Vreewijk vreest appartementen 'Kijk eens wat een golven' Slagroom kloppen 'in achtjes' foonbootbewoner il ligplaats houden Ril l cfeekschool gratis les ^enasiel kt collectanten )ef met .loten __-g kinderen 'end conflict met gemeente REGIO Kinderen leren koken Lakenfeesten en Culinair Festival: één subsidiepot Droge drakenbootraces druk bezocht Lustrum Minerva officieel begonnen ^ssoNa» Pt voor meer informatie r de eerYieeepaaractie o. i wereld, mijn krant. iLeidsch Dagblad Van 30 augustus tot en :ptember zijn op de ichool Leiden en omge- lessen voor het basis ijs gratis bij te wonen, it om de lessen Spelen iek, Ontdek muziek, itie op instrumenten 1 [uzikale verkenning en oductiecursus. De mu- rsussen zijn bedoeld voor uit groep 1 tot en met iek orden op diverse locaties ■*ien en de regio gegeven. jreide informatie staat op blauvihuziekschoolleiden.nl. Pr|js. Het streekdierentehuis l6954i Stevenshage zoekt voor van 3 tot en met 9 ok- illectanten voor de wij- irtuinwijk, Boshuizen, Merenwijk, Centrum, tfoord en Morskwartier. jrengst van de collecte ^^ftar het dierenasiel. Aan- I kan bij Hennie Reyn- [1^)71-5313295 of e-mail: ;oud@hotmail.com ):pm ■m^ac Zuid-Holland en het erie van volksgezond- N ^.welzijn en sport trekken )iyenlijk 1,1 miljoen euro pr tien behandelplaatsen - gedragsgestoorde kinde- ,a,et gaat om een proefpro- ledoeld om plaatsing in Sle jeugdinrichtingen te )men. »rginstelling Horizon iet project uitvoeren, in werking met jeugdpsy- Het gaat om intensieve leling van ernstig ge stoorde kinderen in de van 6 tot 13 jaar, die de boot vallen in het zorgaanbod. Vanwege .leitsproblemen worden Anderen in crisissituaties ijdelijk in justitiële jeugd- tingen geplaatst. Horizon (kt de subsidie voor aan- ig van haar accommoda- eneinde gesloten behan- mogelijk te maken, p steekproef van Bureau irg Haaglanden/Zuid- blijkt dat tien procent behandelde kinderen 18 jaar zodanige ge- ftroblemen vertoont dat len behandeling nodig is. i - Wie niet woont in zijn boot, verdient zijn lig- Ivergunning niet en moet loot maar weghalen. Dat is bstelling van de gemeente i slepend conflict met een lbootbewoner aan de jvveg. Ligplaatsen in Leiden jven gewild als schaars, re- prt de gemeente. Van de die ingeschreven staat in made, maar een boot be- ïgs de Haagweg - bestaat rnstige vermoeden' dat hij werkelijk in zijn boot De man heeft bezwaar lakt tegen het intrekken J zijn ligplaatsvergunning, jrbeheer zit hem al jaren s, beweert hij. Bij de com- voor beroep- en be tschriften zaten de partij- Pjdag tegenover elkaar, [heeft zijn kans gehad", de ambtenaar met wie de bootbewoner in de clinch Zijn post gaat al jarenlang doogmade. De riolering is tangesloten op de woon- Hij staat niet ingeschre- de Haagweg. Kortom: boot wordt niet ge el. De ligplaatsvergunning t niet geconsumeerd." |caat Hemelaar is niet van nenten onder de in druk. Dat zijn cliënt niet staat ingeschreven aan de Haagweg, heeft te maken met het feit dat het huisnummer officieel niet bestaat. Gesteggel over het huisnummer dat de woonboot draagt, heeft zich maandenlang voortgesleept. Nu de onduide lijkheid daarover is opgelost, ligt ook de weg open naar in schrijving. Het aansluiten van gas, licht, water en riolering is dan nog een kwestie van tijd. Bovendien, zegt Hemelaar: al zou je er niet wonen, dan nog is dat geen reden tot intrekking van de ligplaatsvergunning. Voorzitter Olivier van de com missie lijkt het daarmee eens. „Stel, ik zou een bordeel vesti gen op een woonboot. Ja, dan wordt de boot gebruikt 'voor een ander doel' dan bewoning. Maar stel dat de boot helemaal is ingericht en u kunt er bij wij ze van spreken zo op de koffie komen. Alleen: ik wóón er niet. Is er dan wel voldoende reden om de vergunning in te trek ken?" De commissie komt binnen een paar weken met een uitspraak. Die geldt als niet-bindend ad vies aan het