AZ: Co Adriaanse mag 'Zeist' er wel bij doei SPORT 'Silly season' nu al van star De Nederlandse Amerikaan met de knuppel Hekkensluiter bezorgt Van Wely schaaktitel De Ridder houdt oui club achter de hand Tjerk Bogtstra deelt wildcards Hockeyers verslaan Spanje Valencia - De Nederlandse hockeymannen hebben giste ren in Valencia de eerste oefen wedstrijd tegen Spanje met 2-3 gewonnen. Spanje leidde bij rust met 1-0, maar na de her vatting scoorden De Nooijer, Reekers en Geeris voor Oranje. Matthijs Brouwer viel vlak voor aanvang af, de vleugelaanvaller heeft last van een lichte lies blessure. Ook verdediger Geert- Jan Derikx ontbrak bij de ploeg van bondscoach Walsh. Derikx kreeg donderdag tijdens de trai ning een bal onder het oog. Nieuwe club Hasselbaink londen - Jerrel Hasselbaink en Mario Melchiot verlaten Chel sea voor een andere Engelse club. Aanvaller Hasselbaink te kende gisteren een tweejarig contract bij Middlesbrough, terwijl verdediger Melchiot een driejarige verbintenis afsloot met Birmingham City. Beide Nederlanders zijn bij Chelsea overbodig geworden. Hassel baink (32) moet bij zijn nieuwe club voorin een koppel vormen met de eerder gecontracteerde Australische spits Viduka. En kele dagen geleden haalde Mid dlesbrough met Michael Reizi ger ook al een Nederlandse spe ler in huis. AZ: vertraging kost 30 miljoen alkmaar - AZ heeft dertig mil joen euro schade geleden door de vertraging van de bouw van het nieuwe stadion. Dat zei voorzitter Dirk Scheringa giste ren op de persdag van de eredi visieclub. Volgens Scheringa wordt bekeken of de schade, of een deel daarvan, kan worden verhaald. AZ denkt, nu er over eenstemming is met de ge meente over de grondprijs, dat de eerste paal nu in september of oktober de grond in kan. Brazilië wint in slotminuut arequipa - Met moeite hebben de voetballers van Brazilië hun eerste wedstrijd in de Copa America, het voetbalkampioen schap van Zuid-Amerika, ge wonnen. Door een doelpunt van Fabiano in de laatste mi nuut werd Chili verslagen, 1-0. Paraguay won met dezelfde cij fers van Costa Rica. Chili ver zuimde afstand te nemen van Brazilië, hoewel het er wel de kansen voor kreeg. Gonzalez schoot weliswaar raak uit een strafschop, maar de arbiter keurde de treffer af en liet de penalty opnieuw nemen. Een ploegmaat van de schutter was te vroeg ingelopen. In tweede instantie miste Gonzalez. Hansen breekt record schoolslag long beach - De Amerikaanse zwemmer Brendan Hansen heeft in Long Beach (Califomië) het wereldrecord op de 100 me ter schoolslag gebroken. Hij legde de afstand af in 59,30 se conden. Het vorige record, 59,78, stond op naam van de Japanner Kosuke Kitajima. Het was de tweede keer dat bij de Amerikaanse trials, de selectie wedstrijden voor de Olympi sche Spelen, een wereldrecord viel te noteren. Een dag eerder had Michael Phelps op de 400 meter wissel ook voor een unie ke prestatie gezorgd. Phelps wil straks in Athene op jacht naar het record van de legende Mark Spitz, die in 1972 (München) maar liefst zeven keer goud won. Straf Fisichella na wisselen motor siLVERSTONE - Giancarlo Fisi chella kan vandaag bij de kwali ficatietraining voor de Grote Prijs van Groot-Brittannië nog zo goed rijden, voor de wed strijd van zondag wordt de Itali aan tien plaatsen teruggezet. De formule-1-coureur liet giste ren tijdens een training op het circuit van Silverstone tegen de regels in de motor van zijn Sau- ber vervangen. Volgens het nieuwe reglement van de For mule 1, vanaf dit seizoen van kracht, mogen motoren gedu rende de drie racedagen niet meer worden vervangen. Lafeber in subtop Schots Open loch lomond - Maarten Lafeber heeft zich gisteren met regel matig spel