Resultaat niet heilig voor Van Basten SPORT Brokken en hooi gaan mee naar Athene Keepster Sinnige viert terugkeer met winst Veel jonkies in voorlopige selectie Oranje Nieuwe bondscoach wil publiek vooral spektakel bieden Van Nistelrooij tegen PSV grenveen lit Rzasa nveen - Tomasz Rzasa t het komende seizoen >C Heerenveen. De Poolse lational kon transfervrij kken bij Partizan Belgra- B 31-jarige Rzasa probeer- rige week nog een con- if te dwingen bij Leeds d. Rzasa tekent voor een iet een optie voor nog een :n. In Nederland speelde der voor De Graafschap fenoord. Bij Heerenveen t de linksback de plaats in ik Edman. De Zweedse ational verkaste dit week- voor twee miljoen euro ottenham Hotspur. idriks blijft ch Spanje d - Maurits Hendriks lijn contract als bonds- en technisch directeur Spaanse hockeybond er jaar verlengd. De oud- r van de Nederlandse die in Sydney met Oranje von, trad in 2001 in bij de Spanjaarden. De twee jaar was hij alleen sch directeur en in 2003 daar het bondscoach- bij. Hij leidde de ploeg e Olympische Spelen in b. Hendriks zal de ko- jaren de dubbelfunctie i bekleden. Hij mikt in 3 op de halve finales. lips springt in Linz De Amerikaan Dwight s heeft gisteren tijdens Prix-wedstrijden in het irijkse Linz de beste jaar- ie geleverd bij het ver- 3n. Phillips noteerde di- zijn eerste sprong 8,60 Zijn tweede was ongel- lama hij het voor gezien tfet zijn sprong belandde arige Amerikaan als tien- Ie 'eeuwige' wereldrang- weg bij tiekbond ein - Henk Kort moet op rar een nieuwe baan. De :lijke Nederlandse Atle- de (KNAU) heeft beslo- functie van de huidige ch directeur op te hef- t contract van Kort lerhalve niet verlengd, aat de KNAU per 1 janu- 5. De KNAU moet door e inkomsten bezuinigen e kosten als personeel, ring en organisatie. tijdsgrens V-bobo's - De Europese voetbal- EFA heeft gisteren be- lat de bestuursleden n niet ouder mogen zijn I I entig. Dat betekent dat I er Lennart Johansson ^=>006 niet kan worden 'n. Ook de bestuursle- rhard Mayer-Vorfelder I iGiangiorgio Spiess (70) 2006 af. Iken maakt €ree met zege ah - Sjeng Schalken steren met een overwin- rentree op de tennis- maakt. De Limburger 1 zich in de eerste ronde ——toernooi om de Masters II li Cincinnati met 6-4 6-3 I -Belgische qualifier Dick rffi. Schalken meldde zich _j^veek wegens een buik voor het toernooi in i. De week daarvoor gaf tweede ronde van In- «lis op met deze klach- 68 noord t Saïdi rust am - De medische staf snoord heeft Karim Saï- Dpig rust voorgeschre- verdediger uit Tunesië <euzn^euw 'ast gekregen oude enkelblessure. Hij .3n niet met de Rotter- ^9D'iloeg meegereisd naar :m- vaar Feyenoord deze reekth oefentoernooi af- aïdi, die de enkelblessu- Let einde van vorig sei- .liep, heeft zich bij de 'he bond ook afgemeld jo Olympische Spelen. 