SERVICE sprinters Spaanse kroketten met Noorse zalm Bewolkt IHi Dé oplossing voor uw zoektocht! Cryptogram vrijdag l6 JULI 2004 CD VAN DE DAG Genre: latin pop Marc Anthony Amar Sin Mentiras Columbia/Sony 512755-2 Marcus Antonius was de laatste eega van Cleopatra. Uit liefde ver deelde hij het Romeinse bezit in Egypte en omgeving onder haar familieleden, totdat Octavianus in 33 v. Chr. orde op zaken stelde en het echtpaar zelfmoord pleegde. Diens naamgenoot Marc An thony is een pop-salsero met grote aanhang in Zuid-Amerika en de Verenigde Staten. Sinds kort is hij de derde echtgenoot van Jen nifer Lopez - een filmster/zangeres wier leven door de media zo op de voet wordt gevolgd dat Cleopatra tot leven lijkt te zijn geko men. En dan geeft de nieuwe manlief ook nog eens een album uit dat al in zijn titel leugentjes om bestwil afzweert. Nou kan Mare Anthony zeer behoorlijk zingen - wie de dvd van zijn optreden in Madison Square Garden heeft gezien, weet dat ie zijn mannetje staat. Het probleem bij hem is dat hij er een Spaanstalige salsa loopbaan en een Engelstalige popcarrière op nahoudt. Amar Sin Mentiras is latin pop en dus geen van beide. Denk aan het zwij- melrepertoire van Enrique Iglesias of Ricky Martin, maai- dan be duidend beter gezongen. Nou maar hopen op een goeie afloop. BOEK VAN DE DAG Genre: Prentenboek Max Velthuijs Het grote boek van Klein- Mannetje Uitg. Leopold Prijs: 14,95 Max Velthuijs, geliefd bij veel kinderen en volwassenen vanwege z'n prachtige boeken over Kikker en zijn vriendjes, won dit jaar voor zijn oeuvre de hoogste internationale onderscheiding, de Hans Christiaan Andersenprijs. Een terechte kroon op zijn werk, want Velthuijs maakt al vanaf 1962 illustraties voor kinderboeken en in 1972 kwam zijn eerste eigen boek uit, De jongen en de vis. De drie boeken die Velthuijs over Klein-Mannetje maakte, zijn nu ge bundeld in Het grote boek van Klein-Mannetje. In Klein-Mannetje vindt het geluk komt een vrolijk Klein-Mannetje zijn vriendjes Kik ker, Konijn, Eend en Varkentje tegen. Hij heeft volgens hem het ge luk gevonden en laat vol trots zijn klavertje vier zien. De hele dag ontloopt hij vele gevaren, hij is nog nooit zó blij geweest. De vrolij ke, heldere tekeningen van het mannetje met zijn geluk in z'n hand zijn ronduit vertederend. De prenten zijn stuk voor stuk klei ne schilderijtjes. Wie toch al van plan was - weer - iets van deze kunstenaar aan te schaffen doet er goed aan deze mooi uitgevoer de verzamelbundel in huis te halen. KOKKERELLEN Voor 12 stuks Aardappelkroketjes worden in Spanje voornamelijk als een on derdeel van de tapas opgediend. Men voegt er naast de tuinkrui den graag in kleine stukjes ge sneden vis en/of garnalen aan toe. In het recept van vandaag is gekozen voor zalm uit Noorwe gen omdat je daarmee niet de kans loopt dat ze een zuurstok- roze kleur krijgt en er daardoor minder appetijtelijk uitziet. Ingrediënten 11/2 kg aardappelen, vastkokers; zout; 40 gram boter; 350 - 400 gram verse Noorse zalmfilet; 3 eieren; witte peper uit de molen; 3 el. fijngehakte (blad) pe terselie; 1 1/2 el. fijn gesneden bieslook; ca. 175 gram droog kruim van witbrood; (zonne bloem) olie voor het fritu ren. Voor de garnering enkele toeven (krul) pe terselie. Bereiding Kook de aardappelen in ca. 20 minuten gaar. Laat ze aardappelen na het afgieten even droog stomen. Wrijf ze door een zeef. Voeg aan de pu ree boter, 1 losgeroerd ei, een beetje peper, peterselie en bies look toe. Klop en roer met een garde alles krachtig door en laat de puree verder afkoelen. Was de vis, maak hem droog, hak hem grof en schep hem door de inmiddels lauwwarm geworden aardappelpuree. Laat de puree hierna koud worden. Verdeel de massa in 12 porties en vorm er kroketjes van. Ver deel het broodkruim over 2 die pe borden. Roer 2 eieren en 1 eetlepel water in een diep bord los. Rol de kroketten door broodk ruim, haal ze door de losgeroer de eieren en rol ze opnieuw door broodkruim. Druk met de platte hand het broodkruim vrij stevig aan. Leg de kroketten op een schaal en laat ze, af gedekt met een velletje plastic folie, tenminste 30 minuten in de koelkast rusten. Verhit de olie in een frituurpan tot 170 graden. Bak, niet meer dan vier stuks tegelijk, de kroketten in ca. 7 minuten rondom goudbruin en knapperig. Presentatie Schik de kroketten op een met een (papie ren) servet beklede schaal. Leg er toeven (krul)peterselie bij als garne ring. Schenk er een glas koele Spaanse belletjeswijn, zoals Ca va, bij. Hans Belterman VERKEERSCONTROLES De verkeerspolitie controleert