Slippertje achtervolgt Eriksson SPORT 'Cuba kan Honkbalweek nog winnen' 'Driftbuien volgden elkaar in snel tempo op' Woede bij Engelse voetbalbond na gedraai rond affaire met secretaresse Van den Herik hekelt Kesler No Bogey heidsfeest in de Kuip m - Pierre van Hooij- rijgt vandaag tijdens de igvan Feyenoord einde- afscheid. De aanvaller r aanvang van vorig sei- vertrok uit Rotterdam de supportersvereni- i feestje aangeboden, e spits van Fenerbahce ook doelman Edwin ier (nu PSV) en Bona- iKalou (nuAuxerre) n afscheid naar De Kuip. nerton en Johan Elman- en ook uitgenodigd, zijn verhinderd. Vreven gaat Vitesse I - Vitesse heeft een ak- ereikt met verdediger jven. De 31-jarige Belg meerjarig contract te- lij Arnhemse club. Vre- a de Ajacieden Richard r en Abubakari Yakubu vedoelman Gino Cout- n PSV de vierde nieuwe - Je spelersgroep van Vi- 'reven had nog een lend contract bij Kai- em, maar dat is in on- overleg ontbonden. r wil jeugd schuwen - De op doping betrap- enner David Millar jat hij voor niet meer ijaar wordt geschorst, daarna jonge wielren- gaan beschermen te- gevaren van verboden in. „Ik heb fouten ge in wil daarvan leren", steren in een interview gblad The Guardian. „Ik ge renners op de doping- iwijzen." De 27-jarige reldkampioen tijdrij- onlangs toe epo te gebruikt. strong wint in Stiphout r - Lance Armstrong Profronde van Stip- izijn naam geschreven, oudig winnaar van de France was in Brabant derd kilometer de snel- Australiër Robbie McE- rd tweede, voor onze lot Mare Lotz. woensdag 28 JULI 2004 QOOt zu naar ille PRIJSVRAGEN 13461, d.d. 26.07.2004 '19.23.25.37.40.48. 60.63.67.69.71.76.79 rbehoud van typefouten HONKBAL 1-4, Japan - Reno Astros 7-2. TENNIS door Sven Remijnsen den haag - Wat eerst niet meer leek dan een slippertje, brengt de Engelse bondscoach Sven-Go- ran Eriksson nu serieus in de pro blemen. De verontwaardiging over zijn affaire met een secreta resse van de Engelse voetbal bond (FA) is zo groot dat zijn baan op het spel komt te staan. De FA verklaarde gisteren dat het bestuur van de voetbalbond volgende week donderdag in een buitengewone vergadering bijeenkomt om Eriksson te ho ren en een besluit te nemen over zijn toekomst. Als de Zweed het beeld niet kan wegnemen dat hij zijn werkge ver in diskrediet heeft gebracht, dan betekent dat het einde van zijn Engelse avontuur. Toen vorige week in de Engelse media verhalen opdoken over een verhouding tussen Eriksson (56) en de 38-jarige Faria Alam, die als secretaresse werkt bij de FA, zag de voetbalbond zich ge dwongen een verklaring naar buiten te brengen waarin na mens Alam de affaire in alle toonaarden werd ontkend. Maar toen dit weekeinde e- mails van Alam aan vrienden werden gepubliceerd waarin ze tot in detail ingaat op haar rela tie met de bondscoach, moest de FA diep door het stof. De eerdere verklaring werd herroe pen. En erger: behalve met Eriksson bleek Alam ook een kortstondi ge verhouding te hebben gehad met Mark Palios, de machtige Sven Goran Eriksson met zijn Italiaanse vriendin Nancy DeH'Olio. Foto: EPA/Owen Humprheys president van de FA. „We lijken wel idioten", zei FA- bestuurslid Dave Henson in The Guardian nadat de voetbal bond beide affaires had beves- ügd. „Eerst is er een ontkenning en dan krijgen we te horen dat er toch iets is gebeurd. Er zijn heel veel vragen die heel snel beant woord moeten worden. De cruciale vraag is of Eriksson zijn werkgever heeft misleid door de affaire aanvankelijk te ontkennen