Jong Ajax krijgt steeds meer vorm Oranje slaat op het juiste moment toe e- Ajax-publiek ontvangt Robin van Persie met snijdend fluitconcert Gianni Zuiverloon kan zijn geluk niet op art O'Crady inelste in Cydassics el ,we8 bij «bank New 1, wz - Marc Lotz vertrekt bij i gepbank. Hij heeft via zijn si ovirnemer teammanager atie Rooij laten weten niet a Pin op een aanbieding resea langer verblijf. Quick albot de grootste gegadigde vorenner in te lijven. De iet a'eft de Nederlander een detagedaan. „Maar is nog e bekend", liet een woord lid nvan die formatie weten, e vei er voor twee jaar kun- 'denen. n, di no"rer klopt get*r en «lick weer ooit - Tennisser Andy Rod- :ft opnieuw zijn meer- - #ieten erkennen in Roger 11 De Amerikaan verloor in de finale van het i van Toronto in twee |*0 de Zwitserse nummer wereld: 5-7 3-6. Een geleden was Federer in 3H 3 van Wimbledon ook al ren ;voor Roddick, de num- [der^n de wereld. De onder- ^Qgmd is nu 7-1 in het js C-1 van de Zwitser. Fede- coma 23 jaar. behaalde in B Qf zijn 23ste zege op rij. s ^'e is hij het record van jjj jjnpras dicht genaderd, ocu aan bleef in 1999 in j involgende partijen on- te zf1* ?elo] i BK gaat 35 Spelen zouISENHordenloper Gre- SPORT MAANDAG 2 AUGUSTUS 2004 door Peter van Duyl Amsterdam - Een week voor de officiële start van het seizoen, het duel om de Johan Cruijff- schaal, krijgt Ajax steeds meer vorm. De landskampioen leverde gisteren een acceptabele wed strijd af tegen Arsenal. Er werd niet gescoord, maar het doel puntloze gelijkspel was toch vol doende voor de eerste plaats in het Amsterdam-toernooi. Ajax won voor de vierde achter eenvolgende maal het eigen toernooi. De Amsterdammers hadden over twee dagen gezien ook recht op de hoofdprijs, maar daar was dan ook niet al te veel voor nodig. Arsenal bood gisteren goed weerwerk, vrijdag speelde het echter met een B-ploeg. River Plate en Pa- nathinaikos wekten slechts de indruk alleen voor de poen naar Nederland te zijn geko men. Dat laatste zal Ajax-trainer Ro nald Koeman verder worst zijn. Als hij vandaag het rapport op maakt van het Amsterdam- toernooi zal de oefenmeester ongetwijfeld royaal zijn met de plusjes. Vrijdag tegen Panathi- naikos was het allemaal nog wat moeizaam, maar voor een ploeg die nog geen vier weken aan het trainen is maakte Ajax gisteren tegen Arsenal een zeer behoorlijk indruk. Het is altijd gevaarlijk om op basis van oefenwedstrijden ver gaande conclusies te trekken, maar op het eerste gezicht heeft de zomer verschillende Ajacie- den goed gedaan. Ibrahimovic liet vrijdag al zien gegroeid te zijn, gisteren sloten anderen zich daarbij aan. Zo is John Heitinga bezig in sneltreinvaart één van de toon aangevende verdedigers van Europa te worden. Het lijkt on waarschijnlijk, maar twaalf maanden geleden poogde de Alphenaar nog helemaal fit te worden. Een seizoen en een EK later is Heitinga een centrale verdediger met persoonlijkheid, een speler met snelheid en een geweldige pass in het rechter been. Heitinga vormde gisteren een duo met Nigel de Jong, die meer en meer uitzicht krijgt op een basisplek in het hart van de defensie. De Jong heeft een na tuurlijke drang naar voren, iets wat dit seizoen van het cen trum van Ajax wordt verwacht. De Fransman Julien Escudé bleef gisteren langs de kant. Met nog twee weken tot de competitie is er uiteraard nog niets beslist, maar De Jong speelde gisteren opnieuw een goede wedstrijd. De meeste voldoening put de technische staf in de Arena waarschijnlijk uit de manier waarop Rafael van der Vaart zich presenteert. Op het