SPORT Gullit wil 'gewoon' de titel PSV start voorbereiding met Van Bommel Portugal triest en trots na verloren finale Het toernooi van de verrassingen 'Jimmy Jump' fervent aanhanger Barcelona Bond draagt Verkerk voor voor Spelen zeera 'Ik kan bij deze club toch niet verkondigen dat ik derde wil worden?' Barcelona presenteert Deco, vertrek van Davids nabij Irakis beste =peler N - De Griekse aanvoer- lodoros Zagorakis is ver- I pp1 beste speler van het LCfes kampioenschap voet- v 4t experts van de Euro- letbalbond kozen de "jok de 'gewone' suppor- 3-|4den een kleine inbreng «"J-!rkiezing. Zij konden op hun favoriet kiezen. Dat .jeegeteld als de negende ie liokidze terug I Rusland »e - Giorgi Gakhokidze ndelijk een nieuwe club rstfen. De linkerspits speelt t wftiiddellijke ingang voor •enjsische Kryalia Sonetov Bijt Gakhokidze, die het af- s en seizoen voor FC Twen- Dajde, heeft een contract eer$ jaar getekend bij de Ni nummer vier van de ij Plhe competitie. Chris van kaaiden speelt de komen- seizoenen voor het Bel- itjeGerminal Beerschot. Van 'n brden begon zijn loop- ig vjj Vitesse. Via PSV be- e st|hij in Enschede, ziki dinsdag 6 juli 2004 Ui] W( wedstrijd tegen RBC, lord speelt zijn eerste ijd van het seizoen 2004- i eigen stadion. Op 15 is De Graafischap de ider. ne brand in npisch stadion in# - Gisteren h&eft er een nebrand gewoed bij de n tingang van het olympisch rkft in Athene. De; bouw it complex is in de afron- rzjfase voor de Ollympische val- die op 13 augustus be- MA- De brand ontstond net bïiten het stadion. Een jeistoeltjes vatte vlam dat ieptadion geïnstalleerd jij worden. iu ijl door Henri van der Steen Lissabon - De tranen kwamen snel, maar ze waren ook alweer rap opgedroogd. Portugal had het niet zo moeilijk de ne derlaag in de finale van het EK te accep teren. Trots overheerst. 'Publico', een van de serieuze kranten van Portugal, nam gistermorgen op de voorpagina al meteen afstand van het verdriet, dat de nederlaag in de EK-fina- le tegen Griekenland het land had be zorgd: 'Het was de moeite waard'. De krant trok meteen een mooie verge lijking met die andere shock, in 1950, op het WK in Brazilië, toen het thuisland in een bomvol Maracana verloor van Uru guay, door een goal van Gigghia, een naam die door geen Braziliaan is verge ten sindsdien. Zo zal het Portugal vergaan: de naam Charisteas, maker van de kopgoal zon dag die de finale beslist, zal nooit meer uit de Portugese herinnering worden ge- Griekenland krijgt de 'credits' van de Portugese pers vanwege het gediscipli neerde spel waarop Portugal geen ant woord had, maar signaleert wel, dat de voetbalwereld niet blij kan zijn met deze Europese kampioen. 'Publico' noemt de tactiek van Rehhagel 'voetbal van parasieten', maar: „Het was toch ook de dag dat Otto Rehhagel be wees een betere trainer te zijn dan Sco- lari", de Braziliaanse bondscoach van Portugal die in een andere krant 'een man met koude voeten' wordt ge noemd, een Portugese karakteristiek van mensen die wel een eind komen, maar uiteindelijk nooit winnen. Scolari is er, ook volgens 'Publico', niet in geslaagd zijn elftal met dezelfde hartstocht het veld in te sturen als tegen Engeland, een wedstrijd die door de Portugezen als de beste wedstrijd van het toernooi wordt beschouwd. En Reh hagel? „Rehhagel zou geen goede Duit ser zijn als hij zijn winnende tactiek van de eerste wedstrijd niet had herhaald." De Portugezen vielen toch ook tegen, vindt de Portugese pers: Deco was zozo, Figo en Ronaldo konden maar zelden een rush tot een einde brengen. 