tegenover advoca ten van de voetbalbond, die waren ingeschakeld om Alam vrij te pleiten. Zelfs als blijkt dat hij niet heeft gelogen, dan kan de FA hem wegens het schaden van de reputatie van de bond alsnog ontslaan. Eriksson heeft lang veel krediet gehad in Engeland, maar zijn onkreukbare imago heeft in middels de nodige deuken op gelopen. Eriksson, die in okto ber 2000 werd aangesteld als eerste buitenlandse bonds coach in de geschiedenis van het Engelse voetbal, kwam twee jaar geleden in opspraak na onthullingen over zijn affaire met Ulrika Jonsson, een televi siepresentatrice van Zweedse origine. De voetbalbond deed die zaak toen af als een privé- aangelegenheid. Zowel op het recente WK als EK werd Eriksson met zijn elftal uitgeschakeld in de kwartfina les. Na de aftocht uit Portugal kreeg hij er van fans, media en voetbalbestuurders stevig van langs. Trevor Brooking, direc teur voetbal van de FA, stelde dat Eriksson tactisch zwakke beslissingen had genomen. Met name zijn wissels werden bekritiseerd. Alf Ramsey, nota bene de kam pioenenmaker van 1966, was dertig jaar geleden de laatste Engelse bondscoach die werd ontslagen wegens slechte pres taties op het veld. Sindsdien stapten coaches zelf op of werden ze door randza- ken gedwongen op te stappen. Eriksson zelf is met zijn Itali aanse vriendin Nancy Dell'Olio op vakantie in Zweden. De nieuwste rel zal het plezier in zijn werk er niet groter op maken. Eind vorig jaar liet hij zich nog strijdbaar uit over de extreme media-aandacht voor zijn persoon. „Het is de prijs die je moet betalen als je in dit land in het voetbal werkt", zei Eriksson toen. „Maar de dag dat het me te veel wordt, zal ik direct het land verlaten en niet meer terugkeren." De Zweed heeft nog een con tract tot en met de zomer van 2008. Hij zou zes miljoen euro per jaar verdienen. Mocht de Engelse bond hem ontslaan, dan kan Eriksson aanspraak maken op een regel die zegt dat hij tot het einde van de verbintenis negentig procent doorbetaald krijgt. Het slippertje van de Zweedse bondscoach zou de FA dus ruim twintig miljoen euro kun nen kosten. Coach Padilla gelooft in overwinning van het reserveteam ile - Bixente Lizarazu tomend seizoen weer in Dse voetbalcompetitie, jarige verdediger verhuist yem München naar ique Marseille. De Fran- national tekende voor ITS LAG E N innen, 2 miljoen euro. Agassi (VSt/10) - Haas (Dui) 4-6 ichaphan (Tha/14) - Pavel (Roe) 7- bredo (Spa) - Lee (ZKo) 7-6 6-1, ra) - Ginepri (VSt) 6-1 6-4, Soder- Enqvist (Zwe) 7-6 6-3. Vrouwen, 1,1 miljoen euro. e: Harkleroad (VSt) - Schnyder >4 3-6 7-5, Rubin (VSt) - Smashno- ii (lsr/14) 6-0 6-3, Bovina (Rus) - (lta/15) 6-3 3-6 6-4. Daniilidou jmond (VSt) 7-5 6-0. Sprem (Kro) - Spa) 6-3 6-2, Schett (Oos) - Craybas 6-7 6-2, Bartoli (Fra) - Zuluaga (Col) Osterloh (VSt) - Vento-Kabchi (Ven) Hantuchova (Slw) - Irvin (VSt) 7-6 6- VOETBAl i League, kwalificatie. eerste duel: Neftsji Bakoe (Aze) skou (Rus) 0-0, Dinamo Tirana (Alb) Iros (Hon) 2-3, FC WIT Georgia (Geo) ikow (Pol) 2-8, HJK Helsinki (Fm) - Aviv (Isr) 0-0, FC Pjoenik (Arm) - Donetsk (Oek) 1-3, NK Gorica (Slv) - ;n (Den) 1-2 btrijden Doesburg - Feyenoord 0-14 (0-9). Kuijt 4, Goor 3, Buffel 2, Kalou, i, Lazovic, Saidi. GVW - De Graafschap 0-6 (0-3). Van Beukering 2, Kooijman, Lo- Valeev. urg. FC Dordrecht - Roda JC 0-3 (0- trloop: Kone 0-1, Cristiano 0-2, Ser- ijzonderheid- Hongaar Bodnar debu- oda. laag - Swansea City 1-1 (0-1). Doel- Smith. FC'34 - AZ 0-5 (0-1). Doelpunten; F Meerdink 2, Elkatthabi. Bijzonder- I izaat mist strafschop. I ironie - NAC 1-4 (1-1) Doelpunten i den Eede 2 (1 strafschop). Diba, I el: Nivo Sparta - FC Den Bosch 0-2 elpunten. Haemhouts, Pouwel. Bij- hamstrmgblessure Meye. Vitesse - Gaziantepspor 2-2 (0-1). ;n Vitesse: Amoah 2. Jllandia - RKC 1-6 (0-3). Doelpunten lens en Putter 2, Hoogendorp, Ji. len: Cambuur - Alemannia Aachen 1- Doelpunt Cambuur. Luketa. Bijzon- Zweedse spits Daniel Luketa speelde Almelo - Twentse selectie 8-0 elpunten: Roelofsen, Quansah en De Visser en Giellissen. i). Azië Cup, groep B: a - Koeweit 4-0 (3-0). 25. Lee Dong- ,41. Lee Dong-gook 2-0, 45. Cha Du- i.Ahn Jung-hwan 4-0. ■Verenigde Arabische Emiraten 0-0. 1:1. Zuid-Korea 3-7, 2. Jordanië 3-5, 13-3, 4. Verenigde Arabische Emira- uid-Korea en Jordanië geplaatst voor Boys - Volendam 2 1-1 (0-0). mmaker Rijnsburgse Boys: Charité Boys - Jong Volendam 1-1. Doel- Bburgse Boys: Berry Charité. door Dimitri Walbeek haarlem - De Cubaanse coach, Juan Padilla, maakte gisteren aan alle kwaadsprekerij op de Haarlemse Honkbalweek een einde. „Dit is echt het reserve team van ons land. Misschien wel drie honkballers van dit team gaan naar de Olympische Spelen. We spelen veel tegen het olympische team en win nen ook geregeld van ze. Het A- team is alleen iets ouder en dus sterker." Dan is de grote vraag waarom Cuba zo teleurstellend presteert in Haarlem. Gistermiddag sprokkelden de jonge Cubanen, nog steeds dodelijk vermoeid vanwege het tijdsverschil, de tweede overwinning van het toernooi bijeen: 4-1 tegen Tai wan. Italië werd eerder met 5-3 verslagen. Japan bezorgde Cu ba een historische nederlaag door met 10-1 te winnen. Volgens Padilla had Cuba, met spelers die zelden buiten het land spelen, te weinig tijd te ac climatiseren. „De eerste wed strijd waren we heel moe. Een avondwedstrijd hier is voor ons gevoel een duel zes uur in de ochtend vanwege het tijdsver schil. De spelers waren gewoon te slaperig. Gisteren en vandaag kwamen we ook pas in de zesde inning tot het betere spel. Dan zijn we pas echt wakker." Vanwege hun kansen op deel name aan de Spelen zetten de Cubaanse honkballers alles op alles tijdens de duels, verzekert Padilla. Enrique Diaz, de twee de honkman, sloeg de bal gis termiddag bijvoorbeeld boven op zijn linkervoet, maar bleef strompelend doorhonkballen tegen Taiwan. Het laatste punt van de confrontatie kwam zelfs op naam van deze doorzetter toen hij op een honkslag van Yasser Gomez in de achtste in ning vanaf het tweede honk naar de thuisplaat trekkebeen de. De catcher, een boom van een kerel genaamd Luis 'Chicho' Chih-Yao Chan maakt het enige punt voor Taiwan door de thuisplaat te stelen tegen Cuba. Catcher Luis Ferrales ving de honkloper vol op het lichaam op en blesseerde zich.Foto: United Photos De Boer/Poppe de Boer Ferrales, vocht nog drie innings door nadat Taiwanees Chih- Yao Chan zich in zijn schoot had geboord in een geslaagde poging de thuisplaat te halen. De gewonde catcher moest in de zesde inning zijn plaats af staan aan Vladimir Garcia. Ach teraf maar goed ook. Deze acht ervanger mepte de bal bij een achterstand van 0-1 in de ze vende inning met een rotklap tegen het hek. Twee medespe lers konden op deze tweehonk- slag binnenlopen. De beslissing in de wedstrijd. Het spel van Cuba is nog niet overtuigend geweest, maar toch zijn vier honkballers van dit Cu ba opgenomen in de voorlopige olympische selectie. Coach Padilla is er ondanks