Charme-offensief Ajax 'Dutch Open is ons uithangbord' SPORT 099 Koeman vindt kritiek Advocaat kinderachtig gen ter ïchaap Aden "past drie icten aan jnsor tISF tta naar ma Koning Otto met fakkel Ruim dertigduizend fans bezoeken open dag voetbalclub Eredivisie wil strenge regels voor fotografen Van Hanegem analyticus bij Studio Sport PSV speelt in de nde van de Cham- e tegen Rode Ster kampioen van ontenegro rekende de tweede voorron- af met Young tserse ploeg ging met 3-0 onderuit, k eindigde het eerste PSV speelt op 11 rst in Belgrado. »n later is de return in i. De winnaar van het y glaatst zich voor het ,iooi van de Cham- DONDERDAG 5 AUGUSTUS 2004 )e Engelse wieler- t David Millar giste- vee jaar geschorst. in juni toe het ver- ldel epo te hebben dillar moet tevens de I tijdrijden die hij in inleveren. Hij werd 13 'ur de France door de itie ondervraagd en e dagen toe in 2001 to te hebben ge- team Cofidis ont- daarop. jM, - Amateurvoetballer R&p van FC Hilversum i op 28-jarige leeftijd De oud-prof van ,'90, AZ en Helmond 0H^an zijn tweede sei- n<jd was bij de zondag- »er, kreeg tijdens een K®Jtrijd tegen zaterdag- ÖC5er Zuidvogels een it>0l Schaap overleed in )p Viuis. Hij is 28 jaar Schaap, vader van ':ren, woonde in Ame- orgen gaan trou- ieelde 93 wedstrijden "de voetbal, waar de eredivisie voor ;um heeft het inter- oemooi met de tallen van FC euSV en Brugge, ko- ■Mkend, afgelast. m - Ajax is met Zlatan ric, Maxwell en John- ;a in onderhandeling jntracten open te te verlengen of te Het trio heeft het r een goede ontwik- trgemaakt, die de Am- clubleiding wil belo- en verbeterd con- hoopt er binnen en- uit te komen met De Nederlandse en sponsoren per 1 05 sportkoepel NOC ■■bedrijf gaat jaarlijks ^■oen euro aan deze uitgeven. Het con- t tot en met de Olym- elen van 2008 in Pe- JS wil met de sponso- eldvorming van het ■■•beteren, bedrijfs- ^riteiten ondersteunen CasMelijk extra omzet ge- Roma heeft de Itali- tbalinternational Si- rotta voor vier jaar 'erbonden. Perrotta is <el! van Chievo Verona, Ij oen euro voor de tlder opstrijkt. De 26- rotta kwam onder 'oor Reggina, Bari en Sd-opkomst ^nationals ubileumduel m/anp - Een record- (-internationals heeft lewerking toegezegd ubileumwedstrijd die n het Olympisch sta- Lmsterdam wordt ge er ere van vijftig jaar >etbal. Meer dan hon- -spelers van het Ne- elftal komen dan bij >oit eerder waren dat en van hen, zoals Ro- nan, Ruud Gullit, Kees ohan Neeskens en Ider komen zelf in ac- een ontmoeting tus- ite spelers van de eer edivisie door de jaren erewedstrijd bestaat len waarbij vijf gene- het decenium 1954- en met het tijdvak tegen elkaar uitko- |kes en Johan Cruijff ist tijdens het jubile- I worden de winnaars |maakt van de veriae- i beste speler, trainer, hter, bestuurder en de afgelopen vijftig amsterdam/gpd - Ronald Koe man noemt de kritiek van Dick Advocaat aan zijn adres 'kin derachtig'. De oud-bondscoach haalde in het laatste nummer van 'De Voetbalcoach' - zonder overigens zijn naam te noemen - uit naar de coach van Ajax. Zo zegt Advocaat in het vak blad: „Kijk, als je weken op kos ten van een tv-zender in de duurste hotels mag vertoeven en ook nog eens riante vergoe dingen krijgt, voel je je als trai ner verplicht om prikkelende uitspraken te doen." Volgens Koeman is deze uit spraak 'onzin.' „Ik denk niet dat Louis van Gaal