SPORT Reynolds maakt droomdebuut Vroemen heeft geluk s 999 jeman en Booy kiezen voor jonge keepers Noordwijkerhoutse golfleraar laat Muntz, Derksen en Lafeber achter zich de Ridder weer mee - André de Ridder grsr mee met Stormvo- ar. De 30-jarige ikse middenvelder liet week verstek gaan, j vreesde niet tot een ;e komen met de eer- rnist. Inmiddels heeft fisch directeur Toon #en weten toch weer villen komen. Telstar pe Ridder nog speel- ;d te krijgen voor de -jiciële wedstrijd van ^fen, het bekerduel van tegen AFC. treffers looijdonk zea Pierre van Hooijdonk en 'ren trefzeker voor zijn '4 "oetbalclub Fenerbah- scoorde r in de openingswed- de Turkse competitie De wedstrijd 2-2. Van Hooijdonk eerste doelpunt uit vofaf voor 'd oo scoacn Australische ten- Gavin Hopper heeft Mgenisstraf van 3,5 jaar gekregen wegens ne- '^llen van ontucht met Ir.Hopper was in het coach van tennistop- donica Seles, Iva Majo- en Tom- l ran gaat Besiktas ivX - De Spaanse interna- c^nfran verruilt Celta de in'°* Besiktas. De Turkse ialt 3,5 miljoen euro paanse club. De 28-ja- ediger tekende een contract bij Besiktas, Spanjaard ^cente del Madrid) als vooach fungeert. zaterdag 7 augustus 2004 ruggen an Voet - Voorzitter Hein 'li^en van de internatio- Vurenunie UCI heeft een ak gewonnen van de Voet, destijds verzor- Franse dopingploeg voet mag van de recht- niet meer in schrijven dat Ver- ien de UCI een ver- lopinggeval uit 1997 tafel hebben gescho- 5 keer dat Voet dat wel iet hij een boete van liro betalen. Voet ti zijn boek Prikken en pit 1999 dat Laurent fl doping heeft gebruikt let wereldkampioen- in 1997 in San Sebasti- 1 de Franse wielrenner istina-ploeg de regen- i veroverde. Hij be lt Verbruggen en het ui die zaak te hebben door Peter van der Hulst Hilversum - Het lesgeld gaat nu zeker wel omhoog? Mark Rey nolds, instructeur van het Golf Centrum Noordwijk, lacht om de vraag. Want als het mee zit, heeft hij binnen afzienbare tijd een andere inkomstenbron. De 26-jarige Engelsman, die al enke le jaren met zijn Nederlandse vriendin Mariska en dochter Britt in Noordwijkerhout woont, droomt van een bestaan als golf- professional. Zijn debuut op de Europese Tour mag er in ieder geval zijn. Na twee dagen Dutch Open staat hij in Hilversum met 139 slagen (één onder par) op een gedeelde dertigste plaats. Het grootste golftoernooi van ons land stond tot enkele we ken geleden hooguit met lichte potloodstreepjes in de agenda van Reynolds. Zijn doel voor dit seizoen, een plek bij de beste tien op de Nederlandse ranglijst was dan wel bereikt, maar voor de Dutch Open was heel wat meer nodig. Met zijn zege in het Nederlands profkampioen schap strokeplay haalde hij ge noeg punten binnen - hij staat inmiddels vierde in de rang schikking - voor een uitnodi ging van de Nederlandse asso ciatie van profgolfers. De Noordwijkerhouter die het vorig seizoen nog afsloot met een 23ste plek stelde de keuze heren niet teleur. Hij hield zes tien Nederlanders achter zich, onder wie de vaste bespelers van de Europese Tour Maarten Lafeber, Rolf Muntz en Robert- Jan Derksen. Lafeber, titelver dediger in Hilversum mocht, met een score van drie boven par gisteren zijn biezen pakken. Muntz en Derksen (+2) door stonden net aan de schifting en mogen vandaag en morgen ho pen op