in de subtop ge handhaafd van het Schotse Open in Loch Lomond. Op de gedeelde 24ste plaats was hij de hoogst geklasseerde Neder landse golfer na de tweede ron de. Met totaal 138 telde hij vijf slagen achterstand op de Fransman Gregory Havret. Ro- bert-Jan Derksen kwam op de 51ste plaats door de schifting met 141 slagen. De 145 slagen achter de naam van Rolf Muntz waren er drie te veel om van daag en morgen mee te mogen spelen om de 3,25 miljoen euro in de prijzenpot. zaterdag lo juli 2o04 door Ype Minkema alkmaar - Co Adriaanse mag van AZ-voorzitter Dirk Scheringa best bondscoach worden. Maar dan wel volgend jaar, als zijn contract bij AZ is afgelopen. Tot dat moment zou Foppe de Haan, toch al in Zeist betrokken bij de jeugd, Oranje tijdelijk kunnen coachen. En kan er bij de KNVB een broodnodige verandering in de structuur worden aangebracht. Dit vindt een groep voorzitters van eredivisieclubs, namens wie AZ-voorzitter Dirk Scheringa gisteren het woord voerde. AZ is niet van plan om Adriaanse te laten gaan als hij tot het hoogste voetbalambt wordt geroepen, bleek gisteren op de persdag in Alkmaar. Want, zo redeneert Scheringa, waar- haal je op zo'n korte termijn een nieuwe topper van daan. Maar als het landsbelang zwaar gaat wegen, dan zijn er ook nog andere scenario's denkbaar. Direct na de beruchte Robben-wissel van Dick Advocaat zocht de voorzitter van AZ contact met zijn trainer. ,,Ik was erbij, in dat stadion. Met zeven vrienden. We konden die wissel niet begrijpen. Daar filosofeerden we over." Zelfs over de gedachte van Adriaanse als bondscoach. De trainer zou 'Zeist' er wel bij kunnen doen. „Want als Oranje speelt, dan is AZ vrij." Het zijn filosofietjes. AZ-voorzitter Scheringa filosofeert ook graag met zijn collega's. On langs nog, over de kwestie-bondscoach en - daarmee samenhangend - de structuur van de KNVB. Want die deugt niet. Eén man, Henk Kesler, beslist over de aanstelling van de nieuwe hoogste voetbalbaas. Scheringa: „En dat is best een beetje eng." Des te meer, zegt hij, omdat Kesler best een kundig be stuurder is, maar geen verstand van voetbal heeft. Daarom willen de filosoferende voorzitters een technisch directeur. De KNVB liet die functie los toen Advocaat, opvolger van Van Gaal, alleen bondscoach wilde zijn. Dat is vol gens de clubs een verkeerde beweging ge weest. Vervolgens zou een groep van 'wijze mannen met voetbalverstand' zich over de uiteindelijke opvolging van Dick Advocaat moeten buigen. AZ, als een club met een goe de organisatie en kundige mensen, is volgens Scheringa graag bereid om daar een rol in te spelen. Scheringa wilde niet kwijt wie de andere voorzitters zijn. Co Adriaanse zelf hield zich gisteren op de persdag op de vlakte. Wie, wel ke trainer, zou zo'n baan nu niet willen, vroeg hij zich hardop af. Co Adriaanse natuurlijk ook. Maar de trainer is vooral met AZ bezig: „We spelen dit seizoen tegen het verwachtingspa troon. Dat was vorig jaar anders: toen waren we de underdog. Dat was veel gemakke Maar ons doel blijft: Europees voetbal." Champions League? „Ik sluit het nie Want kijk naar Porto. Niet het grootkaj maar wel het beste team met de beste c Griekenland, het fitste elftal met de best ner. Niet de beste spelers, maar het team haalt de beste resultaten. Het is vo het is hetzelfde spelletje, dus waarom zi ons niet lukken. Of een andere subtopj Nederland." De Alkmaarders willen niet de fout maki NEC en NAC vorig seizoen maakten: eei kort Europees avontuur en een nationa zinking. Co Adriaanse: „De competitie de basis, de Uefa-cup is het toetje." Rijderscarrousel Formule 1 op gang Loek van Wely achter het schaakbord in gepeins verzonken. Foto: ANP Visser houdt