sprinters SERVICE Een tweede huis Salade van reepjesvlees met bleekselderij Eerst zon, later regen Cryptogram Dé oplossing voor uw zoektocht! HOC 160 woensdag 7 JULI 2004 CD VAN DE DAG Genre: pop/rock PJ. Olsson Beautifully Insane Columbia/Sony 910629 Paul Josef Olsson is leadzanger bij Alan Parsons Project. Da's geen aanbeveling. Er zijn immers maar weinig producers die zo besmet zijn met de jaren zestig en zeventig als Alan en die zo weinig van zichzelf hebben toe te voegen. P.J. Olsson beschikt echter over een begaafde stem. Bovendien schrijft hij songs die nou juist dat bezit ten wat Parsons zo mist. In 1999 bracht hij het prachtige album Words For Living uit, dat een geinige ode aan de geneugten van soft drugs Visinebevatte, maar zo'n beetje alles combineerde wat Beck, The Beatles, vroege Pink Floyd, Lenny Kravitz (voorafgaand aan diens uitverkoop) en Todd Rundgren zo smakelijk maakte. Denk ook even aan Brian Wilson en Prince en u begrijpt waarom de in Los Angeles woonachtige Amerikaan korte tijd louter super latieven scoorde. Hij zou een futuristische folkie zijn, een techno troubadour en uiteraard een half genie. Veel te laat ligt hier zijn tweede album klaar - met opnieuw pakkende liedjes, krankzinnige situaties (draai Medicated) en een direct aansprekend geluid. Jam mer dat de plaat zoveel lijkt op de vorige. BOEK VAN DE DAG Gerhard Hormann Onderwerp: tweede huis Gerhard Hormann Een tweede huis uitg. Het Spectrum Prijs: €14,95 Voor de prijs van een tweedehands auto koop je in Hongarije een heel buitenhuis. Omgeven door kippen, bomen en aardige men sen. Of een appartement op een Grieks eiland, of een bouwval op het Franse platteland. Geen wonder dat tweede huizen in het bui tenland onder Nederlanders in opmars zijn. Gerhard Hormann wijdt een aardig boek aan dit fenomeen, waarin een aantal beken de Nederlanders (Aart Staartjes, Chazia Mourali, Bob Fosko, Tine ke de Nooij) de loftrompet steekt over hun tweede vaderland. Ook besteedt hij royaal aandacht aan de achtergronden van deze trend. Waarom verlaten Nederlanders hun land? Omdat het te vol is, te multicultureel, te stressrijk, te duur,of zoals bij Aart Staartjes, van uit een verlangen naar het 'Ot en Sien-gevoel' uit zijn jeugd. Hoog uit verdacht is het dat in dit boek een uitgesproken negatieve erva ring ontbreekt. Er moeten toch ook landgenoten bestaan die na een verregende zomer in hun lekkende boerderij in de Dordogne, tussen uitsluitend chagrijnige, hautaine en onverstaanbare Fran sen, worden overvallen door een hartverscheurend heimwee naar, pakweg, Hillegom? KOKKERELLEN Maaltijdsalade voor 3-4 personen Het in reepjes gesneden vlees van rund, lam of varken leent zich goed voor roerbakgerech ten. Je kunt het reepjesvlees ook eerst in een lichte bouillon gaar maken en eventueel tot verder gebruik in de diepvries op slaan. De salade van vandaag is er een voor op brood. Ingrediënten 300 - 400 gram reepjesvlees; 2 ta bletten voor vlees bouillon; 1 laurier blaadje; 4 - 5 bleek- selderijstengels; 1 gro te of 2 kleinere friszure appels, zoals Granny Smith, vruchtvlees in smalle reepjes gesne den of grof geraspt; 2 middelgrote zoetzure augurken in smalle reepjes gesneden of grof geraspt; 2 - 3 ge snipperde bosuitjes; 1 el. (kruiden) azijn; zout; witte peper uit de molen; 1/2 tl. Zaanse mosterd; 4 el. (zonnebloem) olie; ca. 50 gram botersla, in kleine stukjes; 2 hard gekookte eieren; 12 sneetjes volkoren brood; ca. 75 gram boter; 2 el. fijngehakte (blad)peterselie. Bereiding Breng 11/2 liter water aan de kook en laat de bouillontablet ten erin oplossen. Voeg het vlees en het laurierblaadje toe en houd alles 12 -15 minuten tegen de kook aan. Schuim het oppervlak van het water enkele malen af. Laat het gare reepjes vlees uitlekken en afkoelen. Zeef de achtergebleven bouil lon en breng het opnieuw aan de kook. Maak de bleekselderijstengels schoon en snijd ze in smalle reepjes. Kook de reepjes 4 - 5 minuten in de gezeefde bouillon. Laat de reep jes daarna uitlekken en afkoelen. Schep in een grote kom het koud ge worden vlees, bleekselderij, appel, augurken en bosuitjes door elkaar. Maak de dres sing door azijn te vermengen met wat zout, peper en mosterd. Blijf zolang roeren tot het zout is opge lost. Klop er daar na de olie door. Schenk de dres sing over de in houd van de kom en schep alles en kele malen om. Plaats de kom, afge dekt met plastic folie een uurtje in de koel kast. Schep de salade van tijd tot tijd even om. Presentatie Schik op elk groot bord 3 of 4 sneetjes beboterd brood. Beleg de