beter. Reynolds woont sinds vier jaar in Nederland en ging pas an derhalf jaar geleden serieus na denken over een bestaan als golfprofessional. Tot die tijd gaf hij eerst les bij De Hoge Kleij en vanaf 2001 bij het Golf Centrum Noordwijk. „Voor die tijd speel de ik in Engeland enkele ama- teurtoernooien, overigens zon der resultaat. De meeste tijd was ik kwijt aan mijn golfoplei- ding." Met de steun van enkele spon sors, die zijn kosten dekten om aan de Nederlandse toernooien mee te doen, ging Reynolds sa men met zijn leraar en caddie John Wooff zijn grenzen ver kennen. Anderhalf jaar later heeft hij op een verdwaalde vrijdagmiddag afstand geno men van de relatieve anonimi teit. Zijn mobiele telefoon rin kelt onophoudelijk. „En dat zo maar opeens, terwijl ik hele- Mark Reynolds in opperste concentratie voor een putt. Foto: Ton Kastermans maal geen vrienden heb. Jullie zijn mijn vrienden", dolt hij. „Een jong ventje vroeg na af loop om mijn handschoen. Dat heb ik nog nooit meegemaakt." Het jongetje was blij, maar eni ge spijt klinkt toch wel door in Reynolds' stem. Een nieuw exemplaar kost gauw 25 euro en voorlopig wegen de kosten voor het verwezenlijken van zijn droom nog niet op tegen de baten. Maar daar kan snel verandering in komen. Zijn voortvarende optreden in de Dutch Open le vert hem wellicht nieuwe spon sors op waardoor hij zijn vizier tot over de landsgrenzen kan richten. Reynolds hoopt vanaf september via kwalificatietoer nooien een startkaart te be machtigen voor de Europese Tour. Lukt dat niet meteen dan zijn de Challenge Tour of de Europro Tour goede alternatie ven. In Hilversum liet de Noordwij kerhouter de afgelopen twee dagen al zien waartoe hij in staat is. „John Wooff heeft ver trouwen in mij. Voor hem komt dit niet als een verrassing, maar voor mij wel een beetje, al wist ik dat ik zo kan spelen." Dat hij het Nederlandse contingent aanvoert, verbaast hem weL „Dit is geweldig voor mij. Ik heb de laatste tijd goed geoe fend en de vorm begint nu te komen. Voor mijn gevoel ben ik nog niet top. Ik moet nog wer ken aan een paar technische dingen, maar mentaal ben ik veel sterker geworden." Reynolds liet vroeger nogal snel de kop hangen. „Dan was ik boos op mezelf. Ik kon het maar moeilijk vergeten als er iets fout ging. Door meditatie heb ik rust gevonden en denk ik niet meer te veel na. Elke dag probeer ik tien minuten voor mezelf te nemen. Dan denk ik aan niks, moet alle shit uit mijn hoofd." Dat het werkt bewees hij giste ren. Nadat Reynolds zijn eerste ronde had afgesloten met 71 slagen (+1), leidde zijn ont spannen houding tot een twee de ronde van 68 slagen. Achter de bal was de golfer tot in zijn tenen toe geconcentreerd, maar had hij eenmaal geslagen dan vond hij tijd genoeg om beken den van zijn golfcentrum te groeten of een zoen te geven aan zijn vriendin. „Je moet ge nieten van zo'n toernooi." Het spelplezier en de innerlijke rust zorgden ervoor dat Rey nolds staaltjes golf liet zien die hij al eerder tijdens lessen aan zijn leerlingen toonde. Zo moest hij op de veertiende hole metershoge bomen omzeilen. Een lage chip naar de green was geen optie, omdat vlak voor de vlag een diepe bunker lag. Zijn hoge chip bracht de bal tot en kele meters van de hole. Hoe moeilijk dat was bewees Alan McLean