Sjarapova de nieuwe koningin SPORT 4 Hardloopster Lornah Kiplagat definitief naar Athene Federer vindt winnend serum in regenpauze Cours Ridicule tactiek van Ferrari meesterzet op Magny- Walsh ziet winst in nederlaag hockeyers NEC speelt gelijk tegen Cork City Meerkampsters op hoogste niveau Krajicek mist dubbelfinale Navratilova uitgeschakeld Sokolov houdt ongeslagen status Zilver voor vrouwenbridgers Azerbeidzjan wil Formule i Roddick: 'Ik smeet wastafels, hij gooide een heel bad teruj Lafeber vijfde k European Open of nijmegen - NEC Nijmegen heeft zaterdag in de tweede ronde van de Intertoto Cup gelijkge speeld tegen Cork City uit Ier land. De eredivisionist had in eigen stadion duidelijk een veldoverwicht, maar wist niet te scoren: 0-0. De return is zondag 11 juli. Bij NEC maakten Bouta- har, Tininho en Valencia hun debuut. Ook Romano Denne- boom (ex-Heerenveen) speelde zijn eerste officiële wedstrijd vopr NEC. Hij viel in de tweede helft in. hengelo - De Nederlandse meerkampsters hebben zich dit weekeinde gehandhaafd in de hoogste divisie van de strijd om dé Europa Cup. De atletes Lau den Hoos, Frenke Bolt, Remo- na Fransen en Jolanda Keizer hielden Oranje in Hengelo in de Super League. Nederland, dat in de personen van Karin Ruck- stuhl en Yvonne Wisse twee sterke meerkampsters miste, eindigde als vijfde met 16.491 punten. De nummers zeven en acht, respectievelijk Grieken land en Tsjechië, degraderen naar de eerste divisie. De eind zege ging naar Rusland. Polen eindigde als tweede, Wit-Rus- larid was derde. londen - Tennisster Michaëlla Krajicek is er bij het meisjes- toernooi van Wimbledon niet in geslaagd de finale van het dubbel te bereiken. Het half zusje van oud-Wimbledonkam- pioen Richard Krajicek verloor met haar Israëlische partner Shahar Peer in de halve eind strijd met 6-7 2-6 van de Wit- Russische combinatie Azarenk- a/Havartsova. londen - Tennisveterane Marti na Navratilova is met Leander Paes in de derde ronde van het gemengd dubbelspel op Wim bledon uitgeschakeld. Het was een bijzondere partij voor de Amerikaanse titelverdedigster en haar Indiase partner. Het koppel begon tegen Cara en Wayne Black uit Zimbabwe al op woensdag aan het karwei. Door invallende duisternis en veel regen werd het duel don derdag bij 10-10 in de derde set afgebroken. In de speeltijd die de organisatie vrijdag werd ge gund door de weergoden viel de beslissing. Broer en zus Black zegevierden. Leeuwarden - Ivan Sokolov heeft zaterdag ook in de vierde ronde van het NK schaken zijn ongeslagen status behouden. Dé" denkmeester uit Lelystad sloeg een aanval van John van def Wiel op zijn koppositie af. Sokolov, spelend met de zwarte stukken, kwam met Van der Wiel remise overeen. Sokolov heeft nu 3,5 punten. Van der Wiel staat nog steeds op een vol punt achterstand. Ook Loek van Wely heeft na vier ronden 2,5 punten. Hij boekte in Leeu warden een overwinning op Yge Visser, omdat laatstge noemde de tijdslimiet over schreed. Bij de vrouwen kwam Zhaoqin Peng op gelijke hoogte met koploper Arlette van Weer- sel (3,5 punten). De schaakster varï Chinese komaf boekte een zege op Bianca Muhren. Van Weersel speelde remise met Pe tra Schuurman. malmö - De Nederlandse vrou- wenbridgeploeg is er vrijdag bij het Europees kampioenschap in Malmö niet in geslaagd de ti tel te prolongeren. Oranje ver loor in de 21ste en laatste ronde met 14-16 van Denemarken en zag mede door deze Scandina vische vriendinnendienst Zwe den voorbij komen. Het Zweed se team dankte dat voor een groot deel ook aan eigen kracht. De paren Carla Arnolds-Bep Vriend, Jet Pasman-Anneke Si- móns en Femke Hoogweg- Wïetske van Zwol moesten der halve genoegen nemen met zil ver. Frankrijk eindigde als der de. bakoe - Azerbeidzjan hoopt op korte termijn een autorace in