het late invliegen, de jetlag, het tijdsverschil en ook nog eens de andere stand van de zon nog steeds van overtuigd dat dit Cu baanse team de Honkbalweek kan winnen. Zo zag hij gisteren 'eindelijk' een goede plaat- scheidsrechter in Johan Brandsma. „Deze verdient ap plaus. De vorige twee (Ton de Graaf en Fred van Groningen Schinkel, red.) waren niet zo goed. Het winnen van het toer nooi wordt moeilijk, want we moeten dan waarschijnlijk van Reno Astros en Nederland win nen. Maar ik acht dat niet on mogelijk. Nederland is een heel sterke ploeg, maar al onze pit chers zijn ook erg goed. Degene die het meest is uitgerust, gooit tegen Nederland." Psycholoog Jef Brouwers blijft geloven in Frank Vandenbroucke door Luc Lamon Antwerpen - Een dag na de be storming van zijn woning is de rust weergekeerd, niet alleen in zijn woonplaats Nieuwkerke maar ook in Frank Vanden broucke zelf. „Frank bekomt van de emoties. Dat doet Sarah (zijn vrouw, red.) ook", zei hun psycholoog Jef Brouwers giste ren. Ook Brouwers beleefde maan dag een turbulente dag. Hij was het die de Belgische wielrenner kon afkoelen en overhalen het wapen neer te leggen waarmee hij dreigde zelfmoord te plegen. Gisteren zette de psycholoog zijn werk voort. „De politie van leper heeft een onvoorstelbare job op een menselijke manier tot een goed einde gebracht", blikt Brouwers terug. „Vanaf nu neem ik het werk weer over. Van opname in een psychiatrische instelling is geen sprake." De vraag blijft waarom de stop pen bij de renner doorsloegen. Brouwers: „Frank is snel ge frustreerd en daardoor zo la biel. De geringste tegenslag brengt hem uit zijn evenwicht. Die tegenslagen komen er bij hem sneller, omdat hij de lat voor zichzelf zo hoog legt. Veel hoger dan andere sporters. Naar mijn gevoel reed hij een goed voorjaar, weliswaar zon der winst, maar zelf was hij er heel negatief over. Tja, dan val je na drie maanden van uitput ting in een diep gat als het niet lukt. Frank blijft het er moeilijk mee hebben dat hij zijn vroege re niveau maar niet kan terug vinden. Jaren geleden was hij God in Frankrijk. Meer dan wie ook beseft hij dat die god een beetje dood is. Met zijn vrouw Sarah en andere mensen uit zijn omgeving kon ik hem uit dat gat optillen." „Het ging pas vorige week weer bergafwaarts. Maandag belde hij mij tijdens een trainingssta ge in het Italiaanse Livigno in paniek op. 'Ik voel pijn in mijn rechterknie, nu kan ik mijn te rugkeer als renner helemaal vergeten.' Ik wist meteen hoe laat het was. Zijn verplichte op gave in de eerste rit van de DUIVENTIL Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5356415. E-mail: sportredac- tie.ld@hdc.nl Suzanne de Goede komt na haar zware val in Frankrijk steeds meer in vorm. In Baren- drecht was alleen Nederlands kampioene Leontien van Moor- sel sneller dan de Zoeterwoud- se. De Goede neemt van 6 tot en met 8 augustus deel aan het Europees kampioenschap in Estland. Nog wat nagekomen wie- leruitslagen: André van Reek won de Ronde van Dodewaard. Twee tweede plaatsen voor Je roen Straathof en Peter van de Reep in Roden en Kaatsheuvel en derde plaats voor Elise van Hage in de Omloop van de Hoekse Waard. Oud-Leidenaar Vincent van der Kooij was met Maarten den Bakker (sleutelbeenbreuk) slachtoffer van een valpartij in het Belgische Oosteekloo. Van der Kooij liep diverse schaaf wonden en een bloeduitstor ting op. Of hij vanavond in Wa teringen van start gaat is niet zeker. Wel komen McEwen en Hushovd naar