SERVICE sprinters Lekker Amsterdam UW Avocado's met frambozen Aanhoudend fris Kruiswoordraadsel Dé oplossing voor uw zoektocht! ZATERDAG lO JULI 2OO4 CD VAN DE DAG Genre: pop/r 'n b/hiphop Michael Franti Songs From The Front Porch Boo Boo Wax/Pias IMUCD135 Er zit in het grote boombap-M)i van Michael Franti iets van konin gin Juliana. 'Heb eerbied voor alles wat leeft en groeit/ ons telkens weer boeit' zou een one-liner van deze geweldige performer uit San Francisco kunnen zijn. Onder de venijnige mix van hiphop, reggae en funk die hij met Spearhead bracht, ging al langer een vredelievende straatdichter schuil. Eentje die opkomt voor de ver drukten van deze wereld, maar nooit militant zal worden. Op zijn eigen label Boo Boo Wax ontwikkelde Franti deze 'unplugged' plaat, waarin hij een selectie van bekende en minder bekende stukken zingt met een minimum aan begeleiding. Denk aan een prachtig sonore mannenstem die met souplesse rondwiegt tegen een zacht ronkende Wurlitzer, een bongootje hier, een belletje en een paar piano-accenten daar, een shufilend gitaartje. De sfeer is zo relaxed als maar mogelijk. Vanuit je lome hangmat op de veran da bezie je de wereld toch wat anders. Of zoals Michael zingt: 'Hat red is what got me here today/ but I know that love is gonna set me free.' Lekkere plaat/ kan geen kwaad. BOEK VAN DE DAG Genre: restaurantgids Johannes van Dam Lekker Amsterdam uitg. Bas Lubberhuizen Prijs: €9,95 Nergens in Nederland verandert de restaurantwereld zo snel als in Amsterdam. Ook plaatselijk culinair journalist Johannes van Dam heeft ermee te maken. Wijdt hij een uitgesproken positief verhaal aan het etablissement Bond in de Valeriusstraat ('Het was inder daad een beetje in de kookstijl van John Fagel in zijn laatste jaren; ik had niet gedacht zoiets nog eens tegen te komen. Ik ben shaken en stirred!), staat er een klein naschriftje onder: 'Deze kok vertrok; alles is nu anders'. Toch is Lekker Amsterdam een handig gidsje. Van Dam heeft er 25 recensies van spraakmakende Mokumse res taurants opgenomen (waaronder enkele uitstapjes naar Santpoort- Noord en Vreeland) en heeft er een uitgebreide lijst van brasseries, restaurants en eetcafés aan toegevoegd waar hij al eerder positieve ervaringen opdeed. Wie deze zomer een dagje Amsterdam pas send wil afsluiten, heeft hier een adequate culinaire raadgever. KOKKERELLEN Voor 4 nagerechten Nagerecht waarbij het mogelijk is om er kant-en-klare vanille roomijs bij te geven. De frambo zen kunt u eventueel geheel of gedeeltelijk vervangen door klei ne (bos)aardbeitjes of door verse lychees. De likeur met sinaasappelsmaak kan worden vervan gen door Italiaan se limoen-li- keur. Ingrediënten 2 grote en bo venal rijpe avoca do's; 1/2 el. li moen- of citroensap; 250 - 350 gram verse frambozen; 2 1/2 el. Cointreau; 1 el. poe dersuiker; 4 verse munt blaadjes, in uiterst smalle reepjes (draadjes) gesneden. Eventueel 3-4 dl vanil- le-roomijs (kant-en klaar). Bereiding Snijd de avocado's in de leng te doormidden. Neem de pitten weg en schep het vruchtvlees met een lepel uit de schillen. Leg de leeg gehaalde avocado helften tot verder gebruik in de diepvriezer. Snijd het vrucht vlees van de avocado's in kleine stukjes. Sprenkel limoen- of ci troensap erover en leg de avo- cadopitten er bij (om het ver kleuren van het vruchtvlees te vertragen). Maak de frambozen schoon (niet wassen) en schep ze door de avocadostukjes. Roer in een kommetje li keur en poedersuiker door elkaar. Schenk het meng sel over avocado's en frambozen. Schep alles enkele ma len luchtig om. Presentatie Verdeel de vruch tensalade over de ijs koude leeg gehaalde helften van de avo cado's. Strooi de fijngesneden munt blaadjes er over. Pre senteer de gevulde avocado's op kleine bordjes. Tip Schep voor het vullen w van de leeg gehaalde avo cadohelften er een of meer bol letjes vanille-roomijs in en vul ze daarna met de vruchtensala de. Hans Belterman Neerslagkan* Neerslag-mm Verwachting voor rpdrgen Legenda 1000 Luchtdruk(mbar) lsob« Koufront Warmtefront door Jan Visser lelsinki Stockholm Onder