3o,inga 40, rderd cq ,G - Vlak voor zijn reis 1lene is judoka Mark oy«i bevorderd tot kapi- winnaar van olympisch Sydney was luitenant chtstrijdkrachten. Hij i Griekenland de Ne- :e vlag bij de openings- lie van de Olympische Aiitenant-generaal Dirk lam maandag in Den bevordering persoon- waarzijn rekening. De be- ;r benadrukte de grote -sg::.v ten die Huizinga al ja- "W* de Nederlandse top- Btertft. De judoka heeft een ine. bijdrage geleverd aan it Wo van Defensie. zeist/cpd - Bondscoach Marco van Basten maakte gisteren de voorlopige selectie bekend voor de oefeninterland tegen Zwe den, die op 18 augustus wordt gespeeld. Het is wel duidelijk dat Van Basten Oranje een fikse verjongingskuur laat onder gaan. In totaal telt de voorlopige lijst 25 namen. Daarop prijken er liefst tien die er tijdens het EK niet bij waren: de jonkies Bos- schaart (24), Kuijt (24), Castelen (21), De Jong (19), Stekelenburg (21), Kromkamp (23), Van Per- sie (20), alsmede Van Bommel, Landzaat en Hofland. Aange zien de Portugalgangers Heitin- ga (20), Sneijder (20), Van der Vaart (21) en Robben (19) bij de groep blijven bestaat bijna de helft van Oranje straks uit spe lers die na 1980 zijn geboren. Zes van de nieuwkomers (Kromkamp, Kuijt, Van Persie, Stekelenburg, Castelen en Bos- schaart) speelden nog nooit een interland. Hofland en Landzaat kunnen beiden terugkijken op zes interlands, vooral in de pe riode van Louis van Gaal, maar zijn al geruime tijd uit beeld. Kuijt werd eenmaal eerder ge selecteerd (april 2003 tegen Portugal), maar kwam toen niet aan spelen toe. De nieuwkomers vullen de ga ten die spelers als de broertjes De Boer, Overmars en Stam achterlaten. Zij stoppen zeker bij Oranje. Ook Reiziger, Water reus en Bosvelt ontbreken om die reden, hoewel hun afscheid blijkbaar nog niet helemaal offi cieel is. Verder zitten Ruud van Nistel- rooij en Seedorf niet bij de voorlopige selectie. De spits van United is als gevolg van zijn uit val tegen arbiter Frisk op het EK voor twee kwalifiactieduels (Tsjechië en Macedonië) ge schorst. „Maar daarna komt hij er zeker weer bij", vertelde Van Basten. Seedorf is onlangs ge opereerd en dus niet beschik baar. Ondanks alle jonkies in de selectie is ook Pierre van Hooij- donk gewoon weer van de par tij. De nestor is 34, wordt over twee maanden al 35, maar Van Basten houdt hem gewoon bij Oranje. „Al die jongeren die er aan komen is mooi. Maar uit eindelijk gaat het natuurlijk ook om prestaties. Al is een speler 37, als hij beter is dan die van 20, dan stel ik hem gewoon op." Op donderdag 12 augustus maakt Marco van Basten be kend welke spelers de definitie ve selectie zullen vormen voor zijn eerste interland als bonds coach. door Jaap van Essen Zeist - Er kan geen misverstand meer over bestaan hoe Oranje de komende jaren gaat spelen. Gisteren ondertekende Marco van Basten een vierjarig contract als bondscoach waar het zelfs letterlijk in staat: Oranje moet herkenbaar, aanvallend en at tractief voetballen. Het is een opvallende clausule in het contract van de nieuwe bondscoach. Het zou ook opge vat kunnen worden als een lichte trap na richting Dick Ad vocaat. Ónder de voorganger van Van Basten was het resul taat immers heilig verklaard en het aantal leuke wedstrijden na ruim twee jaar op een vingertje of drie, vier te tellen. Toen Marco van Basten giste ren werd gevraagd naar zijn mening over het Oranjespel op het EK hield hij zich ook danig op de vlakte: „Het resultaat was wel goed. Maar verder ga ik er niets over zeggen. Dat houd ik maar voor intern gebruik." 