bessen Touringcars failliet REGIO rs SBO: valse concurrentie in Poelgeest Geest van Roest leeft nog voort op deleiderdorper.nl 5Fietsen gaat me beter af dan lopen' als Wegenwacht water Afsluitingen rijksweg A4 Over de kop op A44 RATIS ABONNEMENT O Vul het aanvraagformulier in op www.hdcmedia.nl Voor meer informatie over Goed Werken: (023) 5150 543 Goed Werken is een uitgave van HDCMEDIA tuurwandeling =Jerkheide ijk - Natuurliefhebbers en y«laars kunnen vanavond pen aan de eerste van vier ^avondwandelingen in het tebied Berkheide. Onder g van een natuurgids van Ie/N lopen wandelaars in idihalf tot twee uur door het ijfjermde natuurmonument ildiden van Katwijk. Deelna- g ^atis. Vertrek om 19.30 ezjj de Soefi Tempel naast erplaats Zuidduinen. 10|B 11 van voorpagina ÜdjK - Eigenlijk zou ieder- ie de zee op gaat donateur afyi zijn van de KNRM. )r itter C. van Till van de Ko- rnjke Nederlandse Redding zichappij, gisteren op be- -r%i Katwijk, vindt dat voor- leqtersporters die bijdrage atijunnen leveren. Tweeder- 'üjin alle uitrukken die de le rs jaarlijks doen, zijn om 'exporters in nood te hei tere zijn een soort Wegen- ;hq op zee, maar een be- s kan er niet altijd af." Vragen de hulpverleners i afloop, weet Van Till. Of lachtoffer' redder op de ^1 worden: donateur, van- dtien euro per jaar. „Als je t wat een kosten we ma- aor elke uitruk. Het mate- y^e diesel en 1,25 euro als «ding voor elke vrijwilli- 3een geld natuurlijk, voor Jsddingsactie. En dan te jjken dat de vrijwilligers ■idrag vaak in een potje om eind van het jaar ;st te geven. In Katwijk 1(jii ze er een schilderij voor •naken van hun trots: de van de weinige vrijwilli- jjanisaties in Nederland Ie KNRM weinig te klagen [et aantal vrijwilligers. In zijn er twaalf opgeleid nog in opleiding. Alle- 1= .iet hun eigen deskundig- lo zijn er meerdere schip- ern truckbestuurders, men ie bij de brandweer, de 'eeof op de ambulance wer- er|i personen die verstand [uji van kotters of zeiljach- Sommige KNRM-stations j inmiddels met een dag- 1 ^htploeg, maar in Katwijk e jreen 24 uur per dag pa- t Ts de pieper piept, vliegen a{ar het boothuis. „De rit ^aartoe is nog het gevaar- deel van de hele red- Qniperatie", zegt bestuurslid grjionenberg. Soms staan er pis twaalf personen klaar ^e|jn redderspak in te schie- Ih poit zijn er te weinig. „Ze „1 het allemaal veel te nsf ^-voorzitter Van Till her- m)zich dat vijftien jaar gele- og werd overwogen om jle Katwijkse station op te =n. Met Noordwijk en Bningen in de buurt en de Iïaf van snellere boten het toenmalige landelijke Ir de Katwijkse vestiging )dig. „Ik ben toen in op gekomen. Katwijk is een le oudste stations, uit Een professionele en ge- ïerde club. Nu blijkt dat le stations hard nodig n, dus opheffen was een bijechte keuze geweest." ontwijk zo goed in de spul- n i heeft één klein nadeel, mi diverse andere stations agr geïnvesteerd in nieuwe or om snel veel mensen te aofri redden, is er weinig p. dor ander materiaal. PK's pefróór wielen en stenen, is it lotto van de KNRM. De )e hruck, een hulpverle- TOertuig, die Katwijk dit m tijgt, is een tweedehands- aai nieuwe strandambulan- vofcht keer zo duur. ■or liei z» anneke Dijke ;ch aan den run - Keessen 1 ^Jgcars uit Alphen aan den a ife failliet. Alle 18 werkne- ë3! voornamelijk mannen atehiddelbare leeftijd, staan aj%at. De chauffeurs werken oait donderdag door. De cu- toferobeert de reizen die na 'e|g in de agenda staan, on- ie§ brengen bij andere tou- c Hrbedrijven, zodat de klan- Met de dupe worden, ijn-faillissement is aange- aj^i door de bedrijfsvereni- 'tiie al enige tijd geen soci- idtfemies meer had ontvan- Keessen. Het bedrijf -e|feen betalingsachterstand