Ex-echtgenoot keert zich tegen Marion Jones SPORT Michael Schumacher werkt aan imago Laszlo Bodnar komt wel naar Roda JC Tevreden, ondanks oorwassing C.J. Hunter beschuldigt topsprintster van dopegebruik tijdens Spelen Sydney Raboen weg bij Tonegido idder vrijwel 3r naar Telstar Dorrestein (59) maakt rentree in Hilversum fice Greene nederlaag [aurice Greene heeft ind een nederlaag gele- 3 internationale atle- xijden in Parijs, tel- de Golden League, i. jisch kampioen van erloor op de 100 meter Drtugees Francis Obik- Amerikaan kwam niet m 10,14 seconden. i noteerde 10,06. zaterdag 24 juli 2oo4 erk heeft «scheuring m - Martin Verkerk, zo mri-scan in Hilver- ewezen, heeft een s9>in zijn borstspier. Dat liep hij op in de ge- finale van het Dutch c! Amersfoort. 0 ;naar, die door de 1 niet kon spelen in de onde van het Hilver- ;n, mist zeker de toer- >1 Toronto en Cincin- eeft nog wel goede Spelen in Athene te ''den Bergh ngt contract - Dave van den Bergh contract met FC ^opengebroken en ver- en met het seizoen ki )7. De linksbuiten, in no finale tegen FC Twente m het enige doelpunt, ,j een verbintenis tot en ïend seizoen. ■e s testrijder jrdan-renstal Autocoureur Christij- s uit Laren gaat testen ;ormule-l-renstal van lij kruipt op 15 sep- >p het Engelse circuit qq ne achter het stuur van bolide. Albers, die r geleden al eens voor JHtestte, komt dit seizoen t DTM-kampioen- raarin hij het klasse- ivoert. ier blijft aan n Amsterdam 1 - Friso Nijboer blijft 5) het Amsterdam Chess tient. De Nederlander tde in de zevende ron- üchtervolger Pavel Tre- nDaardoor bleef het ver- n half punt. Jan Tim- Loek van Wely profi- niet van de remise van JZe deelden in een on- ievecht het punt. rse stage er Van Gelder k - Een startbewijs Olympische Spelen niet, maar turner Yuri Ier gaat in augustus 'fen ir Athene. De ringen- ^it die zich afgelopen in de wereldbekers kon tJC iet de wereldtop, heeft 3 van zijn sponsors een ;se trainingsstage ge- de Griekse hoofdstad. De uerp /oi1 ka 4 Jensen Fulham - De Deense voetbalin- nal Claus Jensen heeft e jaar getekend bij Ful- de Engelse Premier Lea- t middenvelder speelde ie bij Charlton, even- lór En8e'an<^- De 27-jarige p;f ostte Fulham ongeveer ',j ien euro. succes de Mos Bondscoach Aad de ia twee wedstrijden met de Arabische Emiraten ichakeld bij de Azië Cup a. De ploeg van de Ha- rerloor gisteren in Jinan Of van Zuid-Korea, dat liding staat van de Lim it d o Bonfrère. door Pim van Esschoten den haag/gpd - De waarheid of leugens van een verbitterde ex- echtgenoot? Voormalig kogel stoter CJ. Hunter, tot 2002 ge trouwd met Marion Jones, heeft volgens enkele kranten in de Verenigde Staten tegenover jus titie getuigd dat de topsprintster doping gebruikte voor, tijdens en na de Olympische Spelen in Sydney. Jones won daar drie gouden en twee bronzen medail les. De dagbladen The Mercury News en de San Francisco Chronicle citeren bronnen bij justitie in Californië, die de om vangrijke dopingaffaire rond de firma Balco onderzoekt. Vol gens Hunter injecteerde Jones zichzelf met insuline, epo en groeihormonen. Bovendien nam ze capsules met THG, een