Happening Katwijk eindigt in chaos 'Ik had nog twéé SPORT Sluiter weet nog altijd niet of hij naar de Spelen mag I Huta Galung kwartfinalist op Open Leidsii Het wordt dit seizoen nog veel vaker dringen op De Krom jaar KNVB: haast met Van Basten zeist - De voetbalbond KNVB hoopt er voor 1 augustus uit te zijn met Marco van Basten en John van 't Schip. Henk Kesler, directeur betaald voetbal, had gisteren een eerste oriënterend gesprek met de twee beoogde bondscoaches. De komende tijd zullen er verdere gesprek ken volgen om tot een contract met het tweetal te komen. De bedoeling is dat de bond het duo voor vier jaar vastlegt. Kes ler benaderde Van Basten en Van 't Schip woensdagochtend telefonisch voor de functie van bondscoach. Ook vroeg de KNVB hun huidige werkgever Ajax het tweetal vrij te geven. De Amsterdamse club wil mee werken, maar wil wel de tijd krijgen opvolgers voor het trai nersduo van Ajax 2 te vinden. Zwembrons op EK voor Driebergen leiden - De Leidse jeugdzwem- mer Nick Driebergen heeft op het EK in Portugal een bronzen medaille gehaald. Driebergen zwom op de 50 meter rugslag een tijd van 26.71 seconden. Argentijnse Johan verspreekt zich piura - In Nederland hebben we het mirakel Johan Cruijff die op onnavolgbare wijze een voetbalwedstrijd kan analyse ren. In Argentinië loopt zijn evenknie rond: Marcelo Bielsa, bondscoach van Argentinië. Al leen deed hij gisteren iets wat Cruijff niet snel zal doen: Toe geven dat hij zichzelf niet be grijpt. De jonge broer van de Argentijnse minister van Bui tenlandse Zaken raakte echter verstrikt in zijn eigen labyrint. De bondscoach probeerde tij dens een persconferentie uit te leggen waarom hij in de Copa America liever tegen een aan vallende ploeg speelt dan tegen een defensief ingesteld team. Na een wazig betoog van enkele minuten, viel Bielsa plots stil. Hij schraapte zijn keel en sprak: „Ik heb me zojuist gerealiseerd dat ik mezelf niet eens begrijp." Nalbandian in WK-rally villa carlos Paz - De Argentijn se tennisprof David Nalbandian heeft aan de vooravond van de achtste ronde van het WK rally, in Argentinië, de rit van zijn le ven gemaakt. De speler, die op Roland Garros de halve finale haalde, raasde als co-piloot van de Spanjaard Carlos Sainz over de Argentijnse zandwegen. „Dit doe ik maar één keer", verze kerde Nalbandian de aanwezige journalisten. „Het ging echt heel, heel snel." Nalbandian las Sainz de route voor, terwijl de voormalig wereldkampioen zijn CitroënXsara zo snel mogelijk over het parkoers loodste. Atlete Edwards positief sacramento - De atlete Torri Edwards heeft positief getest bij wedstrijden in april op het ei land Martinique. In haar urine zijn sporen van het verboden nikethamide gevonden. Ook de contra-exptise was positief. De 27-jarige Edwards dreigt nu de Olympische Spelen in Athene te missen. Er hangt haar een schorsing van maximaal twee jaar boven het hoofd. Bij de Amerikaanse kwalificatiewed strijden verzekerde ze zich vori ge week meteen tweede plaats in de finale van een startbewijs op de 100 meter. Ze is wereld kampioene op deze discipline omdat winnares Kelli White het goud moest inleveren omdat ze was betrapt op doping. WK-duels Oranje in trek zeist - De kwalificatiewedstrij den van het Nederlands elftal voor het WK van 2006 in Duits land zijn in trek. De Suppor tersclub Oranje heeft ruim 8100 passepartouts voor de zes thuisduels verkocht. De interes se voor de kwalificatieduels voor het EK 2004 en het WK 2002 was beduidend minder. 