de Formule 1 te organiseren. Een woordvoerder van het mi nisterie van Jeugd, Sport en Toerisme heeft dit zaterdag in de krant Ekho gezegd. „Ek denk dat het slechts een kwestie van tijd is voordat de Formule 1 naar Azerbeidzjan komt", aldus Ragif Abbassov. Azerbeidzjan beschikt op dit moment niet over een circuit, maar er zijn plannen een baan te bouwen aan de kust van de Kaspische Zee, in het zuiden van de hoofdstad Bakoe. maandag 5 juli 2004 rome/anp - Hardloopster Lomah Kiplagat heeft zich geplaatst voor de Olympische Spelen van Athene. De Nederlandse atlete van Kenyaanse af komst toonde vrijdagavond tijdens het Golden Gala van Rome het vereis te vormbehoud met een tijd van 14.56,89 op de 5000 meter. Een tijd onder de 15.20,45 was voldoende om deelname in Athene zeker te stellen. Kiplagat loopt op de Spelen de 10.000 meter. Ze kwalificeerde zich vorig jaar al met haar vierde plaats op de wereldkampioenschappen in Parijs. Dit jaar hoefde ze daarom alleen maar vormbehoud te bewijzen. Dat mocht ook op de 5 kilometer. De 30-jarige atlete was blij met haar verrichting, want ze was absoluut nog niet in vorm. „Ik ben een maand ge blesseerd geweest en heb heel weinig getraind. Daarom ben ik hartstikke blij dat ik me vanavond heb geplaatst voor de Spelen." Kiplagat verbleef de afgelopen week in het Zwitserse Davos om in alle rust nog wat bij te trainen. Toch liet ze een fysiotherapeut komen om haar gekwetste kuit te behandelen. Het baatte, want zonder te forceren liep ze in Rome onder vijftien minuten. De Marokkaanse atleet Hicham El Guerrouj raakte na vier jaar op sensa tionele wijze zijn ongeslagen status kwijt op zijn favoriete 1500 meter. De olympisch kampioen verloor voor het eerst sinds zijn gouden race in Syd ney 2000. Hij stortte op het rechte stuk naar de finish volledig in en kwam pas als achtste aan in een tijd van 3.32,64. Daarmee bleef El Guerrouj nog net de Nederlander Gert-Jan Liefers voor, die elfde werd in zijn beste seizoen- tijd van 3.33,87. De winst in de race in Rome ging naar Rachid Ramzi uit Bahrein met een beste jaartijd van 3.30,25. Ook de Mexicaanse Ana Guevara leed in de tweede Golden League-wed strijd van dit seizoen een gevoelige nederlaag op de 400 meter. Tonique Williams van de Bahama's maakte een einde aan de schier oneindige ze gereeks van de wereldkampioene, die 21 keer op rij een 400 meter had ge wonnen. Williams liep 49,25, Guevara finishte als tweede in 49,74. Arnoud Okken slaagde er niet in de olympische limiet op de 800 meter te lopen. De 22-jarige middenafstandlo- per eindigde in de B-race als achtste in een tijd van 1.46,99. Voor uitzen ding naar Athene is een tijd van 1.45,50 vereist. Najla Jaber bleef ook nog ver verwij derd van de limiet voor de Spelen. I 20-jarige loopster finishte in de B-s rie van de 800 meter net als Okken| achtste. Haar tijd van 2.01,43 lag ru> boven de kwalificatietijd van 1.59,ft maar was wel een persoonlijk recoj De Deen Wilson Kipketer toonde ii de A-serie van de 800 meter aan da hij nog lang niet versleten is. De wc reldrecordhouder, die zeven jaar gf leden 1.41,11 liep, noteerde de besi jaarprestatie met een tijd van 1.43A magny-cours/gpd - Als een bio scoopfilm waarvan je de afloop kent, maar waarin het plot zo ongemeen boeiend is dat je telkens weer op het puntje van de stoel zit. Dat is wat Fer rari dit jaar, bij vlagen, in de Formule 1 doet. De winnaar staat vast (Mi chael Schumacher), maar de manier waarop wekt bewondering en maakt het meest voorspelbare raceseizoen ooit, plotseling toch boeiend. Gisteren, bij de Grand Prix van Frankrijk op het circuit van Magny- Cours, had Ferrari weer iets nieuws in petto: viér pitstops voor zesvoudig wereldkampioen Michael Schuma cher. Een strategie waar vooraf nie mand rekening mee had gehouden, zelfs