Mercedes ster met A-klasse L E~ r. v 1 L] Ook 'kleintje' heeft BMW-gezicht Lady Penelope moet stapje terug doen L.I.A.M. Automening.nl voor consum WÊ door Peter Lodewijks amsterdam - - Mercedes pakt het groots aan met de nieuwe A-klasse. De opvol ger van deze compact-mpv wordt neer gezet als een lifestyle, een manier van leven. Onder de titel 'follow your own star' wordt de 'A' Europees gelanceerd, middels een monsterrit en diverse kunstuitingen. De Nederlandse importeur had het leuk opgezet. Afgelopen woensdag werd de A-klasse gepresenteerd in Amsterdam, in een verbouwde voor malige kleine scheepswerf. Kunst aan de muren en geen auto te zien. Op de manier werd de aandacht naar de kunstwerken geleid, die speciaal door een vijftal kunstenaars waren gemaakt voor Mercedes. Volg je eigen pad en creëer je eigen interpretatie van het begrip 'vrijheid'. Dat was de opdracht aan de kunstenaars. Het resultaat: vijf eigenzinnige kunstwerken, waarin ze hun eigen interpretatie van het Merce des-Benz A-Klasse gevoel hebben vast gelegd. De originele kunstwerken van het project worden later in het jaar ge veild voor een bijzonder doel: een on derwijsproject in Oeganda. Via de kunst sprong Mercedes over op de auto, die vanaf het water in de stro mende regen werd 'aangevaren'. Op eens stond hij daar, de nieuwe A-klas- se. De auto waarmee Mercedes-Benz nieuwe wegen wil inslaan. De hele De nieuwe A-klasse kwam vanaf het water in de stromende regen 'aangevaren'. Foto: Peter Lodewijks campagne draait om drive, durf, het lef hebben om je leven in eigen hand te nemen en je eigen pad te volgen, al dus de fabrikant. De kunstenaars hebben ieder hun ei gen drive en stijl maar hebben alle maal ooit de keuze gemaakt af te wij ken van de geijkte paden en nieuwe, eigen wegen in te slaan. En dat sluit weer aan op de grootse introductie- reis die Mercedes gaat maken met maar liefst 800 mensen en 400 auto's van het type A-klasse. Dat zijn niet zo maar mensen. Nee, Mercedes zoekt voor deze Star Tour (5-9 september) eigenzinnige mensen die weten wat ze willen. Doorzetters die keuzes durven maken. Alleen de meest gemotiveerde mensen kunnen straks meerijden in de Star Tour. De route is vol uitdagin gen en verrassingen, zegt Mercedes. Aanmelden kan tot 5 augustus via de website: www.follow-your-own- star.nl. Op verzoek van Mercedes heeft Chris tina Aguilera speciaal voor de A-cam pagne een liedje uitgebracht. De be roemde zangeres leeft volgens de filo sofie 'Follow Your Own Star' en maakt bewust haar eigen keuzes. Zij past dus uitstekende in het hele verhaal rond de nieuwe A-klasse. Na zeven productiejaren en een ver koop van wereldwijd 1,1 miljoen au to's, introduceert Mercedes-Benz dus een nieuwe A-Klasse. Het gaat om een geheel nieuw model, dat echter nog heel herkenbaar is. Opvallend anders dan bij het voorgaande model zijn de prominentere koplampen en grille, de 'dikkere' zijschermen en het nadruk kelijker wigvormige zijaanzicht. Ten opzichte van de vorige is de nieuwe A- Klasse 23 centimeter langer en 4,5 cen timeter breder. De nieuwe 'A' komt op de markt in twee carrosserievarianten, die elk een eigen karakter hebben. De 5-deurs versie, die vanaf september leverbaar is, wordt vanaf november aangevuld met een sportief en jeugdig gestileerd 3-deurs model. Beide versies worden leverbaar met een keuze uit zes moto ren en drie uitrustingsniveaus. De prij zen voor de 3-deurs en 5-deurs uitvoe ringen zijn respektievelijk 20.600 en 21.800 euro. Mercedes-Benz Alphen a/d Rijn Leiden Lisse De Schans 25 Vondellaan 45 Meer en Duin 4 (0172) 47 511! 