Nieuw bouwplan voor Achter 't Hofje Vrees voor banenverlies bij fusie in Braassem-gemeenten Ik voel me alsof ik opnieuw getrouwd Brandstichting in een vlaag van blinde woede op ex-vriend Nog steeds gesteggel over onbemande poi Vrijgesproken van hennepkweek op Warmondse campiip Raadslid uit Voorschoten naar de Spelen Thaise jongen REG O aangevallen :kW Nachtelijk geruzie Voorschoten wil bedrijventerrein aan Hofweg Gemeente Leiderdorp treft maatregelen tegen geluidsoverlast en modderkruiper voorschoten - Het Voor- schotense raadslid Helma Neppérus (WD) is tijdens haar vakantie aanwezig op de Olympische Spelen. Als lid van de scheidsrechters- commissie van de interna tionale roeibond houdt zij op de Griekse wateren toe zicht op de scheidsrechters. „Ik zorg ervoor dat de wed strijden eerlijk en veilig ver lopen." Neppérus is nu op de we reldkampioenschappen voor junioren in Banyoles, nabij Barcelona. „Eén moment, ik moeteen Japanner op weg helpen. Zo, ik zorg er dus ook voor dat onervaren scheidsrechters het vak le ren." Leden van de scheidsrech- terscommissie gaan automa tisch naar de Olympische Spelen. „Maar je moet er wel heel wat voor doen om in die commissie te komen. Er zit ten maar vijf leden in. Zon der veel internationale erva ring kim je dat vergeten. Vier jaren geleden was Nep pérus al te vinden op het olympische toernooi in Syd ney. Toch vindt ze het 'een hele eer' om weer jia^r het sportevenement te mogen afreizen. Nadat ze de Japan ner weer op het goede spoor heeft geholpen, zegt ze dat ze alles heel bewust wil mee maken. „Net als bij al mijn andere internationale wed strijden. Gelukkig ben ik ambtenaar, zodat ik vol doende vrije dagen heb voor al mijn jurywerk. Neppérus werkt op het mi nisterie van financiën, waar ze zich bezig houdt met be lastingen en douane. „Dan ben ik ook toezichthouder." mla.y/3 dinsdag 27 JULI 2004 door Ruud Sep alkemade - Als Alkemade en Ja- cöbswoude fuseren, dan kan de nieuwe organisatie toe met een kvi/art minder ambtenaren dan de twee gemeenten nu samen h®)ben. Met die uitspraak tij dens een gezamenlijk perso neelsuitje van de twee Braas sem-gemeenten heeft de Al- kéhiadese wethouder Uit den voor onrust onder het personeel gezorgd. In een interne samen werkings nieuwsbrief nemen de twee ge meentesecretarissen nadrukke lijk afstand van de wethouder. „Wethouders maken in hun eentje natuurlijk niet de dienst uit." In dezelfde nieuwsbrief rea geert een Alkemadese ambte naar in een ingezonden brief verontwaardigd op de suggestie dat de gefuseerde organisatie in de toekomst met minder men sen meer werk zou kunnen ver zetten. „Alsof iemand je vertelt dat je schoner kunt worden door minder te douchen. Uit den Boogaard is wethouder namens de Vereniging Mooi Al kemade, een partij die de afge lopen twee jaar geregeld heeft gepleit voor verkleining van de ambtelijke organisatie. Collega wethouder en partijgenoot Reijnders wijst er echter op dat de opmerking van Uit den Boogaard 'zijn persoonlijke vi sie is en niet het collegestand punt'. Overigens verwacht ook Reijnders dat een fusie van Al kemade en Jacobswoude tot een verkleining van het aantal ambtenaren kan leiden. „Als je twee organisaties in elkaar schuift, dan krijg je op een aan tal functies een overlap. Maar hoeveel arbeidsplaatsen je daardoor kunt besparen, moet nog blijken. Op dit moment is het belangrijkste om in bestuur en organisatie iedereen mee te krijgen om de samenwerking die moet uitmonden in een fu sie goed te bekijken." Reijnders vindt niet dat zijn col lega met zijn opmerking het sa menwerkingsproces in de wie len rijdt. „Ik denk niet dat er zo veel onrust door is ontstaan. In het begin van het proces waren er ook wel mensen ongerust, maar daarop hebben de ge meentesecretarissen steeds ge zegd dat we eerst moeten kijken hoe de samenwerking en ver volgens de fusie uitwerken. Ik denk dat collega Uit den Boog aard ervan overtuigd is dat het met 25 procent minder ambte naren kan, maar