Sluiter middelpunt olympisch conflict SPORT Een kleine sport, een grote missie NOC*NSF dwarsboomt Rotterdamse tennisser David Millar 'gevangene' roem en geld Gedrogeerde paarden castle wil jck Kluivert - FC Barcelona lijkt lijk in te slagen zich te i van Patrick Kluivert, een contract heeft voor Vice-voorzitter Sandro ertelde dat de overbodig en Nederlandse aanval - rond is met Newcastle De Engelse club is vol- sell bereid een salaris eveer vier miljoen euro »n. Kluivert verdient nu oen. Bar^a wil het ver passen om hem te lo et is beter voor iedereen ick hier het komend sei- it meer rondloopt", al- ajell. belaagt ^Beckham ïdI - De Londense politie ïr»n man gearresteerd die n de het huis van de Brit- laller David Beckham en efjuw Victoria binnen te i. De man was over de in het huis in Hertfords lommen, maar werd irmeesterd door vijf be- De man had gereed- ;n ij zich om het huis van hams te beschadigen, ast bleek de verdachte gs bij zich te hebben. t ipia-gangers ie en condooms - Durex stelt tijdens de sche Spelen 130.000 ms beschikbaar. De e ners kunnen de con- {gratis afhalen bij de dro ge n het olympische dorp. er 10.500 sporters doen de Spelen, van 13 tot 29 augustus. Bij de Zo len in Sydney in 2000 le ingekochte 50.000 niet voldoende en 20.000 stuks extra ingevoerd. |se verhuist ststokers Vitesse verhuist lousiaste' supporters luiswedstrijden in het ie van de Noord- naar •tribune. De Arnhemse lub heeft daarover een ;omst getekend met de [te, het Openbaar Minis- de politie. Vorig seizoen bij een aantal thuisdu- istig op de Noord-tribu- leidde tot klachten van supporters en een kos- |voor de club. Vitesse situatie in gesprekken ;fs proberen op te los- re val voor en de Knegt Mountainbiker Gerben ;t is zwaar ten val geko- lens de vierde etappe 'ransAlp Challenge, een d voor duo's. De Bra- die samen met Bart is aan de leiding van Kieen klassement p een bovenbeen- een gebroken sleutel- i. De Knegt kwam in id ten val tijdens een Het stuur van zijn linbike sloeg uit zijn toen de grindweg waar- overging in een as- ipische ken geslagen - Vijftien edelsmeden eren begonnen met het en van de medailles Olympische Spelen van In totaal worden ruim ïkken vervaardigd: 986 986 zilveren en 1150 medailles. De vervaar- ebruiken 13 kilo goud, o zilver en 1000 kilo let gebruikte goud en Dmt uit Zwitserland, al- brons is echt Grieks. wil weg ieyenoord - Shinji Ono wil ;riord verlaten. De Japanse Ider zegt dat in een met weekblad Sport - zoek een nieuwe uit- dat is de voornaamste De 24-jarige Ono speelt "1 in Rotterdam, maar eden over wat hij zien. „Het is een feit wtf1 drie jaar Feyenoord Qjlmijn beste spel ben ge- Bij lange na niet zelfs, deels aan mijn vele maar heeft ook ande- :en. Ik heb veel last van woensdag 21 juli 2oo4 door Jeroen Mascini Hilversum - Hij baalde gister avond oprecht van zijn vroege uitschakeling op de SAA Hilver sum Open. Maar meer nog was Raemon Sluiter uit zijn hum door de NOC'NSF. De Nederlandse sportkoepel weigert mee te wer ken aan uitzending van de Rot terdamse tennisser naar de Olympische Spelen. Daarmee is Sluiter inzet van een conflict tus sen de NOC'NSF en de Interna tionale Tennisfederatie (ITF), om dat dat orgaan vindt dat de Rot terdammer wel in Athene thuis hoort. Sluiter staat op de lijst van deel nemers in zowel enkel- als dub belspel, die de ITF vorige maand opstelde. Hij mag van de ITF naar Athene, omdat hij op de ranglijst van 14 juni bij de beste 48 tennissers hoorde die hebben aangegeven aan de Spelen mee te willen doen. De NOC'NSF hanteert