het Westland. Elaine Pen uit Voorschoten is met haar pony Nejon Star gese lecteerd voor het Europees kampioenschap jeugd in het Poolse Jaszokowo. De 14- jarige havo-scholiere rijdt op de pony van haar broer Wouter, omdat Rondeels Monsoon uit vorm is. Het kampioenschap begint om 29 juli. Mark Verzijlberg wordt de doelman van ADO '20. De doel man van Haarlem wordt de op volger van Frank van der Geest die naar Volendam is vertrok ken. Een andere doelman, Pa trick de Groot, verruilt ADO Den Haag voor Tonegido. De nieuwe hoofdklasser UVS krijgt in de eerste zes weken van de voetbalcompetitie liefst vier thuiswedstrijden te verwer ken: FC Kranenburg (29 augus tus), AFC (4 september), SVVSMC (19 september) en To negido (3 oktober). Twee keer gaan de blauwwitten op bezoek bij AFC '34 (12 september) en Westlandia (26 september). De Open dagen bij de betaal de voetbalclubs zijn bekend: 28 juli: Feyenoord (11.00 uur), 29 juli: Sparta (minitoemooi 18.00 uur), 1 augustus: Haarlem (12.00 uur), 4 augustus: Ajax (9.45 uur), 7 augustus: FC Utrecht (10.30 uur), 8 augustus: ADO Den Haag (11.00 uur) en 13 augustus: AZ (12.00 uur). Patrick Zwaanswijk (FC Utrecht) speelt komend seizoen voor de Japanse club Oita Trini- ta. De inwoner van Lisse, ge trouwd met een Noordwijker- houtse, stond afgelopen week nog in de belangstelling van FC Twente. De hoofdklasse van de water- polocompetitie is komend sei zoen niet meer in tweeën ge deeld en bestaat uit: AZC, LZ 1886, De Zijl/LGB, ZPB, Rapido '82, HZ/Zian, De Ham, Polar Bears, Brandenburg, De Rob ben, PSV en AZ&PC. De KNWU moet voor 1 okto ber tour-directeur Jean Marie LeBlanc laten weten welke Ne derlandse stad de proloog van de Tour de France in 2007 wil organiseren. Rotterdam, Utrecht en Zeeland hebben zich kandidaat gesteld. Zij krij gen vanuit het buitenland con currentie van Londen, Heming (Denemarken), Lugano (Zwit serland) en zelfs Quebec (Cana da). Reily Grigori (Deltasport) heeft tijdens de training een been gebroken. Volgens trainer Tom Pattinama is hij enkele maanden uitgeschakeld. Jayson Trommel (Sparta) heeft over schrijving gevraagd naar Kozak ken Boys. Bert Konterman (Vi tesse) vertrekt naar WOG. Nogmaals een verzoek aan de regionale voetbalverenigingen. Gaarne toezending van oefen programma's en (selectie) spe lerslijsten. rotterdam/anp - Vlak VOOr aanvang van de nieuwe compe titie zet Feyenoord-voorzitter Jorien van den Herik de broze relatie met KNVB-directeur Henk Kesler weer op scherp. In de Feyenoord-krant noemt Van den Herik de KNVB-bestuurder 'de loopjongen van Johan Cruijff. Volgens Van den Herik heeft Kesler een ontoelaatbare positie verworven bij de bond. „Kijk alleen maar naar de KNVB en de machtspositie die Henk Kesler zich heeft verworven. Dat is een absurde situatie waar nodig wat aan gedaan zou moeten worden." Even later zegt de preses van Feyenoord over Kesler: „Hij is de loopjon gen van Johan Cruijff gewor den. Hij heeft nu geen eigen mening meer. Ik zeg: 'Op dat moment ben je ongeschikt voor je taak geworden'." Kesler en Van den Herik kwa men eerder dit jaar in conflict. Van den Herik betichtte de KNVB van grove nalatigheid naar aanleiding van de rellen bij Jong Ajax - Jong Feyenoord in april. Kesler zei daarop onder meer dat Van den Herik 'zich moest schamen'. Brixia Tour bracht hem hele maal aan de rand van de af grond. Daarover hadden we za terdag een lang gesprek. Blijk baar heeft dat niet geholpen." De Belgische psycholoog ver der: „De