'Olympische' verkeersregels athene - De Griekse regering heeft een aantal maatregelen gepresenteerd om tijdens de Olympische Spelen de ver keerschaos in Athene aan te pakken. Zo mogen in augustus op even dagen alleen auto's in centrum komen met nummer borden die eindigen op even nummers. Op oneven dagen worden alleen auto's doorgela ten met een nummerbord dat eindigt op een oneven num mer. Daarnaast wordt op 1 au gustus de zogenoemde Olympic lane in gebruik genomen. Dat betekent dat de linkerbaan van de belangrijkste verkeersaders gereserveerd zal zijn voor au to's die een olympische accre ditatie hebben. Deze regeling geldt voor 538 kilometer weg, waaronder ook het marathon parkoers. vrijdag i6 juli 2004 11 ■F door Frank Kalis Amersfoort - Raemon Sluiter houdt er in zijn achterhoofd nog altijd een beetje rekening mee alsnog naar de Olympische Spelen te mogen. Hoe wel hij niet voldaan heeft aan de na tionale eisen, wordt de Rotterdam mer volgens de internationale regels wel in Athene verwacht. De interna tionale tennisfederatie (ITF), de spe lersorganisatie (ATP) en het IOC heb ben hem zelfs al op de deelnemers lijst geplaatst. Sluiter, gisteren in de tweede ronde van de Dutch Open uitgeschakeld door Nicolas Massu, was er eigenlijk al vanuit gegaan dat uitzending van de baan was. „Joop Alberda van het NOC*NSF heeft me duidelijk uitge legd wat de nationale criteria zijn. Daar heb ik niet aan voldaan. Kenne lijk zijn die belangrijker dan de inter nationale." In Amersfoort vernam hij begin deze week echter dat hij voldeed aan de internationale normen, gebaseerd op zijn prestaties van het afgelopen jaar. Sluiter: „Dus hoor ik in Athene te zijn. Ik heb begrepen dat de ITF en ATP gaan praten met het IOC. Wat de gevolgen zijn, weet ik niet. Mogelijk wordt het NOC*NSF nog onder zware druk gezet. Er is dus nog een beetje hoop, al ga ik er maar van uit dat ik niet ga." Evenals Martin Verkerk, die pas woensdag officieel vernam zijn kof fers voor de Spelen te mogen pakken, is Sluiter behoorlijk geïrriteerd door de gang van zaken. „Het is erg lastig als je niet weet waar je aan toe bent. Zes weken voor zo'n evenement weet je nog niet hoe je schema er uitziet. In principe sta ik ook ingeschreven voor een toernooi in Washington. Van een goede voorbereiding is zo geen sprake. Maar als ik op het laat ste moment hoor toch in Athene te mogen meedoen, dan ga ik. Ik moet er niet aan denken als ik daar nog vier jaar op zou moeten wachten. Meedoen aan de Olympische Spelen lijkt me fantastisch." Zijn prestaties lijken er ook onder te lijden, al ontkende hij na zijn verlies (6-4, 7-6) tegen titelverdediger Nico las Massu daar last van te hebben. „Op de baan denk je daar niet aan", zei hij. „Ik ben er heel dichtbij ge weest." Sluiter baalde verschrikkelijk, want een gemiste volley in de tiebreak van de tweede set bij 4-2 in zijn voordeel bleek erg duur. Juist een onderdeel van zijn spel waarop hij de laatste tijd veel had getraind. Massu, zeker niet in topvorm, maakte op de beslissen de momenten bovendien een paar fraaie punten. Beide spelers stonden vorig jaar in Amersfoort in de finale. Tegenover de teleurstelling van Slui ter stond de blijdschap van Dennis van Scheppingen. De 29-jarige Mij drechter bereikte evenals vorig jaar de kwartfinales. Op indrukwekkende wijze versloeg hij de linkshandige Co lombiaan Alejandro Falla met 6-2, 6- 0. Woensdagavond zat hij nog in