invloed van een actieve depressie boven het zuiden van Zweden gaan west tot noordwestenwin den dit weekeinde door met de aanvoer van koele, onstabiele luchtmassa's. Op de meeste plaatsen wordt het niet warmer dan circa 18 graden. Al met al oogt het vandaag wat vriendelijker omdat de fre quentie van de buien minder is en de zon zich nu en dan laat zien. De overwegend westenwind is meest matig van sterkte. Een op hoogte goed ontwikkelde uitloper van de Scandinavische depressie doet de buiigheid morgen weer toenemen. Ook de iets rui mende wind, van zuidwest naar noordwest, is weer wat sterker en 16-17 graden lijken voor de meeste plaatsen de hoogst haalbare waarden. Volgende week houdt het wisselvallige weer aan en komt ook het kwik nog niet echt op schot. De kans op regen van betekenis en/of lange perioden met re gen of buien is waarschijnlijk wat kleiner. De voor malige Bretonse stormdepressie trok gisteren in be-, tekenis afnemend van zuidwest naar noordoost ovei ons land. Regengebiedjes, die tijdelijk nauwelijks van plaats veranderden, brachten lokaal veel regen. In onze streken waren de ochtendaftappingen na de zware buien van donderdag opmerkelijk hoog. In Wassenaar werd 40, in Katwijk 23 mm afgetapt. Beleven we qua temperatuur een miserabel begin van juli? Puur klimatologisch geredeneerd niet. De gemiddelde maximumtemperatuur over de eerste II dagen van de maand zal in De Bilt op circa 20 tegenj normaal 22,1 graden uitkomen. Dat is natuurlijk wel ondermaats maar verre van onredelijk. De gemid delde maximumtemperatuur over de eerste decade van de maand kwam in 2000 en 2002 op een verge lijkbaar niveau uit, in 1998 en 1996 was het koeler met respectievelijk 18,6 en 17,8 graden. Echt koel was het in 1978, 1965 en 1962. In 1978 opende juli met gemiddeld 16,2 graden als maximumtempera tuur over de eerste 10 dagen van de maand. Warschau Dublin 1 Barcelona Athene Sardinië Mallorca inzarote Fuerte ventura Gran Canarla licht bewolkt bewolkt winterse buien Seheveningen igmond Katwijk Rotterdam Purmerend Verwachting voor morgen Umuiden Zaanstad Haarlem O Almere Amsterdam' HOOIKOORTS Hoofddorp Verwachting voor morgen Hilversum Geen O Sassenheim Hazelaar Katwijk" LeidenO Populier Hooikoorts Er blijft van tiid tot tijjd regen vallen. De temperatu ur is ook wat aan de lage kant. Het voornaamste is dat de lucht geregeld schoongespoeld wordt. Amers Geen Weegbree O Wassenaar Geen Brandnetels Zwak door Mr Jesse van Muylwijck loqiA né-f is één soaolo&iscn pat MANNÉN JAóéN én vkdtavén véKZAMélén! Horizontaal: 1. Streep; 5. zandheuvel; 7. met dunne straaltjes afdruipe 10. muzieknoot; 12. hoogste punt; 14. bevel; 15. rivier in Duitsland; 17. lusthof; 19. muzieknoot; 20. aldus; 21. twi jarige; 23. een eik van schors ontdoen; 25. oude lengtem 26. vaatwerk; 28. wettelijke aansprakelijkheid; 31. lekkei 33. uitroep van herkenning; 34. rivier in Egypte. VERKEERSCONTROLES De verkeerspolitie controleert in het hele land of de automo bilisten zich houden aan de voorgeschreven maximum snelheden. Een aantal controles wordt dagelijks uitgevoerd: op de A2 Tussen de brug Zaltbom- mel in beide richtingen en knooppunt Ekkersweijer (Eind hoven). Vandaag wordt er ook gecontroleerd op de A20 bij Nieuwerkerk a/d IJssel en A73 bij Venray. Zondag: A12 bij Waddinxveen en A67 bij Eersel. Iets aan te bieden of juist te vragen? Van personeel tot aanhangwagen! Plaats nu uw Sprinter via www.sprintersonline.nl of mail naar sprinters@hdc.nl Tel.: 072-519 68 68 Fax: 072-519 68 69 Verticaal: 2. Koude lekkernij; 3. afgunst; 4. proefopname v.e. muz« voering; 5. landtong; 6. voorvoegsel; 8. afdrukken; 9. wa saus; 11. boom; 12. afgeknotte boomstam; 13. hard werk 14. persoonlijk vnw.; 16. groet; 18. scheepsherstelplaats: 22. westerlengte; 24. en wel (afk.); 27. palmsoort; 29. gn 30. hemellichaam; 31. uitdrukking van spijt; 32. zijde v.e schip. Oplossing van vrijdag: Horizontaal: 4. Evenwel; 5. leeghoofd; 8. are; 9. Gent; 10. helaas. Verticaal: 1. Zegekar; 2. bergketen; 3. veto; 6. opgaan; 7. finish.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 28