ik denk ook dat hij met zijn uitspraak men sen eens heeft willen prikkelen. En je moet toch als bestuurder je visie geven?" De duiven vlogen het afgelopen weekeinde vanuit Niergnies. De uitslag van de wedvlucht is: P.V. Blauwkras P. Landesbergen 1, 3, 7, 8; P. de Mooy 2, 5, 9; M. Gijsman 4; Straathof/ van der Berg 6,10. P.V. Leiderdorp W. van Oosten 1, 5; comb. J. Koolmoes 2, 8, 10; W. Tolboom Zn. 3, 7; J. Knijnenburg 4; W. de Roode 6; B. van Mil 9. P.V. De Rijnkiievers N. de Groot Zn 1, 2, 5, 6, 7, 8, 9; combinatie Van der Poel/ van der Kooy 3, 10; S. van Iter- son 4. De duiven vlogen het afgfo weekeinde vanuit Poft n Maxence. De uitslag vfca wedvlucht is: P01 P.V. Blauwkras R. van der Geer 1, 3, 4>tea Landesbergen 2, 5, 6, 8J13 Koome 7. P.V. Leiderdorp W. de Roode 1, 4, 8, 9; cj* natie J. Koolmoes 2; comlj^ J. Hartevelt 3; W. van Oo^ 6; W. Tolboom Zn. 7, lQ(a P.V. De Rijnkiievers d combinatie Van der Poej^ der Kooy 1, 2, 3, 8, 9; J. vafo,, den 4, 10; N. de Groot &itsj 6; F. Ladan 7. I noordwijk - Een 17-jarige jon gen uit Thailand, die tijdelijk bij familie in Oegstgeest verblijft, is afgelopen weekeinde mishan deld op het Noordwijkse strand. Hij zat daar in de nacht van vrijdag op zaterdag met fa milie en vrienden toen hij werd aangesproken door een groep van vier jongemannen. Een van hen trapte zonder aanleiding de Thai tegen het hoofd. Hierdoor verloor hij tijdelijk het bewust zijn. Ook had hij last van hoofd pijn. De groep van vier ver dween meteen na het incident. roelofarendsveen - Een 27-ja- rige man uit Hoofddorp en een twintigjarige man uit Oude We tering zijn elkaar zondagnacht in de haren gevlogen in een eet gelegenheid aan het Noord plein in Roelofarendsveen. De politie moest de twee uit elkaar halen. De man uit Oude Wete ring werd flink toegetakeld. De 27-jarige sloeg hem op de rug en arm met een stuk hout. voorschoten - De gemeente Voorschoten wil een bedrijven terrein vestigen aan de Hofweg. Het is de bedoeling dat het Uit voerend Bedrijf van de gemeen te daar naar toe wordt ver plaatst. Nu is dat nog gevestigd aan de Koninklijke Marinelaan. Op die plek komt dan naar alle waarschijnlijkheid een parkeer plaats in het kader van de ver nieuwing van het centrum. Voor het zover is, gaat er eerst nog een aantal procedures overheen. „Het is een kwestie van jaren," aldus woordvoer ster Nellie van Beusekom. „Naast het uitvoerend bedrijf is er nog plaats voor andere zwaardere klantgerichte bedrij ven. Het zou bijvoorbeeld kun nen dat het autobedrijf dat er nu zit, gaat uitbreiden." In elk geval heeft de gemeente het voorkeursrecht uitgeoefend. Dat betekent dat zij als eerste over de grond kan beschikken, zodat de grond door de eige naars niet voor veel geld aan projectontwikkelaars kan wor den verkocht. Daartegen kan echter nog tot 19 augustus be zwaar worden gemaakt. Toen Nederland de Catalina kocht, ontbrak het geld om het vliegtuig marine-groen te verven. Gelukkig maar, vinden de fans. „Zilver is mooier." Foto: Henk Bouwman Catalinafan uit Oegstgeest dolgelukkig met thuiskomst van troetelkind vervolg van voorpagina valkenburg - De Catalina heeft acht jaar in Valkenburg gestaan. Daar heeft de Stichting Neptune Association de door weer en wind aangetaste Catalina P-212, voor kenners de PBY5A, opgelapt. En over een jaar of drie is de in 1939 in San Diego gebouwde Catalina van binnen en van buiten mooi genoeg om tentoonge steld te worden in het Militaire Lucht vaart Museum (MLM) in Soesterberg. Voor het zo ver is, wordt de romp van de vliegboot in drie weken tijd in Schiphol- Oost in de juiste kleuren gespoten. „Alu- minium-zilver wordt-ie", zegt Christel Rongen, die in het MLM de collectie vliegtuigen onder haar hoede heeft. „Als ik mijn ogen dichtdoe, kan ik me de zil veren Catalina voor de geest halen. Schitterend. Toen Nederland de Catali na kocht van de Verenigde Staten was hij al zilver. Er was in de jaren vijftig geen geld om hem marine-groen te ver ven. Gelukkig maar. Zilver