echter een veel strengere norm dan de ITF, waardoor Sluiter niet in aan merking komt voor uitzending. Om zich te kwalificeren voor Athene had Sluiter een kwartfi nale bij een grandslamtoemooi of een halve finale bij een toer nooi om de Masters Series moeten halen. Ook de ATP heeft zich in de discussie ge mengd. De spelersvakbond overweegt het in 2000 aan de Spelen gelieerde puntensys teem voor de wereldranglijst op de helling te gooien. „Een deelname van Sluiter aan de Spelen is uitgesloten en daar blijven we bij", aldus Marcel Sturkenboom van de nationale sportkoepel. „Hij heeft niet aan onze eisen voldaan, dat was al eerder duidelijk. De ITF pro beert over de mg van een spor ter iets voor elkaar te krijgen en daarmee wordt valse hoop ge wekt." Het lijdend voorwerp zelf rea geerde gisteren. „Aan de ene kant staat de NOC'NSF in zijn recht. Want als ze mij laten gaan, staan er straks nog een heleboel andere sporters voor hun neus", zei Sluiter in een van de tenten op het Tulip Ten nis Center. „Maar aan de ande re kant moeten die tennisnor- men echt eens onder de loep worden genomen. Er wordt mij nu wel een kans ontnomen. Ik mis het hoogst haalbare wat je Raemon Sluiter kan net als John van Lottum al na één ronde in Hilversum naar huis. Foto: Ton Kastermans als sporter mee kan maken en ik heb niet de kans om wat punten te pakken. Daarbij weet iedereen dat ik als het om Ne derland gaat wat extra's kan. Dan is het heel bitter als je toch niet mag." Dat het nieuws gisteren op straat lag en dat hij vaak derge lijke zaken uit de tweede hand moet horen, stoort Sluiter ook. „Ik had met Joop Alberda afge sproken dat ik het van hem zou horen als er nieuws was en dan hoor ik het nu weer van de pers. Daar ben ik wel kotsziek van, kan ik je zeggen." Alleen als de ITF er echt een zaak van maakt en het punten systeem intrekt, is de deur naar de Spelen nog op een kier voor Sluiter. „Dan wordt het een grote chaos", denkt de Rotter dammer, die er eigenlijk al van uit gaat dat hij niet in Athene meedoet. „Ik denk dat het nu te laat is voor me, maar ik hoop dat men ervan leert voor de vol gende Spelen. Ik snap niet dat zoveel bonden in andere lan den wel druk uitoefenen op de IOC, maar de Nederlandse niet. Je zal zien dat er straks in Athe ne een of andere gozer uit Ke nia rondloopt, die vlak voor de wedstrijd nog om een racket vraagt." Hij gaat nu, na een vakantie van een dag of tien, waarschijnlijk naar het ATP-toernooi van Washington, maar Sluiter was dolgraag naar Griekenland af gereisd. „De Olympische Spe len, dat vind ik een eer. Klaar. Ook al moet je daar nog zo'n le lijk pak voor aantrekken." Om tenslotte nog eens te herhalen: „Waarom volgen we in Neder land niet gewoon de internatio nale eisen? Niet omdat iedereen een medaille moet kunnen win nen. Nee, ik denk dat het ge woon een geldkwestie is. Nou ik betaal echt alles zelf en als het moet doe ik dat ook voor een andere sporter. Ik neem er zelfs een in mijn kamer, een hockey- ster bijvoorbeeld, als ik maar naar Athene kan." Ook in zijn analyse van zijn ver- liespartij tegen Julien Variet, de Franse nummer 371 van de we reld, nam Sluiter, 97ste sinds maandag, de Spelen in zijn mond. „Dat tennis in de breed te heel sterk is, had ik graag in Athene in mijn voordeel willen bewijzen, maar het was van- Leiderdorper Jacques Webbers staat met kanopoloploeg aan wereldtop door Sven Remijnsen leiderdorp - Tien keer per week trainen en op eigen kosten naar het wereldkampioenschap in Japan: spelen in het Nederlands kanopoloteam vraagt veel