SERVICE U 1 1 J J sprinters Aubergines met salami, tomaten en verse roomkaas 6 7 77 20 2S 27 34 Dé oplossing voor uw zoektocht! Kruiswoordraadsel HDC160 donderdag 15 JULI 200 CD VAN DE DAG HET WEER Genre: singer-songwriter Nick Drake Made To Love Magic Island/Universal 986 631-8 John Martyn en Richard Thompson zijn (gelukkig) nog onder ons. Het oeuvre van hun tijdgenoot en vriend Nick Drake, de singer- songwriter uit het Britse Cambridge, is helaas beperkt gebleven. Zijn onverwachte dood in 1974 maakte een voortijdig einde aan het leven van een fijnbesnaard talent. Drake zong zo mooi dat zijn drie officiële langspelers Five Leaves Left, Bryter Layter en Pink Moon) nadien steeds meer erkenning hebben gekregen. Zijn songs (vooral Mayfair, Magic en Three Hours) zijn briljantjes van percep tie - niet voor niets is Prince een devote fan van Drake. Wie ooit de box Fruit Tree kan kopen, schaffe 'm blind aan en neme de slordi ge kliekjesplaat Time Of No Reply voor lief. Dit is een veel betere toegift. Drake's vroegere arrangeur Robert Kirby en geluidstechni cus John Wood hebben met een uiterste krachtsinspanning nog wat voetnoten weten te peuren uit nagebleven geluidsbanden. Vooral Kirby's omwerking van Magic, met het breed uitgesponnen strijkersarrangement zoals oorspronkelijk bedoeld door de com ponist, komt tot leven. BOEK VAN DE DAG Genre: romancyclus A.M. de Jong Merijntje Gijzens jeugd Uitg. Athenaeum, Polak Van Gennep Prijs: 19,95 Als jongen kreeg je bij het lezen van de romans over Merijntje Gij zen met enige regelmaat een ferme brok in je keel. Dan moest je het lezen even onderbreken om de opwellende tranen de baas te worden. De schrijver van de Merijntje-geschiedenissen, A.M. de Jong (1888-1943), was dan ook een rasverteller. Voor zijn verhalen over Merijntje Gijzen putte hij uitvoerig uit de zijn eigen jeugd in en rond zijn West-Brabantse geboortedorp Nieuw-Vossemeer. De Kruik, Flierefluiter, Blozekriekske en natuurlijk Merijntje beleven avonturen die in Nederland ongekend populair werden. Nog in 1974 kluisterde de door de VARA uitgezonden Merijntje-serie half Nederland aan de televisiebuis. Athenaeum, Polak Van Gennep heeft nu de eerste cyclus van vier Merijntje-boeken opnieuw op de markt gebracht, gevat in een kloeke gebonden editie. Ook ruim zestig jaar nadat A.M. de Jong door Nederlandse SS'ers werd dood geschoten op de drempel van zijn huis in Blaricum verdient dit boek een ruime lezersschare. Voor het geld - krap 20 euro voor meer dan 500 pagina's - hoeft niemand het te laten. KOKKERELLEN Hoofdgerecht 3-4 personen Aubergines behoorden in ons land lange tijd tot de exotische groentesoorten. Vandaag is de aubergine in ons land een geac cepteerde soort, al eten we er nog steeds vrij weinig van. Met het recept van vandaag kunt u heel goed peilen hoe uw tafelge noten deze uit het Midden-Oos ten afkomstige groentesoort weten te waarderen. Ingrediënten 2 middelgrote aubergi nes; zout; 150 gram Italiaanse salami, dunne plakken; 400 gram verse roomkaas (Mon Chou op kamer temperatuur); witte pe per uit de molen; 5 rijpe (Italiaanse) tomaten, ontveld; 8 verse basili cumblaadjes, in uiterst smalle reepjes gesne den; enkele toeven (krul)peterselie. Bereiding Was de aubergines en verwijder de uiteinden. Snijd ze in plakken met een dikte van 1-1 1/2 centimeter. Bestrooi de plakken aan weers zijden met wat zout en leg ze in een vergiet om uit te lekken. Laat ze tenminste een half uur liggen. Spoel ze daarna af en maak ze droog. Halveer de ont velde tomaten en snijd het vruchtvlees in reepjes. Leg ze in een kom, strooi er een beetje zout en wat peper over en schep de basilicumdraadjes er door. Leg de aubergineplakken naast elkaar op het werkvlak. Beleg elke plak met 3 of 4 plakjes sala mi. Roer in een kom de room kaas los en voeg een beetje zout en peper toe. Schep op elke plak een flinke 'dot' verse room kaas. Strijk de roomkaas er met een palet- of pan- nekoeksmes zo gelijk matig mogelijk over v. uit. Verdeel de toma- -A ten- en basilicum reepjes er over. Leg de 'aangeklede' plak ken dakpansgewijs in een reeds beboterde lage ovenvaste schaal. Plaats de schaal in het midden van de tot 180 graden voorverrwarmde oven. Laat het gerecht in 25- 30 minuten zachtjes gaar bakken. Presentatie Dien het gerecht in de oven schaal op. Verdeel het aan tafel in de gewenste hoeveelheden. Geef er een gemengde