'A bola', de sportkrant, is wat vrolijker. „Kampioen van Europa? Nee. Kampioen van de wilskracht!" De verslaggever voegt er in zijn stuk aan toe dat er voor zelfmoord geen reden is. „Dit is geen tragedie, dit is het einde van een droom. En de beste ploeg heeft niet gewonnen, gewonnen heeft het tactische voetbal, het gedisciplineerde voetbal, het georga niseerde voetbal, het defensieve voet bal." De Grieken krijgen iets mooiere rapport cijfers dan de Portugezen, behalve de in vallers die erin werden gebracht om de zaak nog verder dicht te spijkeren. Zij kregen een 2 en een 3 voor hun bijdrage aan het feest... 'Fado luso' staat er op een andere pagi na in chocoladeletters: Luso is Lusitania, de oude naam van Portugal. Het land huilt en zingt de fado, het lied van ver langen en droefenis. 'A bola' schrijft troostend: „De zege van Griekenland, met dit spel, is niet goed voor het voet bal. Deze nederlaag stemt ons verdrietig, maar we moeten ons niets laten aanpra ten, we hoeven niet uit het lood gesla gen te doen. Dat zou onjuist zijn." Niet voor niets kopt de krant op de voor pagina 'Portugal ja seca as l'agrimas' (Portugal droogt de tranen al) en nog groter 'Orgulho e tristeza': trots en ver driet. Op het einde van de avond huilde Eusé- bio net zulke hete tranen als 38 jaar ge leden op het WK van Engeland. Hij niet alleen. Maar ook die van Eusébio waren snel opgedroogd. Misschien omdat ook Eusébio weet dat er andere zaken zijn waarover Portugal zich druk kan maken, een regeringscrisis bijvoorbeeld en een ellendig draaiende economie. el naar dcefcc - André Wetzel gaat taafelag bij Al Jazeera. De als fieeft een contract voor iet f getekend bij de club in niniabi. Hij krijgt in de Ver- i Arabische Emiraten het jeugdelftal onder zijn inkRob Baan, Sef Vergoos- al Dwight Lodeweges ver spin al eerder naar de club. r Bwas aflopen seizoen eetam bij Willem II als as- vivan Mark Wotte. Toen ir hertrok kreeg Wetzel de t njantwoordefijkheid in irerl net [□noord lijft <el Aorts in ?ha i d^AM - Maikel Aerts heeft an|tract voor vijf jaar gete- D|j Feyenoord. De Rotter- ui Voetbalclub verhuurt de itere doelman komend sei- et (n RBC Roosendaal. De Phen twee seizoenen stond ig bij RBC onder de lat. phord heeft met RBC afge- 1 °li dat Aerts per direct op- v<hr is voor de Rotterdam- lat üiiaanse fnjaasd ^Hr - AZ-cocich Co Adri- SP% verbaasd over de hoge |Mie hij heeft gehaald in de -"toach-peiling' van het Inma Villa BvD. Volgens 1 "^r eenderde van de kij- at h dat tv-programma Adriaanse bondscoach als Dick Advocaat er- ™bpt. Toch was Adriaanse ■erste training van zijn iZ niet onder de indruk'. zegt Adriaanse. „Maar iben in Nederland geen n burgemeester en geen premier. Dus een ge- bondscoach zullen we iig ook wel niet krijgen." Iet ingang van het sei- 005-2006 konat hij defini- Jr Feyenoord. e» a JC-Vitesse te