opof feringen. Acht bevlogen kracht patsers beginnen donderdag op een meer in Miyoshi aan de jacht op hun eerste WK-goud. Een grote missie in een ldeine sport, die zeeën van tijd kost en sloten met geld. De maniakale manier waarop een aantal internationals kano polo bedrijft, gaat bondscoach Jacques Webbers soms te ver. Webbers (40) speelde in de ja ren negentig zelf in het natio nale team en maakte als coach met Nederland de sprong naar de wereldtop. Dat zijn ploeg mondiaal meetelt, schrijft hij toe aan een generatie harde werkers. „We hebben een groep die bereid is dagelijks te trai nen. Sommige jongens hebben hun hele leven ingericht op de sport. Daar heb ik veel respect voor. Het maakt het voor een klein land als Nederland moge lijk om toch een grote rol te spelen." Hij noemt Erwin Roos als voor beeld, de keeper, topscorer én sterspeler, die zijn vrienden vaak alleen in de winter ziet, als zijn trainingsregime even iets minder strak is. Webbers: „Als je kijkt naar wat de spelers moeten doen om een EK of een WK te halen, dan is kanopolo meer topsport dan voetbal. Mijn spelers hebben alles over voor hun sport. Kanopolo is ex plosief, het komt aan op pure - ..Z. - --- Kanopolo-bondscoach Jacques Webbers. Foto: GPD/Ramon Mangold kracht. Fysiek wordt enorm veel van ze gevraagd, ze moeten su perfit zijn. Maar je traint voor een wedstrijd van twee keer tien minuten, dan kun je ook te ver gaan." En dat in een sport waarvan het bestaan nauwelijks bekend is. Nederland telt een paar hon derd actieve kanopoloërs, die zich concentreren in de bolwer ken Deventer, Alkmaar, Haar lem, Groningen en Webbers' woonplaats Leiderdorp. Voor het grote geld hoeven ze het niet te doen. Een kano kost ge middeld 1500 euro en gaat met een beetje geluk maximaal twee seizoenen mee. Peddels zijn nog sneller versleten. Dankzij een subsidie van NOC'NSF moeten de spelers niet de gehe le WK-trip zelf bekostigen, maar de eigen bijdrage be draagt nog altijd 1500 euro. Een forse kostenpost, zeker als je een vriendin hebt die in het vrouwenteam speelt en daar mee eveneons naar Japan reist voor het WK, zoals in het geval van Erwin Roos. Voor wie de trip niet kan betalen, wordt door de bond een regeling ge troffen. „Het uitgangspunt is dat iedereen in staat moet zijn om mee te gaan", zegt Web bers. Sportief gezien staat Nederland er stukken beter voor. Verlie zend finalist bij de WK's van 2000 en 2002 en vorig jaar Eu ropees kampioen na winst in de eindstrijd op Duitsland. Het was de eerste internationale ti tel voor Oranje, dat in de voor bereiding op het WK finale plaatsen haalde in belangrijke toernooien in Duitsland en Bel- daag tegen Variet in mijn na deel." De Rotterdammer begon goed en liep via 3-0 uit naar 6-3, maar in de tweede set ging de Fransman steeds beter spelen. Het werkpaard uit Cambrai zwoegde dat het een lieve lust was, kreunde bij bijna elk punt en trok de wedstrijd naar zich toe. Hij won de tweede set met 3-6 en in de beslissende set sleepte hij verdiend de winst binnen. Op 5-6 maakte Sluiter nog een break achterstand goed, maar in de tiebreak be paalde Variet het verlies voor de Nederlander op 4-7. „Ik had geen moment het goe de gevoel zei Sluiter, die toe zegde volgend jaar weer naar Hilversum te komen, maar toernooidirecteur René van den Berg wel met een vervelend ge voel opzadelde. Na John van Lottum een dag eerder, is de Hilversum Open nu immers al zijn tweede publiekstrekker kwijt. Van den Bergs hoop zal nu ge vestigd zijn op zijn persoonlijke favoriet Martin Verkerk. De ti