Ferrari niet. Het was een tactiek die normaliter tot hoongelach bij de concurrentie zou leiden, maar dit maal - uit de hoge hoed van tech nisch directeur Ross Brawn getoverd - nog succesvol bleek ook. Daar past slechts één zinsnede: briljant! De 79ste Grand Prix-overwinning van Michael Schumacher was er een van historische waarde. Alweer vestigde de Duitser een record waar tot giste ren nooit iemand bij stil had gestaan: een Formule 1-race winnen na vier pitstops onder volstrekt normale om standigheden. Er zijn Grand Prix-winnaars die vaker de pits opzochten, maar dan was de race er ook naar. Regenbuien en/of ongelukken nopen Formule 1-cou reurs er soms toe veelvuldig de gara ge te bezoeken voor aanpassingen aan de bolide. Maar bij droog weer, bij een race zonder ook maar één in cident vier stops maken? Tot gisteren was alleen al de gedachte daaraan ri dicuul. Bij Ferrari zijn ze echter van alle markten thuis. Nog maar drie weken geleden baarden de Italianen opzien door in Canada Schumacher en diens teamgenoot Rubens Barrichello tegen alle logica in met een strategie van twee pitstops de race in te sturen. De concurrentie vond drie keer kortpar- keren voor benzine en nieuwe ban den de betere oplossing, maar werd anderhalf uur later zuur met de neus op de feiten gedrukt nadat Ferrari een prachtige dubbelslag had toege diend. Hoe flexibel en alert de Ferrari-strate- gen zijn, bleek gisteren. Schumacher moest aanvankelijk lijdzaam toezien hoe Fernando Alonso in de Renault, met Michelin-banden, tot grote vreugde van de Franse fans de leiding nam. Een situatie die pas veranderde na de tweede reeks pitstops, onge veer halverwege de race. De wereld kampioen nam op dat moment de leiding over, profiterend van een drietal snelle rondes die hij ongehin derd kon rijden na zijn eigen pitstop en vóór die van Alonso. „Op dat moment ontstond het idee om vier stops te maken in plaats van drie", recapituleerde een dolgelukki ge Ross Brawn na afloop. „Met wei nig benzine en verse banden waren we duidelijk sneller dan Alonso. In mijn oogpunt zoveel sneller dat we er een extra pitstop tegenaan konden gooien. Ach, we hadden weinig te verliezen, want achter Alonso lag een flink gat naar de derde plaats. Dat maakte de keuze voor vier stops mak kelijker." De uitkomst liet de concurrentie vr bijsterd achter en zadelde de Franc met een kater op. Geen overwinnir van een Franse auto op Franse bar den. Ondanks pitstops in de lOde.p' 29ste, 42ste en 58ste ronde bleef jjf Schumacher zijn Spaanse belager r de Renault ruim voor. En om de Ferrari-vreugde complet te maken, zorgde Barrichello in de voorlaatste bocht voor de inhaalpr ging van het jaar. Op magistrale w maakte de Braziliaan korte metteif met Jamo Trulli in de tweede Ren|~ met een uitrem-actie die een tienC griffel verdiende en op de valreep f podiumplaats opleverde. niet gedacht dat te moeten i anderen. Maar Andy is be dan al die andere tegenstj ders. Dat realiseerde ik me| dens de regenpauze. Ik bei trots op dat ik de juiste k( heb gemaakt." De beste speler van de wei stapte als herboren het weer op, net als Roddick t: dag eerder in de halve finale| gen Mario Ancic. Federer t de stand gelijk, toonde zijn perieure slagenarsenaal inj tiebreak en speelde een gev nen wedstrijd. Opnieuw koi na de laatste klap, een ace, tranen niet bedwingen. n| Federer, die zijn 24ste graszt op rij boekte en daarmee alk Björn Borg (41) voor moet lak gaan, zei een beetje gelulf^ hebben gehad met de regfi pauze. Hij keek alvast naaiK toekomst. „Ik hoop dat we t zijn tweeën nog vaak hier k gen spelen." Opvallend genoeg was het t! hun eerste onderlinge firk Dat er maar een hoop mojp volgen. Voor het eerst si|r 1982 (McEnroe-Connors) stL den de nummers één en tiL. van de wereld tegenover elka^ Er