wedütrijd "^)e voetbalcompetitie in le!ivisie begint op 13 au- ,0Imet het duel Roda JC-Vï- [°!)at blijkt uit het compe- ^5gramma dat de KNVB heeft beken dgemaakt. "xampioen Ajax speelt 15 augustus zijn eerste l*Tjd tegen Twe nte, in En- t(l PSV begint de competi- iterdag 14 augustus met door Wietse Dijkstra Rotterdam - De kracht van zijn selectie moet hij nog op de juiste waarde schatten, maar Ruud Gullit laat op zijn eerste werk dag in de Kuip geen enkel mis verstand bestaan over zijn ambi ties. De nieuwe trainer van Fey enoord wil 'gewoon' kampioen worden. Hoe? Dat is van later zorg. „Ik kan bij deze club toch niet verkopen dat ik graag derde wil worden?' De cultuuromslag in Rotter dam-Zuid is al na één training voelbaar. Waar Gullits voorgan ger Bert van Marwijk een jaar geleden gebukt ging onder de te optimistisch geformuleerde doelstelling van lorien van den Herik, is de 41-jarige wereld burger zijn voorzitter meteen al een slag voor. „Ik leg mezelf meer druk op dan iedereen zich kan voorstellen", zegt Gullit, die vijf jaar geleden (Newcastle United) voor het laatst een club trainde. In de perskamer van de Kuip zit de nieuwe technische baas ont spannen op een barkruk. Van de hoge verwachtingen in Rot terdam lijkt hij geen enkele last te hebben. Wie altijd in de ab solute top heeft gevoetbald, weet niet beter dan dat iedere wedstrijd gewonnen moet wor den. „Een club als Feyenoord moet elk jaar voor het kampi oenschap gaan. Of ik dat kan bewerkstelligen weet ik niet", nuanceert hij zijn eerder geda ne belofte. „We zullen er hard voor moeten werken." Nadat hij in de winterstop een contract had getekend bij de club waar hij doorbrak als voet baller, gaf hij zijn ogen in de Kuip goed de kost. „Maar je krijgt pas een goed beeld van spelers als je met ze aan de slag gaat", weet Gullit, die uit res- Een erehaag van handtekeningenjagers voor Ruud Gullit bij de eerste training van Feyenoord. Foto: ANP/Olaf Kraak peet voor zijn voorganger ('Bert heeft het goed gedaan, ik hoop er nóg meer uit te halen') wei gert om de vinger op de zere plek te leggen. „Wat me wel is opgevallen, is dat Feyenoord vaak pas beter ging spelen als ze achter stonden. Ik vind dat we altijd het gevoel moeten hebben dat de Kuip van ons is." Het overbrengen van die win naarsmentaliteit beschouwt hij als een van zijn belangrijkste ta ken. Hoé er gewonnen wordt, doet minder ter zake. Nee, hij is geen verdedigende trainer, zegt hij. Helemaal niet zelfs. Maar de ex-aanvaller van Haarlem, Feyenoord, PSV, AC Milan, Sampdoria en Chelsea vaart evenmin blind op de Hollandse School. Daarvoor heeft hij el ders op de wereld te vaak ge zien hoe het ook anders kan. De zo verrassende EK-winst van het defensief ingestelde Griekenland vindt hij wat dat betreft een mooi voorbeeld. „Er zijn verschillende wegen die naar Rome leiden", zegt Gullit, die zijn ideale speelwijze nog niet wil prijsgeven. „Je hoeft niet altijd zelf het spel te willen maken. Soms moet je denken 'dan maar met een counter.' Je moet kiezen wat het beste bij je past." „Goed aanvallen, begint bij de verdediging", luidt zijn adagi um. „Je moet bij het fundament beginnen. Zonder heipalen stort een huis in elkaar. Daar ga