en Johan Cruijff (volgens Advocaat de enige twee analytici die juist hebben gehandeld, red.) zelf hun hotel hebben betaald. Ik ben ook re delijk innemend geweest en roep niet zomaar rare dingen. Maar als een ploeg maar één keer wint in vier wedstrijden, mag je best kritiek leveren. Koeman verder: „Advocaat had beter meer aandacht aan het EK zelf kunnen besteden dan alle programma's te bekijken." De coach van Ajax ergert zich vooral aan de uitspraken die Advocaat deed over Rafael van der Vaart. Zo liet de oud- bondscoach in het interview weten dat de aanvoerder van Ajax met een vetpercentage van zeventien procent aan de voor bereidingen op het EK begon. „Je moet als trainer toch een vinger aan de pols houden," al dus Advocaat in het interview. Volgens Koeman had Advocaat deze informatie niet naar bui ten mogen brengen. „Dat is in side information en dat had zo moeten blijven. Het is vooral erg voor Van der Vaart dat Ad vocaat het openbaar heeft ge maakt", meent Koeman. De coach van Ajax is geenszins van plan om stappen te onder nemen tegen Advocaat. „Ik sta hierboven," aldus Koeman. „Als ik Advocaat tegenkom, geef ik hem gewoon een hand." Vader en zoon poseren met een kampioensschaal. Foto: GPD/Phil Nijhuis Otto Rehhagel, de Duitse suc- cescoach van het Griekse voet balteam, krijgt zondag de olym pische fakkel in handen. Hij is door het Griekse organisatieco mité van de Olympische Spelen uitgenodigd om een stukje met de olympische toorts te lopen. Daarmee willen de Grieken hem eren en be danken voor de sensationele Euro pese titel die 'Ko ning Otto' vorige maand in Portugal met het nationale elftal won. De kantine van de schietbaan speelt een belangrijke rol in de voorbereiding van de Nederland se kleiduiven- schutters Hennie Dompeling en Jan Cor van der Greef op de Olympische Spelen. Zij oefenen daar op PlayStation het spel Athens 2004, een virtuele nabootsing van de olympische schietbaan. Coach Nella Heemskerk zag het nut in van het computerspel en besloot het op te nemen in het trainingsprogramma: „Het is heel belangrijk dat we de om standigheden in Athene zoveel mogelijk nabootsen", aldus Heemskerk. „Dit spel is zeer realistisch, we gebruiken het dan ook in de trainingen als voorbereiding." Nederland zal in Athene aan zienlijk minder medailles ver overen dan in Sydney. Zo luidt althans de voorspelling van de gerenommeerde Amerikaanse krant USA Today. Dat blad ATHENE 2004 brengt elke vier jaar voor de Olympische Spelen een over zicht uit van de hoeveelheid medailles elk land gaat binnen halen. Volgens USA Today komt Nederland in het virtuele medailleklassement uit op 13,5 plakken. In Sydney won Oranje vier jaar geleden 25 medailles: 12 x goud, 9 x zilver en 4 x brons. De halve medaille die USA Today telt, komt uit het tennis. De Amerikanen tel len een halve me daille als er in een sport normaal ge sproken geen strijd om de derde plaats is, maar op de Spe len wel. De halve fi nalisten krijgen dan van de Amerikaanse krant een halve me daille. Volgens USA Today wint Neder land vier zwemmedailles, drie wielerplakken, een halve ten- nismedaille, twee medailles bij de teamsporten en vier medail les in de overige sporten. Servië en Montenegro is in rep en roer. Negen dagen voor aan vang van de Olympische Spelen heeft de nieuwe republiek nog steeds geen eigen volkslied. Het