PSV botst met Van Bommel over transfer SPORT 'Het hart zei ja, maar de geest nee' Eerste winst voor honkballers Cuba Boogerd zit thuis tijdens criteriums Vandenbroucke door het lint Van der Lem ontslagen in Saudi-Arabië Rob Witschge benaderd voor functie bij Oranje Club wil middenvelder pas eind augustus naar Dortmund laten gaan Mare Overmars stopt en pakt de draad in Nederland weer op riaanse doet ngifte na trap ldoorn - Een dertigjarige uit Apeldoorn heeft afge- n zaterdag na de vriend- ppelijke voetbalwedstrijd en AGOW Apeldoorn en trainer Co Adriaanse aange- en. Op het moment dat hij veld wilde verlaten, werd hij ckeld door de Apeldoomer. aanse deed direct na het rval aangifte van mishande- bij de politie in Apeldoorn, woordvoerder van AZ ver- de dat de dader een Ajax- zou hebben gedragen. Hij /eer vrijgelaten. tel Brazilië .jnaf de stip a - Brazilië heeft zondag- iind, ook zonder sterren als %naldo, Ronaldinho, Kaka en berto Carlos, in Lima de Co- America veroverd. De ploeg bondscoach Carlos Alberto eira was de strafschoppen- ipioen van het evenement, niet aan verlengen doet. De "e tegen Argentinië eindigde 2. Vanaf de stip waren de ilianen, evenals afgelopen k in de halve eindstrijd te- i Uruguay, het koelbloedigst: w chencdu/anp/rtr - Gerard van der Lem is vlak na de uitscha keling van Saudi-Arabië in het toernooi om de Azië Cup in China ontslagen als bonds coach. De nationale voetbal ploeg verloor gisteren met 2-1 van Irak. Saudi-Arabië verloor in drie wedstrijden tweemaal en speel de een keer gelijk. De drievou dige winnaar van de Azië Cup eindigde met een punt als laat ste in groep C. Van der Lem is de dertiende coach in tien jaar die wordt ontslagen door de Arabieren. Van der Lem trad in oktober 2002 aan als bondscoach, nadat hij bij Jong Ajax was vertrokken. Tot de nederlaag van donder dag tegen Oezbekistan was de ploeg negentien wedstrijden ongeslagen. ansfer Trabelsi bg niet afgerond sterdam - De overgang van tem Trabelsi naar Arsenal is niet definitief. De medische iring van de speler is nog t afgerond. Hoewel Ajax en enal in een eerder stadium en transferbedrag van naar luidt zes miljoen euro voor jarige Trabelsi waren over gekomen, is de overgang i de Tunesiër nog steeds fn feit. rathonroute i tijd klaar Ifrtes Rodriguez _:opereer3 maar - AZ-verclediger José i tes Rodriguez h eeft zondag operatie aan een midden- tsbeentje ondergaan. Er ©ld daarbij een scheurtje her- ifjd. De voet van d e speler van Ukmaarse voetbalclub is uit rzorg in het gips gezet, dat tgen wordt verwï jderd. Aan- len het geen breuk maar een eurtje betreft en omdat For- Rodriguez snel is geholpen, ipt de medische sitaf van AZ de revalidatie korter zal zijn I de gevreesde zes weken. iene - De deelnemers aan de mpische marathon zullen in justus daadwerkelijk het or van de Griekse bood- ipper Phidippides volgen, reconstructie van het klas- .V^e traject van Marathon naar iene ló/vam gisteren, achttien 'en voor het begin van de nerspelen, gereed. Het werk ift heel wat voeten in aarde lad. Door het faillissement de aannemer in 2003 liep project maanden vertraging linsmann tekent nor twee jaar jchen - Voormalig intema- i al Jürgen Klinsmann is een e jarig contract als bonds- c h van Duitsland overeen- omen. De Duitse voetbal- el maakte gisteren officieel end dat de 39-jarige Klins- ïr i tot het einde van het we- kcimpioenschap in 2006 de ing krijgt over 'Die Mann- aft'. >ckeyzege op eiiiw-Zeeland bos ch - De Nederlandse keys ters hebben gisteren vriendschappelijke wed- d tegen Nieuw-Zeeland met [tuigende cijfers gewonnen, ploeg; van bondscoach Mare ïmen i haalde in Den Bosch 7-0 uit Bij rust leidde nje miet 4-0. yce Hilster kar Ouitse club erkusemi - Handbalster Joyce Ster speelt komend