is mooier." Op 16 augustus wordt de Catalina, weer door Westdijk, vervoerd naar vliegbasis Soesterberg voor de restauratie van de binnenkant. „Dat wordt een moeilijker en langduriger karwei. Om het instru mentarium, het instrumentenpaneel, de stoelen en de 'blisters', de doorzichtige koepels waar de mitrailleurschutters za ten, compleet te krijgen, moeten niet al leen de juiste spullen gevonden wor den", zegt Rongen, „er zullen ook meer dere gekwalificeerde vakmensen maan den mee bezig zijn. Het is inderdaad een hele verantwoordelijkheid waar we ge lukkig veel enthousiaste mensen voor hebben." Een van die enthousiastelingen is Dirk Megchelse, gepensioneerd vliegtuigma ker bij de Marine Luchtvaart Dienst. Hoewel, enthousiasteling is wellicht te zwak uitgedrukt. Megchelse zou zijn le ven geven voor de Catalina. Dat zegt de Oegstgeestenaar met zo'n overtuiging dat je het nog zou geloven ook. „Wat de Catalina waard is?", mompelt hij terwijl hij over zijn grijze baard wrijft. „Ze is geen cent waard, maar ik zou er zo voor sterven." Iedereen mag het weten, Megchelse houdt van de Catalina P-212, de vlieg boot die in de beginjaren vijftig nog heeft gediend in Nieuw Guinea. Neder land heeft 69 vliegboten van hetzelfde type ingezet, omdat in Nieuw Guinea te weinig geschikte landingsplekken wa ren. „Dit type is een hybride. Zij kan lan den en starten op water en op het land. In Nieuw Guinea zijn er 24 crews ten onder gegaan met een PBY5A. Alleen al voor het respect van die jongens moet je dit vliegtuig koesteren. Eind 1953 werd de Catalina naar Valken burg gevlogen voor onderhoud en in spectie. Dat bleef haar thuishaven. In de jaren daarna assisteerde zij vanuit Val kenburg onder meer bij scheeps- en vliegtuigrampen op zee en werd zij ge bruikt voor de watervliegopleiding. In 1957 zwaaide de Catalina na 2940 vlieg uren af en degradeerde zij tot onderdeel van een attractiepark. Van 1984 tot 1996 stond de Catalina op het buitenterrein van het Militaire Luchtvaart Museum in Soesterberg. Daar gebeurden dingen, waar Megchel se nog steeds van kan gruwen. „Hij stond buiten. Buiten! In weer en wind, regen en sneeuw. Het was goed dat hij in 1996 in de restauratie is gegaan, op Valkenburg. Nu nemen we hem mee naar huis. We gaan de Catalina zo mooi maken als die was. Ik ben zo blij. Ik voel me alsof ik opnieuw getrouwd ben." noordwijkerhout - Ze was nog nooit met justitie in aanraking gekomen, maar dat veranderde toen haar vriend een einde aan hun relatie maakte. In een vlaag van blinde woede stak een 40- jarige Noordwijkerhoutse vrouw in april de schuur naast het huis van haar ex in brand. Ze hoorde bij de Haagse recht bank vijf maanden cel, een werkstraf van 240 uur en een voorwaardelijke celstraf van vijf maanden tegen zich eisen. En ze heeft spijt. Vreselijk veel spijt. Over de brandstichting zelf kon de rechtbank kort zijn. Direct na de daad had de Noordwij kerhoutse op het politiebureau alles bekend. Die dag, 12 april, fietste ze langs het huis van haar ex-vriend. Die was zojuist met zijn nieuwe vriendin gezel lig bijeen. Toen ze ook zag dat haar eigen kinderen er bij za ten, wist ze niet meer waar ze het zoeken moest. De Noordwijkerhoutse reed naar de kroeg om bij te komen met een paar wijntjes. Maar de woede over wat ze zojuist had gezien, was niet meer tegen te houden, 's Nachts drong de vrouw de schuur naast het huis van haar ex binnen en stak het gebouwtje aan met benzine uit een motormaaier, maar niet voordat ze eerst de tuinslang had klaargelegd. Daarna belde ze haar ex om hem te waar schuwen. Vlammen van acht meter hoog sloegen uit het dak van het gebouwtje, dat slechts op een meter of vier van het woonhuis stond. Met dit laatste had officier van justitie A. Paulus de meeste moeite. Met haar actie heeft de Noordwijkerhoutse het leven van haar ex en haar kinderen op het spel gezet, oordeelde zij. Omdat in het schuurtje ook een motor stond, was een grote ontploffing niet uitgesloten, al