Mikbakkeii bij afritten j van snelwei Ford Focus C-Max zeker niet maf Land Rover synoniem voor avontuur PSA verdubbelt productie China Radio met mobiel Icd-beeldscherm KALENDER Rijkswaterstaat pakt zwerfafval Vlaams plan voor vignet snelwegen AUTO-HEEMSKERK Circuit Park Zandvoor herdenkt Rob Slotema I i utrecht - De Dong Feng-fa- briek waarin PSA (de Peugeot- Citroën-combinatie) samen met de Chinezen auto's fabri ceert, gaat tegen 2006 van de huidige 150.000 naar een totale productie van 300.000. Op basis van het 307 platform komt er een nieuwe 'Chinese' Peugeot en in 2006 wordt het model 206 ook in China gemaakt. In Dong Feng worden nu ook al Citroëns Picasso enXsara gebouwd. Amsterdam - Een autoradio is allang geen eenvoudige autora dio meer. JVC komt met een heus 'mobiel multimedia cen tre', waar een uitneembaar lcd- scherm uitschuift. Dat scherm kan achter een hoofdsteun in een zogenoemde cradle (optio neel) worden geklikt. Zo kun nen de kinderen op de achter bank een dvd-tje kijken. Als ze een hoofdtelefoon aansluiten (er zijn twee aansluitingen), storen ze de bestuurder niet. Die kan gewoon naar de radio luisteren. Voor zakelijk gebruik dient het scherm als 'touchs creen' om radio of cd-speler te bedienen. De prijs: 1799 euro. JULI 2004 t/m 25XLerate, kart-evene- ment, RAI-gebouw, Amster dam. 0900 26 78 373. Kijkers gratis, kaarten bestellen via in ternet: www.xlerate.rai.nl t/m 25 Le Mans Classic, circuit Le Mans, Frankrijk. www.lemans.org www.lemansclassic. com 24-25 Truckstar Festival, TT-circuit, Assen. www.truckstarfestival.nl www.tt-assen.com 24-22/8 Tentoonstelling 125 jaar Stoomtram in Nederland, Bonifaciuskerk, Medemblik 25 GP Duitsland, Formule 1, Hockenheimring, 12de GP. www.hockenheimring.de 25 BMW Event, Midlandcircuit, Lelystad, www.automaxx.nl 30-1/8 Rizla Racing Days, TT-circuit, Assen. www.tt-assen.com AUGUSTUS 2004 1 Opel event, Midland circuit, Lelystad, www.automaxx.nl 1 Namac modelautobeurs, Euretco, Houten. www.namac.nl 1 DTM, Nürburgring, Duitsland, www.dtm.de 1 Dodare Festival of Speed, Circuit Park Zandvoort. 023 5740 750. www.cpz.nl,www.dodare.nl www. oslracing. com 8 Marlboro Masters, Circuit Park Zandvoort. 023 5740 750. www.cpz.nl 8 Franse autosport Festival, Midland circuit, Lelystad, www.automaxx.nl 14 Oldtimerdag, Kampen. 038 3315 777. 14-15 British Classic Car Festival, TT-circuit, Assen. www.tt-assen.com 15 GP Hongarije, Formule 1, Hungaroring, Boedapest, 13de Grand Prix www.hungaroring.hu 20 Street Legal Night, vliegveld Drachten, www.oslracing.com 21-22 Zomer Oldtimerbeurs, Autotron, Rosmalen. 073 5233 310. www.autotron.nl, www.expodia.nl 21-22 American Power on Wheels, Scheldekaai, hangar 15a, Antwerpen. 22 Internationaal Toyota Treffen 2004, Tuincentrum Leurs, Venlo. www.tacn.nl 22 Team Mustang Center Meeting Noord-Nederland, www.fordmustangclub.nl 27-29 Vehikel oldtimermarkt, Veemarkthallen, Utrecht. 030 2258 262. www.vehikel.com 28-29 Concours d'élégance Paleis Het Loo, Apeldoorn. 057 8575 100. www.concourselegance.com 28-29 Dutch Finals dragrace, Drachten, www.explosion.nl 28-29 Jubileum evenement Citroën ID/DS Club, Archeon, Alphen aan den Rijn. www.citroeniddsclub.nl 28^29 24 uur van Nederland, Venray. 28-29 40-jarig bestaan HAV, De Rijp. 022 9551 529. 28-29 Spettacolo Sportivo, Stichting Club van Alfa Romeo bezitters, Circuit Park Zandvoort. 030 6878 232. www.cpz.nl,www.alfaclub.nl 29 All American Ford Festival, Poeldijk. 070 3262 963. www.fullsizefordclub.tk 29 Midland Classic Show, Almere. 29 Keverdag Limburg 2004, Schinveld, Limburg. 