071) 576 93 7, (0252) 41 AUTQ33ÜMSKERK 33 JAAR NISSAN DEALER Bij welk automerk voel je je thuis en bij welke dealer kom je echt nooit meer? Volgens oud pr-functionaris (van Skoda) Leo Pool zijn dat vragen die ieder een zichzelf of anderen wel eens zal stellen. Waarom deed Waarom aandrijving op achterwielen? BMW is de achterwielaandrij ving altijd trouw gebleven, te gen alle tendensen in. En dus ook met de nieuwe 1-serie. Het grote voordeel van dit systeem is dat aandrijving en besturing gescheiden blijven, zodat je in het stuur nooit aandrijfreacties voelt. Boven dien ligt de motor bij een achterwielaandrijver vrijwel altijd in lengterichting. Dat is gunstig voor de gewichtsver deling en dus voor een mooi neutraal bochtgedrag. Een nadeel is er ook: in (te) snel genomen en/of natte bochten kan de achterkant uitbreken, het zogeheten overstuur. De doorsnee auto mobilist weet daar vaak geen raad mee, met alle gevolgen vandien. Dankzij elektroni sche stabiliteitscontrole is een moderne achterwielaan drijver echter net zo 'foolp roof geworden als een op de voorwielen aangedreven voertuig. Voor BMW reden om in zelfs in deze door voorwielaandrij vers beheerste klasse haar principes trouw te blijven. Echter niet alleen vanwege reeds genoemde voordelen. Een laag achter de vooras ge plaatste motor geeft meer ruimte om voetgangers bij een aanrijding bescherming te bieden en maakt het bo vendien gemakkelijker een optimale kreukelzone te reali seren. De kans is dan ook niet uitgesloten dat andere fabri kanten BMWs voorbeeld zul len volgen. (advertentie) montfoort/gpd - Met de nieu we i-serie opent BMW de aanval in een klasse waar auto's als de Audi A3, de Peugeot 307 en de Volkswagen Golf traditioneel de dienst uitmaken. De Duitsers spreken daarbij van rijplezier in een nieuw formaat, mede dank zij achterwielaandrijving. Net als de BMW 5- en 7-serie is de '1' een auto waar je even aan moet wennen. Het valt zelfs niet mee om direct een goed beeld van de wagen te krijgen. Het schaduwspel van holle en bolle vormen en scherpe knik ken krijgt bij elke verandering van de lichtval weer een nieuwe dimensie. Maar wat we er ook van vinden, designchef Chris Bangle heeft de 'kleine' BMW wel een eigen gezicht meegege ven dat beslist geen eenheids worst mag worden genoemd en dat lang mee kan zonder te ver ouderen. Het blijft niet bij uiterlijk ver toon. Dankzij nieuwe construc tietechnieken kon het gewicht beperkt blijven. Afhankelijk van de uitvoering doet hij op de weegschaal 1280 tot 1425 kilo. Dit alles zonder concessies te doen wat betreft de veiligheid. De 'runflat' banden dragen ook bij aan het lage gewicht omdat een reservewiel overbodig is. In het interieur zorgen fraaie materialen en subtiele kleuren- nuances voor een luxueuze at mosfeer. Achterin is de hoofdruimte re delijk, maar de benen moeten in de nek als de voorstoelen ver naar achteren staan. De aflo pende lijn van de portieren en de smalle doorgang voor de voeten maken ook geen gast vrije indruk. Het wel en wee van de achter- passagiers is na het indrukken van de startknopO) snel verge ten. Vanaf de eerste meters is duidelijk dat je een echte 'rij dersauto' onder je zitvlak hebt. De besturing is precies en geeft perfect door wat er onder de Met deze auto opent BMW de aanval op concurrenten als de VW Golf en de Peugeot 307. Foto: BMW wielen gebeurt. De 50/50 ge wichtsverdeling op voor- en achteras en het geavanceerde onderstel zorgen voor een neu traal weggedrag, waarbij de au to ook in snelle bochten nau welijks overhelt. Hoewel de 2.0 liter 4-cilinder van de 120i met 150 pk geen stakker is, moet hij wel