telverdediger rekende gister avond simpel af met de Argen tijnse qualifier Emiliano Redon- di: 6-2, 6-2. Die partij begon pas rond half negen, omdat de re gen aan het begin van de mid dag het schema aardig had op gerekt. Ook Dennis van Schep pingen, Peter Wessels en quali fier Matwé Middelkoop haal den de tweede ronde. Van Scheppingen, die het park trak teerde op beschuit met muisjes vanwege de geboorte van zijn zoon Dean, versloeg de Engels man Alex Bogdanovic met 6-4, 3-6, 6-4. Wessels had een eitje aan de Duitse 1445 van de we reld Benjamin Ebrahimzadeh (6-2, 6-IJ en Middelkoop stunt te tegen de Spanjaard Didac Perez: 7-5, 4-6, 6-0. De jonge Leerdammer mag nu aan de bak tegen Verkerk. De op een wildcard spelende Paul Logtens redde het niet tegen de als ze vende geplaatste Duitser Phi- lipp Kohlschreiber: 6-3, 6-3. Programma vandaag, centre court: Jerome Haehnel (Fra)- Philipp Kohlschreiber (Dui), Jean-René Lisnard (Fra)-Jan Frode Andersen (Noo), Diego Veronelli (ArgJ-Julien Variet (Fra), Daniel Eisner (Dui)-Jesse Huta Galung. Laatste partij be gint niet voor 19.00 uur. gië. Beide keren was Frankrijk de tegenstander. Nederland verloor in Essen, waar twee jaar geleden ook de WK-finale werd verloren van Engeland, maar won in Mechelen. Nederland, in Miyoshi inge deeld in een groep met Spanje, Ierland, Japan en Nieuw-Zee- land, is met de Fransen dan ook favoriet. „Vier jaar geleden gin gen we voor een medaille, twee jaar geleden voor de finale, dus vind ik dat we nu goud moeten halen", stelt de bondscoach onomwonden. „Met brons zal ik ditmaal niet blij zijn." Een olympische status voor ka nopolo is nog ver weg. Volgend jaar staat de sport op het pro gramma bij de World Games in Duitsland. In 2006 is het de be doeling dat Nederland het WK organiseert op de Bosbaan. „Dat moet de sport hier een grote impuls geven", zegt Web bers. „We kermen weliswaar weinig pieken en dalen, maar we komen niet verder." Webbers heeft zijn hart ver pand aan kanopolo. Ook als bondscoach komt hij tijd te kort. „Dat is het probleem als je deze sport als topsport hebt be oefend: het is alles of niets. Je moet blijven investeren." Hij vindt kanopolo 'een leuk kijk spel', waarbij iedereen kan aan vallen en verdedigen. Niet voor niets is de keeper vaak de be langrijkste speler; hij houdt bal len tegen en gooit ze in de te genaanval in het andere net. De 'Hollandse school' dient, even als in het voetbal, als leidraad. Webbers: „Nederland speelt het aanvallendst van allemaal." UITSLAGEN CRICKET K, derde dag. Ierland 0-2. Nederland 171 voor 8. Ierland Ierland wint met 10 runs. Batting: Van Bun- jerent 36, Schiferli 23. jn - Schotland 0-2. Denemarken 107 all out, B92 voor 6 ingeland (ama) 2-4, 2. Ierland 2-2, 3. Neder- Schotland 2-2, 5. Denemarken 2-0 DAMMEN onesi (Ita) 2-0, Thijssen - Ludwig 1-1. Valneris - Terwei 1 -1Ganjargal (Mon) - Samb 0-2, Van Westerloo - Jagoda (Oek) 0-2, Romijn - Jansen 0-2. Stand: 1 Ottink, Heusdens, Anikejev 9, 4. Virny, Samb. Ndjofang, Messemaker, Baljakin, Diop, Lagoda 8. PRIJSVRAGEN Uitslag Lucky Day 3456, d.d. 20.07.2004 3.5.6.8.12.14.18.26 27.31.36.37.40.45. 