designer-steroïde. Soms hielp Hunter zijn echtgenote bij het injecteren. Volgens Hunter was coach Tre vor Graham de spil in de leve rantie van de verboden midde len. Dat besmet niet alleen Jo nes en Graham persoonlijk, maar ook de nieuwe generatie succesvolle sprinters (Justin Gatlin, Shawn Crawford, LaTa- sha Colander) die hij onder zijn hoede heeft. Het Amerikaans olympisch co mité, atletiekbond USA Track Field en dopingbureau Usada wilden in de afgelopen maan den juist schoon schip maken om met een smetvrije ploeg naar Athene af te reizen, waar over drie weken de Olympische Spelen beginnen. Tijdens de olympische trials eerder deze maand leek dat probleem zich vanzelf op te lossen, toen geen van de zes atleten die worden verdacht van een link met Balco zich kon plaatsen. Alleen Calvin Harrison kwalificeerde zich voor de 4x400-ploeg. Hij wordt nog voor de Spelen gehoord. Met de getuigenis van Hunter is het probleem terug. Jones staat sinds november vo rig jaar onder verdenking be trokken te zijn bij Balco, leve rancier van verboden middelen en fabrikant van voedingssup plement ZMA. Jones maakte re clame voor ZMA, maar ontkent eigenaar Victor Conté van Balco te kennen. Ook heeft ze keer op keer ontkend ooit verboden middelen te hebben gebruikt. Tijdens een inval bij Balco in september vorig jaar vonden rechercheurs echter logboeken met schema's voor het gebruik van dope, met de initialen MJ. Ook troffen ze een cheque 7300 dollar aan, afgeschreven van haar bankrekening. Het was echter niet haar handteke ning onder de cheque. Jones is officieel (nog) niet in staat van beschuldiging gesteld. Dat geldt wel voor Tim Mont gomery, haar vriend en vader van zoon Monty. Hem hangt een levenslange schorsing bo ven het hoofd. De wereldre cordhouder op de 100 meter (9,78) faalde twee weken terug bij de olympische trials in Sa cramento en plaatste zich niet voor Athene. Jones slaagde al leen bij het verspringen. Haar sprints over 100 en 200 meter oogden futloos. Volgens Hunter heeft Trevor Graham zijn ex-echtgenote voorzien van epo, die hij kocht in Mexico, via een contact in Texas. Later betrok Graham de epo en andere producten bij Victor Conté's firma Balco. Het zou ook Graham zijn geweest die in 2000 de verboden midde len naar Sydney heeft gesmok keld. Graham heeft eerder ontkend ook maar iets met doping te Het echtpaar in gelukkiger tijden. Nu, na de scheiding, beschuldigt C J.Hunter zijn ex-vrouw Marion Jones keihard van dopinggebruik. Archieffoto: Reuters maken te hebben. De advoca ten van Jones, Graham en Con té zijn dan ook eensluidend in hun reactie. Ze zien Hunter, die zelf in de zomer van 2000 vier keer werd betrapt op het ge bruik van nandrolon, werd ge schorst en besloot te stoppen, als een verbitterde man die met valse beschuldigingen komt. Advocaat EUerman van Conté zegt in The Mercury News zich te storen aan het voortdurend lekken van informatie en be grijpt niet dat justitie haar zaak baseert op de getuigenis van „een liegende idioot". „Hunter streeft zijn eigen zaak na, sinds Jones hem heeft verlaten", al dus advocaat Burton, die de topsprintster bijstaat. Volgens