'San Marco' heeft in ieder geval heel andere opvattingen over voetbal dan Dick Advocaat. De vroegere topspits predikte in zijn eerste officiële optreden als bondscoach letterlijk het evan gelie van zijn 'klankbord' Johan Cruijff. „Ik wil goed, attractief en initia tiefrijk voetbal. Oranje moet dominant zijn. Voetbal moet gelijk staan aan plezier. De spe lers moeten er plezier in heb ben, de toeschouwers ook. Ple zier in het voetbal is de basis, daar is ook voor de spelers alles ooit mee begonnen. Voetbal dient spektakel te bieden, de mensen willen vermaakt wor den. Als voetbal alleen nog maar draait om het winnen of niet verliezen, dan houdt het een keer op. Dan komen de mensen niet meer naar het sta dion." Opvallend was dat Van Basten niet het Oranje van rijn eigen generatie als norm neemt. „Ik heb een hele mooie loopbaan gehad, maar als ik terugkijk op mijn eigen interlands, heb ik vaak een dubbel gevoel. Veel te vaak stond ik in mijn eentje in de spits, tegen een overmacht aan verdedigers. Dat had te ma ken met keuzen en speelwijzen van de coaches, angst bij de spelers. Als ik moet tóezen dan speel ik liever zoals Oranje in 1974. Dat was een dominant elftal, dat van achteruit goed voetbalde. Verdedigers steun den het middenveld, midden velders steunden de aanvallers. Marco van Basten en John van 't Schip (links) willen met een jonge spelersgroep het WK van 2006 halen. Foto: GPD/Phil Nijhuis Reiziger twijfelt nog over Nederlands elftal En uiteindelijk moeten aanval lers de uitblinkers rijn." Van Basten sprak gisteren slechts zelden over resultaat, al weet hij natuurlijk heel goed dat Oranje vaak moet winnen. Maar de nieuwe bondscoach heeft een geheel andere insteek dan zijn voorganger. Dat duidt op voortschrijdend inzicht bij de KNVB. Blijkbaar heeft de bond (lees di recteur betaald voetbal Kesler) ingezien dat Oranje niet alleen om de knikkers moet voetbal len, maar rijn wereldwijde naam en faam juist heeft te danken aan de unieke, want aanvallende benadering. Dick Advocaat had een tweeja rig contract waarin als enige doel stond omschreven het be reiken van het EK. Van Basten heeft een contract voor vier jaar. Over twee jaar volgt welis waar een evaluatie, maar mocht Oranje het WK in 2006 niet ha len, dan is dat geen reden het contract te ontbinden. De bondscoach: „We gaan werken met een verjongde groep. Veel spelers zijn nog maar rond de twintig jaar. Stel dat we een tijdje aan de gang zijn en je echt groei in het team ziet, maar we missen het WK toch net, dan is het zonde om te stoppen. Dan moet je het proces afmaken." Marco van Basten begint met een geheel vernieuwde techni sche staf, die gerust een vrien denclub genoemd mag worden. Maatje John van 't Schip kwam mee van Ajax 2, gisteren wer den ook Rob Witschge en Stan ley Menzo officieel aangesteld. Kritiek dat Oranje zo wel een grote 'Ajaxkliek' is geworden, weerlegde Van Basten. „Ik heb gezocht naar mensen