is weinig reden om aaiL. nemen dat Federer en Rodl' de komende jaren die posfy niet handhaven. Het is precies wat het mai tennis nodig heeft. Een jai lange rivaliserende tweestfj als die tussen Borg en McT roe, McEnroe en Conm Lendl en Edberg en Edbergj Becker is er door de troonopvolgingen de laatsteL' ren nauwelijks geweest. straffan/anp - Maarten ber is zondag op de plaats geëindigd in het Smi European Open op de K-Cf1 in Straffan bij Dublin. De J sterdamse profgolfer speeldt laatste ronde in 69 slagen, deelde de vijfde plaats metj Spanjaard Jose Manuel Beiden toucheerden 130,1 euro. Voor Lafeber was hetl grootste cheque van het j zoen. Het European Open gewonnen door de Zuid-/ kaan Retief Goosen met 275: gen. De man die onlangs US Open won, finishte met| slagen voorsprong op een tal met de Australiërs Ricl Green en Peter O'Malley ei Engelsman Lee Westwood. verdiende 550.000 euro. el =fi Korea's mogelijk samen naar Spek seoul/anp - Zuid- en No® Korea overwegen gezameas één team naar de Olympisjp Spelen van Peking in 2O0feé sturen. Onderhandeling daarover beginnen binnentó) Beide landen zijn deze zome|ii Athene slechts één bij de oto ningsceremonie. De landenje ven op gespannen voet sik het gewapende conflict bi 1950-1953. Sinds 2000 echttk er af ten toe sprake van toe® dering. In Serena Williams laat haar hoofd hangen na het verlies op Wimble don (boven), winnares Maria Sjarapova in innige omhelzing met haar vader, van wie nog net de hand zichtbaar is, en haar coaches (rechts boven), Sjarapova toont de schaal (rechts). Foto: EPA/Eddy Risch door Gertjan van Geen londen - Het sprookje van Maria Sjarapova is een mengeling van dat van Sneeuwwitje en Asse poester. De jongste winnares van Wimbledon sinds Martina Hingis in 1997 straalde zaterdag als een echte ster na haar me morabele zege op Serena Wil liams. Het sprookje was com pleet. Ze arriveerde twee weken gele den als relatief onbekende aan de Church Road om het heilige gras als koningin te verlaten. Na zaterdag kent iedereen buiten de tenniswereld superster Sja rapova ook. De 17-jarige, 1,83 meter lange Russin verdiende 833.000 euro, waarmee ze haar totale prijzengeld bijna verdrie voudigde. Het is nog niets ver geleken met wat ze straks gaat opstrijken. Marketingdeskundi gen voorspellen dat ze tussen de 75 en 150 miljoen euro zal overhouden aan haar tennis carrière. Tennistalent, schoon heid en gratie staan daar garant voor. Ze begraaft daarmee de nage dachtenis aan Anna Koemiko- va, de schone 23-jarige Russi sche die nooit een toernooi won, maar aan reclamedeals miljoenen overhield. De keren dat Koernikova de laatste maanden in haar spiegeltje aan de wand keek, zag ze steeds va ker Sjarapova's reflectie als schoonste van het land. Sjarapova werd een jaar na de ramp met de kerncentrale in Tsjemobyl geboren. Haar ou ders Joeri en Jelena woonden op slechts 300 kilometer af stand van de rampplek en be sloten naar Nyagan in Siberië te verhuizen om twee jaar later in Sotsji nabij de Zwarte Zee te ar riveren. Op haar vierde begon ze met tennis, op de club waar ook Jevgeni Kafelnikov speelde. Ze bezocht in Moskou een cli nic van Martina Navratilova en die adviseerde haar vader Maria naar de Verenigde Staten te brengen om haar talent te ont wikkelen. Drie jaar later was het zo ver. Joeri Sjarapov liet huis, haard en Jelena achter en stapte met zijn dochter en een paar hon derd dollar op zak in het vlieg tuig naar Florida. Bij de be faamde tennisacademie van Nick Bollettieri mocht Sjarapo va meteen blijven. Ze kreeg een beurs en tekende bij IMG. Va der Joeri ging elders emplooi zoeken en had nauwelijks tijd haar op te voeden. Moeder Jele na kwam pas naar Florida toen Sjarapova negen was. Maria sliep bij meisjes van 16, 17 jaar op de kamer, die het ukkie niet serieus namen. „Mijn bedtijd was vier uur eerder dan die van hun. Ze maakten me steeds wakker", zei Sjarapova vorige week. Ze leerde ervan te overleven en waar haar kamergenoten droomden van de Wimbledon- winst, maakte de Russische er werk van. Zonder school te ver waarlozen, beulde ze zich af op de tennisbaan. Bollettieri koes terde het talent en sprak twee jaar geleden profetische woor den, toen hem gevraagd werd wie de beste op zijn academie was. 