Staf Nederlands elftal krijgt vorm SPORT I Cuba komt op stoom in Honkbalweek Afscheidswedstrijd Talan t Concoursen hippique slaan handen ineen n: r rugbyclubs ;n Belgen Van Basten, Van 't Schip en Jansma komen tot akkoord met KNVB Mountainbiker Meirhaeghe bekent schuld in Katwijk voor goed doel Bier en jointje taboe op tribunes van NEC den Brom en i trainers Ajax dam - John van den n Fred Grim volgen /an Basten en John van i op als trainers bij Ajax msterdamse club heeft je definitieve aanstelling i Basten en Van 't Schip lederlands elftal be- aakt. vrijdag 30 juli 2004 over leven :o Pantani Er komt een film over en van de overleden tner Marco Pantani. De ise regisseur Claudio Bo il is begonnen met de op- van de film, die 'Pirat' iten. In 2005 moet Pirat v te zien zijn. JTqiton Diedrich - De beste vier rug van Nederland spelen seizoen een competitie topvier van het Belgi- igby. Voor Nederland HRC uit Den Haag, Cas- DIOK uit Leiden en As- uit Amstelveen aan, de (lie afgelopen seizoen de vier plaatsen haalden in dasse. de bedoeling dat die on- \e strijd de komende ja- t Eurocup rugby gaat ver- i. Vier speeldata zijn ge- terd, waarop de clubs uit landen elkaar één keer 'eten. De als hoogste ein- le Nederlandse ploeg dan tegen de als hoogste tste Belgische ploeg een niet de bedoeling dat de lpetitie de plaats inneemt 1 ereklasse. In de nationa- Dybond bestond al enige |vrede over de bestaande jp, die had moeten uit- ii tot een met voetbal ver- are Europese bekerstrijd. Aniveau was domweg te izegt een bondswoord- irder idee om een volledi- Üerlands-Belgische com- jmet tien clubs op te zet- door de ledenvergade- n tafel geveegd, ize manier spelen de Ne- bse clubs op een behoor- teau ook eens tegen an- genstanders", aldus de loerder. IRTAGENDA •;*V* iger rekent op Trabelsi (DAM - Arsenal rekent ,ger op de komst van Trabelsi. De verdediger X onderhandelt al weken Londense club over een ;t, maar de partijen kun- 1 niet eens worden. De Ijn het al wel eens over sfersom. wen reed met roken wervels l - De Australische wiel- Robbie McEwen, gister- ivinnaar in Wateringen, et grootste gedeelte van de van Frankrijk met (broken rugwervels gere- i winnaar van de groene f de kwetsuur op bij een ens de zesde rit op 9 juli jrs. gerd rijdt ^eenwijk I Iijk - Michael Boogerd I e week toch nog in een I literium te bewonderen f ft Raborenner doet mor- "e aan de wedstrijd in tijk. Boogerd reageerde ag nog verbaasd en boos door geen enkele organi- in de zogenaamde ker- rsen was uitgenodigd. I gisteren ook al in Wate- kunnen rijden, maar at niet. Van Basten. Foto: EPA Van 't Schip. Foto: EPA Witschge. Foto: ANP Jansma. Foto: GPD door Jaap van Essen Zeist - Marco van Basten en John van 't Schip hebben giste ren overeenstemming bereikt met de KNVB. De twee zijn per 1 augustus respectievelijk bonds coach en assistent-bondscoach. Ook werd gisteren openbaar dat Kees Jansma in dienst treedt als perschef van het Nederlands elf tal. De aanstelling van Jansma (57) zat er ook al een tijd aan te ko men. De presentator/journa- list/tv-producent sprak al ge- mime tijd voor het EK in Portu gal over een functie bij de KNVB. Destijds ketste dat ech ter nog af, wegens de vele an dere verplichtingen van Jans ma, waarna de KNVB zich wendde tot Eef