die ik ken, die dezelfde opvattingen hebben over voetbal. Boven dien zijn het mensen waar ik heel goed mee kan opschieten. Volgens mij is het ook belang rijk voor de spelers als de tech nische staf eenheid en plezier uitstraalt. Het lijkt me niet lo gisch dat ik per se iemand uit Rotterdam, iemand uit Brabant en nog iemand uit het noorden moet aantrekken." Zoals al bekend had Johan Cruijff een dikke vinger in de pap bij de aanstelling van Van Basten. Cruijff heeft geen enke le officiële band met de voet balbond, in tegenstelling tot Ri- nus Michels, die echter niet ge vraagd is naar zijn mening over de opvolging van Dick Advo caat. De scheidende bonds coach zelf gaf overigens wel een positief advies over rijn opvol ger aan Henk Kesler. En de di recteur sprak vorige week ook met Willem van Hanegem. „Hij heeft me gezegd dat hij begreep dat wij met jongere trainers ver der wilden", vertelde Kesler, die ook contact opnam met Joop Hiele. De keeperstrainer moest via de media vernemen dat er voor hem geen plaats meer was bij Oranje. „Daar is echt iets fout gegaan en daarvoor heb ik mijn excuses aangeboden." Kesler had zeer recent ook nog een gesprek met Dick Advocaat. De bondscoach was meteen na het EK volledig terneergeslagen, intens gekrenkt door de manier waarop hij behandeld werd Jaap Stam, Frank de Boer, Ro nald de Boer en Mare Over mars nemen op 8 september voorafgaande aan het WK- kwalificatieduel tegen Tsje chië officieel afscheid van Oranje. Over hun positie bestaat geen onduidelijkheid. Overmars stopt helemaal met voetbal len, de De Boertjes gaan af bouwen in Qatar en Jaap Stam heeft afgelopen week in een brief aan de KNVB uitvoerig laten weten echt helemaal te stoppen als international. Hij liet geen enkele ruimte voor twijfel, zo vertelde Marco van Basten. De nieuwbakken bondscoach meldde gisteren ook dat Mi- door diverse media. „Het gaat weer aardig met Dick. Ik heb het idee dat hij het meeste ach- chael Reiziger geen deel meer uit maakt van de selectie om dat hij zelfheeft aangegeven zijn interlandloopbaan te be ëindigen. Toch houdt men in Zeist nog rekening met een rentree van de verdediger die in Portugal prima speelde. Volgens een zegsman bij de bond heeft Reiziger het druk door rijn verhuizing van Bar celona naar Middelsbrough en enkele privé-beslommerin- gen. Marco van Basten riet de af wezigheid van Reiziger voor lopig als een soort 'time-out' en hoopt de verdediger over enkele maanden weer tot een terugkeer in Oranje te overre den. ter zich heeft gelaten en bin nenkort weer ergens aan de slag wil." aicala la real/anp - Keepster Clarinda Sinnige heeft gisteren haar rentree in het nationale hockeyteam gemaakt. Met Oranje won ze de derde groeps wedstrijd in het vierlandentoer- nooi in Aicala la Real. Neder land versloeg gastland Spanje met 4-0, na een ruststand van 2-0. De treffers waren van Boomgaardt, Karres, Mulder en Donners. Sinnige herstelde de afgelopen weken van een breuk in een on derarm, die ze op 3 juli opliep tijdens het vierlandentoemooi in Amstelveen. De verwachting was dat ze misschien de laatste