seizoen Duitsland. De linkerhoek- èlster ve rruilt landskampi- 9 0 en bekerwinnaar SEW uit ibixwouel voor het Duitse :r04 Leverkusen. De 21-jari- lilster heeft voor twee jaar ikend bij de club die uit- it in de hoogste Duitse Idbalcompetitie. inieuw ernstige assure Ferrero into - De Spaanse tennis- uan Carlos Ferrero heeft in «"perste ronde van toernooi |de Masters Series wegens rugblessure moeten opge- De stand in de partij tegen ice Santoro was op dat mo- 13-2 in het voordeel van de isman. Ferre ro kampte al Ier dit jaar m et blessure- 1. In de aanloop van Roland (ros had hij lasït van zijn rib- haarlem/anp/gpd - De Cu baanse honkballers hebben gis teren in de Haarlemse Honk- balweek hun eerste overwin ning behaald. De ploeg versloeg Italië met 5-3. De Cubanen hadden hun eerste duel met 10- 1 van Japan verloren. De Italia nen waren zondag te sterk voor Reno Astros. Door het verlies van Italië is Nederland na vier dagen nog het enige ongesla gen team in Haarlem. De Italianen namen in de twee de inning nog wel een 3-0 voor sprong, maar de Cubanen kwa men daarna mede dankzij wer per Gonzalez sterk terug. Hij gaf de Italiaanse slagploeg geen kans meer. In acht innings wierp hij tien keer drie slag en kreeg hij drie hits tegen. Nederland kwam gisteren niet in actie. Bondscoach Robert Eenhoorn heeft al wel een nieu we coach aangesteld bij het derde honk. Ben Thijssen is vervangen door Hensley Meu- lens. De verandering in het Ne derlands team is doorgevoerd met het oog op de Olympische Spelen. Thijssen staat wekelijks bij landskampioen Neptunus op die plek, maar Eenhoorn heeft voor Meulens gekozen „vanwe ge zijn ruimere ervaring op dit niveau". Daarmee doelt de coach op de Amerikaanse en Japanse profjaren van de voor malige powerhitter. Meulens speelde bovendien vier jaar ge leden mee met Oranje tijdens de Olympische Spelen van Syd ney. De belangrijkste taken van een coach op die positie zijn het ge ven van tekens aan de slagman en het coachen van honklopers die van het tweede honk afko men: stoppen op drie of door rennen richting de thuisplaat. Thijssen blijft fid van de techni sche staf en gaat ook mee met het honkbalteam naar Athene. Hij richt zijn vizier nu op de outfielders en is een van de drie Nederlandse scouts die in Grie kenland actief zullen zijn. Dit trio, dat verder bestaat uit de vaste scout Steve Matthews en pitchercoach Steve Jansen, be kijkt de wedstrijden van toe komstige tegenstanders en ana lyseert de spelers. Eenhoorn weet zich voor, tij dens en na de duels weer verge zeld door Davey Johnson. Deze wandelende honkbalencyclo pedie, die ooit de World Series won, heeft de bondscoach vorig jaar tijdens het Europees kam pioenschap vervangen toen die afwezig was vanwege het over lijden van zijn zoon. zeist/gpd - Rob Witschge is door de beoogde bondscoaches Marco van Basten en Johnny van 't Schip gepolst om assis tent bij het Nederlands elftal te worden. Witschge heeft het voorstel in beraad. „Er is mij gevraagd of ik interes se heb. Maar volgens mij ben ik niet de enige kandidaat voor die functie." Rob Witschge (37) is een gene ratiegenoot van Van Basten en Van 't Schip. De oudere broer van Richard groeide eveneens op in de jeugdopleiding van Ajax, de club waarvoor hij in 1986 debuteerde. Een jaar later won hij met Ajax (onder trainer Johan Cruijff) de Europacup II. In 1989 werd hij international, in hetzelfde jaar vertrok hij naar Saint Etienne. In 1991 keerde Rob Witschge terug in de eredivisie, bij Feyen- oord. antwerpen/gpd - Met betraan de ogen laadde Sarah Pinacci gistermiddag twee grote reis tassen in haar auto en vertrok met haar dochtertje Margaux. „Ik denk dat het sprookje uit is", zei een buurman nadat de stoppen bij Sarahs partner, de Belgische