met een vergelijkbare slag. Hij raakte vol de boomtop pen. „Zijn bal lag veel slechter", verdedigde Reynolds zijn me despeler. „Toch was die chip van mij kicken. Het was een agressief schot." Moreel gesteund door zijn ou ders, die uit Engeland waren overgekomen, vocht de golfer zich naar een goede positie. Aanvankelijk zag het daar nog niet naar uit want door slechte afslagen noteerde Reynolds op de vierde, zesde en elfde hole bogey's. „Normaal is dat mijn sterkste punt. Het was moeilijk om een goed ritme vast te hou den." Gelukkig voor hem ston den daar vijf birdies tegenover. Het hadden er zelfs meer kun nen zijn, maar in enkele geval len misten zijn putts de hole op een haar. Hij laat zich er niet meer door uit het veld slaan en blijft nuchter over zijn kansen in Hilversum. „Ik verwacht niets. De jongens tegen wie ik speel zijn zó ervaren. Ik bekijk het maar van hole tot hole." ATHENE 2004 Nalatigheid heeft Simon Vroe men bijna de Olympische Spe len in Athene gekost. De speci alist op de 3000 meter steeple heeft van de Koninklijke Neder landse Atletiek Unie een pu blieke waarschuwing gekregen nadat hij bij de FBK Games op 31 mei in Enschede vergeten was te vermelden dat hij een middel tegen astma gebruikt. Bij een doping controle in Hengelo werd de stof budeso- nide in zijn uri ne aangetrof fen. Doorgaans staat een der gelijke overtre ding gelijk aan een positieve dopinguitslag, mits de betrok ken atleet an ders kan aanto nen. Daarnaast was Vroemen, die het risico liep van twee jaar uitsluiting, verge ten tijdig dispensatie aan te vra gen voor het middel. Vroemen beschikt al sinds 2001 over een medisch attest voor het middel tegen lichte astmatische klach ten en kon daarvoor ook een medisch dossier overleggen. Nog voor hem de uitslag van de dopingcontrole bekend was, had hij ook de dispensatie al weer aangevraagd. De interna tionale atletiekfederatie IAAF ging akkoord met zijn uitleg en legde Vroemen een publieke waarschuwing op. Prins Willem Alexander en mi nister-president Jan Peter Bal kenende wonen volgende week vrijdag in Athene de openings ceremonie van de Olympische Spelen bij. De Prins van Oranje is als lid van het Internationaal Olympisch Comité in Grieken land aanwezig. Volgens de Griekse krant To Wima maken in totaal 66 presidenten en ko ningen de ouverture van het evenement in het olympisch stadion mee. De Spaanse tennisser Carlos Moya heeft bij het toernooi in Cincinnati zijn zorg uitgespro ken over het ontbreken van Raemon Sluiter bij de Olympi sche Spelen. „De meeste spe lers zijn het er over eens dat het oneerlijk is", zei Moya. „We zijn aan het bespreken wat we aan de situatie kunnen doen. Ik ver wacht de komende dagen een beslissing." De spelersvakbond ATP heeft punten van de we reldranglijst uitgeloofd voor de Spelen, maar zou deze willen terugtrekken als Sluiter niet mee mag doen. Hij staat wel op de deelnemerslijst die is gemaakt door de inter nationale bond ITF. Hij mag niet omdat hij niet aan de eisen van sport koepel NOC*NSF heeft voldaan. Mirjam Melchers geldt als de belangrijkste Ne derlandse troef bij de olympische wegwed strijd volgende week zondag in Athene. Titel verdedigster Leontien Zijlaard-Van Moorsel wil zich voor haar teamgenote opoffe ren als ze aangeeft dat ze het in de