oefenwedstrijd in Spanje zou kunnen meedoen. Bondscoach Mare Lammers liet haar echter gisteren al aantreden. Door de zege op Spanje speelt Oranje vandaag de finale van het eve nement tegen de Argentijnse ploeg. Hoewel aanvankelijk werd ge vreesd voor de olympische deelname van Sinnige, verliep het herstel uiterst snel. Gisteren in haar eerste duel hoefde ze ook niet veel in actie te komen. In de eerste helft verrichtte Sin nige enkele reddingen, in de tweede helft werd ze nauwelijks meer op de proef gesteld. londen/anp/afp - Ruud van Ni stelrooij maakt vandaag in het toernooi om de Vodafone Cup tegen rijn oude club PSV zeer waarschijnlijk voor het eerst dit seizoen rijn opwachting voor Manchester United. Hij liet we gens rijn deelname aan het EK de oefenstage van de Engelse club in de Verenigde Staten aan zich voorbij gaan. Coach Alex Ferguson rekent er op dat Van Nistelrooij ondanks gebrek aan wedstrijden op tijd fit zal rijn voor het eerste duel in de derde kwalificatieronde van de Champions League op 11 augustus. „We rijn nu negen dagen voor de kwalificatie van de Cham pions League. Voor Ruud en de andere spelers die niet mee rijn gegaan naar Amerika is het van belang dat ze de komende duels spelen. Het voordeel is dat we weten hoe Ruud er voor staat. De trip naar de VS kwam voor hem nog te vroeg, maar voor deze twee wedstrijden ver wacht ik dat hij inze^aar is." enschede/gpd - Je gaat naar de Olympische Spelen in Athene en je neemt mee: vijf paarden, zakken voer, zadels, laarzen en vele balen hooi. Voor de spring ruiters van Oranje is het olym pische regelwerk begonnen. Atleten nemen een sporttas mee met een paar extra schoe nen en drie lapjes stof om in te sporten. Hooguit moet er een kogel, discus of polsstok wor den ingecheckt. De bagage van een niet al te ijdele zwemmer hoeft ook niet over de twintig kilo te gaan. Zwembroek, trai ningspak en badjas. Hoe anders is het in de paardensport, waar elk brokje vanuit eigen land moet worden aangesleept. In de stallen van Wim en Gerco Schroder, Leopold van Asten, Gert-Jan Bruggink en Albert Zoer zijn de voorbereidingen op de hitte van Athene volop in gang. Er wordt elke dag precies bijgehouden hoeveel de paar den drinken. Twee keer per dag worden ze getemperatuurd. Zo weten de grooms (verzorgers) wat ze mi nimaal nodig hebben in de brandende zon. Eenmaal in Athene krijgen de paarden extra zouten en electrolieten om het vochtgehalte op peil te houden. Er gaan vijf paarden mee naar Griekenland. Zij hebben gemid deld zeven balen hooi nodig. En veel voer (brokken), gemid- De gebroeders Schroder maken alles in gereedheid voor de reis naar Griekenland. Foto: GPD/Henk Braakhekke deld zeventig kilo per paard. De kleren van de ruiters wegen ook wat, want zelfs bij veertig gra den Celsius dragen zijn een jas je, een cap en leren laarzen. En natuurlijk moeten de zadels, hoofdstellen en dekens mee. Een voordeel is dat schoon wa ter uit eigen land niet nodig is. Het water in het ruitersdorpje, net onder Athene, is goed ge noeg voor de paardendarmen. Mocht het toch misgaan dan is er altijd een