'Nobody's better than Ma ria Sjarapova', aldus haar twee de vader. Op haar veertiende maakte 'Masha' haar profdebuut in Sa rasota. Toen al had Sjarapova zich laten ontvallen dat ze het moeilijk vond om iemand die nooit een toernooi had gewon nen - Koernikova dus - als voorbeeld te hebben. Een jaar later ontving ze een wildcard voor Indian Wells om 2002 als nummer 186 te besluiten. Een vrijkaart voor Wimbledon 2003 eindigde pas in de vierde ron de. In Tokyo en Quebec City volgden in het najaar haar eer ste twee WTA-titels. De derde pakte ze twee weken voor Wim bledon in Birmingham. Aan de Church Road schreed ze dertien dagen lang over het hei lige gras. Tussendoor deed ze via internet examens voor school. Via Julia Beygelzimer, Anne Keothavong, Daniela Hantuchova, Amy Frazier, Ai Sugiyama en Lindsay Daven port bereikte Sjarapova de fina le, met tegenstander Serena Williams daarin als huizenhoge favoriete. De tweevoudig titel verdedigster kwam er alleen niet aan te pas. Binnen een halfuur had Sjarapova de eerste set te pakken: 6-1. Op 3-2 in de tweede moest ze een break toe staan, maar haar vechtersmen taliteit, accuratesse en gevari eerde slagenarsenaal deden Williams breken: 6-4. Sjarapova zeeg op de baseline door haar knieën, sloeg de han den voor haar ogen, hief ze ver volgens ten hemel en kreeg een knuffel van de Amerikaanse, die zelf 17 jaar was toen ze haar eerste Grandslamtitel (US Open 1999) won. Ze vroeg een bevei ligingsbeambte of ze de tribune mocht beklimmen richting haar vader. Joeri ging volledig uit zijn dak, omhelsde haar lang en innig en gooide even later een mobiele telefoon naar beneden, zodat Maria haar moeder in Florida kon bellen. Dat misluk te en ging tevens tegen alle pro tocollen in. Na het ontvangen van de "Ve nus Rosewater Dish', was ze gracieus in haar dankwoord. „Bedankt Serena, dat je me zo'n zware wedstrijd hebt laten spelen", zei Sjarapova, die steeg naar de achtste plaats op de wereldranglijst. „Het spijt me dat ik moest winnen en deze schaal van je heb afgenomen." door Gertjan van Geen londen - Het kostte twee regen pauzes, maar toen de wind eenmaal was gaan liggen en het zonnetje boven het centre court doorbrak, stond de ware gras- meester op. Roger Federer pro longeerde zijn Wimbledon-titel door in deel drie van de finale het winnende serum te vinden: 4-6, 7-5, 7-6 (3), 6-4. „Het is vreemd, maar ik heb van deze zege meer voldoening dan vorig jaar", zei Federer. „De druk op mijn schouders was dit jaar groter." Roddick had de statistieken mee gehad. De laatste vier keer dat er een Amerikaan op Inde- pendance Day in de Wimble- don-finale stond, ging de titel steevast naar de vierder van on afhankelijkheid. Bovendien ver loor Sjeng Schalken de laatste twee jaar in de kwartfinale van de latere winnaar en was hij de ze keer uitgeschakeld door 'A- Rod'. Roddick liet na zich op 'the fourth of july" in het rijtje John McEnroe (1981), Jimmy Con nors ('82) en Pete Sampras ('93 en '96) te voegen. „Hij was te goed", erkende Roddick. „Ik smeet wastafels naar hem, maar hij gooide een heel bad terug. Ik had er met een ijskast overheen moeten komen." De Federer die vorig jaar zo'n indrukwekkende reeks neerzet te, was alleen in de eerste toer- nooiweek aanwezig geweest. Tegen Lleyton Hewitt in de kwartfinale vertoonde het mar mer