in het hele land of de automobilis ten zich houden aan de voorgeschreven maximum-snelheden. Een aantal controles wordt dagelijks uitgevoerd: op de A2 Tussen de brug Zaltbommel in beide richtingen en knooppunt Ekkers- weijér (Eindhoven) en op de A12 tussen knooppunt Prins Claus plein en knooppunt Gouwe. Verder wordt er vandaag gecontro leerd op de A9 bij Heiloo en A27 bij Vianen. Morgen: A7 bij Marum en Al bij Oldenzaal. Zondag: A44 bij Haarlemmermeer en A73 bij Cuijk. O O winterse buien onweer sneeuw Purmerend (öïbckhólrn" Moskou Warschau Sardinië Malta Legenda 1000 Luchtdruk(mbar) morgen HIT WEER Koufront t - Warmtefrant Ons land bevindt zich ook vandaag in vochtige luchtmassa's. Het wordt weer een tamelijk bewolkte dag met vooral in het noorden kans op enige (mot) regen. In gebieden met veel bewolking komt het kwik uit op 19 graden, in het zuiden - waar de mees te kans is op zonneschijn - zijn maxima tot 23-24 graden mogelijk. De zuidwestenwind neemt af tot zwak of matig. De komende nacht ontstaat plaatse lijk dichte mist. Morgen echter warmt de atmosfeer flink op. De tem peratuur komt in het binnenland uit op zomerse waarden. Plaatselijk kan het 27 graden worden: De Bilt maakt kans op de eerste zomerse dag sedert 9 juni (37 dagen maxima beneden 25,0 graad). Wel is de atmosfeer onstabiel van opbouw. Wellicht tijdens de middag ontstaan enkele regen- en onweersbuien. De wind is morgen overwegend zwak uit het zuiden. Zondag zijn de onweerskansen nog groter hetgeen de middagtemperatuur weer enigszins drukt. Na het weekeinde ontstaat boven de Noordzee een hoge- drukgebied maar of het een solide luchtdrukmaxi mum zal zijn is onzeker. Het blijft wel warm. Met name vanaf de langste dag regent het in ons land vaak en regionaal ook veel. In juli is in een strook van west naar oost, grofweg van de regio Kat wijk-Leiden over het noorden van de provincie Utrecht naar Flevoland en vervolgens richting Twen te, plaatselijk al meer dan 100 mm gevallen. De 'top pers' onder de KNMI neerslagstations treffen we aan in het oosten van Flevoland. Daar staat de teller plaatselijk op 115 mm. De normale landelijke hoe veelheid neerslag in een doorsnee juli bedraagt 70 mm. Lang niet overal verloopt juli nat. In het Noord hollandse Callantsoog is nog maar 24 mm opgevan gen. In juni viel er gemiddeld over het land circa 70 mm (voorlopig cijfer) tegen normaal 71 mm. Een normale maand dus maar in een strook van de Utrechtse heuvelrug tot in Groningen werd plaatse lijk 120-140 mm opgevangen. Praag Wenen,, Boekarest; /■- j/Belgrado 22° vf Istanbul^ fi ra i'i a Rome TelAviv v O, Cal jo \u. Canarische eilanden 319 La Pd J) ™erte Tenerife O Yentura Gran Canaria brrn-www.'.veeionline.ai licht bewolkt Egmond Scheveningen Katwijk IJmuiden Rotterdam Temperatuur min/max Verwachting voor morgen NNO 2 IJmuiden Zaanstad Haarlem 20°/c 20 /c 1-10 Hillegom OJOoofddorp Lisse I Amsterdam Verwachting voor morgen Hilversum 5assenheim Katwijk Leidenp Alphen a/d Rijn Amersf Utrecht. assena J^Dèh Haag Neerslagkans Neerslag-mm HOOIKOORTS Hooikoorts We gaan naar een ruim warmer weertype met meer zon, maar de buienkans is nog niet geweken. T/m maandag kunnen er soms nog pittige buien vallen, soms met onweer Els Geen Zuring Geen Hazelaar Geen Rogge Geen Populier Geen grassen Zwak Wilg Geen Eik Geen lép Geen Weegbree Geen Berk Geen Bijvoet Geen Beuk Geen Brandnetels Zwak Aan de kust is de s tu.itie voor hooikoorlspatienten over het algemeen gunstiger Iets aan te bieden of juist te vragen? Van personeel tot aanhangwagen! Plaats nu uw Sprinter via www.sprintersonline.nl of mail naar sprinters@hdc.nl Tel.: 072-519 68 68 Fax: 072-519 68 69 STRIPS PUZZEL DE RECHTER door Mr Jesse van Muylwijck kuk moo ee/ds eeyo tormapo WAUW AJ5T /AL-S Of Horizontaal: 4.Tijdelijk een sentimenteel besluit (7); 5. Rampzalig dier(9); 8. De glorie van het verleden (3); 9. NeigingI de galg (4); 10. In de hogere wegdromen (6). Verticaal: 1. Deels een maat van een vogel (7); 2. Hoogleraren i het voor de helft (9); 3. Verkouden vogel (4); 6. Sche een kledingstuk (6); 7. Het ontvangen van een slagbei (6). Oplossing van donderdag: Horizontaal: 1. Grief; 5. aai; 6. vin; 8. alaaf; 11. elf; 13. ace; 15. rij; 16. val; II 19. de; 20. Io; 21. ut; 23. elk; 25. ga; 26. fes; 28. kijk; 29. lepra; 32. OAE; 33. eau; 34. greep. Verticaal: 1. Gaaf; 2. ril; 3. Eva; 4. FIFA; 7. vernuft; 9. ala; 10. verpakt; 12. 14. cl; 16. vee; 17. lik; 22. te; 24. lap; 25. gij; 27. slag; 28. kaap; 30. eer; 31. ree. ©H

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 22