tnbikele tonnen omdat er atefeeld meer was om belas- f 4n sociale premies af te 'fjb. Ook was er een schuld hfcw.OOO euro aan diverse '9 torenten. - "hs plaatsvervangend cura tor E. Ester was er geen redding meer voor Keessen. Kans op een doorstart is er evenmin. „Er zijn te weinig opdrachten en de schulden zijn te groot." Het be drijf ging in 1998 ook al failliet. Dat was een vertraagd gevolg van een brand, die in 1994 het complete bedrijf aan de Kalk- ovenweg in Alphen platlegde. „In 1998 is er een doorstart ge weest, maar die is niet goed be geleid. Het bedrijf liep toen niet florissant en men heeft toen ge zegd: 'We nemen een faillisse ment, en daarna een doorstart'. Maar er is te vlug doorgestart, met medeneming van alle schuldeisers en al het perso neel, ook de mensen die al ja ren in de WW zaten. Dat is geen goed advies geweest." Volgens Ester is het logischer dat een bedrijf dat failliet gaat, probeert gezond te worden als het een doorstart wil. Gezond worden lukt niet als je alle oude proble men meeneemt. De eigenaars van Keessen, de twee zonen van de man die het bedrijf in 1924 oprichtte, besef ten dat naderhand ook. „Ze zeggen zelf: we hebben sinds 1998 achter de feiten aangelo pen", vertelt Ester. De curator geeft aan dat het best knap ge noemd mag worden dat het be drijf nog al die jaren overeind bleef, gezien de malaise in de reisbranche. Keessen Touring cars was actief in schoolreisjes, vervoer naar zwembaden en reisjes van personeelsvereni gingen. Daarnaast konden mensen er een dagtocht boe ken naar bestemmingen in Ne derland en vlak daarbuiten, en meerdaagse reizen naar Berlijn, Parijs of Praag. Het personeel is teleurgesteld, maar legt het hoofd volgens de curator niet in de schoot. „Tot donderdag rijden we door. Je hebt verplichtingen. Hierover is geen enkele discussie tussen het personeel en de eigenaars. Er zijn mensen bij die er al twaalf jaar werken. Dan ben je loyaal." Het meeste personeel is van middelbare leeftijd. „Er zijn wel mensen die er pas kort werken, maar die waren eerst zelfstandig ondernemer." Twee mensen vertrokken vlak voor het faillissement en vonden een andere baan op de bus. Voor de rest is het, mede gezien hun leeftijd en de arbeidsmarkt, on zeker of dat lukt. De curatoren zijn druk bezig de reizen die vanaf vrijdag in de agenda staan, onder te brengen bij concurrenten. „Dat loopt behoorlijk. Tot augustus is er nog geboekt." De plaatsvervangend curator weet niet precies waarheen de bestemmingen gaan omdat hij de klus in verband met vakantie net heeft overgenomen van een collega. oegstgeest - Een 23-jarige Wassenaarder vloog dinsdagmorgen met zijn auto en aanhanger over de kop op de A44 ter hoogte van Oegstgeest. De aanhanger, geladen met planken en palen voor standbouw, begon om onbekende reden te slinge ren, waardoor de Wassenaarder de controle over auto en aanhangwagen verloor. De combinatie vloog over de kop en blokkeerde de oprit vanaf de Rijnzichtweg richting Amsterdam, die van half tien tot kwart over twaalf gesloten bleef. De bestuur der is met nekklachten naar een ziekenhuis in Den Haag gebracht, zijn bijrijder kwam met de schrik vrij. Foto: Hielco Kuipers regio - De rijksweg A4 wordt komend weekeinde tussen het knooppunt Burg^een (bij de splitsing met de Af4) en de af slag naar Hoogmade voor alle verkeer in de richting van Den Haag afgesloten. Verkeer in de richting van Amsterdam blijft mogelijk. De afsluiting wegens werkzaamheden gaat in op vrijdagavond 21.00 uur en duurt tot maandagochtend 5.00 uur. Verkeer naar Leiden en Den Haag wordt via de A44 omge leid; verkeer vanuit Amsterdam naar Rotterdam via de A2 rich ting Utrecht. Roelofarendsveen is via de toe- en