parlement komt volgend week in spoedzitting bijeen. Servië en Montenegro is het overblijfsel van het oude Joego slavië en vormt sinds februari 2003 een republiek. Bij officiële gelegenheden klinkt het volks lied van voormalig Joegoslavië. Het parlement wil daar eigen lijk nog voor de Spelen veran dering in brengen. door Mike van Damme amsterdam - Ajax hield gisteren de traditionele Open Dag. Ruim dertigduizend mensen kwamen op het evenement in de Amster dam Arena en op de parkeer plaats voor De Toekomst af. In de warmte waren ze getuigen van een charme-offensief van de Amsterdamse club. Als speler van Ajax is het moei lijk het grote, kritische publiek helemaal voor je te winnen. Spelers als Maxwell, Zlatan Ibrahimovic en Rafael van der Vaart is het inmiddels gelukt, anderen nog niet. Voor hen was de open dag dan ook de uitge lezen kans voor een charme-of fensief. Waar ze tijdens het seizoen af hankelijk zijn van de grillen en vragen van de media, daar kon den de spelers gisteren zeggen wat ze wilden tegen de ruim dertigduizend mensen, die op de parkeerplaats voor De Toe komst waren samengestroomd voor de presentatie van het team. Tom Soetaers luidde het offen sief in. Op de vraag van show- master Wim Bohnen op welke positie hij het liefst speelt, ant woordde de Belg zeer slim: „Dat maakt niet uit, als ik maar voor dit publiek in de Arena kan spelen." Gejuich was het gevolg, de opzet was geslaagd. Wat te denken van Anthony Obodai. De Ghanees liet de Olympische Spelen schieten voor Ajax. Gejuich. Of: Julien Escudé noemde zijn pasgebo ren zoontje Ange, omdat die naam met de A van Ajax begint. Gejuich. Bohnen gaf voorzet ten, de spelers tikten simpel in. Maar het ging niet bij iedereen goed. Wesley Sonck was niet geheel scherp. Hij houdt van muziek en dus was een logisch gevolg dat de aanvaller Ajax met een muziekstijl moest ver gelijken. Dat kon niets anders dan mooie en stijlvolle muziek zijn, antwoordde Sonck. „Zoals iets van Mozart." Dertigdui zend man op een parkeerplaats en niet één had een voorkeur voor klassieke muziek. Een charme-offensief is voor buitenlanders een stuk gemak kelijker te bewerkstelligen, bleek gisteren weer eens. De spelers die doorgaans in hun eigen taal of het Engels com municeren met supporters en media, werden gisteren ge dwongen Nederlands te praten. Al snel werd duidelijk dat het woordje 'goed' voorin het cur- cusboek 'Nederlands voor be ginners' staat. Zo was met Zla tan Ibrahimovic alles 'goed' en komt volgens Zdenek Grygera bij Ajax ook alles 'goed.' De antwoorden in gebrekkig Nederlands leverden een lach op vanuit het publiek, dat uren in de zon moest wachten op de spelers. Om twaalf uur 's och tends ging de parkeerplaats naast De Toekomst, waar de jeugdopleiding van Ajax is ge vestigd, al open. Meteen snel den honderden mensen naar de stands waar de spelers na de presentatie een uur lang hand tekeningen uitdeelden. Edwin Gude (18) uit Naarden stond vooraan en was dus verzekerd van een paar krabbels. Al moest hij vanaf dat hij een plaatsje had gevonden in de rij toch nog bijna drie uur wachten op een krabbel. „Ik ben meteen naar de tafels gesprint," zegt een te vreden Gude, die nog even zijn boekje dat vol staat met hand tekeningen doorbladert. De spelers waren opgedeeld in groepen, waardoor iedere ge duldige supporter zonder moeite meerdere