het ziekenhuis voor een kleine ingreep bij zijn vrouw, die vorige week voor de tweede keer bevallen was. Nu zat hij voor het eerst lekker in zijn vel. De periode van de zwangerschap, waarin de levensvatbaarheid van zoontje Dean onzeker was, verliep al lerminst prettig. „Het heeft veel ener gie en tijd gekost. Ook mentaal verg de het veel van me, maar gelukkig is alles goed gekomen. Nu kan ik voor uitblikken en kijken of de topvi n haalbaar is. Lichamelijk is alles nt bij mij." I Ook Martin Verkerk schaarde gisteren bij de laatste acht. Hij ;1 zijn handen vol aan de Chileen f,5 an Garcia, de nummer 119 van wereld. „Zo zie je maar dat ook deze joni het je knap lastig kunnen maken" f hij na zijn moeizame winst (6-7, 6-2) „Ik serveerde ook niet optilt JJ maar zolang je met slecht spel I winnen, is er weinig aan de hand De Alphenaar treft vandaag de S[ jaard David Sanchez. Van Schej gen moet het opnemen tegen All Martin uit Spanje. door Anton Diedrich katwijk - Een 'voetbalhappe ning'. Zo had w Katwijk zich het hoog bezoek van gisteravond voorgesteld. De wedstrijd tegen Feyenoord, daarna Ruud Gullit en Dirk Kuyt die in de VIP-tent vragen van toeschouwers gingen beantwoorden, duizenden be zoekers, sfeer en vrolijkheid. En dan deed de uitslag (0-5) er niet eens zo toe. Een happening werd het, inder daad. Vanuit de wijde omge ving waren de mensen naar De Krom getogen. Feyenoord kwam met de volledige selectie, Gullit beschouwde het duel als een belangrijke oefenpot en wisselde tijdens de wedstrijd nauwelijks. Het tempo lag be hoorlijk hoog en Katwijk bood goed partij. Heel jammer dat de zevenduizend man publiek geen moment wilden verande ren in een kolkende massa, of een twaalfde man, of een sfeer volle entourage. Beleefd ap plaus klaterde op na elk doel punt, alsof de hoornist van het Rotterdams Philharmonisch Orkest zojuist een lastige passa ge had volbracht. Een happening werd het vooral na afloop, toen de honderden toegestroomde kinderen graag een handtekening wilden heb ben. Maakte niet uit van wie. Assistent-trainer Henk Duut stiftte zich een polsblessure op de rood-witte shirts die de dra gers soms tot de schoenen kwa men. Het doorgangetje tussen de kleedkamers en de plek waar de bus stond - krap, klein - werd een worsteling voor de spelers. Chris Gyan bleef maar glimlachen, Gabor Babos en Romeo Castelen deelden grif hun krabbel uit. Ze kwamen toch geen meter verder. Het had allemaal veel makkelijker gekund, want aan de andere kant van het clubhuis stond de zelfde jonge menigte braaf ach ter dranghekken te wachten tot de spelers die kant op zouden komen. Toen de eerste Feye- noorders in plaats daarvan richting bus gingen, was het dranghek van de dam. Dirk Kuyt, de Katwijker in dienst van Feyenoord, haalt om. Doelman Gerben de Roode wacht af, verdediger Jerry van Wonderen is net te laat en Mariano Fernandez, op proef bij de Rotterdammers, kijkt toe. De bal gaat tegen de lat. Foto: Taco van der Eb Gullit zat in de VIP-tent inmid dels keurig aangeschoven naast Kuyt. En zij gaven keurig de obligate antwoorden op de obligate vragen. Gullit over het bondscoachschap: „Ik ben blij dat ik de keuze heb gemaakt om naar Feyenoord te komen." Kuyt over het naderende sei zoen: „Ik ben niet naar Feyen oord gekomen om derde te worden, en de trainer volgens mij ook niet." De aanwezigen namen nog een rosétje en hap ten een haring weg. Freek Rienks, trainer van Kat wijk, was ook aan tafel komen zitten. Met