Sokolov verrassend op remise door Ivo Op den Camp silverstone - Veel vroeger dan gebruikelijk is in Silverstone, waar morgen de Grand Prix van Engeland wordt verreden, het zogenaamde 'silly season' van start gegaan. Die benaming wordt in de Formule 1 gehan teerd voor de periode dat de ge ruchtenstroom over de rijders carrousel op gang komt. Initia tor is een coureur die niet van de partij is in Engeland, maar thuis met behoorlijke verwon dingen moet uitrusten: Ralf Schumacher. De jongere broer van wereld kampioen Michael Schumacher wisselt in 2005 van Williams naar Toyota, waardoor vast staat dat teambaas Frank Wil liams op zoek moet naar twee nieuwe rijders. Een half jaar ge leden werd immers al duidelijk dat ook Juan Pablo Montoya naar een andere werkgever ver trekt. De Colombiaan gaat naar McLaren. Williams mag dan niet meer het topteam zijn van de beginjaren negentig, gewild zijn de zitjes van de aan de rol stoel gekluisterde teambaas wel. In Silverstone is het dit week end een komen en gaan van managers. Omzichtig of op zichtig prijzen ze hun waar, de coureurs, aan. De een wacht tot er een leger journalisten en fo tografen in de buurt is. Het be treft dan meestal een manager die een coureur representeert die minder goed in de markt ligt en nog wat extra publiciteit kan gebruiken. De zaakwaarne mer die juist stilletjes achter de schermen zijn zaakjes afhan delt, heeft meestal goede waar in handen en totaal geen baat bij mediarumoer. Een voorbeeld van de laatste categorie is Mark Webber. Zijn zaakjes worden behartigd door Ann Neal, niet alleen zijn le venspartner, maar ook de enige vrouwelijke rijdermanager in de Formule 1. „Ik weet alles en jul lie niks", waren de woorden die Ann Neal gisteren bezigde. Het was niet arrogant bedoeld, maar geeft aan dat de Australiër niet bang hoeft te zijn nog een jaar in de belabberde Jaguar rond te rijden. Het is een pu bliek geheim dat Webber in 2005 bij Williams onderdak krijgt en dat is op grond van het aanwezige talent, zijn charisma en zijn communicatieve vaar digheden terecht. Spannender wordt de strijd tus sen de gegadigden voor het tweede Williams-stoeltje. „We nemen de tijd om een welover wogen beslissing te nemen", wil Frank Williams er slechts over kwijt. Hij twijfelt tussen een ervaren kracht, zoals bij voorbeeld ex-wereldkampioen Jacques Villeneuve, en een aan stormend talent, zoals Anthony Davidson. De Engelsman eist tijdens de vrije trainingen op vrijdag regelmatig de aandacht op zich met snelle tijden in de UITSLAGEN BAR-Honda. Maar ook Heidfeld en Giancarlo Fis la, die dit jaar goed prestei hele matige auto's, zijn 1; daten. En hoe zit het tot slot m Nederlanders? De moeten niet veel illusies ki ren, want de kans op derlandse Formule 1-coui 2005 is uiterst klein. Jos stappen mag, gezien het den, nooit worden afge« ven. Hij wordt niet voor de 'comeback kid' gent maar ook de Limburger z< veel sponsorgeld op de pen moeten komen wil aanmerking komen voo plekje. Gesprekken zijn er; de met Sauber en Jaguar, het is prematuur om van euze interesse te spreken. Dat geld komt in elk geva van Trust, dat Verstappen jaar een plekje bij Minar zorgde, maar nu zijn z heeft gezet op Christijan A Probleem is echter dat Tn eind 2006 een exclusiviteit tract met Verstappen het tot die tijd met geen enke dere coureur in zee kan zolang het management Verstappen daar geen toe ming voor heeft gegevei bers, die het in het Duitse wagenkampioenschap voortreffelijk doet, zou dol de overstap naar de Forn maken. Maar ook hij is a kelijk van een zak duiten komt niet van Trust. door Anne Roel van der Meer Leeuwarden - Het leek van tevoren een eenvoudige optelsom. Want wie verwachtte er nou