hem handelt Hunter uit wraak. Begin deze maand verscheen de autobiografie van Jones, 'Li fe in the Fast Lane'. Daarin schrijft ze dat Hunter haar nooit iets heeft gezegd over zijn gebruik van nandrolon. Hij ver telde haar wel dat hij stopte vanwege een knieblessure. „Hij verzweeg de waarheid voor me. Zijn eigen vrouw, de man die ik vertrouwde!" Jones en Hunter gingen een half jaar na de Olympische Spe len van Sydney uit elkaar. In zijn getuigenis bij de officier van justitie zou Hunter hebben gezegd dat hij erg boos is op Jo nes vanwege de manier waarop zij hem in haar boek heeft neer gezet. Na publicatie van het boek zou hij Jones hebben ge dreigd voor de rechter te sle pen. Suprematie begint zelfs Duitsers te vervelen door Ivo Op den Camp HocKENHEiM - Heel af en toe, op een moment dat niemand het verwacht, valt zelfs Michael Schumacher uit zijn rol van on bewogen, niets en niemand ontziende Formule 1-coureur. Achter de facade van onaan tastbaar individu blijkt plotse ling een mens van vlees en bloed schuil te gaan. De Ferra ri-rijder was begin deze week zó blij dat zijn verloren talisman - een leren kettinkje met goud blauw gekleurd medaillon - te recht was, dat hij de vinder er van heeft getrakteerd op een VIP-weekend in Hockenheim. „Het is een kettinkje zonder fi nanciële waarde, maar het be tekent voor mij heel veel. De emotionele waarde is hoog", bekende Schumacher, zonder een spoor van schaamte. De wereldkampioen verloor de halsketting twee weken geleden in Engeland, waarschijnlijk in het gedrang na zijn overwin ning bij de Grand Prix in Silver- stone. Het kleinood werd ge vonden door Steve Smith, een jonge Brit die in Engeland voor het eerst een Grand Prix be zocht. Door een berichtje in het En gelse tabloid The Sun kwam Steve Smith erachter dat hij de talisman van Schumacher in zijn bezit had. Hij meldde zich bij de krant, die vervolgens de coureur informeerde. De tach tigvoudig Grand Prix-winnaar was dermate in zijn nopjes met de vondst dat hij Smith uitno digde naar Duitsland te komen om drie dagen lang zijn en Fer rari's gast te zijn. „Het is een cadeautje van mijn vrouw", zei Schumacher. „Om het niet nog eens kwijt te raken heb ik het nu in mijn broekzak gestopt. Ik ben blij, want het is een echte geluksbrenger." En geluk, dat kan Michael Schumacher wel gebruiken in kerkrade/gpd - De ene Hon gaar is de andere niet. Waar spits Sandor Torghelle ondanks mondelinge toezeggingen wei gerde zijn handtekening te zet ten onder een contract met Ro da JC, had verdediger Laslo Bodnar geen enkele moeite met het signeren van een overeen komst. „Hij heeft getekend. Ik ben er zelf bij geweest", aldus Roda- directeur Frank Rutten verwij zend naar de affaire rond Torg helle, die rond was met Roda maar op het laatste moment koos voor het Engelse Crystal Palace. De 25-jarige Bodnar speelt het komende seizoen wel in Kerkrade. De Hongaarse international is afkomstig van Dinamo Kiev, dat hem het laatste half jaar uit leende aan stadgenoot Arsenal. De Hongaar, gezegend met de borstkast van stripfiguur Jerom- meke, maakte tijdens zijn proefperiode afgelopen week een