een goed gevoel, waarschijnlijk. Moest hij aan het einde van vorig seizoen nog vaak een beroep doen op jonge, onervaren spelers, tegen Feyen oord kon hij twee volledige elf tallen laten opdraven, een voor elke helft. Katwijk heeft zich flink versterkt in de zomerstop. Katwijk bood moedig weer stand tegen de profs, ondanks het feit dat de ploeg nog maar twee keer had getraind. De 0-5 nederlaag - drie keer Kuyt, een keer Castelen en eentje van La- zovic - had lager kunnen uitval len. Feyenoord profiteerde twee keer koel van individueel ge pruts achterin bij de Katwijkers. Aanwinst Marcel Vondeling, de Hazerswoudenaar kwam van Stormvogels Telstar, was in de laatste minuut zelfs nog dicht in de buurt van een eretreffer voor Katwijk. Doelman Patrick Lodewijks pareerde zijn schot. Linksback Jeroen Buijs vocht in de eerste helft vooral duels uit met de snelle Castelen en kwam niet zelden als winnaar uit de strijd. „Hij kwam me toch een paar keer op snelheid voorbij", zei de verdediger. „Dat gebeurt me in de hoofd klasse eigenlijk nooit." Na rust liet Daniël Hensen - terug van FC Den Bosch - zien dat ook hij een echte versterking is. Hen sen kon Castelen niet altijd af stoppen, maar deed op zijn beurt ook bij tijd en wijle een aanvallende duit in het zakje. Alle spelers van Katwijk haal den een behoorlijk niveau. Martin van Leeuwen, die terug keerde op het oude nest nadat hij bij Sparta geen nieuw con tract kreeg, viel snel uit met een hamstringblessure. „Geen re den om echt ongerust te wor den", aldus Vein Leeuwen. Het bevalt hem prima om weer bij Katwijk te zijn, zei hij. „Je ziet dat de club gaat opbloeien, er straalt weer ambitie uit. En het niveau is heel behoorlijk, zeker voor een ploeg die nog maar net in training is." Dank zij alle aanwinsten wordt het - als het dringen om handtekeningen voorbij is - dit seizoen weer dringen om een plekje in het elftal bij Katwijk. Jeffrey van As van ADO naar WSB door Gertjan van Geen leiden - Voor Jeffrey van As is een leven begonnen zonder profvoetbal. Gisteren verliep de overschrijvingsperiode en geen club die hem een contract aan bood. De 32-jarige Leidenaar speelt na twaalf seizoenen be taald voetbal volgend seizoen voor de amateurs van WSB. „32 Jaar is te jong om te stop pen. Het is vervelend en het valt me heel erg tegen, maar ik ben niet iemand om huilend in een hoekje te gaan zitten. Ik heb een fraaie carrière gehad", zegt Van As. Stiekem hoopt hij nog op een contract bij De Graafschap. Hij trainde anderhalve week mee bij nieuwbakken eredivisionist uit Doetinchem en speelde er twee oefenwedstrijden. „Ik ben negen dagen heen en weer ge reden vanuit Breda en ik wilde weten waar ik aan toe was. Het is nog niet helemaal van de baan, maar ik hoorde dat ze met Spira Grujic (FC Twente) of Michael Dingsdag (Vitesse) be zig waren. Woensdag heb ik de knoop doorgehakt en ben ik niet meer gegaan." Van As voelt zich nog niet te oud voor profvoetbal. Drie jaar geleden nog werd hem na een operatie aan zijn achillespezen verteld dat hij nooit meer zou voetballen. Hij bewees het te gendeel. Vorig seizoen werd hij met ADO Den Haag kampioen in de eerste divisie en dit jaar speelde de aanvoerder 22 wed strijden in de eredivisie. „Ik ben op een lullige manier op de bank terecht gekomen, maar ik ben ervan overtuigd dat ik het nog kan. Ik voel me nog steeds dezelfde Jeffrey van As. Het probleem is dat ik voor een voetballer oud ben. En ik kan veel aan mezelf