veearts die een 'diakuurtje' voor kan schrijven. Maar dan: hoe krijg je al die spullen in Athene? De paarden mogen 170 kilo aan bagage 'meenemen' in het vliegtuig. Dat is te weinig voor twee volle weken. En dus gaat er een vrachtwagen vanuit Nederland richting Athene. Met Claus, chauffeur en vriend van de Schröders, achter het stuur. Hij (en zijn vrouw) vertrekt maan dag 9 augustus met een vracht wagen vol hooi, voer en andere spullen van de Nederlandse equipe naar Ascona in Italië. Daar pakt hij de boot naar Pa tras, drie uur rijden van Athene. Donderdag de twaalfde is hij op plaats van bestemming. Zijn verblijfplaats tot het einde van de Spelen is de vrachtwagen, die net buiten de poorten van het olympisch kamp mag staan. De springruiters vliegen maan dag 16 augustus vanaf Schip hol, de paarden vertrekken op dezelfde dag vanaf het vliegveld in Münster. Met twee grooms en een dokter aan boord. Dave van Valkenburg verzorgt nor maal gesproken de paarden van Wim Schroder, maar zal tijdens de vlucht ook zorg dragen voor Joël van Bruggink, Monaco van Gerco en Lowina van Zoer. Dat doet hij samen met de vaste verzorger van het paard van Van Asten, Fleche Rouge. Hun taak is om de paarden veel aan dacht te geven, zodat ze rustig blijven. Alles is geregeld. De balen hooi zijn ingepakt, de taken rijn ver deeld, de boot voor de vracht wagen is geboekt. Nog twee keer rijden op het concours in Valkenswaard en het vuur gaat branden. Chauffeur Claus en de Nederlandse springequipe heb ben de definitieve route naar Athene ingezet. UITSLAGEN ATLETIEK Linz (Oos). Internationale wedstrijden. Mannen. 100 m: 1 Miller (VSt) 10.15, 2. Ca- pel (VSt) 10.20, 3 Edwards (VSt) 10,24; 200 m 1. Miller (VSt) 20,20, 2. Wiliams (VSt) 20,25, 3 Edwards (VSt) 20,60; 3000 m: 1 Aggoune (Fra) 7.47,77, 2. Carroll (Ier) 7.48,03, 3. Moussaoui (Alg) 7 48.30; 110 m horden 1. Ross (VSt) 13,30, 2 Hernandez (Cub) 13,36, 3. Anier Garcia (Cub) 13,36; ver: 1. Phillips (VSt) 8,60, 2. Tarus (Roe) 8,14, 3. Al Sabee (SAr) 8,13; polshoog: 1. Lobinger (Dui) 5,70, 2. Hartwig (VSt) 5,70, 3. Schulze (Dui) 5,70. Vrouwen, 100 m: 1 Felix (VSt) 11,16, 2. Law rence (Jam) 11,22, 3. Anim (Gha) 11,31200 m: 1 Campbell (Jam) 22,56, 2. Anim (Gha) 22,93, 3. Moore (VSt) 22,99; 1500 m.- 1. Toomey (VSt) 4.07,69, 2. Davoren (Ier) 4.08,16, 3 Neporadna (Oek) 4.08,35; 100 m horden. 1 Morrison (VSt) 12.68, 2. Anay (Cub) 12,74, 3 Golding-Clarke (Jam) 12,93; kogel. 1. Borel (Tri) 18,69, 2. Zabawska (Pol) 18,69, 3. Adams (NZe) 18,55; hinkstap- sprong. 1. Aldama (Soe) 15,28, 2. Smith (Jam) 15,16. HOCKEY Aicala la Real. Vierlandentoemooi. vrouwen. Nederland - Spanje 4-0 (2-0). 5. Boomgaardt 1-0. 