29 GP België, Formule 1, Circuit de Spa-Francorchamps, |14de Grand Prix. www.spa-ffancorchamps.be Tips naar: redactie Weg Wiel, Postbus 507,2003 PA Haarlem, of via e-mall: hdwegenwiel@hdc.nl Aankondiging onder verantwoording van de betreffende organisatie. De uit gever is niet verantwoordelijk voor af gelastingen of gewijzigde data. Voor de laatste Informatie: bel het ver- pielde telefoonnummer of ga naar het betreffende internetadres. rr~ h «pa ip vrijdag 23 JULI 2004 Weg&Wiel y? «g pF redactie: Peter ifl door Peter Lodewijks vianen - De Camel Trophy is in de loop der jaren uit gegroeid tot een zeer bekend fenomeen, de slijtageslag waarin de stoere auto's van het merk Land Rover kon den laten zien waartoe zij in staat zijn. Vorig jaar kwam voor de Trophy de Land Rover G4 Challenge in de plaats. En met succes blijkbaar, want er staat voor vol gend jaar een nieuwe editie op het programma die nog eens duidelijk moet maken dat Land Rover niets an ders dan avontuur betekent. De tweede Challenge start in Bangkok en voert vervol gens van de jungles in Zuid-Oost Azië naar de hoog vlaktes van Zuid-Amerika met Bolivia als finishplaats. De deelnemers hebben dan duizenden kilometers achter de wielen en een van hen mag zich de gelukkige eigenaar noemen van een gloednieuwe Range Rover. Die krijgen ze niet zomaar. Naast het moeizame ver voer per Land Rover door onherbergzame gebieden moeten de deelnemers in competitieverband ook an dere activiteiten ondernemen, zoals fietsen, klimmen en kanoën. In totaal zullen 18 deelnemers uit 18 ver schillende landen vier weken in de weer zijn. Elk deel nemend land organiseert een eigen evenement om drie kandidaten té selecteren. In een internationale se lectie wordt de uiteindelijke ploeg gekozen. Het gezelschap doorkruist in totaal vier landen en twee continenten, waarbij ze onderweg gebruikmaken van alle modellen die Land Rover te bieden heeft: de Range Rover, Freelander en Defender, en ook de geheel nieu we Discovery 3 is van de partij. Net als in de eerste edi tie zullen de vrijwel standaard auto's worden uitge voerd in de lakkleur Tangiers Orange en worden voor zien van alle benodigde apparatuur en attributen. Meer info en inschrijven: www.landr0verG4challenge.com door Peter Bruijns In de strijd tegen 'zwerfafval' langs de snelwegen gaat Rijks waterstaat de bermen van afrit ten voorzien van tientallen me ters lange afvaltroggen. Auto mobilisten die stilstaan voor het stoplicht kunnen er hun blikjes en ander afval in mikken. De eer ste worden uitgeprobeerd bij Utrecht en bij Waalre/Eindho- ven. Bij gebleken succes wil Rijkswaterstaat de troggen over al in het land neerzetten. Zwerfafval is niet alleen slecht voor het milieu, blikjes die op de weg belanden zijn levensge vaarlijk voor motorrijders. Ook in de buurlanden hebben weg- beheerders al belangstelling ge toond voor de constructie. Het principe lijkt op de 'blik vangers', de fuikvormige netten langs de wegwaar automobilis ten en fietsers hun blikjes in kunnen smijten. De langgerekte afvalbakken zijn door twee Limburgers bedacht op basis van de bestaande net ten. Het gaat om een lange buis met over de hele lengte een rui me gleuf waarin afval kan wor den gemikt. Marcel Fraiquin uit Baexem heeft samen met een vriend an derhalf jaar gewerkt aan volmaking van het ontwi aan de marketing. Na tal aanpassingen is de bak 1 gevormd dat het ingewo afval er niet meer uit kaï of waaien. Vanwege de 1 ler( rekte vorm verzonnen z naam G-Snake, waarbij voor garbage (afval). De doorsnede van de afvalb!2 heeft ook wel wat weg v; 'G'. De afvalslang heeft gelse naam omdat Fraiq denkt het ding ook in he tenland te kunnen slijtei vinding is gepatenteerd merknaam G-Snake is bi schermd. De bakken krijgen frisse ren, het logo van G-Snai wordt een hapgraag lach slangetje. Het is de bedo dat kinderen het een uiti gaan vinden vanuit de en drinkafval in de 'slan q, mikken. Het reinigen is Fraiquin een koud kuns vergt een simpele aanpi van bestaande vuilnisi Met een soort stofzuiger kunnen ze langsrijdend 1 ge bakken leegzuigen. V waarde is wel dat autom ten goed mikken. Ander ten de mensen van Rijkss staat alsnog blikjes gaan V 1 is unsiir npai iswa igeii mdl van onze correspondente Pascale Thewissen brussel - De Vlaamse regering wil naar Zwitsers voorbeeld