krabbels kon verzamelen. Wie niet alleen voor de handte kening kwam, kon met de Champions League-beker uit 1995 of de kampioensschaal van het seizoen 2001-2002 op de foto. Daarnaast was er de mogelijkheid om zelf een partij tje te voetballen, stonden er di verse kraampjes, waar kooplus tige fans hun hart konden op halen. Op de kleine parkeer plaats bij De Toekomst was een Kidsdorp gebouwd, met diverse attracties voor kinderen. Bovenal was er veel gelegen heid om te drinken. De EHBO raadde de bezoekers aan daar gebruik van te maken, vanwege de warmte. Het advies werd goed opgevolgd, de EHBO-post kende een rustige dag. Om vier uur kwam een einde aan een lange dag, die al om half tien in de Amsterdam Are na begon met een wedstrijd tussen Lucky Ajax en een elftal van sponsors en partners. Om kwart voor elf begon Ronald Koeman met een demonstratie training van drie kwartier. Uit gerust met een microfoontj e, kon hij de tienduizend mensen die zich in de Arena hadden verzameld uitleg verschaffen. Vooral het positieve van de trai ning werd benadrukt. Koeman kon moeilijk een speler gaan kleineren, die het niet naar wens deed. Dat zou niet passen in het charme-offensief. den haag/gpd - Persfotografen moeten zich komend seizoen in de Nederlandse stadions aan strenge regels onderwerpen. De Eredivisie NV wil dat fotografen van kranten niet langer foto's maken van gebeurtenissen op de tribunes. De Nederlandse Sport Pers (NSP) en de Neder landse Vereniging van Journa listen (NVJ) vinden de regels onaanvaardbaar en overleggen vandaag met de Eredivisie NV. Deze regels, die vast zijn gelegd in de zogeheten 'Accreditatie- voorwaarden eredivisie 2004- 2005' liggen volgens onderhan delaar Hans Verploeg van de NVJ nog niet vast. „Zoals de re gels nu zijn opgesteld is het een beperking van de media, die wij niet kunnen accepteren." De fotografen mogen slechts beelden maken van 'spelmo menten' en niet, zo staat in de voorwaarden, 'van bijvoorbeeld de bezoekers van een wed strijd.' In de praktijk zou het er op neerkomen, dat een foto graaf zijn werk niet mag doen wanneer op de tribune rellen uitbreken. En dat, is volgens Verploeg, „niet normaal." Het grootste probleem is, dat de Eredivisie NV meer grip wil hebben op de gang van Aken rond de wedstrijd. Zij wil dat de fotografen die het stadion be treden een handtekening zetten onder de voorwaarden. Eredivisie, NSP en NVJ overleg gen vandaag. hilversum/anp - Willem van Hanegem gaat komend voet balseizoen bij Studio Sport aan de slag. De voormalige assistent van ex-bondscoach Dick Advo caat verzorgt bij wedstrijden in de Champions League en het UEFA-bekertoemooi de techni sche en tactische analyse. De oud-intemational volgt in die Hilversumse rol Ruud Gullit op, die als hoofdcoach bij Feyen- oord in dienst is getreden. Van Hanegem was de afgelopen sei zoenen voetbaldeskundige bij de betaalzender Canal+. Een woordvoerder van het commer ciële station bevestigde gisteren dat de 'Kromme' zijn vertrouw de werkzaamheden komend seizoen voortzet. Bert Konterman is het komende seizoen te bewonderen bij de regionale zender RTV Oost. De voormalig voetbalinternational beëindigde vorig seizoen zijn loopbaan, na een teleurstellend seizoen bij Vitesse. Bij RTV Oost wordt hij op zowel radio als te levisie analyticus en copresen- tator. NGF-voorzitter Henk Heyster wil