SERVICE FE 75 3 sprinters Kip met perziken in kerriesaus Zomer houdt aan 8 Dé oplossing voor uw zoektocht! HDC160 vrijdag 30 JULI 2004 CD VAN DE DAG Genre: rhythm and blues/rock The Rolling Stones Singles 1965-1967 ABKCO 0602498209851 Een van de mooiste gitaar-riffs ooit bedacht is die van (Ican't Get No) Satisfaction - de mooiste single van The Rolling Stones. Acht staccato noten die de wereld net zo veranderden als het even dreunende openingsthema van Beethovens Vijfde. Ze maken met tien andere, oorspronkelijk op 45 toeren uitgebrachte vinylsingles deel uit van een tweede singles-box van The Greatest Rock 'n' Roll Band Still Alive. Dit keer uiteraard als cd'tjes, maar vormgegeven in een bedrieglijk zwarte coating en voorzien van de originele hoesjes in facsimile. Maar er is meer dat dit tot een hebbedingetje voor minstens drie generaties Stones-fans maakt. Zo is Satisfaction voorzien van zowel de Engelse flipside (The Spider And The Fly) als de Amerikaanse b-kant (The Under Assistant West Coast Promotion Man). Dat geldt ook voor de volgende single, het bijtende Get Off Of My Cloud. In Engeland en dus hier luisterden we naar The Sin ger Not The Song, in de VS naar I'm Free. A1 die heerlijke, hopeloos overbodige info, compleet met een heuse flop (de single In Ano ther Land) in een doosje. Let op: beperkte oplage. BOEK VAN DE DAG Genre: design Herbert Ypma HIP Hotels Beach Zalige luilekkerhotels aan de meest paradijselijke stranden Uitg. Lannoo Prijs: 29,95 Een beetje reis moet tegenwoordig een avontuur, of beter nog, een heuse ervaring zijn, vinden de makers van de HIP (Highly Indivi dual Places, red)-boeken. En sorry voor alle kampeerders die er deze zomer met caravan of lichtgewicht tent op uit zijn getrokken: dót is natuurlijk geen ervaring met hoofdletter E. Neen, neem dan de hotels die deze keer zijn geselecteerd, aan de prachtigste kusten van alle continenten. Mocht u plannen hebben om van het strand in Oman te genieten, overweeg dan een overnachting in het Che- di-hotel te Muscat, met zijn fascinerende mix van design en Arabi sche architectuur. En het is zeker geen straf om de kust te bewon deren vanuit de minimalistisch ingerichte beton-studio's van hotel Hix Island House in Vieques te Puerto Rico. Ook Nederland blijkt over zo'n individueel hotelplekje aan het strand te beschikken, met het sober zwart-wit-rode ingerichte Domburgse hotel Bommeljé. Misschien niet alle geselecteerde hotelbestemmingen hebben een even realistisch gehalte als vakantiebestemming. Maar stiekem een beetje fantaseren over hoe het moet zijn om in dergelijke luxe-oor- den de room-service te bellen, is natuurlijk ook al een hele 'Erva ring'. KOKKERELLEN Hoofdgerecht voor 2-3 personen Hedendaagse versie van een oor spronkelijk gerecht uit het oude Perzië waar men het vlees graag combineerde met verse vruch ten, Ook in India is het een be kend gerecht omdat in de loop van de eeuwen vele honderddui zenden Perzen zich, om uiteenlo pende redenen, in dat land heb ben gevestigd. Het zijn juist die Perzen, de Parsies in India, die kans hebben gezien om ook de oude culinaire tradities van hun moederland te be waren. Ingrediënten 2-3 borstfilets van