veranderen, maar jonger kan ik niet wor den." Hij begon bij Roodenburg, ver huisde naar Ajax en kwam ver volgens vier seizoenen voor MW uit en zes voor NAC. Van Jeffrey van As. Archieffoto Ai g ""k As woont nog steeds in Bi ,jj maar verlangt terug naar den. „Ik ben nu twaalf jaar en het is tijd om terug te f naar huis. Ik had het er best voor over gehad om dag naar Doetinchem te ij maar het heeft niet zo zijn." De reden om naar WSB te hangt samen met het fei zijn beste vriend Marcel Ij doorn er keeper is. Hij hem nog van zijn tijd b jeugd van Roodenburg. hem begreep ik dat het een ke club is met aardige mei n( Als Marcel bij Kagia hac Z( speeld, was ik daarheen gej [0 In april heb ik al de eersl ,e sprekken gehad. WSB wi jj ook serieus helpen met hei |.c den van een baan. Naast werk als voetballer heb il ervaring. Hoofdklasse j hebben zich niet gemel mij, simpelweg omdat ze als ik vanuitgingen, dat il gend jaar nog profvoetl zou zijn. Ik heb zelf ook amateurclubs gebeld of a alsjeblieft mocht komen |G ballen. Daar ben ik stoaf noeg voor. Wel betaalde ja. Daar voel ik me niet te| voor. Er hebben nog clubs ar formeerd, maar er is niets creet geworden. Het zij 1 ben voetballer-af. Ik heb 10 ren in mijn eentje in hetbo is; traind." 21 UITSLAGEN CRICKET Deventer. Driedaagse interland. Nederland - Ierland; le innings: Nederland 200 ao, Ierland 388/8, 2e innings: Neder land 141 a.o. Nederland verliest met 1 innings en 47 runs. GOLF Troon. Brits Open. Stand na eerste dag: 1 Casey (Eng), Levet (Fra) 66, 3. Campbell (NZe) 67, 4. Choi (ZKo), Evans (Eng), Ferrie (Eng), Forsyth (Scho), Gog- gin (Aus), Olander (Zwe), Pettersson (Zwe), Singh (Fiji, Wilson (Scho/ama) 68,13. o.a. Els (ZAf) 69, 26. o.a Woods (VSt) 70, 95. o.a. La- feber (Ned) 74. HONKBAL Mannen, hoofdklasse: Sparta/Feyenoord - HCAW 1-13, Pioniers - Pi rates 9-7, Kinheim - Neptunus 2-3, Twins - Al- mere 4-5. PAARDENSPORT Aken. CHIO. Dressuur. Grand Prix: 1. Salzgeber (Dui) Rusty 75,833, 2. Van Grunsven (Ned) Gestion Salinero 75,417, 3. Schaudt (Dui) Weltall 74,375, 4. McDonald (VSt) Brentina 74,167, 5. Gal (Ned) Gestion Lingh 73,042, 6. Brink (Zwe) Briar 73,00, 17. Rothenberger/Barclay 68,417, 21 Marlies van Baalen/Blom's Idocus 67,625. Landenwedstrijd: 1. Duitsland 220,958, 2 Nederland 216,876, 3. Verenigde Staten 213,208. Springen. Klassiek: 1. Pessoa (Bra) Baloubet du Rouet 0- 38,14, 2. Ludger Beerbaum (Dui) Gladdys 0- 38,47, 3. Kürten (Ier) Castle Forbes Maike 4- 40,56, zonder barrage: 16. Wim Schröde- r/Eurocommerce Berlin 4-81,12, 17 Gerco Schröder/Eurocommerce Geneve 4-81,90. PRIJSVRAGEN Uitslag Lucky Day 3452, d.d. 15.07.2004 2.3.6.12.15,21.22.26.32.34.40.46.47.56. 62.68.70.72.74.77 (Onder voorbehoud van typefouten) TENNIS Amersfoort. Mannen, 375.000 euro. Tweede ronde: Massu (Chl/1) - Sluiter (Ned) 6- 4 7-6, Van Scheppingen (Ned) - Falla (Col) 6-2 6-0, Verkerk (Ned/4) - Garcia (Chl) 6-7 7-6 6- 2, Sanchez (Spa/5) - Lisnard (Fra) 6-2 3-6 6- 3, Martin (Spa/7) - Luczak (Aus) 6-4 4-6 7-6, Behrend (Dui) - Portas (Spa) 6-2 5-7 6-2. Dubbelspel, eerste ronde: Hemmes jr./Van Scheppingen (Ned) - Artoni/Benfele Alvarez (Ita/Spa) 6-4 6-2. Stuttgart. Mannen, 650.000 euro. Tweede ronde: Gaudio (Arg/2) - Armando (VSt) 3-6 6-2 7-6. Derde ronde-. Gaudio (Arg/2) - Berdych (Tsj/16) 6-2 6-4, Nadal (Spa/14) - Chela (Arg/3) 6-2 6-3, Costa (Spa/12) - Za- baleta (Arg) 7-5 7-6, Davidenko (Rus/15) - Pa vel (Roe/4) 7-5 1-6 6-4, Novak (Tsj/5) - Joesjni (Rus/10) 7-6 4-6 6-1, Stepanek (Tsj) - Karlo- vic (Kro/13) 6-2 7-5, Ferrer (Spa/11) - Gas- quet (Fra) 6-4 6-2, Canas (Arg) - Koubek (Oos) 6-4 6-2. Stanford. Vrouwen, 470.000 euro. Eerste ronde: Kostanic (Kro) - Harkleroad (VSt) 7-5 4-6 6-1, Pratt (Aus) - Jankovic (SMo) 6-4 6-3, Bartoli (Fra) - Likhovtsjeva (Rus) 6-1 6-4. Tweede ronde-. Venus Williams (VSt/1) - Lee- Waters (VSt) 6-1 6-1, Smahshnova-Pistolesi (lsr/5) - Parra Santonja (Spa) 3-6 7-5 6-2, Vento-Kabchi (Ven) - Barna (Dui) 6-2 6-2, Washington (VSt) - Irvin (VSt) 6-1 3-6 6-3 Leiden. Roomburg, 49ste Open Leidse Kampi oenschappen. HEI, eerste ronde: R. Nicolai - M. Joosse 6-4 7-6, T. de Rooij - T. Singeling 6-3 7-6, R de Kleijn - R. Snijders 6-3 2-6 6-4, J. Huta Gal- ung - R Tijveleijn 6-4, 6-0, M. Hilpert - B. Struijk 6-3 3-6 6-4, P. Logtens - J. Dijkstra 6- 0 6-1, S. van Dongen - A. Zoutendijk 7-6 6-2. Tweede ronde: J, Hunting - G. Bergraaf 4-6 6- 3 6-4, B. de Gier - A.M. Koning 6-0 6-0, B. van Delft - R. Pondman 6-2 6-4, M. Reuter - R. Haase 6-3 6-2, P. Logtens - R. Nicolai 6-0 6- 1, M. Marzolla - T. de Rooij 6-3 1-0 ret., M. Hilpert - S. van Dongen 6-1 6-0, J. Huta Gal- ung- R. de Kleijn 5-2 ret. DEI, eerste ronde: S. Buurs - A. Hartog 7-6 2- 6 6-4, L. van de Knaap - I. van de Wetering 2- 6 7-5 6-0. Tweede ronde: N. Thijssen - S. Buurs 6-4 6-0, H Ketelaars - M. Boonstra 6-1 6-3, B. Bruis - E. Lely 6-4 6-1, S. Trik - E. Buitenman 6-0 6- 0, E. Pera - J Mens 6-3 7-6 (7), A. de Bont - M. Bink 7-6 6-4, L. Sentis - S. Helderop 6-2 6-1. HD1, eerste ronde: T Buur D. Spierenburg - Y. Simonis C. van Swelm 7-5 6-4, R. Nicolai B. Struijk - A. v.d. Bijl M. den Ridder 6-0 6- 2, A. Houthuyse/B. Houthuyse-T. Singeling/ N. Zijlstra 6-4 6-2, D. Rappange/ P Visser - Y. van der Veek/ N. van Winsen 6-2 7-6. VOETBAL Oefenwedstrijden Katwijk: Katwijk - Feyenoord 0-5 (0-3). Doel punten: Kuijt 3, Lazovic, Castelen. Zuid-Scharwoude: LSW - AZ 0-15 (0-7). Doel punten: Huysegems 5, Elkhattabi 3, Sektioui 2, Landzaat, Meerdink, Wisse, twee eigen doelpunten. Rijssen: Excelsior '31 - Ajax 1-9 (0-7) Doel punten Ajax-. Anastasiou 4, De Mul, De Jong, Maxwell, Mitea en Sonck. Driel: RKSV Driel - Vitesse 1-17 (0-9). Doel punten Vitesse: Amoah 3, Hofs 3, Dors 3, Mbamba 3, Janssen 2, Davids, De Meersman, Schaars. VOLLEYBAL Marseille. World Tour beach. Vrouwen, herkansing, tweede ronde: Keizer- /Mooren (Ned) - Nikolaidou/Tsiartsiani (Gri) 2- 1 (23-21 14-2122-20). II), door Gertjan van Geen leiden - Hij kwam naar Neder land om te laten zien wat hij in Barcelona opgestoken had. Maar het eerste deel van zijn Hollandse campagne liep voor Jesse Huta Galung op een te leurstelling uit. De 18-jarige Hillegomse tennisser liep een keelontsteking op en sloeg nau welijks een fatsoenlijke bal. Bij de Open Leidse probeert hij weer wat op krachten te komen en wedstrijdritme op te doen. Gisteren plaatste Huta Galung zich voor de kwartfinale van het hooggedoteerde nationale ranglij sttoemooi. Normaal gesproken laat Huta Galung zijn gezicht niet meer zien in de Nederlandse A-toer nooien. De Hillegommer is in zijn eerste vier maanden als professional opgeklommen naar de 752ste plaats op de we reldranglijst en verkiest de in ternationale evenementen, waar punten voor de wereld ranglijst te verdienen zijn. Vorige maand kwam hij naar zijn vaderland om in Alkmaar en Heerhugowaard twee futu res te spelen. In Alkmaar in de eerste ronde kreeg hij match points tegen de latere toernooi- winnaar