dat golf imago van kaksport snel kwijtraakt door Henri van der Steen UITSLAGEN PRIJSVRAGEN Hilversum - Golf is een doe- sport en een televisiesport. Maar het Dutch Open, dat van daag in Hilversum begint, trekt toch ook tienduizenden toe schouwers. En het aantal echte liefhebbers groeit. Alles groeit in golf! De gemiddelde in sport geïnte resseerde Nederlander kent waarschijnlijk de namen Maar ten Lafeber, Robert-Jan Derk- sen en Rolf Muntz. Het zijn 's lands bekendste golfspelers. Van hen is Lafeber de beste; hij staat ongeveer honderdvijfüg- ste op de wereldranglijst. Vorig jaar was Lafeber even het mannetje; hij had het Dutch Open gewonnen. Voor het eerst in lange tijd was een Nederlan der erin geslaagd het enige Ne derlands toernooi op de Euro pean Tour te winnen. De pres tatie was groter dan zij leek; winnen in golf is een duivels- toer. Twee keer achter elkaar helemaal! Henk Heyster, sinds 1988 direc teur van de Nederlands Golf Fe deratie (NGF) zegt het zo: „Hockey is een kleine sport, dan is het misschien niet zo moeilijk wereldkampioen te worden. Golf is enorm, de tweede sport ter wereld, met zeventig miljoen spelers; voet bal heeft er tachtig miljoen." Wie wil winnen in golf dient niet alleen heel veel concurren ten over vier dagen te kloppen, maar ook een peloton dat steeds beter wordt. Lafeber begon met golf toen hij vijftien was, tegenwoordig wil niemand de veertienjarigen de kost geven die al scratch spelen (handicap 0). Op het Dutch Open, vanaf nu KLM Open ge heten, dat vandaag in Hilver sum begint, doet namens Ne derland de veertienjarige Floris Lucky Day 3469,4 augustus 2004. 2, 3, 11, 15, 19. 23, 25, 30. 33, 39, 42, 43. 44,51,55,62,64, 67,69, 70. (Onder voorbehoud van typefouten) SCHAKEN Henk Heyster: „Mart Smeets mag dan misschien de pest aan golf hebben, de nieuwe bazen bij Studio Sport denken er anders over." Foto: GPD/Harmen de Jong de Vries mee, de jongste deel nemer ooit aan een toernooi op het Europese profcircuit. Zijn drie jaar oudere broer Wouter is trouwens ook van de partij. Heyster: „De bond steekt heel veel geld in de jeugdopleiding. Zeer binnenkort hopen we een instituut te presenteren dat jon ge talenten een aantal jaren alle faciliteiten biedt om zich fullti me met golf bezig te houden. Dat kost drie tot vier miljoen per jaar, daarvoor is natuurlijk een forse sponsoring nodig." De NGF initieert en helpt, maar houdt zich verder buiten zake lijke affaires. Heyster leidt de staf van een vereniging die het al druk genoeg heeft met het fa- ciliteren van de (per 1 juli 2004) 227.000 geregistreerde golfspe lers in Nederland. Voordat het 2005 is, wordt waarschijnlijk de kaap van 235.000 gerond. Hey ster: „Golf is een heel leuke sport en appelleert aan groen, aan milieu, aan zelf presteren. En golf past in het tijdsbeeld." En: „Een aantal mensen ge bruikt golf, net als in andere sporten, om status te verwer ven. Golf heeft nog te veel het imago van een kaksport." Heyster zelf, een man met een gezellig buikje en warme ogen, is allesbehalve het bekende ty pe golfbal. Heyster is er dan ook een warm voorstander van dat de sport bereikbaar wordt voor de gewone man. „Dat is al het geval! Golf is voor iedereen open, voor 12,50 euro ben je lid van de bond en kun je spelen." De gemiddelde golfer heeft vooral interesse in het rondje dat hij of zij zelf speelt, minder