olitie op scherp [jdens Vierdaagse IETS 1 TË Adel verplicht Verkerk in voetsporen van Okker verkopen?; )rm maakt einde aan Yorin-show festaties aan vooravond wandelevenement Levende Nachtwacht STEL IE EIGEN VOETBALTEAM SAMEN EN COACH HET NAAR DE TOP! Sharon: Franse joden naar Israël NOG DAG Motorrijder met 246 km over N11 Ziek door stof in pakketje Ongeluk Deense bus in Duitsland Goedemorgen Wat een krant maandag 19 JULI 2004 Leidsch OPGERICHT 1 MAART 1860 Dagblad SPRINTERS 9 072-5196868 Vakantiegangers zoeken avontuur met enig risico Open Leidse eindigt in anticlimax Opklaringen 14 20/23' NO 3/4 5€1,60 regio - Het warmteon- at zaterdagmiddag over and trok, heeft in Leiden d gemaakt aan het Palm ftf café van radiozender JM. Door de plotseling nde stormvlagen werd zeil weggerukt van het De politie kwam erbij, efde niet in actie te ko lk in de rest van de stad zich geen gevaarlijke si- voor. egio hebben het onweer torm weinig schade aan- Wel moest de brand weer op verschillende plekken omgewaaide bomen weghalen. Een tak op de A4 vlakbij Am sterdam leidde tot een flinke fi le. De KNRM in Katwijk moest in actie komen omdat verschil lende schepen in de problemen waren geraakt. Op de Wijde Aa raakte een bootje met twee vol wassenen en twee kinderen op drift. Toen politie en brandweer arriveerden was het bootje al weer tegen de oever aangedre ven. Ook de heftige regenval veroor zaakte hier en daar problemen. De Leidse brandweer meldt veel wateroverlast, drijvende putdeksels en afgewaaide tak ken, maar niemand raakte ge wond. De brandweer kreeg pas een half uur van tevoren een weeralarm door van het KNMI. Op dat moment schakelt de brandweer over op een speciale procedure voor storm- en wa teroverlast. Pagina Binnenland: Noodweer treft voornamelijk zuiden van het land i/gpd - Politie en justi- gen staan op scherp |e Vierdaagse die morgen De waakzaamheid is ver- Ina de arrestatie zaterdag n 33-jarige Libanees en jarige Syriër die een ge ldige actie voorbereidden militaire deelnemers aan lelevenement. de politie is met de iding van de twee man grootste druk' geweken, lüjft ze waakzaam. Tij- wandelmars en de iefeesten, die ongewij- irgaan, worden extra in burger ingezet. Vol- jemeester Ter Horst jn de mensen 'gewoon lo- n feesten', maar ze roept op alert te zijn op ver dingen. ;er van 270 politiemen- ler aanvoering van vier :n van justitie is tot za- ïiddag de klok rond aan iuren geweest, sinds er rdagavond informatie ;en werd over voorbe- in om een gewelddadige actie tegen militaire deelnemers te plegen. Waaruit die informatie bestond en om wat voor gewelddadige actie het zou gaan, wilden de autoriteiten niet zeggen en evenmin hoe men de twee ar restanten op het spoor is geko men. Zaterdagmiddag werden een 33-jarige Libanees zonder vaste woon-en verblijfplaats en een 37-jarige Syriër uit het dorpje Ooij aangehouden. De 33-jarige man is aangehouden voor 'be dreiging', de 37-jarige wegens 'voorbereidende handelingen voor moord'. Bij de man uit Ooij is huiszoeking verricht. Daarbij zouden spullen in be slag zijn genomen, maar de po litie wil niet zeggen waar het om gaat. De aanslag zou vanaf morgen tijdens de mars op Nijmeegs grondgebied plaatsvinden. On danks de afkomst van de arres tanten en de beoogde doelen willen politie en justitie geen verband leggen met welke ter reurdreiging of terroristennet werk dan ook, laat staan met al- Qaeda. De 33-jarige arrestant ontkent volgens zijn advocaat 'elke be trokkenheid bij enige activiteit tegen welke militairen dan ook'. De Vierdaagse heeft de laatste vijfentwintig jaar een vijftal meer of minder concrete be dreigingen aan het adres van deelnemende militairen ge kend. Tot een concrete aanslag is het echter nooit gekomen. In 1980 werd een links-radicaal met een brandbom en een plat tegrond van het tentenkamp in zijn fietstas na een verkeers overtreding aangehouden. (advertentie) Jackpot - leiden - 'De Nachtwacht', het beroemde schilderij van Rembrandt van Rijn, kwam zaterdag tot leven in de Leidse binnenstad. De com plete schutterij van kapitein Frans Banning Cocq, door Rembrandt geschilderd tussen 1640 en 1642, marcheerde zaterdagmiddag door de Leidse straten en nam op gezette tijden de opstelling aan zoals we die kennen uit het schilderij dat in het Rijksmuseum hangt. Het tableau vivant trok veel belangstellenden die telkens enige minuten de tijd kregen om de burgerwacht, compleet met hond, te fotografe ren. De 'Levende