20. Karres 2-0, 59. Mulder 3-0, 66. Don ners 4-0 (sc). Opstelling Nederland: Sinnige; Scheepstra, Booi|, Schopman en Boomgaardt; Van der Vaart, Smabers en Van Geenhuizen; Van Kes- sel, Donners en Moreira de Melo. Vliegende wissels; Karres, Mulder, Snoeks, De Bruijn Finale dinsdag; Nederland - Argentinië. PAARDENSPORT Koersen Alkmaar. Eerste koers 1: Serena (1.19.7), 2 Senna 3 Savannah Star VS Toto (4-2-5): winnend 11,20 duo 22,30 trio 133,80 Tweede koers; 1 Secret Lover S (1.20,8), 2 Rascal Joe 3 Olympic Faune Toto (3-5-4): winnend 2,00 duo 9,90 trio 104,60 dub bel winnend 42,70. Derde koers: 1 Tony Trot (1.21,1), 2 Shy Boy W 3. Speedy v Ashton Niet gestart: Rapari- ga. Toto (2-1-5); winnend 10,10 duo 29,20 trio 135,50. Vierde koers: 1. Reylene (1.20,4), 2. Paul Noordlandia 3. Shel de Bloomerd Niet ge start: Solidarity R. Toto (5-7-3): winnend 6,30 duo 24,60; trio 157,90. Vijfde koers: 1. Sauvette (1.18,1), 2. Olex Bui tenzorg 3. Rocket Limburgia Niet gestart: Penny Lane. Toto (2-5-3): winnend 5,70 duo 31,40; trio 159.80 Zesde koers: 1 Rollecate D (1.18.1), 2 Reine Vryenesse 3 Picanta Furniture Toto (2-4-1): winnend 6,70 duo 42,70 trio 219,40 Zevende koers: 1. Onne Shoeing (1 18.3). 2 Nichole Hornline 3. Mart Buitenzorg Toto (5-7-6): winnend 11.70 duo 30,10 trio 369,90 Achtste koers: 1. Sasja Lady (1.20.7), 2 Speedy Clair3. Topper Swagerman Toto (1- 3-2): winnend 4,20 duo 8,20 trio 20,90 Negende koers: 1. Sir Joop (1.18,9), 2. Omar W 3. Paco Belvedere 4 Roy Burgerheide Toto (1-9-8-2): winnend 2,90 duo 22,60 kwartet 672,40. Totalisatoromzet: 40.762,50. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3467, 2 augustus 2004. 3, 18. 26, 27, 29, 31. 32, 37, 39, 41, 45, 48, 54. 55. 56. 57. 66. 67, 68, 80. (Onder voorbehoud van typefouten) SCHAKEN Dieren. Open NK. Zesde ronde: Kalinitsiev (Dui) - Gagoenasjvtli (Geo) 1/2-1/2, Janssen (Ned) - Tiviakov (Ned) 0-1, Bosboom (Ned) - Ikonnikov (Rus) 0-1. Brandenburg (Ned) - Ernst (Ned) 1/2-1/2, Van der Wiel (Ned) - Pavlovic (SMo) 1/2-1/2, Oden- dahl (Dui) - Pedersen (Den) 1-0, Van der Werf (Ned) - Tan (Ned) 0-1, Van der Weide (Ned) - Lemmers (Ned) 1/2-1./2, Swinkels (Ned) - Mchedlisjvilli (Geo) 0-1. Stand: 1. Tiviakov, Gagoenasjvili, Ikonnikov, Kalinitsjev 5, 5. Ernst, Odendahl, Branden burg 4 1/2, 8. Savchenko, Mchedlishvili, Van Der Wiel, Pavlovic, Janssen, Bosboom, Hoek- sema, Lemmers, Lahaye, Tan 4 TENNIS Cincinnati. Mannen, Masters Series, 2 miljoen euro. Eerste ronde: Schalken (Ned) - Norman (Bel) 6-4 6-3. Gaudio (Arg/9) - Gambill (VSt) 6-4 6- 2. Arthurs (Aus) - Pavel (Roe/16) 7-6 6-3, Che la (Arg/17) - Nadal (Spa) 6-4 4-6 7-6. Haas (Dui) - Schüttler (DuV8) 6-3 1-6 6-4. Montreal. Vrouwen, 1 miljoen euro. Eerste ronde: Golovin (Fra) - Barna (Dui) 6-2 6-1, Pierce (Fra/24) - Weingartner (Dui) 6-1 6- VOETBAL Vriendschappelijke wedstrijden. Haren: FC Groningen - OFI Kreta (Gri) 1-0 (0- 0). Doelpunt: Matthijs. Rotterdam: FC Volendam - Hapoel Tel Aviv (Isr) 4-4 (2-2). Doelpunten Volendam: Smit 2, Buys, Brid|i Duitsland. LigaPokal. Bayern Mönchen - Wer der Bremen 3-2. WIELRENNEN Roosendaal. Draai van de Kaai. 1. Boonen (Bel) 100 km in 2.16.09. 2. HuS- hovd (Noo). 3. McEwen (Aus). 4 De Jongh (Ned), 5. Kemna (Ned), 6. Löwik (Ned). Pozo de la Sal. Ronde van Burgos. Eerste etappe, Burgos - Pozo de la Sal: 1 Val verde (Spa) 149 km in 3.34.35, 2. Mentsjov (Rus) 0.03, 3 Ardila (Col). 4. Piepoli (Ita), 5. Perdiguero (Spa), 6. Serrano (Spa), 112 Tankink 8.50

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 13