wielrenner Frank Vandenbroucke, waren door geslagen. VDB dreigde zelf moord te plegen. De politie en een arts konden hem op ande re gedachten brengen. „We hoorden Sarah om hulp schreeuwen", verklaarde een buurvrouw. „Frank riep terug, daarna volgde een knal. Of het een schot was of een deur die hard werd dichtgeslagen weet ik niet. We hebben onmiddel lijk de hulpdiensten verwit tigd." HOCKEY Den Bosch. Vrouwen, oefeninterland. Nederland Nieuw-Zeeland 7-0 (4-0). Scheepstra 1-0 (sc), Donners 2-0 (sc), Karres 3-0, Boomgaardt 4-0 (sc), Donners 5-0, Van Kessel 6-0, Van Kessel 7-0. Nederland: De Roever Scheepstra, Schop- man, Booij en Boomgaardt; Van der Vaart, Smabers en Van Geenhuizen; Van Kessel, Donners en Moreira de Melo. Wissels: De Bruijn, Karres, Snoeks, Mulder en De Haan. HONKBAL Haarlem. Haarlemse Honkbal Week, vierde dag. Cuba - Italië 5-3. Stand: 1. Nederland 2-4, 2. lapan 2-2, 3. Italië 2-2, 4. Cuba 2-2, 5. Reno Astros 2-2,6. Taiwan 2-0. Politie, ambulance en een me disch interventieteam waren zeer snel ter plaatse. Een tiental zwaar bewapende agenten pro beerde tot bij de woning te ge raken. Artsen praatten intussen op de renner in. Eerst via gsm, later in de woning zelf. Ze konden de Fassa Bortolo- renner overtuigen om met hen mee te gaan. Waarom de ren ner plots zo door het fint ging, is onduidelijk. Hij kreeg on langs opnieuw verplichte rust opgelegd van de dokter wegens knieproblemen. „Een lichte tendinitis", zei Vandenbroucke daar afgelopen weekeinde zelf over. „Het gevolg van de zware inspanningen die ik tijdens een hoogtestage in Livigno leverde, gecombineerd met de kracht training om mijn spiermassa te UITSLAGEN TENNIS Mannen, ATP-plaatsingslijst. 1, Federer (Zwi) 5665, 2_ Roddick (VSt) 4945, 3. Coria (Arg) 3355, 4. Moya (Spa) 2$55, 5. Henman (GBr) 2505, 6. Nalbandian (Arg) 2475, 7. Fer rero (Spa) 2365, 8. Schüttler (Dui) 2200, 9. Gaudio (Arg) 1995 (11), 10. Hewitt (Aus) 1990 (9), 24. Schalken 1125 (21), 44. Verkerk 805 (39), 75. Van Scheppingen 552 (80), 97. Slui ter 415, 143. Van Lottum 294 (123), 147. Wes- sels 290 (151), 228. Hemmes 159 (230). Champions Race: 1. Federer 781, 2. Roddick 482 (3), 3. Coria 479 (2), 4. Moya 424, 5. Gau dio 368, 6. Henman 319, 7. Hewitt 316, 8. Saf in (Rus) 283, 9. Nalbandian 252, 10. Grosjean (Fra) 245, 28. Schalken 132 (27), 30. Verkerk 130 (28), 71. Sluiter 68 (70). 109. Van Schep pingen 33, 129. Van Lottum 21 (128), 197. Hemmes 4 (187), 229. Wessels 2 (220) vergroten", aldus VDB. Daardoor werd zijn geplande comeback, deze week in de Ronde van Portugal, onmoge lijk en komt ook zijn deelname aan de najaarsklassiekers in het geding. Misschien is dat de druppel geweest die de emmer deed overlopen. Volgens de po litie en het gerecht heeft hij echter geen strafbare feiten ge pleegd, wat er op wijst dat hij niemand heeft bedreigd. VDB beschikte over een wapenver gunning. Jef Brouwers, de psycholoog van Vandenbroucke, was gister avond op weg naar zijn patiënt. „Frank heeft me 's middags nog gebeld. Volgens mi^lnoet je de oorzaak zoeken bij twee men sen die samenleven", drukte hij zich voorzichtig uit. Vrouwen, wereldranglijst: 1. Henin-Harden- ne (Bel) 5307, 2. Clijsiers (Bel) 4157, 3. Mau- resmo (Fra) 4031, 4. Davenport (VSt) 3975 (5), 5 Miskina (Rus) 3720 (4), 6. Dementjeva (Rus) 3038, 7 Capriati (VSt) 2596, 8. Sjarapo- va (Rus) 2386, 9. Koeznetsova (Rus) 2180,25, 10. Serena Williams (VSt) 1952 (13), 175. Ta- maela 166,50 (164), 245. Van Exei 109,50 (248). VOETBAL Lima. Copa America, finale. Brazilië Argentinië 2-2 (1-1). 