college, dat de eindbeslissing neemt in de kwestie. leiden - Het was een bonte stoet van (oud)-leden van Minerva zaterdagmiddag in de binnenstad. Nadat de reünisten eerder al van een brunch hadden genoten in de Pieterskerk, was het tijd voor de officiële intocht in de stad. Verzamelen in de Raamsteeg en instappen in de klaarstaande koetsen op de Garenmarkt. Vervolgens werd er een 'rondje' Leiden gedaan. Na de intocht was er in de Pieterskerk de officiële opening van het 38ste lustrum van de studentenvereniging, gevolgd door een borrel op de sociëteit, een diner in het oude studentenhuis en een reünistenavond op het lustrumterrein in de Meelfabriek. Het lustrum van Minerva duurt nog een week. Foto: Mark Lamers LEIDEN door Marjolein Hendriks leiden - De zevenjarige Feike weet al wat hij wil worden: kok. Samen met zijn vriendje Philip van zes ('bijna zeven') heeft hij een barbecuespies gemaakt van spekjes bij de workshop 'Koken met Kids' op het Culinair Festi val Leiden. De workshop is ge organiseerd door Wilfred Tege laar, eigenaar van de restau rants De Gouvernante en Olo roso, en Wanda de Ruiter, eige naresse van de kinderdagver blijven De Watergeuzen en De Batavieren. „We zijn goede vrienden", al dus Tegelaar. „Het idee is gebo ren op vakantie. Ik ben zelf niet bij de workshop geweest, maar begreep van een afstandje dat mensen het leuk vonden. Of we het volgend jaar nog eens zul len organiseren, weet ik niet." Feike en Philip hebben een heuse buis aan en een koks muts op. „Ik wist al voordat ik hier kwam dat ik kok wilde wor den. Thuis ga ik ook koken", belooft hij. Naast de spies mo gen Feike en Philip nog een toetje maken, maar daar heb ben ze geen zin meer in. „Ze hebben vannacht bij elkaar ge logeerd en dat is vrij laat gewor den", weet Anouk de Wilde, moeder van Philip en zijn zusje Claire. Philip heeft zijn spies aan zijn moeder gegeven, want zelf vindt hij hem iets te zoet. „Het loopt lekker vindt Jea- nette Lardee (45), leidster van kinderdagverblijf De Watergeu zen. „De kinderen kunnen het al heel goed en ze hebben het naar hun zin." Het loopt niet storm. Lardee wijt dat aan het weer en aan de Dragon Race el ders in de stad. Suzanne van Berge Henegou wen (6) is geconcentreerd aan het kleuren. Ze kan met de kleurplaat uit het recepten boekje dat de kinderen meekrij gen een etentje winnen. Ze vond het koken leuk, maar haar spies ligt naast haar. „Het is een beetje heet en niet zo lekker, te zoet." Verderop is een jongetje met Lardee slagroom aan het klop pen 'in achtjes' voor de Roman off, een klassiek Frans dessert. „We hebben het recept enigs zins vereenvoudigd. Ook heb ben we de alcohol weggelaten", legt kok Benjamin Wegman (21) van restaurant De Gouvernante uit. De workshop was dit jaar voor het eerst. Wegman vindt hem geslaagd. „Ik ben gek op kinderen. Het is een uitdaging om ze leuk te begeleiden. Bo vendien is het voor de ouders leuk. Die hebben even rust." door Erlc-Jan Berendsen leiden - De organisatie van de Leidse Lakenfeesten en het Cu linair Festival wil dat de ge meente Leiden één subsidiepot instelt voor alle evenementen in de stad. Daarmee zou het be schikbare geld eerlijker kunnen worden verdeeld en zou een hoop ergernis kunnen worden voorkomen. Dat zeggen Aad van der Luit van de Lakenfees ten en penningmeester Thijs Hemmes van de organisatie van het Culinair Festival. Het is het tweetal een doorn in het oog dat Leiden wel een groot bedrag geeft aan allerlei evenementen in het Rem- brandtjaar in 2006, terwijl zij er in hun ogen maar bekaaid van afkomen. „Leiden is gek op pi- lot-projecten maar koestert niet wat het al heeft", aldus Van der Luit. „We hebben dit jaar weer bewezen dat onze evenemen ten prachtige en geslaagde pro jecten zijn. We zetten wel wat neer. Buit en breid dat uit, zou ik de gemeente willen zeggen." Thijs Hemmes: „We hebben enorm veel