op toe ren worden gejaagd om te pres teren. De verhoudingen van de 6-bak (automaat als optie) zijn vrij lang en de Autobahntop van 217 km/u is alleen bereik baar in de vijf. Lang zijn ook de schakelwegen, je mist het lek ker klik-klakkend 'joystickje' van de 3-serie. Het instapmodel 116i biedt 115 pk. Begin vol gend jaar komt daar nog de 143pk 118i bij. Later volgen ook 6-cilinders, waaronder een 250 pk 3.0 liter. Op de zakelijke markt -BMW denkt 60 procent van de 1-serie aan leaseklanten te kunnen slij ten- zal de 122 pk 118 diesel waarschijnlijk het best verkoch te model worden. BMW hoopt dankzij de 1-serie in 2008 de jaarproductie te hebben opge schroefd van 1,1 miljoen tot 1,4 miljoen auto's. Waarbij de Duitsers hun status als A-merk willen handhaven door in elk marktsegment tot de top te be horen. Verwacht bij zo'n 'pre mium brand'-strategie geen voordeelprijzen. De 116i is er vanaf 24.950 euro, het topmo del, de 120d Executive, komt op 37.650 euro. De echte liefheb ber zal het niet deren. Een BMW blijft immers een BMW, het populairste merk van alle merken. ^gjrvan de Plas Groep bv Alphen a.d. Rijn tel. 0172-422214 Katwijk tel. 071-4090910 Leiden tel. 071-5896000 Heemstede tel. 023-5285284 www.vanderplas.nl die verkoper niet wat me best om jou een auto te\ rp pen? Je gaf toch wel tien aan dat je interesse had, j| hij bleef maar doorzeure die inruilauto, de korting moest geven of over dei len van zijn bedrijf ten o[ van anderen. Dergelijke! van autoconsumenten n voortaan te vinden op w tomening.nl. Of het gaat om het merk dealer, de service of een dereparatie, het kan allei worden aangemeld bij di dactie van de intemetsiti '8 rood gekleurd onderwei]er doeld om te waarschuwe Al groen denkt de redactie (®c veilig is om met dit bedii ken te doen. Op de webs ld wordt vooralsnog geen et aangeboden. Dat zijn po Ca onderdelen op vele sites, zorgen meteen ook voor enorme belasting van he teem. BLIK IN HET VERLEDEN Jméê Geroemd om zijn doeltreffende eenvoud en daar door over de hele wereld gewaardeerd: de VW Transporter ofwel het Volkswagen-busje. De Ne derlandse VW-dealer Ben Pon stond aan de wieg van dit uiterst veelzijdige voertuig, dat was geba seerd op de al even gewaardeerde VW Kever. De Volkswagen Type 2 (de Kever was Type 1) was goedkoop in onderhoud en zeer eenvoudig af te stemmen op de behoefte. Daardoor v geliefd bij ondernemers en verscheen li lei vermommingen in het straatbeeld. Als b| weerwagen, ziekenauto, politieauto, vuinisjj super-de-luxe passagiersbus, kampeerautor veel meer. Op de foto het VW-busje als pidL bine met laadbak, afgedekt met een canvas kapping. Foto: Archief Autoneus steeds groter, zachter en ook veiliger Tigra TwinTop vanaf 21 mille breda - De nieuwe Opel Tigra TwinTop is vanaf nu te bestel len. De coupé annex cabrio staat vanaf oktober bij de Ne derlandse Opel-dealer in de showroom. De prijslijst begint bij 20.995 euro om precies te zijn. Daarvoor krijgt men de Enjoy-versie met 1.4 liter Twin- port benzinemotor met 90 pk. Mobiel bellen in auto erg duur Hilversum - Natuurlijk gaat de mobiele telefoon mee op va kantie. Maar pas op met bellen achter het stuur want in heel Europa trekt de politie het bon- boek als deze overtreding ge constateerd wordt. Een over zicht van de boetes voor niet handsffee bellen: Nederland: 139 euro; Frankrijk: 22-75 euro; Noorwegen: 121 euro; Spanje: 91-301 euro; Luxemburg: 74 eu ro; Italië: 68 euro; Denemarken: 67 euro; Zwitserland: 67 euro; België60 euro; Finland: 50 eu ro; Polen: 43 euro; Duitsland: 40 euro; Groot-Brittanië: 30 eu ro; Portugal: 25 euro; Oosten rijk: 