driftbuien volgden el kaar in zo'n snel tempo op dat Sarah zondag besloot samen met hun dochtertje Margaux even bij vrienden in te trek ken." „Maandag belde Frank haar op voor een gesprek. Op dat mo ment sloegen de stoppen hele maal door bij hem." Michael Boogerd heeft een cri de coeur losgelaten in zijn lijfblad. Op zich begrijpelijk, want hij voelt zich, als respecta bel sportman die ook nog geres pecteerd wordt, een beetje in zijn hemd gezet. Hij is immers de eerlijke en knappe nummer twee van twee slopend zware lenteklassiekers, hij is tevens de beste betaalde renner in ons land, hij heeft naam en faam, hij heeft krediet bij de toeschouwers, maar geen criteriumorganisatie wil voor hem een buideltje geld neerleg gen dat enigszins bij zijn sta tuur past. Daar is hij bedroefd en eigenlijk ook een beetje boos over. Begrijpelijk? Ik denk het wel. Renners die de bevolking uitma ken van een criterium kunnen natuurlijk niet alleen Tourhel den zijn. De inrichters van die rondjes om de kerk laten door hun (waarschijnlijk niet eens gezamenlijk ge nomen actie) duidelijk zien dat ze alleen maar op de gol ven van het ges utules Volksem pfinden van de beeldvor ming van de Ronde van Frankrijk drij ven. Heb je goed ge daan in de Tour, dan leggen we graag de loper voor je uit. Al heb je slechts een maal vol in beeld gereden, dan wacht je nog een contract, want de Tour is heilig en de avonden langs de toog moeten verreden worden door juist die helden. In Boxmeer, op de eerste avond van het rondtrekkende circus, werd nota bene de kleine Fran soos Thomas Voeckler als grote held gebracht. Ik ben er zeker van dat hele maal niemand de Fransman, zonder rennerskostuum, her kend had. Hij Imd daar rond kunnen stappen zonder ook maar wist wie hij was, ook de hh. organisatoren hadden hem echt niet herkend, zelfs de wie- Iermanagers hadden het niet ge weten. Maar omdat rond Voeckler een waar heldenepos is opgetrok ken, wordt hij door handige managers uitgevent en door op sensatie beluste organisatoren binnengehaald. Natuurlijk, 15.000 Euro, graag laat maar komen. Wat, een tonnetje voor Armstrong? Moet kunnen. Bogey moet zich beseffen dat in richters van criteriums aan heel erg korte termijnpolitiek doen. Ze leven bij de dag en zijn eer gisteren al vergeten. Succes is slechts een lolly lang. Natuurlijk heeft Bogey gelijk als hij klaagt dat ze zijn voorsei zoenuitslagen vergeten zijn. Meer dan gelijk zelfs, maar daar gaat het in die feestartikelen winkel niet om: men wenst Tourhelden en dan kom je, met je 74-ste plaats niet echt ver. Goed doorgedacht heeft dan geen enkele Nederlandse renners recht om erge/K te starten, maar zo consequent gaat het ook niet toe. Waar Bogey 74-ste wordt, eindigt Ser- vais Knaven bijna twee uur achter de Hagenees. Maar Knaven wil iedereen hebben. Want? Want die aardige, sympathieke Kna ven heeft, let wel, in beeld, de hele tijd in beeld gereden, sleu rend op kop van het peloton. Hij eindig de weliswaar ner gens, maar was te zien. En dat telt. Het had de inrichtersvan al die koersen tot eer gestrekt als ze iet wat intelligenter te werk waren gegaan, maar waarschijnlijk telt dat ook niet. Bogey moet nu numr een ding doen: grote koersen rijden, lak hebben aan die centen die hij misloopt en gewoon Olympisch kampioen worden. Moet je eens opletten hoe de in richters dan weer achter hem aan komen rennen. Ook die mensen vergeten snel. Mart S meets

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 17