Brouwers en Pedro Salazar. Dat duo deed de mediazaken tijdens het EK, maar een groot succes was dat niet. KNVB-directeur Henk Kesler ergert zich al lang aan de af stand die is gegroeid tussen Oranje en het spreekwoordelij ke volk. In Portugal werd die kloof alleen maar breder. Advo caat voerde een oorlog met de pers (en andersom), Salazar had ruzie met journalisten, spelers werden afgeschermd, geheime trainingen door de politie bewaakt, fotografen ge arresteerd en de persconferen ties waren steeds vaker een far ce. Kees Jansma heeft de hoop dat hij daar verandering in kan brengen. „Voor mij is dat ook een kwestie van geloofwaardig heid. Ik kom uit de journalis tiek, heb altijd gepleit voor meer openheid. Daarom was het van mijn kant ook een ab solute eis dat ik daar daadwer kelijk aan kan werken. Ik heb op het EK goed rondgekeken, gepraat met journalisten. Wat mij betreft wordt Oranje toe gankelijker. Het mag best wat vrolijker en dynamischer. Ik heb daar ideeën over en die zijn bij de KNVB in goede aarde gevallen." Jansma weet dat het anders kan. Tijdens het EK in 1988 lo geerde hij als NOS-verslaggever in het spelershotel van Oranje en introduceerde een dagelijks praatje met bondscoach Mi- chels dat vaak hilarisch, soms onthullend, en in elk geval on derhoudend was. Alle open heid van de bondscoach had bepaald geen negatieve gevol gen; Oranje won de Europese titel. Kees Jansma zal 'omwille van de duidelijkheid en zuiverheid' enkele van zijn huidige werk zaamheden staken. Zo zal hij niet meer bij SBS6 te zien zijn als deskundige die rondom duels van Oranje zijn mening ventileert. Ook met zijn column in het weekblad Voetbal Inter national zal hij stoppen. „Voor lopig blijf ik wel te zien bij Ca- nal+. Die programma's zitten achter de decoder en boven dien heb ik nu eenmaal bepaal de verplichtingen ten opzichte van die zender." Jansma leidt sinds enige jaren het bedrijf WK Producties, dat verantwoordelijk is voor een groot aantal voetbalprogram ma's bij verschillende zendge machtigden. Jansma is daar door onder meer betrokken bij alle voetbaluitzendingen van Canal-i-, SBS6, UPC en ook de Tros. „De bedoeling is dat ik nog een jaar bij WK Producties blijf. In die tijd wil ik mijn aan delen verkopen en er uit stap pen. Dan heb ik helemaal mijn handen vrij voor de KNVB." Maandag wordt het duo Van Basten-Van 't Schip officieel gepresenteerd. De KNVB wilde gisteren nog geen uitlatingen doen over de contractduur, maar algemeen wordt aange nomen dat Van Basten en Van 't Schip voor vier jaar zijn vast gelegd. Tijdens die bijeenkomst in Zeist zal ook Kees Jansma uitleggen wat hij precies wil gaan doen. Tevens is het de be doeling dat de rest van de Oranje-staf wordt bekendge maakt. Alles wijst er op dat Stanley Menzo (keeperstrainer) en Rob Witschge (assistent trainer) hun oud-ploeggenoten gaan helpen. Daarmee krijgt Oranje een heel hoog 'Ajax-gehalte'. Bovendien hebben de vier trainers die Ne derland naar het WK moeten leiden samen welgeteld één jaar ervaring als zelfstandig trainer. John van 't Schip was een seizoen - met weinig suc ces - hoofdcoach van FC Twen te. Het is geen geheel unieke si tuatie. In Duitsland tekende Jurgen Klinsmann een contract als bondscoach. nazareth/anp/belga - De Bel gische