20. Kily Gon zalez 0-1 (strafschop), 45. Luisao 1-1, 87. Ce- sar Delgado 1-2, 90. Adriano 2-2. Scheids rechter Carlos Amarilla (Par). Brazilië wint na strafschoppen: 4-2. door Frans van den NIeuwenhof eindhoven - PSV weigert mee te werken aan een snel vertrek van Mark van Bommel. De club wil zijn aanvoerder tot en met de voorrondewedstrijden van de Champions League in Eindhoven houden. Pas na 25 augustus mag hij eventueel verkassen. Van Bommel is het daar niet mee eens. Hij wil het liefst zo snel mogelijk weg bij PSV. Voorzitter Harry van Raaij maakte gisteren echter bekend dat PSV in een voorlopige deal met Borussia Dortmund over een is gekomen dat een transfer pas na 25 augustus aan de orde kan zijn. Van Bommel reageerde ver baasd op die mededeling. „Ik weet niets van een dergelijke af spraak of clausule. Waarom zou ik niet eerder weg mogen? Dit is de mening van de voorzitter. Zelf kan ik hier niks mee." De aanvoerder heeft nog een contract van een jaar bij PSV. Lange tijd leek het er op dat hij deze zomer zou worden ver kocht. Borussia Dortmund had de beste papieren. PSV bereikte zelfs een akkoord over een transferprijs van vijf miljoen euro. De Duitse club schortte de transfer echter op omdat een van de commissarissen de aan koop van Van Bommel tegen hield. De club kampt met fi nanciële problemen en moet voor transfers goedkeuring krij gen van de licentiecommissie van de Duitse voetbalbond. Van Bommel hoopt en ver wacht dat de club, waar zijn schoonvader Bert van Marwijk trainer is, zich alsnog meldt. „Dortmund polste mij vier, vijf maanden geleden al. Nog voor Bert daar trainer werd. Ik heb altijd gezegd dat ik PSV wilde verlaten voor een grotere club. Dortmund is zo'n club. Als ik Dortmund was, had ik mijzelf allang gekocht." Interesse van Everton, waarvan in de Engelse media sprake is, neemt Van Bommel niet seri eus. „Die club is niet groter dan PSV." Wat de speler betreft, worden zijn ambities alsnog snel gerea liseerd. „Het lijkt me niet ideaal als ik nog een jaar bij PSV moet blijven. Het is niet zo dat ik me zelf niet meer kan motiveren, maar sportief wil ik hogerop. Ik begrijp dat de club aan de cen ten denkt, voor mij staat ambi tie op de eerste plaats." Van Bommel vreest dat hij veel moeilijker kan integreren bij een nieuwe club als PSV hem tot eind augustus aan zijn con tract houdt. „De competitie in Duitsland begint al op 7 augus tus. Tegen de tijd dat ik daar te recht zou kunnen, zijn er dus al drie of vier wedstrijden ge speeld. Lijkt me niet prettig als ik dan nog moet uitvogelen hoe ze spelen en wat mijn rol daarin zou zijn." Ook heeft Van Bommel proble men met de vastgestelde af koopsom van vijf miljoen euro. „Erg veel voor een eenjarig con tract." PSV stelt zich op het standpunt dat het meespelen van Van Bommel de kans op kwalificatie voor de Champions League aanzienlijk vergroot. De ge schatte extra inkomsten bedra gen 'minstens negen miljoen euro', aldus Van Raaij gisteren. „Het offer van een voortijdig vertrek van Mark is me veel te groot. Tenzij er een bod komt dat we niet kunnen weigeren." De voorzitter sprak nog even de hoop uit dat Van Bommel zijn contract na 2005 wil verlengen. Maar de speler zelf was daar over duidelijk. „Dat is geen op tie meer." PSV nam gisteren voortijdig af scheid van Marquinho. Het contract met de linksbuiten, dat nog doorliep tot 2005, werd met wederzijds goedvinden ontbon den. Marquinho mag transfer vrij vertrekken en gaat in Brazi lië op zoek naar een nieuwe club. In vier jaar tijd kwam hij bij PSV wegens knieblessures nauwelijks aan voetballen toe. Mark van Bommel. Foto: Hans van Weel door René Dons den haag - Dat hij op het EK in Portugal nog in actie kwam mocht een klein wonder heten, want de rechterknie speelde Mare Overmars al veel langer parten. Toch kwam het besluit van de 86-voudig international om met onmiddellijke ingang een punt achter zijn voetbal loopbaan te zetten gisteren als een verrassing. Overmars