prima indruk op de trainer van Roda JC, Wiljan Vloet. Die roemde zijn snelheid, kracht en aanvalsdrift en toon de zich zeer tevreden met zijn aanwinst. Bodnar is nog niet speelgerech tigd voor de Intertoto-wedstrijd van vanmiddag tegen het Tsje chische Slovan Liberec. Schumacher geeft gas tijdens de training op de Hockenheimring. Foto: Reuters/Kai Pfaffenbach Hockenheim. Frappant is im mers dat de 35-jarige stuurman, wanneer wordt gekeken naar aantal punten per gereden race, uitgerekend het slechtst scoort voor eigen publiek. Pas twee keer - bij elf pogingen - won hij de Grand Prix van Duitsland, in 1995 met Benetton en twee jaar geleden in een Ferrari. „De re den?" Schumacher kijkt vra gend voor zich uit. „Ik zou het echt niet weten. Buiten dat het hier meestal erg warm is en dat de banden van de concurrentie het daardoor vaak iets beter iet blL. l idt ijk - André de Ridder het punt een contract /ien bij Stromvogels/Tel- Su1 Noordwijkse voetballer f7-0/Ueen de laatste plooien gf0i adstrijken. De Ridder de laatste seizoenen Zwolle en kwam in het 7 rtib al uit voor de club uit lijk Zuid. Dit seizoen ston- V(U leen de trainingstijden \lp( ergang in de weg. De u wilde in de ochtenduren om 's middags genoeg w hebben voor zijn koe- ™irijf. Aan die voorwaar- tuj In Stormvogels/Telstar liet voldoen. tap irdwijker probeerde het wl ens bij het naar de ere- q gepromoveerde FC Den tig J maar vond de reistijd bij nzien te lang. Alles wees it hij terug zou keren bij iteurs van w Noordwijk. roep van Stormvo- itar bleek echter on- lanbaar. Volgende week De Ridder een beslis- amsterdam/anp - De 59-jari- ge Jan Dorrestein maakt na zeventien jaar zijn rentree in het topgolf. De routinier heeft voor het KLM Open, dat begin augustus op de Hilversumsche Golf Club wordt gehouden, een wild card gekregen. In 1982 ein digde Dorrestein op de ge deelde achtste plaats van het Dutch Open op de Utrechtse golfclub De Pan. Hij won dit jaar verrassend de sterk bezette Polynorm Trophee. Op basis van hun positie op de ranglijst van de Neder landse golffederatie NPGA mogen ook Niels Kraay, Gui- do van der Valk, Simon Cros by, Ralph Miller en Mark Reynolds aan het KLM Open meedoen. Eerder al verze kerde de organisatie zich van de deelname van de drie Ne derlanders topspelers Ro- bert-Jan Derksen, Maarten Lafeber en Rolf Muntz. doen, kan ik er geen verklaring voor geven." Behalve Schumacher en zijn fans zijn er voldoende Formule 1-liefhebbers die hopen dat er morgen geen einde komt aan die slechte reeks in Hocken heim. Zijn dominantie - Schu macher won dit seizoen tien van de elf verreden races - be gint zelfs de Duitsers te verve len. De Grand Prix in Hocken heim, in het verleden vaak al maanden vooraf uitverkocht, trekt dit jaar geen volle tribu nes. „Och, ik maak me niet UITSLAGEN druk om de mensen die me niet willen zien winnen", reageerde Schumacher op de suggestie dat zijn populariteit misschien wel tanende is. „Ik wil alleen mijn eigen fans tevreden stel len." Mede om weer meer in de smaak te vallen bij de fans deed Schumacher woensdag mee aan een liefdadigheidswedstrijd tussen (oud-)voetbalprofs, cou