een autobaanvignet invoeren. Het vignet moet er voor zorgen dat iederen, ook buitenlandse weg gebruikers, voortaan meebe taalt aan de Vlaamse infrastruc tuur. Dat staat in het regeerak koord, dat de nieuwe Vlaamse minister-president, de christen democraat Yves Leterme, deze week presenteerde. De invoering van het vignet is vooralsnog een voornemen. Hoe het vignet in praktijk werkt en hoeveel het moet gaan kos ten, is nog onduidelijk. Ver voersorganisaties zijn niet te spreken over het plan. In Wal lonië wordt gesproken over de invoering van een kilometer- heffing, terwijl de landelijke overheid wegenbelasting heft. „Straks zitten we met drie ver schillende soorten transportbe lasting opgescheept", voorspelt de Federatie van Belgische Transporteurs (Febetra). De Vlaamse Automobilisten Bond (VAB) staat positief tegen de invoering van een vignet. Volgens de VAB is het hoog tijd dat ook buitenlandse transpor teurs meebetalen aan het on derhouden van de Belgische in frastructuur. De bond wijst erop dat één op de vier vrachtwagens die over de Ring rond Antwerpen den dert, die momenteel een grote opknapbeurt ondergaat, uit het buitenland komt. (advertentie) 33 JAAR NISSAN DEALER LEIDEN: LAMMENSCHANSWEG 128, 2321 HX. TEL.: 071-531 08 1 ROELOFARENDSVEEN: ALKEMADELAAN 1, 2371 EX. TEL.: 071-331 28 WrWW.AUTOHEEMSKERK.COM zandvoort - In september is het 25 jaar geleden dat Rob Slo- temaker op de Zandvoortse ra cepiste om het leven kwam. Om de legendarische coureur en antislip-expert te herdenken organiseert Circuit Park Zand voort in het weekeinde van 25/26 september de 'Rob Slote- maker Memorial'. Naast een gevarieerd program ma van races en spectaculaire demonstraties op de baan om vat het evenement een over zichtstentoonstelling met de auto's en verdere memorabilia die een rol hebben gespeeld in Slotemakers' leven en auto sportcarrière. Verder is er een fraaie tentoonstelling van histo rische Formule 1-bolides. Het batig saldo van het evenement komt ten goede aan de Nier stichting om een speciale, voor vakantie vierende nierpatiënten aangepaste caravan aan te kun nen schaffen. Zaterdag 25 september: het teken van de trainin Voor de liefhebbers de n lijkheid bij uitstek om d( vaak exclusieve raceauti nabij te bekijken met uil over de historie en techi Zondag 26 september is te racedag van het even met een boeiend progra en vele interessante hist raceklassen op de baan het NK historische toen en GT's, de Triumph Hankook Masters, MG Jagtiar Enthusiasts' Clul rische monoposto's, dit monstraties, tentoonste parade van historische I slipdemonstraties, dem tieritten met gasten en van de LIZA-rally. Een dagkaart kost 12 eu tweedaags toegangsbew 22 euro. Kinderen tot 12 onder begeleiding van e wassene hebben gratis de Focus zoals we die kennen. Zijn bodemplaat, de van Peu- geot-Citroën overgenomen die sels, de besturing, het dash board, de zitmeubels, letterlijk alles is van een blanco stuk te kenpapier op maat ontworpen. Het waarom is helder: om kos ten te sparen bouwt de Ford Groep op deze basis ook de Volvo S40 en de Mazda 3. Een proefritje met de Focus C- Max leert dat hij opvallend comfortabel veert en in de meeste opzichten een uitste kende wegligging in huis heeft. Ook al is hij juist door die aan gename vering niet zo gek op plotselinge koersveranderin gen. Maar toch, het vormt let terlijk een solide basis van een model dat ook in andere op zichten veel te bieden heeft. Zo oogt de vlot gelijnde C-Max met zijn wat aflopende daklijn bijna sportief en dat is onder de 'ruimtedoosjes' bepaald niet de gewoonte. Die trend wordt binnenin door getrokken. Het dashboard met het hoog geplaatste schakel pookje ogen samen mooi strak en geven het geheel een extra ruimtelijk effect. De stoelen bieden zowel voor- als achterin een uitstekend zitcomfort en de hele zaak is fraai afgewerkt. Uiteraard zijn er ook talloze praktische accenten. Zo kan men de middenzitting achterin