maakte in Spanje be kend dat hij zijn nog één jaar doorlopende contract bij FC Barcelona inlevert. De 31-jarige vleugelaanvaller ziet bovendien af van al zijn rechten ten op zichte van zijn werkgever. Op de website van de Spaanse club bedankte de speler, die zo wel op links als op rechts goed uit de voeten kon, de suppor ters van Barcelona voor de steun in de afgelopen jaren. „Hier spelen was als kind altijd een droom van me en dat heb ik vier jaar mogen beleven. De reden dat ik stop is dat ik fysiek niet meer in staat ben om nog een goede speler voor FC Bar celona te zijn. Ik ben ervan overtuigd dat de club aan het begin staat van een nieuwe en succesvolle periode. Ik wens mijn medespelers, de techni sche staf, het bestuur en speci aal de supporters het allerbes te." Mare Overmars was de afgelo pen twee seizoenen al nauwe lijks meer in staat om een hele wedstrijd te spelen. De trainers Frank Rijkaard en Henk ten Ca- te deden in het voorbije seizoen nog twintig keer een beroep op hem, maar dat was meestal als invaller. Ook de komende com petitie zat er voor de 'roadrun- ner' van weleer geen basis plaats meer in. Overmars heeft door slijtage in zijn rechterknie bijna geen kraakbeen meer. Velen hadden hem al afgeschreven. Toch kwam hij op het laatste EK nog in actie voor Oranje. In de halve finale speelde hij tegen Portugal zijn laatste interland. Overmars gaf gisteren in Barce- Marc Overmars tijdens het EK in actie tegen Portugal, zijn laatste wedstrijd voor Oranje. Foto: ANP lona tekst en uitleg en keerde later op de dag al naar Neder land terug. De komende dagen regelt hij zijn verhuizing om zich daarna uit de voetballerij terug te trekken. „Hij heeft met zijn familie in en rond Epe het nodige onroerend goed en wat horecagelegenheden, daarmee gaat hij zich nu bezighouden. Mare wordt dus zakenman. Ik zie hem niet zo snel in de voet ballerij terugkeren", aldus zijn zaakwaarnemer Rob Jansen. De stervoetballer, die behalve voor FC Barcelona ook voor Ar senal, Ajax, Willem II en Go Ahead Eagles uitkwam, heeft vorige week het bestuur van FC Barcelona over zijn besluit in gelicht. „Ik ben naar Barcelona geweest en heb daar langdurige gesprekken met hem gevoerd", licht Rob Jansen toe. „Het was een zware beslissing, want Mare is pas 31 jaar en wilde nog heel graag voetballen. Het hart zei ja, maar de geest zei nee. Het verstand heeft gewonnen. Mare heeft zich heel loyaal op gesteld. Hij levert zijn contract in zonder om schadeloosstel ling te vragen. Dat stellen de club en ook de supporters enorm op prijs. Marc is altijd een prettige persoonlijkheid ge bleven, is nooit in noemens waardige conflicten betrokken geraakt en heeft altijd heel overwogen zijn loopbaan uitge stippeld. Alleen is daar jammer genoeg te vroeg een einde aan gekomen. Toch reken ik hem tot de succesvolste voetballers aller tijden." Overmars begon zijn profcar rière in 1987 bij Go Ahead Eag les, daarna stapte hij over naar Willem II. In Tilburg speelde hij zich in één seizoen in de kijker, waarna Ajax hem overnam. In Amsterdam was Overmars on der trainer Louis van Gaal zeer succesvol. Met Ajax behaalde hij landstitels, de KNVB-beker en won hij in 1995 de Cham pions League en de wereldbe ker. In 1997 verruilde Overmars Ajax voor Arsenal. In Engeland won hij de FA Cup en werd hij landskampioen. In de zomer van 2000 ging met een vijfjarig contract bij FC Barcelona zijn droomwens in vervulling. Deze transfer gaf hem ook het stem pel van de duurste Nederlandse speler ooit. Barcelona betaalde maar liefst tachtig miljoen gulden voor hem. In 1993 debuteerde Mare Overmars in het Nederlands elftal. Hij maakte daarna alle grote toernooien mee tot en met het afgelopen EK in Portu gal. In 86 interlands scoorde hij zeventien