ik het eerste aan werken. Ach terin moeten we zo min moge lijk fouten maken." De kunst van het verdedigen, zo berijdt hij een van zijn stok paardjes, is de Nederlandse voetballer verleerd. Niet voor niets haalde Feyenoord een Tu nesiër - Karim Saïdi - om de de fensie te versterken. In eigen land was het meedogenloze ty pe niet te vinden. Gullit: „Kun jij er eentje noemen? Saïdi heb ik zien spelen bij de Africa Cup. Zijn gretigheid sprak me aan. En hij heeft een goeie kop. Lek ker gemeen. In Nederland moet een verdediger inschuiven en meevoetballen. Spelers die dat niet kunnen, worden in de jeugd al vroeg afgeschreven." Hoe goed Saïdi is, blijft voor de Feyenoord-aanhang nog even éen geheim. De Tunesiër is nog in afwachting van een werkver gunning. Bovendien bestaat de kans dat hij - net als Shinji Ono (Japan), Chong-gug Song (Zuid- Korea) en Danko Lazovic (Ser vië/Montenegro) - volgende maand met zijn land actief is op de Olympische Spelen in Athene. Een lelijke tegenvaller Kfc cricketsters ^-selectie eJ-Twee cricketsters uit de rijn geselecteerd voor het lands elftal tot 2)1 jaar, dat tot 12 augustus in Dub- loet aan het Europees inschap. Evelien Ger- Oegstgeest (Ajax Leiden) jolijn Molenaar uit Lei- (Quick Haag) maken van de selectie van 13 ;rs. Op 19 juli sp eelt het een oefenwedstrijd tegen gelse county Surrey. eindhoven/ANP - PSV is giste ren met Mark van Bommel aan de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen begonnen. Zijn naam werd de afgelopen maan den in verband gebracht met diverse clubs, vooral Duitse, maar tot een transfer kwam het niet. Van Bommel miste de kans zich bij het EK in de kijker te spelen. Hij haakte op het laatste moment met een bles sure aan de achillespees af. Ook de nieuwelingen Gerald Si- bon, Alex, Nathan Coe, Edwin Zoetebier, Lass Qvist en trainer René Eijkelkamp meldden zich voor de training op de Herd- gang. De van Barcelona overge komen Phillip Cocu, met Ne derland actief bij de Europese titelstrijd in Portugal, ontbrak nog. Ook EK-gangers Wilfred Bouma, Kasper Bogelund, Ho- han Volanthen en Johann Vogel hebben nog vakantie. De Zuid- Koreanen Young-Pyo Lee en Ji- Sung Park en Jefferson Farfan en Jordi Hoogstrate voegen zich om verschillende redenen later bij de selectie. De Braziliaanse aanvaller Wil liam komt de eerste weken van Mark van Bommel dolt met een stretchmatje Foto: ANP/Olaf Kraak de voorbereiding op proef mee- bij PSV terechtgekomen. Wil doen. Hij arriveert deze week in liam speelde onder meer voor Eindhoven. Hij is via contacten Santos, de club waar verdediger van hoofdcoach Guus Hiddink Alex vandaan komt. Hiddink had maandag bij aan vang de beschikking over 24 spelers. „Maar er kan nog veel gebeuren. De vaste krachten UITSLAGEN zijn nog niet binnen en dat is vervelend. Maar dit zijn wel de ervaren jongens die waarschijn lijk snel kunnen aanhaken bij de groep zodra ze zijn terugge keerd", stelde Hiddink. „We hebben afscheid moeten ne men van een aantal spelers, maar gelukkig hebben we er ook weer een aantal kunnen strikken." Hiddink verwacht niet te veel aanpassingsproblemen met de buitenlandse spelers die zijn aangetrokken. „Het voetbal is de laatste jaren veel internatio- naler