EK viel de aanvoerder van Ajax genade loos buiten de boot, maar voor alsnog schudt hij die teleurstel ling op de enig juiste manier van zich af. Van der Vaart is gretig en scherp teruggekomen van vakantie, de bal doet weer exact wat hij wil. In het duel te gen Arsenal, hoe onbelangrijk Ajacied Ibrahimovic jongleert tussen de Arsenal-spelers Cygan en Toure. Foto: ANP/Olaf Kraak ook, toonde hij het gif en venijn dat Van der Vaart vorig jaar zo vaak miste en dat broodnodig is in de speurtocht naar de Euro pese top. Natuurlijk hebben Koeman en Ruud Krol de komende weken nog wel het een en ander te doen. Het verdedigende spel van het hele elftal heeft nog wel wat aandacht nodig. Hoewel Arsenal - met Dennis Bergkamp als aanvoerder, Robin van Per- sie viel in - het gisteren bepaald rustig aan deed, werd het toch met enige regelmaat serieus ge vaarlijk. De grootste kans was na een kwartier voor José Rey es, die alleen voor doelman Maarten Stekelenburg op de bovenkant van de lat mikte. Verder blijft de positie van rechtsbuiten een zorgenkindje. Vrijdag mocht de jonge Tom de Mul het proberen, gisteren was het weer eens de beurt aan Ste ven Pienaar. Maar de Zuid-Afri kaan is en blijft meer een mid denvelder en zal nooit een ech te rechtsbuiten worden in de Ajax-traditie. Daarnaast zal Koeman zich lichte zorgen maken over de trefzekerheid van zijn ploeg. Ajax wil dit jaar het liefst weer eens meer dan honderd com petitiegoals maken. Dan is een spits die tussen de twintig en 25 goals maakt onontbeerlijk. Zla- tan Ibrahimovic ontwikkelt zich tot een geweldige speler, maar of hij ooit een echte prijsschut- ter zal worden is maar de vraag. De Zweed kreeg gisteren voor de rust twee uitstekende kan sen, maar hij stuitte tweemaal op Arsenal-doelman Jens Leh- mann. Omdat ook Stekelenburg heel sterk keepte (als Koeman alleen naar het Amsterdam- toernooi zou kijken, zou hij eer ste keeper worden) besloten de kampioenen van Nederland en Engeland op 0-0. AJAX: Stekelenburg; Obodai, Heitinga, De Jong en Maxwell; Pienaar (76. De Ridder), Galasek (46. Grygera) en Van der Vaart (54. Sneijder); Sonck (54. De Mul); Ibrahimovic en Mitea. ARSENAL: Lehmann; Hoyte (78. Eboue), Cygan, Toure en Cole; Ljung- berg (64. Pennant), Gilberto Silva, Fla- mini (64. Ne) en Pires (78. Aliadiere); Reyes (78. Van Persie) en Bergkamp. erodoc heeft gisteren voor q teling van de olympische zaj ploeg gezorgd. De Al- jj. V(r liep in Leverkusen in rani e van meter horden t-wc51 seconden. Dat was ider de limiet van 13,54. i zotad in de series al laten tODJ er mogelijkheden voor Die jen in de Duitse stad. t veriishte hij in 13,57 secon de finale eindigde hij als Marcel van der Westen =S vierde met 13,64 net le limiet. De race werd y^ien door de Amerikaan I ^wn in 13,43. De rug- as met 0,9 m/s toelaat- Limietjagers met lege terug uit Heusden woc ntei lij t< gteene komt in jar< amsterdam/gpd - Alsof er de af gelopen maanden niets ge beurd is, werd Robin van Persie gisteren in de Arena door een groot deel van het publiek met hoon en spot overladen. Toen de ex-Feyenoorder tijdens Ajax- Arsenal een kwartier voor tijd mocht invallen, barstte er een hels fluitconcert los in de Are na. De hatelijke ontvangst voor Van Persie stond in schril contrast met de zalvende woorden die heel Ajax een paar maanden ge leden sprak na de gebeurtenis sen tijdens het competitieduel tussen Jong-Ajax en Jong Fey enoord. Tijdens die wedstrijd kwam een aantal Ajax-fans op het veld en ging verschillende Rotterdammers te lijf. Van Per sie was daarbij een van de voor