reurs en Duitse beroemdheden. Het voetbalduel in Mannheim trok 25.000 toeschouwers en het Unesco-kinderfonds kreeg een cheque van 150.000 euro overhandigd. Van liefdadigheid jegens zijn concurrenten op het circuit was gisteren niets te merken. Als vanouds voerde de Ferrari- coureur na de eerste trainings dag de ranglijst aan, al kan het gezien de geringe onderlinge verschillen morgen een span nende race worden. Tussen Schumacher en zijn teamgenoot Rubens Barrichel- lo, de nummer negen in de trai ning, zat slechts een kloof van 0.7 seconden. voorburg - Melbi Raboen heeft met onmiddellijke ingang zijn functie van technisch coördina tor neergelegd bij Tonegido- /Haagsche Bluf. De Hagenaar, voormalig trainer van onder an dere LDWS, LFC, UVS en Quick Boys, heeft een verschil van vi sie met het bestuur van de Voorburgse hoofdklasser. „Ik blijf lid van de club, maar doe niets meer", aldus Raboen. Voorzitter Peter Grötzinger be treurt het besluit van Raboen, maar is heel stellig: „Melbi wil de niet met het derde team werken, terwijl wij als bestuur vinden dat dat bij zijn taken hoort. Dat zag hij niet zitten en dus heeft hij zijn taken terugge geven." Volgens Raboen, die vorige zo mer door Tonegido is aange trokken, is dat niet het hele ver haal. „Welnee. Ik heb naar aan leiding van vorig seizoen een rapportage gemaakt van het derde team. Nog voordat ik mijn bevindingen kenbaar had gemaakt bij het bestuur, hoorde ik achter mijn rug om al dat het derde gewoon selectie bleef. Waarom heb ik dan zo'n rap port opgemaakt? Daarnaast wil de ik ook niet werken met de mensen die in de begeleiding zitten van het derde elftal." Hij doelt dan duidelijk op Carel Goseling, voormalig secretaris van de club. Het is een publiek geheim dat Raboen en Goseling niet door één deur kunnen. Overigens riet voorzitter Gröt zinger, die nu naast rijn voor zitterschap tijdelijk de taken van hem overneemt, Raboen nog wel graag betrokken bij de selectie. „We hebben hem ge vraagd de hersteltrainingen te doen en de analyses voor het eerste, want daar is hij een kei in. Nee, hij is niet weg bij het eerste." Melbi Raboen reageert verrast: „Hersteltrainingen? Analyses? Daar weet ik niks van. Maar ge loof me, ik doe niks meer. Ik ben niet het type dat dingen half doet. Ik ben helemaal ge stopt bij Tonegido en ga de club alleen als supporter nog volgen." CRICKET SCHAKEN Utrecht. EK Vierde speelronde: Engeland (ama) - Schot land 2-0. Engeland 212/7, Schotland 188. Stand: 1. Engeland 4-8, 2. Ierland 4-6. 3. Ne derland 3-2,4. Schotland 4-2, 5 Denemarken 3-0. DAMMEN Den Haag. Open NK achtste ronde: Anikeev (Oek) - Thijssen (Ned) 1-1, Samb(Sen)- Heusdens (Ned) 1-1, Balja- kin (Ned) - Valneris (Let) 1-1, Ndjofang (Kam) - Virny (Dui) 1-1, Wijker (Ned) - Messemaker (Ned) 1-1, Bronstring (Ned) - Lagoda (Oek) 0- 2. Stand aan kop: 1. Anikeev 14 punten, 2. Bal- jakin, Heusdens, Lagoda. Ndjofang, Thijssen. Valneris, Virny 12. PAARDENSPORT Hickstead. CSIO Samsung Super League: 1 Engeland 17 straf- punten, 2. Frankrijk 20. 3 België 24, 4. Ne derland 28 Klassement: 1. Frankrijk 37,3, 2. Duitsland 30,3, 3. Nederland 29. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3459. 2.8.16.23.24.25.26.27.38.40. 42.44.50.54 60.69.74.76.79.80 Onder voorbehoud van typefouten SCHAATSEN Erfurt. Zomerwedstrijden, DKB Cool Running Vrouwen 500 m: 1. Garbrecht-Enfeldt (Dui) 39,58, 2. Wolf (Dui) 39,64, 3. Hesse (Dui) 40,76. 1500 m: 1. Völker (Dui) 2.02,88, 2 Anschütz (Dui) 2.05,21, 3. Ankoné (Ned) 2.06,63 Amsterdam Chess Tournament Zevende ronde, belangrijkste uitslagen: Tre- goebov (Rus) - Nijboer (Ned) 1/2-1/2, Timman (Ned) - Van Wely (Ned) 1/2-1/2, Al Sayed (Qat) - Spoelman (Ned) 1/2-1/2, Nikolic (Bos) - So- kolov (Ned) 1/2-1/2, Michiels (Bel) - Krasen- kow (Pol) 0-1, Gagunasjvili (Geo) - Willemze (Ned) 1-0, Martens (Ned) - Chuchelov (Bel) 1- 0, Wiersma (Ned) -Ganguly (Ina) 0-1, Van Delft (Ned) - Sandipan (Ina) 0-1, Koezmin (Rus) - Doggers (Ned) 1-0, Lobron (dui) - Kos ter (Ned) 1-0, Mchedlisjvili (Geo) - Blees (Ned) 1-0 Stand aan kop: 1 Nijboer 6, 2. Timman, Tregoebov, Van Wely 5 1/2, 5. Nikolic, Krasen- kow, Guganasjvili, Ganguly, Sandipan, Koez min. Mchedlishvili, Lobron, Al Sayed. Martens, Spoelman 5. TENNIS Hilversum Open, challenger 125.000 euro Enkelspel, kwartfinale: Andersen (Noo)-Vero- nelli (Arg) 6-3, 7-6, Kohlschreiber (Dui. 7)-Hu- ta Galung 6-0, 6-1, Middelkoop-Wessels 6-3, 6-4, Van Scheppingen (3)-Gasquet (Fra, 8) 7- 5,6-4. Dubbelspel, halve finale: Savolt (Hon)ZTrifu (Roe)-Brzezicki/Roitman (Arg) 6-0. 7-5. Kitzbiihel. Mannen, 850.000 euro. Kwartfinales: Gaudio (Arg/2) - Horna (Per/7) 7- 6 7-6, Verdasco (Spa/8) - Lopez (Spa/4) 6-2 6- 3, SchQttler (Dui/1) - Mayer (Dui) 7-6 6-2, Massu (Chl/3) - Zabaleta (Arg/5) 7-6 7-6. Umag. Mannen, 395.000 euro. Kwartfinale: Canas (Arg/6) - Calatrava (Spa) 6-2 7-6, Moya (Spa/1) - Martin (Spa/5) 6-1 7-6, Garcia-Lopez (Spa)-Novak (Tsj/2) 6-3 6-3. Palermo. Vrouwen, 88.000 euro. Kwartfinale: Pennetta (lta/5) - Koukalova (Tsj/1) 6-4 6-2, MEdina Garrigui (Spa/2) - Grönefeld (Dui) 6-4 Los Angeles. Vrouwen, 550.000 euro. Derde ronde: Serena Williams (VSt/1) - Parra Santon- ja (Spa) 6-0 6-3, Venus Williams (VSt/2) - Lik- hovtseva (Rus) 6-1 6-1. Davenport (VSt/3) - Frazier (VSt/15) 6-2 6-4, Dementieva (Rus/4) - Rubin (VSt/14) 7-5 7-6. Koeznetsova (Rus/5) - Smashnova-Pistolesi (lsr/10) 6-3 6-0. Petrova (Rus/7) - Kostanic (Kro) 6-3 6-2, Schiavone (Ita) - Sugiyama (Jap) 6-3 0-6 7-6, Zvonareva (Rus/8) - Bartoli (Fra) 6-2 6-3. Indianapolis. Mannen, 645.000 euro. Derde ronde: Roddick (VSt/1) - Ginepri (VSt/15) 7-6 6-4, Grosjean (Fra/3) - Malisse (Bel/14) 7-6 6- 2, Srichaphan (Tha/4) - 8ogomolov jr (VSt) 6-3 6-0, Hrbaty (Slw/6) - Johansson (Zwe/11) 7-6 4-6 7-6, Okun (Isr) - Beck (Slw) 7-6 6-2. VOETBAL China. Azië Cup Jinan. Groep B Zuid-Korea - Verenigde Arabische Emiraten 2- 0 (1-0). 