finale kan afmaken. „Voor de toekomst van het vrouwen- wielrennen in Nederland zou het machtig mooi zijn als Mel chers het goud pakt", keek Van Moorsel gisteren in Nieuwer- kerk aan den IJssel vooruit op haar laatste toernooi. „Zij moet straks het vaandel van mij over nemen. Bovendien wil ik graag wat terugdoen voor Sydney. Ze heeft zich toen volledig voor mij opgeofferd." Het Nederlands honkbalteam heeft gisteren de openingswed strijd van het pre-olympisch toernooi in Nettuno met 5-3 van Italië gewonnen. De basis voor de overwinning werd al vroeg in de wedstrijd gelegd door Shamol Adriana. De captain van Oranje joeg de bal in de derde inning met drie honken bezet over de hekken van het Stadio Steno Borghese. Deze grand slam homerun zorgde voor een ruime 4-0 voorsprong. Oranje speelde voor het eerst in de complete olympische opstelling. Dus met de Nederlanders die in de Ame rikaanse competitie uitkomen. Maradona zoekt hulp president buenos aires/anp/rtr - Diego Maradona zoekt zijn toevlucht tot de Argentijnse president Nestor Kirchner om een psychi atrische kliniek te kunnen ver laten. De voormalige voetbalve dette wil naar Cuba om zijn ge zondheidsproblemen te lijf te gaan. Onder dwang van zijn familie meldde Maradona zich in mei bij een privé-kliniek buiten Bu enos Aires. „Hij wil naar Cuba, maar de rechtbank weigert mee te werken aan een vertrek", ver klaarde zijn arts Alfredo Cahe gisteren op de radio. Maradona wil nu een gesprek met president Kirchner om te laten zien dat hij goed in staat is te beslissen wat goed voor hem is. Maradona (43) bracht al eerder lange tijd door op Cuba om van een cocaïneverslaving af te komen. Volgens sportkrant Ole zit Ma radona nu bij mensen opgeslo ten die denken dat ze Napoleon zijn. „Ze geloven niet dat ik Ma radona ben", zou de aan lager wal geraakte vedette onlangs hebben aangegeven. UITSLAGEN nk Buschmann En zo was er toch nog )vereenkomst tussen mpioen en bekerwin- jax-coach Ronald Koe collega Foeke Booy van scht maakten gisteren, persconferentie vooraf- aan de strijd om de Jo- uijff-schaal (morgen in aa), kenbaar voor een aelman te gaan. 1 Stekelenburg (21) in /an de vijf jaar oudere ins international Bog- )ont bij Ajax, de 24-jari- Terol die bij opponent scht de voorkeur krijgt René Ponk (32)» Inder- aiikte Ronald Koeman t KNVB-sportcomplex, rdige parallel. Om er ïkenend aan toe te voe- |isschien heeft de keuze ike en mij te maken met lachtegoed van de nieu- jers." iuwe trainers bedoelde in feite mannen die paar jaar op eigen be- lan als coach. Mannen pus aandurven te kiezen tige sluitposten met een bagage (negentien jitieduels voor Stekelen- fechts zeven voor Terol). Booy zag het zo: „Ponk >1 waren de voorbije pe- an voorbereiding gelijk- 5. Dat was vorig jaar eze tijd anders. Ponk is niet slechter geworden, 5 in de tussentijd beter en. Afgelopen seizoen tost in de topwedstrijden Mjax, PSV en Feyenoord »cj zien dat hij het niveau i Als ik moet kiezen tus- 0, 'ee gelijkwaardige kee- oc<ian kies ik voor de jong- ndat ik vind dat je een Ioelman niet moet af- 1 in zijn ontwikkeling." oog van Koeman, die ns Vonk overigens nóg routineerde goalie in FC Utrecht-doelman Joost Terol staat morgen tegen Ajax onder de lat. Archieffoto huis heeft, week nauwelijks af van dat van