kip; zout; witte peper uit de molen; 2 el. (zonne bloem) olie; 6 verse, bij voorkeur niet geheel rij pe, perziken; 100 gram suiker; 1 stukje limoen- of citroenschil; 1 ge snipperd sjalotje; 1 fijngehakt teentje knoflook; 2 tl. scherpe kerriepoeder; 1 tl. mil de kerriepoeder; 3 el. Chinese rijstwijn of droge sherry (fino); 1 1/2 dl gevo geltefond, uit potje. Voor de garnering: enkele kleine rode vruchtjes, zoals (bos)aardbei- tjes of frambozen; 1 gesnipperd bosuitje; 1 el. fijngesneden ver se korianderblaadjes; enkele toeven verse koriander. Bereiding Ontvel de perziken door ze 90 seconden in ruim kokend water te leggen. Dompel ze onmid dellijk daarna onder in ijskoud water, ontvel, halveer ze en ver wijder de pitten. Breng in een pan met dikke bodem 1 liter water aan de kook. Laat de sui ker erin oplossen en voeg het stukje limoen- of citroenschil toe. Leg de perzikhelften in het hete vocht en houd alles 5-6 minuten tegen de kook aan. Laat de vruchten daarna in het pocheervocht koud worden. Maak het kippenvlees droog en wrijf ze in in met zout en peper. Verhit de olie in een koeken pan. Schroei de filets snel aan alle kanten dicht. Laat ze daar na in 12-14 min. zachtjes gaar braden. Keer ze af en toe. Ver pak ze in aluminiumfolie en laat ze tenminste 10 minuten rusten. Fruit het sjalotje in de olie. Roer knoflook er en beide soorten kerriepoeder er door. Voeg rijstwijn of sherry en gevogelte fond toe. Roer alles krachtig door en schenker 11/2 deci liter van het pocheer vocht van de perzi ken bij. Zeef de nu verkregen saus en laat daarna nog 5 minuten zachtjes sudderen. Laat de koud geworden perziken met de bolle kanten naar boven ge keerd op keukenpa pier uitlekken. Snijd elke perzikhelft in drie of vier partjes. Warm de partjes vlak voor het op dienen nog even in de kerrie saus op. Presentatie Snijd de borstfilets dwars in 6-8 stukken. Leg ze, zoveel mogelijk in het oorspronkelijke model, op borden. Schep de saus met de perzikpartjes er rondom. Gameer de gerechten door er kleine rode vruchtjes bij te leg gen en er koriander over te strooien. Schik er daarna toe ven verse koriander bij. Dien er droog gekookte rijst bij op of geef er het platte brood van de Turkse bakker bij. Hans Belterman VERKEERSCONTROLES De verkeerspolitie controleert in het hele land of de automobilis ten zich houden aan de voorgeschreven maximum-snelheden. Een aantal controles wordt dagelijks uitgevoerd: in beide richtin gen op de A2 (randweg Eindhoven) tussen knooppunt Ekkersweij- er en knooppunt Leenderheide en op de A12 tussen knooppunt Prins Clausplein en knooppunt Gouwe. Verder wordt er vandaag gecontroleerd op de A6 Noordoostpolder en A29 bij Oud Beijer- land. Zaterdag: A2 bij Boxtel en A73 bij Venlo. Zondag: A30 bij Ede en Al7 bij Moerdijk. Legenda 1000 Luchtdruk(mbar) Isol y/ -10° -5° 0° 5° 10° 15° 20° 25° 3 HET WEER door Jan Visser De zonnigste dag van deze zomer in De Bilt is, tot gisteren, dinsdag 6 juli met bijna 13 uren zonne schijn, terwijl de maximale daglengte enkele weken bijna 17 uur bedraagt. Vandaag is het niet wolken loos, want een zwakke storing bereikt ons land. In het oosten kan later een lokale bui tot ontwikkeling komen. Daar nog maxima