haarscheurtjes. Hij verloor een set en leverde voor het eerst in 105 servicegames zijn opslag in. Grosjean bracht hem in de derde set van de halve fi nale aan het wankelen. Zijn brille bleef in de eindstrijd achterwege, evenals de brute kracht van Roddick. De 22-jari- ge Zwitser leek er het kwets baarst door. In de eerste set le verde hij op 1-1 zijn service in. Roddick maakte, ondanks een regenbreak op 3-2, geen fout. De tweede reeks vertoonde - helemaal voor grasbegrippen - een belachelijk verloop. Federer kwam op 4-0, liet Roddick tot 4- 4 terugkomen en brak op 6-5 om de stand in sets gelijk te trekken. Het was pure vechtlust die Fe derer toonde, want van zijn klasse moest hij het niet heb ben. De Zwitser, die zonder coach door het leven gaat, leek het daarmee niet te redden. Roddick brak naar 2-1, waarna het duo bij 4-2 weer de kleedka mer moest opzoeken in de we tenschap dat de 21-jarige Ame rikaan het wedstrijdverloop be paalde. „In een leuke wedstrijd ben ik kansloos. Ik wilde deze partij op mijn voorwaarden spelen", aldus Roddick. „Dat is gelukt. Alleen op belangrijke punten ging het mis. Hij heeft een aura van onoverwinnelijk heid. Maar ik heb bewezen dat hij, hoewel hij er heel dichtbij is, niet onklopbaar is. Ik heb een belangrijke stap gezet." Federer kreeg in die laatste pauze de winnende ingeving. Hij had te afwachtend gespeeld en moest meer aan het net ver schijnen. „Ik voelde me thuis op de baseline, dus had vooraf amistelveen/gpd - De Neder landse hockeymannen verloren gistermiddag, in de finale van het vierlandentoemooi in Am stelveen, met 5-4 van Duits land. Niemand die daarom treurde. Zelfs bondscoach Terry Walsh niet. Hij toonde zich zelfs tevreden. De nederlaag tegen aartsrivaal Duitsland, in eigen huis nog wel, kwam Walsh wel goed uit. Na overwinningen op India, Pa kistan en datzelfde Duitsland in de groepswedstrijden mochten de spelers van Oranje mis schien gaan denken dat ze klaar zijn voor de Olympische Spe len. Daarvan is geen sprake. „Gezien de beperkte voorberei ding die we hebben gehad, ben ik tevreden over wat Oranje in dit toernooi heeft laten zien. Het vertoonde spel biedt per spectief op weg naar Athene", stelde Walsh. De Australische coach bespeur de alvast een gebrek aan condi tie bij zijn manschappen. En defensief liet de ploeg ook nog al wat steekjes vallen. „We be gonnen heel erg goed, maar we zijn nog niet in staat om dat ho ge niveau voor langere tijd vast te houden. We hebben nog zes weken en moeten daarin nog een hoop werk verzetten. Het is nu volle kracht vooruit." Diezelfde instelling etaleert ook aanvoerder Jeroen Delmee. Hij kan zich wel vinden in de dia gnose van Walsh. „Fysiek schie ten we tekort, maar we hebben wat dat betreft nog volop tijd om de boel op orde te krijgen. Als we eenmaal zover zijn, zal het ook gemakkelijker zijn om controle te houden over de wedstrijd. Want daar ligt toch de oorzaak van die vijf tegen doelpunten. Doordat we niet langer baas waren op het mid denveld, kwamen onze verdedi gers in de problemen." Oranje weet dus waar het aan schort en dat maakte de neder laag tegen Duitsland plots een stuk minder pijnlijk. „Ik denk zelfs dat we er heel goed voor staan", deed sterspeler Teun de Nooijer nog een duit in het zak je. „Het is jammer dat we voor eigen publiek verliezen, maar we hebben bij vlagen heel goed hockey laten zien. Ook de doel punten waren van grote klasse. Het zegt iets over ons veldspel dat we voor onze goals niet lan ger afhankelijk zijn van de straf- corner." Voor Nederland scoorden Mat- thijs Brouwer, Floris Evers, Marten Eikelboom en Ronald Brouwer. Vooral de laatste, goed voor 4-4, was van grote schoonheid. De winnende tref fer van Duitsland viel vijf minu ten voor tijd.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 16