46.47.52.54.55.57 (Onder voorbehoud van typefouten) [Open NK -, belangrijkste uitslagen: Heusdens - Ndjo- fnikejev - Boomstra 2-0, Diop (Sen) - Van der Lorusso (Ita) - Baljakin 0-2, Virny (Dui) - Ver- SCHAKEN Amsterdam. Internationaal schaaktoernooi. Vierde ronde, belangrijkste uitslagen: Sandipan (Ina) - Nijboer 1/2-1/2, Ganguly - Van Wely 1/2-1/2, Koezmin (Rus) - Nikolic (Bos) 0-1, Krasenkow - Stellwagen 1-0, Sokolov - Van de Oudeweetering 1-0, Timman - De Jong 1-0, Gagoenasivili (Geo) - Michiels 1-0, Lobron (Dui) - Van den Doel 1-0. Stand aan kop: 1 Nijboer, Sandipan. Krasenkow, Ga- goenasjvili, Lobron, Nikolic 3,5 7. o.a. Van Wely, Soko lov, Timman, l'Ami, Solleveld 3. TENNIS Hilversum Open, challenger 125.000 euro. Enkelspel, eerste ronde: Wessels-Ebrahimzadeh (Dui) 6- 2, 6-1, Van Scheppingen-Bogdanovic (Eng) 6-4, 3-6, 6- 4, Variet (Fra)-Sluiter 3-6, 6-3, 7-6, Verkerk-Redondi (Arg) 6-2, 6-2, Kohlschreiber (Dui)-Logtens 6-3, 6-3, Gasquet (Fra)-Delfino (Arg) 6-3, 6-2, Middelkoop-Perez (Spa) 7-5, 4-6, 6-0, Haehnel (Fra)-Tenconi (Ita) 6-1, 6- 4, Andersen (Noo)-Faurel (Fra) 7-6, 2-6, 6-4. Indianapolis. Mannen, 550.000 euro. Eerste ronde: Rusedski (GBr) - Johansson (Zwe) 7-6 6-7 6-4, Ram (VSt) - Moodie (ZAf) 6-7 6-3 7-6, Ascione (Fra) - Salzenstein (VSt) 7-5 7-6, Kratochvil (Zwi) - Vacek (Tsj) 6-2 5-7 6-3, Karlovic (Kro) - Vahaly (VSt) 5-7 6-3 6-4. Beek (Slw) - Delic (VSt) 6-1 3-6 6-1. Jeanpierre (Fra) - Eiseneer (Bel) 6-3 3-6 6-3. VOETBAL Azië Cup, groepsfase. Groep D: Japan - Oman 1-0(1-0). 34. Nakarnura 1-0. Iran - Thailand 3-0 (0-0). 71. Enayata 1-0, 80. Ne- kounam 2-0, Daei 3-0 (strafschop). villard-de-lans/anp/afp - Da vid Millar hangt niet alleen een schorsing van twee jaar boven zijn hoofd. De Britse wielren ner, die bekend heeft kort voor de WK 2003 EPO te hebben ge bruikt, verliest wellicht ook zijn wereldtitel tijdrijden die hij in Hamilton heeft veroverd. Bo vendien zit Millar sinds gisteren zonder ploeg. Cofidis maakte bekend dat de Brit is ontslagen. Millar stelt zich een gevangene te hebben gevoeld; gevangen door de jacht op succes, naar geld en „van de persoon die ik geworden was." De Franse sportkrant l'Equipe publiceerde gisteren David Millars verkla ringen tegenover de onder zoeksrechter Pallain. Millar verklaarde dat hij na de Tour van 2001 voor het eerst EPO heeft gebruikt, daartoe aangezet door zijn Italiaanse ploegmaat Massimiliano LellL „Ik was niet goed tijdens die Tour. Op een avond zat ik op de kamer met Lelli, die me zei dat we ons goed gingen prepareren voor de Ronde van Spanje. Ik voelde me slecht binnen de ploeg, slecht over mezelf en ik begreep wat hij bedoelde. Hij zei dat we een stage gingen houden in Italië, ik wist waar het om ging", aldus Millar. „Ik heb in augustus het vlieg tuig genomen naar Italië en ben twee weken bij Lelli gebleven. We hebben EPO gekocht bij verschillende leveranciers. Ik bleef telkens in de auto en gaf hem dan 60 euro om spuiten met EPO te kopen. Hij liet me zien hoe ik mezelf moest injec teren en ik deed het. Ik heb ze ven dagen EPO genomen. Lelli gebruikte ook in die tijd." Millar noemt de druk die de ploeg hem oplegde als hoofd oorzaak voor zijn toevlucht tot het verboden middel „Vanaf het moment dat ik EPO had ge bruikt voelde ik me slecht; ik was een bedrieger, ik was over een grens gegaan. Ik was me gaan drogeren omdat het mijn werk was goed te presteren." Millar verklaarde in 2003 twee EPO-kuren te hebben gevolgd. „Ik heb mijn carrière en mijn leven in zijn handen gelegd. Ik droomde ervan wereldkam pioen te worden. Dat is me vo rig jaar gelukt, maar dankzij be drog. Men gebruikt dope omdat men gevangene is geworden van zichzelf, van de roem, van het geld. Ik ben er niet trots op." Oefenwedstrijden. Ter Wolde: Go Ahead Eagles - AZ 1-2(1-2). Sektioui 0-1, Hulshoff 1-1 (strafschop), Landzaat 1-2. Heeswijk-Dinther: NAC Breda Top Oss 1-2 (0-0). Diba 1-0, lliohan 1-1, Smeekes 1-2. Weiier (Dui). Alpen Cup. Arminina