SERVICE sprinters Worteltjessoep met maïs Topdag Dé oplossing voor uw zoektocht! maandag 2 AUGUSTUS 200A CD VAN DE DAG Genre: pop/r&b Do Do BMG 82876631892 Wie Dominique Rijpma van Hulst live aan het werk hoort, raakt makkelijk gecharmeerd. Leuke, breekbare uitstraling, een aardige stem. Ze had het ver kunnen schoppen bij een van de twee Idols- seizoenen. In werkelijkheid koestert de bijna 23-jarige zangeres uit Valkenswaard internationale ambities - de lat kan niet hoog ge noeg liggen als je in de VS een nr-l-hit scoort met een cover van Bryan Adams' Heaven of in Nederland op een podium mag staan met Marco Borsato. Beide successen prijken op dit debuutalbum waaraan vakman Glenn Corneille het nodige productioneel heeft bijgedragen. Dat heeft het juiste muzikale kader voor Do opgele verd. Haar stem leent zich voor een wisselende aanpak van trage jams, verleidelijke r&b, ballads en funky uptempostukken die naar dance neigen. Over de grens zal ze er echter geen potten mee kun nen breken. En dat is doodgewoon een kwestie van niveau, zowel qua keel, stijl en wat songs betreft. Deze eersteling legt het af tegen het debuut van Boris. Nogmaals: een aardige stem, maar geen we reldstrot - het backingkoortje van Alicia Keys heeft meer in huis. BOEK VAN DE DAG Genre: kookboek Vingervlug vegetarisch Anne Scheepmaker Uitgeverij Becht Prijs: 17,50 Een compleet plankje vol kookboeken schreef culinair journaliste Anne Scheepmaker inmiddels bij elkaar. Bij Becht verscheen on langs haar nieuwste: Vingervlug vegetarisch - meer dan 80 heerlij ke hapjes zonder vlees'. Zoals de titel al suggereert gaat het om zo genaamd fingerfood; vlees- en visloze amuses zo u wilt, die je dus zó in de mond kunt steken. Perfect voor tuinparty's en ander zo mers feestgedruis. Scheepmaker deelt haar vingervlugge hapjes handig in naar hoofdingrediënt. Zo zijn er aardappel-, asperge-, aubergine-, avocado-, maar ook graan en rijst- en zuidvruchten hapjes. Afkomstig uit alle windstreken: Perzische aardappel-krui- denkoek, Turkse auberginepuree, Mexicaanse avocado, Japanse omeletrolletjes, Amerikaanse popcorn met parmezaanse kaas en paprikapoeder, Russische blini's met paddestoelenkaviaar, Bul- gaarse witte bonenpuree of Provensaalse tomaten uit de oven. KOKKERELLEN Vegetarische maaltijdsoep voor 3-4 personen De oude Romeinen en voor hen de Grieken en Egyptenaren heb ben wortelen altijd beschouwd als een voornaam onderdeel van het volksvoedsel. Erg lekker von den ze de wortelen niet en dat is ook de reden dat in kringen van de beter bedeelden de wortelen nooit op tafel kwamen. Pas in de 18e eeuw is men, na een initia tiefvan de tuinman van Lodewijk XVI, de wortelen gaan kruisen en verede len. Ingrediënten I grote ui, gesnip perd; 35 gram boter; 750 gram jonge (bos) worteltjes, schoonge maakt, geschrapt, in stukken gesneden; 250 gram aardappe len, geschild, in stuk jes gesneden; 8 -12 pe terseliestelen, bijeen gebonden; 1 laurier blad; 1 stukje foelie; 3 tabletten voor krui den- of groentebouil lon; 1 eetl. allesbin- der; 2 bosuitjes, met veel fris groen, gesnipperd; ca. 250 gram gekookte maïs korrels, uit pot of blik. (selderij) zout; witte peper uit de molen; enkele druppels limoen- of ci- roensap; 11/2 eetl. fijngehakte (blad)peterselie. Bereiding Stort de maïskorrels in een bol- zeef en laat ze uitlekken. Spoel er vervolgens een royale hoe veelheid koud water over. Laat de maïskorrels daarna opnieuw uitlekken. Verhit een grote pan met dikke bodem. Laat de boter smelten. Wacht tot het schuim van de boter grotendeels is weggetrok ken. Temper de warmtebron. Laat de ui 3 minuten zachtjes in de hete boter fruiten. Schep er daarna de worteltjes en aardap pelen door. Schenk er 1 3/4 liter water bij. Breng alles aan de kook. Voeg de peterseliestelen, laurierblad en foelie toe. Laat alles zolang zachtjes (ca. 30 minuten) koken tot de aardappelen uiteen zijn gevallen. Verwijder peter seliestelen, laurierblad en foelie. Stort de inhoud van de pan op een fijne zeef en wrijf er zoveel mogelijk vaste bestand delen door. Breng de nu verkregen pureesoep aan de kook. Laat de bouil lontabletten in de soep oplossen. Strooi allesbin- der er over en roer alles krachtig door. Roer er vervolgens maiskorrels en bosuitjes door. Houd de