naamste slachtoffers. Na het incident trok Ajax open lijk het boetekleed aan. Bij monde van Ronald Koeman werd de getroffen Feyenoorders openlijk excuses aangeboden, de Arena klapte de handen blauw bij die nederige toon. Een paar maanden later lijkt het verleden alweer vergeten. Van Persie werd bij zijn inval beurt onthaald op een snijdend fluitconcert door een belangrijk deel van het publiek. De spea ker trachtte de fans nog wat re de bij te brengen ('gezien de ge beurtenissen van een paar maanden geleden, is wat meer respect voor deze speler wel op zijn plaats'), maar het had ave rechts effect. Bij elk balcontact van Van Persie werd het fluiten feller. Ajax-trainer Ronald Koeman had er in elk geval geen goed woord voor over. „In Neder land kunnen we wat leren van Engeland", zei hij. „Respect voor iedereen. Van Persie is een groot talent. Na wat er hier een paar maanden geleden is ge beurd, had hij een andere ont vangst verdiend. Dit was shit!" Team van coach Robert Eenhoorn wint Honkbalweek (npisch ritme len. zoa/anp - In Athene zijn Fanj vrijwel alle maatrege- üjd»r de Olympische Spelen loirin. Het veiligheidscircuit ms op volle toeren, in het ks z- gelden tot eind augus- isc^ciale regels. Het evene- ïr begint op vrijdag 13 au- 5on na3e kust patrouilleren in- aars 35 Griekse marine- 311 h. Speciale units van de iuszijn gearriveerd om hun sene aan de 'verdediging' 'ij fistad te leveren. De totale 3lt van de veiligheidscam- du bedragen meer dan 1 ds t euro. Er zijn zo'n 70.000 happen bij betrokken, verkeer zijn verder op de vegen speciale rijstroken an de Olympische Spelen eerd verkeer gereser- ns (Wie de nieuwe regels ne ig. pcasseert tenminste een yan 156 euro, maar krijgt ïkpjk te maken met snel- en Laftg wordt de eerste grote toRwacht, als de spits in vol op gang komt. Athene uujvier miljoen inwoners, tan er twee miljoen geregi- vaie personenauto's zijn. tel£ rekent er toch op volle eefls. Volgens Angelopou- )(4<skalaki is de interesse bij wjeken voor de Spelen de i apen dagen sterk toegeno- nfr.We verkopen nu zo'n atsi toegangsbewijzen per goed Mdus de preses. „De sta- tullen zeker vol zitten." door Dimitri Walbeek haarlem - Het Nederlandse team heeft gistermiddag voor een primeur gezorgd door de 22ste Haarlemse Honkbalweek te winnen. Oranje nam aan alle edities deel. Cuba sloeg de win naar vrijdagavond nog van het veld (5-0) maar moest gisteren buigen voor slagmensen die voor het eerst dit toernooi op de juiste momenten honksla- gen sloegen. Nederland won met 3-1. Italië leek eerder dit toernooi op weg naar de eindstrijd tegen Cuba, maar verloor plots van Taiwan en Japan waardoor het affiche Nederland-Cuba voor de tweede keer dit toernooi kon worden gedrukt. Bondscoach Robert Eenhoorn kon na nederlagen tegen Italië en Cuba eindelijk weer compli menten uitdelen aan zijn spe lers. Als je zes weken bij elkaar bent met iets moois voor ogen (Olympische Spelen), dan is het fantastisch dat je een belangrijk toernooi wint. We zijn in de winning mood en dat is goed voor het zelfvertrouwen." Rond de dertig mannen spoten elkaar onder met champagne, juichten en feestten met elkaar ondanks de wrange weten schap dat 's avonds misschien wel tien medespelers uit de de finitieve olympische selectie zouden vallen. Met de nieuw komers uit de Amerikaanse profcompetities begint Oranje deze week aan een pre-olym- pisch toernooi in Nettuno, Ita lië. Het echte Cubaanse team, met vijf tot acht honkballers die ook in Haarlem acteerden, is dan een van de tegenstanders. Bondscoach Eenhoorn roemde zijn spelers