dus de officier. Aanvankelijk had de officier ook een hogere straf van 18 maanden cel willen eisen, maar zij toonde begrip voor de moei lijke omstandigheden waarin de Noordwijkerhoutse vrouw verkeerde. Van jongs af aan is haar leven één tranendal ge weest, met zelfmoordpogingen, depressies en sociaal isolement. „Zij heeft een leven gehad van diepe ellende", hield advocaat L. de Milliano de rechtbank voor. Volgens de raadsman was het van het grootste belang dat de straf niet zo hoog uitviel dat de Noordwijkerhoutse haar baan zou verliezen. Hij stelde voor haar celstraf te beperken tot de tijd die ze in voorarrest heeft doorgebracht. Begeleiding door de reclassering moet haar in staat stellen weer een nieuw le ven op te bouwen, aldus de raadsman. De rechtbank doet over twee weken uitspraak. Omwonenden willen tankstation ni door Gerard Baas sassenheim - De benzinepomp aan de Lindenlaan in Sassen heim is een goed bewaard pu bliek geheim. Je moet weten dat-ie er staat, anders kom je er nooit. Toch is het tankstation netje, met drie pompen, al ja renlang inzet van een strijd tus sen exploitant, gemeente en de omwonenden. Die laatsten vrezen voor een grote toeloop met veel lawaai, drukte en gevaarlijke toestan den. De benzinepomp hoort nog bij het bedrijf van garage houder Gerrit Zwiers, maar dat is een aflopende zaak. Op ter mijn, als de vergunningen rond zijn, moet de pomp een onbe mande pomp worden. Zwiers heeft al een overeen komst gesloten met onderne mer R. de Groot, die aan de provinciale weg N206 bij Noordwijkerhout en in Hille- gom al twee onbemande sta tions runt. De pomp in Sassen heim moet zijn derde worden. Dat is nu al het geval, menen de omwonenden. „Al anderhalf jaar. En er is sprake van een il legale situatie, omdat het tank station niet beschikt over de vereiste vergunning", aldus hun advocaat J. de Sauvage Nolting. De gemeente Sassen heim is, zo vinden de omwo nenden ook, nalatig en zou te gen de pomp moeten optreden. Ze zou in ieder geval snel moe ten beslissen over de gebruiks vergunning. Op zich wil Sassenheim dat wel, zegt de gemeentelijk^"1 F. Starke. „Maar er is g veel tijd nodig om de zaa af te handelen. Dat köml door de omwonenden z komen met een enorm aan bezwaren. Laatst teli wel 120. Die moeten al netjes worden afgehande duurt naar schatting n< week of drie vier." Gerrit Zwiers ziet het al wel en maakt zich er ni< druk over. „Het is al zo la de gang, ik ga gewoon met mijn zaak." Hij b« dat de pomp, die veerl een onlosmakelijk oni van de garage was, nu onbemande pomp is. mahd? En ik dan? El word ik er wel een paar kj geroepen, als er iets is me 9' netjes of zo, en de pom pas open als mijn garage gaat. Onbemand zou il5r dus niet noemen.M De keuze om de exploits de benzinepomp over te aan een ander bedrijf la|jj de hand. „Ik werk hier Vandaag is het door de vaN rustig in de werkplaats nB* zijn dagen dat ik van 's gens vroeg tot 's avonc aan de slag ben. Zelf de erbij doen, zie ik niet zit»' een extra mannetje in nemen is niet rendabel, het ook zo dat er door de pere eisen een aantal iruh ringen gedaan moest w«i Nee, die optelsom was maakt: afstoten van de Nu de vergunningen nog. DUIVENBERICHTEN door Janneke Dijke leiderdorp - Aannemingscombinatie Leiderdorp (ACL) heeft een nieuw bouwplan klaar voor de locatie Achter 't Hofje, het weiland achter rivier de Does in Leiderdorp. Het oude plan met 86 woningen dat voor meer dan de helft uit huurhuizen bestond, is van ta fel. Het was onmogelijk om het plan zo aan te passen dat het aan de wet ten voor geluidsoverlast voldeed. Volgens directeur Cees Vis van ACL, eigenaar van de grond, is het nieuwe plan mooier dan het eerste. Architect Hans van Beek tekende voor Atelier Pro uit Den Haag een compleet nieuw woonwijkje. „Het is van een hoog niveau en wat luxer en mooier dan het eerste plan", aldus Vis. Het plan voldoet aan alle geluidsei- sen, zo blijkt nu diverse instanties het hebben getoetst. Het weiland langs de Does