geworden. We hebben er uiteraard rekening mee gehou den dat een aantal spelers zich eerst moet aanpassen", aldus de trainer. „Maar de meest er varen spelers zijn toch Neder landse jongens. Je kijkt toch vaak eerst of je spelers uit je ei gen omgeving kunt krijgen, dat is logisch lijkt me. Maar als je goede spelers tegen relatief kleine bedragen hint krijgen dan is dat natuurlijk geen pro bleem." „Het voelt in ieder geval weer goed aan de slag te kunnen voor een nieuw seizoen." barcelona/anp/rtr - De Portu gese middenvelder Deco tekent vandaag een contract voor vier jaar bij Barcelona. De Spaanse voetbalclub van coach Frank Rijkaard heeft dit gisteren op de website bekendgemaakt. De speler van Porto, die indruk maakte bij het Europees kampi oenschap, zal vandaag een me dische keuring ondergaan. Als dit naar wens verloopt, wordt Deco daarna officieel gepresen teerd. Met zijn overgang zou 12 miljoen euro gemoeid zijn. Voorzitter Joan Laporta liet ver der weten dat hij rekening houdt met een vertrek van Ed gar Davids bij Barcelona. „Ik denk niet dat Davids komend seizoen voor Barcelona speelt", aldus de preses. „We kijken uit naar een andere speler met de zelfde kwaliteiten." Davids werd het laatste deel van het seizoen door zijn Italiaanse club Juventus uitgeleend aan Barcelona. Zijn contract liep daaraf. Davids wordt nu nadrukkelijk in verband gebracht met Chel sea dat eerder al Arjen Robben en Mateja Kezman aantrok. Da vids heeft altijd gezegd dat hij zijn loopbaan graag een vervolg zou geven in Engeland. Het ambitieuze Chelsea lijkt daar om een serieuze optie. Patrick Kluivert, die weg moet bij Barcelona, is volgens Britse media dicht bij een verbintenis met Newcastle United, de club van coach Bobby Robson., oud trainer van onder meer PSV. den haag/gpd - En ineens vloog daar tijdens de EK-finale een man in het doel van de Grieken. Lachend liet hij zich afvoeren door de stewards, vierendelen welhaast. Zijn stunt was gelukt. Luis Figo was zijn doel, niet zo zeer het net Dat was slechts zijn eindbestemming. De zot, die daar vijf minuten voor het einde van Portugal - Grieken land het veld oprende, is een hartstochtelijk fan van Barcelo na. De vlag, die hij Figo toe wierp, was er een van Bar^a. Ze haten hem in Barcelona sinds zijn overstap in 2000 naar vij and Real Madrid. Voor die tijd aanbad hij Figo, blijkt wel op zijn site www.jim- myjump.com. In de sportpor- trettengalerij poseert hij name lijk met hem op de foto. Ook met de vrouw van de Portugese vedette trouwens. En met Cruijff, met Van Gaal, met Ro- mario... Niets is 'Jimmy Jump' te gek om in de buurt van zijn Barcelona-helden te komen. Zo rende hij ook eens het veld van Camp Nou op, het stadion van Barcelona. Met het shirt dat zijn idool Abelardo in 1997 droeg tijdens de gewonnen Uefa Cup-finale tegen Paris Saint Germain in Rotterdam. voor Gullit, die met een beetje pech (Lazovic probeert onder zijn 'plicht' uit te komen) bij het begin van de competitie al vier spelers moet missen. „Heel vervelend", reageert Gul lit, die ook de Egyptenaar Hossam Ghaly gisteren vanwe ge interlandverplichtingen moest missen. „In de toekomst ga ik daar wel rekening mee houden. Met een speler