soep hierna nog enke le minuten tegen de kook aan. Proef de soep en voeg naar smaak (selde rijzout en/of peper en limoen- of citroensap toe. Presentatie Dien de soep op in een voor verwarmde terrine. Strooi er ge hakte peterselie over en geef er knapperig, in eigen oven afge bakken, stokbrood bij. TIR De soep kan ook koud worden opgediend. Het toevoegen van gekookte maïs kan dan achter wege blijven. Hans Belterman VERKEERSCONTROLES De verkeerspolitie controleert in het hele land of de automobilis ten zich houden aan de voorgeschreven maximum-snelheden. Een aantal controles wordt dagelijks uitgevoerd: in beide richtin gen op de A27 tussen knooppunt Lunetten en knooppunt Eemnes. Verder wordt er vandaag gecontroleerd op de A7 bij Marum en de A29 bij Oud-Beijerland. Morgen: A28 bij Meppel en A59 bij Heus- den. Woensdag: A12 bij Reeuwijk en A73 bij Horst aan de Maas. Donderdag: A2 bij Breukelen en A13 bij Delft. Vrijdag: A28 bij Amersfoort en A9 bij Velsen. Zaterdag: A20 bij Nieuwerkerk a.d. IJssel en A76 bij Heerlen. Zondag: A12 bij Bodegraven en A2 bij Beek. HET WEER door Jan Visser Gisteren waren er in de ochtend nog op meerdere plaatsen lage wolken aanwezig, maar de zon brak daar geleidelijkaan doorheen en vooral na de mid dag waren er zonnige perioden. Vandaag echter zal de zon veel uitbundiger schijnen. Vandaag mogen we genieten van een op en top zo merse dag. Zeer warme lucht vanuit het zuiden overspoelt de regio en zorgt ervoor dat het kwik en thousiast de hoogte ingaat. Na de middag halen we landinwaarts maxima van gemiddeld 28 graden. Voor verkoeling moet men naar zee gaan, want op het strand wordt het niet warmer dan 25 graden. Bij dit warme weer is de boodschap 'genoeg drinken', want het lichaam droogt sneller uit, vooral bij oude re mensen. Wat het weerbeeld zelf betreft, mogen de vroege vogels van een mooie zonsopgang genieten. Daarna zal de zon langs een diepblauwe lucht haar weg zoeken richting het zuiden en later het westen om uiteindelijk nogmaals haar schoonheid te laten bewonderen bij zonsondergang. Van wolken is nau welijks sprake, hooguit dat er een enkele stapelwolk zich in de namiddag vormt. Bij dit alles staat weinig wind, alleen aan de kust staat later een matige wind. Vannacht verdwijnt de ene stapelwolk en is het al snel helder. Het is eerst aangenaam warm en dus mogen we nog eens genieten van een heerlijke zo meravond. Tegen de ochtend registreert de thermo meter minimale waarden van 13 tot 15 graden. Het wordt quasi windstil. Morgen bevinden we ons in nog wat warmere lucht. Op meerdere plaatsen zal dan 29 graden gehaald worden. Omdat de luchtvochtigheid omhoog gaat, is het drukkend warm. De zon is heer en meester, al komen later vanuit het zuidwesten wat meer hogere wolkenvelden opzetten. (advertentie) Iets aan te bieden of juist te vragen? Van personeel tot aanhangwagen! Plaats nu uw Sprinter via www.sprintersonline.nl of mail naar sprinters@hdc.nl Tel.: 072-519 68 68 Fax:072-519 68 69 Niet het gevraagde woord invullen, maar een woord dat bestaat uit de l< ters van het gevraagde woord in dezelfde volgorde min 1 letter. I. Vis; 4. beeldraadsel; 7. belastingdienst; 9. knaagdier; II. clown; 12. ton; 13. voorteken; 15. worm; 16. knuppel; 18. toegang; 19. brilslang; 20. bitterkruid; 22. touw; 25. opschik; 27. loopvogel; 28. afslag bij golf; 29. erkentelijl heid; 31. stap; 32. kaarsdover; 34. voorstelling in de slaap; 35. kookgerei. Verticaal: 1. Hongaarse componist; 2. koreni val; 3. puntje; 4. stilte; 5. priem; 6. deel van een dier; 8. sch< dermantel; 10. kwijtschelding van straf; 12. verbindingsgang] 14. ik; 15. nachtgewaad; 17. deel v.e. boom; 18. schijf; 20. kwaadsprekerij; 21. zeer; 23. familielid; 24. orgelregister 26. verlichtingsmiddel; 29. mensenmassa; 30. kettingraadje; 32. droog; 33. vlaktemaat. Oplossing van zaterdag: Horizontaal: 1. Pol; 5. los; 7. paradijs; 10. ia; 12. nek; 14. ga; 15. FIFA; 17. edel; 19. ra; 20. pm; 21. baal; 23. ever; 25. of; 26. di 28. ni; 31. macaber; 33. fan; 34. Dee. Verticaal: 2. Op; 3. las; 4. have; 5. lijs; 6. os; 8. liftboy; 9. galerie; 11. ai; 12. naald; 13. keper; 14. ge; 16. fra; 18. dmv; 22. af; 24. en; 27. Utah; 29. kan; 30. wed; 31. ma; 32. re. C|

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 8