ligt vlakbij kleiwarenfabriek Ginjaar en bij twee jachtwerven. Die bedrijven maken te veel lawaai om er zomaar nieuwe huizen naast te mo gen bouwen. „Het is helaas een theo retisch probleem", zegt Vis. „De mensen die er naast wonen, klagen nooit. Wij bouwen bovendien nog eens vijftig meter verderop." Maar de geluidsnormen zijn strenger voor nieuwbouwprojecten dan voor be staande huizen. De huizen die langs de Does komen te staan, krijgen een geluidwerende wand. „Een dove ge vel, zoals dat heet." De ramen aan die gevel kunnen niet open. Hoeveel huizen er komen te staan, wat voor type woningen het zijn en hoe de verhouding tussen koop- en huurhuizen is, wil de ACL-directeur nog niet zeggen. Hoewel het ontwerp klaar is, heeft hij er nog geen contact over gehad met wethouder Molken- boer en met woningstichting AWL, Vis wil eerst met hen spreken, voor dat hij met details naar buiten komt. Het plan om langs de Does te bou wen bestaat al jaren. Het liep enorme vertraging op vanwege de geluids overlast van de aangrenzende bedrij ven en door de vondst van de mod derkruiper drie jaar geleden. Wethou der Molkenboer meldde vorig jaar een oplossing gevonden te hebben voor de modderkruiper, namelijk door extra sloten te graven waarin het beschermde diertje kan leven. De laatste hobbel, de geluidsoverlast, lijkt nu ook genomen door de geluid- werende maatregelen. AWL-directeur Ton Verdoes hoopt dat er in het nieuwe plan veel huur huizen zijn ingetekend. De AWL had in het oorspronkelijke plan een groot aandeel. Van de 86 huizen zouden er maar liefst 47 verhuurd worden via de woningstichting. Deze huizen wa ren bedoeld voor huurders uit de B.G. Cortslaan, een flat pal langs de A4 die gesloopt moet worden vanwe ge de verbreding van de snelweg. Omdat Achter 't Hofje zoveel vertra ging heeft opgelopen, is inmiddels een plan voor appartementen langs de Hoogmadesewég ontwikkeld voor de mensen uit de 'B.G. Cortslaan. „De ita huizen in Achter 't Hofje zijn n 0r meer nodig voor mensen uit d Cortslaan, maar we verliezen t< huizen uit ons woningbestani hopen daarom op zo'n zelfde ve tal'zegt Verdoes. oe Vis helpt hem alvast uit de det 1 „Sociale woningbouw is wat rnati ker nu, omdat het een duurde 111 is vanwege de geluidwerende mto gelen. Het is een Vinex-locat or daarin moet je 30 procent socia li ningbouw neerzetten. Daar voen we aan." Hoeveel huizen dat 3bj niet bekend, omdat Vis niet zeg 'n veel huizen er in het wijkje komo de Uiteindelijk werd de poli geschakeld. Toen de a{ bij de caravan opdoken, ze een man op een moto rijden. In de caravan trol een hennepplantage van 2.000 planten aan. N leerde dat de caravan n naam van de verdachte maar op naam van een i Deze weigerde te vertelh de rol van de verdachte de kwekerij. „Ik eindig niet in een rolstoel", zo <Q bouwde de vriend zijn ring om iets over de ver< los te laten. De verdacht1®* kende bij de politie dat 1^ met de kwekerij te maken Ook de officier van justitii dat er te weinig bewijs w de verdachte te verooi Daarom eiste hij vrijspra rechter kon ook niet geno lastend materiaal tegen dachte ontdekken en n; eis van de officier over. 9! den haag/ warmond - Een 38- jarige Hagenaar die beschul digd werd van hennepkweek op een camping in Warmond, is vrijgesproken. De verdachte was blijkbaar zo overtuigd van zijn eigen onschuld, dat hij gis teren niet de moeite nam om voor de politierechter in Den Haag te verschijnen. En dat ter wijl een medeverdachte eerder al was veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf. De reden was een grote hen nepkwekerij, die gevestigd was in een caravan op camping De Hoflee in Warmond. Andere kampeerders hadden bij de po litie geklaagd over stank. Een van de medebewoners van de camping was poolshoogte gaan nemen, om te kijken wat de verdachte in de caravan uit spookte. Maar de man werd ruw de deur gewezen door de verdachte, die de deur in zijn gezicht dichtsmeet.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 12