complimenten van iedereen gekregen en het zou leuk zijn als de gemeente zelf ook eens met een compliment je over de brug kwam." Volgens Van der Luit is het sub- sidieverhaal simpel. „Doe alle evenementensubsidies in een pot, trek daar de vaste kosten van de gemeente vanaf zoals personeelskosten en leges, en verdeel het nettobedrag vervol gens over de evenementen. Zo'n berekening is niet inge wikkeld want de gemeente weet precies wat voor kosten zij be rekent. Nu is het vaak zo dat er op het laatste moment nog van alles moet worden geregeld en dat leidt over en weer tot irrita ties. Het is soms net alsof je vijf gulden zakgeld krijgt van je ou ders maar zes gulden kostgeld moet betalen." Het tweetal is meer dan tevre den over het verloop van de af gelopen vier dagen. „Een wolk breuk op vrijdagavond is weg gepoetst door drie prachtige dagen", aldus Van der Luit. „Helaas moest ik op vrijdag middag beslissen dat het Avondspektakel werd verplaatst van het water bij Annie's Ver jaardag naar het stadhuis. Dan valt heel Leiden over je heen maar 's avonds tijdens de wolk breuken klopte iedereen me weer op de schouders." Van der Luit zegt mensen te hebben ontmoet die normaal gesproken niet zo'n fan zijn van de stad. „Mensen die niks met Leiden hebben maar mij de af gelopen dagen wel hebben ver teld dat Leiden bezig is zichzelf te ontstijgen." Hemmes beaamt dat. „Want we hebben wel de gelijk aantrekkingskracht op de toeristen. Ik heb hier verschrik kelijk veel verschillende talen gehoord en er zijn genoeg toe risten geweest die in Leiden hebben overnacht." Het duo is vast van plan om volgend jaar weer het Culinair Festival en de Leidse Laken feesten te organiseren. „De koppies van de kinderen bij de poppenkast", aldus Van der Luit. „Maar ook de blijheid van de bejaarden op het speciaal aangelegde terras naast de Webster University tijdens de Peurbakkentocht zijn onverge telijk. Als ik dat zie, wil ik nog tien jaar door. Ook Hemmes is tevreden. „Er is op de Garen- markt goed gedraaid. En tijdens de regen was er in de tenten voldoende plek of gingen de bezoekers onder een grote pa rasol staan. Van pak tot spijker broek, eten verbroedert." I i/ Ja, lk neem een vaet kwartaalabonnement en ontvang d I S weken gratie! Bovendien spaar ik als vaste abonnee makkelijk (en I snel) voor superkorting op een origineel Johnson Bros. ontbijtservies! 1 I Ik betaal: automatisch 56.20) per acceptgiro 56,70) l I Naam: Bank-/girorekeningnummer* Handtekening: I Uitsluitend bij automatische Stuur deze bon op in een ongefrankeerde envelop, naar Leidach Dagblad. Ta v Afdeling lezersservice. Antwoordnummer 127. 1800 VB Alkmaar Bellen kan ook 0800-1711 (gratis) of surf naar www leldscbdagblad nl (Deze aanbieding is geldig tot 31 december 2004) I Leidach Dagblad gaat zorgvuldig om met persoongegevens In het colofon v I de krant treft u nadere informatie aan. Mijn wereld, mijn krant. i LeidschitJk Dagblad door Eric-Jan Berendsen leiden - In Vreewijk is onrust ontstaan over de voorgenomen verkoop van de panden Hugo de Grootstraat 25 en 27 door de Uni versiteit Leiden aan een project ontwikkelaar. Er zijn acht ont wikkelaars geïnteresseerd en de panden gaan naar de hoogstbie dende. In de twee gebouwen zouden 40 tot 60 appartemen ten moeten komen. Omdat de Stichting Leidse Stu dentenhuisvesting in 2002 al Hugo de Grootstraat 32 aan kocht om daar buitenlandse studenten te huisvesten, vrezen de bewoners overlast. Hun wijk lijkt niet berekend op in totaal zo'n 200 nieuwe bewoners, in clusief auto's, parkeerdruk en verkeersdrukte. De bewoners van het gebied tussen Noordeinde, Witte Sin gel, Jan van Goyenkade en Rijn en Schiekade, verenigd in de Initiatiefgroep Hugo de Groot straat, willen een onafhankelijk stedenbouwkundig onderzoek om te kijken wat er in Vreewijk mogelijk en wenselijk is. Pas daarna kan er volgens hen wor den