Stefan Wauters. Een week later stond hij ziek op de baan tegen landgenoot Michel Koning. „Ik stond, voordat ik naar Nederland, kwam heel goed te spelen", zegt Huta Gal ung. „Ik was vol zelfvertrouwen en topfit. Ik wilde hier vlam men, maar dat is een beetje in het water gevallen. In Heerhu gowaard wilde ik koste wat kost spelen. De dokter verklaarde me later voor gek." Jesse Huta Galung in actie tegen Ronald Tijveleijn. De Hillegommer doet op het ranglijsttoernooi van Roomburg wedstrijdritme op voor het challenger van Hilversum volgende week. Foto: Taco van der Eb dus de Hillegommer, die een wildcard kreeg voor dat toer nooi in de op een na hoogste categorie. De weg naar de tophonderd is De huisarts constateerde een forse keelontsteking en liet hem testen op de ziekte van Pfeiffer. „Het viel gelukkig allemaal mee. Ik heb vier dagen niet kunnen eten en mocht die hele tijd niet praten. Maar ik wilde zó graag speien. De hele dele gatie van de KNLTB (technisch directeur Hans Felius, Davis- Cupcaptain Tjerk Bogtstra red.) was aanwezig. Ik wilde laten zien dat mijn verhuizing naar Barcelona een goede keuze was geweest. In plaats daarvan kon ik weer onderaan beginnen. Mijn hele opgebouwde conditie is afgebroken." Vorige week donderdag hervat te hij de training. Hij miste het kwalificatietoernooi van het challenger in Scheveningen. De kwalificaties voor de Dutch Open in Amersfoort kwamen ook te vroeg. Huta Galung ver loor in de eerste ronde van Mel- vyn op der Heyde. „Ik heb in Amersfoort wel kunnen trainen met Raemon Sluiter, Peter Wes- sels en Dennis van Scheppin gen. Ik kon veel uren maken. Om wedstrijdritme op te doen heb ik een wildcard voor Roomburg aangevraagd, want volgende week speel ik het challenger van Hilversum", al- nog lang, maar het eerste doel is al bijna gehaald. Aan het eind van dit jaar moet hij bij de beste 700 tennissers ter wereld staan. In het Spaanse Lleida won hij half mei zijn eerste futuretoer- nooi. Huta Galung reist voornamelijk met twee Spanjaarden en een Spaanse coach door Europa. Hij heeft ze op de tennisacade- mie van voormalig wereldtop pers Emilio Sanchez en Sergio Casal leren kennen. In Bai na wordt tweederde van d en leidingskosten door de K 10 betaald, de rest komt uit fJ) sorbijdragen. Hij zal noj een tijdje afhankelijk van d dragen want zijn bijeeng 1( gen prijzengeld dit jaar is geen 2000 euro. Van Ronald Tijveleijn en R de Kleijn had Huta Gi 31ste op de nationale ran ||,c gisteren op de Open L 2( weinig te duchten. Tijvi 1( werd 's ochtends met 6-4 aan de kant geschoven Kleijn gaf een paar uur lali 5-2 op wegens duizelighe B) een opkomende migraine 2 middag krijgt Huta Galuq d zwaarder, als de Nederli gravelkoning Marcel Reul iG de kwartfinale tegenover i: staat. Hij versloeg hard! 23 Reuter dit jaar in de comf met 6-3 6-4. „Maar dat \vi de eerste competitiedag", jgi tiveerde Huta Galung gist (Dl om maar aan te geven dat in ter inmiddels heel wat uurtjes heeft gemaakt dai gin april. au Na Hilversum gat hij weer ie, terug om twee toernooi! Barcelona te spelen. D volgen het Nederlands K oenschap en de futures va: i(e| schede en Alphen aan den „Voorlopig speel ik alleen n maar op gravel, omdal Spaanse maatjes van mij anders willen", zegt de meter lange Hillegommeri volgend jaar komt er wat 00 court bij. Mijn spel is daar geschikt voor. Aan de ai kant; ik heb op gravel al wat punten gehaald."

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 16