Booy. Volgens de ex-verdediger rammelde Steke lenburg verleden seizoen al na drukkelijk aan de deur bij Lo- bont. „In de communicatie en het bespelen van de ruimte achter de verdediging, is Maar ten de laatste tijd alleen maar gegroeid. En als er niet veel ver schil zit tussen twee keepers, dan geef je de jeugd een kans." Een paar uur eerder had Koe man Lobont laten weten dat hij voorlopig tweede keus is. „Hij pikte het professioneel op. Maar eenmaal in de auto kan ik me voorstellen dat hij wat an ders heeft gezegd." Het verhaal van de keepers bood in elk geval één aankno pingspunt voor twee succes- coaches. Meer overeenkomsten vertoonden hun vooruitblik op de Johan Cruijff-schaal niet. Wel was er nog het aspect 'toe schouwers'. Ajax wordt morgen door zo'n vierduizend fans ge steund, FC Utrecht moet het zelfs stellen met de support van welgeteld 261 aanhangers. Het is dat de KNVB achthonderd kampioensteams uit het hele land tegen gereduceerd tarief binnenlaat en een leger aan vrijwilligers heeft uitgenodigd, waardoor er in de Arena toch nog ongeveer 35.000 stoelen bezet zijn. Booy benadrukte gisteren dat de geringe belangstelling vanuit de Utrechtse regio zijn team wel eens parten kan spelen. „FC Utrecht staat erom bekend dat het vaak wat extra kan brengen dankzij de steun van het publiek. Die steun valt nu weg en dat zie ik duidelijk als een gemis. Maar voor de men sen is het een dure tijd. Ze wil len een seizoenkaart, er komt weer Europees voetbal aan, ze moeten toch keuzen maken." Voor FC Utrecht blijft het spe len om de Johan Cruijff-schaal een apart idee. Booy: „Ik reali seer me heel goed dat ik hier, vandaag, voorlopig wel eens voor het laatst kén staan." Voor Ronald Koeman en Ajax ligt dat iets anders. Niet voor niets zei de coach: „Of de wed strijd tegen FC Utrecht voor ons de afsluiting is van de voorbe reiding of de officiële start van het seizoen? Hou het er maar op dat het er tussenin zit." Wellicht was die opmerking nog wel het meest dodelijk voor een wedstrijd waarvan Booy vindt dat het een begrip zou moeten zijn. Alleen zou de KNVB misschien nog eens kun nen overwegen of het niet de moeite waard is om in de toe- ATLETIEK 'Stinkende best' Joost Terol is blij met het be sluit van FC Utrecht-trainer Foeke Booy. „Ik heb mijn stinkende best gedaan. Dan moet je hopen dat je de trai ners kunt overtuigen", zegt de 24-iarige doelman. De Noordwijker heeft nog een contract voor vier jaar op zak, de verbintenis van Ponk loopt na dit seizoen af. „De beslissing zal mede zijn ge nomen met het oog op de toekomst", vermoedt TeroL „Ze willen de jeugd een kans geven. Het enige dat ik moet blijven doen is keihard trai nen. Net zoals ik dat de afge lopen twee jaar heb gedaan. Ik verbeter me nog elke week." De 21-jarige Ajax-doelman Maarten Stekelenburg kreeg donderdag in een gesprek met Koeman te horen dat hij de voorkeur krijgt boven de Roemeense international Bogdan Lobont, in het voor bije seizoen de vaste kracht. „Ik ben blij verrast, want na alle publicaties van de voor bije dagen wist ikzelf eigen lijk ook niet meer precies wat ik kon en moest ver wachten. Waarom ik eerste keeper word? Ik doe niet on der voor Lobont, ik ben jon ger en ben volgens Koeman de voorbije maanden ge groeid in de communicatie met mijn