41. Lee Dong-gook 1-0, 90. Ahn Jung- hwan 2-0. Rode kaart: 56. Park Jae-hong (ZKo). Jordanië - Koeweit 2-0 (0-0) 90 Khaled Sa'ed 1-0, 90. Anas Al Zboun 2-0. Stand: 1. Jordanië 2-4 (2-0), 2. Zuid-Korea 2-4 (2-0), 3. Koeweit 2-3 (3-3), 4. Verenigde Arabische Emiraten 2-0(1-5). Oefenduels: VW - Anderlecht (Bel) 0-1 (0-1) VfL Osnabrück (Dui) - Vitesse 1-2 (1-1) 't Peeske - De Graafschap 0-13 (0-5). VOLLEYBAL Stare Jablonki (Pol). Mazuri Open. World Tour beach, mannen Hoofdtoernooi, eerste ronde: Kogel/Boersma (Ned) - Heyer/Egger (Zwi) 2-0 (22-20 21-19). Laciga/Laciga (Zwi) - De Gruijter/Ronnes (Ned) 2-0 (27-25 21-15) Tweede ronde: Brink- /Schneider (Dui) - Kogel/Boersma 2-1 (15-21 21-13 15-11). Huta Galung stijgt richting mondiale top50Ó door Gertjan van Geen Hilversum - Hij werd keihard met rijn neus op de feiten ge drukt, maar niettemin kan het debuut van Jesse Huta Galung op challenger-niveau in zilve ren letters worden geschreven. De 18-jarige Hillegomse tennis ser verdiende met rijn kwartfi nale op het Hilversum Open ge noeg punten om richting de top500 van de wereld te stijgen. De Duitser Philipp Kohlschrei ber was een klasse apart gister middag op het centre court van tennisclub Hilverheide. De cij fers (6-0, 6-1) waren overduide lijk, al vond Huta Galung ze licht vertekend. Wat moet ik ervan zeggen. Hij was een klas se beter, zo eerlijk moet ik zijn. Als hij een breakpoint had, was het in één keer raak. Ik ver knoeide mijn kansen op game- winst als ik met 40-15 voor stond." De Hillegommer begon als nummer 741 van de wereld aan het toernooi, waarvoor hij een wildcard ontving. Eerst klopte hij de eens vermaarde Costa-Ri- caan Juan Antonio Marin. Een ronde later was Huta Galung te sterk voor de Duitser Daniel Eisner die op de rand van de top 100 bivakkeert. Dat Kohl schreiber als nummer 135 te sterk bleek, was geen verras sing. Kohlschreiber was in rijn korte carrière al eens te sterk voor onder andere Rainer Schüttler, Nicolas Kiefer en Ro- land-Garros-winnaar Gaston Gaudio. Huta Galung: „Ik moet met een kwartfinale tevreden rijn en vooraf had ik daar ook voor getekend. Maar als je er eenmaal staat, wil je meer. Ik heb hier geleerd dat ik een hoop jongens kan verslaan. Ik heb een hoop gëld verdiend en een hoop punten. En ik heb me in de kijker gespeeld." Huta Galung verliet Hilversum gisteren in de wetenschap dat hij ruim 200 plaatsen is geste gen op de mondiale ranking. Bovendien verdiende hij een paar contracten, waaronder eentje om volgend jaar bij Hil verheide eredivisie te spelen. Bij toemooi-directeur René van den Berg kan de Hillegommer een managementcontract teke nen. „Ik heb een hoop publici teit gekregen. Dan wordt het makkelijker om sponsors te krijgen." In zijn eerste jaar alaprof haal de Huta Galung binnen vier maanden ruim zijn gestelde doelen. Hij wilde in december bij de beste 700 staan. „Dat heb ik nu bijgesteld naar een plek inde top400. Als ik zo doorga, moet dat lukken. Mijn Spaanse coach (German Puentes red.) was dolenthousiast toen ik hem aan de lijn had." Vandaag vliegt Huta Galung te rug naar Barcelona, waar hij woont en traint. De komende twee weken staan twee Spaanse futures gepland. Hij arriveert er als heel andere tennisser dan hij was toen hij het land zes we ken geleden verliet. Wat ranking betreft is hij de futures echter nog niet ontstegen. „Het zal wel anders zijn zonder bal- lenjongens. Maar ik loop niet met mijn hoofd in de wolken."

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 19