uit de EU, zoals Bart Goor, heb je dat probleem niet." Gullit hoopt dat Tunesië, Japan, Zuid-Korea en Servië straks snel zijn uitgeschakeld. „Dat is mijn belang als trainer van Feyen oord. Nee, de spelers zelf ver wijt ik niets. De eer van hun land staat op het spel. Dat ze naar de Spelen willen, begrijp ik wel. En ais ik hun bondscoach was zou ik ook zeggen: je komt gewoon." De ontknoping van het EK voetbal mag rustig bizar wor den genoemd. Wisten de De nen in 1992 tot ieders verras sing beslag te leggen op de titel. De stunt van de Grieken was nog veel groter. Met de week kregen de voetbalnamen eindi gend op 'opoulos' en 'polidis' meer betekenis. Maar er ge beurde meer verrassends. Zo waren de grensrechters nauwe lijks op een fout te betrappen. Dat is vandaag de dag ook bizar te noemen. En dan was er de verbale uppercut waarmee Hu- go Borst gesprekspartner Jack van Gelder vloerde in één van de laatste uitzendingen van NOS Sportzomer. Zonder twij fel de mooiste aanval van het toernooi. In het EK spel werd coach Mar- tijn met ruime voorsprong eindwinnaar. Al moet worden gezegd dat de Lissenaar zon dagavond door het oog van de naald kroop. In de twee halve finales werd zijn complete se lectie weggevaagd. Een ramp aangezien concurrent Ballest- eros de ultieme wedstrijd in ging met twee Portugezen in zijn selectie. Vijfennegentig bloedstollende minuten later slaakte Martijn een zucht van verlichting. De Grieken wonnen zonder dat Portugal tot scoren kwam. Zijn elftal "We zien 't wel" pakte de hoofdprijs. Balles- teros zat in zak en as. Rui Costa en Miguel leverden hem zon dag helemaal niets op. Zou Bal- lesteros het hebben zien aanko men? Ruim drie weken geleden voorzag hij zijn selectie van het koosnaampje 'de Kneuzen'. Dat getuigt niet van al te veel ver trouwen. De top drie van het eindklasse ment ziet er als volgt uit: Coach Martijn uit Lisse, 190 punten, coach Ballesteros uit Leiden, 182 punten, coach Stejopi uit Rijnsburg, 176 punten. Kijk voor uw eindklassering opww- w.leidschdagblad.nl/ ekcoach amersfoort/anp - De tennis- bond KNLTB gaat Martin Ver kerk bij sportkoepel NOC'NSF voordragen voor de Olympi sche Spelen in Athene. Met een 36ste plaats bij de laatste Champions Race heeft de ten nisser uit Alphen aan den Rijn volgens de bond vormbehoud getoond. Verkerk verdiende vorig jaar met zijn finaleplaats op Roland Garros een olympische nomi natie. Om deze te verzilveren moest hij na Wimbledon van dit jaar bij de eerste vijftig op de ranglijst staan. Verkerk zal in Athene waar schijnlijk de enige Nederlandse deelnemer bij het tennistoer nooi zijn. Sjeng Schalken liet al eerder weten geen interesse te hebben. Raemon Sluiter heeft van de internationale bond ITF wel een van de zestien wild cards gekregen, maar hij heeft niet aan de Nederlandse kwali ficatie-eisen voldaan. Hij had hiervoor een kwartfinale op een Grandslam of een halve finale bij een toernooi om de Masters Series moeten halen. Technisch directeu^Hans Feli- us van de KNLTBnoudt nog kleine hoop dat Sluiter toch mag meedoen. „Ik heb de situ atie rond de wildcard met loop Alberda van Team de Mission besproken, maar hij houdt vast aan de Nederlandse eisen. Ik begrijp zijn standpunt, maar aangezien de ITF met het IOC ook een afspraak heeft, houd ik toch hoop." PRIJSVRAGEN SCHAKEN aantal prijswinnaars: 3 938 totaal prijzenbedrag: e 25.117,00 totaal gratis deelnames: 19.427 Uitslag Lucky Day 3444, d.d. 05.07.2004 14.18.20.22.24.30.35.37.39.40. 