sneetjes met slablaadjes en schep er in het midden de sala de op. Bestrooi de salades met peterselie. Garneer de gerech ten met in plakjes gesneden hard gekookte eieren. Hans Belterman VERKEERSCONTROLES De verkeerspolitie controleert in het hele land of de automobilis ten zich houden aan de voorgeschreven maximum-snelheden. Een aantal controles wordt dagelijks uitgevoerd: op de A2 Tussen de brug Zaltbommel in beide richtingen en knooppunt Ekkers- weijer (Eindhoven). Vandaag wordt er ook gecontroleerd op de A6 bij Noordoostpolder en A9 bij Velsen. Morgen: A27 bij Vianen en A28 bij Amersfoort. Vrijdag: A76 bij Nuth en A348 bij Rheden. Za terdag: A20 bij Nieuwerkerk a/d IJssel en A73 bij Venray. Zondag: Al 2 bij Waddinxveen en A67 bij Eersel. HET WEER door Jan Visser Polaire lucht afkomstig van het noordelijk deel van de Atlantische Oceaan en tropische lucht met als brongebied de Sahara, zijn luchtmassa's die niets met elkaar gemeen hebben. Boven het Iberisch schiereiland kwamen de twee uitersten gisteren haast op de vierkante kilometer met elkaar in con flict. Zulks komt in deze tijd van het jaar niet vaak voor. De vooral op hoogte uitgesproken markante temperatuurtegenstellingen doen een sterk active rende depressie ontstaan waarvan de spil vanmid dag boven Normandië arriveert. Op de nadering van een uitloper van de depressie nemen de drukver schillen bij ons sterk toe. Vanmiddag staat er aan de kust een krachtige, later mogelijk zelfs een harde noordoostenwind. Boven de Kanaalregio is er kans op noordoosterstorm! Verder is het eerst nog zonnig en loopt de temperatuur op tot boven 20 graden, vanavond komt het van het zuiden uit tot zware re gen met kans op onweer. Het is niet uitgesloten dat er plaatselijk 30-50 mm valt. Morgen bevindt de re genband zich ten noorden en westen van ons land. Aan de achterzijde klaart het later op. De tempera tuur loopt op naar 19-20 graden. Vrijdag trekt de de pressie in betekenis afnemend over ons land rich ting Scandinavië. De passage gaat gepaard met vrij veel bewolking en regen of buien. De temperatuur komt uit op 17-18 graden en de wind gaat uit het noorden tot noordwesten waaien. Tijdens het weekeinde wordt aanhoudend onstabie le lucht aangevoerd. De buienkansen blijven dan ook vrij groot en met 18-19 graden is het vrij koel voor de tijd van het jaar. Na het weekeinde bestaat er nog geen enkel uitzicht op verbetering. Een af splitsing van de koudepool boven arctisch Canada steekt de Oceaan over en komt boven de Britse ei landen te liggen. Tot voorbij half juli zal het dan ook wel onbestendig en koel blijven. Gisternacht lokaal lage minima (Wijk aan Zee 5,3 graden), overdag was er flink wat zonneschijn en in Hoofddorp werd het 20,4 graden. Hooikoorts Vandaag is het voor hooikoorts- patienten ongunstig. De zon schijnt en het blijft grotendeels droog. De komende dagen is het wisselvallig en dat is gunstig als u last heeft van hooikoorts. Els Geen Zuring Zwak Hazelaar Geen Rogge Geen Populier Geen grassen Sterk Wilg Geen Eik Geen lep Geen Weegbree Zwak Berk Geen Bijvoet Geen Beuk Geeri Brandnetels Sterk Katwijk LeidenO .O I Amersfo 'i O Wassenaar STRIPS PUZZEL DE RECHTER eeaj .maamp cseuepeM wïs-r VNJie- OTTO REHHASEL WAS.. door Mr Jesse van Muylwijck ...C/O /OU woRPT H9 OJEKSPöEL-P /V\eX co/m/mebc iëue CM SPOf^TlCVe A/weïeptMöeM JA ÏM POVTSUAMP HC&BC/O ZE ZBtFS AU OTTO RCHHA<SEUSUA«S. BC ZM- IK £R PAN MAAR een MOOI woozpemoeK 5U POëN? Iets aan te bieden of juist te vragen? Van personeel tot aanhangwagen! Plaats nu uw Sprinter via www.sprintersonline.nl of mail naar sprinters@hdc.nl Tel.: 072-519 68 68 Fax: 072-519 68 69 Horizontaal: 1. Nogal wat lekkers zo'n dubbele bekeuring! (6); 7. Wordtf aangeslagen of ingedrukt voor het onderzoek (5); 8. Jongen li een zwijn op de thee (5); 9. Grillige mensen hebben ze om l| genezen(5); 10. Drank van Engelse bloem (4); 11. Tegen diefi vmcht zegt vader geen nee (6); 12. Met vier trappers voor fl trappers (6). Verticaal: 2. Domme mensen zijn runderen (5); 3. Danskleding (6); 4. Kleiner dan een ontkenning ter bevestiging (6); 5. Een mooie vrouw is er kapot van (4); 6. Gevat, is dat duidelijk?! 10. Daardoor zie je de buitenwereld, schat! (4); 11. Hoofddeksel van slechte kwaliteit (3). Oplossing van dinsdag: 1raam-maart-matras 2raak-kraan-orkaan 3deel-leeds-elders 4. tael-later-dartel 5deen-einde-einder 6. laag-egaal-regaal 7toer-otter-toeter 8krat-raket-aftrek 9echt-recht-achter 10. sate-aster-laster Gevraagd woord: MOEDERTAAL.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 10