salade van groene slasoorten bij en zet een mand met het in repen ge sneden platte brood van de Turkse bakker op tafel. Hans Belterman VERKEERSCONTROLES De verkeerspolitie controleert in het hele land of de automobilis ten zich houden aan de voorgeschreven maximum-snelheden. Een aantal controles wordt dagelijks uitgevoerd: op de A2 Tussen de brug Zaltbommel in beide richtingen en knooppunt Ekkers- weijer (Eindhoven) en op de A12 tussen knooppunt Prins Claus plein en knooppunt Gouwe. Verder wordt er vandaag gecontro leerd op de A4 bij Leidschendam en A348 bij Rheden. Morgen: A9 bij Heiloo en A27 bij Vianen. Zaterdag: A7 bij Marum en Al bij 01- denzaal. Zondag: A44 bij Haarlemmermeer en A73 bij Cuijk. door Jan Visser Doordat de polaire straalstroom, een relatief smalle band met zeer hoge windsnelheden in de hogere de len van de troposfeer, de laatste tijd een tamelijk zui delijke positie inneemt, is het in grote delen van Eu ropa tamelijk onstandvastig. Opvallend is ook dat di winden op grote hoogte op 'wintersterkte' waaien. Dat verklaart waarom er kort na de langste dag bo ven het Noordzeegebied en een week geleden ter hoogte van Bretagne stormdepressies tot ontwikke ling zijn gekomen. Niet alleen Europa is de zomer di weg kwijt, met name tijdens de tweede helft van jun drong het overgangsgebied tussen relatief koude en (sub)tropische luchtmassa's zelfs door tot het zui den van de Verenigde Staten. Dat leidde in staten al Texas, Louisiana en Mississippi tot excessieve regen val en dat zonder medewerking van tropische stor men. In Mississippi viel 254 mm ofwel de natste jut in meer dan 100 jaar. In 1900 viel daar 292 mm. De frontale zone, die de scheiding vormt tussen re latief koude en warme luchtmassa's, bevindt zich dezer dagen evenwijdig aan de heersende westelijkj hoogtestroming. Storingen langs het front trekken vandaag en morgen over ons land naar het oosten en veroorzaken periodiek regen. Vandaag regent het vooral tijdens de middag en avond. De temperatuur komt uit op 19-20 graden en de overwegend zuid westenwind is zwak tot matig. Ook morgen over het algemeen vrij veel bewolking en weinig kans op zon neschijn. In het temperatuurverloop komt nog wei nig verandering. Tijdens het weekeinde warmt de at mosfeer sterk op. Zaterdag zijn plaatselijk zomerse maxima mogelijk ofwel 25 graden of hoger. Wel zijn er onweerskansen: zondag is er zelfs kans op pittige donderbuien. Midden volgende week gloort er wat meer hoop omdat boven de Noordzee een hoge- drukgebied tot ontwikkeling lijkt te komen. Gisteren bleef het tijdens de ochtenduren droog met af en tot zon en op veel plaatsen ging het kwik naar waarden rond 20 graden. Daarna veel wind en van het westei uit regenachtig. Hooikoorts De hooikoortscondities blijven vrij gunstig, maar er is een langzame kentering aan de gang. De temperaturen gaan omhoog en de neerslagkansen omlaag. Els Geen Zuring Geen Hazelaar Geen Rogge Geen Populier Geen grassen Zwak Wilg Geen Eik Geen lep Geen Weegbree Geen Berk Geen Bijvoet Geen Beuk Geen Brandnetels Zwak O Sassenheim WZW 3 Alphen a/d Rijn O Wassenaar O Den Haag Utrecht^ Bron: www.weero STRIPS DE RECHTER door Mr Jesse van Muylwijck ttWCAUKMS PUZZEL 1 2 3 8 9 11 12 14 15 21 22 23 24 26 29 30 31 32 33 (advertentie) Iets aan te bieden of juist te vragen? Van personeel tot aanhangwagen! Plaats nu uw Sprinter via www.sprintersonline.nl of mail naar sprinters@hdc.nl Tel.: 072-519 68 68 Fax: 072-519 68 69 Horizontaal: 1. Ergernis; 5. liefkozing; 6. deel van een vis; 8. carnavi groet; 11. getal; 13. tennisterm; 15. file; 16. ondergang; 18. lage rivierstand (afk.); 19. lidwoord; 20. geliefde va 21. grondtoon; 23. ieder; 25. bevel; 26. verlaagde toon; 28. visie; 29. melaatsheid; 32. organisatie voor Afrikaan heid; 33. water (Fr.); 34. handvat. Verticaal: I. Intact; 2. huivering; 3. bijbelse naam; 4. wereldvoetb 7. scherpzinnigheid; 9. op de manier van; 10. ingepakt; 12. zijde van een schip; 14. inhoudsmaat; 16. dieren op boerderij; 17. gevangenis; 22. voorzetsel; 24. doek; 25. soonlijk vnw.; 27. klap; 28. in zee vooruitstekende hog< punt; 30. lof; 31. hertachtig dier. Oplossing van woensdag: Horizontaal: 1. Skelet; 7. arend; 8. depot; 9. scène; 10. neer; II. Lugano; 12. sierra. Verticaal: 2. Kudde; 3. loopje; 4. toeter; 5. maas; 6. zeeengte 10. nona; 11. les.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 12