41.45.46.49.53.55.67.69.73.80 Onder voorbehoud van typefouten Leeuwarden. NK. Mannen, vijfde ronde: Van den Doel - Tiviakov 1/2-1/2. Visser - L'Ami 0-1, Bosboom - VAn Wely 0-1, Sokolov - Nijboer 1-0, Stellwagen - Van der Wiel 1/2-1/2 Stand: 1. Sokolov 4 1/2, 2. Van Wely 3 1/2, 3. Van der Wiel, L'Ami 3, 5 Stellwagen, Tiviakov, Van den Doel 2 1/2,8. Bosboom 1 1/2, 9 Nij boer. Visser 1 Vrouwen, zesde ronde: Peng - Van Weersel 1/2- 1/2, Muhren - Lanchava 1-0 Stand: 1 Peng, Van Weersel 4, 3. Muhren. TENNIS Gstaad. Mannen, 544.750 euro. Eerste ronde: Hanescu (Roe) - Burgsmüller (Dui) 7-6 6-2, Novak (Tsj/4) - Acasuso (Arg) 6- 3 6-3, Montanes (Spa) - Chiudinelli (Zwi) 6-7 7-6 6-4, Costa (Spa/8) - Ulirach (Tsj) 6-4 7-6, Andrejev (Rus) - Seppi (Ita) 3-6 6-4 6-2, Ra mirez Hidalgo (Spa) - Wawrinka (Zwi) 7-6 6-4, Stepanek (Tsj) - Heuberger (Zwi) 6-4 1-6 6-3, Starace (Ita) - Sanchez (Spa/7) 6-2 3-6 6-3 Bastad. Mannen, 375.750 euro. Eerste ronde: Chela (Arg/4) - Lopez (Spa) 6-4 6-0, Monaco (Arg) - Massu (Chl/3) 4-6 6-3 6- 2. Labadze (Geo) - Hellström (Zwe) 4-6 6-0 6- 0, Söderling (Zwe) - Pashanski (SMo) 7-6 6-2, Verdasco (Spa) - Johansson (Zwe) 6-1 6-4, Pa tience (Fra) - Gabsjvili (Rus) 6-3 4-6 7-6, Nie- minen (Fin) - Eleskovic (Zwe) 6-0 6-2. Martin (Spa) - Joezni (Rus/9) 7-5 6-3. Scheveningen. Challenger, mannen, 50.000 euro. Eerste ronde: Van Scheppingen (Ned/3) - Na- vorro (Spa) 6-3 6-2, Wessels (Ned) - Herm- Zahlava (Dui) 6-2 6-4, Korteling (Ned) - Fi scher (Dui) 6-4 4-6 6-1, Jeanpierre (Fra/7) - Aldi (Ita) 6-1 6-2. Garcia-Lopez (Spa) - Brze- zicki (Arg) 6-3 6-2, Fogues (Spa) - Vicente (Spa) 7-5 6-3, Wijnmalen (Ned) - Variet (Fra) 6-4 6-2 Dubbel, eerste ronde: Fischer/Herm-Zahlava (Dui) - Beks/Middelkoop (Ned) 6-4 6-4 Mannen, ATP-ranglijst: 1 Federer (Zwi) 5610 punten, 2 Roddick (VSt) 4945, 3. Coria (Arg) 3770, 4 Moya (Spa) 2610 (7). 5. Henman (GBr) 2505 (6). 6 Nalbandian (Arg) 2475 (4). 7 Ferrero (Spa) 2435 (5), 8. Schüttler (Dui) 2190, 9 Hewitt (Aus) 1990 (10). 10. Agassi (VSt) 1905 (9). 23 Schalken 1190. 53 Ver kerk 700 (56). 82. Sluiter 484 (79). 87 Van Scheppingen, 119. Van Lottum 348 (115), 189. Wessels 206. Champions Race: 1. Federer 746, 2. Coria 479, 3. Roddick 454 (4). 4 Moya 414 (3). 5 Henman 319 (7). 6 Hewitt 316 (8), 7. Gaudio (Arg) 285 (5). 8 Safm (Rus) 283, 9 Nal bandian (Arg) 252, 10. Grosjean (Fra) 235 (17). 25 Schalken 130 (51). 36 Verkerk 103 (32). 65. Sluiter 66 (71). 115. Van Lottum 20 (111). 122. Van Scheppingen 18. Mauresmo (Fra) 4031 (4). 4 Myskina (Rus) 3720 (3). 5 Davenport (VSt) 3297, 6 De- mentjeva (Rus) 2884. 7. Capriati (VSt) 2758, 8 Sjarapova (Rus) 2386 (15). 9 Koeznetsova (Rus) 2113, 10 Sugiyama (Jap) 1925 (12). 162 Tamaela 189 (169). 252. Van Exel 105 (244). WIELRENNEN Calgary (Can). WB mountainbike, downhill. Mannen: 1 Vazquez (Spa) 2.24,78. 2 Bercht old (Bra) op 1.13.3 Peat (GBr) 1,94.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 15