in de prestatiecurve van Muntz of Lafeber. Maar ook dat veran dert langzaam. Dit weekeinde is de NOS tijdens de slotronden van het Dutch Open dagelijks vier uur in de lucht, live. Voor goed geld! Heyster: „Mart Smeets mag dan misschien de pest aan golf hebben, de nieu we bazen bij Studio Sport den ken er anders over. Golf is voor de televisie ook net zo leuk en goed te volgen als de Formule 1 of voetballen. Op Sky kun je al een hele ronde je favoriete spe ler volgen." De liefhebber die zich dezer da gen naar Hilversum spoedt, wordt ook niet noodgedwon- Mooie flight Lafeber Titelverdediger Maarten La feber loopt vandaag zijn eer ste ronde op het KLM Dutch Open in een prachtige flight. De Nederlandse topgolfer slaat om 9.15 uur af in een groepje met de Engelsman Ian Poulter en de Ier Paul McGinley. Eerder deze week tipte Lafeber Poulter en Mc Ginley als kanshebbers op de zege in Hilversum. Rolf Muntz zit in de flight na Lafeber (9.25 uur) met David Lynn en Stephen Gallacher. Robert-Jan Derksen, de der de Nederlander die al eens een groot toernooi won, hoert niet zo vroeg op. De Nijmegenaar begint in een groep met Marcel Siem en Miles Tunnicliff om 13.25 uur. gen weggestopt op een tribune waar hij het circus aan zich voorbij ziet trekken; hij kan nog gezellig meelopen met de spe lers. Heyster (63) doet het zelf ook. Met het golf kwam hij min of meer bij toeval in aanraking; de tandarts werd verliefd op een beeldschone vrouw die toe vallig ook Nederlands golfkam- pioen was bij de dames. Dat is lang geleden, maar Joyce speelt nog regelmatig onder par. Om het Dutch Open te winnen moet je dik onder par spelen, naar verwachting, zeker nu het toernooi weer terug is in de zo mermaanden. De golffederatie hoopt dat Lafeber nog eens kan winnen. Heyster: „Want het Dutch Open is natuurlijk ons uithangbord, het podium waar op het Nederlandse golf zich presenteert." Dieren. Open NK Achtste ronde: Gagoenashvili (Geo) - Tiviakov (Ned) 0-1, Kalinitsjev (Dui) - Ikonmkov (Rus) 1/2-1/2, Janssen (Ned) - Ernst (Ned) 0-1, Brandenburg (Ned) - Tan (Ned) 1/2-1/2. Van der Wiel (Ned) - Mchedlishvih (Geo) 1/2-1/2, Odendahl (Dui) - Savtsjenko (Oek) 1/2-1/2, Lemmers (Ned) - Pavlovic (SMo) 1/2-1/2, Wus- tefeld (Ned) - Pedersen (Den) 1/2-1/2. Van der Weide (Ned) - Kuipers 1-0, Pruijssers (Ned) - Bosboom (Ned) 0-1, Van der Werf (Ned) - Van der Elburg (Ned) 1/2-1/2, Hoeksema (Ned) - Van Oosterom (Ned) 0-1 Stand aan kop: 1 Tiviakov, Ernst 6,5 punten, 3. Ikonmkov, Kalinitsjev 6. 5 Gagoenashvili. Mchedlishvih, Brandenburg, Tan 5,5. Stockholm. Vrouwen, 117.000 euro. Eerste ronde: Smashnova (lsr/1) - Czink (Hon) 6-2 6-1, Arvidsson (Zwe) - Black (Zim) 6-2 6- 3. Tweede ronde: Elia (lta/2) - Schruff (Dui) 6-2 6-3, Chladkova (Tsj/6) - Santangelo (Ita) 6-4 6-0, Camerin (Ita) - Srebotnik (Slv/8) 5-7 6-3 6-3. Cincinnati. Mannen, Masters Series, 2 miljoen Eerste ronde: Roddick (VSt/2) - Mimyi (WRu) 6-7 7-6 6-3, Sflderling (Zwe) - Grosjean (Fra/12) 3-6 6-3 6-4 Montreal. Vrouwen, 1 miljoen euro. Eerste ronde: Mattek (VSt) - Widjaja (Ino) 6-7 6-3 6-4. Tweede ronde: Mauresmo (Fra/2) - Tanasugarn (Tha) 6-4 1-6 6-2. Capriati (VSt/2) - Jidkova (Rus) 7-6 7-5, Sugiygama (Jap/7) - Hantucho- va (Slw) 1-6 6-4 6-4, Sprem (Kro/12) - Asagoe (Jap) 6-2 4-6 6-1, Pierce (Fra/17) - Pratt (Aus) 6-1 6-1, Malejeva (Bul/13) - Sucha (Slw) 