verdedigers." komst te loten voor het thuis voordeel. Want ik weet zeker dat het stadion uitverkocht was geweest'als deze wedstrijd bij ons was gespeeld. En dat ver dient de beste voetballer die Nederland ooit heeft gehad toch?" Zurich. Golden League. Mannen, 100 m: 1 Powell (Jam) 9,93, 2. Greene (VSt) 9,94, 3 Gatlin (VSt) 10,06, 4 Scott (VSt) 10,07, 6. Oblkwelu (Por) 10,10, 6. Ca peil (VSt) 10,11, 7. Collins (SKi) 10,21, 8. Miller (VSt) 10,25; 200 m 1 Williams (VSt) 20,13, 2. Johnson (VSt) 20,28, 3. Obikwelu (Por) 20,36; 800 m (8-race) 1 Kamel (Bah) I.43,11, 10. Som (Ned) 1.46,51; 400 m hor den: 1 Sanchez (Dom) 47.92. 2. Jackson (VSt) 48,08, 3. Carter (VSt) 48,21; 3000 m steeple: 1 Shaheen (Qat) 8.00,60, 2 Kemboi (Ken) 8.12,75, 3 Nyamu (Ken) 8 13,67, 6. Vroemen (Ned) 8.15,82, discus: 1 Fazekas (Hon) 69,77, 2. Alekna (Lit) 69,21, 3 Kovago (Hon) 68,93. Vrouwen, 100 m (B-race); 1. Lawrence (Jam) II,21.2 Mayers (SVi) 11,21; 800 m (B-rcae) 1. Jepkosgei (Ken) 2.00,57, 8. Jaber (Ned) 2.08,41; 800 m: 1. Mutola (Moz) 1.57,47, 2 Miles-Clark (VSt) 1.58,03, 3. Tsjerkasova (Rus) 1.58,34; 1500 m: 1. Janowska (Pol) 4.03,09, 2. Holmes (GBr) 4.03,48, 3. Cho- jecka (Pol) 4.04,04; 3000 m: 1. Masai (Ken) 8.36,43. 2. Zenebech (Eth) 8.40,32, 3. O'Sullivan (Ier) 8.41,42; 100 m horden (B-ra- ce); 1. Bolm (Dui) 12,80; 400 m horden. 1 Glover (VSt) 53,50, 2. Terestjoek-Antipova (Oek) 54,13,3. Tirlea (Roe) 54,56. PAARDENSPORT Kecskemet (Hon). WK vierspannen. Stand na dressuur: 1 Brasseur (Bel) 35,52, 2. Weber (VSt) 38,88, 3. Exell (NZe) 39,20, 10. Chardon 45,12, 23. Monhemius 53,12, 28. De Ronde 54,72, 34. Weusthof 58,40 Landen: 1 Hongarije 82,56, 2 België 82,88, 3. Duitsland 83,04, 7. Nederland 99,84. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3471,6 augustus 2004. 3. 4, 13, 21. 23. 26, 28, 30. 31, 33. 36. 43. 48. 52. 53, 54, 55. 56. 58, 76. (Onder voorbehoud van typefouten) TENNIS Peking (China). Azië Cup. Om derde plaats: Iran - Bahrein 4-2 (1-0). 9 Nekounam 1-0, 48. Yusuf 1-1, 52. Karimi 2- 1. 57. Farhan 2-2.80 Daei 3-2.90. Daei 4-2. Duitsland. Bundesliga. Werder Bremen - Schalke 04 1-0 (0-0). 84 Valdez 1-0 Frankrijk. Competitie. Nice - Olympique Lyon 0-1 Zeist. Oefeninterland vrouwen. Nederland - Japan 0-2. GOLF Hilversum. KLM Open, Europese Tour, 1,2 miljoen euro: Stand na 2e ronde: 1. Green (Aus) 128 slagen (-12), 2. Raitt (Eng) 131, 3. Tunnicliff (Eng), Nyman (Zwe), Lynn (Eng) 133, 6, Martin (Spa) McGinley (Ier), Poulter (Eng) 134, 9. Brand (Sch) 135, 10. Wiegele (Oos), McDowell (Eng) Coltart (Sch), Roe (Eng), 0'Hara (Sch), Sca- hill (NZe) 136, 30. Reynolds (Ned) 139, overi ge Nederlanders: 67 Muntz, Derksen, Van der Valk, De Jong (amateur) 142, uitgeschakeld: 80. Lafeber, Kraay 143, 95. Floris de Vries (am) 144, 107 Steenkamer 145, 114. Besse- ling(am) 146, 128. Wouter de Vries (am), Dor- restein 148, 134. Bensdorp 150, 142. Nie- mer (am) 151, 145. Crosby 153, 147. Uhlen- beck, Miller 155. Cincinnati. Mannen, Masters Series, 2,1 mil joen euro Derde ronde: Santoro (Fra) - Björkman (Zwe) 6- 0 6-3, Moya (Spa/4) - Arthurs (Aus) 7-6 4-6 7- 6. Safin (Rus/14) - Karlovic (Kro) 7-6 6-7 6-4, Agassi (VSt/11) - Chela (Arg) 6-3 6-3, Haas (Dui) - Soderling (Zwe) 6-3 5-7 6-4, Roddick (VSt/2) - Srichaphan (Tha) 6-2 6-3, Hewitt (Aus/10) - Henman (GBr/5) 6-1 6-4. Kwartfinale: Hewitt (Aus/10) - Safin (Rus/14) 6-4 6-4, Robredo (Spa) - Santoro (Fra) 6-2 6- Montreal (Can). Vrouwen, 1 miljoen euro. Derde ronde: Sprem (Kro/12) - Sugiyama (Jap/7) 6-3 6-4, Mauresmo (Fra/2) - Bovina (Rus/14) 6-2 3-6 6-2, Malejeva (Bul/13) - Su- arez (Arg/9) 6-4 6-3, Zvonareva (Rus/10) - Sharapova (Rus/6) 4-6 6-4 6-4, Golovin (Fra) - Dulko (Arg) 6-7 6-3 6-4, Capriati (VSt/5) - Pierce (Fra/17) 6-2 6-4, Likhovtseva (Rus) - Schiavone (Ita) 6-2 6-3, Miskina (Rus/3) - Ru bin (VSt/15) 6-4 6-0. Kwartfinale: Mauresmo (Fra/2) Sprem (Kro/12) 3-6 6-2 6-4. Stockholm (Zwe). Vrouwen, 117.000 euro. Kwartfinales: Farina Elia (lta/2) - Beltrame (Fra) 7-6 6-3, Molik (Aus/3) - Chladkova (Tsj/6) 6-3 6-2, Perebinis (Oek) - Camerin (Ita) 7-5 6-4, Kleinova (Tsj) - Nagyova (Slw) 6-3 6- WIELRENNEN Vejle. Ronde van Denemarken. Derde etappe. Arhus-Vejle: 1. Tombak (Est) 115 km in 2.44,35, 2. Arvesen (Noo), 3. Voigt (Dui). 4. 0'Grady (Aus) 0.19. 5. Bak (Den). 6 Barry (Can), 8. Van Heeswqk 0.23, 13. Post- huma 0.34, 28. Sentjens 1.26. 48. Bos 3.04. Vierde etappe, tijdrit Fredericia: 1. Voigt 11,7 km in 14.06, 2. Arvesen 0.05, 3. Pena (Spa) 0.06, 4. Vandborg (Den) 0.15, 5. Blaudzun (Den) 0.20, 6. Jaksche (Dui) 0.21, 9. Posthu- ma 0.27, 17 Van Heeswijk 0.40, 20. Van der Ven 0.44, 29. Wielinga 0.59, 41. Sent|ens 1.08,48. Van Bon 1.11. Algemeen klassement: 1. Voigt 11.21.59, 2. Arvesen 0.01,-3. Vandborg 0.48, 4. Van Pete- gem 0.55, 5. 0'Grady 0.57, 6. Barry, 7. Post- huma 1.03, 8. Van Heeswijk 1.05, 23. Sentjens 2.36, 46. Bos 4.47. Torre. Ronde van Portugal. Achtste etappe (Fundao-Torre): 1. Arroyo (Spa) 143.4 km in 4.13.05, 2. Bernabeu (Spa) 0.15, 3. Lavarinhas (Por) 0.35, 4. Ribeiro (Por) 0.51, 5. Del Olmo (Spa) 1.08, 6. Sousa (Por) 1.36. Algemeen klassement: 1. Bemabeu 34.52.24, 2. Arroyo 0.08, 3 Lavarinhas 0.36, 4. Ribeiro 0.49, 5. Del Olmo 1 33, 6. Elias (Spa) 4.11. SPORTAGENDA VOETBAL Zaterdag Oefenvoetbal (14.30): ARC - RCL, Alphense Boys-za-Lugdunum-za, Koudekerk - SMS, AFC '34 - Noordwijk, Ter Leede - DWS. Katwijk - Argon (15.00), UVS - XerxesDZB, Oegstgeest - Valken '68 (19.00), FC Rijnvogels - Leiden. VIOD-Voorschoten '97 (14.00) Bram Polderman Toernooi bij FC Lisse. Strijd der Legenden (14.30, Olympisch Stadion Am sterdam) Amstel Cup (17.00): Quick Boys - DBS. Rijnsb. Boys - VW (bij w Katwijk) Zondag Oefenvoetbal (14.00): D0SR - SJZ. Meerburg - FC Zoetermeer, FC Lisse - Concordia H. Nootdorp - Alphia, Alphense Boys - FC Kra nenburg. SJC - Hooddorp. WSB-comb - Fore- holte (12.00), WSB-comb - Van Nispen. RKAW - UVS. Voorschoten '97 - Gouda. Woerden - Docos Zondag Overgangsklasse: Ajax L - Olympia 11.00) Zondag Derde klasse: Wassenaar Adegeest (14 00) Vierde klasse: Biento 2 - Key Town Hitters (za. 14.30) PAARDENSPORT Zondag Wassenaar: Renbaan Duindigt, Draversderby (zo. 13.30) Lisse: Hippomania (za-zo. 9.00) Leiderdorp: Mastercircuit De Bloemerd. Dwarswetering (zo. 8.30) Nieuw Vennep: Grolsch Open (za-zo) SOFTBAL Eerste klasse: RCH - Lisse Flags (za 14.00) Vrouwen Derde klasse: Adegeest - Storks 2 (13.00) WIELRENNEN Zoetermeer: NK mountain Bike (za-zo) Toerfietsen Lisse: De Bollenstreek, (zo. 9.00) Leiden: Swift. Rijnmondtoer 35 of 6o km (zo. 8.30)

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 19