afritten naar Den Haag bereikbaar en ook de toerit naar Amsterdam is tij dens het weekeinde geopend. Bij slecht weer verplaatsen de wegwerkers hun werkzaamhe den naar het weekeinde van 16 tot en met 19 juli. mm woensdag 7 juli 2004 Satirische website kan actualiteit nauwelijks bijbenen door Janneke Dijke leiderdorp - De virtuele wereld hoeft niet ge lijk te zijn aan de echte, maar deleiderdor- per.nl loopt zonder blikken of blozen maan den achter. Beetje vreemd voor een site die pretendeert in te spelen op de actualiteit. Op deleiderdorper.nl staan portretjes van de Lei- derdorpse gemeentebestuurders, die elk hun eigen bijnaam en column hebben - bedacht door een columnist die de draak met hen steekt, dat wel natuurlijk. En wie komen we daar, vier maanden na zijn aftreden, nog steeds tegen? Juist, ex-wethouder Arie Roest, alias Ome Arie. Niet dat hij de afgelopen maanden zijn virtu ele mond nog opengedaan heeft. Zijn laatste bijdrage stamt uit april en vormt een terug blik op de roerige periode rond zijn aftreden na de Touwbaan-affaire, waarbij ruim 1,3 miljoen euro teveel werd uitgegeven. Zijn ex- makkers Michiel Zonnevylle (pseudoniem: Frans IJsvogeltje) en Victor Molkenboer (Ed die Baantjerij) lieten in juni nog van zich ho ren. Rond Don MacGillavry (DONderen) is het ook opvallend stil: zijn columnist kroop in april voor het laatst in een Schotse rok. Aan een update doet de redactie blijkbaar niet, want van de nieuwe wethouders Bert van der Does en Wim Laman ontbreekt op de dorps site elk spoor. En dat terwijl zij alweer enkele maanden het vuur uit de sloffen lopen voor de gemeente. Volgens de redactie van deleiderdorper.nl is de oorzaak duidelijk: sabotage door CDA'ers. Hackers van deze partij zouden er schuldig aan zijn dat Roests portret nog steeds op het internet prijkt. „Al drie keer hebben wij ge probeerd de foto van de heer Roest te verwij deren uit onze B&W-galerij op de website", schrijft hoofdredacteur Arie de Koning in een e-mail. Aan telefonisch contact doen de ano- nimo's van deleiderdorper.nl niet. „Drie keer is dat jammerlijk mislukt. Het kan iets met zijn naam te maken hebben. Het kan ook zijn dat zijn politieke CDA-aanhang ook digitaal nog zeer actief is. Wij houden het op dat laat ste, want zijn voorzichtige financiële beheer, met uitzondering van de Touwbaan, blijkt nog heel veel mensen aan te spreken." Dat verklaart natuurlijk nog niet waarom Van der Does en Laman geen rol spelen op de website. Vermoedelijk heeft de redactie moei te een geschikte columnist te vinden die fout loos het taalgebruik van de bestuurders kan imiteren. De Koning schrijft namelijk: „Daar naast lijken de heren Laman en Van der Does reeds in het prille stadium van hun nieuwe loopbaan te zijn ondergedoken. Het is de be doeling hen stevig uit hun slaap te doen ont waken. We gaan het binnenkort nog eens proberen." Sinds de site gelanceerd werd in het najaar van 2002 kwamen er ruim 11.000 bezoekers op af. Deleiderdorper.nl is het bravere broer tje van statendaalderonline.nl, de website die de gemeente Leiderdorp een paar jaar gele den teisterde. De gemeente had toen nog geen eigen site op het world wide web, en sta- tendaalderonline deed alsof het de officiële gemeenteweb was. Op deleiderdorper.nl staan naast columns al lerlei links naar websites van plaatselijke ver enigingen. Op pad voor een route van veertig, zestig of honderd kilometer. Foto: Eric Taal Tussen de elf- en twaalfhonderd deelnemers op pad voor de 57ste Laura door Ma rijn Roos alphen aan den rijn/leiden - Tussen de elf- en twaalfhonderd deelnemers fiets ten gisteren de eerste etappe van de 57ste Laura-fietstocht richting Leiden. De deel nemers konden kiezen