begonnen met de procedu re het bestemmingsplan te wij zigen. Dat is noodzakelijk als de panden een woonfunctie krij gen. Uit een enquête die vorig jaar in de buurt werd gehou den, bleek dat de meeste bewo ners een voorkeur hadden voor een niet-woonfunctie van de grote panden aan de Hugo de Grootstraat. In september dit jaar verhuist de gehele rechtenfaculteit van de Hugo de Grootstraat naar het voormalige Kamerlingh On nes Laboratorium aan het Steenschuur. Dit betekent dat Vreewijk dan wordt geconfron teerd met leegstand van de panden 25, 27 en 32. Omdat de procedure om het bestem mingsplan van de gebouwen te wijzigen zo'n twee jaar in be slag neemt, lijkt leegstand in ie der geval tot voorjaar 2006 een feit. Pas dan kan er met de ver bouwing van de panden begon nen worden. De Initiatiefgroep vreest niet al leen verkeersoverlast maar maakt zich ook zorgen om de langdurige leegstand, de ondui delijkheid over het soort appar tementen, de precieze uitvoe ring van de plannen en de lang durige bouwoverlast vanaf 2006 als de plannen doorgaan. „Wij denken dat eerst alle alternatie ven verkend moeten worden voordat er definitief besloten wordt tot het wijzigen van het bestemmingsplan en het ver bouwen van de panden tot ap partementen", zo schrijft de Initiatiefgroep aan de wijkbe woners. Meedoen aan een drakenbootrace betekent hard werken. Foto: Mark Lamers door Eric-Jan Berendsen vervolg van voorpagina leiden - Hij was 's ochtends bij het klaarzetten van de drang hekken al drijfnat geregend, te ruggegaan naar huis om droge kleren aan te trekken en had vervolgens een paar schietge bedjes gedaan. En er kwam hulp van 'boven', want het re gende niet zaterdagmiddag tij dens de drakenbootraces op het water tussen Boommarkt en Apothekersdijk. Een evenement dat met 27 teams inmiddels niet meer is weg te denken uit het programma van de Leidse Lakenfeesten. Organisator, regelneef, grapjas en commentator Van der Luit vervulde zijn diverse rollen tij dens de races weer met verve. Zo gauw de eerste slagen op de trommel van de drakenboot klinken en de 18 roeiers hun peddel in het water steken, is Van der Luit in zijn element. Als er een ploeg iets te lang zaam naar de start gaat, heeft hij zijn woordje klaar. Jongens, beetje opschieten want ik moet voor het donker thuis zijn. Als er een ploeg 'zoek' is maar al aan de start blijkt te liggen: De Funny Girls zijn zeker via de Breestraat gegaan. En als het team van café 't Praethuys na jarenlang voor spek en bonen te hebben meegedaan dit keer tot ieders verrassing doordringt tot de halve finale: Er wordt daar zeker ander bier getapt. Dames en heren, dit zijn de Grieken onder de drakenbootra- cers. Maar Van der Luit kijkt niet al leen naar het water. Als de troep op het terrein waar de deelnemers zich kunnen om kleden te groot wordt, grijpt hij in. Wilt u alstublieft niet al die bekers op de grond gooien? Die kan ik straks oprapen en dan ben ik hier om elf uur nog. Wat een bende. Er staan niet voor niks van die rode containers met witte deksels. Als tijdens een race twee ploe gen met elkaar in aanvaring ko men. Stuurman let op, hou je baan. Er komen ongekende krachten vrij. Kijk eens wat een golven. En als, na een andere race, die met miniem verschil wordt gewonnen, iedereen in spanning op de tijden wacht. Nee 47.11 kan niet. Dat is eau de cologne. Een van de vrouwen van het verliezende team pro beert hij te troosten. Wie heeft er een hondje over? Want een van de dames wil een poedel als prijs. Uiteindelijk verslaat bij de vrouwen in de finale de ploeg van ProLife het team van DIOK met een neuslengte. Bij de mannen is de overwinning van FunFit op ProLife van gelijke orde en ook bij de 'profs' is het verschil tussen winnaar Blue Dragons en runner-up Bush Dragons met het blote oog nau welijks waarneembaar.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 7