boven 25 graden, in de kustgebieden 23 graden, omdat de wind uit het wes ten gaat waaien. Tijdens het weekeinde zijn er vooral zaterdag op nieuw wolkenvelden, de kans op buien is klein en af hankelijk van de hoeveelheid zon zijn in het binnen land nog maxima mogelijk tot boven 25 graden mo gelijk. Zondag zijn er perioden met zon en wordt het circa 24 graden. Ook maandag meest zonnig en zo mers warm. Gisteren werden in vrijwel het hele land zomers maxima gemeten. In Wijk aan Zee werd het 27 graden, Hoofddorp kwam uit op 26,4 graad. Op de verschillende Nederlandse televisiezenders wordt tegenwoordig veel aandacht besteed aan het Europese weer. Omdat het de weerman of weer vrouw niet zelden aan tijd ontbreekt is de berichtge ving dikwijls oppervlakkig. Opvallend is dat vaak overdreven wordt gereageerd op maxima omstreeks 35 graden in het Spaanse binnenland maar er is geen enkele 'Sevillano' die daar wakker van ligt. Zo bedraagt de gemiddelde maximumtemperatuur op het vliegveld van Sevilla in juli 35,3 en in augustus 35,0 graden. Deze maand is het daar lange tijd niet opvallend heet geweest: tot 22 juli was de gemiddel de maximumtemperatuur met 35,3 zelfs precies nor maal. Daamakwam de tweede grote hittegolf van dit jaar. Van 23 tot en met 26 juli was het meer dan 40 graden. licht bewolkt bewolkt ZA Temperatuur min/max W 2 Neerslagkans Neerslag-mm 10% o ZO min max 12 25 N 2 0% o a lichte regen zware regen f MA ii'. 4- tl- rj- o o 4> 1/ sneeuw winterse buien onweer zon en mist mist l7 25 NO 3 0% 0 Dl NO 3 10% o STRANDWEER Verwachting voor de komende dagen Weertype Zon Kwartbewolkt Zon 80 70 Middagtemperatuur 26 25 Windkracht in Beaufort WZW3 WNW 2 Gevoelstemperatuur 29 28 UV index (0-10) 6 5 Watertemperatuur 19 19 Terrasindex (0-10) 10 10 Strandindex (0-10) 9 STRIPS DE RECHTER AKPMA T7t£*AfWT M CREATOHS SYNDICATE. IN IÉM4NP WÊ Jf- AWISUKT f&mtscnorus it- e-ve^ lets aan te bieden of juist te vragen? Van personeel tot aanhangwagen! Plaats nu uw Sprinter via www.sprintersonline.nl of mail naar sprinters@hdc.nl Tel.: 072-519 68 68 Fax: 072-519 68 69 Horizontaal: 4. Die achtervolger is een controleur (7); 5. Stinkende journalisten (9); 8. Modieuze beweging (3); 9. (Eindfc tion van een verwenste loper (4); 10. Niet koud, maarl benauwd (6). Verticaal: 1. Opvatting binnen het bereik van de kijkers (7); 2. Winkel met beddengoed?(9); 3. Geen fatsoen zond dit gebruik (4); 6. Deel van een rivier uit de kunst (6j> 7. Gelijk is het een loods (6). 1 l f Oplossing van donderdag: Horizontaal: 1. Precedent; 9. Reno; 10. agio; 11. in; 12. del; 14. po; 15. havik* 17. eta; 19. Inn; 21. obi; 22. PLO; 23. vrij; 25. tgv; 27. tarwe; 30] 32. IRA; 33. WA; 34. raid; 36. Asen; 38. spaargeld. Verticaal: 1. Prime; 2. ren; 3. en; 4. coda; 5. Dali; 6. eg; 7. nip; 8. toom; 13. Eva; 15. habijt; 16. kilte; 18. tor; 20. nog; 23. vaars; 24. arr; 26. vijand; 28. Aïda; 29. waag; 31. hap; 33. wel; 35. ia; 37. se. ©J1 }K \Jcrec Aie AUTJJp feTVJAT SCHUUPiö At-S iK. vues, va^we66 pe AtlueuueieiJüiuMS... Ch eek-in WAT ee<u OATZI'AJ/ JC /vwerjofeT vrééu vLïese/u, ANPERS Vep.PW«J/sJS/U AU-E vUe6T0"(©G/0 OP DC UolUAJiSPeUT

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 20