. Dat straalde de ploeg tegen VfL Wolfsburg aanvankelijk ook uit. Er werd vlot gecombineerd, Borus sia kreeg kansen en de prachtige 1-0 door Ewerthon na een half uur leek het logische vervolg. In zes weken tijd verandert Bert van Marwijk echter niet wat er vier jaar lang door Matthias Sammer ingeramd is. Meer dan eens moest de coach cor rigerend optreden omdat zijn ploeg verviel in oude kwaden: het terugzak ken in de eigen defensie. De 1-1 kort voor rust viel weliswaar uit het niets en was het gevolg van een afschuwelijke verdedigingsfout, maar was wel symp tomatisch. Het zijn de momenten dat het elftal van Borussia schreeuwt om een type Mark van Bommel. Iemand die voorop gaat in de strijd, corrigerend optreedt, spelers bij de les houdt. Nog slechts drie weken moet Van Marwijk zijn schoonzoon missen, zo is de algemeen heersende gedachte in Dortmund. Want dat de PSV'er naar Duitsland vertrekt, daar is iedereen van over tuigd. Het zou zelfs al allemaal zwart op wit staan. Van Bommel moet PSV alleen nog even via Rode Ster Belgrado de Champions League inloodsen, daarna staat een transfer van drie mil joen euro niets meer in de weg. Voorlopig heeft Van Marwijk even an dere zorgen. Hij had in de rust een flinke peptalk nodig om zijn elftal weer bij de les te krijgen, maar nu liet het geluk de thuisploeg in de steek. Ewerthon, Rosicky en Koller (die lange tijd goed in bedwang werd gehouden door ex-PSVer Kevin Hofland) kregen kansen te over, maar de enige treffer viel aan de andere kant. En dus weet Bert van Marwijk dat, alle goede bedoelingen ten spijt, de onrust in het Westfalenstadion eerder terug- keert dan verwacht. De eerste stekelige vragen werden al gesteld. Van Marwijk weet wat hem te wachten staat. „Maar ik laat me niet van mijn stuk brengen. Ik heb een bepaalde lijn voor ogen en daar wijk ik niet van af. Erik Gerets zit vooralsnog rustiger op zijn trainersstoel, al was de Belg bij de bookmakers tot vorige week met 5:1 favoriet om als eerste trainer ontslagen te worden. Gerets haalde zaterdag een beetje genoegdoening voor de pijnlijke uitschakeling in 2002 met PSV in de kwartfinale van het Uefa Cup-toemooi tegen het Feyenoord van Bert van Marwijk, tot zaterdag het laatste on derlinge treffen van de twee. Nee, dan zat Kevin Hofland toch meer in zijn maag met de nederlaag van Van Mar wijk, die ooit zijn leermeester was bij Foituna Sittard, waar de ex-PSV'er zijn loopbaan begon. la peking/anp - Oud-inten%( Arie Haan heeft zaterdag, king geen geschiedenis 2. schrijven met het Chines( c balteam. De thuisploeg le in de finale van de strijdjt Azië Cup met 1-3 van tje dediger Japan. Niettemie de voormalige trainer der meer Feyenoord tot wereldkampioenschap 2i Duitsland aanblijven als 1. coach van China. 61 De politiek beladen wa verliep voor 65.000 toef' wers redelijk rustig. Nal- reageerden honderden (F fans hun frustratie overig derlaag nog wel af op roerpolitie. Daarbij vieltj klappen. Ook werden jfl vlaggen in brand gestoket Beide regeringen hadder' af de fans opgeroepen rf' blijven. Ongeveer 6000 tig wakers waren aanwezig j7 duel normaal te laten ve. De 2-1 van Japan in de l helft was omstreden. D<k tenmaker Nakata beroe, bal met de arm. De geflai 3-1 van Tamada viel U sure tijd. n Arie Haan was na afloof op de arbitrage. De voo| international weigerde if test tegen het optredai scheidsrechter Saad Kanji Koeweit zijn zilveren njr in ontvangst te nemenjj vond de drie treffers vaml alle ongeldig. jd „Ik weet niet wie die dji ten voor Japan heeft geoi foeterde Arie 'Bombarie eerste kwam uit een viif die eigenlijk voor ons hale ten zijn. De tweede wi zuivere handsbal en ad derde treffer van Japan gl overtreding vooraf. Zo U wij natuurlijk nooit winnil Zijn collega Zico, de legfd sche Braziliaan, haaldci schouders op bij de wji van Haan. Zico heeft in fri al een al een standbee| zijn voetbalkwaliteiten, j land van de rijzende zog hij er nu ook een voor zij] taties als trainer. 1 nettuno/anp - Het wini de Haarlem Honkbalwe een historische prestat zeker. Maar bondscoach Eenhoorn keek toch zend uit naar het moi de profs die hun brood nen in de Amerikaanse titie, zich bij Oranje voegen. De Rotterd; sefte namelijk dat h( vooral aanvallend kracht; kwam. Met de komst var 'Amerikanen' heeft het balteam duidelijk aai kracht gewonnen. Na de succesvol verlope j lem Honkbalweek lie hoorn zeven profs naar komen. Daarbij een del Wladimier Balentien. He 5 rige talent van de Antil 1 wees in de oefeninterlan, Italië (5-3 winst) mete, waarde. Hij produceer homemn. Die prestatie is tekenei, het 'nieuwe Oranje'. Da j - voornamelijk - Anti professionals heeft de f(, van Eenhoorn flinkere; bundels gekregen. Verdf stak het team al goed in nu kan Nederland ook lend op internationaal, veau mee. „We hebben team dat van iedereen kt nen", zei Eenhoorn. „Z de favorieten Cuba en. Wanneer zij een slecl! hebben en wij goed in zitten, kunnen we ze ze slaan. Alleen dat geluk hebben en wel al je kan nutten. We zijn in iedt voor niemand meer ban 1 En dat is waarschijn grootste verschil met d, die in Sydney vijfde ei Daar zorgde Nederlan een stunt door Cuba slaan, maar vervolgens team onderuit tegen 'n, goden waardoor een sche medaille onbei bleef. In Griekenland, klaarde Eenhoorn eerde veroveren van een plak J sie. Om dat doel te 1 moet Oranje wel het ge zijn zijde hebben, besef prof. Dat bleek zaterdag, toen land in Nettuno met 2-( uit ging tegen Canada. luk was niet aan onzt keek coach Eenhoorn „Omdat we de kansen 1 ten te benutten, kan wedstrijd verliezen. Zo c dat bij elkaar voor ons, dingen kunnen grote g hebben. Daar moeten op concentreren."

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 14