gisteren. Uitblin kend werper Calvin Maduro was bijzonder op dreef en wist zich in de rug gesterkt door een verdediging die hem, onder meer met twee dubbelspelen, redde. Niet voor niets werd Ralph Milliard uitgeroe pen tot beste verdediger van A-junior debuteert in Feyenoord 1 het toernooi. De korte stop van HCAW schoof dit toernooi op naar het tweede honk en speel de foutloos samen met korte stop Raily Legito van Neptunus. Reliever Dave Draijer werd in de zware achtste inning, bij een 3-0 stand voor Oranje, gered door midvelder Dirk van 't Klooster die de eerste slagman, Enrique Diaz, met een diving catch net uitving. De hand schoen scheerde rakelings over de grassprieten toen de bal in de handschoen verdween. In die inning volgden drie honk- slagen maar Cuba scoorde er maar eenmaal uit. De trotse Eenhoorn constateer de tot zijn genoegen dat de slagmensen eindelijk op de juiste momenten honkslagen sloegen. „We hebben fantas tisch verdedigd en op tijd gesla gen. Eerder deze week lieten we nogal wat mensen achter op de honken. Dat is het verschil tus sen winnen en verliezen." De slagman die opstond dit weekeinde was Kinheimer Johnny Balentina. Tegen de Re no Astros zaterdagavond (6-0) sloeg hij twee keer een twee- honkslag waarmee hij Sidney de Jong, ook op dreef het afge lopen weekeinde, beide keren over de thuisplaat sloeg. In de finale scoorde Balentina twee keer en produceerde hij ook een tweehonkslag. Balentina's enige clubgenoot in de selectie, werper Patrick Bel- jaards, gooide zaterdagavond heel sterk en leek af te stevenen op een persoonlijk prijs. Madu ro werd vanwege zijn win in de finale beste werper van het toernooi, maar Beljaards stond tot de eindstrijd als beste geno teerd. Hij kwam weer met zijn favoriete Hell's Bells van AC- /DC op de heuvel in zijn eigen Pim Mulierstadion en zorgde ervoor dat zijn verdiende pun ten gemiddelde (era) over twee duels (dertien innings) op nul bleef staan. De startend werper van Cuba, Norberta Gonzalez, staat op de nominatie naar Athene af te rei zen. Hij stond eerder op de heuvel tegen Italië en won. Gis teren maakten de Nederlanders het hem een stuk lastiger. Bondscoach Eenhoorn: „We hebben hem goed gescout. Je moet niet vergeten: we hebben een aardige staf bij elkaar. Er wordt flink wat werk verricht voor een wedstrijd. Gonzalez is goed bestudeerd. Dit is ook een overwinning voor de staf." Olympische selectie Bondscoach Robert Een hoorn heeft gisteren de olympische selectie bekend gemaakt. Alhoewel in Athene maar 24 honkballers op de lijst mogen staan, koos de Rotterdammer 25 spelers. Dat heeft te maken met een lichte blessure waarmee pit cher Rick van den Hurk kampt. De talentvolle werper van Florida Marlins zal tijdens de komende oefenstage in Italië worden getest, waarna be sloten wordt of hij fit genoeg is om deel te nemen aan de Spelen. In vergelijking met de selec tie voor de Haarlem Honk balweek zijn er acht profs toegevoegd die uitkomen in de Amerikaanse competitie. Naast Van den Hurk zijn dat Ferenc Jongejan (Chicago Cubs), Alexander Smit (Min nesota Twins), catcher Shai- ron Isenia (Tampa Bay), Shurendell Decaster (Pitts burgh Pirates), Ivanon Coffie (Houston Astros), Wladimir Balentien (Seattle Mariners) en Eugene Kingsale (San Diego Padres). Dat betekent dat zeven honkballers niet naar Athene mogen: Michael Duursma, Bryan Engelhardt, Percy Ise nia, Michiel van Kampen, Roger Kops, Glenn Romney en Jeroen Sluijter. Na de oe fenstage in Italië valt er nog een speler afvallen. Eenhoorn wreef zich nog even door de haren en genoot