mountainbiker Filip Meirhaeghe is per direct ge stopt omdat hij is betrapt op doping. De 33-jarige wereld kampioen bekende gisteren dat hij epo heeft gebruikt Hij is po sitief bevonden bij een onver wachte controle twee dagen voor de wereldbekerwedstrijd in het Canadese Mont Sainte- Anne op 25 juni. Meirhaeghe won die wedstrijd en een week later ook de race in Calgary. De Belg leidde mede door die overwinningen in het klassement van de wereldbeker. Hij was voor België een van de grootste kanshebbers voor een medaille op de komende Olym pische Spelen in Athene. Meir haeghe veroverde vier jaar gele den op de Spelen in Sydney het zilver. De mountainbiker is al de der de Belgische wielrenner die in de maand juli is betrapt op do ping. Dave Bruylandts (Choco lade Jacques) en Christophe Brandt (Lotto-Domo) liepen eveneens tegen de lamp bij controles. Beide renners, die in tegenstelling tot Meirhaehge ontkenden met opzet stimule rende middelen te hebben ge bruikt, zijn inmiddels ontslagen door hun ploegen. Meirhaeghe gaf bij een pers conferentie in het Belgische Nazareth tekst en uitleg over zijn sportieve zonde. Hij vertel de epo voor het eerst te hebben gebruikt tijdens een trainings stage in Oostenrijk zeven weken geleden: „Ik wou immers niet falen tijdens de Olympische Spelen, mijn enige doel nog. Ik zat in een periode met ups en downs en greep daarom naar epo. Ik weet dat ik een verkeer de beslissing nam, maar ik ben toch ook maar een mens?" Wedstrijd tegen Nederland gaat vanavond om finaleplaats door Dimitri Walbeek haarlem - De Astros uit Reno hadden gisteren een stevige de legatie afgevaardigd naar het Haarlemse nachtleven. In hun hotel zitten sommige Amerika nen vaak als laatste aan de bar met literglazen bier voor zich. De trip naar Haarlem voor de Honkbalweek is, buiten het veld, een uitstapje voor de spe lers. Sommige Cubanen daarente gen kunnen nog naar de Olym pische Spelen in Athene. Ze zijn daarom alleen met honkbal be zig. Dat verschil in concentratie en ambitieniveau betekent een groot verschil in benadering, een verschil dat zich gister avond uitbetaalde: Cuba won het onderlinge duel met 4-1. Maar het werd zeker geen walk over. Gisteravond schoot Cuba uit de startblokken, eindelijk aangepast aan de Nederlandse tijd. Het was Reno dat pas laat wakker werd. De Amerikanen maakten twee veldfouten te genover twee van de allereerste vier slagmensen. Daarna volgde een tweehonkslag van Vladimir Garcia. Dat betekende meteen een 2-0-voorsprong na vijf Cu banen aan slag. En dat tegen Manny Olivera, de werper van Tornado's en vooral de man die Taiwan op de ope ningsdag acht innings onder de duim hield. Nu kreeg hij in de eerste inning vijf hits tegen. Na de derde inning had hij pas echt greep op de Cubanen. Oli vera ging eraf in zevende inning en toen had hij toch vier slag beurten stand gehouden. Zijn slagploeg leek even te ont waken en scoorde in de derde inning de tegentreffer. Maar daar bleef het bij. De startend werper van Cuba, Dennis Sua- katwijk - Grote namen komen dinsdagavond naar De Krom. Katwijk ontvangt Heerenveen ter ere van het afscheid van Jef frey Talan. De in Katwijk gebo ren voetballer moest twee jaar geleden een punt achter zijn carrière zetten vanwege een chronische knieblessure. De