in alle redelijkheid dat de twee Ne derlandse topschakers Loek van Wely en Ivan Sokolov een fout zouden maken tegen respectievelijk Friso Nijboer en Yge Visser? Beide laagvliegers mochten geen proble men opleveren en het zou dus wel uitlopen op een barrage vandaag. Maar het liep vol ledig anders. Loek van Wely pakte voor de vijfde keer op rij de nationale titel mede dankzij Yge Vis ser. Van Wely zelf won en had alle geluk dat Visser zijn beste partij van het NK uitgere kend tegen Sokolov speelde. De Fries hield de Nederlandse Bosniër op remise. Visser, die naar eigen zeggen een verleden van tijdnood met zich meedraagt, stond zelf ook van zijn prestatie te kijken. „Ik heb een hele degelijke partij gespeeld zonder ook maar één keer in tijdnood te komen. Dat was nog niet eerder gebeurd dit toer nooi." Van Wely was Visser in ieder geval zeer dankbaar. Zelf had de verdedigend kampi oen niet heel veel moeite met tegenstander Friso Nijboer. „Ik wist dat Friso wel eens in tijdnood zou kunnen komen en heb daarop ingespeeld door vlot en scherp te schaken", berede neerde de Tilburger. Uit zijn ooghoeken zag Van Wely bovendien dat Visser goed bezig was tegen Sokolov en voor een dikke verrassing zorgde. Van Wely was goed te spreken over zijn he le toernooi. „Ik heb in totaal maar twee zwakke momenten gehad, dus qua spel kan ik zeer tevreden zijn. Hetzelfde geldt voor het eindresultaat." Dat hij gisteren in plaats van vandaag al de titel pakte, vond hij mooi meegenomen. Ook de plaats van handeling van het NK, de Grote Kerk, viel in de smaak. „In augustus ga ik trouwen in de kerk. Vandaag heb ik al kunnen merken dat die plek mij wel bevalt." Zijn rivaal Sokolov was uiteraard minder tevreden. Toch overheerste de berusting. „Ik denk niet dat ik mezelf iets kwalijk kan nemen. Met zeven punten heb ik het ge woon goed gedaan op dit toernooi. Ik heb niets doms gedaan, geen blunders ge maakt. Yge heeft buitengewoon en verras send goed gespeeld. Het was een correcte uitslag en voor mij was het een geslaagd toernooi." HOCKEY PRIJSVRAGEN Valencia. Mannen, oefeninterland. Spanje - Nederland 2-3 (1-0). Doelpunten Ne derland: De NooijerReekers. Geeris. Nederland: Vogels; Van der Weide, Taekema, Jazet en Mahieu; Evers. Delmee en De Nooijer, Klaver, Eikelboom en Ronald Brouwer Wis sels: Ho, Reekers, Rob Derikx en Lomans. Uitslag Lucky Day 3448, d.d. 09.07.2004 3.5.6.10.12.13.18.27.34.39.46 47.49.54 55.60.73.74.79.80 (Onder voorbehoud van typefouten) TENNIS GOLF Loch Lomond. Schotse Open, Europese Tour, 3,25 miljoen euro Stand na 2e ronde: 1. Havret (Fra) 133 slagen (-9), 2. Howell (Eng), Poulter (Eng), Price (Wal) 134, 5 B|örn (Den), Cévaêr (Fra), Ferrie (Eng), Fraser (Aus), Hedblom (Zwe), Hlratsuka (Jap), Lehman (VSt) 135, 24. Lafeber (Ned) 138, 51. Derksen (Ned) 141, uitgeschakeld: 78. Mickelson (VSt) 143, 108. Muntz (Ned) 145 (+3). Newport. Mannen, 309.000 euro. Tweede ronde: Dupuis (Fra/8) - Sanguinetti (Ita) 6-3 6-4, Rusedski (GBr) - Carlsen (Den) 4-6 7-6 7-6. Kwartfinales: Popp (Dui/7) - Spa- dea (VSt/1) 6-2 6-2, Saulnier (Fra/5) - Melzer (Oos/3) 6-1 7-5, Rusedski (GBr) - Morrison (VSt) 7-6 7-5. Gstaad. Mannen, 550.000. Tweede ronde: Federer (Zwi/1) - Karlovic (Kro) 6-7 6-3 7-6, Stepanek (Tsj) - Rosset (Zwi) 4-6 7-5 6-3. Kwartfinales: Federer (Zwi/1) - Stepa nek (Tsj) 6-1 5-7 6-4, SchOttler (Dui/3) - Man tilla (Spa) 6-1 4-6 6-2, Starace (Ita) - Novak (Tsj/4) 6-4 6-3, Andrejev (Rus) - Hidalgo (Spa) 6-3 6-4 Scheveningen. Siemens Open Ch 50.000 euro Tweede ronde: Sluiter (Ned/1) - (Ned) 6-1 6-4. Kwartfinales: Wessels Minar (Ts]) 6-4 7-6, Garcia-Lopez (S| gues (Spa) 7-5 6-3. Baastad. Mannen, 375.000 euro Kwartfinales: Gaudio (Arg/2) - Nadal (I 6-3, Sóderling (Zwe) - Chela (Arg/4) 6 2. Gonzalez (Chl/6) - Monaco (Arg) Zabaleta (Arg/8) - Martin (Spa) 6-1 6-1 SCHAKEN Leeuwarden. NK. Mannen, negende ronde: Bosboom - 1/2-1/2, Sokolov - Visser 1/2-1/2, Stel Van den Doel 1/2-1/2, Van der Wiel - 1N ij boer - Van Wely 0-1 Eindstand: 1Van Wely 7 1/2, 2. Soke Tiviakov 6, 4. L'Ami 5, 5. Stellwagen< Bosboom, Van den Doel 4, 8. Van de 1/2, 9. Nijboer 2,10. Visser 1 1/2. Enrique Javier staat met Lisse Flags voor sleutelwedstrijd in hoofdklasse softbal door Anton Diedrich noord wijk - Een deur ligt op twee schragen. Kathelijne Ja- vier, witte verf op haar vingers en t-shirt, werkt zorgvuldig de randjes af. Zoontje Matthew speelt met twee vriendjes in de tuin van het Noordwijkse rij tjeshuis. Hij is de reden dat de familie naar Nederland verhuis de, en dus ook een oorzaak dat Enrique Javier achter de plaat zit bij The Flags. De softballers uit Lisse spelen morgen bij EHS in Haarlem een sleutelwedstrijd voor het welslagen van dit sei zoen. Enrique Javier (31) kwam drie ënhalf jaar geleden met zijn fa milie vanuit Miami naar Neder land, het vaderland van zijn vrouw. Tien jaar lang had zij haar familie nauwelijks gezien, inmiddels hebben ze een huis gevonden in het dorp, zelfs in de wijk waar zij opgroeide. „We wilden meer tijd voor de klei ne", legt Javier uit in behoorlijk goed Nederlands. „In Amerika ben je bijna constant aan het werk en is het heel moeilijk om tijd vrij te maken voor je gezin. Dat lukt hier beter." Sterker nog: het eerste jaar dat de catcher van The Flags in Ne derland woonde, had hij niets anders dan vrije tijd. Zo zitten de immigratieregels nu een maal in elkaar: je moet eerst de verblijfsvergunning hebben, voordat je een baan mag zoe ken. „Dat was wel even lastig, ik heb heel mijn leven gewerkt en nu mocht ik niks doen", zegt Javier. Inmiddels heeft hij een baan in de technische dienst bij een hotel in Amsterdam. Onge veer hetzelfde werk als hij in Amerika deed. En hij heeft nog iets te doen ge vonden: softbal bij The Flags in de hoofdklasse. „Een ontzet tend leuke club", zegt de Ame rikaan grijnzend. „Ik heb er eerst een jaar gehonkbald, dat deed ik in Miami ook. Maar het niveau was niet zo geweldig. Toen zei iemand: we hebben ook een mannen-softbalploeg, die op het hoogste niveau van Nederland speelt. Dat bevalt uitstekend. Ik ben helemaal verslaafd geraakt aan het spel letje." In zijn eerste seizoen bij de club werd The Flags zevende. Javier werd meteen verkozen tot meest waardevolle speler van dat seizoen, vanwege zijn slag kracht. De doelstelling voor de huidige jaargang werd vervol gens scherper gesteld. De Lisse- naren willen bij de topzes ein digen, zodat ze in de kampi oenspoule van de playoffs ko men in plaats van de degrada tiepoule. Een maandje geleden lag de club aardig op koers: The Flags stond vierde en speelde solide. „De wielen zijn een beetje van de wagen gevallen", zegt Javier. „Een echte verkla ring hebben we er niet voor, het loopt de laatste wedstrijden even wat minder." Zoveel min der dat The Flags nu de hulp van andere ploegen nodig heeft om zich onder die topzes te scharen. Daarnaast moet de ploeg van daag minstens een van de twee wedstrijden winnen tegen rege rend landskampioen EHS. Dat klinkt als een zware opgave. „Dat is het ook, maar dat hoort Enrique Javier. Foto: Dick Hogewoning erbij", vindt Javier, dit seizoen de vaste catcher van de ploeg. „Zij verloren vorig seizoen maar twee wedstrijden. Eén daarvan was tegen ons. En dit jaar draaien ook zij minder goed, dus we hebben zeker kans. Gewoon goed verdedigen en je honkslagen pakken. Geen gekke dingen proberen te doen. Puntje voor puntje, honk voor