Nachtwacht' was onderdeel van het Rembrandtfes- tival dat de afgelopen dagen in Leiden werd gehouden om de ver jaardag van Rembrandt van Rijn te vieren. De organisatoren blikken met tevredenheid terug op de eerste editie van het driedaagse eve nement. Pagina R2/Kunst en Cultuur: Rembrandtfestival wordt een blijvertje. Foto: Mark Lamers (advertenties) Trekking 20 juli (advertentie) Sinds een aantal jaren hoort Er ik Dekker bij de Leiders van het peloton, een rol die hij op vrij overtuigende manier heeft af gedwongen, zonder dat hij een toppositie bekleedt. Veertien jaar geleden leek niets erop dat de nogal stille en soms als onzeker overkomende Drent een grote prof zou worden. Na zijn verrassende zilveren me daille in Barcelona stapte hij een wereld binnen (in de Grand Prix Montreal 1992) waar hij nu nog steeds woont. Dekker is geestig, kan met on gekende oneliners uit de hoek komen, maar hij kan ook stevig boos zijn en soms ook chagrij nig overkomen. Hij lijkt, inder daad, wel een mens. Zijn drie etappezeges in een Tour hebben hem in La Grande Bouclé niet alleen naam gege ven, maar ook een zwaailicht. Hij kent het vak, hij kent de renners om zich heen, hij heeft inzicht en vaak overzicht en hij weet dat hij binnen zijn ploeg vaak de rol van gangmaker op zich moet nemen; de rest mist panache, durf zo u wilt en voor al goed getimede aanvalslust. Dekker heeft dat wel, maar op een of andere manier wordt hij door het hele peloton kort ge houden. Hoe komt dat toch? Staan er nog kleine rekeningen open? Het zou kunnen, maar op vallend is het wel dat zo dra Dekker zich met een uitlooppoging bezig houdt, er veel kraken de kettingen hoor baar zijn. Gunt men hem zijn pleziertjes Speel mee met Coach van het Jaar! Kijk op wvw.feMschda gblad.nl/coachvanhetjaar en schrijf je nu in! COMMENTAAR SCHOTELANTENNE et de schotelantenne. Een woningbouwverenigin- elt daar wel voor. Ze zijn |k en richten vaak schade nden aan. En dus daalt de van het onroerend goed. aantal gemeenten zijn ers zelfs al gedwongen een ring te ondertekenen Ji ze afzien van plaatsing witte en grijze schalen, erkoepelende organisatie .Quwcorporaties steunt de Ngingen die zich tegen de scho- enige voorbe lt zij maakt, is een goed alter- toet zijn voor e van pro 's. Al was het maar om iter buiten de deur te liedenis herhaalt zich. t eens zo gek lang gele kte op zo'n beetje elk 1 antenne voor de ont- van tv-zenders. De een dan de ander. Het 1 loste zich vanzelf op Ie komst van de kabel. Er a geen spriet meer te be- De situatie is nu niet anders. Het lijkt een kwestie van (korte? tijd of de schotels worden door nieuwe ontwikkelingen (denk aan verfijnde ontvangstappara- tuur, digitenne en glasvezel) compleet overbodig. De drei gende taal en het geweeklaag van de bouwverenigingen - ge lukkig lang niet allemaal - komt dan ook vooral over als een actie die hooguit wat extra centen moet opleveren voor de eigen kas bij verkoop van panden. Intussen roe pen ze wel de ergernis van vele tv-kijkers op. Dan is het initiatief van Satellite, het tv-magazi- ne voor schotelhouders, veel sympathieker. Onder het motto 'een mooie schotel is niet lelijk' wordt gepoogd het er alle maal een stuk leuker te laten uitzien, bijvoorbeeld door de schotels fraai te beschilderen. In een kleurrijke samenleving die graag naar buitenlandse zenders kijkt, is dat - in afwachting van die nieuwe technologie - een mooie tussenoplossing. Adriaan Brandenburg Martin Verkerk was opgelucht én in tranen, na zijn overwinning in de Dutch Open. Foto: ANP/Olaf Kraak soms niet? Neen, dat niet, maar hij moet, zo lijkt het, er waarschijnlijk meer voor doen dan anderen. Hij is topper en ja, adel ver plicht. En juist omdat hij op lichtjaren afstand van het geel staat, bevreemdt dat. Gisteren reed Dekker met een aantal anderen de stenen uit de straat. Hij kliefde de warme wind en gaf aan geweldig te kunnen fietsen. Achter hem vonden de andere bazen dat niet goed. Toen hij teruggehaald was, mochten ande ren gaan. Het lot van een topper. Mart Smeets jeruzalem/parijs/anp-afp - Alle joden die in Frankrijk wonen, zouden dat land wegens het an tisemitisme onmiddellijk moe ten verlaten en naar Israël moe ten verhuizen. Dit zei de Israëli sche premier Sharon gisteren. „Verhuis zo snel mogelijk naar Israël - dat zeg ik tegen joden in de hele wereld. Maar daar (in Frankrijk - red.) denk ik dat het absoluut noodzakelijk is en dat zij onmiddellijk in beweging moeten komen", aldus