opbrengst van de wedstrijd, waar onder anderen Tieme Klompe, Gérard en Dennis de Nooijer, John de Jong, Marcel Valk en Anthony Lurling aan meedoen, is bestemd voor de actie 'Topsporters voor top sporters', voor kinderen met spierziektes. Jeffrey Talan was zeventien toen hij overstapte van hoofd klasser Katwijk naar het toen malige FC Den Haag. Hij volgde zijn elf jaar oudere broer Rick, spits van AZ '67 in de jaren ze ventig, het profvoetbal in. In het Zuiderpark begon Jeffrey Talan onder trainer Mark Wotte in de A-junioren, in een ploeg met onder anderen Remco Tor ken - nu spits van Quick Boys. Vijf jaar later, in de zomer van 1995, verhuisde Jeffrey Talan naar Heerenveen. Daar beleef de hij zijn glorieperiode als voetballer. Hij speelde er Euro pees voetbal, zelfs Champions League, een bekerfinale en Ta lan haalde het Nederlands elf tal, waarvoor hij acht keer uit kwam. Zijn debuut in Oranje was onder bondscoach Frank Rijkaard op 10 oktober 1998 te gen Peru (2-0). Jeffrey Talan heeft zelf de uitno digingen verstuurd voor het Heerenveen-elftal, dat dinsdag avond in Katwijk speelt. Kee pers zijn Hans Vonk, jarenlang ploegmaat van Talan bij Hee renveen en nu derde man bij Ajax, en Hugo van Duyn, die Talan nog kent uit zijn Katwijk- tijd. In de verdediging staat naast Ronnie Venema, de broers Anton en Edmund Vries- de en Marco Gentile ook Carlo van Zeist, tegenwoordig rots in de branding bij Ter Leede. Er- win Hermes vergezelt onder anderen Rick Talan en Emiel van Eikeren in de aanval. De wedstrijd begint dinsdag om 19.00 uur. Kinderen en 65-plus- sers mogen voor vijf euro naar binnen, staanplaatsen kosten acht euro en een plekje op de hoofdtribune is 15 euro. 'Top sporters voor topsporters' wil van de opbrengst een elektri sche rolstoel aanschaffen die voor sportdoeleinden kan wor den gebruikt. rez Laguardia (Ciudad Havana) staat op de nominatie om naar de Olympische Spelen te gaan. Hij staat op de voorlopige lijst. In de Cubaanse competitie gooide hij vijftien duels (105 in nings), won hij er tien en had hij drie 'holds'. Nu moest hij in de gelijkmakende zevende slag beurt van de heuvel met zes keer drie slag, vijf keer vier wijd en vier honkslagen. Een prima resultaat. De prijs voor de doorzetter van het toernooi kan de Cubaanse tweedehonkman Enrique Diaz niet meer ontgaan. Hij blesseer de zich in een eerdere wed strijd, maar blijft maar doorspe len. De strompelende Diaz haalde een keer de thuisplaat niet vanwege zijn tanende snel heid. Maar in de zevende in ning kwam hij weer op het der de honk dankzij een foute aan gooi van de catcher op twee. Diaz scoorde de 4-1 op slag van Leslie Anderson. Hij kreeg als beloning voor zijn prestatie een knuffelbeer uitgereikt door de vaste bezoekers achter het der de honk. Door de Cubaanse zege strijden Nederland en Cuba vanavond vanaf 19.00 uur om een finale plaats. De winnaar is dan zeker van de eindstrijd, de verliezer heeft het bereiken van de finale niet meer volledig in eigen hand. voetbal Zaterdag I (14.30): ARC - Vitesse Delft, - Quick Boys (15.00). SJC - Storm- 7 00). Noordwijk - Swansea City faijnsburgse Boys - Haarlem 2, Ter jakenburg, Katwijk - DVS '33 Zondag i-Alphense Boys (14.00) cricket Zondag fcklasse: Punjab - Ajax L 11.00) Zondag Adegeest - ADO 3 15.00) ■paardensport Zondag Renbaan Duindigt, Gold Cup Vol- b. 13.30) Hippomania in Lisse eerste in rij van vier toernooien numegen/gpd - NEC wil geen joints en biertjes meer zien op de tri bunes. De Nijmeegse voetbalclub voert daarmee een unieke en volgens sommigen 'niet te handhaven' huisregel in. De KNVB is blij. Een jointje roken op de tribune mag straks niet meer, bier was al lastig verkrijgbaar.Onder een deel van de supporters van NEC is grote beroering ontstaan over de aangekondigde maatregelen van het bestuur. Het officiële forum van NEC staat vol reacties van fans die woedend zijn dat ze hun biertje niet meer kunnen drinken. UITSLAGEN prijsvragen tennis in den Rijn: TV Nieuwe Sloot Open toerfietsen i- Zondag Bollenstreek, (9.00) igitfwift, Plassenrit 35 of 65 km (8.30) door Peter van der Hulst lisse - Onder de titel 'Four Weekend League' hebben de organisatoren van vier hippi sche evenementen in de regio de handen ineen geslagen. Hip pomania bijt in Lisse op zater dag 7 en zondag 8 augustus het spits af. Daarna volgen de springwedstrijden bij De Dijck- hoeve in Lisserbroek en in Hoofddorp en het Concours Hippique van Heemstede. De ruiter die met zijn paard het beste presteert op dne van de vier evenementen kan een che que van maximaal 250 euro te gemoet zien. Hippomania wordt dit jaar voor de negentiende keer gehouden, maar kent een minder uitge breid programma dan voor gaande edities. Vorig jaar werd het regiokampioenschap van Noord-Holland in Lisse verre den en kreeg de organisatie zo'n achttienhonderd starts te verwerken. Over ruim een week zal de teller niet verder komen dan ongeveer achthonderd starts. Dat heeft vooral te ma ken met de minimale inschrij vingen bij de pony's. Gelijktij dig met Hippomania vindt het regiokampioenschap Zuid-Hol land plaats, de meeste combi naties kiezen dan ook voor dat evenement. De dressuur kent wel een vol programma. De drie beste ruiters komen op zondagmiddag met hun paar den in actie tijdens de finale. Wim Schrama, voorzitter van Stichting Hippomania, spreekt van een overbruggingsjaar. „We zijn van drie naar twee toer- nooidagen teruggegaan. Na de vorige editie zijn er namelijk de nodige veranderingen in het bestuur geweest. Een reden om dit jaar terug te gaan naar de basis." Tijdens de twintigste editie wil Schrama weer uitpak ken. Over zijn plannen voor ko mend jaar liet hij gisteren nog niets los. „Die moeten nog in het bestuur worden bespro ken." Toch meent de voorzitter dat het evenement, dat wordt ge houden op het terrein tegen over Ruitercentrum Lisse aan de Rooversbroekdijk, niet aan attractiviteit heeft ingeboet. Op het hoofdterrein komen zondag tussen tien en zes uur tal van disciplines aan bod, zoals wed strijden voor tuigpaarden, een estafetterace en een vierspan- demonstratie van Edwin van der Graaf. Hoogtepunt van de dag vormt de strijd om de 'Gro te Prijs Rabobank', waarin springruiters in de categorie Z/ZZ de strijd aanbinden. Titel verdedigster Roosje Brouwer uit Lisse laat het toernooi noodge dwongen aan zich voorbij gaan. Zij neemt deel aan wedstrijden bij Jan Tops. Maar met Edwin Hoogenraat, Franklin Postmus, Hans van Kalsbeek, Marco Sas, Marcel Beukers en Ingrid van der Weiden heeft Hippomania zich verzekerd van een sterk deelnemersveld. Lucky Day 3464, d.d. 29.07.2004 2.7.14.15.19.21.28.32.35.37. 