honk." Javier, opgegroeid in een honk- b all and, is verslingerd geraakt aan softbal. De sport wordt toch vaak gezien als het kleine re, zwakkere broertje. Onzin, vindt Javier. „Softbal is veel sneller. Het veld is kleiner dan bij honkbal, je moet constant veel sneller keuzes maken. En bij honkbal kunnen twee sterke spelers samen een wedstrijd winnen, bij softbal is het team veel belamngrijker. Dat vind ik veel leuker." Hij is bij The Flags dan ook in een warm bad te rechtgekomen, beseft de Ame rikaan. „De meeste jongens ko men uit Lisse, ze spelen al sa men sinds de jeugd. We gaan echt heel goed met elkaar om, daardoor zijn we als team heel sterk." En ook individuele kwaliteiten zijn er genoeg, zegt Javier. De broers Maurice en Etienne Meijer zitten bij het Nederlands team, sinds kort is ook Javier daaraan toegevoegd. „Ik mag nog geen officiële wedstrijden spelen tot ik de Nederlandse nationaliteit heb, maar ik train al elke keer mee." De aanvraag voor een Nederlands paspoort is de gloednieuwe, pas geschil derde deur al uit. „Wij willen graag in Nederland blijven. Matthew is net begonnen met school, hij heeft nog een jaar of veertien te gaan. Als hij daarna naar de Verenigde Staten wil om te studeren, is dat zijn keu ze. Wij gaan niet meer weg." noordwijk - André de Ridder heeft zich 'voor de zekerheid' aangemeld bij w Noordwijk. „Maar ik heb er duidelijk bij verteld dat ik nog verwacht bij een profclub onderdak te vin den", aldus de 30-jarige be roepsvoetballer. De Ridder stapte deze zomer over van het uit de eredivisie gedegradeerde FC Zwolle naar het gepromoveerde FC Den Bosch. Afgelopen week werd, zes dagen na het begin van de eerste trainingen in de Brabant se hoofdstad, het contract tus sen de Noordwijker en zijn nieuwe club plotseling ontbon den. „Ik heb eerlijk aangegeven dat de reistijd me tegenviel. In de vakantieperiode gaat het nog, maar straks is het meer dan twee uur en dat zes keer per week. In Den Bosch wonen zie ik niet zitten en door al dat rijden zou mijn motivatie kun nen verminderen. Daar konden ze zich bij de club in vinden." De Ridder moet nu haasl zoek naar een andere pre en zijn onverwachte verft Den Bosch helpt daar nil „Ik heb al een aantal apai acties gehad van mense vermoeden dat er een a reden achter mijn vertrek zegt hij. „Dat is niet zo, het zou toch negatief ki uitwerken. Ik zoek een dichterbij, zeg maar in hi bied tussen AZ en Dor( '90." De uiterste datum waarop die naar de amateurs ovei pen dat moeten melden, juli. Daarom heeft De F zich bij zijn oude club Duinwetering opgegeven, houdt De Ridder er nog rekening mee dat hij daai kelijk voor Noordwijk uit) „Mijn zaakwaarnemer is op zoek. Nee, er is nog concrete interesse, maar vertrek bij Den Bosch is oo twee dagen bekend." amersfoort/gpd - Bondscoach Tjerk Bogtstra heeft Peter Wes sels, Melle van Gemerden en Nick van der Meer de wildcards toegewezen voor het Dutch Open tennistoernooi in Amers foort. De organisatie had Bogtstra carte blanche gegeven. „Het is geweldig dat deze kaar ten naar Nederlanders gaan", zei Bogtstra. „Helaas is dat niet altijd zo bij Nederlandse toer nooien." Bogtstra beschouwt de rechtstreekse toelating niet als een cadeau. „Spelers moe ten er wel recht op hebben. Ze moeten het verdienen, doen deze jongens." De 25-jarige Melle van G den trof het niet bij de gisteravond. Hij werd in d< ste ronde gekoppeld aan Verkerk. In 1999 stondt voor het laatst tegenover e Verkerk won in de kwart van Scheveningen. „Ik kijk deze wedstrijd uit", reag Van Gemerden. „Ik zal goed moeten spelen, wil i kans maken." De Chileen telverdediger Nicolas Mai de publiekstrekker.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 20