6-3 6-7 6-4, Dulko (Arg) - Dementjeva (Rus/5) 6-1 6-4. Bovma (Rus/14) - Osterloh (VSt) 7-6 6-4, Rubin (VSt) - Washington 6-4 6-3, Sharapova (Rus/6)-Brandi(PRi) 6-1 6-4 Oefenwedstrijden. FC Twente - Heracles Almelo 4-1 (0-1). Sluij- ter 0-1, Culina 1-1, Cziommer 2-1, Sjoekov 3- 1, Culina 4-1. Bijzonderheid: wedstrijd zonder publiek in stadion FC Twente. Duel was aan vankelijk gepland in Beckum, waar burge meester een verbod uitvaardigde Top Oss - FC Utrecht 2-4 (0-3). Van de Haar 0- 1, Van de Haar 0-2. Rajcomar 0-3, Smeekes 1-3, Van der Sloot 2-3 (strafschop), Schoots 2- 4 (e.d.). RKC Waalwijk - OFI Kreta (Gri) 3-0 (l-O). Doelpunten: Janssen, Hoogendorp, Teixeira. FC Antwerp (Bel) - RBC Roosendaal 1-6 (1-2). Doelpunten RBC Roosendaal: Makhout 2, Smolders, Guijt, Lammens en een eigen doel punt. Rode kaart: Oliseh (RBC Roosendaal). FIFA-wereldranglijst. 1. Brazilië 849 punten, 2. Frankrijk 809, 3. Spanje 790, 4. Argentinië 774 (11), 5. Tsje chië 762 (4), 6 Nederland 747 (5). 7. Enge land 732 (8). 8. Mexico 731 (6), 9 Italië 728, 10. Turkije, Verenigde Staten 719. Tussen haakjes de vorige klassering. Tweede voorronde Champions League, tweede wedstrijd (tussen haakjes eerste wedstrijd). Trabzonspor (Tur) - Skonto Riga (Let) 3-0(1-1) Shakhtar Donetsk (Oek) - Pjoenik Jerevan (Arm) 1-0 (3-1), Maccabi Tel Avnr (Isr) - HJK Helsinki (Fin) 1-0 (0-0), CSKA Moskou (Rus) - Neftik Bakoe (Aze) 2-0 (0-0), Sheriff Tiraspol (Mol) - Rosenborg (Noo) 0-2(1-2), Dinamo Bu- karest (Roe) - Zilina (Slw) 1-0 (1-0), FC Ko penhagen (Den) - Nova Gorica (Slv) 0-5 (2-1). Sparta Praag (Tsj) - Apoel Nicosia (Cyp) 2-1 (2-2), Ferencvaros (Hon) - SK Tirana (Alb) 0-1 (3-2). Shelboume (Ier) - Hajduk Split (Kro) 2-0 (2-3), Wisla Krakau (Pol) - Georgia Tbilisi (Geo) 3-0 (8-2), Lokomotiv Plovdiv (Bul) - Club Brugge (Bel) 0-4 (0-2), Rode Ster Belgrado (SMo) - Young BOys (Zwi) 3-0 (2-2), FBK Kau nas (Lit) - Djurggarden (Zwe) 0-2 (0-0). Geplaatst voor derde ronde: Trabzonspor, Shakhtar Donetsk, Maccabi Tel Aviv, CSKA Moskou, Rosenborg, Dinamo Bukarest, Nova Gorica, Sparta Praag, Ferencvaros, Shelbour- ne. Wisla Krakau, Club Brugge, Rode Ster Bel grado, Djurggarden. WIELRENNEN Ronde van Denemarken, eerste etappe Aaben- raa - Esbjerg. 1 0'Grady (Aus) 150 kilom«0in 3 19.35. 2. Van Haecke (Bel). 3. Korft (Dui). 4. Gu.di (ita). 5. Sentjens (Ned). 6 Bonomi (Ita), 7 Van Heeswijk (Ned), 10. Van Dijck (Ned). 11 De Jongh Ned). 12 Smink (Ned). 15 Van der Ven (Ned), 40. Bos (Ned). GP van Ca ma lore 1. Bettini (Ita) 193 kilometer in 4.25.56, 2. Di Luca (Ita) 10. 3 Paolim (Ita). 4. Schleck (Lux) 5. D'Amello (Ita). 6. Giunti (Ita). Ronde van Burgos. Tweede etappe, Areniscaa de los Pinares - Lagunas de Neila. 1. Valverde (Spa) 139 kilometer in 3.44.03. 2. Menchov (Rus). 3. P.epoli (Ita) 0.03, 4 Ne- vado (Spa) 0.36, 5 Gonzëlez Rios (Spa) 0.42, 6. Serrano (Spa) 0.47 Klassement: 1 Valverde 11.04 48, 2 Men chov 3, 3 Piepoli 6, 4. Serrano 50, 5. Gonzë- lez 53,6. Domingues 114. Regiotour. Eerste etappe, Heitersheim - Wehr. 1. Schreck (Dui) 181,2 kilometer in 4.39.52. 2. Kaschechkin (Kaz), 3. Gilbert (Bel) 0.31, 4. Vinokoerov (Kaz). Leblacher (Fra), 6 Fothen (Dui). Klassement: 1 Schreck 4 39.42, 2. Kas chechkin 0.04, 3. Gilbert 0.32, 4. Konecny (Tsj) 0.38, 5. Vinokoerov 0.41,6 Leblacher

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 19