uit routes van veertig, zestig of honderd kilometer. De komende drie dagen gaat de karavaan nog richting Amsterdam, Utrecht en Rot terdam. Het Leidsch Dagblad fietste een stukje mee. Het is rustig om tien uur 's morgens in het parkrestaurant van Avifauna, start punt van alle fietsroutes. „De meeste fietsers voor de tocht van veertig kilome ter zijn een uur geleden al vertrokken", zegt organisatielid Cor Verdel, terwijl hij controlekaarten van 'laatkomers' stem pelt. „Om acht uur zaten we hier met twaalf man te stempelen. De rij stond tot buiten. Nu zijn nog maar met z'n drieën." Cees (73) en Rinie (72) van den Berg uit Bleiswijk zijn twee van die laatkomers. Het echtpaar rijdt fietstochten door het hele land. „We hebben de Elfsteden tocht gereden. De eerste dag was meer dan honderd kilometer", herinnert Cees zich onder het draaien van een shagje. Nu rijden ze in Alphen omdat het in de buurt is. Rinie: „Toen ik nog een meisje was, voerde de route van deze tocht al langs het tuinbouwbedrijf van mijn va der. Hij kweekte peentjes. Die wasten wij altijd op de stoep voor het bedrijf. Als de fietsers langsreden, kregen ze een peentje om op te snoepen. En nu doe ik dus zelf mee." Ook Leen de Graaf (77) is een verwoed fietser. Met gekromde rug loopt hij naar Verdel om een stempel te halen voor de tocht van zestig kilometer. „Fietsen gaat me beter af dan lopen. Ik heb twee heupoperaties ondergaan en ook nog een aan mijn rug. Ieder jaar doe ik mee." Vanuit Avifauna leidt de routebeschrij ving de fietsers naar het Weteringpad. Nergens zijn andere deelnemers te zien. Alleen fazanten en Schotse Hooglan ders, die in het verwilderde weidegebied naast het watertje rondscharrelen, laten zich bekijken. Ook op het smalle weggetje dwars door de weilanden, het Spookverlaat, valt weinig menselijk leven te ontdekken. Maar onder de beroemde Hollandse luchten krioelt het wel van het nieuwe leven. Overal zwemmen jonge zwanen, meerkoeten, waterhoentjes en futen. En in de weilanden stikt het van de lamme tjes, bokjes en kalfjes. 'Schitterend' vindt Gerrit Berk (67) het landschap. Hij is net de N209 overgesto ken. Samen met zijn vrouw Adri (66) fietst hij nu in een rustig tempo over de Vierheemskinderenweg. „Er is hier zo veel natuurschoon. Overal zie je wel een beest. Net zijn we nog gestopt omdat we een haas door het gras zagen rennen." Het echtpaar zit in een hotel aan de Rijndijk. „We zijn speciaal voor de Laura vanuit Spaarndam naar hier gekomen." Adri heeft een band met het gebied. „Mijn opa was sluiswachter in Tolbrug, een klein gehucht op de kruising van het Aarkanaal, de Drecht en de Amstel. Het staat op niet één kaart aangegeven." Bij ANWB-wijzer 15928, waar de deelne mers de richting Zoeterwoude-Dorp moeten volgen, rusten Cees en Rinie van den Berg even uit. Rinie heeft de ther- moskan koffie tevoorschijn gehaald. Cees krijgt zijn bakkie in een porselei nen, met bloemen beschilderd kopje. „De natuur is prachtig. Het is echt een heel mooie tocht. Alleen is het wel jam mer dat de route niet is aangegeven op palen en zo. Nu moet je teveel van het papier af lezen. Daardoor let je soms meer op de aanwijzingen dain op het landschap." Een stuk verder, langs de Vliet, trapt Leen de Graaf zijn pedalen rond. Aan zijn stuur hangt zijn wandelstok. .Afge lopen week heb ik nog negentig kilome ter gefietst met een maat. Dat was een goede training voor mij. We zijn langs Rotterdam gereden." Hij heeft voor de zekerheid zijn regenpak meegenomen. „Een paar jaar geleden regende het alle vier de dagen. Dat vond ik niet zo leuk, natuurlijk. Maar als je aan iets begonnen bent, moet je het ook afmaken." Bij recreatiegebied De Vlietlanden splitst de route