Bielefeld (Dui) - Fey enoord (Ned) 2-4 (1-3). Doelpunten Feyenoord: Ghaly, Lazovic, Kuijt, Kalou. Feyenoord in finale. ZEILEN Wamemünde. EK Laser. Stand na 4 races: 1 Blackburn (Aus) 6, 2. Bergmans (Bel) 21, 3. Nyholm (Den) 23, 4. Romero (Arg) 36, 5. Rieck (Dui) 41, 16. De Haas 53, 34. Van Vianen 79, 38 Postma85, 57. Bon 113, 59. Peeters 114, 74. Veldman 131,88. Sietzema 162,95. Emmens 172. We hadden dus de wielren ner Brandt die met metha don gesnapt werd. Vervolgens kwam zijn landgenoot Bruy- landts met EPO en werd er maar weer eens lachend naar de Belgische wielerwereld gekeken: wat een stomme honden. Dat ze zich op zo'n gemakkelijke ma nier lieten pakken, de stom merds. Wielrennen en dopinggebndken lijken met elkaar van doen te hebben, veel meer dan andere sporten zo'n band hebben. Ver geten we dan de onafzienbare reeks van positieve Bulgaren in het gewichtheffen? En al die Amerikaanse sprinters? Of men sen die de laatste tijd de boel wilden flikken in welke sport dan ook. Ik las over al die Ameri kaanse atleten en was niet eens verbaasd. Het is net alsof je een bepaal de hardheid tegen al dat dopinggedoe ingebouwd hebt. Het is alsof je schou derophalend weg kunt lo pen als er weer iemand van superieure klasse is ge snapt. Alsof we, in ons eenvou dige bestaan, ineens maar zijn gaan aannemen dat topsport prestaties niet zonder 'middel tjes' kunnen worden behaald. Wat raakt je nou iverkelijk? Dat een wereldtopper tegen de lamp loopt? Een wereldkampioen met EPO? Een Olympische held met een dure, moeilijk op te sporen spierversterker? Ja, dat scoort nog. Brandt, de eenvoudige cou reur, heeft pech gehad. Zijn apotheker was niet zorginddig (zegt ie). Bruylandts was dom, hij probeerde het, maar werd gesnapt. Over die jongens en hun klein vergrijp halen we onze schou ders op; het zal wel. Er komt waarschijnlijk wel een schorsin- kje, maar de wereld gaat ge woon door, de wielerwereld ook. Toch keek ik op van het bericht dat de Amerikaans-Duitse springamazone Meredith Mi chaels- Beerbaum uit haar we reldje was gestoten. Haar knol, Shutterfly, was positief. Kijk, op zo'n moment heb ik iets van: „Jeetje, waar zijn die lui mee bezig? Hoe slecht moet je zijn ook dieren te gaan droge ren?" Waar gaat het om Om winst, om de beste te willen zijn en dus hebben de mensen rond Shutterfly wat aan gerot zooid, zoals hoogst waarschijn lijk heel veel mensen in de top sportwereld maar wat aan- klooien. Ik las ook dat dressuurster Ulla Salzgeber er i>erleden jaar gloei end bij was. Ook haar paard. Ze staat thans klaar om in Athene te gaan preste ren. Niemand legt haar iets in de weg. Waarom gaan we zo makke lijk, zo bijna ongeïnteres- m j seerd om met T 1 sporters die gepakt zijn? Omdat we m m steeds meer Mi doorhebben I het 'n I Iwereld een I -*■" jungle is? Gistermorgen sprak ik de of ficiële rondearts in de Tour. Hij vertelde dat deze Io$ir opval lend 'schoonwortngereden. En ja, zei hij daarbij, dat viel hem zelf ook op. Ik vroeg of hij zich realiseerde dat hij ook bedon derd kon worden. Hij knikte. Dat wist hij, het zat in het sys teem. Sportmensen liggen in hun blinde hang naar eeuwige roem altijd voor op de laboratoria waar men hun bloed en urine doorlicht. Op de mededeling dat er 'be hoorlijk schoongereden wordt, reageert de veteraan Tourvolger met de woorden: 'Er is waar schijnlijk een goed, nieuw en niet op te sporen middel in om loop. Zo denken en doen we dus. We hebben argwaan in desinteresse laten overgaan. Mart Smeets

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 17