wegklappen en de beide over blijvende stoelen vervolgens schuin naar binnen en naar achteren schuiven om twee werkelijk ruime zitplaatsen te creëren. In die opstelling blijft er van de ver boven modale ba gageruimte van 550 liter nog steeds een kloeke 450 liter over. C-Max op waterstof Ford experimenteert mo menteel in de Focus C-Max met zijn waterstofmotor, vol gens velen dé aandrijving van de toekomst. Met de wa terstoftechnologie is de au toindustrie al heel ver, maar nu moet de infrastructuur nog worden aangepast, zo dat iedereen overal waterstof kan tanken. De basis van de motor van de waterstof C- Max is een 2.3 liter 4-cilinder 110 pk benzinemotor. Om plaats te bieden aan deze krachtbron is de accu in de auto verhuisd naar een plaats onder de achterbank en ook de techniek rond het tanken is aangepast. De auto heeft drie tanks van in totaal 119 liter aan boord. Minder fraai is het feit dat de ei genwijze vormgeving en de ho ge laadruimte van de C-Max het zicht rondom beperken. Het la ge achterraam helpt niet be paald mee en de dubbele raam- stijl linksvoor blokkeert het zicht in een linkerbocht soms op hinderlijke wijze. Ford schaalt deze nieuwe Focus C-Max zoals gezegd 'in woord' in een nieuwe klasse in, maar houdt de blik intussen wel strak gericht op concurrenten als de Opel Zafira en Renault Scénic. Vandaar de basisprijs van 21 mille en de keuze voor een 100 pk sterke 1.6-litermotor als in stapper. Er verder volop keus uit diverse motortypen en uit rustingniveaus. In het rijtje 'onsterfelijke' succes auto's staan fenomenen als de Mini, de Eend en de Kever. Ook het Viertje van Renault hoort daar zeker in thuis. De laatste ja ren is er een retro-trend gaande, waarbij van beroemde klassieke modellen een moderne versie wordt ontwikkeld. Voorbeelden zijn de VW New Beetle en de Mi ni, beide overigens zeer succes vol in hun 'tweede leven'. Van amsterdam/gpd - De populaire Ford Focus C-Max zweeft ergens tussen een luxe personenwagen en een compact soort ruimtewa gen in. Opmerkelijk genoeg heeft hij ondanks zijn typenaam weinig te maken met de Ford Fo cus zoals wij die nu kennen. Als we Ford mogen geloven, heeft de autowereld er sinds kort een nieuw segmentje bij. Ze stellen hun nieuwe Focus C- Max namelijk voor als een 'mav'. Na enig doorzoeken vin den we de vertaling: multi acti vity vehicle. Een fantasiekreet uit de koker van de verkoopaf deling. Laten we het maar wat oneerbiedig vrij vertalen als een 'meerdere activiteiten feno meen'. Een 'maf dus. Dat spreek je in elk geval op dezelf de manier uit. Het is voor insiders aardig om te zien hoe Ford vol overgave een uit woordspelletjes opge bouwd rookgordijn optrekt. Alsof we hier getuige zijn van een compleet nieuwe vinding. Maar als het eruitziet als een ruimtewagen, de variatiemoge lijkheden heeft van een ruimte wagen en rijdt als een ruimte wagen, zou je natuurlijk ook kunnen overwegen het gewoon een ruimtewagen te noemen. Dan loop je natuurlijk wel het risico dat je moet uitleggen waarom het liefst vijf jaar heeft geduurd voor het merk met het blauwe ovaaltje eindelijk met zo'n (toe dan maar) mpv-uit- voering kwam. Terwijl er toch weinig auto's te bedenken zijn die zich daarvoor beter lenen dan de toch al hoge Focus hatchback. Des te opmerkelijker is het dat deze nieuwe Focus C-Max bij nauwkeurige bestudering wei nig of niets te maken heeft met De Focus C-Max oogt wat gestroomlijnder en daardoor sportiever dan veel van zijn concurrenten. Foto's: Ford de Renault 4 is tot nu toe nog geen moderne opvolger opge staan, maar in Japan wel. Daar was een lokale tuner zo gechar meerd van de '4' dat hij er een bouwpakket van heeft gemaakt. Als basis dient een kleine Suzuki, die er na de ombouw uitziet als een aandoenlijke R4 ger, genaamd Ancel ander bedrijf dat zich Bayern noemt levert wingskit, waarmee BMW Z3 kan Tookalike' van de uit de jaren vijftig.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 16