keer. roosendaal/gpd - Hij woont er vlak bij, hij winkelt er en hij be zoekt er restaurants. Michael Boogerd trouwde er bovendien. Maar zelfs in Roosendaal willen ze hem dit jaar niet in het crite rium. Of beter: maken ze een andere keuze. „Waarom? Dat zou ik ook wel eens willen we ten." Twee keer won hij de Draai van de Kaai, in 1998 en in 2002. Het was zijn fievefingscriterium, want Michael Boogerd heeft veel fans in Roosendaal en om streken. Graag had hij er gere den, op 2 augustus. Maar ze hebben hem niet gecontrac teerd. Geen enkel criterium heeft hem gecontracteerd. Hij begrijpt er niks van. „De dag na de rustdag werd me ver teld dat er voor mij geen enkele belangstelling was van de crite riums. Dat moet je dan accep teren. En ook dat er zelfs geen organisatie was die over de prijs wilde onderhandelen. Is nooit aan de orde geweest." Boogerd zegt het vreemd te vin den niet benaderd te zijn om te rijden in Roosendaal, Boxmeer en Wateringen. „Die criteriums rijd ik altijd, of in elk geval meestal. Voordat ik twee jaar geleden op La Plagne won, wa ren de contracten met die drie koersen al rond. Normaal doe je dan nog iets bij je vraagprijs. Maar dat heb ik toen niet ge daan. In het wereldje zeggen ze dan dat je voor een dergelijke geste later altijd beloond wordt. Maar daar heb ik nu even niks van gemerkt. En dat ze me nu niet willen omdat ik zo'n slech te Tour heb gereden, dat wil er bij mij ook niet in. Vorig jaar was ook niet zo best, maar toen kon ik wel zeven criteriums rij den. En nu helemaal niks." Boogerd zegt begrip te hebben voor de moeilijke tijden waar mee het gros van de criteriums te maken heeft. Maar ook dat hij het veel te ver vindt gaan dat er bedragen (tien- tot vijftien duizend euro per renner) naar buiten zijn gebracht. „Ik heb het idee dat criteriums hun frustratie nu gaan botvieren op twee renners, op Dekker en mij. Onze goede naam wordt te grabbel gegooid. Alsof het onze fout is dat het economisch mis schien minder gaat met die koersen. Er komen bepaalde bedragen in de krant, we wor den afgeschilderd als geldwol ven, maar er is ons nooit ge vraagd of we in prijs willen zak ken. Dat zou ik zeker voor Roo sendaal wel hebben overwogen. Ik rijd, pardon ik rééd, daar al- tijd graag." John Hertogh van de Draai van de Kaai verklaart 'met bloedend hart' te hebben besloten Dek ker en Boogerd thuis te laten. „We accepteren een renner voor een bepaald bedrag, of niet. Sjoemelen doen we niet, onderhandelen ook niet. De keuze is nu eens niet op Boo gerd gevallen, omdat we geld over wilden houden om nog Boogerd was niet gisteravond niet welkom tijdens het wielercriteri- um van Boxmeer, het eerste in een serie na de Ronde van Frankrijk, maar Thomas Voeckler wel. Vooraf deelde hij veel handtekeningen uit. De jonge Fransman werd in de wedstrijd tweede achter Servais Knaven. Foto: ANP/Gerard Damoiseaux iets speciaals te kunnen doen. En wij hebben nooit een geld bedrag naar buiten gebracht. Overigens: niet wij praten met de renners over een contract, dat doet Van Gerwen. Wij mó gen dat niet eens." Het bureau Cycling Service van Gerry van Gerwen regelt alle contracten voor de criteriums en voor nog veel meer koersen. De makelaar: „Na het NK ver stuur ik de basislijsten naar de criteriums. Met renners en be dragen. Daar komt, afhankelijk van hun prestaties in de Tour, iets bij, of er gaat iets af. Voor Boogerd heb ik geen enkele aanvraag binnen gehad. Dat heb ik hem gezegd. De comités weten ook dat ze het recht heb ben een lager bedrag te bieden voor een renner waarin ze toch geïnteresseerd zijn. Maar zelfs dat is nooit gebeurd. Ik heb het al eerder gezegd: men rekent tegenwoordig keihard met el kaar af."

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 15