21 euro. Bron: Jabra/GN Netcom A/S door Peter Lodewijks haarlem - Thunderbirds are go! Vanaf 29 juli is het zover: de Thunderbirds worden volwassen middels een heuse speelfilm in de bioscoop. Geen gedoe meer met poppetjes aan draadjes maar echte acteurs en in plaats van neprookwolkjes en watert eiltjes indrukwekkende 'special effects'. Maar niet iedereen is blij met de 'revival'. In september 1965 vertoonde de Avro in zwart-wit het eerste deel van de aandoenlijke scien ce fiction-poppenserie De Thunderbirds. De serie sloeg in als een bom en ontketende een ware rage. De cyclus rond In ternational Rescue, het geheim zinnige reddingsteam dat altijd klaar staat om mensen uit le vensbedreigende situaties te redden, is legendarisch en iets waar je eigenlijk helemaal niet aan mag komen. Velen zien met de 'real-life'-versie op het witte doek dan ook een mooie jeugdherinnering naar de knoppen gaan. Want de verschillen zijn groot tussen toen en nu. De avontu ren in de poppendecors met al hun charme zijn vervangen door groots opgezette specta culaire James Bond-achtige ac ties. De prachtige geavanceerde voertuigen, genaamd de Thun derbirds, zijn opnieuw ontwor pen maar nog wel herkenbaar. Erger is het gesteld met de Fab 1, de roze 'dienstauto' van de mooie Lady Penelope, geheim agent van International Rescue in Engeland, die werd rondge reden door de handige ex-mis- dadiger Parker. Milady heeft een stapje terug moeten doen, want de 6-wielige Engelse Rolls-Royce is nu verworden tot een strakke Amerikaanse Ford. Een nieuwe stijl Thunderbird, dat wel. In zo'n moderne film moet dat ook wel, want de oude Fab 1 zou hier niet meer inpassen, net zoals Batman al diverse ke ren een modernere Batmobile kreeg en ook James Bond in el ke nieuwe film een modernere auto rijdt. De Ford-ontwerpers, zelf overigens fans van de origi nele Thunderbirds, hebben flink gebruik gemaakt van hun fantasie bij het bedenken van de nieuwe, bijna negen meter lange Fab 1. Alleen het 6-wieli ge concept en de kleur roze zijn eigenlijk overeind gebleven. Als voorbeeld namen ze de retro- Thunderbird die Ford onlangs op de markt bracht, die waarin Hale Berry rondrijdt in de meest recente James Bond-film. Weg&Wiel (advertenties) iC 16 JULI 2004 redactie: Peter Loc^ - i De Fab 1 van Lady Penelope anno 2004: een stap terug, maar zeker niet minder indrukwekkend. Foto: Ford Naast de vele geheime wapens aan boord heeft de Fab 1 er wel nieuwe features bijgekregen: hij kan nu ook vliegen en over wa ter rijden. Autofabrikant Ford is niet al leen verantwoordelijk voor de nieuwe Fab 1, maar levert ook vele andere voertuigen voor de film. De bioscoopfilm blijkt een populair project voor autofabri kanten. Steeds vaker verbindt een fabrikant zijn naam aan een nieuwe film en gebruikt die om bijvoorbeeld een nieuw model op een originele en doel treffende manier onder de aan dacht te brengen. Bij de Thun derbirds is dit laatste niet direct de opzet, de kans dat de Fab 1 als productieauto op de markt komt, is dan ook geheel uitge sloten. Toch komt Ford genoeg aan bod in de film. De tijd zal leren of The Thun derbirds voor de derde keer een rage worden. Volwassenen die de serie als kind gevolgd heb ben, zullen (als ze al naar de film gaan) de nieuwe Thunder birds met een dubbel gevoel bekijken. Aan de ene kant zul- I len de rigoureuze verandi gen pijn doen, maar teven de speelfilm veel herinne m oproepen. Kinderen vani m tijd hebben er geen probl ei mee, want voor hen wasi ej de poppenserie allang eei i passeerd (ruimte) station ja il

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 18