43.48.59.62.66.68.70.73.76.78 Onder voorbehoud van typefouten hockey Essen (Dui). Oefeninterland, mannen. Duitsland - Nederland 3-1 (1-1). Doelpunt Ne derland: Lomans (sc). Nederland: Vogels; Lomans, Jazet, Taekema en Geert-Jan Derikx; Evers, Delmee en Rob De- rikx; Klaver, Eikelboom en Ronald Brouwer. Wissels: Matthijs Brouwer, Mahieu, Van der Weide en Reekers. honkbal Haarlem. Honkbalweek. Reno Astros - Cuba 1-4. Stand: 1 Cuba 4-6 (14-15), 2. Nederland 3-4 (15-7), 3. Italië 3- 4 (10-14), 4. Japan 4-4 (22-11), 5. Reno 4-2 (6-21), 6. Taiwan 4-2(7-18). schaken Dieren. Open NK, derde ronde: Willem Muhren - Kalinitsjev (Dui) 1/2-1/2, Ernst - Van der Werf 1-0, Manuel Bosboom - Lahaye 1-0, De Jong - Gagoenasivili (Geo) 0-1, Ikonnikov (Rus) - Van der Poel 1-0, Bezemer - Savtsjenko (Oek) 1/2-1/2, Pavlovic (Ser) - Ved- der 1-0, Van 8litterswijk - Hamelink 1-0, Van der Elburg - Van der Weide 0-1, Lemmers - Both 1-0, Friesen - Odendahl (Dui) 0-1. Stand aan kop: 1. Ernst en Bosboom 3, 3. Muhren, Kalinitsjev, Gagoenasjvili, Ikonnikov, Pavlovic, Van der Weide, Van Blitterswijk, Lemmers, Odendahl 2 1/2. tennis San Diego. Vrouwen, 1,1 miljoen euro. Tweede ronde: Davenport (VSt/4) - Sprem (Kro) 6-4 6-0, Dementieva (Rus/5) - Licho- vtseva (Rus) 6-2 7-6, Zvonareva (Rus) - Koez- netsova (Rus/7) 6-2 6-3, Dulko (Arg) - Pierce (Fra) 6-3 7-6. Toronto. Mannen, 2 miljoen euro. Eerste ronde: Horna (Per) - Coria (Arg/3) 5-1 opgave Coria, Roddick (VSt/2) - Benneteau (Fra) 6-4 6-2, Joezni (Rus) - Nalbandian (Arg/6) 3-6 6-3 6-4, Niemeyer (Can) - Sanchez (Spa) 6-1 6-4. Reid (Aus) - Gaudio (Arg/11) 7- 6 5-7 6-3, Henman (GBr/5) - Zabaleta (Arg) 6- 4 6-1, Hewitt (Aus/9) - Nadal (Spa) 1-6 6-4 6- 2. Moya (Spa/4) - Verdasco (Spa) 6'7 6-3 6-4. Lopez (Spa) - Escudé (Fra) 7-6 6-2, Carraz (Fra) - Grosjean (Fra/12) 6-2 7-6. Tweede ronde: Federer (Zwi/1) - Söderling (Zwe) 7-5 6-1, Roddick (VSt/2) - Lopez (Spa) 6-3 7-6, Moya (Spa/4) - Bogomolov jr (VSt) 6-4 6-3, Hewitt (Aus/9) - Novak (Tsj) 6-2 6-1, Mel- zer (Oos) - Agassi (VSt/10) 6-3 6-3, Mirnyi (WRu) - Srichaphan (Tha/14) 3-6 6-1 6-4. Kie- fer (Dui) - Ferrer (Spa) 6-3 6-1, Hernych (Tsj) - Reid (Aus) 6-3 6-3, Gonzalez (Chl) - Spadea (VSt) 7-5 6-4, Santoro (Fra) - Ljubicic (Kro) 6- 4 7-6, Johansson (Zwe) - Andrejev (Rus) 7-6 6- 1. voetbal n-toemoM. Oefenwedstrijden Den Helder. Maritiem-t< Jong Ajax (Ned) - Alemannia Aachen (Dui) 0-3 (0-1). Bijzonderheid: bij de Duitsers scoorde Erik Meijer een keer. Helderse selectie - RKC 0-5 (0-2). Doelpun ten: Redan 3 (1 strafschop), Van der Velden, Krohn-Deli. Den Bosch: FC Den Bosch - FC Zwolle 0-0 wielrennen Ronde van het Waalse Gewest. Vierde etappe. Jodoigne - Brussel: 1. Kirsipuu (Est) 145,2 km in 3.01. 2 Bodrogi (Hon) 0.11. 3. Vinokoerov (Kaz), 4 Kern (Fra) 0.23. 5 Pütsep (Est) 0.40. 6 Devolder (Bel) 0.45. 7 Löwik (Ned) 5.28, 57. Koerts. 68. Van Velzen, 77. Hoffman, 78. Scheuneman. Wateringen. Profcriterium, 100 km. 1. McEwen (Aus), 2. Hushovd (Noo). 3. Kroon (Ned). Menzo. Foto: GPD Danny Miranda brengt de stand op 2-0 voor Cuba. Hij is Reagen Buckly van Reno Astros te snel af Foto: United Photos De Boer/Poppe de Boer

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 15