zicht baar van de eerste hoofdprijs op de Honkbalweek. En dat te gen Cuba: „Er is toch wel iets speciaals gebeurd vandaag." Newcastle/gpd - Hij kon zater dagmiddag nauwelijks bevatten wat hem was overkomen. A-ju- nior Gianni Zuiverloon had in de tweede helft tegen Sporting Lissabon zomaar ineens zijn debuut gemaakt voor Feyen oord 1. En zijn brutale, zelfbe wuste optreden in het St. Ja mes' Park van Newcastle had hem ook nog eens een schou derklopje van Ruud Gullit op geleverd. „De trainer vond dat ik het goed gedaan had," kon de pas 17-jarige Rotterdammer van Surinaamse komaf zijn ge luk niet op. „Dit is zeker de mooiste dag van mijn leven," aldus Zuiver loon. „Het gaat allemaal een beetje snel met me. Vorige week donderdag hoorde ik dat ik met mijn paspoort naar het stadion moest komen. Dat was al een hele verrassing voor me. Ik had er niet op gerekend dat ik ook zou spelen. Ja, ik ben zeer tevreden en ook een beetje trots. Spelen in het eerste van Feyenoord is altijd mijn droom geweest en die droom is nu uit gekomen." De verdediger, die onlangs een contract tekende voor twee sei zoenen (met een optie voor nog twee jaar), speelt al sinds de F'jes bij Feyenoord en doorliep daarnaast vrijwel alle nationale jeugdselecties. Vorige week donderdag mocht hij voor het eerst met de hoofdmacht mee trainen. Min of meer als opvul ling omdat trainer Ruud Gullit een paar mensen te kort kwam voor een partij elf tegen elf. Een dag later stond hij er weer en mocht hij vanwege de blessure van Chong-gug Song zelfs mee naar Newcastle. Zijn vader boekte die avond nog een vlucht om het debuut van zijn zoon niet te hoeven missen. Het bleek geen weggegooid geld. Als invaller voor Chris Gy- an mocht Zuiverloon zaterdag na rust zijn opwachting maken als rechtsback. Nota bene een plaats waar de stopper nooit eerder speelde. „De eerste paar minuten was ik best zenuwach tig, maar daarna ging het wel," aldus Zuiverloon, die een open doekje kreeg van het Newcast- le-publiek toen hij een bal uit de lucht aannam en in één be weging bij zijn tegenstander wegdraaide. Ook Gullit had genoten van zijn jongste pupil. „Hij toonde flair en daar houd ik wel van," sprak de coach. .Alleen zijn eerste twee balcontacten waren wat onwennig, maar op zijn leeftijd móg je fouten maken. Ik ken Gianni nog van Oranje onder 19. Daar vond ik hem wel eens wat te lief, terwijl je als stopper juist brutaal moet zijn. Ik ben heel tevreden over hem en denk er over om hem bij de se lectie houden, al moet je voor zichtig zijn met jonge spelers. Die zijn niet gewend om zo zwaar en zo vaak te trainen." Tegen Glasgow Rangers kreeg Zuiverloon gistermiddag weer een helft de kans om te laten zien wat hij kan. De Rotterdam mer had de pech daüiij in de noodzakelijke strafsBoppense- rie bij de negende beurt van Feyenoord miste. Dat foutjes werd hem vergeven. „Hij deed het weer heel goed," vond Gul lit. „Het is goed om te weten dat je voor die positie iemand achter de hand hebt." En dan te bedenken dat Zuiver loon pas in beeld kwam voor de trip naar Newcastle nadat ook Dustley Mulder - de speler van Jong Feyenoord maakte als ver vanger van Song en Gyan vorige week voor het eerste zijn op wachting tegen Doesburg - ge blesseerd raakte. Gullit: „Die mazzel moet je als speler soms hebben." Sport 2: Feyenoord wint aan de gelijkheid Ralph Milliard (staand) viert met Raily Legito een feestje vlak nadat Nederland de finale van de Haarlem se Honkbalweek winnend heeft afgesloten. Foto: ANP/Jasper Juinen

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 15