Sharon tijdens een bijeenkomst van de Amerikaans-joodse vereniging. Volgens Haïm Korsia, de secre taris-generaal van de vereniging van het Franse rabbinaat, is de vraag niet aan de orde: „Joden van Frankrijk, dat betekent niets, er zijn Franse burgers die joden zijn, net zoals anderen van een andere godsdienst." (advertentie) alphen aan den rijn - Als een streep raasde zaterdagochtend een 28-jarige motorrijder uit Waarder over de NI 1 bij Alphen aan den Rijn. De politie klokte 246 kilometer per uur met be hulp van een lasergun. Of het een snelheidsrecord is op de Nil, is niet bekend. De snel heidsduivel moest zijn rijbewijs inleveren. Binnenkort dient hij zich voor de rechter te verant woorden. alkmaar - Twee medewerkers van TPG Post in Alkmaar zijn gisteravond in het ziekenhuis beland na het inademen van een stof die verpakt zat in een poststuk. Een van de postbe ambten werd onwel bij het le gen van een brievenbus. Niette min wist hij met zijn vracht nog het postverdeelcentrum in Alk maar te bereiken. Daar voelden drie collega's zich vervolgens ook benauwd worden. Twee moesten worden opgenomen en twee anderen konden naar huis. De politie heeft het ver- deelcentrum hermetisch afge sloten. Experts arriveerden om de inhoud van de postzak on der de loep te nemen. Tot dui delijk was of het ging om iets besmettelijks mocht niemand het gebouw in of uit. Mogelijk gaat het om een vloeistof of een poeder, aldus een woordvoer ster van de politie gisteravond. keulen - Twee mensen zijn gis teren omgekomen door een on geluk met een bus met Deense tieners op een Duitse snelweg. Volgens de politie zijn zeker twintig mensen er slecht aan toe en liepen bijna veertig men sen lichte verwondingen op. Het ongeluk gebeurde vlakbij Euskirchen in de Eifel. In de bus zaten 66 mensen, voor het merendeel Deense tieners en hun begeleiders. Ze kwamen te rug van een vakantie in Zuid- Frankrijk. De bus is van een brug gereden en enkele meters naar beneden gevallen. Hoe dat kon gebeuren, is niet duidelijk. Spaar met Leidsch Dagblad voor superkorting op één of beide Johnson Bros. ontbijtserviezen! Mijn wereld, mijn krant. Leidsch Dagblad s giste voetsporen van Tom Okker getreden. Als eerste Nederlander sinds de legendarische tennisser in 1973 schreef de Alphenaar de Dutch Open op zijn naam. In de finale op het gravel in Amers foort ontdeed hij zich in drie sets van de Chileen Fernando Gonzalez: 7-6 4-6 6-4. Na het winnende punt stak Verkerk de armen uitbundig in de lucht. Pas bij het praatje met de speaker bleek wat de zege werkelijk bij hem los maakte. Verkerk besefte plotseling dat hij defini tief met een moeizame periode had afgerekend en barstte in tranen uit. „Dit is de beloning voor maanden van keihard werken voor mij, maar ook voor mijn coach", verwees Verkerk naar de even eens tot tranen toe geroerde Nick Carr. Na de euforie door het bereiken van de finale van Roland Garros belandde Verkerk vorig jaar in een dip. Met een eindstrijd op een Grandslamtoer- nooi en een veertiende plek op de wereldranglijst had hij zijn doelen bereikt. Het kostte hem de grootste moeite zich te motiveren. Bovendien vond hij het lastig met de plotselinge bekendheid om te gaan. Carr heeft veel op Verkerk moeten inpraten om hem op het juiste pad te houden. „Over die 'eendagsvliegonzin' na Roland Garros is al genoeg gezegd en geschreven. Maar als er zoiets gebeurt, is er niet veel meer speciaal. Toch ben ik er sinds januari weer keihard tegenaan ge gaan. Ik ben opgelucht dat weer iets moois is uit gekomen en dat ik definitief met die periode na Roland Garros heb afgerekend. Ik keer nu terug in de topveertig. Dat was het doel van dit jaar." Pagina Sport: Tweede zege ATP-Tour opluchting voor Verkerk Koop ze nu! Proef nu Leidsch Dagblad in de ochtend, 4 weken voor 9,75 y Ja, ik ontvang graag 4 weken lang iedere ochtend Leidsch Dagblad voor maar 9,75. Dat is nog^een 0,41 per dag! Naam: M V Adres: Postcode Plaats Tblpfoon:(j.v.m. bezorgcontrole Geboortedatum e-mailadres: Stuur deze bon op in een ongefrankeerde envelop naar Leidsch Dagblad. Ta v Afdeling 1< Antwoordnummer 127. 1800 VB Alkmaar Bellen kan ook: 0800-1711 (gratis) of surf naar www leidschdagblad nl (Deze aanbieding is geldig tot 31 december 2004). Leidsch Dagblad gaat zorgvuldig om gegevens In het colofon van de krant treft u nadere informatie aan. Mijn wereld, mijn krant. Leidsch Dagblad

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 1