zich. De Graaf gaat het water over richting Leidschendam. De fietsers van de veertig kilometer moeten een stempel halen in Vlietland. Van daaruit gaan ze via Zoeterwoude-Dorp, Hazers- woude-Rijndijk en Koudekerk aan den Rijn weer terug naar Avifauna voor hun laatste stempel. En na een nacht vol spierpijn, staan ze vanochtend weer bij de start. Op naar Amsterdam. door Eric de Jager oegstgeest - De Stichting Bui tenschoolse Opvang Oegstgeest (SBO) vreest oneerlijke concur rentie als de stichting Kinderop vang Oegstgeest (SKO) financië le afspraken maakt met het be stuur van het openbaar basison derwijs om naschoolse opvang in De Vogels mogelijk te houden. „De SKO voldoet niet aan de ei sen, maar er wordt alles aan ge daan om ze te steunen. Kenne lijk staat er een premie op in competentie", zegt Arjan Kore- vaar van de SBO. Volgens voorzitter Rietstra van het Openbaar Basisonderwijs Oegstgeest loopt dat niet zo'n vaart. „Wij vinden het goed dat de SKO wil blijven, de aankon diging van hun vertrek uit De Vogels gaf veel onrust. En we werken op meer fronten samen met de SKO, dus als we met de naschoolse opvang zouden stoppen, zet je die samenwer king toch een beetje onder druk. Daarom willen wij zo snel mogelijk met de SKO om de ta fel om een oplossing te vinden. Maar harde toezeggingen heb ben wij niet gedaan. Wat betreft het delen van financiële risi co's: daar heb ik nog geen in zicht in. Die hangen natuurlijk voor een groot deel af van de groei van de wijk Poelgeest, want wij zitten met hetzelfde probleem als de SKO: we wer ken in een wijk waarvan de groei stagneert. Wij moeten ook alle zeilen bijzetten om onze exploitatie rond te krijgen." Eventuele financiële steun van het Openbaar Basisonderwijs zou volgens SBO, dat twee jaar geleden ten faveure van de SKO uit De Vogels werd gezet, leiden tot oneerlijke concurrentie. De SKO is destijds door de ge meente, als één van de deelne mers in de nieuwe 'brede school', voorgedragen om de buitenschoolse opvang te ver zorgen. „Voor de gemeente is van belang dat de participant niet alleen een gezonde financi ële basis kent en niet al te kwetsbaar is, maar ook eventu eel risico's durft te nemen bij het opstarten van eventuele projectactiviteiten, waar bij op voorhand niet voor honderd procent zeker is dat de activitei ten in de aanloopfase rendabel zullen zijn", schreef het college destijds. Volgens wethouder Eegdeman heeft de gemeente Oegstgeest nu nauwelijks een rol in de kwestie. „Het enige waar wij voor moeten zorgen, is dat er voldoende kinderopvang is. En ons is gevraagd een toekomstvi sie te geven. Die luidt: er komen huizen bij en er is een markt." Verder kan Eegdeman niet veel zeggen op de beslissing van de SKO om toch te blijven, omdat hij officieel nog niet op de hoogte is gesteld van de argu menten. „Ik ben wel blij dat ze voorlopig willen blijven, omdat ik weet dat het bestuur van het Openbaar Onderwijs de SKO graag binnenboord wil houden. Over het delen van financiële risico's kan ik ook niets zeggen. Het is wel zo dat het bestuur een zelfstandige organisatie is met een eigen financieel be heer. Als het in het kader van de brede school de SKO tegemoet wil komen, is dat zijn goed recht." Dat de SBO de situatie met argusogen volgt, vindt Ee gdeman logisch. ,Als de SKO weggaat, valt er een concurrent weg. Ik kan me voorstellen dat de SBO denkt: daar springen wij in." Zowel Eegdeman als Rietstra wil de zaak tijdens de schoolva kantie laten rusten met de vast stelling dat er in elk geval de in tentie is om de SKO in De Vo gels te houden. „In augustus moeten we nog maar eens een gesprek hebben. (advertentie)

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 17